Nejlepší nástroje pro správu projektů Kanban pro rok 2020

Desky Kanban jsou jednoduchým způsobem, jak sledovat práci v průběhu vašich projektů. Systém používá mnoho nástrojů pro správu projektů, takže vám pomohou vybrat jeden, proto jsme sestavili tuto příručku k nejlepším nástrojům pro správu projektů kanban.


Ukážeme vám, co je deska kanban a co s ní můžete udělat. Poté se podíváme na některé z nejlepších nástrojů, které je obsahují. Desky Kanban jsou skvělým způsobem, jak najít cestu do softwaru pro správu projektů. Když se s nimi seznámíte, můžete začít zkoumat další pohledy a funkce.

Co je deska Kanban?

Kanban pocházel z japonských továren, kde byl využíván k zefektivnění výroby. Microsoft později přizpůsobil tuto techniku ​​vývoji softwaru. Je užitečné agilní týmy, které chtějí vizualizovat své pracovní postupy.

Tabule Kanban jsou vyrobeny ze sloupců, které obsahují položky. Přesunete položky ze sloupce do sloupce a změníte jejich stav. Věci plynou zleva doprava, takže můžete vidět, jak daleko je všechno a kolik se v každé fázi děje.

Nejjednodušší nastavení je přístup ve třech sloupcích: „dělat“, „dělat“ a „hotovo“. To je samo-vysvětlující, ale můžete jít mnohem dále, sloupce představují každou fázi vašeho výrobního procesu nebo týmy nebo jednotlivce. Je to na tobě.

Pokud jste v technice nováčkem, přečtěte si náš článek o tom, jak pomocí článku o kanban boardu začít. Pak se vraťte a podívejte se na nástroje zde.

Co můžete dělat s nástrojem Kanban?

Tabule Kanban jsou užitečným způsobem, jak udržet úkoly spojené s projektem na jednom místě. Mohou být použity na konkrétní projekty, jako seznamy obecných úkolů nebo ke sledování běžných pracovních postupů. Fungují také dobře jako osobní seznamy úkolů.

Položky můžete použít jako úkoly v projektu, ale karty a sloupce můžete pojmenovat, jak chcete. To znamená, že je můžete použít pro plány sezení, jídelní lístky, registrační systémy a mnoho dalších věcí.

Pokud jste dosud žádný nepoužívali, snadno se nastaví a pravděpodobně si můžete vymyslet své vlastní nápady, jak je lze použít ve vašich projektech..

Mnoho nástrojů, na které se podíváme, zahrnuje šablony a příklady, Trello je toho dobrým příkladem a je to náš oblíbený nástroj pro práci s kanbanem, jak uvidíme později.

Deska kanban a systém kanban nemusí být nutně totéž. Přestože je kanban odlišný od metodik, jako je Scrum, můžete zde také nastavit tabuli pro sledování úkolů.

Nejlepší nástroje pro správu projektů Kanban 2020

 1. Trello
 2. Asana
 3. monday.com
 4. Wrike
 5. ClickUp

Nástroje Kanban jsou rychlé a jednoduché, proto rádi vidíme software, který je citlivý a snadno použitelný. Výhodou je také možnost snadno upravovat položky a sloupce.

Většina nástrojů poskytuje další desky a funkce, proto je důležité, jak s nimi deska Kanban funguje. V některých případech, jako je Wrike, jednoduchá deska kanban funguje dobře jako přístupná tvář pro složitý nástroj.

Cena je velkým faktorem, přičemž zdarma je nejlepší. Nástroje Kanban jsou jednoduché, takže software pro správu projektů, který má bezplatné a placené možnosti, často zahrnuje kanban zdarma. Díky tomu je skvělý způsob, jak vyzkoušet různé nástroje a zjistit, zda se vám líbí, než se rozhodnete, zda zaplatíte za své další funkce.

Z pěti nástrojů, na které se podíváme, vám čtyři z nich umožňují používat kanban zdarma. To znamená, že ta, která není, monday.com, je naší oblíbenou celkovou platformou pro řízení projektů.

Naší nejlepší volbou pro konkrétní práci s kanbanem je Trello, který je jednoduchý, volný a zaměřený na kanbanský přístup.

Trello

Pokud chcete začít s kanbanem, Trello je skvělé místo, kde to můžete udělat. Její deska kanban je hlavním zaměřením platformy. Ačkoli je to základní, je to vynikající příklad systému. Pokryli jsme to v naší recenzi Trello a náš průvodce začátečníky Trello vám řekne vše, co potřebujete vědět, když se na nástroj podíváte poprvé. Je to jeden z nejjednodušších nástrojů pro začátečníky.

