Nejlepší bezplatný software pro řízení projektů pro rok 2020: Získání hotového za cenu

Cloudový software vám může pomoci uspořádat váš tým, váš projekt a svůj život. Může to zefektivnit komunikaci a motivovat vás k tomu, abyste dělali věci. To znamená, že to může být drahé, takže jsme pro vás připravili několik bezplatných možností. Kdo ví, můžete dokonce vydělat peníze pomocí nejlepšího bezplatného softwaru pro správu projektů.


Pomůžeme vám zorganizovat se bez utrácení věci. Nástroje, o nichž budeme diskutovat, mají užitečné a efektivní bezplatné plány. Pokud jste nikdy nepoužili software pro správu projektů, není těžké začít a díky našemu průvodci nemusíte ani otevírat peněženku..

Nejlepší bezplatný software pro řízení projektů 2020

Co dělá nejlepší bezplatný software pro správu projektů

Chcete-li vytvořit náš seznam, nástroje musí nabídnout spoustu hodnoty na jejich bezplatné plány. Nemáme zájem o bezplatné nabídky, které vám nedovolí nic podniknout, ani vás nijak nepřestávají upgradovat. Hledáme funkční nástroje, ale nevadí nám, jestli mají také kvalitní placené funkce.

Kromě toho, že jsou svobodní, hledáme stejné vlastnosti, jaké hledáme ve všech programech pro správu projektů. To znamená, že chceme vidět užitečné funkce a spoustu z nich. Nástroje musí být uživatelsky přívětivé, což znamená, že musí mít rozhraní, které lze snadno zjistit a reagovat na vstup uživatele. Pomoc a vedení jsou také plusy.

Také se nám líbí služby, které jsou silně zabezpečeny. Mnoho platforem si vyhrazuje nejlepší bezpečnostní funkce pro své podnikové plány, takže jejich zpřístupněním v bezplatných plánech získáte body.

Našim celkovým favoritem je Wrike, který má vynikající sadu funkcí a je vysoce kvalitním nástrojem, přestože má více křivek učení než někteří jeho soupeři.

Nejlepší bezplatný software pro správu projektů: Wrike

Wrike je jedním z našich nejoblíbenějších nástrojů a byl úzce poražen nesvobodným usurperem monday.com v našem seznamu nejlepších softwarů pro řízení projektů. Podívejte se, jak se srovnávají přímo v našem monday.com vs. Wrike face-off.

wrike-new-project

Na bezplatném plánu společnosti Wrike máte přístup k zobrazení desky a seznamu. Jeho další pohledy jsou před vámi visící jako tantalizující ovoce, využívající šedivý text, takže můžete získat představu o tom, co můžete dělat, pokud upgradujete.

Své desky můžete sdílet až s pěti spoluhráči zdarma. Úkoly můžete přidělit sobě nebo jinému členovi svého týmu.

Wrike Themes

Wrikeův vzhled je snadno přizpůsobitelný, protože má k dispozici 13 témat. Ty jsou však nastaveny na uživatele, takže je nemůžete sdílet, jako byste mohli v Trellu. To je lepší, pokud chcete, aby to vypadalo tak, jak chcete, ale ne tak dobře, pokud chcete společné téma pro všechny v týmu.

Wrike má ve svých nabídkách mnoho dobrých možností. Můžete duplikovat úkoly nebo je nechat opakovat automaticky. Obě funkce vám mohou ušetřit práci, takže stojí za to je zkontrolovat.

Pokud se vám líbí Wrike a rozhodnete se upgradovat, má na placených plánech mnoho dalších funkcí. Zahrnují další pohledy, dílčí úkoly, správu závislostí, kontrolu pravopisu a sledování času.

Wrike má také vysoce kvalitní zabezpečení a můžete použít dvoufaktorové ověřování bez nutnosti upgradu. Pro ukládání používá 256bitové šifrování AES, o kterém se můžete dozvědět v našem popisu šifrování.

Wrike Storage

Dostanete slušný 2 GB úložného prostoru podle Wrikeho bezplatného plánu. Pokud to nestačí, podívejte se na možnosti v našem nejlepším článku o cloudovém úložišti. Společnost Wrike se může automaticky připojit k jednotkám Google Drive, Box, Dropbox, Microsoft OneDrive a YouTube, takže při sdílení souborů máte spoustu možností.

Funguje také s jiným softwarem, například Microsoft Office 365 a Slack, takže můžete snadno integrovat své pracovní postupy. Kromě desktopových aplikací pro Windows a MacOS má Wrike mobilní aplikace pro Android a iOS, takže je lze použít téměř kdekoli.

