SiteGround vs GoDaddy: SMB se zaměřila bitva na rok 2020

SiteGround a GoDaddy jsou dvě velmi odlišné služby webhostingu. Na jedné straně máte server SiteGround, který zaměřuje své služby na stručnou sestavu plánů a přímou podporu, a na druhé straně máte GoDaddy, který nabízí téměř všechny služby, které by malý podnik mohl potřebovat. Přesto se do našeho nejlepšího seznamu webhostingů dostal pouze jeden.


Chcete-li zjistit, které z nich, přečtěte si naše porovnání SiteGround vs. GoDaddy. Vrhneme poskytovatele do ringu, abychom to vévodili v několika kolech. Na konci toho, kdo vyhrál největší počet kol, bude vítěz. 

To znamená, že pokud právě začínáte, toto srovnání by nemělo být jedinou věcí, kterou jste si přečetli, protože poskytovatele porovnáme přímo. Některé aspekty se ve srovnání s celým webovým hostingovým trhem mění, proto si přečtěte naši recenzi SiteGround a GoDaddy, kde najdete všechny naše myšlenky na každou službu.

Nastavení boje: SiteGround vs. GoDaddy

Abychom zajistili, že každé kolo bude mít stejnou váhu, zkondenzovali jsme osm kol normálně nalezených v našich recenzích na pět: funkce, ceny, snadné použití, rychlost a bezpečnost. 

Stále budeme pokrývat vše, co v našich recenzích obvykle pokrýváme, ale některé sekce budou kombinovány s ostatními. To nejen dělá přímější srovnání, ale také spravedlivější. Koneckonců, bod v typech hostování nedrží stejnou váhu jako bod v rychlosti. 

Na začátku každého kola stanovíme základní pravidla a stanovíme, co od každého poskytovatele hledáme. Budeme mluvit o každém z nich, dáváme své myšlenky na to, jak porovnávají a udělují bod vítězi. Kterákoli služba má tři nebo více bodů, vyhraje zápas. 

Stejně jako u všech našich srovnání vás žádáme, abyste si přečetli každou sekci, nikoli pouze skenovali výherce. Například v našem zápase HostGator versus Bluehost došlo k několika kolům, která by se mohla obejít. V takových případech sledujeme náš nejlepší úsudek, ale to není vždy správné pro každého. 

1

Funkce

Nejprve se podíváme na funkce. Přestože se tato sekce může pohybovat od serverů LiteSpeed ​​předváděných v Hostingeru až po proprietární ovládací panel Kinsta, existuje několik svorek, které hledáme (přečtěte si naši hostingerskou recenzi a recenzi Kinsta). Konkrétně hledáme automatické denní zálohy, zahrnutý tvůrce webových stránek a bezplatný certifikát SSL / TLS.

SiteGround

SiteGround je tak silný webový hostitel, protože obsahuje tolik funkcí zdarma. Na rozdíl od hostgator je také zahrnuje napříč plány (přečtěte si naši hostgator recenzi). Základy jsou zahrnuty, včetně automatických denních záloh, integrace Cloudflare a certifikátu SSL / TLS zdarma. Existuje také webový tvůrce a naštěstí je to jeden z nejlepších.  

Ať už si vyberete jakýkoli plán, můžete použít bezplatnou verzi Weebly. Jak je uvedeno v naší revizi Weebly, patří mezi nejlepší tvůrce webových stránek, které jsme testovali, je vybavena snadno použitelným ovládacím panelem, skvělou integrací s jinými platformami a mnoha funkcemi. Získáte plán připojení, což je v podstatě bezplatný plán s vaší doménou, a pokud potřebujete více funkcí, můžete upgradovat. 

weebly možnosti blogu

SiteGround však není jediným webovým hostitelem, který se integruje s Weebly (přečtěte si naši recenzi Bluehost, kde se dozvíte o tom, kdo jiný). To, co ho odlišuje, jsou jeho funkce WordPress. Zahrnují programování WordPress, interní plugin pro ukládání do mezipaměti s názvem SuperCacher a spravované aktualizace WordPress.

