Nejlepší cloudové úložiště pro více uživatelů v roce 2020: Pojďme spolupracovat

Internet změnil způsob, jakým pracujeme jako jednotlivci, což nám mnohem usnadňuje spolupráci na projektech jako tým. Cloudové úložiště je pro skupinu stejně smýšlejících lidí výkonným způsobem, jak přistupovat ke stejným souborům, ať už jsou určeny pro obchodní nebo osobní použití..


Mnoho služeb cloudového úložiště je navrženo s ohledem na jednotlivé uživatele, ale neznamená to, že jsou dobrým řešením pro více uživatelů. Ačkoli vám někteří poskytovatelé umožňují sdílet soubory s ostatními uživateli, nejsou vždy dokonalým řešením pro spolupráci. 

Abychom vám pomohli najít nejlepší cloudové úložiště pro více uživatelů, sestavili jsme tento seznam sedmi cloudových úložných služeb, z nichž každý bude sdílení souborů a spolupráci hračkou..

Jaký je nejlepší cloudový úložiště pro více uživatelů?

Ihned vám řekneme naše oblíbené cloudové úložiště pro více uživatelů: Egnyte Connect. Jednou z klíčových funkcí, kterou více uživatelů potřebuje, je schopnost spolupracovat na dokumentech, a tady Egnyte opravdu svítí. Nabízí vynikající integraci s Office Online, což umožňuje více uživatelům pracovat na stejném dokumentu v reálném čase.

Přestože je náš oblíbený Egnyte, máme pro vás další uchazeče. Níže si můžete přečíst další podrobnosti o každém z nich.

  1. Egnyte Connect – neomezený počet uživatelů, za cenu
  2. Disk Google – nejlepší bezplatné cloudové úložiště pro více uživatelů
  3. Tresorit – bezpečné ukládání souborů
  4. OneDrive for Business – plná integrace do kanceláře
  5. Dropbox for Business – věrní sbalí punč
  6. Sync.com – zabezpečení a bezplatný plán
  7. pCloud – skvělé pro sdílení obrázků

Disk Google je na vteřině a stejně jako Egnyte nabízí výkonné funkce spolupráce s integrací Dokumentů Google. Ostatní možnosti v seznamu chybí nástroje pro spolupráci, ale stále nabízejí užitečné možnosti sdílení souborů. Podívejme se podrobněji na každého poskytovatele.

1. Egnyte

Naší jedničkou pro více uživatelů je Egnyte. Pokud jste si přečetli naši recenzi Egnyte, budete také vědět, že získává vysoké známky rychlosti, snadnosti použití a ceny. Z tohoto důvodu je na prvním místě v seznamu nejlepších poskytovatelů synchronizace a sdílení podnikových souborů. 

sdílení egnyte-connect-folder

V Egnyte generujete odkazy pro všechny soubory nebo složky, které chcete sdílet. Tyto odkazy pak lze odeslat e-mailem nebo prostřednictvím aplikace pro obchodní zprávy. Můžete nastavit, aby platnost odkazu vypršela po určitém počtu stažení nebo dokonce po určitém datu. 

Můžete pozvat lidi, aby přistupovali k vašim souborům a složkám, s různými úrovněmi oprávnění, které vám pomohou omezit kontrolu, se zřejmými popisy jako „prohlížeč“ nebo „editor“. Například „plná“ kategorie je podobná „editoru“, ale také dává uživatelům oprávnění přesouvat nebo mazat soubory a složky, které „editoři“ nemohou dělat. 

Jedním z největších důvodů, proč je Egnyte na špici našeho seznamu, je díky bezproblémové integraci Microsoft Office. Pomocí sady Office Online může mít více uživatelů stejný dokument otevřený a spolupracovat na něm v reálném čase. Dokumenty sady Office můžete také uložit do Egnyte přímo z aplikací.

Egnyte Security

Egnyte umožňuje mapovat vaše online složky na virtuální síťovou jednotku, což usnadňuje lokalizaci sdíleného souboru, jako je nalezení místního souboru v notebooku. Také replikuje oprávnění adresáře, což znamená, že nemusíte oprávnění nastavovat dvakrát.

Egnyte používá standardní 256bitové šifrování AES, ačkoli ukládá kopii šifrovacího klíče, takže nejde o možnost nulové znalosti. Úroveň Office nabízí 5 TB úložiště za 8 $ na uživatele měsíčně, až 25 uživatelů. Větší podniky musejí za každého uživatele platit 20 $ měsíčně, včetně 10TB úložného prostoru. 

V případě malých podniků nebo jednotlivců zahrnuje týmová vrstva 1 TB úložiště za 10 $ na uživatele za měsíc, ale pouze pro maximálně tři uživatele.

