Průvodce připojením Egnyte

Egnyte Connect je jednou z nejlepších podnikových cloudových úložišť na trhu. Ve skutečnosti se řadí mezi nejlepší služby v našem nejlepším článku EFSS a poráží konkurenty, jako jsou OneDrive for Business, Dropbox a Box. Přestože je Egnyte Connect efektivní, má mnoho funkcí a nastavení, proto jsme pro vás připravili průvodce Egnyte Connect, který vám pomůže začít.


Projdeme si, co je Egnyte Connect, jaké typy souborů může hostit, jak se zaregistrovat do služby, jejích klientů a další. Pokud si myslíte, že to vše zvládnete sami a potřebujete pouze informace, abyste zjistili, zda vám tato služba vyhovuje, přečtěte si naši recenzi Egnyte Connect.

Co je Egnyte Connect?

Egnyte Connect je služba cloudového úložiště, což znamená, že ukládá vaše soubory na vzdálené servery, které tvoří tzv. Cloud. Ukládání informací v cloudu je jiné než ukládání na tradičních serverech, protože ve výchozím nastavení služby cloudového úložiště poskytují další nástroje, které vám pomohou spravovat vaše soubory, spolupracovat s ostatními a další.

Protože ukládáte soubory, můžete je přesunout do cloudu a odstranit je z pevného disku, což vám ušetří místo. Klíčovým mechanismem, který vám to pomůže, je synchronizace souborů, nebo zkráceně „synchronizace“. 

Synchronizace zrcadlí vaše soubory mezi zařízeními a cloudem. To znamená, že se nemusíte starat o to, jaké zařízení používáte při práci na vašich souborech.

Po synchronizaci souborů do cloudu je můžete sdílet s ostatními generováním odkazů nebo poskytnutím přístupu ke svým složkám. Většina služeb cloudového úložiště tuto službu nabízí, ale Egnyte Connect má více funkcí, které jsou vhodné pro služby orientované na podnikání. 

Patří k nim nativní funkce správy úloh, generování sestav, ovládací prvky pro správu a velká knihovna integrací třetích stran včetně Office Online, Google Office Suite a dalších..

Jak jsme již zmínili, Egnyte Connect může vyhovovat malým i velkým firmám, ale pokud hledáte konkrétně službu, která bude vyhovovat vašim potřebám malých podniků, podívejte se do našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť pro firmy. Dále víte, že Egnyte Connect nemůže váš počítač zálohovat. 

Chcete-li přesně zkopírovat strukturu systému souborů do cloudu, budete muset použít jiný nástroj. V našich recenzích podnikových záloh najdete vhodný nástroj pro cloudové zálohování. Pokud se chcete dozvědět více o rozdílu mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si náš článek o online úložišti vs. online zálohování.

Typy souborů, které může Egnyte hostit

Egnyte Connect hostí téměř všechno. Hudba, videa, dokumenty, 3D modely a zprávy jsou skvělými kandidáty na cloud. Kromě toho můžete nahrávat programové soubory a soubory Mac. Stejně jako jiné služby cloudového úložiště však nebude nahrávat dočasné systémové soubory. Totéž platí pro aktivní databáze.

I když můžete nahrát soubory, budou zkráceny. Budete moci zahájit nahrávání databázových souborů menších než 100 MB jednou za minutu a souborů větších než 1 GB jednou za šest hodin. To platí pro soubory s následujícími příponami: PST, EML, OST, MDB a QBB.

Abychom vyhověli systému Windows, názvy souborů nesmí obsahovat následující znaky: \, /, “,:, <, >, |, * a?. Pojmenování souborů se řídí také konvencí Windows, takže pokud jej neznáte, podívejte se na tuto stránku.

Zařízení podporovaná Egnyte Connect

Klienti desktopu Egnyte Connect pracují na Windows a MacOS, ale ne na Linuxu. Pokud to potřebujete, doporučujeme Dropbox Business nebo FileCloud. Více se o nich můžete dočíst v naší samostatné recenzi Dropbox Business a FileCloud. Případně si můžete prohlédnout některé z našich nejlepších cloudových služeb úložiště pro Linux.

Pokud jste mimo počítač, můžete pomocí mobilních aplikací Egnyte Connect přistupovat, sdílet, nahrávat a upravovat své soubory. Aplikace jsou k dispozici pro Android a iOS. Pokud potřebujete pokročilejší funkce, můžete k přístupu k souborům v cloudu použít webového klienta. Webový klient pracuje ve všech hlavních prohlížečích.