SiteGround však neprovedl náš nejlepší webhosting pro průvodce WordPress na zadní straně těchto funkcí. Na rozdíl od Kinsta nabízí SiteGround základní spravované funkce WordPress pro ne více než standardní sdílený plán.

Pojď tati

Jako jeden z největších webových hostitelů je GoDaddy vybaven funkcemi. Díky jejich podivné distribuci však pravděpodobně zjistíte, že tato služba chybí. Místo segmentace úrovní podle výkonu je GoDaddy segmentuje podle funkcí, což vede k matoucí sestavě, která často stojí méně peněz za nižší výkon. 

Například v prvních dvou sdílených plánech chybí certifikát SSL / TLS a žádný ze sdílených plánů nenabízí automatické zálohy. Tyto funkce můžete do svého plánu přidat, ale je to drahé. Certifikát stojí 7 $ měsíčně a automatická záloha je 3 $ navíc. Pro srovnání, můžete si koupit sdílený plán na SiteGround za méně peněz než SSL / TLS certifikát na GoDaddy. 

Tvůrce webových stránek navíc není zahrnut, a to navzdory skutečnosti, že GoDaddy má svůj vlastní design (přečtěte si naši myšlenku GoDaddy GoCentral). Podobně jako HostGator zpracovává svého tvůrce webových stránek Gator, GoCentral je samostatná služba, což znamená, že nebudete mít přístup, dokud si nezakoupíte plán pro tvůrce webových stránek (přečtěte si naši recenzi Gator). 

Na celém webu GoDaddy je zřejmé, že má větší zájem o marketing dalších služeb než o vytvoření solidního balíčku mimo bránu, podobně jako Midphase (přečtěte si naši recenzi Midphase). To nechává plány drahé, neohrabané a nesouvislé. 

Naštěstí existuje výjimka. Plány WordPress jsou plné funkcí, včetně vlastních motivů, průvodce optimalizací vyhledávače, denních záloh a dalších. To znamená, že pokud je WordPress tím, po čem jste, sada funkcí MDDHosting zaměřená na výkon může být přitažlivější (přečtěte si naši recenzi MDDHosting).

První myšlenky

GoDaddy by v tomto kole mohl sundat SiteGround s ohledem na to, kolik funkcí nabízí malým podnikům, ale ke všem je připojena cenovka, takže základní balíček se cítí dobře, základní. SiteGround zahrnuje vše, co potřebujete, z brány, čímž získáte jednodušší a levnější zážitek z hostování.

Kolo: Funkce Point for SiteGround

Logo SiteGround
Logo GoDaddy

2

Cena

Ceny bohužel nejsou tak jednoduché jako porovnání cen, pokud jde o webhosting. Téma klamavého oceňování je všudypřítomné, přestože stránky SiteGround a GoDaddy nejsou tak vágní jako Arvixe (přečtěte si naši recenzi v Arvixe). V této části se podíváme na to, jak jasná je každá služba ohledně jejích sazeb, a porovnejte ji se zbytkem trhu webhostingů.. 

SiteGround

SiteGround není tak jasný jako 1&1 IONOS o tvorbě cen, ale je to stále lepší než Arvixe (přečtěte si náš 1&1 recenze IONOS). SiteGround má úvodní sazbu, kterou zaplatíte za počáteční období, což je to, co je zobrazeno na jeho webu a v tabulce výše. Na rozdíl od většiny hostitelů to však nemění cenu na základě doby trvání. 

Za měsíční účty se platí instalační poplatek 14,95 $, ale skutečnost, že server SiteGround nabízí měsíční tarif, je dost dobrá. Většina webových hostitelů zaměřených na začátečníky, jako jsou iPage a FatCow, se schovává za levnou sazbu, pouze aby vás informovala o tom, že musíte zakoupit tři roky hostingu, abyste si to mohli přečíst (přečtěte si naši recenzi iPage a recenzi FatCow). 

