Nejlepší software pro úpravu fotografií 2020

Fotoaparáty jsou stále levnější, což umožňuje i těm amatérům fotografů dosáhnout vynikajících výsledků. S rostoucí poptávkou po vysoce kvalitních záznamových zařízeních roste i poptávka po vysoce kvalitním editačním řešení. Jsme tu proto, abychom vám poskytli komplexní průvodce nejlepším softwarem pro úpravu fotografií.


Zařadíme nejlepší volbu pro profesionály a nejlepší volbu pro designéry a poskytneme alternativy v každé kategorii.

Společnost Adobe vlastní trh pro úpravy fotografií a naše testování populárních aplikací pro úpravy fotografií s tím souvisí. Naši vítězi v obou kategoriích pocházejí od společnosti Adobe, ale nenechte se odradit od vyzkoušení našich alternativ Adobe.

Úpravy fotografií vs grafický design

Před stanovením našich kritérií a potápěním do seznamu chceme rozlišovat mezi softwarem pro úpravu fotografií a softwarem pro grafický design. Zatímco některé aplikace vám umožňují importovat a upravovat fotografie nad rámec jejich základní funkce, podíváme se na software navržený tak, aby.

Například můžete importovat RAW soubor do Adobe Premiere, našeho prvního výběru pro nejlepší software pro úpravu videa. Je však určen k úpravám videí, nikoli fotografií. Můžete provést některé základní úpravy, ale nic jiného.

Je důležité rozlišovat, protože spousta softwaru překračuje hranici mezi fotografií a grafickým designem. Například Photoshop lze použít k úpravám fotografií a vytváření grafiky. Ve Photoshopu je však dost jedinečných funkcí pro úpravy fotografií, které však zaručují místo na našem seznamu.

Na druhou stranu je Adobe Illustrator vhodnější pro digitální návrhy. Můžete importovat fotografie a provádět úpravy, ale software je při navrhování grafiky nejlepší. Pokud hledáte grafický design, podívejte se do našeho průvodce po nejlepším 3D grafickém softwaru.

Výběr nejlepšího softwaru pro úpravu fotografií

Nyní, když jsme určili, co v této příručce nebude, stanovíme kritéria, která jsme použili při výběru našich tipů. Většina kritérií bude široká, například dobrá použitelnost, ale pokusíme se poskytnout několik konkrétních oblastí, které hledáme.

Podpora a funkce souborů

Naše první kritérium však není široké. Každý program musí podporovat soubory RAW. Soubor RAW obsahuje všechny informace, které senzor fotoaparátu zachytil při záznamu snímku na paměťovou kartu. Na rozdíl od .jpg neexistuje komprese, což znamená, že máte mnohem více dat, se kterými můžete pracovat.

Nezpracovaný surový soubor-1
© Cloudwards.net

Zpracovaný-Raw-File-1
© Cloudwards.net

Předchozí

další

To je zvláště důležité v postprodukční říši. Se soubory RAW můžete posunout úpravy dále, než byste byli schopni pomocí .jpg. Barvy surových souborů jsou rovné, takže můžete obrázek vyladit podle svého vkusu.

Téměř každý výrobce fotoaparátu používá pro RAW obrázky jinou příponu souboru. V ideálním případě má software záznam o odesílání oprav při zavedení nové přípony. Pokud ne, hledáme .arw, .nef a .cr2, což jsou rozšíření pro fotoaparáty Sony, Nikon a Canon..

Vítány jsou také funkce, jako je rozdělené tónování, panoramatické prošívání a zpracování s vysokým dynamickým rozsahem. Rozdělené tónování přichází častěji než panoramatické prošívání a HDR, ale pokud to dokáže iPhone, měla by být vaše aplikace pro úpravy fotografií také.

Mimo zpracování hledáme restaurátorské nástroje, jako je korekce červených očí, bodové hojení a redukce šumu.

Použitelnost

cloudward-šéf-editor-každý den

Dále se podíváme na použitelnost. Pracující fotograf může vyhodit tisíce fotografií najednou, takže je nutné mít software, který to dá smysl. Výjimkou z tohoto pravidla je Adobe Photoshop, který vyžaduje, abyste každý soubor otevřeli ručně, protože poskytuje větší kontrolu nad obrázkem.

Hledáme také funkce dávkového zpracování. Název hry je vše, co umožňuje použít přednastavení na více souborů najednou nebo exportovat s určitým rozlišením. Zde také zkoumáme schopnost ukládat a používat předvolby v aplikaci.

Snadné použití by však nemělo obětovat sílu. Hledáme nejlepší software pro úpravy fotografií, nikoli nejjednodušší použití. Z tohoto důvodu je přijatelný kompromis v použitelnosti pro vyšší úroveň výkonu. Software, po kterém jdeme, má křivku učení, ale po zvládnutí vám umožní vytvářet správné profesionální fotografie.

