Průvodce Trello pro začátečníky: Kanban Can-Can

Správa úkolů je nezbytnou součástí každého projektu. Náprava to může být rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Naštěstí, pokud se potřebujete lépe organizovat, máte k dispozici spoustu pomoci. Existuje mnoho dobrých, bezplatných nástrojů pro usnadnění věcí, mezi nimi Trello. Ačkoli je to docela jednoduché, sestavili jsme tohoto průvodce pro začátečníky Trella, aby byl přechod ještě plynulejší.


Máme také průvodce pro začátečníky Asany, pokud se vám tento program hodí lépe. Pokud chcete vidět, jak se tyto dva hromádky nacházejí, přečtěte si naši srovnávací recenzi Trello vs Asana.

Trello je jednoduchý a efektivní nástroj pro správu a organizaci úkolů. Zaměřuje se na týmy jako způsob organizace položek v rámci projektu, ale není důvod, abyste je nemohli použít sami. Je celkem univerzální a má mnoho možností přizpůsobení, jak si můžete přečíst v naší recenzi Trello.

To znamená, že jej můžete snadno nastavit pro různé úkoly.

Pro pokročilejší funkce, jako je správa zdrojů a sledování nákladů, byste se měli podívat na složitější nástroje. Náš seznam nejlepších softwaru pro řízení projektů je skvělým místem pro začátek.

Použití Trello je hračka. Používáme ho sami na Cloudwards.net ke správě našeho pracovního postupu a pokud to není doporučení, nevíme, co je.

Registrace

Chcete-li se zaregistrovat, stačí vyplnit jednoduchý formulář a odpovědět na potvrzovací e-mail. Poté se můžete přímo pustit do nastavení první desky, která již má několik vzorových sloupců.

registrace trello

Základní účet Trello je zdarma a umožňuje vám dělat většinu toho, co potřebujete. Nejedná se o aplikaci, do které se zaregistrujete, abyste zjistili, že během několika hodin dosáhnete svých limitů. Základní balíček je vynikající a ani vás neuškodí upgradovat.

Pokud se však chcete zaregistrovat do svého zlatého balíčku, existuje spousta líbí. Limit připojení se zvyšuje z 10 MB na 250 MB. Na své desky můžete přidat vlastní pozadí a existuje mnoho zábavných funkcí, jako jsou nálepky, vlastní emodži a power-ups.

Zlatý balíček je 45 dolarů ročně, takže to ani nezlomí banku. Kromě běhu v prohlížeči je Trello k dispozici pro Android a iOS, takže můžete spravovat i věci na cestách.

Co můžete dělat s Trello?

Do Trello vás může dobře představit pozvání od týmu nebo společnosti. V takovém případě budete nejprve pracovat s jejich představenstvem. Pokud ji však spouštíte poprvé, budete si muset věci sami nastavit.

Chcete-li to provést, začněte s výchozí deskou poskytnutou pro vás nebo klikněte na tlačítko „desky“ v levém horním rohu obrazovky. Pokud již desky máte, můžete mezi nimi přepínat. Ať tak či onak, chcete-li vytvořit nový, stačí kliknout na „vytvořit novou desku“ a zobrazí se nový dialog desky uvedený níže.

trello-create-board

Zde můžete pojmenovat novou desku, zvolit barvu pozadí nebo obrázek a rozhodnout se, zda ji učinit soukromou nebo veřejnou. Veřejná tabule bude viditelná na celém internetu, což je skvělé, pokud provozujete místo konání nebo veřejné shromáždění, ale méně, pokud organizujete svůj kancelářský čajový seznam.

Jakmile si vyberete požadované možnosti, klikněte na „Vytvořit tabulku“ a voila. Vaše nová deska se objeví v celé své kráse.

trello-board

Trello je ve svém srdci deska Kanban, která vám umožňuje přesouvat práci ze sloupce do sloupce. Když vytvoříte novou tabuli, uvidíte tři sloupce nebo seznamy, které již byly přidány: „dělat“, „dělat“ a „hotovo“. To vám dává představu o tom, jak rozvrhnout své projekty Trello.

