Nejlepší software Scrum v roce 2020: Agilní řízení projektů

Metody Scrum mohou pomoci hladšímu běhu vašeho projektu a umožnit vám rychle a efektivně pracovat. Software pro správu projektů často obsahuje funkce, které vám mohou pomoci s jejich implementací, takže se podíváme na Scrum a nástroje pro správu projektů. Pokusíme se zjistit, které platformy jsou pro agilní týmy nejlepší.


Začneme tím, co se podíváme na to, co Scrum je a jak to funguje, pak se podíváme na funkce obsažené v nástrojích pro správu projektů a jak je s nimi můžete použít. Někteří, například Jira, mají vyhrazené zobrazení Scrumu, jiné mají šablony Scrumu a mnoho z nich může být užitečné, přestože není výslovně navrženo pro metodologii.

Co je Scrum?

Pojem „scrum“ pochází z ragby, ale poprvé jej použili Hirokata Takeuchi a Ikujiro Nonaka. Mnoho dalších přispělo nápady a v roce 2009 byla vydána The Scrum Guide, která metodice poskytla oficiální soubor pokynů.

Metodika Scrum je obvykle spojena s vývojem softwaru, ale nemusí. Zahrnuje dělení práce na sprinty, které trvají dva týdny až měsíc. Sprinty mají cíl, kterým může být připravit určité funkce v softwarovém produktu.

Existují pravidelné schůzky, nazývané denní scrumy, které jsou omezeny na 15 minut a vyžadují, aby vývojáři odpovídali na tři otázky: co skončili včera, co budou dělat dnes a je něco, co by jim nebo jejich týmu bránilo dosáhnout cíle sprintu.

Na konci každého sprintu je také recenze a retrospektiva. Umožňují týmu vidět, co se stalo a co nebylo, rozhodnout se, co dál, a zjistit zlepšení procesů.

Role v Scrumu

Scrum je určen pro malé týmy. V Scrumu jsou tři role, z nichž jedna je tým. Tým se organizuje a zjistí, jak může dosáhnout cílů sprintu.

Majitel produktu je ten, kdo určuje vizi. Často je to šéf nebo klient, kdo rozhoduje o tom, co by tým měl vytvořit a jaké jsou priority. Jsou připraveni odpovědět na otázky týmu, ale nezajímají se o podrobnosti.

Mistr scrum je tu, aby odstranil překážky, které brání cílům týmu. Mohou úzce spolupracovat s vlastníkem produktu, aby pomohli zjistit, jaké priority mají být a jaké by byly vhodné cíle.

Můžete si myslet, že majitel produktu a master scrum zní jako váš generální ředitel a manažer, a měli byste mít pravdu. V Scrumu jsou však role formalizovány a jejich zapojení je omezené. Majitel produktu informuje lidi o tom, co chtějí, master scrum řeší problémy týmu a tým splní své úkoly.

To může být klíčem k tomu, aby vývojový tým mohl vykonávat svou práci, aniž by byl tlačen špatným směrem lidmi, kteří i přes dobré úmysly o vývoji moc nevědí..

Scrum je skvělé pro vývojáře, kteří mají tendenci být nezávislí a pracují nejlépe, když jsou ponecháni na svých vlastních zařízeních. Poskytuje správné množství pokynů, takže vědí, co mají dělat, ale nechává je dělat to, co považují za nezbytné k dosažení cílů.

Co pro vás Scrum může udělat?

Scrum umožňuje, aby byly stanoveny úkoly a poskytovány pokyny vývojářům, přičemž vývojářům poskytuje prostor pro nezávislé řešení problémů. Vývojáři mají tendenci tyto věci lépe dělat než jejich klienti a často i jejich manažeři, takže výsledkem je lepší produkt, který je dodáván rychleji.

Ačkoli Scrum je široce spojován s rozvojem, stává se populárnějším jinde a lze jej použít ve všech průmyslových odvětvích.

Příklady Scrum Tools

  • Jira
  • Trello
  • ProWorkFlow
  • Základní tábor

Nejlepší Scrum Software

Některé z nejlepších softwarových nástrojů pro řízení projektů mají funkce vývojářů a některé jsou určeny pro použití s ​​Scrum.

