Nejlepší online zálohování pro archivaci v roce 2020: dlouhodobé úložiště

Obvykle se zaměřujeme na zálohování dat, ale archivace souborů je zálohována pomocí twistu: archivujete soubory, které jen zřídka potřebujete použít nebo změnit. Další rozdíl spočívá v tom, že archivací přesunete soubory do cloudu místo jejich kopírování. To vám pomůže ušetřit místo, a proto jsme se rozhodli vytvořit nejlepší online zálohu pro archivaci.


Dalším pozitivem je, že cloudové služby nabízející architekturu pro zálohování a archivaci mohou snížit náklady na úložiště vašeho archivu, protože k němu nemusíte často přistupovat. Obnovení však trvá déle. 

Tento typ úložiště se obvykle nazývá „chladírna“ a některé služby na našem seznamu mají plány, které jej nabízejí. Jiné poskytují pravidelné „horké“ úložiště, což je dražší.

Vybrali jsme služby v tomto seznamu z našeho nejlepšího online zálohování pro malé podniky, ale také z našeho nejlepšího online záložního seznamu. Pokud jste zde omylem a potřebujete pomoc s výběrem služby, podívejte se na naše online recenze zálohování ohledně alternativ.

Archivace souborů do cloudu sníží riziko ztráty souborů v důsledku selhání pevného disku. Další informace o tom, co zálohovací služby mohou udělat, najdete v naší online záložní knihovně.

Nejlepší online zálohování pro archivaci 2020

Co dělá zálohování online nejlepší pro chladné úložiště

Naše hlavní kritéria v tomto souhrnu jsou hodnota, protože je nejlepší, pokud můžete archivovat mnoho souborů za levné. V ideálním případě by služba měla mít také mnoho plánů, protože vám to pomůže vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Navíc je skvělé, pokud poskytovatel nabízí bezplatný plán nebo zkušební verzi, abyste si mohli službu vyzkoušet před tím, než se rozhodnete přihlásit.

Tato služba by měla být snadno použitelná. To znamená, že budete moci archivovat své soubory a zapomenout na ně, dokud k nim nebudete mít přístup. Když se to stane, měli byste být schopni to udělat přímočarým způsobem. Služba by navíc měla fungovat na většině operačních systémů a poskytovat přístup přes web a mobilní zařízení.

Přenos souborů může trvat dlouho, v závislosti na šířce pásma, blízkost serveru a záložní službě. Služba s globální sítí serverů bude obvykle nejrychlejší. Rovněž bychom rádi viděli možnost povolit vícevláknové nahrávání.

Cloudové zabezpečení záložní služby by mělo být silné. To záleží na úrovni šifrování souborů a také na tom, který protokol a šifrování chrání vaše soubory při přenosu a další.

Nejlepší online zálohování pro archivaci: Acronis True Image

Acronis True Image je domácí služba zálohování, která se nachází v horní části našich nejlepších online zálohovacích služeb. Poskytuje mnoho funkcí, včetně nástroje pro archivaci dat, který může vaše soubory přesouvat do cloudu a mazat místní kopii.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1

Posuvník Acronis-True-Image-Destination-Slider2

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3

Posuvník nastavení Acronis-True-Image-Settings4

Posuvník Acronis-True-Image-Tools-Slider5

Předchozí

další

Než jej však budete moci použít, musíte se přihlásit k odběru „pokročilých“ nebo „prémiových“ plánů. „Pokročilý“ plán poskytuje 250 GB záložního prostoru pro jeden počítač za 49,99 $ ročně. Za dalších 20 $ můžete přidat 250 GB místa nebo přidat dva počítače, maximálně však pět.

Díky „prémiovému“ plánu získáte 1 TB za 99,99 $ ročně. Pomocí „pokročilého“ plánu nelze zálohovat více počítačů, než můžete, ale každý přidaný počítač zvyšuje cenu o 50 $. Můžete také zvýšit svůj prostor o 1 TB za 40 USD ročně až do maximální výše 5 TB. 