Nejlepší software pro úpravu fotografií

Nyní, když jsme stanovili svá kritéria, se dostaneme k nejlepšímu softwaru pro úpravu fotografií. Vyhlásíme vítěze nejlepšího profesionálního softwaru pro úpravu fotografií a nejlepšího softwaru pro úpravu fotografií pro design a každému z nich poskytneme několik běžců.

Nejlepší profesionální software pro úpravy fotografií: Adobe Lightroom CC

Lightroom je prvotřídní volbou pro profesionální fotografy. Rozhraní je optimalizováno pro pracovní postup, což vám umožňuje procházet tisíce fotografií, upravovat je a exportovat je v konzistentní kvalitě.

I když je v této roli skvělé, Lightroom není dokonalý. Nástroje, které společnost Adobe zahrnuje, slouží k úpravám fotografií, úpravě vyvážení bílé, expozice a barev. Složené úpravy a vrstvení jsou vyloučeny. To se však dotkneme později.

Svítí, když funkční fotograf připojí paměťovou kartu a vypíše databázi fotografií do softwaru. Lightroom je vždy aktualizován také s nejnovějšími příponami souborů, takže jsou podporovány soubory RAW od téměř všech výrobců fotoaparátů.

Důraz je kladen na efektivní úpravy, ale nedávné verze Lightroom přidaly více koní. Pojďme se podívat na funkce v nejnovější verzi Adobe Creative Cloud.

Funkce Adobe Lightroom

Lightroom je aktualizován o nové funkce každých pár měsíců. Z tohoto důvodu se budeme zabývat základními funkcemi softwaru a novými doplňky přidanými v roce 2018, místo toho, abychom se ponořili do všech specifik.

Lightroom, počínaje funkcemi, které byly již nějakou dobu kolem, vám umožňuje upravit perspektivu vašeho obrazu během úpravy. Roztahuje a zmenšuje části obrazu a ořezává jej, takže můžete získat perspektivu, kterou jste zamýšleli. Můžete například upravit obrázek budovy tak, aby vypadal, jako byste jej stříleli z žebříku místo ze země.

Nastavení perspektivy Lightroom

Lightroom bude hledat vodorovné nebo svislé čáry v záběru a zarovná váš obrázek, aby se do nich vešel. Automatické režimy fungují dobře pro drobné úpravy, ale pokud budete potřebovat něco drastičtějšího, budete možná muset ručně zkosit obraz.

Kromě vaší křivky tónů, hrubých úprav a vyvážení barev zahrnuje Lightroom split tónování, což je pokročilá technika úprav, která umožňuje použít různé tóny na světelné efekty a stíny..

Nastavení tónování Lightroom

Lightroom má také schopnost opravit problémy, které mohou vycházet z vašeho fotoaparátu nebo objektivu. Má vestavěný denoiser, který je dobrý při konzervativním použití, a nástroj pro snížení chromatických aberací.

Pokud používáte snadno dostupné čočky, Lightroom zahrnuje korekci profilu čočky. Válcové sklo uvnitř objektivu není dokonalé, takže bez ohledu na to, kolik utratíte, dojde ke zkreslení a vinětaci. Zapnutím jednoho z těchto profilů se tyto problémy opraví automaticky a poskytne vám přesnější obrázek.

Jak je definováno v našich kritériích, Lightroom má podporu pro zpracování HDR, panoramatické prošívání a restaurování nástrojů, jako je korekce červených očí,.

Většina funkcí představených v roce 2018 se zaměřovala na zlepšení výkonu a mobilní verzi, ale pro desktopovou aplikaci došlo k několika dodatkům.

Lightroom nyní podporuje import z úložiště připojeného k síti a můžete použít soubory kamery na vaše soubory RAW, abyste viděli obrázek, jak je zobrazen na zadní straně fotoaparátu. Náš oblíbený nový přírůstek je však Creative Profiles.

Kreativní profily jsou podobné předvolbám, ale neupravují vaše předchozí nastavení. Jsou jako filtry Instagramu s větší kontrolou. Většina ostřílených fotografů je nebude potřebovat, ale jsou dobrým výchozím bodem pro ty, kteří se dostávají do světa úpravy fotografií na počítači.

Adobe Lightroom Photo Editing

Stejně jako u jakéhokoli softwaru optimalizovaného pro úpravy fotografií existuje v každém kroku procesu mnoho možností. Můžete importovat z jakéhokoli zdroje úložiště a nastavit, kam budou soubory uloženy. Pokud importujete z paměťové karty, Lightroom vytvoří složku na pevném disku a zkopíruje tam soubory RAW.

Poté vytvoří katalog. Katalogy obsahují data pro vaše obrázky, ale ne pro obrázky samotné. Zde jsou uloženy náhledy, umístění jednotky a metadata. I když odstraníte složku s fotografiemi v ní, stále můžete vidět katalog, i když obrázky nebudou upravitelné.