Full-on Scrum: Jira

Jira je jednou z nejlepších platforem pro vývojáře a má pro ně navrženo mnoho funkcí. Je založen spíše na problémech než na úkolech.

jira-scrum

Má vyhrazené desky Scrum a Kanban, protože podporuje obě metodiky. Má také „eposy“ a „příběhy“, což je způsob třídění úkolů. Popisuje je jako „agilní artefakty“.

Jira se integruje s HipChatem, oblíbeným komunikačním nástrojem pro vývojáře, takže jej můžete použít také pro schůzky Scrumu.

Byli jsme ohromeni jeho sadou funkcí. Je to také dobrá hodnota, zejména pro velké týmy nebo ty, které se chtějí hostit. Přečtěte si o tom v naší recenzi Jira.

Kanban: Trello

Víme, že desky kanban a Scrum nejsou stejné, ale nástroj kanban může být skvělým způsobem, jak interně uspořádat projekty pro svůj tým. Může to být také soukromé pro samotný tým.

Trello vám umožní vytvořit tolik desek, kolik chcete, takže můžete mít jednu pro každý sprint. Přečtěte si o tom více v naší recenzi na Trello a poté se podívejte na průvodce pro začátečníky v Trello.

To znamená, že můžete nastavit Trello, aby pracoval s Scrumem, jak je vidět na této stránce. Trello je všestranný nástroj, který má mnoho „power-ups“, které vám pomohou vytěžit z toho více.

trello-scrum

Karty Trello mohou představovat úkoly, problémy nebo chyby. Můžete k nim přidat informace a přílohy. Velikost přílohy je však omezená. Pokud potřebujete hodně místa, přečtěte si našeho nejlepšího průvodce cloudovým úložištěm.

V našem návodu, jak používat průvodce kanbanovými deskami, najdete několik dalších nástrojů kanban.

Definice role: ProWorkflow

Role jsou v Scrumu klíčové, proto je důležité je definovat v softwaru pro řízení projektů. Kromě toho, že je možné pojmenovat role, je užitečné řídit, co různé typy uživatelů mohou a nemohou dělat.

ProWorkflow je dobrý v přiřazování rolí, umožňuje vám pojmenovat role a řídit, co mohou a nemohou dělat. To například znamená, že můžete zabránit masterovi scrum masteru a vlastníkovi produktu v přiřazování úkolů, abyste zabránili mikromanagementu.

Kromě přiřazení rolí je součástí funkce ProWorkflow kalkulačka návratnosti investic, která ukazuje, jak se čas, který vám ušetří, převede na hotovost. Má také funkce sledování času, takže je to užitečný nástroj, pokud chcete sledovat náklady.

ProWorkflow také obsahuje agilní desku ve svém obchodě s aplikacemi, kterou můžete používat zdarma. Další informace o této platformě naleznete v naší recenzi programu ProWorkflow.

Setkání: Basecamp

Pokud máte rádi schůzky stejně jako my, zamilujete si Basecamp, který vám umožní udržovat veškerou vaši komunikaci na jednom místě. To vám umožní zveřejňovat příspěvky podle potřeby, aniž byste museli všichni současně prezentovat, které většina nástrojů pro správu projektů nabízí.

basecamp-campfire

V Scrumu jsou však nutná pravidelná setkání. „Táboráky“ v Basecampu umožňují týmu chatovat v reálném čase, což je pro to ideální. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Basecampu.

Závěrečné myšlenky

Pokud hledáte nástroje, které vám pomohou implementovat metodiku Scrum, existuje spousta možností. Některé z těchto platforem jsme porovnali s ostatními v našich článcích s odložením. Podívejte se na Trello vs. Jira nebo Wrike vs. Basecamp a podívejte se, jak to udělali.

Všechny nástroje, které jsme zmínili, jsou zdarma nebo mají bezplatnou zkušební verzi, takže je vyzkoušejte všechny a zjistěte, který nejlépe odpovídá vašemu týmu. 

Pokud jste použili některý z těchto nástrojů k implementaci metodologie Scrum, podělte se prosím o své myšlenky v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me