Je tu spousta líbí a malé týmy mohou dostat hodně z Wrike bez přihlášení k placené plány. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Wrike.

Trello

Trello je nástroj založený na kanbanech a nejjednodušší použití v našem seznamu. Roztahuje hranici mezi řízením úkolů a projektů. Ve skutečnosti je to tak jednoduché, že to nepřekračuje. Má však řadu „vylepšení“, pokud však chcete upgradovat.

Ve své základní podobě je to jeden z nejlepších bezplatných nástrojů a většina jeho základních funkcí je k dispozici. Získáte pouze pohled na kanban, ale s tím můžete udělat hodně. Používáme ho zde sami na Cloudwards.net.

Kanban přístup spočívá ve vytvoření sloupců, které můžete volat cokoli, a přidání karet, které obvykle představují úkoly. Přetažením úkolů zleva doprava změníte jejich stav. Běžným příkladem je „dělat“, „dělat“ a „udělat“, ale můžete vytvořit sloupce pro členy týmu nebo fáze výroby. Přečtěte si náš návod, jak používat průvodce kanban deskami.

Desky lze použít různými způsoby. Můžete je zveřejnit a zobrazit nabídky restaurací nebo plány sezení. Podívejte se na příklady na stránce Trello s inspiracemi a zjistěte, co je možné.

„Power-ups“ vám umožní přidat různé pohledy a přiblížit Trello tomu, co nabízejí jiné nástroje. Jsou překvapivě mocní, takže se jimi podívejte, abyste zjistili, co je k dispozici.

Trello Butler

Doplněk „butler“ stojí za zmínku, protože umožňuje automatizovat úkoly, které pravidelně vykonáváte. Přestože je výkonný, má jednoduché rozhraní, které vám umožňuje kombinovat pravidla s akcemi. Můžete tak dělat věci, například přesouvat karty z jednoho sloupce do druhého, pokud jsou označeny jako kompletní, nebo přidat kontrolní seznam k novým úkolům.

trello-butler

„Power-ups“ také umožňují sdílet data s jinými platformami, jako je Disk Google, pro další úložiště, nebo Slack, pro projednávání věcí se svými spoluhráči..

Pokud jde o přizpůsobení desek, máte mnoho možností. Na výběr jsou samolepky a velký výběr obrázků na pozadí. Existuje také spousta emodži, které lze použít pro komunikaci. U placených plánů získáte ještě více možností a můžete nahrát vlastní pozadí a nálepky.

Trello má dvoufaktorovou autentizaci pro každého a pokročilejší bezpečnostní funkce pro platící zákazníky. Jeho placené plány začínají na 5 $ měsíčně pro jednotlivce nebo 9,99 USD na uživatele pro týmy. To není příliš drahé, ale bezplatný plán je vynikající a pokud nechcete, není nutný upgrade.

Trello je vynikající, jednoduchá volba pro ty, kteří nemají rozpočet na nic. Chcete-li se o tom dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Trello. Průvodce pro začátečníky našeho Trella vás provede také základy.

Asana

Asana je přístupný nástroj, který vám umožňuje zdarma používat její kanban a zobrazení seznamu. Můžete také použít jeho kalendář, což je užitečné pro organizaci. Plán zdarma vám umožní pracovat až s 15 členy týmu, což je štědré pro bezplatný nástroj.

Stejně jako Trello funguje dobře jako osobní seznam úkolů, který vám pomůže udržovat vaše projekty v pořádku. Je to také skvělý způsob, jak udržet každého ve vaší kanceláři na stejné stránce, a Asanaova bezplatná nabídka je skvělou volbou pro malé týmy..

Úkoly mohou zahrnovat různé informace. Kromě názvu a popisu je lze přiřadit uživatelům podle data splatnosti nebo rozdělit na dílčí úkoly. Můžete také přidávat komentáře a připojovat k nim soubory. Existuje limit velikosti souboru 100 MB, takže pokud potřebujete více než to, podívejte se na našeho nejlepšího cloudového úložiště pro velké soubory..

Oslavy Asany

Její „oslavy“ vás odmění za to, že jste s roztomilými zvířecími animacemi udělali věci. Při používání uvidíte, jak na obrazovku prolétají všechny druhy tvorů. Objeví se, když označíte úkoly jako dokončené, ale ne pokaždé, což zvyšuje zábavu.

asana-oslava

Asanin uvolněný přístup z něj dělá skvělou volbu pro kanceláře, kde se život nebere příliš vážně. Přestože je jasný a svěží, je to mocný nástroj a jeho návrháři chápou, že zapojení je plusem, když lidé investují do softwaru pro řízení projektů..