Katalog Lightroom

Existuje mnoho nastavení pro import, z nichž nejdůležitější je dávkové zpracování. Přednastavení můžete použít při importu všech obrázků tak, že v pravé nabídce rozbalíte kartu „použít během importu“ a kliknete na „Vytvořit nastavení“. Toto je vhodná doba pro použití základního předvolby kontrastu pro urychlení pracovního postupu.

Můžete také přidat klíčová slova, použít metadata a nastavit, jak Lightroom vytváří inteligentní náhledy v této oblasti.

Lightroom-Import-Settings

Import může chvíli trvat, zejména pokud máte mnoho souborů. Pokud používáte senzor s vysokým megapixelem, jako jsou senzory nalezené u fotoaparátů řady Sony A7R, možná budete muset nechat import přes noc.

Před kliknutím na kartu „Vývoj“ můžete obrázky v katalogu třídit tak, že jim přiřadíte barvu, vyřadíte je z pěti hvězdiček nebo pomocí klíčových slov. To je jedna z klíčových funkcí pracovního postupu pro Lightroom, která vám umožní přejít do editace pouze s obrázky, které chcete zachovat.

Většinu času strávíte na kartě „rozvíjet“. Zde můžete své fotografie upravovat pomocí základního vyvážení bílé, oříznutí, vyvážení barev a uzdravení na místě. Všechny tyto ovládací prvky se nacházejí na panelu nástrojů na pravé straně.

Nastavení Lightroom-Develop

Nahoře je řada šesti ikon pro oříznutí, bodové léčení, korekci červených očí, gradientní filtry, eliptické filtry a dotyková okna. I když to není vždy nutné, poskytují vám nej manuálnější kontrolu nad vaším obrázkem a rozmazávají hranici mezi Lightroomem a Photoshopem.

I po úpravě barev a korekci expozice bude možná nutné provést ruční úpravy obrazu. Například pomocí nástroje pro ošetření nahoru můžete znečistit ruce a zjemnit drsnou pokožku nebo vybělit zuby.

Ruční úpravy Lightroom

Vše pod tímto panelem nástrojů se zabývá širokými tahy obrazu. Horní část je základní hrubá nastavení, kde můžete upravit expozici, nastavit kontrast a použít základní zaostření. Pokud jste při importu použili předvolbu, neměli byste si s touto oblastí dělat problémy mimo úpravu vyvážení bílé.

Nástroje Lightroom

Níže je seznam skládacích nástrojů. Tam svítí síla Lightroomu. Existují ovládací prvky pro správu vyvážení barev obrázku, úpravu perspektivy, stanovení vinětace a mnohem více.  

Lightroom je speciální, protože tyto změny můžete provést rychle. Spodní část zobrazuje všechny obrázky v katalogu a ty, které potřebujete, můžete odfiltrovat pomocí stejného systému značkování, jaký jste použili při importu. Pokud chcete pracovní postup ještě více urychlit, můžete použít kartu předvolby na levé straně obrazovky.

Lightroom přichází s vestavěnými předvolbami, které jsou stejně jako většina předvoleb Adobe nejlépe klasifikovány jako „slušné“. Nejúčinnějším způsobem, jak se dostat přes focení, je importovat několik fotografií, provést úpravy, uložit předvolbu a použít ji na zbytek katalogu..  

Předvolby jsou také přizpůsobitelné. Pokud například nechcete do všech svých obrázků zahrnout stejnou úpravu perspektivy, můžete zrušit zaškrtnutí tohoto políčka a uložit předvolbu.

Zbývajících pět karet v horní části rozhraní je do značné míry zbytečné, přinejmenším pokud doručujete fotografie pro web. „Mapa“ umožňuje geotagovat vaše obrázky, „kniha“ je formátovací nástroj pro fotoknihy, „slideshow“ exportuje vaše obrázky jako .mp4 s doprovodnou hudbou, „tisk“ je formátovací nástroj pro tisk ve velkém měřítku a „web“ umožňuje publikovat galerii vašeho katalogu online.

Karta Lightroom-Slideshow-Tab

Všechny tyto karty mají své místo a pro některé fotografy zrychlí pracovní postup. Karty jsou však pro mnoho uživatelů irelevantní, zejména pokud pro kopie svých fotografií používají externí tiskovou společnost.

Z těchto pěti jsou našimi oblíbenými „slideshow“ a „web“. Existuje mnoho aplikací pro prezentaci online, z nichž mnohé jsou spojeny s malwarem (přečtěte si náš nejlepší antivirový software, abyste se dozvěděli, o jaký druh), takže pokud chcete rychle předvést své obrázky, je užitečné mít vestavěnou aplikaci Lightroom..