2. Disk Google

Jak jsme již zmínili v naší předchozí recenzi na Disku Google, je to prostě jeden z nejlepších nástrojů pro spolupráci v cloudu. Má také flexibilní možnosti úložiště a skvělou zákaznickou podporu. Protože se však jedná o produkt Google, možná budete chtít investovat do několika dalších nástrojů na ochranu vašeho soukromí.

google-drive-sync-folder

Disk Google umožňuje vytvářet odkazy na soubory nebo složky, které pak můžete sdílet prostřednictvím e-mailu nebo jiných služeb pro zasílání zpráv. Stejně jako Egnyte můžete nastavit různé úrovně oprávnění (např. „Moci upravovat“ nebo „mohou komentovat“), ale rozsah je trochu omezenější. Na rozdíl od Egnyte neexistuje žádná možnost chránit odkazy heslem nebo nastavit data vypršení platnosti. 

To, co odlišuje Disk Google (a dělá z něj naši volbu číslo dvě), je jeho pevná integrace s Dokumenty Google, která je silným konkurentem Office, s podobnými nástroji a funkcemi. Rovněž usnadňuje práci na dokumentech společně s kolegy, přičemž více uživatelů může přidávat komentáře, změny a návrhy v reálném čase.

Ochrana osobních údajů na Disku Google

Disk Google používá 128bitové šifrování AES pro soubory v pohybu, ale 256bitové šifrování AES pro soubory v klidu. Je znepokojivé, že smluvní podmínky dávají společnosti Google právo prohledávat nelegální obsah cloudových souborů. Rovněž jim umožňuje shromažďovat informace o vás pro marketingové účely. 

To je problematické pro jednotlivé uživatele, ale také pro podniky, které berou důvěrnost vážně. Podívejte se na naši Boxcryptorovu recenzi, pokud hledáte možnosti šifrování, které Google zastaví ve zvládání vašich souborů a e-mailů.

Disk Google používá globální síť serverů Google, takže přenos souborů je obvykle rychlý na místní servery. Můžete nastavit cloudovou síťovou jednotku na ploše pomocí selektivní synchronizace, která zabrání cloudovým souborům zaplnit váš pevný disk. Tato funkce však není podporována systémem Linux. 

Disk Google je velmi cenově dostupný, pokud zvolíte správnou možnost. Firemní uživatelé se sadou Google Suite získají neomezený úložný prostor na Disku Google za pouhých 12 $ na uživatele za měsíc, i když je to omezeno na 1 TB na osobu, pokud máte pět nebo méně uživatelů.

3. Tresorit

Tresoritovo jméno pochází z německého slova znamenajícího trezor nebo silnou místnost. Jedná se o název poskytovatele cloudového úložiště zaměřeného na zabezpečení, jak byste mohli získat. Jak jsme diskutovali v naší revizi Tresorit, bezpečnost je jednou z jejích hlavních silných stránek. Přestože zabezpečení a soukromí jsou v popředí, dobře zvládne sdílení souborů.

tresorit-share-folder

Stejně jako Disk Google vám i Tresorit umožňuje sdílet soubory nebo složky pomocí odkazu, který můžete sdílet prostřednictvím e-mailu a dalších platforem. Pokud chcete sdílet „tresor“ – soukromou a zabezpečenou složku – můžete ji sdílet pouze s ostatními uživateli Tresoritu. Stránka s přehledem vám umožňuje sledovat odkazy, které jste odeslali, a také oprávnění k souborům a složkám jako celku. 

Velkým prodejním místem pro Tresorit je jeho šifrování s nulovými znalostmi a je to poskytovatel, kterého jsme dříve doporučovali jako jeden z nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť s nulovými znalostmi. To znamená, že Tresorit nemá přístup ke klíčům potřebným k dešifrování dat, což vám dává kontrolu.

Pro firmy to nabízí maximální kontrolu nad vašimi nejcitlivějšími soubory. Pokud však zapomenete heslo, ztratíte přístup ke svým souborům navždy. Pokud vás to trápí, uložte si heslo s jedním z nejlepších správců hesel pro malé firmy, aby vaše pověření zůstaly v bezpečí.

Tresorit Security 

Kromě šifrování s nulovými znalostmi používá Tresorit TLS k zabezpečení vašich dat před útoky typu člověk-uprostřed, když se připojujete k serverům Tresorit. Má také dvoufaktorové ověření, které pomáhá udržovat váš účet v bezpečí. Tresorit jsme také vysoce ohodnotili pro jeho podporu v systému Linux, čímž jsme se dostali do našeho nejlepšího cloudového úložiště pro užší výběr Linuxu.