Pokud se rozhodnete upgradovat na placené plány, začínají na 9,99 $ na uživatele za měsíc a nabízejí další funkce, jako jsou závislosti, pokročilé zabezpečení a Asana na časové ose. Kromě své verze prohlížeče má Asana aplikace pro Android a iOS.

Asana to má hodně a snadno se používá. Trello je nejjednodušší bezplatná platforma k použití, ale Asana je těsně na druhém místě a poskytuje více funkcí. Buď je to skvělý způsob, jak začít se softwarem pro správu projektů.

Pro více informací o Asaně si přečtěte naši recenzi na Asanu. Pokud se rozhodnete propadnout, přečtěte si naši příručku pro začátečníky Asany, kde najdete tipy, čeho můžete dosáhnout.

Freedcamp

Freedcamp má komplexní bezplatný plán, který vám umožní dělat hodně, aniž byste museli vysílat penny.

freedcamp-úkoly

Jeho hlavním pohledem na „úkoly“ je Ganttův diagram s plnou správou závislostí. Můžete přetahovat položky kolem, vytvářet závislosti přetažením z položky do položky a upravovat obsah úkolu dvojitým kliknutím, čímž vyvoláte okno. 

Pohybujte úkoly a uvidíte, jak se ostatní položky projektu pohybují, aby vyhovovaly vašim změnám. Je to jedna z nejrychlejších a nejintuitivnějších Ganttových implementací, jaké jsme kdy viděli.

freedcamp-gantt

K dispozici je také kalendář a diskusní deska, takže můžete vidět, kdy je třeba něco udělat, a diskutovat o podrobnostech svých projektů online.

Freedcamp Time Tracking

Můžete nastavit milníky, abyste dali vašim projektům cíle a přidali k nim strukturu. Zahrnuty jsou funkce sledování času, což je velkorysá funkce, kterou lze zahrnout do bezplatného plánu. To vám umožní sledovat, jak dlouho jste věnovali věcem. 

Zdá se však, že tato stránka je o něco více než protokol. Úkolům, které jsme vytvořili ve zbývajících zobrazeních, jsme nemohli snadno přiřadit čas, spíše jsme museli každý kus času pojmenovat ručně. Není to nejlepší implementace sledování času, ale je stále hezké se dostat zdarma.

Pokud si chcete prohlédnout platformu, která dobře sleduje čas a odhaduje, přečtěte si naši recenzi na Mavenlink. Očekávejte, že za to zaplatíte poté, co jste dokončili bezplatnou zkušební verzi.

Měli bychom zdůraznit, že některé funkce, které jsme byli schopni použít, se nezdají být uvedeny v bezplatném plánu na jeho stránce cen. Nejsme si jistí, zda je to proto, že stránka s cenami je zastaralá nebo tyto funkce nejsou automaticky deaktivovány až po bezplatné zkušební verzi. 

Ať tak či onak, neděláme si to starosti a jsme velmi spokojeni s bezplatnou nabídkou Freedcampu. I na svém bezplatném plánu získáte neomezené množství projektů a souborů, což pro nás zní dobře. 

Freedcamp má mobilní aplikace pro Android a iOS. Na jeho webových stránkách jsou také skryté aplikace pro počítače pro Windows a MacOS. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Freedcamp.

ClickUp

Účtuje se jako jedna aplikace, která nahradí všechny, nemusíte platit nic, abyste mohli začít s ClickUp. Poskytuje většinu základních funkcí za nic. K dispozici jsou dílčí úkoly a správa závislostí, stejně jako zobrazení kalendáře, úkolů a tabule.

Jak jsme uvedli v naší recenzi, její hlavní funkce správy úloh jsou vynikající. Úlohy můžete upřednostnit a sloučit, pokud máte pocit, že jste příliš mikromanažováni a skončili jste s příliš mnoha. To vám umožní vytvořit odhady času, které lze později porovnat se skutečnými výsledky, což vám pomůže lépe odhadovat náklady na projekt.

clickup-list

Manažeři také ocení zobrazení boxu ClickUp, které vám umožní rozdělit obrazovku do polí zobrazujících úkoly přiřazené každému členovi. Je dobré vědět, co tým dělá, takže ClickUp bude obzvláště zajímavý pro šéfy, kteří chtějí dohlížet na věci.