Pokud jde o cenu, SiteGround je solidní, pokud jde o sdílené plány WordPress a WooCommerce, zejména ve srovnání s předraženou stránkou Pagely (přečtěte si naši recenzi Pagely). Mimo tyto jsou však sazby vyšší, než bychom chtěli. Například specializované plány začínají severně od 200 USD. Pokud je to to, co sledujete, přečtěte si naši recenzi na webu WebHostingBuzz. 

Pokud tuto službu vyzkoušíte a rozhodnete se, že se vám nelíbí, SiteGround vám dá 30 dní na vrácení peněz. Je to však pouze pro sdílený hosting. Získáte 15 dní za cloudový hosting a za vyhrazený hosting neexistuje žádná lhůta pro vrácení peněz. Ve srovnání s zárukou vrácení peněz za hosting A2 kdykoli je nabídka SiteGround nevýrazná (přečtěte si naši recenzi A2 Hosting).

Pojď tati

Klamavé stranou stranou, GoDaddy je příliš drahé a matoucí. Existuje asi 25 typů hostingu, mínus variace Windows u určitých typů hostingu. Nezdá se, že by chaos také existoval. Některé plány zahrnují funkce, které jsou dražší než jejich nákup a la carte a naopak. 

Bez ohledu na to je cena příliš vysoká. Například nejlevnější sdílený plán obnovuje cenu 8 $ měsíčně, a přestože je to v souladu se spoustou základních sdílených plánů, GoDaddy se nepřibližuje funkcím jiných webových hostitelů (pro jednoho takového hostitele si přečtěte naši recenzi Namecheap) ). Plán GoDaddy zahrnuje pouze jednu doménu a postrádá všechny funkce uvedené v prvním kole.

Jsou zde také přítomny stejné víceleté shenanigany, jaké jsme viděli u JustHost (přečtěte si naši recenzi JustHost). Pokračuje s nejlevnějším sdíleným plánem a při registraci se spustí 3 $ měsíčně a po obnovení 8 $ měsíčně. To je však pouze v případě, že máte smlouvu na více let. Pokud se chystáte na tříměsíční plán, skočí to na 11 dolarů měsíčně. 

Plus, jít na méně než rok představuje problémy s vrácením peněz. Předplatné na jeden rok nebo více získává standardní 30 dní, ale pokud se rozhodnete pro kratší dobu, získáte pouze 48 hodin na to, abyste změnili názor. Ve srovnání s 90denním oknem pro vrácení peněz InMotion Hosting je záruka vrácení peněz GoDaddy vtipem (přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting).

Round Two Myšlenky

Ani SiteGround, ani GoDaddy nejsou skvělé, pokud jde o tvorbu cen. To znamená, že je jasné, že jeden se dopustil mnohem méně chyb než druhý. SiteGround má několik chybných kroků, ale jsou menší. GoDaddy, na druhé straně, chybí známka na téměř všech účtech, se zvláště urážlivou politikou vracení peněz.

Kolo: Cena za SiteGround

Logo SiteGround
Logo GoDaddy

3

Snadnost použití

Po přistání na webové stránce začneme posuzovat snadnost použití. To znamená, že vše od pokladny po nastavení až po správu webových stránek je férová hra. V této části se podíváme na to, jak snadné je vybrat a zakoupit plán od GoDaddy a SiteGround, a také jak intuitivní je každý ovládací panel.

SiteGround

SiteGround dělá výběr a nákup plánu hračkou. Rozložení webové stránky je jednoduché, s několika úrovněmi pro každý typ hostingu a krátkým popisem rozdílů mezi nimi. Pokud jste obeznámeni s technickým žargonem, existuje odkaz na podrobné porovnání úrovní. 

