SiteGround vs Bluehost: Jít na matrace v roce 2020

V tomto srovnání SiteGround vs Bluehost se chystáme postavit tyto dvě powerhouseové služby proti sobě, abychom zjistili, co vyjde nahoře. Během pěti kol se pokusíme zjistit, zda vynikající seznam funkcí SiteGround může překonat neporovnatelnou použitelnost Bluehost, takže pro vás najdete nejlepší služby. 


SiteGround se zařadil na náš seznam nejlepších poskytovatelů webhostingu a to z dobrého důvodu. Díky cenám bez nesmyslu, vynikající rychlosti a mnoha funkcím je ideální volbou pro téměř jakýkoli web. To znamená, že to bylo téměř vyřazeno ze sporu Bluehost v našem nejlepším webhosting pro průvodce WordPress. 

Toto srovnání se však odehrává ve vakuu. V rámci celého díla přitáhneme další poskytovatele, ale zaměřujeme se na to, jak se konkurenti navzájem hromadí. Pokud chcete vidět, jak si vedou ve skutečném světě, přečtěte si naši recenzi SiteGround a Bluehost. 

Nastavení boje: SiteGround vs. Bluehost

Porovnání proběhne v pěti kolech: vlastnosti, ceny, snadnost použití, rychlost a dostupnost a bezpečnost a soukromí. Na začátku každého kola určíme, co hledáme, a poté uvidíme, jak dobře každý poskytovatel splňuje naše kritéria. Nakonec poskytneme své myšlenky a vyhlásíme vítěze. 

Kterákoli služba vyhraje tři nebo více kol, vezme korunu celkově. To však obvykle není tak jednoduché, jak vidíte v našem srovnání DreamHost vs. Bluehost. Přestože se snažíme v našich silách najít optimální volbu pro většinu situací, nemůžeme najít nejlepší možnost pro všechny situace. 

Služba, kterou jdete, bude záviset na tom, co váš web potřebuje. Z tohoto důvodu doporučujeme přečíst si každou sekci úplně, abyste pochopili, proč jsme vyhlásili vítěze, kterého jsme udělali. V některých kolech je lepší volba jasná, ale jiná jsou jemnější.

1

Funkce

Funkce jsou základním kamenem každé dobré webhostingové služby. Při výběru mezi poskytovateli často jde o výhody, které získáte, protože rozdíly v cenách a rychlosti jsou minimální. Toto kolo se zaměří na to, jaké funkce jsou součástí vašeho plánu, a také na to, jak jsou tyto funkce užitečné pro růst vašeho webu. 

SiteGround

Pokud jde o dobroty, neexistuje žádná služba jako SiteGround. Zatímco Hostinger ji ohraničuje vlasy, ale téměř všichni ostatní poskytovatelé zaostávají (přečtěte si naši hostingerskou recenzi). Bez ohledu na to, jaký typ nebo úroveň hostování zakoupíte, SiteGround zajišťuje, že máte náležitosti pro udržení funkčnosti vašeho webu a přidává několik doplňků pro konkrétní službu, kterou používáte.. 

Například spravované plány WordPress mají dlouhý seznam funkcí specifických pro WordPress, včetně stagingu, Jetpack, SuperCacher a spravovaných aktualizací. Přestože pro webového hostitele zaměřeného na WordPress není nic zvláštního, jako je Kinsta (přečtěte si naši recenzi na Kinsta), nízká cena produktu SiteGround přináší lesk funkcí WordPressu lesk.

siteground-review-supercacher

Uživatelé, kteří nepoužívají WordPress, však nezůstali v chladu. SiteGround, stejně jako mnoho webových hostitelů, zahrnuje tvůrce webových stránek, ale nejedná se o průměrný dodatek, jak jsme viděli u 1&1 IONOS (přečtěte si náš 1&1 recenze IONOS). Spíše máte přístup k Weebly, což je pravděpodobně nejlepší tvůrce webových stránek, který si můžete koupit, jak si můžete přečíst v naší Weebly recenzi. 

Kromě stavebních nástrojů se berou v úvahu základní prvky, včetně automatických denních záloh, bezplatného certifikátu SSL / TLS, integrace Cloudflare a neomezené e-mailové adresy ve vaší doméně. SiteGround zahrnuje vše a zahrnuje to ve všech plánech. Ačkoli na určitých úrovních existují specifické rysy, základní rozsah přesahuje rozsah.