Díky tomu se podíváme, co je potřeba k nastavení aplikace Egnyte Connect pro stolní počítač v počítači.

Jak se zaregistrovat a nainstalovat Egnyte

egnyte-connect-guide-login

Než budete moci nainstalovat aplikaci pro počítač Egnyte, musíte se zaregistrovat. Můžete se buď přihlásit k odběru plánu, nebo požádat o 15denní bezplatnou zkušební verzi, což doporučujeme, protože vám to umožňuje vyzkoušet službu bez rozdělování peněz. Po skončení zkoušky budete muset přejít k jednomu z plánů.

egnyte-connect-guide-start

Po dokončení procesu registrace získáte přístup k webovému klientovi. Z webového klienta si můžete stáhnout a nainstalovat stolní aplikaci vhodnou pro váš počítač.

egnyte-connect-guide-desktop-app

Jak přidat Egnyte Connect na plochu

Chcete-li přidat Egnyte Connect na plochu, přejděte na stránku „Aplikace a integrace“ a v levém postranním panelu zaškrtněte políčko „Aplikace Egnyte“. Zobrazí se desktopová aplikace Egnyte Connect. Umístěte ukazatel myši na aplikaci, klikněte na tlačítko Stáhnout a vyberte správnou verzi počítače.

Desktopová aplikace vám umožňuje procházet cloudový obsah přímo ze správce souborů. Egnyte měla možnost synchronizace aplikace pro stolní počítače, ale Egnyte ji 31. prosince 2019 nadále podporovala.

Přehled grafického uživatelského rozhraní Egnyte Connect

I když můžete přistupovat k souborům pomocí klientského počítače, můžete také použít webového klienta. Webový klient funguje jako řídicí centrum pro cloudové úložiště a váš účet, takže jej můžete také použít k nahrávání souborů, sdílení souborů, přidávání nových uživatelů, správě úkolů, integraci s aplikacemi třetích stran, konfiguraci možností nastavení a dalším.

Webový klient je jasný a snadno použitelný. Levý postranní panel umožňuje přístup k vašim nejnovějším souborům, záložkám, koši a hierarchii složek. V horní části je také panel odkazů, který umožňuje otevírat soubory, odkazy, úkoly a aplikace a integrace. 

Kromě odkazů můžete přistupovat také ke svému účtu, oznámení a nabídce hamburgeru, která poskytuje přístup na stránky „nápovědy“, „zprávy“ a „nastavení“..

Střední panel je pod horním panelem odkazů a bude zobrazovat odlišný obsah v závislosti na tom, na který odkaz nebo tlačítko kliknete, i když ve výchozím nastavení zobrazuje soubory.

Zobrazení souborů Egnyte Connect

Toto zobrazení samozřejmě ukazuje vaše soubory, ale také vám umožňuje stahovat, sdílet, upravovat, mazat a provádět další akce se soubory.

zobrazení egnyte-connect-guide-files-view

Kliknutím na složku nebo název souboru je otevřete, nebo můžete vybrat, které otevře kontextové menu s dostupnými akcemi. Pokud potřebujete rychle najít svůj obsah, můžete jej vyhledat pomocí vyhledávací lišty. Na pravé straně je také pohled, který ukazuje aktivitu v aktuální složce.

V tomto pohledu jsou však nejdůležitější akce, které můžete provádět – a nejčastější akce, které budete provádět – nahrávání a sdílení souborů.

Jak nahrávat soubory na Egnyte Connect

egnyte-connect-guide-upload

Chcete-li nahrávat soubory pomocí zobrazení úložiště Egnyte, můžete je přetáhnout nebo klepnout na tlačítko „upload files“, které otevře okno, pomocí kterého můžete procházet soubory z počítače. 

Můžete vybrat více souborů a nahrát je pomocí metod přetažení nebo okna. Nejjednodušším způsobem je jednoduše zkopírovat a vložit soubory do synchronizační složky.