Pokud si myslíte, že Acronis True Image může být vhodný, můžete využít bezplatnou 30denní zkušební verzi, abyste se ujistili, že dostáváte to, co potřebujete.

Soubory budete archivovat pomocí desktopového klienta, který má moderní a intuitivní design. Také vám poskytuje způsob, jak rychle přistupovat k archivovaným souborům z Průzkumníka souborů operačního systému. Desktopový klient je k dispozici pro Windows a MacOS, ale ne pro Linux. Pokud potřebujete podporu Linuxu, přečtěte si naši nejlepší online zálohu pro Linux zaokrouhlování.

Dalším způsobem, jak získat přístup k archivnímu prostoru, je webový klient, který je atraktivní a přímočarý. Navíc, aplikace pro chytré telefony pro Android a iOS se snadno používají a umožňují přístup k vašim souborům a zálohování, když jste na cestách.

Další důvody, proč se nám Acronis True Image líbí

Acronis True Image používá 256bitové šifrování AES pro zabezpečení souborů v klidu a protokol TLS / SSL chrání vaše data v přenosu (více o tom v porovnání SSL a TLS). Acronis Active Protection 2.0 vás navíc chrání před útoky ransomware. K dispozici je také soukromé šifrování. 

Neexistuje však dvoufaktorová autentizace, což je velká chyba. Z tohoto důvodu vytvořte silné heslo.

Acronis má proprietární globální síť serverů, která jí při našem testu pomohla dosáhnout vysokých přenosových rychlostí. Výsledky si můžete prohlédnout v naší recenzi Acronis True Image. 

Umístili jsme Acronis na první místo díky svým flexibilním plánům, rychlému přístupu k archivu, spolehlivému zabezpečení a rychlým přenosovým rychlostem.

Zoolz Cloud Backup for Business

Na rozdíl od předchozí položky je Zoolz Cloud Backup for Business zaměřen na podniky. To znamená, že poskytuje archivaci bez vysokých cen, které obvykle mají služby podnikového zálohování.

Zoolz Home Desktop Client

Zoolz Home Auto Select

Plán zálohování Zoolz Home

Optimalizace domácích zdrojů Zoolz

Zoolz Home Online Interface

Předchozí

další

Je to proto, že všechny jeho plány poskytují chladírenské skladování. Nejlevnější plán je plán 2TB, který činí 79,90 $ ročně. Pokud potřebujete více, můžete se přihlásit k odběru 5TB plánu za 199,90 $ ročně. Dražší plány umožňují platit měsíčně. Pokud budete potřebovat horké úložiště, můžete si jej zakoupit v přírůstcích 1 TB za 400 USD, až 4 TB za rok.

Pokud si nejste jisti Zoolzem, nezapomeňte použít 14denní bezplatnou zkušební verzi. Dodává se s 50 GB horkého a studeného úložiště.

Desktopový klient Zoolz je k dispozici pro Windows a MacOS. V jeho hlavním okně jsou zobrazeny všechny potřebné informace o záloze a tlačítka dole umožňují vybrat data pro zálohování, vyladit nastavení a zahájit proces obnovy. Celkově je desktopový klient přímý a atraktivní.

Nejsou k dispozici žádné mobilní aplikace, ale k přístupu k zálohám můžete použít webového klienta. Ukazuje mnoho informací, zatímco jsou jasné a ne ohromující. Přečtěte si více o tom všem v naší recenzi Zoolz Cloud Backup for Business.

Další důvody, které se nám líbí Zoolz Cloud Backup for Business

Zoolz Cloud Backup pro firmy chrání vaše data před tím, než opustí váš počítač, pomocí 256bitového šifrování AES a šifrovací klíč můžete spravovat sami. Navíc Zoolz chrání vaše soubory při přenosu pomocí protokolu SSL. Zoolz však neposkytuje dvoufaktorové ověření. 

Zoolz používá Amazonovu infrastrukturu AWS, ale to nám v našich testech rychlosti nepomohlo dosáhnout vysokých rychlostí nahrávání. Existuje však režim, který věnuje veškerou dostupnou šířku pásma Acronis True Image a také možnost zapnout zálohování s více vlákny. Obě metody urychlí váš přenos.