„Web“ je snadný způsob, jak se připojit k vašemu webu přes FTP a vytvořit předem naformátovanou stránku HTML. Přestože software CMS, jako je WordPress, dokáže s galeriemi pracovat pomocí pluginu, Lightroom je one-stop shop pro publikování. Pokud jste nikdy nepoužili FTP, můžete se o tom dozvědět v našich třech průvodcích používajících WordPress.

 • Průvodce pro začátečníky k používání WordPress
 • Intermediate Guide to WordPress
 • Pokročilý průvodce používáním WordPress

Adobe Lightroom Pricing

Stejně jako u všech produktů Adobe je stanovení ceny klíčovým bodem prodeje. Kreativní cloud vám umožňuje přístup ke všem produktům Adobe za 50 USD měsíčně, což je ukradené uvážení, že by mnoho aplikací samo o sobě stálo 1 000 a více dolarů. Studenti a učitelé také získají bohatou slevu a získají všechny žádosti za pouhých 20 $ měsíčně.

Plán:FotografováníJedna aplikaceVšechny aplikaceVšechny aplikace + Adobe Stock
Cena:9,99 $20,99 $52,99 $82,98 $
Podrobnosti:Lightroom & Photoshop CC,
20 GB cloudového úložiště
Jedna aplikace Adobe,
100 GB cloudového úložiště
Všechny stolní produkty společnosti Adobe,
100 GB cloudového úložiště,
Až 10 TB dalšího úložiště
Všechny stolní produkty společnosti Adobe,
10 obrázků Adobe Stock za měsíc

Můžete získat jednu aplikaci za 20 $ měsíčně se 100 GB cloudového úložiště. Pokud používáte jakýkoli jiný produkt Adobe, například Illustrator, doporučujeme tento plán. Cloudové úložiště je pěkný doplněk, ale můžete získat více místa za méně peněz. Přečtěte si naše srovnání nejlepších poskytovatelů cloudového úložiště, kde najdete doporučení.

Fotografové však mají výhodu. Adobe nabízí tři fotografické plány. Můžete získat Lightroom a Photoshop plus 20 GB úložného prostoru za 10 $ měsíčně nebo upgradovat na 1 TB úložiště za dvojnásobnou cenu. Pokud se zaměřujete na fotografii, je to vynikající hodnota a plán, který celkově doporučujeme.

Na horním konci můžete získat všechny aplikace plus Adobe Stock za přibližně 80 USD. Adobe Stock je vynikající, ale nákladná knihovna fotografií a videí. Pro pracující fotografy je to však zbytečné.

Nejlepší alternativy Adobe Lightroom CC

Jak můžete vidět výše, milujeme Lightroom. Zároveň však vidíme, jak by to nefungovalo pro všechny, nebo jak by někteří lidé mohli za tuto cenu zablokovat. Níže následujte některé z nejlepších alternativ pro Adobe, pokud jde o úpravy fotografií.

DxO PhotoLab

DxO PhotoLab je podobný Lightroom, ale má lepší nástroje pro automatické zpracování. Funkce jako DxO Smart Lighting a Prime denoising fungují lépe než srovnatelné nástroje v Lightroom, ale přichází s robustní cenovkou za 200 USD a nemá tolik možností formátování a exportu.

Předvolby jsou to, co odlišuje PhotoLab. Zejména krajiny si dobře osvojily vysoký dynamický rozsah a denoizační filtry, které použil DxO. Ve srovnání s Lightroomem však chybí ruční ovládání.

DxO-PhotoLab-Editace obrázků

PhotoLab má základní hrubé nastavení vyvážení bílé, ale kontrola expozice a kontrastu je omezená. Místo toho, aby vám poskytoval posuvníky pro černé, bílé, stíny a světla, PhotoLab nabízí pouze posuvník pro expozici a posuvník pro kontrast.

Existují ruční ovládací prvky, jako je tónová křivka, ale bankovnictví DxO pracuje v pozadí za scénami. Úpravy expozice, kontrastu a vyvážení barev chybí.

DxO to zčásti nahradí místními úpravami. Můžete si vybrat oblasti v obrázku v eliptickém tvaru pro úpravu expozice, kontrastu, vyvážení barev a ostrosti pro tyto oblasti. Je to podobné maskovacímu nástroji Lightroom, ale má méně ovládacích prvků.

Celkově je PhotoLab nejvhodnější pro ty, kteří chtějí rychlou úpravu. Můžete snadno najít své obrázky a použít jednu z vynikajících předvoleb. ClearView společnosti DxO a redukce šumu jsou obzvláště působivé, ale ruční ovládání vašeho obrázku není.

Můžete však získat to nejlepší z obou světů. PhotoLab nainstaluje plugin Lightroom při jeho zakoupení, takže můžete přenést soubor z jedné aplikace do druhé, abyste získali přístup k velkým algoritmům zpracování DxO, aniž byste ztratili ruční ovládání Lightroom..