Jak sdílet soubory

Jakmile své soubory nahrajete do cloudu, můžete je začít sdílet se svými spolupracovníky. Můžete to udělat kliknutím na tlačítko „sdílet“ spojené se souborem nebo složkou, což vám dává možnost vygenerovat odkaz nebo odeslat e-mailem se zprávou.

sdílení egnyte-connect-guide-guide

Pokud vygenerujete odkaz, můžete jej zkopírovat a vložit například do Slacku. Egnyte se integruje se Slackem, takže by to mělo být snadné. Pokud jde o další služby, které se integrují se Slackem, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro Slack Roundup.

sdílení egnyte-connect-guide-link

Ať už si vyberete cokoli, můžete vylepšit možnosti odkazu kliknutím na tlačítko „změnit možnosti odkazu“. Nejprve můžete určit, kdo má přístup:

  • Kdokoliv
  • Každý, kdo má heslo
  • Uživatelé souborového serveru Holocene
  • Uživatelé souboru Holocene File Server, kteří dostávají tento odkaz e-mailem

Můžete také povolit nebo zakázat stahování, což znamená, že uživatelé budou moci prohlížet pouze soubory. Pokud nechcete, aby byl váš odkaz dostupný na dobu neurčitou, můžete nastavit, aby jeho platnost vypršela k určitému datu nebo po nastaveném počtu kliknutí. Mezi další možnosti patří upozornění na kliknutí na odkaz a zobrazení nejnovější verze souboru.

Stejné možnosti se použijí, když se rozhodnete sdílet složku vygenerováním odkazu. Složky však můžete sdílet také pozváním uživatelů prostřednictvím jejich e-mailové adresy.

egnyte-connect-guide-sdílení složek

To vám umožní nastavit oprávnění složky pro pozvané uživatele. K dispozici jsou následující oprávnění:

  • Majitel: úplný přístup a správa oprávnění
  • Plný: stáhnout, upravit, nahrát a odstranit
  • Editor: stáhnout, upravit a nahrát
  • Divák: náhled a stažení

egnyte-connect-guide-links-view

Sdílení odkazů je snadné, takže jejich sledování se může rychle stát noční můrou. Naštěstí je k dispozici zobrazení „odkazů“, které vám pomůže při auditu toho, co sdílíte a co s vámi sdílejí ostatní.

egnyte-connect-guide-desktop-share

Soubory můžete také sdílet z plochy pomocí synchronizačního klienta. Chcete-li to provést, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku a vybrat možnost z nabídky „Sdílet“. Jedinou možností, která nezahrnuje spuštění webového klienta, je sdílení jako odkaz.

egnyte-connect-guide-mobile-sharing

Sdílení v aplikacích smartphonu vyžaduje, abyste klepli na tři tečky spojené se souborem nebo složkou a poté se rozhodli vygenerovat odkaz, který můžete zkopírovat a vložit nebo odeslat e-mailem.

Jak žádat soubory

Můžete sdílet soubory s ostatními, ale pokud potřebujete někoho, kdo s vámi soubor sdílí, vám Egnyte Connect umožňuje vyžádat si soubory pomocí odkazů pro upload. Chcete-li požádat o soubor, klikněte na tlačítko „share“ přidružené ke složce, přejděte do nabídky „share“ a vyberte „request files from others.“ Stejně jako u běžných odkazů můžete kopírovat a vložit nebo odeslat odkaz pro odeslání e-mailem.

egnyte-connect-guide-request-file

Můžete nastavit, aby platnost odkazu vypršela za jeden týden, dva týdny, měsíc nebo k určitému datu. Kromě toho můžete nařídit, aby odkaz vytvořil samostatné složky pro každého uživatele, který video nahrál.

Přehled klienta Egnyte Connect Sync

egnyte-connect-guide-sync

Pokryli jsme, jak nainstalovat desktopového klienta Egnyte Connect, který přidává Egnyte Connect jako síťovou jednotku do vašeho počítače, a nyní se na to podíváme podrobněji. Při instalaci klientského počítače získáte do svého systému souborů speciální složku „synchronizace“. 

Všechno, co umístíte do synchronizační složky, bude synchronizováno s cloudem a veškerý obsah z cloudu bude zrcadlen do složky a počítačů připojených k vašemu účtu. To znamená, že byste mohli synchronizovat obsah se svými spolupracovníky za předpokladu, že jim povolíte přístup. Ve výchozím nastavení je veškerý obsah uvnitř složky uložen na webu.