Bylo to těsné volání mezi Acronis True Image a Zoolz Cloud Backup pro firmy, ale nakonec jsme se rozhodli umístit Zoolz Cloud Backup na druhé místo, protože postrádá mobilní aplikace a nemůže přistupovat k vašemu archivu z plochy, jako může Acronis.

Jottacloud

Jottacloud je cloudová služba pro ukládání a zálohování dat z Norska, která poskytuje online archiv, který můžete použít k nahrání souborů.

„Osobní“ plán společnosti Jottacloud poskytuje neomezený prostor pro zálohování. Je to 7,56 $ za měsíc, ale roční diskontovaná cena je 75,58 $, což se odhaduje na 6,30 $ za měsíc. 

Jottacloud-homepage-2019

Pokud potřebujete plán pro více uživatelů, můžete použít plány „rodiny“ nebo „podnikání“. Nejlevnější rodinný plán získává 1 TB za 6,46 $ měsíčně nebo 64,60 $ za rok. Stejné množství prostoru pro neomezené podnikové uživatele je 10,84 $ měsíčně nebo 130,13 $ ročně.

K archivaci souborů musíte použít webového klienta. Je to proto, že klient pro stolní počítače nemůže archivovat vaše soubory a je neohrabaný. U webového klienta však přístup do archivu vyžaduje pouze jedno kliknutí a poté do něj můžete nahrát své soubory a složky..

Používání mobilních aplikací Jottacloud je příjemné a umožňují přístup k archivu a zálohování vašich fotografií. Navíc si můžete z telefonu vymazat všechny fotografie, které byly zálohovány. To znamená, že také archivujete své fotografie.

Další důvody, které se nám líbí Jottacloud

Jottacloud používá protokol TLS / SSL k ochraně vašich souborů přenášených z počítače na server. Jakmile je server na serveru, 256bitové šifrování AES bude v klidu vaše soubory. Není to však soukromé. Jottacloud obsahuje dvoufaktorové ověření, které ochrání vaše přihlašovací údaje.

Datová centra společnosti Jottacloud jsou v Norsku, takže vaše vzdálenost od ní se bude odrážet na vaší přenosové rychlosti. Když jsme testovali Jottacloud, byli jsme v Srbsku v Srbsku relativně blízko, ale pokud ne, můžete urychlit své převody, pokud povolíte zálohování s více vlákny..

Jottacloud má cenové plány, které nabízejí velkou hodnotu, ale postrádá soukromé šifrování a vyžaduje, abyste k archivaci souborů použili webového klienta. To znamená, že Jottacloudovi je víc, jak si můžete přečíst v naší recenzi Jottacloudu.

IDrive for Business

IDrive je schopná služba pro osobní i firemní uživatele. Nabízí skutečnou archivaci, což znamená, že vaše soubory nikdy neodstraní, pokud je výslovně neodstraníte z cloudu. Díky tomu vytvořil tento seznam.

IDrive může zálohovat neomezená zařízení a všechny plány poskytují stejné množství synchronizačního prostoru jako zálohovací prostor.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Restore-Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

Předchozí

další

Nejlevnější obchodní plán vám dá 250 GB za 74,62 $ ročně. Za 500 GB budete muset utratit 149,62 $ ročně. Následující plány jdou až do 12,5 TB a umožňují vám platit i za měsíc.

Existují také osobní plány, které poskytují 2 TB za 52,12 $ za rok a 5 TB za 74,62 $ za rok. Pokud si nejste jisti, že IDrive je tou pravou volbou, můžete si před přihlášením otestovat jeho bezplatný plán 5 GB.

Desktopový klient IDrive pracuje na Windows a MacOS, ale ne na Linuxu. Není to mezi nejatraktivnějšími klienty, ale je to jednoduché. Webovou aplikaci můžete také použít k nahrání souborů do prostoru „synchronizace a cloudového úložiště“, což je skvělé pro archivaci souborů. 