Odhlášení je podobně snadné. SiteGround vám nabízí několik možností a umožňuje vám nastavit heslo ihned po potvrzení platby. Po přihlášení se však začnou objevovat problémy. 

Přistoupíte na ovládací panel, který vám umožní vypořádat se s hostitelskou částí vaší služby. To znamená, že odtud můžete upravovat fakturační údaje, nakupovat další služby a kontaktovat podporu. Je to však zastaralá implementace. Je stále funkční, ale mohl by použít facelift.

siteground-review-cpanel

Je také těžké najít cPanel. Na rozdíl od našeho nejlepšího webového hostingu s cPanel výběry, které usnadňují přístup k cPanelu a jeho použití, SiteGround ho ukládá na hlavní panel účtu. cPanel je také datován. Přestože je stále použitelnější než cPanel HostPapa (přečtěte si naši recenzi HostPapa), SiteGround neaktualizoval vzhled, aby odpovídal moderním webovým hostitelům.

Pojď tati

Web GoDaddy je opakem SiteGround. SiteGround je klidný, chladný a shromážděný, zatímco GoDaddy vypadá, jako by někdo, kdo střílel adrenalin přímo do krku. Existuje tolik typů hostingu, služeb a doplňků, kterými je možné procházet, že web je noční můrou. 

Stejně jako u cen není k šílenství žádná metoda. Některé typy hostingu mají hlavní nabídky, které vás spojují s podčástmi, z nichž některé jsou pouze záložek na stejné stránce a jiné jsou jiné sekce. Vypadá to, že každý kus byl navržen izolovaně a po skutečnosti sešil. 

řídicí panel bohyně

Pokladna není o nic lepší. GoDaddy vás požádá o potvrzení platby před nastavením domény, kterou chcete použít. Poté se můžete přihlásit, ale s hostingovým balíčkem nebudete mít moc práce. Hlavní panel je přímý, ale je zřejmé, že GoDaddy se více zaměřuje na registraci domény než na hostování.

To znamená, že cPanel je k dispozici a je to moderní implementace. Skladba cPanel usnadňuje nalezení nastavení, která potřebujete ke správě účtu, ke změně nastavení hostingu a ke sledování vašich webových stránek. Výběr plánu vyžaduje seriózní práci, ale správa účtu je stejně jednoduchá, jak se dostane. 

Kolo tři myšlenky

GoDaddy a SiteGround mají problémy, ale je těžké říci, co je horší. SiteGround má zefektivněný web a proces placení, ale ovládací panel, i když funkční, potřebuje aktualizaci. GoDaddy na druhé straně ztěžuje výběr plánu, ale správa účtu je moderní a intuitivní. 

To je jedno z těch kol, které by mohly jít obousměrně. To znamená, že vzhledem k modernímu ovládacímu panelu GoDaddy bude vítězství. Výběr plánu je obtížný, ale pokud víte, co hledáte nebo vydržíte 15 minut bolesti hlavy, šílenství končí. S SiteGround je to probíhající proces.

Kolo: Snadnost použití bodu pro GoDaddy

Logo SiteGround
Logo GoDaddy

4

Rychlost a doba provozu

Snad nejdůležitějším aspektem jakékoli webhostingové služby je její rychlost. Náš testovací proces je jednoduchý: spouštíme web pomocí nejlevnějšího sdíleného plánu, instalujeme prázdnou kopii WordPress a testujeme doménu pomocí Pingdom Speed ​​Test a Load Impact. Mezi nimi můžeme získat jednobodový test a zátěžový test. 