Bluehost

Bluehost je stejně vynikající, pokud jde o funkce. Z webhostingů, které vlastní Endurance International Group, je Bluehost nejbohatší na funkce, na rozdíl od řekněme iPage (přečtěte si naši recenzi na iPage). To však znamená, že za tyto funkce musíte často platit navíc, což Bluehostu v tomto kole způsobuje malou nevýhodu. 

Existuje však mnoho stejných funkcí. S Bluehostem můžete stále používat Weebly s vaší doménou zdarma a uživatelé WordPressu budou stále pracovat. Ovládací panel je navíc vytvořen pro WordPress, což usnadňuje správu vašich webových stránek než kdykoli předtím. 

weebly editor

Dobroty jsou si rovny, ale základy nejsou. Přestože Bluehost nabízí denní zálohy, soukromí domény, certifikát SSL / TLS a prevenci nevyžádané pošty, nenabízí všechny tyto funkce napříč plány. Chcete-li získat CodeGuard, což je denní zálohovací nástroj, ochrana soukromí v doméně a SpamExperts, musíte upgradovat na nejdražší sdílený plán. 

To znamená, že mnoho základních věcí je zahrnuto v různých vrstvách, které se většina sourozenců EIG Bluehostinu nemůže pochlubit (například si přečtěte naši recenzi FatCow). Všichni uživatelé dostávají denní zálohy a certifikát SSL / TLS zdarma, což je více než dost, aby nás v tomto kole uspokojilo.

První myšlenky

Toto kolo je jedním z nejbližších, jaké jsme měli v našich srovnávacích článcích, protože Bluehost a SiteGround se svými funkcemi ranou. Bluehost vytváří překážku pro některé funkce, ale není pro provoz webu nezbytný. I když jsme se snažili, abychom se tomu vyhnuli, toto kolo bude muset být kravatou.

Kolo: Funkce Žádný jasný vítěz, body za všechny

2

Ceny

Web hosting je neobvyklý, pokud jde o ceny. Přestože například v našich recenzích VPN se podíváme pouze na cenu, s webhostingem je třeba zvážit více faktorů, konkrétně transparentnost. Odvětví je proslulé zavádějícími a klamavými cenami, což znamená, že toto kolo nebude sestávat pouze z ceny, kterou zaplatíte, ale také z toho, jak jasná je tato cena prostřednictvím pokladny.. 

SiteGround

SiteGround není tak průhledný jako řekněme DreamHost, pokud jde o stanovení cen, ale je lepší než většina ostatních (přečtěte si naši recenzi DreamHost). Stejně jako v případě téměř všech webových hostitelů platí úvodní sazba, kterou zaplatíte za počáteční období, což znamená, že když dojde na čas na obnovení, vaše měsíční cena vyskočí..

Bohužel to není uhýbání, ale SiteGround pomáhá snižovat zátěž. Na rozdíl od Arvixe se vaše měsíční sazba nemění v závislosti na délce trvání (přečtěte si naši recenzi na Arvixe). To znamená, že bez ohledu na to, zda si koupíte jeden, dva nebo tři roky sdíleného hostingu, získáte stejnou slevu za počáteční období. 

Ačkoli sazby SiteGround nejsou tak nízké jako Hosting24’s (přečtěte si naši recenzi Hosting24), ale jsou v souladu s tím, co bychom očekávali. To znamená, že plány WordPress jsou při správě stejné ceny jako běžné sdílené plány, což činí server SiteGround mnohem atraktivnějším než cenově spravovaný webový hostitel WordPress, jako je například Pagely (přečtěte si naši recenzi Pagely).

Pokud tuto službu vyzkoušíte a rozhodnete se, že pro vás není, je k dispozici 30denní okno pro vrácení peněz, ale vztahuje se pouze na sdílený hosting a jeho varianty, jako jsou WordPress a WooCommerce. Cloudové plány mají pouze 15denní okno a vyhrazený hosting jeden nedostane. Kratší doba je pokles ve srovnání s 90denními pravidly pro vrácení InMotion Hosting (přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting).

Bluehost

Při pohledu na obě stránky produktu by vám mělo být odpuštěno, že si myslíte, že Bluehost a SiteGround stojí stejně. Zatímco se některé plány sestavují, klamný model oceňování společnosti Bluehost znamená, že často nakonec zaplatíte víc. Stejně jako u programu SiteGround existuje úvodní sazba, která vám ušetří peníze v počátečním období, ale tato sazba není statická.

Čím kratší je doba trvání, tím vyšší je cena. Inzerovaná sazba a výše uvedená sazba jsou pouze v případě, že si zakoupíte tři roky hostingu. Sdílené balíčky jsou nabízeny pouze v jednom, dvou a tříletých dobách a při snižování ceny se k měsíční ceně přidá dolar. 