LightZone

LightZone je bezplatná, open source alternativa k Lightroom. Má podobné rozhraní, ale ne tolik nastavení pro dávkové zpracování a horší celkový pracovní postup. Přesto je to zdarma a malá komunita kolem něj je aktivní.

Je podivné volat LightZone jako alternativu k Lightroomu, jak vyšel před digitální temnou komorou Adobe. Původní LightZone byl vydán v roce 2005 a změnil způsob práce digitálních editorů fotografií. Místo použití vrstev poskytuje nedestruktivní pracovní postup.

LightZone-úprava obrázků

Editujete prostřednictvím řady modulů, z nichž každý nabízí jiný aspekt zpracování. Můžete přidat sedm tónových křivek nebo upravit barvu ve 13 modulech. Rozhraní a nástroje, které používáte, jsou přizpůsobitelné, což znamená, že můžete vytvořit uživatelské rozhraní tak, aby obsahovalo pouze příslušné ovládací prvky.

Tento systém však nepřichází bez nedostatků. Obrázky můžete upravovat pouze jednotlivě a procházet tam a zpět mezi knihovnou a stránkou pro úpravy. LightZone také neimportuje vaše soubory, takže před úpravou není možné použít přednastavení.

Rozhraní je také buggy. Během našeho testování by moduly šly do nekonečného proudu duplikace nebo by se vůbec nenačetly. Zdá se, že tyto chyby jsou do značné míry grafické, protože aplikace stále reagovala, došlo pouze k vizuálnímu blikání.

Stále je to zdarma. LightZone je výkonná, ale neohrabaná alternativa Lightroom, kterou byste měli vyzkoušet. Má spoustu možností, pokud budete mít čas se učit rozhraní.

Nejlepší software pro úpravy fotografií pro design: Adobe Photoshop CC

Photoshop se soustředí na dávkové zpracování a optimalizovaný pracovní postup a uvádí je na funkce a nástroje. Přestože nebudete Photoshop používat k úpravě tisíců fotografií, můžete jej použít k vytvoření několika speciálních.

Používá systém vrstvení, což znamená, že si můžete vytvořit svůj obrázek libovolným způsobem. Můžete například najít skladový obraz mlhy a umístit jej na obrázek, který jste vytvořili, abyste vytvořili atmosféru.

I když to označujeme jako nejlepší pro design, funguje to i pro profesionální fotografy. Photoshop je výkonná aplikace pro úpravu fotografií, kterou profesionálové mohou použít k opravě nebo rozšíření fotografií pomocí praktického přístupu.

Photoshop zvládne restaurování fotografií způsoby, které Lightroom nemůže. Může obnovit staré fotografie, které byly poškozeny bodovým uzdravením, maskováním a opravami. I když v Lightroomu existují paralelní nástroje, není tam žádná stejná úroveň kontroly.

Stejně jako u Lightroom Adobe neustále aktualizuje Photoshop CC. Pojďme se podívat na některé z nejnovějších funkcí a na charakteristické znaky programu.

Funkce Adobe Photoshop

Photoshop používá přístup založený na vrstvě. Konečný obrázek vytvoříte přidáním nových vrstev a jejich smícháním. Vrstva může být samostatným prvkem, například nahrazením oblohy, nebo úpravnou vrstvou pro řízení celkového vzhledu vašeho obrázku.

Photoshop-Layers

Funguje to shora dolů, což znamená, že jakákoli vrstva umístěná nad jinou vrstvou ovlivní ty pod ní. Pokud například chcete do obrázku přidat vrstvu mlhy, musíte tuto vrstvu nastavit nahoře, takže by měla být nad vaší aktuální fotografií.

Photoshop vyniká úpravou fotografií pomocí maskovacích nástrojů. Pomocí vestavěných nástrojů můžete vytvořit jednoduché masky, ale maskování obsahu Photoshopu je působivější. Například pomocí nástroje pro magnetické laso můžete nakreslit kolem objektu v obrázku a Photoshop se pokusí definovat přímé čáry a vytvořit dokonalý výběr.

Photoshop-Select-and-Mask

Mezi vrstvením a maskováním je proces úpravy fotografií zcela odlišný. Photoshop vás přinutí přemýšlet o obrázku mimo normální nastavení, pomocí prvků pro zvětšení nebo opravu obrázku.

Existují však základní ovládací prvky pro úpravy. Photoshop automaticky vytvoří novou vrstvu pro každou úpravu, kterou přidáte do obrázku, a stejně jako ostatní vrstvy ovlivní pouze to, co je pod nimi. Experimentování s režimy prolnutí a neprůhledností pro ně může vést k jedinečným výsledkům.

Nové funkce zaměřené na lepší používání Photoshopu s Adobe Creative Cloud. Naše oblíbená je integrace Lightroom. Obrázky můžete z Lightroom ve Photoshopu prohledávat a otevírat, aniž byste je museli nejprve exportovat na plochu.