Inspirační stránka Trello obsahuje mnoho desek, které uživatelé sdíleli. Prohlédněte si je, pokud potřebujete představu o tom, co lze udělat s deskou kanban. Mohou být také použity s jinými nástroji než Trello, pokud dáváte přednost.

Vaše karty Trello lze kategorizovat a přiřadit členům týmu. Můžete přidat přílohy až do 250 MB. Pokud je to příliš malé, podívejte se na článek o našem nejlepším cloudovém úložišti pro velké soubory.

Trello má pověst pro jednoduchost, ale jeho systém „power-ups“ vám umožní jej rozšířit, takže pokud máte pocit, že byste si měli vylepšit své pracovní postupy, jakmile získáte základní znalosti, umožní vám to. „Power-ups“ vám umožní přidat mnoho funkcí obsažených ve výchozím nastavení na jiných platformách.

Veřejné rady Trello

Kromě toho, že je užitečný pro řízení projektů, vám Trello umožní zveřejnit vaše tabule. Můžete být kreativní a používat je ke sdílení nabídek restaurací nebo plánů sezení pro události. Jeho vlastní pozadí vám umožní přizpůsobit jeho vzhled vaší firmě, což je skvělý způsob, jak sdílet informace se světem.

trello-svatba

Trello je také vynikající volbou, pokud hledáte bezplatný nástroj. Jeho bezplatný plán funguje dobře a neprotestuje vás, abyste neustále upgradovali, ale Trello má pěkné doplňky, pokud se tak rozhodnete..

trello-samolepky

Má široký výběr vlastních pozadí, samolepek a ikon emodži, ale můžete si nahrát vlastní placené plány, aby se vaše desky cítily jako doma. S Trello nemůžete pokazit. Je to nejjednodušší nástroj, s nímž můžete začít, a nabízí díky systému „zapnutí“ spoustu doplňků.

Asana

Asana je další uživatelsky přívětivý nástroj. Má spoustu zábavných funkcí, například oslavy, které vás odmění barevnými animacemi za označení úkolů jako dokončených. Přečtěte si o tom více v naší recenzi v Asaně. Pokud potřebujete pomoci, abyste s tím mohli začít, pomůže vám také příručka pro začátečníky Asany.

asana-oslava

Jeho rozhraní je atraktivní, snadno použitelné a citlivé. Díky tomu je skvělou volbou pro každého, kdo je novým softwarem pro správu projektů. Je příjemné pracovat s ním, což bude velké plus, pokud budete muset být skeptičtí členové týmu nadšeni jeho používáním..

Asana obsahuje kromě své kanbanové tabule kalendář a časovou osu, která vám umožní spravovat závislosti. Můžete rozdělit úkoly na dílčí úkoly, zanechat komentáře a připojit k nim soubory. Pokud potřebujete překročit limit velikosti souboru 100 MB v Asaně, podívejte se na naše nejlepší řešení cloudového úložiště.

Asana se dobře integruje s jinými platformami, včetně Zapier, což vám umožní sdílet data s mnoha aplikacemi.

Asana Cost

Asanaova bezplatná vrstva vám umožňuje vytvořit tolik desek, kolik chcete, a přizpůsobit své sloupce. Svůj úkol můžete také rozdělit na dílčí úkoly. Pokud se zaregistrujete k placenému plánu, počínaje 9,99 $ na uživatele měsíčně, budete moci používat funkce, jako je jeho časová osa a správa závislostí.

Dražší plány nabízejí více funkcí, například vylepšené zabezpečení a prioritní zákaznickou podporu. Je v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů a EU-U.S. Rámec ochrany soukromí.

Můžete vidět, jak se srovnává s jinými nástroji v našich face-off Trello vs. Asana a Asana vs. Basecamp. Asana je další skvělou volbou pro nováčky, ale je lepší než Trello pro uživatele, kteří chtějí používat více než deska Kanban. Zejména budou vyhovovat týmům, které upřednostňují, aby se pracoviště stalo zábavným místem.

monday.com

Jsme velcí fanoušci webu monday.com zde na webu Cloudwards.net. Vyšlo to nahoře v našem nejlepším softwaru pro správu projektů. Další informace o tom, co se nám na něm líbí, si můžete přečíst v naší recenzi na stránce monday.com.