Navíc je při pokladně předem vybráno několik doplňků, díky čemuž je váš hostingový balíček ještě dražší. Konečná sazba není až do vyúčtování jasná. Když dáte dohromady, často platíte mnohem více než konkurence, navzdory tomu, že inzerovaná měsíční sazba vypadá podobně jako u jiných webových hostitelů.. 

Pokud jde o okno pro vrácení peněz, Bluehost vám nabízí 30 dní jako SiteGround. Není to působivé ve srovnání s InMotion Hosting nebo A2 Hosting (přečtěte si naši recenzi A2 Hosting), ale je těžké si stěžovat, když SiteGround nabízí stejné trvání. 

Round Two Myšlenky

Sazby, okna pro vrácení peněz a doby trvání jsou pro Bluehost a SiteGround vyrovnány. Rozdíl spočívá v tom, jak jasná je cena. Bluehost nutí zavázat se k pokladně, než vyjasníte, že kratší doby trvání jsou dražší, zatímco SiteGround je během celého procesu jasný, takže toto kolo je jednoduché.

Kolo: Cenový bod pro SiteGround

3

Snadnost použití

Přestože je třeba provést konfiguraci, nebudete mít přístup k ovládacímu panelu webhostingu denně. Často to funguje na pozadí, ačkoli je to pravda, neospravedlňuje špatně navržené rozhraní. V tomto kole se podíváme na to, jak snadné je spravovat váš hostingový balíček, a také, jak snadné je projít pokladnou. 

SiteGround

Jak již bylo zmíněno, SiteGround je v celé výplatě jasný o ceně, kterou platíte, což hodně usnadňuje používání. Výběr hostingového balíčku je také jednoduchý, spolu s porovnáváním funkcí pro každou úroveň hostování vedle sebe. To znamená, že datovaný ovládací panel klade tlumič na jinak plynulý zážitek. 

Proces platby je jednoduchý, na rozdíl od Namecheap’s, který vás vystavuje bolestivě dlouhé pokladně (přečtěte si recenze Namecheap). Až budete hotovi, získáte přístup k ovládacímu panelu, který vám umožní zobrazit podrobnosti o vašem účtu, aktualizovat fakturační údaje a zakoupit další služby. 

Je však v zoufalé potřebě faceliftu. Dokonce i rozpočtoví weboví hostitelé, jako je WebHostingBuzz, spravují intuitivní a příjemné rozhraní, zatímco SiteGround se cítí nudně a fádně (přečtěte si naši recenzi WebHostingBuzz). Funkce je tam, ale hezká tvář to neublíží.

siteground-review-cpanel

Jakmile najdete cPanel – je to trochu proces, jak si můžete přečíst v naší recenzi – zážitek narůstá, ale jen nepatrně. cPanel je stejně starý, i když je stejně použitelný jako jakákoli jiná implementace. Platí pro něj stejný verdikt: SiteGround neomezuje vaši funkčnost, ale větší úsilí při návrhu by pomohlo.

Bluehost

Bluehost bojuje více, když přijde na pokladnu kvůli zavádějícím cenám a předem vybraným doplňkům, ale ovládací panel je tak vynikající, že proces vyčerpání je víc než jen vykompenzovaný. Po zaplacení účtu nastavíte své heslo a přejdete na ovládací panel. 

Pokud však používáte některého z našich nejlepších správců hesel, máte problémy. LastPass jsme použili k vygenerování bezpečného hesla, ale jeho kopírování a vložení by nefungovalo (přečtěte si naši recenzi LastPass). Zdá se, že na obrazovce vytváření hesla můžete zadat pouze své heslo, což je směšné vzhledem k tomu, jak užitečné a rozšířené správce hesel jsou. 

Naštěstí jsou tyto problémy rychle zapomenuty, jakmile narazíte na ovládací panel. Bluehost používá upravený cPanel ke smíchání správy fakturace a hostování do jediného rozhraní a funguje to tak dobře, že Bluehost získal místo na našem nejlepším webhostingu s průvodcem cPanel.

ovládací panel ovládacího prvku bluehost-review-control

To znamená, že uživatelé WordPress najdou ovládací panel nejužitečnější. Bluehost umožňuje spravovat mnoho aspektů vašeho webu WordPress z ovládacího panelu, včetně pluginů a témat. Navíc můžete nastavit pracovní postup pro svůj web WordPress bez přihlášení k backendu WordPress.