Zabezpečení společnosti Tresorit však přichází s prémií. Malé podniky mohou uzavřít plán společnosti Tresorit s 1 TB úložiště za 20 USD měsíčně na uživatele (maximálně devět uživatelů). Zlevněné ceny mohou celý obchodní plán zlevnit, s podporou 10 a více uživatelů za 12 USD na uživatele měsíčně, opět s 1 TB úložiště.

4. OneDrive for Business

Vstup Microsoftu do světa cloudového úložiště těží z jeho silné integrace s dalšími produkty, především s Office. Jak vidíte v naší dřívější recenzi OneDrive, je tu více než jen integrace Office.

onedrive-web-share-folder

Stejně jako hlavní poskytovatelé, OneDrive for Business podporuje odkazy na sdílitelné soubory. Nabízí však několik dalších možností než Disk Google, s hesly a daty ukončení odkazů. Nabídka „sdílená“ vám umožňuje sledovat soubory, které jste dříve sdíleli, a také soubory, které s vámi sdílejí ostatní.

Integrace s Microsoft Office přichází integrována, i když je omezena na online webové aplikace na nejlevnějších plánech OneDrive. Pokud plánujete spolupráci s dokumenty, OneDrive for Business umožňuje více uživatelům upravovat soubory a vidět změny v reálném čase.

OneDrive pro obchodní plány a podporu

Pokud používáte Windows, uvidíte OneDrive v systému Windows 10 přímo jako složku úložiště (pokud jste přihlášeni k používání). OneDrive přichází také s podporou mobilních aplikací pro Android a iOS a také s podporou pro MacOS, ale není k dispozici žádný klient pro Linux.

Pokud kupujete OneDrive for Business, můžete si zakoupit několik plánů. Některé nabízejí pouze úložiště OneDrive, zatímco jiné zahrnují přístup k celé sadě Office. Plán 1 nabízí 1 TB úložiště a podporu pro Office Online za 5 $ na uživatele měsíčně. Plán 2 je podobný, i když nabízí neomezené úložiště za 10 $ na uživatele měsíčně.

Office 365 Business Premium zahrnuje podporu sady Office pro stolní počítače s neomezeným úložištěm za 12,50 $ na uživatele měsíčně.

5. Dropbox pro firmy

Dropbox je známý poskytovatel cloudového úložiště pro jednotlivé uživatele. Jak však naše recenze Dropbox pro firmy vysvětluje, verze obchodní verze obsahuje několik užitečných doplňkových funkcí pro více uživatelů.

egnyte-vs-dropbox-dropbox-business-sdílení souborů

Díky integraci s Office Online je to dobrý konkurent OneDrive for Business, díky čemuž můžete spolupracovat na dokumentech s ostatními uživateli, provádět změny a přidávat poznámky a komentáře. Integruje se také s řadou dalších aplikací produktivity, což vám umožní sdílet soubory přímo do Slacku, což z něj činí jedno z nejlepších cloudových úložišť pro Slack možnosti.

Stejně jako jiné hlavní cloudové služby můžete sdílet odkazy na soubory s možnostmi ochrany heslem a vypršení platnosti. Můžete také omezit stahování souborů, což vám umožní sdílet soubory pro prohlížení, ale bez možnosti je exportovat jinde.

Dropbox pro obchodní šifrování

Dropbox for Business používá kopírování souborů na úrovni bloků, takže při aktualizaci souboru se nahrávají pouze změny vašeho souboru. To urychluje proces nahrávání souborů, což usnadňuje více uživatelům spolupráci na větších souborech projektu.

Dropbox for Business vyjde na 12,50 $ na uživatele za měsíc na 5 TB úložiště nebo 20 USD na neomezené úložiště v plánu Advanced. Neomezené plány úložiště jsou velmi vzácné, díky čemuž je Dropbox pro firmy jedním z nejlepších poskytovatelů online neomezeného úložiště k dispozici.

6. Sync.com

Sync.com je jedním z našich oblíbených poskytovatelů úložišť, který nabízí rychlost, zabezpečení a snadné použití za dostupnou cenu. Je to také naše nejbezpečnější služba cloudového úložiště. Pravidelně zasahuje na vrchol našeho užšího seznamu pro jednotlivé uživatele a může stále nabídnout něco pro firemní uživatele, jak vysvětluje naše recenze na Sync.com..

sync.com-sync-web-aplikace

Firemní uživatelé mají ve srovnání s běžnými uživateli Sync.com další možnosti sdílení souborů, které nabízejí data vypršení platnosti, limity stahování a ochranu heslem. Existují také další uživatelská oprávnění s možností povolit ostatním uživatelům pozvat soubory nebo zobrazit jiné sdílené uživatele. 