Společnost Adobe také v lednu představila funkci Výběr předmětu. To vám umožní vybrat prominentní objekty v obraze a vytvořit masku. Výběr můžete upřesnit pomocí pracovního prostoru Výběr a maska.

Ve Photoshopu je mnoho dalších funkcí, včetně převzorkování, filtru Smart Sharpen a podmíněných akcí. Je to hustý program s nástroji pro téměř každý úkol úpravy fotografií, pokud si uděláte čas, abyste našli, kde jsou.

Adobe Photoshop Úprava fotografie

Úpravy obrázku ve Photoshopu nejsou tak jednoduché jako u Lightroomu. Otvíráte obrázky jednotlivě a často na nich trávíte hodně času.

Pokud otevřete soubor RAW, Adobe otevře Camera Raw. Zrcadlí nástroje v Lightroom, což umožňuje prvotní úpravy před importem souboru do Photoshopu. Nevypadá to ale hezky jako Lightroom.

adobe camera raw

Proces po importu je komplikovaný. Ve Photoshopu je tolik nástrojů, že žádný projekt je nebude používat všechny. Ve Photoshopu projdeme základní věci, které můžete dělat se souborem RAW, ale naučit se program vyžaduje strávit dlouho jeho používáním.

Jednou technikou pro vylepšení obrazu je přidání gradientu protichůdných barev na obě strany a úprava režimu prolnutí. Jak vidíte na našem příkladu, použili jsme zelenou a oranžovou k přidání vrstvy hloubky k jinak nudnému výstřelu.

Photoshop-Gradient-Edit-FInished

Chcete-li to provést, přidejte dvě nové vrstvy. Na obou stranách vyberte nástroj přechodu z panelu nástrojů a ujistěte se, že je barva popředí nastavena na požadovaný odstín. Přetažením posuvníku přechodu přes obrázek podržte klávesu Shift a vytvořte přímý přechod. Poté, co budete hotovi, měli byste sotva vidět původní obrázek.

Photoshop-Gradient-Edit1

Poté experimentujte s režimy prolnutí na dvou vrstvách a upravte krytí, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu. Pro tento obrázek jsme jako režim prolnutí použili Lighter Color a nastavili krytí kolem 20 procent.

Photoshop má také dlouhý seznam nástrojů pro obnovení obrazu. V Wikimedia Commons jsme našli obrázek chlapce, který jezdil na kole níže. Má nerovnoměrné bílé okraje a spoustu nečistot, které, naštěstí, Photoshop má nástroje k opravě.

Photoshop-Restoration-Before

Ořízli jsme obrázek, abychom odstranili bílé okraje, a upravili jsme jej s třetím překrytím pro lepší kompozici. Poté jsme se zbláznili štětcem na bodové uzdravení, abychom z obrázku odstranili nečistoty, vlasy a nedokonalosti. Nakonec s úpravami úrovně a křivky získáme obnovený obraz.

Photoshop-Restoration-After

Ve Photoshopu můžete do obrázku přidat digitální umění. Má plnou podporu štětce, něco, co Lightroom nemá, což znamená, že můžete použít kreslicí tablet nebo od ruky k tvorbě ilustrací.

To je místo, kde Photoshop rozmazává hranice mezi úpravou fotografií a grafickým designem. Má celou řadu návrhových nástrojů včetně štětců, vzorů, textu a dalších. Dalo by se úplně vykopat fotografii a použít Photoshop jako designový nástroj.

S tím však existují problémy. Photoshop je založený na pixelech, což znamená, že veškerá grafika, kterou vytváří, se vykresluje v pixelech, bez ohledu na to, jaké vysoké rozlišení. Může to fungovat pro malý leták nebo online grafiku, ale použití Photoshopu k vytvoření loga určeného pro billboard způsobí problémy.

Pokud se zaměřujete na grafický design, doporučujeme použít Adobe Illustrator. Je založen na vektoru, což znamená, že lze vyplnit informace mezi dvěma pixely. Místo diagonální čáry, která vypadá jako schodiště, může vektor předpovídat, co by mělo být v mezerách a barevných částech pixelu, aby vypadal jako hladká čára.

Zde se můžete dozvědět více o rozdílech mezi aplikacemi založenými na pixelech a vektorech.

Photoshop zvládne mnoho různých úkolů. Pokud je vaše zaostření úpravou, jak je definováno provedením základních úprav barev, expozice atd., Pak je pro vás Lightroom. Složitější úlohy pro úpravy fotografií jsou nejvhodnější pro Photoshop.

Ceny aplikace Adobe Photoshop

Není tady moc co jít. Photoshop a Lightroom mají stejné cenové schéma. Při výběru plánu však musíte myslet na věci, na které byste měli myslet.