Intuitivní a dobře navržený web monday.com vám umožňuje přizpůsobit informace uložené podle jeho položek. Mohou to být obvyklé základní datové typy, ale mohou zahrnovat i věci, jako jsou hlasovací systémy, vzorce nebo výběr barvy.

nejlepší kanban-pondělí

monday.com vám umožňuje generovat více zobrazení kanban na základě dat v hlavní tabulce. Data můžete třídit automaticky výběrem jednoho ze sloupců, které chcete použít. Jeho pohled na kanban není hlavním zaměřením, ale je součástí způsobu, jakým vám poskytuje data.

To znamená, že bude vyhovovat lidem, kteří chtějí integrovat kanban do svých pracovních postupů, ale není vhodné pro ty, kteří chtějí pracovat zcela na kanbanové desce. Manažeři ji však mohou snadno použít k vytváření tabulek, s nimiž mohou ostatní lidé pracovat.

Kromě kanban, monday.com má nejrůznější zobrazení a grafy, které vám umožní prohlížet vaše data různými způsoby. Zahrnují jeho časovou osu, kalendář, mapu a protokol aktivit.

Přečtěte si naši příručku pro začátečníky monday.com, kde najdete tipy, co s tím můžete dělat.

monday.com Náklady

Nemá bezplatnou úroveň, ale jeho nejlevnější plán umožňuje pěti uživatelům za 25 USD měsíčně, takže pro malé týmy to není příliš drahé. K dispozici je bezplatná zkušební verze, takže za její vyzkoušení nemusíte platit.

Kromě toho, že vypadá dobře a funguje dobře, má také vysoce kvalitní zabezpečení, s TLS v1.2 šifrováním používaným pro přenosová data a 256bitovým AES pro uložená data. Přečtěte si náš popis článku o šifrování, kde najdete další informace.

monday.com se daří v našich srovnávacích článcích. Přečtěte si naše srovnání monday.com vs Jira nebo monday.com vs. Asana a podívejte se, jak se utváří proti jiným platformám.

monday.com nabízí dobrou rovnováhu mezi použitelností a hloubkou. Jeho vynikající rozhraní usnadňuje jeho používání a umožňuje zjistit jeho pokročilejší funkce, aniž by narazilo na problémy. Doporučujeme.

Wrike

Wrike je powerhouse v oblasti projektového řízení, zabalení do rysů habaděj. Navzdory svému stavu těžké váhy má plán zdarma, který jej umožňuje použít jako desku kanban, ale za využití všeho, co nabízí, musíte zaplatit..

nejlepší kanban-wrike

Může být složitější používat, než někteří jeho soupeři, ale pohled na kanban je přímočarý a lze jej zjistit během několika minut. Přesun úkolů ze sloupce do sloupce je rychlý a snadný, stejně jako kliknutí a úprava úkolů.

Wrikeův kanbanový nástěnka používá pevný přístup ve pěti sloupcích, přičemž tradiční nastavení ve třech sloupcích doplněné sloupci „podrženo“ a „zrušeno“ vám umožní žonglovat podle potřeby.

Wrike Depandencies

Wrike obsahuje závislosti a jsou integrovány do kanbanové desky. Pokud změníte data úkolu, získáte možnost automaticky upravit další úkoly, které s ním mají vztahy. Díky tomu je Wrike vhodný pro komplexní projekty se spoustou věcí.

Úkoly mohou obsahovat popis a můžete k nim připojit soubory. Můžete je přiřadit více lidem a sledovat jejich stav. Wrike vám umožňuje filtrovat úkoly různými způsoby, například podle uživatele nebo termínu. To je užitečné pro větší projekty, s mnoha úkoly přiřazenými více lidem.

Wrike má také vysoce kvalitní bezpečnostní funkce, včetně dvoufaktorové autentizace a přizpůsobitelných řízení přístupu. Pokud chcete zlepšit své vlastní zabezpečení, přečtěte si našeho nejlepšího průvodce VPN.

Nevýhodou je, že Wrikeova kanbanová deska není tak flexibilní. Názvy sloupců nelze například snadno upravit, například pomocí Trello. Co dělá, ale dělá dobře.

Wrike je sofistikovaný nástroj. Její deska kanban odvádí dobrou práci, protože ji zpřístupňuje, a není důvod, proč byste ji neměli používat výhradně k řízení projektů. Chcete-li získat maximum z Wrike, měli byste se také podívat na jeho další názory.

Má aplikace pro Windows, MacOS, Android a iOS, takže je lze použít na většině zařízení.

Wrike je plnohodnotná platforma vhodná pro manažery velkých projektů. Jeho jednoduchá deska kanban je skvělý způsob, jak s tím začít. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Wrike. Náš článek monday.com vs. Wrike vám také poskytne představu o tom, jak se utváří proti svým konkurentům.