Mobilní aplikace je snadno ovladatelná díky svému minimálnímu a intuitivnímu designu. Můžete jej použít pro přístup k zálohování a časové ose fotografií ak zálohování dat telefonu. Proto společnost IDrive vytvořila naši nejlepší online zálohu pro mobilní zaokrouhlování.

Další důvody, které se nám líbí pro podnikání

IDrive používá protokol TLS / SSL k ochraně vašich souborů při přenosu a 256bitové šifrování AES k jejich zakódování v klidu. Soukromé šifrování můžete také povolit při prvním nastavení IDrive.

K dispozici je také dvoufaktorové ověřování a můžete vzdáleně deaktivovat synchronizaci zařízení ve vašem účtu. To pomáhá, když někdo ukradne vaše zařízení.

IDrive není při počátečním nahrávání rychle, ale k zálohování a obnovení souborů můžete použít kurýrní službu s názvem IDrive Express. Pokud se chcete dozvědět více o IDrive, přečtěte si naši recenzi IDrive.

BigMIND podnikání

BigMIND Business je další produkt společnosti Zoolz (stejně jako BIGMind Home). Je vybaven funkcemi a umožňuje vám archivovat soubory pomocí zvláštního plánu předplatného nazvaného „inteligentní archiv“, který poskytuje 1 TB chladírenského úložiště za 40 USD měsíčně. Navíc může podporovat až 50 serverů a 500 uživatelů. 

Pokud potřebujete více místa, můžete přidat 1 TB za 40 $ měsíčně až do 10 TB. Plán také poskytuje detekci fotografií AI, což je užitečné, pokud pracujete s fotografiemi.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti připojení BigMIND

Inteligentní výběr BigMIND

Plán zálohování BigMIND

BigMIND Online Prozkoumejte soubory

Předchozí

další

Desktopový klient BigMIND, stejně jako klient Zoolz Cloudu, pracuje na Windows a Mac a na první pohled ukazuje vše, co potřebujete vědět o zálohování. Celkově je snadné a snadné použití.

Hlavním pohledem webového klienta je řídicí panel, který také zobrazuje všechny relevantní informace o celé firemní záloze. Je jasné, atraktivní a snadno použitelné. 

Mobilní klient můžete také použít k nahrávání dat, včetně protokolů hovorů, kontaktů, fotografií, zpráv, videí a dalších typů souborů. Navíc můžete aplikaci nařídit, aby z telefonu vymazala videa a obrázky, které jste zálohovali.

Další důvody, které se nám líbí BigMIND Business

Společnost BigMIND Business ve výchozím nastavení spravuje váš šifrovací klíč a neexistuje způsob, jak povolit soukromé šifrování. To znamená, že úroveň šifrování je 256bitová AES a BigMIND využívá protokol SSL k ochraně tranzitních souborů. Navíc je k dispozici dvoufaktorové ověření, které chrání vaše přihlašovací údaje.

Jsme spokojeni s tím, jak BigMIND v našich testech nahrávání provedl, ale jeho rychlost stahování ponechává mnoho požadavků. Můžete však zapnout „vícevláknové stahování“ pro jeho urychlení a můžete přepnout do „turbo režimu“ a přidělit větší šířku pásma BigMIND. Pokud chcete vidět výsledky testů rychlosti, přečtěte si naši BigMIND Business recenzi.

Závěrečné myšlenky

Všechny tyto služby jsou schopny archivovat vaše soubory, ale největší rozdíl spočívá v ceně, snadném přístupu k archivu a rychlosti přenosu. Díky vysokým rychlostem a snadnému použití jsme umístili Acronis True Image na první místo, i když jeho plány nabízejí menší hodnotu než jiné služby (s výjimkou BigMIND Business).

Pokud je vaše primární zaměření méně placené, další služby v tomto seznamu jsou skvělou volbou, pokud můžete žít s jejich konkrétními nevýhodami. Máte raději některého z ostatních než Acronis True Image? Řekněte nám o tom vše v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me