Photoshop a Lightroom jsou dvě aplikace se stejným cílem. Pokud jste přísně fotograf, je vhodné vlastnit oba, i když jeden používáte více než druhý. V mnoha případech je Lightroom software pro úpravu chleba a másla, zatímco Photoshop se používá pro náročnější úkoly.

Pokud děláte víc než fotografii, vyplatí se upgradovat na celý Creative Cloud. Zatímco 50 dolarů za měsíc není nic, co by mělo brát na lehkou váhu, úroveň hodnoty není konkurence bezkonkurenční.

Nejlepší alternativy Adobe Photoshop CC

Stejně jako u Lightroomu máme rádi Photoshop, ale dokážeme pochopit, proč by fandové mohli blednout za cenu. Zde je několik dobrých alternativ.

Affinity Photo

Affinity Photo je levná alternativa Photoshopu, kterou někteří profesionálové preferují před základním produktem Adobe. Má všechny klíčové funkce, včetně zpracování surového obrazu, retušování a vícevrstvých kompozic, jakož i podporu profesionálních přípon souborů, jako jsou PSD..

Je to jako Lightroom a Photoshop dohromady. Před vstupem do hlavního rozhraní existuje samostatná oblast pro hrubé úpravy. Získáte podobný nástroj jako Lightroom’s bez výběru vrstev.

editace afinitních fotografií

Affinity nazývá tyto oblasti „personas“ a je jich na výběr pět. „Foto“ persona zrcadlí Photoshop s úpravami na základě vrstev, maskovacími nástroji a efekty. „Vyvinout“ se zabývá všemi syrovými úpravami, které je třeba provést před přechodem na jinou osobu.

Persona „zkapalnění“ ukazuje mřížku, kde můžete tlačit, kroucet a manglovat svůj obrázek. V nejkonzervativnějším případě může být použit k pěstování nebo zmenšování částí obrazu, aby byl předmět výjimečný.

Affinity-Photo-Liquify

Persona „mapování tónů“ se používá ke správě kontrastu a vyvážení barev v obrázku. Většinu z těchto úprav můžete provést v „vyvíjené“ osobě, ale „tónové mapování“ vám dává větší kontrolu. „Export“ persona se zabývá všemi exportními detaily, včetně formátu pixelů a metadat.

Na pouhých 50 $ je Affinity Photo skvělá hodnota. Má komplexní ovládací prvky pro úpravy fotografií, které pokrývají Lightroom a Photoshop. Je to však alternativa kvůli pracovnímu postupu mezi oběma produkty Adobe.

Corel PaintShop Pro

Corel touts PaintShop Pro jako „nejlepší alternativu Photoshopu“. Je snadné pochopit, proč také. K dispozici je komplexní sada nástrojů pro úpravy fotografií, včetně podpory RAW, zpracování HDR, korekce objektivu a dávkového zpracování.

Obrázky můžete ručně upravit pomocí sady nástrojů pro člověka. Corel má ovládací prvky, které vám umožňují odstranit vady, vyhladit vrásky, obnovit zkažené obrázky a odstranit červené oči. K dispozici jsou také nástroje pro úpravu obsahu, které umožňují přesouvat nebo mazat výběr z obrázku nebo nechat Corel inteligentně vyplnit oblast.

Editace aplikace Corel-PaintShop-Pro-Photo

PaintShop Pro má také nástroje pro grafický design, včetně vrstev, maskování a textu. Způsob, jakým zpracovává kresbu, se však liší od Photoshopu. Můžete kreslit pomocí vektorů, čímž získáte plynulé a rozšiřitelné digitální ilustrace.

Opakované úlohy můžete skriptovat v programu PaintShop Pro, což je naše oblíbená funkce. Corel zaznamená vaše akce na obrazovce a přiřadí je k makru. Použijte jej v rozhraní a Corel se o úkol automaticky postará.

Je to dvojnásobek ceny Affinity, ale má více funkcí. Ani jedna sazba není špatná, protože za pár měsíců utratíte za Photoshop asi tolik peněz. Nemá optimalizovaný pracovní postup Lightroomu, ale PaintShop Pro je stále vynikající alternativou Photoshopu.

Proč doporučujeme Adobe

Protože se společnost Adobe zaměřuje více na řešení založená na předplatném, konkurenti tlačí při marketingu jednotnou sazbu. Stojí za to zaplatit více za software a vlastnit ho navždy, ale stále si myslíme, že předplatné Creative Cloud je lepší hodnota.

Problémem jednorázového softwaru jsou aktualizace. Rok používání Photoshopu může stát například stejnou částku jako PaintShop Pro, ale jakmile bude vydána verze softwaru Corel do roku 2020, budete muset upgradovat.

Výhodou programu Creative Cloud je synergie. Získáte plynulý přechod mezi produkty Adobe a neustálými aktualizacemi. Stejnou sazbu zaplatíte bez ohledu na to, kolik nových funkcí bude představeno.