Sync.com implementuje šifrování s nulovými znalostmi, které, jak jsme již vysvětlili, vám dává kontrolu nad šifrovacími klíči. Jako jedna z nejlepších možností cloudového úložiště v Kanadě těží z toho, že spadá pod přísné kanadské zákony na ochranu soukromí.

Služba Sync.com neumožňuje přístup třetí strany k její službě, která je podle vašeho pohledu buď nevýhodou, nebo naopak. Není možné integrovat se s Office, Dokumenty Google nebo jinými platformami, takže spolupráce je velmi náročná. To je také důvod, proč je tento jinak fantastický poskytovatel tak daleko na našem užším seznamu úložiště pro více uživatelů.

Plány cen Sync.com

Jako jedno z nejlepších cloudových úložišť pro vytváření verzí budete překvapeni, když zjistíte, že obchodní plány společnosti Sync.com umožňují neomezené vytváření verzí. To znamená, že pokud se potřebujete vrátit zpět ke starší verzi svých souborů, můžete – bez ohledu na to, jak daleko zpět chcete jít. To je k dispozici pouze u placených programů, protože na účty zdarma se vztahuje 30denní limit.

Sync.com nabízí tři roční plány zaměřené na obchodní trh. Nejnižší úroveň, pouhých 5 $ na uživatele měsíčně, zahrnuje 1 TB úložiště pro každého uživatele. Mezitím 4 TB úložiště pro každého uživatele stojí 8 $ měsíčně na uživatele, nebo mnohem větší 10 TB na uživatele je k dispozici za 15 USD každý měsíc.

7. pCloud

Bylo by trochu nespravedlivé umístit pCloud na dno cloudového úložiště. Jak vysvětluje naše recenze pCloud, nabízí silnou bezpečnost a výkonné multimediální funkce za slušnou cenu. Stejně jako Sync.com to však není nejlepší volba pro spolupráci.

pcloud-web-share-folder-options

Bez integrace Office nebo Dokumentů Google neumožňuje pCloud týmům, které chtějí pracovat na stejných souborech, snadné. Sdílení souborů je však snadné, se systémem podobným Disku Google. Stisknutím tlačítka „share“ vytvoříte odkaz, který můžete sdílet s ostatními, a to buď pro prohlížení, nebo upravování souborů. pCloud vám také umožňuje heslem chránit vaše soubory a nastavit data vypršení platnosti vašich odkazů.

pCloud Zabezpečení a ceny

Zabezpečení je docela silné díky pCloud, který používá protokol TLS k ochraně vašich dat během přenosu během procesu nahrávání. Standardní verze pCloud vyžaduje, abyste zaplatili další poplatek za pCloud Crypto, který přidává šifrování s nulovými znalostmi, ale obchodní plány to zahrnují zdarma.

Standardní verze pCloud stojí 7,99 $ měsíčně za 2 TB úložiště, ale za šifrování nulových znalostí budete muset zaplatit dalších 3,99 $ měsíčně. Bohužel, neexistují žádné standardní plány obchodních plánů pCloud a budete muset kontaktovat prodejní tým pCloud ohledně personalizované nabídky. K dispozici je však 30denní bezplatná zkušební verze. 

Jak jsme vybrali naše poskytovatele

Stejně tak postupujeme s každou naší revizí cloudového úložiště. Porovnáme a hodnotíme každého poskytovatele z hlediska funkcí, s ohledem na celkovou bezpečnost, ceny, úložnou kapacitu a v tomto případě spolupráci. 

Proto jsme dali Sync.com a pCloud na dno. Oba jsou vynikající všestranná řešení cloudového úložiště, ale pokud jde o spolupráci, jiní poskytovatelé, jako je Egnyte, poskytují více podnikovým uživatelům..

Závěrečné myšlenky

Prohlédli jsme si sedm z nejlepších cloudových úložišť pro více uživatelů. Většina z těchto poskytovatelů nabízí bezplatnou zkušební verzi, takže se nebojte vyzkoušet službu před jejím zakoupením, pokud si nejste jisti, která je pro vás vhodná.

To znamená, že s Egnyte nemůžete pokazit. Nabízí bezproblémovou integraci s Office Online a umožňuje více uživatelům spolupracovat na dokumentech. S podobnými funkcemi se Google Drive a OneDrive také umístila vysoko, i když Tresorit byla služba s nejvyššími znalostmi, která zahrnovala šifrování s nulovými znalostmi.

Skvělé produkty jako Sync.com a pCloud byly označeny za nedostatek nástrojů pro spolupráci, ale díky dobrému zabezpečení a cenám by stále mohly pracovat na jednoduchém úložišti.. 

Je Egnyte pro vás služba, nebo máte svá vlastní doporučení? Zanechte komentář níže se svými myšlenkami a názory. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me