Klikněte na Poznámky

ClickUp má další užitečné funkce, jako je jeho poznámkový blok v pravém dolním rohu, který vám umožní psát připomenutí pro sebe nebo cokoli jiného, ​​co považujete za užitečné. Pokud se vám tato funkce líbí, přečtěte si náš nejlepší článek pro psaní poznámek. ClickUp také umožňuje použít vlastní logo nebo nastavit vlastní barevné schéma.

Jeho bezplatný plán vám poskytuje neomezené uživatele, projekty a prostory. Stejně jako mnoho bezplatných nabídek má omezený úložný prostor na pouhých 100 MB. Pokud potřebujete více, pomůže vám naše nejlepší online úložiště pro týmy.

ClickUp umožňuje importovat data z několika platforem, jako jsou Asana, Trello a Jira. Jeho integrace zahrnují Zapier, který vám umožní sdílet data s více než 1 000 aplikací. Měli jsme však potíže s jeho funkcí exportu, kterou jsme nemohli dostat do práce.

Pokud se zaregistrujete, ClickUp ve výši 5 $ na uživatele měsíčně za nejlevnější placený program banku nezlomí. Získáte pokročilé zprávy, více integrací, neomezené úložiště a odstranění limitů použití pro věci, jako jsou vlastní pole. U dražších plánů jsou k dispozici vylepšené funkce zabezpečení a správy.

Kromě desktopových a mobilních aplikací můžete použít ClickUp prostřednictvím rozšíření Google Chrome nebo na Amazon Fire TV. Přečtěte si o tom více v naší recenzi ClickUp.

Čestná uznání

Existuje několik dalších platforem s bezplatnými plány, které se nám líbily, a to z našich pěti nejlepších.

TeamGantt

TeamGantt má bezplatnou nabídku, která vám umožní pracovat s týmy tří lidí. To je omezené, ale dobrý způsob, jak to zkontrolovat. Je to mocný nástroj založený, jak byste očekávali, kolem jeho Ganttova pohledu.

Mezi jeho hlavní funkce patří správa závislostí a je to dobrá práce při vytváření této intuitivní. Ganttovy grafy mohou být fiddly, ale TeamGantt jsou vedeny dobře, jak byste očekávali od jeho klíčových funkcí.

Ačkoli je bezplatná nabídka TeamGanttu slušná, mnoho jejích vyspělejších obchodních a bezpečnostních funkcí je omezeno na placené plány. Přečtěte si naši recenzi TeamGantt. Pokud máte zájem o nástroj založený na Ganttovi, vyplatí se podívat na náš způsob použití článku Ganttova grafu.

Podio

Bezplatná volba Podio zahrnuje základní funkce správy úloh, aplikace a pracovní prostory. Bohužel s tím dostanete jen 500 položek. 

Jak to omezuje, záleží na tom, k čemu je používáte. Pokud jej používáte pro sledování několika desítek úkolů, budete v pořádku, ale pokud máte mnoho položek přicházejících a vystupujících ze systému a chcete je archivovat, rychle dosáhnete svých limitů.

Podio však zůstává dobrou volbou a funguje dobře jako snadno použitelný seznam úkolů, který obsahuje několik dalších funkcí. Získáte také neomezené úložiště, které je těžké porazit, a Podio se integruje s mnoha službami, jako jsou Disk Google, Dropbox a Evernote. Přečtěte si o tom v naší recenzi Podio.

Vzdušná

Bezplatná nabídka společnosti Airtable vám umožní používat její základní funkce. Je to v podstatě snadný nástroj pro vytváření databází. Díky tomu je použití zvuků složitější, ale obsahuje vysoce kvalitní výběr šablon, které vám umožní rychle je nastavit pro všechny druhy projektů..

Naše oblíbená funkce, bloky Airtable, bohužel není k dispozici s bezplatným plánem. Bloky vám poskytují nejrůznější zajímavé funkce a stojí za to se zaregistrovat, aby se Airtable mohla používat. Další informace naleznete v naší recenzi Airtable.

Celkově je však Airtable dobrou volbou pro lidi, kteří chtějí ke sdílení informací o projektu nesmyslný přístup.

Závěrečné myšlenky

Nejen, že není třeba rozbíjet banku, aby se dostala do softwaru pro správu projektů, ani se nemusíte dotýkat své prasátko. Jak jsme viděli, existuje mnoho bezplatných možností, které vám mohou pomoci s organizací.

Některé z nejlepších nástrojů mají bezplatné úrovně, které nabízejí většinu základních funkcí. Pokud jste vyzkoušeli některý z těchto nástrojů nebo znáte jiné dobré bezplatné nástroje, dejte nám prosím vědět v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me