Jak aktualizovat synchronizaci Egnyte Connect

Neměli byste mít problémy s používáním synchronizace, ale pokud se něco nesynchronizuje správně, můžete synchronizační složku ručně obnovit. Neexistuje vyhrazené tlačítko pro obnovení, ale můžete synchronizaci vypnout a zapnout, což v podstatě dělá totéž. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu synchronizace na hlavním panelu.

egnyte-connect-guide-sync -resh

Zobrazí se rozbalovací nabídka, ve které můžete zvolit možnost „nastavení“. Otevře se webová stránka, která ukazuje nastavení desktopového klienta. Pro přístup k tomu nemusíte být online. Jakmile se webová stránka otevře, klikněte na kartu „Domovská stránka“ a poté na tlačítko „Synchronizovat nyní“, čímž dojde k obnovení synchronizace.

Spusťte program Egnyte Connect při spuštění počítače

Ve výchozím nastavení se synchronizační klient Egnyte Connect spustí při spuštění vašeho počítačového systému. Neexistuje přímý způsob, jak klienta deaktivovat nebo povolit. Z tohoto důvodu budete muset změnit způsob, jakým operační systém spravuje aplikaci. Pokud jde o Windows, postupujte podle této příručky, zatímco pro Mac implementujte kroky na této stránce.

Jak omezit synchronizaci

Dříve jste byli schopni škrtit Egnyte Connect prostřednictvím „synchronizační aplikace pro stolní počítače“, ale podpora pro něj skončila v prosinci 2019. Nyní se budete muset spokojit s tím, že synchronizace bude vždy fungovat v režimu téměř v reálném čase s desktopovou aplikací Egnyte.. 

Chcete-li snížit rychlost synchronizace, doporučujeme OneDrive for Business. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi OneDrive for Business.

Jak používat selektivní synchronizaci

Selektivní synchronizace umožňuje synchronizovat pouze určité soubory z cloudu do počítače. Aplikace Egnyte pro stolní počítače to však ve výchozím nastavení nedělá. Místo toho vám umožní přístup k souborům, aniž byste zabírali místo v počítači. Pokud chcete mít soubory na pevném disku, musíte zvolit složku, ke které chcete mít přístup offline.

egnyte-connect-guide-offline-access

Za tímto účelem otevřete síťovou složku, klepněte pravým tlačítkem myši na složku, kterou chcete uložit offline, a vyberte možnost „synchronizovat pro přístup offline“. Složka bude nyní k dispozici, i když jste mimo síť.

Správa uživatelů Egnyte Connect

Jako služba EFSS funguje Egnyte Connect nejlépe, když potřebujete spolupracovat s ostatními uživateli. Nejprve je však musíte zahrnout do svého cloudového prostoru. Počet uživatelů, které můžete přidat, závisí na plánu, který si objednáte. Chcete-li přidat uživatele, musíte být vlastníkem účtu nebo správcem. 

egnyte-connect-guide-access-users

V takovém případě získáte přístup k ovládacím prvkům správy uživatelů kliknutím na své iniciály v pravém horním rohu a poté kliknutím na své jméno. Odtud klikněte na kartu „uživatelé a skupiny“, která vám umožní přidávat uživatele, vytvářet skupiny a přidávat uživatele do skupin.

egnyte-connect-guide-add-users

Na nové stránce klikněte na „add new user“ (přidat nového uživatele) a vyberte přidání běžného, ​​výkonného nebo administrátora. V závislosti na typu budou uživatelé moci používat různé funkce a generovat různé zprávy. Pokud chcete přidat více uživatelů současně, můžete je importovat do souboru CSV.

Standardní typ uživatele je vyhrazen pro zákazníky, prodejce a externí partnery. Mohou mít přístup ke sdíleným složkám a mohou používat Egnyte pomocí webu nebo mobilních aplikací. Nemají však soukromé složky a obvykle nemohou sdílet složky nebo soubory.

Výkonní uživatelé jsou obvykle vaši zaměstnanci. Tito uživatelé mohou přistupovat k cloudu Egnyte pomocí všech dostupných metod, pozvat další uživatele, mít soukromou složku, získat některá administrátorská práva a získat přístup k dalším pokročilým funkcím. 

Správci mají přístup ke všem funkcím a vlastníkem účtu je ve výchozím nastavení správce. Na této stránce najdete podrobnou srovnávací tabulku.

egnyte-connect-guide-user-role

Můžete také vyladit nastavení pro typy uživatelů. K tomu je třeba přejít na záložku „Konfigurace“, která je vedle karty „Uživatelé a skupiny“. Dále klikněte na „uživatelské typy a role“ v levém postranním panelu. Odtud můžete vyladit nastavení uživatele podle svých představ.