Kolo tři myšlenky

Bluehost zakopne o pokladnu, zatímco SiteGround je pevný. Budete však muset vydržet pouze jednou, a Bluehost má jasnou výhodu, jakmile bude platba zpracována. Ačkoli SiteGround má stejnou funkčnost, Bluehost ukazuje, že moderní rozhraní může jít dlouhou cestu v použitelnosti.

Kolo: Snadné použití bodu pro Bluehost

4

Rychlost a doba provozu

Ze všech oblastí, na které se zaměřujeme u poskytovatelů webhostingů, je možná nejdůležitější rychlost a dostupnost. K měření rychlosti webového hostitele používáme dva nástroje: Test rychlosti pingdomu a dopad zatížení. Mezi nimi vidíme nejen to, jak rychle se web načítá, ale také to, jak dobře funguje, když se k němu snaží více uživatelů najednou..

SiteGround

SiteGround je jedním z nejrychlejších webových hostitelů, které jsme testovali. Získal 96 ze 100 z Pingdom Speed ​​Test, hlavně díky SuperCacher. Tento interní nástroj pro ukládání do mezipaměti výrazně snižuje časy načítání, což je užitečné zejména pro weby řízené databází, například pro ty, které používají WordPress.

siteground-review-speed-test

Jak vidíte ve výše uvedeném grafu, SiteGround měl dlouhou dobu načítání, ale většinou to bylo kvůli rozlišení DNS, což znamená, že poskytovatel domény, který jsme používali – v tomto případě GoDaddy (přečtěte si naši recenzi GoDaddy) – byl pomalý . Metrika „čekat“, která je nejdůležitější, představovala málo času. 

Když jsme pokračovali, použili jsme Load Impact k odeslání 50 virtuálních uživatelů na server v průběhu pěti minut. Jakmile se uživatelé hromadí, chceme, aby se webový hostitel vrátil k chybám HTTP bez chyb a udržoval konzistentní dobu odezvy. Jak vidíte v grafu níže, SiteGround byl na úkol. 

siteground-review-loadimpactact

SiteGround má také nejštědřejší záruku dostupnosti, jakou jsme kdy viděli. Máte záruku 99,9 procent uptime, až 99 procent. Pokud spadnete do tohoto rozsahu, dostanete měsíc bezplatného hostingu. Každý procentní bod níže, který vám také uděluje volný měsíc hostování, což je vynikající.

Bluehost

Bluehost si vedl dobře i v našem rychlostním testu, ale ne tak dobře jako SiteGround. Získal skóre 94 ze 100, přičemž metrice „čekání“ bylo dvakrát tolik času. Ačkoli to není tak dobré jako SiteGround, Bluehost je rychlejší než většina poskytovatelů webhostingu, což znamená, že s ním můžete dosáhnout optimálního výkonu, pokud budete postupovat podle našeho průvodce zlepšením doby načítání webových stránek.. 

bluehost-review-speed-test

Stejně jako v případě SiteGround se išlo o hodně ukládání do mezipaměti, i když se zdá, že SuperCacher má lepší výkon, i když jen nepatrně. Doby načítání na platformě, jako je WordPress, můžete zlepšit instalací dalšího pluginu pro ukládání do mezipaměti (další informace naleznete v příručce pro začátečníky k používání WordPress).. 

Provedli jsme stejný test dopadu zatížení na Bluehost jako na SiteGround, ale s mnohem odlišnými výsledky. Bluehost měl v celém textu vysoký počet chyb HTTP, což naznačuje, že na server je nacpáno příliš mnoho uživatelů. Náš web měl po většinu času 0-milisekundovou dobu odezvy, což znamená, že uživatel k němu neměl přístup.

bluehost-review-load-impact

To v kombinaci se zárukou dostupnosti nebo její nedostatkem končí toto kolo nízkou notou. Bluehost uvádí „složitost“ sdíleného hostingu jako důvod nezaručení dostupnosti. Jak jsme již uvedli v naší recenzi, pokud však jiní weboví hostitelé mohou nabídnout záruku dostupnosti, webový hostitel kalibru Bluehost by měl být schopen také.

Kolo čtyři myšlenky

Přestože jsou výsledky Pingdom Speed ​​Test pro oba poskytovatele rovnoměrně sladěny, SiteGround má jasnou výhodu, pokud jde o záruku dostupnosti a náš test dopadu zatížení. S Bluehostem můžete dosáhnout podobné rychlosti, ale pravděpodobně budete muset upgradovat na dražší plán, abyste viděli podobnou manipulaci s nákladem jako SiteGround.