Váš pracovní postup by měl probíhat zleva doprava, ale můžete přidat libovolný počet přechodných fází.

Práce se seznamy

Poskytnuté seznamy můžete použít jako hotový seznam úkolů nebo, pokud chcete, přejmenovat je tak, aby představovaly různé fáze vašeho projektu..

Pokud potřebujete více než tři kategorie, vytvořte další kliknutím na „Přidat do seznamu“. Znovu je můžete nazvat, co chcete, takže existuje spousta prostoru pro kreativitu. Například můžete každý seznam pojmenovat podle člena týmu nebo jiné skupiny ve vaší společnosti a uvést, kdo je přiřazen k čemu.

V levé části můžete mít nepřiřazený sloupec, ze kterého mohou členové týmu vybírat práci, následované sloupci, které představují, ve které fázi práce je. Existuje mnoho způsobů, jak jej použít. Přemýšlejte o tom, jak své úkoly rozdělit, a podle toho pojmenujte sloupce.

Přidávání karet

Seznamy jsou nejprve prázdné, ale fungují jako držitelé karet. Můžete je přidat kliknutím na „přidat kartu“. Poté pojmenujte svou kartu podle úkolu, který má představovat, klikněte na „Přidat kartu“ a je hotovo.

Karty můžete přesouvat z místa na místo přetažením. Když přesunete jednu, každý, kdo pracuje na konkrétní položce, dostane zprávu, která říká, že byla přesunuta, takže kdokoli, kdo se na ni musí podívat, může na ni pokračovat, bez ohledu na to, zda si na ně vzpomínáte..

Kliknutím na kartu vyvoláte dialog, který vám umožní komentovat, zobrazit předchozí aktivitu s ní spojenou a přiřadit k ní členy týmu. Můžete sledovat konkrétní karty, abyste se ujistili, že jste o změnách informováni.

detail trello karty

Můžete také přidat termíny a nastavit zprávy, aby lidem připomněli, když se blíží. Ačkoli se nám to nikdy nestane, slyšeli jsme, že zmeškané termíny jsou jinde docela běžné.

Aby to vypadalo lépe

Pokud chcete, aby karty vypadaly atraktivněji, můžete k nim přidat nálepky. Samolepky jsou obrázky, které najdete kliknutím na „samolepky“ v nabídce na pravé straně obrazovky. Lze je přetáhnout na karty a jsou skvělým způsobem, jak je vizuálně odlišit.

trello-samolepky

Dvanáct je nabízeno v bezplatném balíčku a další jsou k dispozici, pokud upgradujete na placený plán. Upgrading také umožňuje použít vlastní obrázky. Například použití návrhů vaší společnosti je vynikajícím způsobem, jak přidat vlastnictví vašim projektům.

trello štítky

Můžete také přiřadit štítky karet, což je v podstatě pouze barevné kódování s volitelným textem. To je další užitečný způsob, jak je rozdělit a vaše desky snadno číst vizuálně.

Pokud chcete kartu ještě více rozdělit, můžete přidat kontrolní seznam, který ukazuje, co je třeba udělat, aby se karta dokončila. Kontrolní seznamy obsahují konkrétní dílčí úkoly, které můžete při práci skrz ně zaškrtnout. Užitečný pruh ukazuje, jak blízko jste k dokončení, což je zvláště užitečné, pokud máte k dispozici mnoho položek.

kontrolní seznam

Zaokrouhlení nahoru

To jsou základy používání Trello. Hodně můžete dosáhnout jen se základními funkcemi a je toho mnoho, co můžete udělat pro vyladění podle vašich potřeb.

Je rychlý, intuitivní a pohotový. Uživatelské rozhraní je snadno čitelné a většina z toho, co se dá zjistit, se na něj podívá. Nikdy jsme se nemuseli dívat na stránky nápovědy, když jsme je používali, a nikdy jsme to před psaním této příručky.