Výchozí zobrazení v tomto okně je „typy uživatelů“, ale můžete také kliknout na kartu „role“, která vám umožní vytvořit vlastní role pro vaše uživatele. Tímto způsobem budete moci rychleji přiřadit konkrétní sadu oprávnění novým uživatelům.

Jak vytvořit skupiny

Spravovat mnoho uživatelů může být obtížné. Chcete-li to usnadnit, můžete vytvořit skupiny na kartě „uživatel a skupiny“. Nejprve klikněte na „skupiny“ a poté na tlačítko „přidat skupinu“.

egnyte-connect-guide-add-groups

Dále budete moci skupinu pojmenovat. Chcete-li přidat uživatele, umístěte ukazatel myši na skupinu, klikněte na tlačítko „podrobnosti“ a poté na tlačítko „přidat uživatele do této skupiny“. Můžete také přidat uživatele kliknutím na odkaz „spravovat vlastníky skupin“. Před přidáním do skupiny je třeba vytvořit uživatele. Skupiny také umožňují rychle sdílet složky s mnoha uživateli.

Správa úloh Egnyte Connect

Spolupráce s uživateli je snazší, pokud máte možnost vytvářet a přiřazovat úkoly. Na rozdíl od mnoha jiných služeb EFSS, které se spoléhají na integraci třetích stran, přichází Egnyte Connect s integrovanou správou úloh. Úkoly jsou závislé na konkrétních souborech, takže pro vytvoření úlohy musíte nejprve vybrat soubor.

egnyte-connect-guide-tasks-file

Vyhledejte požadovaný soubor, klikněte na něj a v nabídce akcí vyberte možnost „úkoly“. Na další stránce klikněte na tlačítko „nový úkol“. Poté budete moci pojmenovat úlohu, přiřadit ji uživateli a nastavit datum splatnosti.

egnyte-connect-guide-tasks-add

Pokud chcete vidět všechny své úkoly, klikněte na tlačítko „Moje úkoly“ v horní části webového klienta. Na stránce mohou být zobrazeny úkoly, které jsou vám přiřazeny, a také úkoly, které jste ostatním přiřazili.

egnyte-connect-guide-task-Overview

Generování sestavy Egnyte Connect

Chcete-li se dostat na stránku s přehledy, musíte kliknout na nabídku hamburgeru v horní části webového klienta a kliknout na možnost „zprávy“.

řídicí panel egnyte-connect-guide-reports

Ve výchozím nastavení zobrazuje řídicí panel váš úložný prostor. Můžete si však také snadno zobrazit náhled svých uživatelů, aplikací a zařízení a odkazů a spolupráce. Nabídka vlevo také umožňuje generovat zprávy o uživatelských oprávněních, souhrnech uzamčení, stavech synchronizace a uživatelích a skupinách.

Knihovna třetích stran Egnyte Connect

Egnyte Connect má díky svým partnerstvím s různými dodavateli softwaru velkou knihovnu aplikací třetích stran. Knihovna obsahuje bezplatné a placené aplikace. Knihovnu otevřete kliknutím na tlačítko „aplikace a integrace“ v horní části webového klienta.

egnyte-connect-guide-app-library

Na další stránce budete moci najít doplněk, se kterým chcete integrovat. Chcete-li ji najít rychleji, můžete použít funkci vyhledávání v levém postranním panelu. Kromě toho můžete filtrovat aplikace na základě kategorií, odvětví a typu. Knihovna nabízí mnoho aplikací, ale nejvýznamnější jsou Office Online, Egnyte pro Gmail, Slack, Boxcryptor a OneLogin.

Závěrečné myšlenky

Egnyte Connect je jednou z nejlepších služeb EFSS na trhu a poskytuje mnoho funkcí, z nichž mají prospěch malé i velké podniky. Díky tomu může být aplikace ohromující, ale tento krátký průvodce vám pomůže s nastavením. 

Dotkli jsme se základních funkcí, ale možná budete mít dotazy nebo potřebujete pomoc s dalšími oblastmi Egnyte Connect. Pokud tomu tak je, zveřejněte své otázky v sekci komentářů níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me