ClickUp

ClickUp je další nástroj s bezplatnou nabídkou, která zahrnuje základní desku kanban. U bezplatné verze je k dispozici limit 100 MB, ale na placené plány mizí, což vám také umožňuje používat pokročilejší funkce, jako jsou Ganttovy mapy. Přečtěte si náš #link čekající na použití průvodce Ganttovým diagramem, abyste se o nich dozvěděli více.

click-board-menu

Ačkoli má ve výchozím nastavení pouze dva sloupce, můžete přidat svůj vlastní, takže jej můžete nastavit podle potřeby. Můžete mít více desek na projekt. Ve výše uvedeném příkladu jsme nastavili správu objednávek v restauraci s deskami pro studené a teplé talíře.

click-board-menu

Dalo by se přizpůsobit tento systém pro práci s více týmy nebo mít desky pro jednotlivé členy týmu. Je všestranný a silný.

ClickUp má ostré a citlivé rozhraní, se kterým se snadno pracuje. Jeho čitelné rozhraní je plné možností a stojí za to si s nimi pohrát, abyste viděli, co s tím můžete dělat.

ClickUp také zahrnuje správu závislostí, takže pokud se věci zkomplikují, můžete si všimnout konfliktů v plánování dříve, než způsobí problémy. Díky nástrojům pro správu času a protokolování vám umožní sledovat, kolik úkolů stojí za splnění, což je vynikající funkce pro manažery.

Klikněte na Odhady

Umožňuje také provádět odhady, které můžete porovnat s časem přihlášeným později. To vám umožní zlepšit plánování při příštím spuštění projektu. Pokud potřebujete pomoc s finanční stránkou vašich projektů, hodí se také náš průvodce nejlepším účetním softwarem.

ClickUp má mnoho bezpečnostních funkcí, které pomáhají udržovat vaše data v bezpečí. Další informace o tom, jak zůstat chráněni, naleznete v našem online průvodci zabezpečení.

Kromě aplikací pro MacOS, Windows, Android, iOS a Amazon Fire TV má plugin Google Chrome, díky čemuž je jedním z nejpřístupnějších nástrojů v okolí. Chcete-li se o tom dozvědět více, přečtěte si naši recenzi ClickUp.

Funkce časového záznamu a odhadu ClickUp z něj činí skvělou volbu pro manažery, kteří chtějí pozorně sledovat náklady. Díky jeho snadnému použití a všestrannosti je také silnou volbou pro všechny ostatní.

Čestná uznání

Existuje spousta dalších dobrých nástrojů, které zahrnují pohled na kanban, který z našich pěti nejlepších nevyrábal.

leankit-kanban

Barevná deska LeanKit Kanban vám ukáže více týmů najednou, svisle položených na obrazovce. Nejedná se o nejkrásnější přístup a vypadá přeplněně, ale jakmile si na to zvyknete, zjistíte, že vám zpřístupňuje mnoho informací, aniž byste museli klikat. Podívejte se na naši recenzi LeanKit.

smartsheet-card

„Pohled na kartu“ karty Smartsheet je hrací deska kanban. To vám umožní snadno přidat dílčí úkoly. Smartsheet také obsahuje Ganttovo zobrazení, které vám pomůže zjistit, jak úkoly spolu zapadají. Je to produkt bez ozdôb, ale účinný, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi Smartsheet.

jira-kanban

Jira obsahuje zobrazení kanban s přizpůsobitelnými sloupci a bude užitečné pro vývojáře softwaru používající agilní metodiky. Je plná funkcí pro vývojáře, jako je zobrazení Scrumu. Přečtěte si o tom v naší recenzi Jira.

Závěrečné myšlenky

Jak jsme viděli, máte na výběr, pokud jde o software kanban board. Berou mnoho přístupů a sahají od jednoduchých až po pokročilé.

Naším oblíbeným je Trello. Je to zdarma, zaměřené na jeho kanbanovou desku a tak jednoduché, že s tím nemůžete pokazit. Má také překvapivé množství prostoru pro expanzi. monday.com si zaslouží zmínku jako náš všestranný oblíbený nástroj, ale není zdarma ani zaměřený na kanban jako Trello.

Pro největší zábavu, podívejte se na Asana. ClickUp je skvělý pro řízení finanční stránky věcí a Wrike je všestranný kvalitní nástroj s velkou hloubkou.

Všechny nástroje jsou zdarma nebo mají zkušební verzi zdarma, takže vám nic nebrání v jejich testování. Pokud jste zde vyzkoušeli některý z nástrojů nebo máte jiná doporučení, dejte nám prosím vědět v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map