Pokud byste to však vyžadovali, systém nápovědy je komplexní, s více než 200 články vysvětlujícími, jak to všechno funguje. K dispozici je také aktivní komunitní fórum. Pokud zde nenajdete odpověď na svou otázku, pravděpodobně ji dostanete během několika hodin. Můžete také požádat tým podpory Trello o pomoc prostřednictvím kontaktního formuláře.

trello-contact

Budování týmu Trello

V horní části hlavního displeje jsou malé kruhy představující lidi, kteří mají přístup ke každé desce. Pokud jste je nastavili, nebo jejich iniciály, uvidíte v lidech profilové obrázky. Chcete-li pozvat další lidi, klikněte na malou postavu a vedle ní vpravo vedle aktuálních uživatelů vedle ní plus..

pozvat trello

Pokud vaše firma používá několik desek, možná budete chtít jít dále a založit tým. Stejně jako u tabulek, můžete pozvat lidi do týmů, které vytvoříte.

trello-tým

Jakmile budete mít členy svého týmu připraveni jít, můžete vytvořit různé desky, které potřebujete. Lze je spravovat jako dříve. Jedna skvělá vlastnost je, že můžete Slack spojit se svým týmem. To vám umožní dělat věci, jako je informovat všechny o změnách Trello prostřednictvím Slack.

Pokud váš tým používá Slack k pravidelné komunikaci, je užitečné mít změny Trella na stejném místě užitečné. Další způsoby, jak využít Slack ve prospěch svého týmu, si přečtěte naše nejlepší cloudové úložiště pro článek Slack.

trello-team-management

Delving Deeper – Trello’s Advanced Functions

Jakmile se seznámíte se základy Trello, existuje několik užitečných triků, které vám pomohou vytěžit z toho více. Můžete je přetáhnout do karet a sdílet je. Seznamy můžete vytvořit dvojitým kliknutím a seznam klávesových zkratek můžete vyvolat stisknutím tlačítka „?“ na klávesnici.

Trello má také užitečné funkce na svých obrazovkách možností. K dispozici je barevný slepý režim, takže pokud jste barevně kódovali své karty, můžete si být jisti, že všichni uvidí, co je co. Pokud chcete svůj účet chránit před počítačovou kriminalitou, můžete také nastavit například dvoufaktorové ověřování.

Je také možné stáhnout si osobní informace, které Trello drží na vás. Ačkoli nemáme žádné zvláštní obavy týkající se ochrany soukromí v souvislosti s Trello, je to pěkná funkce. Náš článek o tom, jak chránit vaše soukromí, ukazuje na to, co můžete udělat, aby vaše informace zůstaly soukromé na webu. Další užitečné tipy si můžete prohlédnout v dokumentaci Trello.

Apptastické integrace

Další skvělou vlastností, kterou má Trello, jsou power-ups. Umožňují vám integraci s mnoha dalšími aplikacemi a službami. Kolem 30 je poskytováno společností Trello, ale jsou k dispozici další power-ups od třetích stran. Existuje příliš mnoho podporovaných služeb na detail, ale výběr zahrnuje Twitter, Gmail, GitHub, Salesforce, SurveyMonkey a Jira.

K dispozici je také kalendář, takže můžete získat okamžitý přehled o tom, co je třeba udělat, když. Budete však muset upgradovat svůj účet, abyste mohli používat více vylepšení.

Závěrečné myšlenky

S milionem uživatelů denně je snadné pochopit, proč byla Trello nedávno oceněna 400 miliony dolarů. Snadno se používá a je zdarma, abyste mohli začít, takže se vyplatí vyzkoušet, zda jste na trhu nového softwaru pro správu úloh. I když nejste, její seznam úkolů vám může pomoci, abyste se lépe organizovali.

Pokud pracujete v online týmu a chcete zvýšit jeho produktivitu, Trello je skvělý nástroj, jak toho dosáhnout. Pokud jde o další užitečný software, podívejte se na náš seznam nejlepších softwarových nástrojů pro virtuální týmy.

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl zvládnout Trella a ukázal vám něco z toho, co s ním můžete udělat. Pokud jste to vyzkoušeli a máte co říci o svých zkušenostech, sdělte nám to v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map