Kolo: Rychlost a doba uptime pro SiteGround

5

Zabezpečení a soukromí

Naše páté a závěrečné kolo se zaměří na bezpečnostní prvky, které SiteGround a Bluehost zahrnují, a také na to, jak jsou znepokojeny ochranou vašeho soukromí. Mezi těmito dvěma oblastmi vidíme, jak dobře každý hostitel hostitele nejen chrání váš web před hrozbami, ale také to, jak vás chrání.

SiteGround

SiteGround má vynikající seznam bezpečnostních funkcí, zejména pro sdílené uživatele. Jedním z problémů sdíleného hostingu je to, že špatné jablko může hodně nakazit, protože malware se přesouvá na jiné webové stránky na serveru. SiteGround používá izolované adresáře pro každý ze svých webových stránek, což znamená, že jeden infikovaný web nezkazí zbytek. 

Navíc je v ceně zahrnut velký balíček zabezpečení. Je zde k dispozici trifecta bezpečnostních funkcí, což znamená, že dostanete denní zálohy, skenování malwaru a certifikát SSL / TLS zdarma. Je zde firewall webové aplikace, anti-bot systém řízený umělou inteligencí a také SpamExperts. 

Ochrana osobních údajů není tak dobrá, ale není ani špatná. Ačkoli SiteGround nezahrnuje bezplatné soukromí v doméně, jako je Midphase a WestHost (přečtěte si naši recenzi Midphase a WestHost), za to vám naúčtujeme pouze 1 $ měsíčně. Nejsme jazzovaní ohledně placení za soukromí domény, ale zásady ochrany osobních údajů jsou zdravé. 

Společnost SiteGround říká, že „žádným způsobem„ neprodává, nepronajímá, nesdílí ani jinak nezveřejňuje osobní identifikační údaje pro komerční účely “. Není to mnohem jasnější. Ačkoli SiteGround od vás shromažďuje standardní informace, tyto informace se nepoužívají pro zisk, což spousta webhostingů neřekne (další informace najdete v naší recenzi HostGator).

Bluehost

Bluehost má na rozdíl od svých sourozenců EIG solidní seznam bezpečnostních prvků. Zahrnuje bezplatné denní zálohy napříč plány a certifikát SSL / TLS. Mnoho bezpečnostních funkcí na straně serveru však není jasné, navzdory našim pokusům o objasnění. 

Několikrát jsme se zeptali na firewall webové aplikace, distribuovanou prevenci útoků typu odmítnutí služby a ochranu před malwarem na straně serveru. Ačkoli většina webových hostitelů tyto funkce zahrnuje, Bluehost se vyhnul otázce. Rádi bychom věřili, že tyto funkce jsou k dispozici, protože jsou obvykle, ale nemůžeme to s jistotou říci. 

Soukromí je však mnohem více znepokojivé. Jak již bylo zmíněno, Bluehost je vlastněn společností EIG, což je z důvodu ochrany soukromí špatné. Soukromí domény stojí navíc a vaše osobní informace jsou považovány spíše za aktivum než za citlivá data. 

EIG může sdílet informace s Google, Facebook, Verizon, WP Beginner, Bing a dalšími, což je uvedeno v jeho rozsáhlých zásadách ochrany osobních údajů. Existuje spousta legálních žargonu, ale žádné množství kouře a zrcadel nemůže maskovat, že společnost EIG prodává vaše data. Pokud se obáváte o soukromí, Bluehost, stejně jako všechny ostatní značky EIG, by měly být vaší poslední úvahou.

Kolo pět myšlenek

SiteGround má lepší zabezpečení a soukromí než Bluehost, přestože Bluehost zahrnuje více než své sourozence EIG. Ačkoli Bluehost není ve většině ohledů špatný, jeho soukromí je propastné, v tomto závěrečném kole vtlačil SiteGround do židličky vítěze..

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro SiteGround

6

Závěrečné myšlenky

Se třemi výhrami a jednou remízou je SiteGround náš šampion. V prvních několika kolech došlo k těsné bitvě mezi oběma, ale jak pokračovalo srovnání, bylo jasné, že SiteGround byl lepší. Ačkoli ne skoky a hranice lépe, má dost nepatrných výhod, aby se celkově lepší webhostingu. 

Vítěz: SiteGround

Bluehost však zabil její soukromí. Všechny značky EIG ztrácejí masivní body za ochranu soukromí, což je prchlivost vzhledem k tomu, že Bluehost je solidní alternativa. 

Souhlasíte s tím, že SiteGround je lepší volbou? Pokud ne, proč se vám líbí Bluehost? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map