SiteGround

SiteGround je jednou z nejrychlejších webhostingových služeb, které jsme testovali mimo Pagely. Pingdom Speed ​​Test udělil naší webové stránce 96 ze 100, což odpovídá A2 Hosting a Kinsta. Ve srovnání s webem5 je výhoda výkonu jasná (přečtěte si naši recenzi webu5). 

siteground-review-speed-test

Jak je vidět na výše uvedeném grafu, byla doba načítání dlouhá. Bohužel to bylo kvůli zdlouhavé žádosti DNS. Když jsme se pohybovali kolem toho, metrika „čekání“, což je to, co nás nejvíce znepokojuje, byla nízká. To je pravděpodobně díky více vrstvám ukládání do mezipaměti, které nabízí SuperCacher. 

Náš test dopadu zatížení nezkoušel jediný bod, jako je Pingdom Speed ​​Test. Namísto toho odeslalo na server 50 virtuálních uživatelů během pěti minut a změřilo tak počet splněných požadavků a dobu odezvy. SiteGround fungoval dobře, umožňoval všem uživatelům projít a zůstat kolem stejné doby odezvy, na rozdíl od GreekGeeks (přečtěte si naši recenzi GreenGeeks).

siteground-review-loadimpactact

Její záruka dostupnosti je jednou z nejlepších, které jsme kdy viděli. SiteGround zaručuje, že váš web bude žít 99,9 procent času. Pokud někdy klesne pod tento limit, dostanete zdarma měsíc hostování. To se však nekončí. Za každý celý níže uvedený procentní bod získáte další měsíc bezplatného hostování. 

Pojď tati

GoDaddy v hodnocení Pingdom Speed ​​Test nevykonal dobře. Dostali jsme 90 ze 100, a ačkoli to vypadá jako malý rozdíl, není. Je důležité si pamatovat, že web, který jsme testovali, na něm nemá žádný obsah, takže každý bod pod 100 znamená, že se něco, co je mimo naši kontrolu, dostává do cesty. 

Godaddy-review-speed-test

Existuje mnoho důvodů, proč by se web mohl načítat pomaleji. Hosting24 ukazuje, jak servery LiteSpeed ​​mohou snížit režii serveru, takže máme podezření, že GoDaddy používá standardní Apache (přečtěte si naši recenzi Hosting24). Pravděpodobně také probíhá malá až žádná mezipaměť.

Více se však týkaly našich výsledků s dopadem na zatížení. Stejným testem se GoDaddy choval strašně. Nebylo to příliš nekonzistentní, ale to proto, že se web pro většinu uživatelů nenačítal. Někteří virtuální uživatelé měli dobu odezvy 0 milisekundy a měli jsme spoustu chyb HTTP, což naznačuje, že na nedostatek prostředků k uspokojení mírného zatížení nebylo dostatek zdrojů.

dopad bohyně-recenze-zatížení

Váš plán chrání provozuschopnost, ale moc to nezaručuje. Pokud vaše stránky klesnou pod 99,9 procenta dostupnosti, obdržíte 5 procent z vašeho měsíčního hostovacího poplatku. Avšak prostoje jsou určovány výhradně GoDaddy a nezahrnují údržbu (i když je neplánovaná), výpadky FTP nebo výpadky e-mailů.

Kolo čtyři myšlenky

Ačkoli předchozí kolo bylo vylepšeno, toto je jasné. SiteGround nejenže v našich testech dosáhl lepších výsledků, ale také nabízí velkorysejší a přímější záruku dostupnosti. GoDaddy se znovu zdá, jako by sevřela haléře. 

Kolo: Rychlost a doba uptime pro SiteGround

Logo SiteGround
Logo GoDaddy

5

Zabezpečení a soukromí

Nakonec máme zabezpečení a soukromí. Ačkoli to nemusí být tak zřejmé pro webhosting, jako je tomu u našich recenzí VPN, tato část hraje zásadní roli při udržování vás a vašich webových stránek v bezpečí. Uvidíme, jak dobře SiteGround a GoDaddy respektují váš web, jeho uživatele a vaše osobní údaje.