O alternativách než našich doporučeních se nám líbí více, od úrovně výkonu po použitelnost, ale vzhledem k náporu aktualizací a relativně nízké měsíční sazbě Adobe stále drží tuto část obsahu na trhu pevně.

Nejlepší software pro úpravu fotografií zdarma

Pro ty, kteří jsou opravdu mimo kapsu, se podívejme na některé bezplatné alternativy Adobe. I když některé z nich mohou chybět v klíčových funkcích, mohou se velmi dobře hodit pro vaši konkrétní situaci.

Fotografie společnosti Microsoft nebo Apple

Microsoft a Apple Photos jsou překvapivě výkonné fotografické aplikace pro příslušné operační systémy. Získáte nástroje pro expozici, kontrast, vyvážení bílé a další, díky čemuž získáte jednoduchý postup úpravy fotografií pro obrázky z telefonu nebo fotoaparátu typu point-and-shoot..

Apple-Photos

Fotografie mohou upravovat fotografie a videa. Můžete vytvářet prezentace, prolínat videoklipy a fotografie, přidávat 3D efekty, například blesky, a upravovat hudbu a rychlost exportovaného klipu. Jedná se o malý editační balíček, který se nejlépe používá při pořizování fotografií pro sebe.

Apple Photos nemá podporu videa, protože iMovie je k dispozici, ale má větší sadu nástrojů pro úpravy. Vestavěné filtry můžete použít pro rychlou úpravu nebo se ponořit do úpravy světel, stínů a kontrastu.

Apple obsahuje také tříkanálovou tónovou křivku, což je užitečná funkce pro ty, kteří se chtějí zbavit rukou úpravou fotografií. Má asi tolik energie jako Lightroom mobile a je to pěkný způsob, jak se představit světu úpravy fotografií, aniž byste dostali plnohodnotnou sadu.

GIMP

GIMP je bezplatný editační nástroj podobný Photoshopu, který je k dispozici pro MacOS, Windows a Linux (na většině distrocí přichází standardně). Je to také open source, takže si můžete stáhnout pluginy nebo napsat svůj vlastní, pokud ovládáte C ++, Scheme, Python nebo Perl.

GIMP

Má silnou komunitu profesionálů a fandů. Přestože je GIMP zdarma, můžete vydělat peníze, ať už je to vytvořením digitálního uměleckého díla, nebo dotykem skenování poskvrněných fotografií.

Největší odstrašující prostředek je rozhraní. GIMP je výkonný, ale ne intuitivní, což je nebezpečná kombinace pro profesionální software. Pokud trávíte čas jejím učením, získáte vynikající výsledky. Pokud ale přicházíte z Photoshopu nebo chcete zefektivnit pracovní postup, GIMP není tou nejlepší volbou.

Totéž by se dalo říci, pokud přecházíte z GIMP do Photoshopu, takže jde o to, co znáte. Vypadá to, že se pro tým Penguin jeví jako perfektní, díky svému tajemnému rozhraní. Podívejte se na naši nejlepší VPN pro Linux, kde najdete další příklady geek produktů na míru.

Fotor

Fotor je bezplatný online nástroj pro úpravu fotografií, který je zaměřen na lidi, kteří o úpravě fotografií moc nevědí. Je dost silný, ale rozhraní a pojmenování jsou spíš Instagram než Lightroom.

Fotor

Přesto má své místo. Pro rychlé úpravy je Fotor vynikající. Můžete upravovat obrázky z pevného disku nebo je importovat z Dropboxu (přečtěte si naši recenzi Dropboxu). Obrázky lze použít v kolážích nebo jako součást designu pomocí jedné z mnoha šablon Fotoru.

Bezplatná verze je však omezená. Máte omezené množství úložného prostoru pro vaše upravené obrázky a vodoznaky a existují i ​​občasné reklamy. Pokud si zakoupíte roční plán, bude to kolem 3 $ za měsíc, pokud budete platit meziměsíčně. Za tuto cenu je však nejlepší použít pouze balíček fotografií společnosti Adobe.

Závěrečné myšlenky

Úprava fotografií je složitý a rozmanitý proces, ale díky nejnovějším verzím sešívacího softwaru je přístupnější než kdykoli předtím. Domníváme se, že produkty Adobe, které jsou již dlouho průmyslovým standardem, je stále těžké porazit, zejména při úpravách fotografií.

Se zvyšováním počtu megapixelových snímačů fotoaparátu také velikost souborů. Úložiště a spolehlivé zálohování jsou klíčovým bodem každého pracovního fotografa. Nezapomeňte si prohlédnout naše nejlepší online záložní služby a pravidlo zálohování 3-2-1, aby byla vaše data v bezpečí. Máme také článek o nejlepším softwaru pro správu fotografií, který udržuje vaši sbírku manipulovaných snímků v pořádku.

Jakou aplikaci pro úpravu fotografií používáte? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map