SiteGround

Stejně jako u standardních funkcí je SiteGround plný bezpečnostních funkcí. Začněte tím, že získáte zdarma certifikát SSL / TLS a automatické denní zálohy, ale SiteGround na tom staví. Je zde také firewall webové aplikace, který chrání váš server, anti-bot systém řízený umělou inteligencí a zálohy na vyžádání, pokud používáte plán GrowBig nebo vyšší. 

Existují také integrace s jinými platformami. Cloudflare je snadno nastavitelný na vašem webu, stejně jako SpamExperts ve vašem e-mailu. Jedinou funkcí placeného zabezpečení je SG Site Scanner, který ve svých souborech webových stránek vyhledá malware. Je to 20 $ ročně, ale vzhledem k tomu, že náklady na podobné služby stojí tolik měsíčně, cena stojí za to.

Pokud jde o soukromí, SiteGround není tak dobrý jako DreamHost, ale jen málo z nich (přečtěte si naši recenzi DreamHost). Ochrana soukromí v doméně není zdarma, což je bummer, ale pokud chcete, spustí se vám pouze 12 $ ročně. Naštěstí jsou zásady ochrany osobních údajů solidní. 

SiteGround říká, že „nebude… žádným způsobem prodávat, pronajímat, sdílet ani jinak sdělovat osobní identifikační údaje pro komerční účely.“ Na rozdíl od značek Endurance International Group, jako je HostMonster (přečtěte si naši recenzi HostMonster), je jasné, že SiteGround respektuje vaše osobní údaje.

Pojď tati

S GoDaddy je spousta bezpečnostních funkcí, mnohem více než s SiteGround nebo většinou jiných webových hostitelů. To znamená, že žádný z nich není volný. I základní bezpečnostní funkce, jako je certifikát SSL / TLS a denní zálohy, vám spustí poplatek, stejně jako základní funkce serveru, například firewall webové aplikace.. 

Něco z toho však záleží na tom, jaký plán si koupíte. Jak již bylo zmíněno, plány WordPress obsahují působivé množství funkcí, ale jsou mnohem dražší než programy SiteGround.

To znamená, že soukromí je slušné. Nezískáte bezplatné soukromí domény, jako to děláte s WestHost, ale SiteGround ho nenabízí zdarma (přečtěte si naši recenzi WestHost). Zásady ochrany osobních údajů nejsou tak špatné jako u značek EIG, ale mohly by používat práci. 

GoDaddy, stejně jako všichni weboví hostitelé, shromažďuje vaše osobní údaje, aby zajistil hladký chod služby a webových stránek. Podle zásad ochrany osobních údajů se však tato data prodávají inzerentům. Naštěstí je to do jisté míry vyváženo skutečností, že GoDaddy nabízí centrum ochrany osobních údajů, které přímo odpovídá na běžné otázky.

Kolo pět myšlenek

Ačkoli to není tak jasné jako v předchozím kole, SiteGround stále stojí nad GoDaddym. Kromě nabízení dalších bezpečnostních funkcí zdarma, SiteGround neprodává vaše osobní informace a posouvá je ještě dále v čele tohoto závěrečného kola.. 

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro SiteGround

Logo SiteGround
Logo GoDaddy

6

Závěrečné myšlenky

SiteGround získal během tohoto srovnání čtyři body, ale mohl získat pět. Snadné použití je měkké místo pro jinak hvězdnou službu, ale není nijak narušeno. Pokud se můžete vypořádat s datovaným rozhraním, SiteGround je jednou z nejlepších webhostingových služeb venku.

Vítěz: SiteGround

GoDady není špatný, ale ztěžuje tento proces, než by měl. V tom, co vypadá jako pronásledování niklu a stmívání, GoDaddy bolí jádro své služby a nabízí drahé balíčky, které jsou velké na nadýmání a světlo na funkcích. 

Souhlasíte s tím, že SiteGround je lepší volbou? Existují důvody, proč se vám GoDaddy líbí víc? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map