Nejlepší alternativy trello v roce 2020: Když Kanban nemůže

Trello je vynikající nástroj, který překračuje hranici mezi řízením projektů a úkolů. Umožňuje rychle vytvářet a přiřazovat úkoly, což usnadňuje správu projektů. Není to ale dokonalé, takže se podíváme na to, co konkurence může nabídnout, protože zvažujeme nejlepší alternativy Trello.


Software pro správu úkolů a projektů má spoustu společného. Pokud se chcete dozvědět více o rozdílech, přečtěte si článek Správa úkolů vs. projektový management, kde věci podrobněji diskutujeme.

Podíváme se na nástroje, které jsou podobné Trello, spolu s některými, které jsou jednodušší a některé, které jsou pokročilejší. To vám poskytne několik možností, což vám umožní vybrat tu, která má funkce, které se vám líbí.

Pokud používáte Trello pouze k psaní poznámek a připomenutí, podívejte se na nejlepší aplikace pro psaní poznámek pro nástroje věnované tomuto.

Nejlepší trello alternativy roku 2020

Co pro vás Trello dělá

Trello je aplikace založená na kanbanech, která umožňuje vytvářet úkoly a umisťovat je do sloupců. Po dokončení úkolů pak úlohy přesunete mezi sloupci zleva doprava.

To vám dává mnoho způsobů, jak si ji přizpůsobit. Prostřednictvím systému „power-up“ můžete změnit pozadí a získat další funkce. Existuje spousta power-ups, ale Butler stojí za zvláštní zmínku. To vám umožní vytvářet tlačítka, která provádějí úlohy automaticky.

trello-butler

Butler je skvělý nástroj pro provádění opakujících se úkolů, a pokud jej správně používáte, může vám ušetřit spoustu času. Přečtěte si naši recenzi Trello, kde se dozvíte více o softwaru. 

Pokud nejste obeznámeni s přístupem kanban, přejde náš návod, jak používat průvodce kanban deskami, k základům. Pokud máte potíže s Trello, podívejte se do našeho průvodce pro začátečníky Trello.

Pokud to pro vás není úplně správné, existuje spousta alternativ.

Co mohou ostatní nástroje vylepšit?

Pokud chcete účinnou a jednoduchou desku kanban, nemůžete dělat mnohem lépe než Trello, ale je možné, že z ní budete chtít něco, co nenabízí. 

Vyspělé funkce společnosti Trello jsou také prémiové. Jeho rozšíření vyžadují, abyste se zaregistrovali k placenému plánu, pokud používáte více než jednu na palubu. Jeho bezplatný plán je však jeden z nejlepších. Uvidíme, co je třeba zvážit, pokud se vám to líbí, ale chtít něco jiného.

Ve své základní podobě získáte pouze zobrazení kanban, takže se budete muset podívat jinde, pokud chcete víc než to. Pokud chcete pokročilé funkce, jako je správa závislostí, existují i ​​lepší možnosti. Přečtěte si náš článek o použití článku Ganttova diagramu, kde najdete další informace o tom, jak používat závislosti.

Používání Trello je jednoduché a snadnější, ale s více sloupci je složitější než většina aplikací pro správu úloh. Pokud chcete něco opravdu jednoduchého, může vám jeden z nich vyhovovat lépe. Následující nástroje nabízejí věci, které Trello ne.

Nejlepší alternativa Trello: Asana

Asana je jedním z našich oblíbených nástrojů pro řízení projektů a dělá věci zábavnými. Její design je atraktivní a dobře využívá animace, občas se objevují barevné tvory, které oživují věci. K tomu obvykle dochází, když odškrtnete úkoly a ukážete, jak efektivní mohou být kosmetické prvky při navazování kontaktu uživatele s platformou.

Kromě toho, že je zábavné používat, dodává Asana tam, kde je to důležité. Má více pohledů než Trello, což vám umožní efektivněji posoudit stav vašeho projektu. 

asana-oslava

Trello má k dispozici další zobrazení jako rozšíření, ale musíte je nastavit. To také nemá oslavy. Porovnávali jsme platformy přímo v našem Trello vs. Asana tváří v tvář.

Asana má mnoho integrací a lze ji použít se službou Zapier ke sdílení dat s jinými platformami. Může také sdílet data s Trello, takže pokud chcete přesunout stávající projekty z jednoho na druhý, můžete.

Asana má silný výběr bezpečnostních prvků. Používá šifrování TLS v1.1 a je v souladu s EU-U.S. rámec ochrany soukromí a obecné nařízení o ochraně údajů.

Asana Cost

Stejně jako Trello má Asana zdarma tarif, ale mnoho z jeho nejlepších funkcí vyžaduje předplatné. Zařadili jsme Trello a Asanu do našeho seznamu nejlepších bezplatných softwarů pro řízení projektů. Plány společnosti Asana začínají na 9,99 USD na uživatele měsíčně, což je dobrá hodnota.

Kromě své verze prohlížeče má aplikace pro Android a iOS.

Asana se téměř stejně snadno používá jako Trello, ale pokud uvíznete, je zde výběr tutoriálů, stránek nápovědy a kontaktního formuláře, pokud potřebujete přímou podporu.

Asana je dobrou volbou pro uživatele, kteří chtějí přísnější kontrolu nad svými projekty, s více způsoby, jak pracovat s úkoly a zároveň udržet věci jednoduché. Získejte podrobnosti v naší recenzi v Asaně. Náš průvodce začátečníky Asany vysvětluje více o jeho používání.

monday.com

Pokud zjistíte, že přístup Trella k úkolům je příliš omezující, pak vám monday.com umožňuje převzít kontrolu nad tím, co každá položka obsahuje. Můžete přidat nejrůznější pole. Položky na stránce monday.com mohou mít tolik detailů, kolik se vám líbí, takže je lze vysoce přizpůsobit.

pondělí-deska
monday.com má pěkný pohled na kanban pro správu vašich projektů.

Díky tomu je zvuk komplikovaný, ale monday.com je radost používat a jeho rozhraní odvádí skvělou práci při vedení softwaru. Náš článek monday.com vs. Trello diskutuje o tom, jak se srovnávají přímo.

Nastavení monday.com nahoru je nejtěžší součástí jeho používání, ale má mnoho šablon, takže nemusíte dělat všechno sami. To také dělá lepší práci než většina programů, které vás zavedou do správné šablony. To může být zasaženo jinde.

Přestože je nastavení nastaveno, vyžaduje práci, udržuje vztahy mezi úkoly jednoduché. Neexistují žádné dílčí úkoly ani závislosti. To je záměrná volba designu zaměřená na udržení funkčnosti věcí, ale pokud tyto funkce potřebujete, hledejte jinou službu.

Udržuje vás v bezpečí před počítačovou trestnou činností pomocí šifrování TLS v1.2 a 256bitového šifrování AES, které slouží k ochraně vašich dat. Existuje mnoho dobrých bezpečnostních funkcí, jako je dvoufaktorová autentizace, registrace s omezením domény a protokoly auditu, které vám umožní sledovat věci.

monday.com Náklady

Monday.com bohužel nenabízí bezplatný plán, ale jeho vstupní úroveň je pouhých 25 $ pro pět uživatelů každý měsíc, což je skvělá hodnota. K dispozici je také bezplatná 14denní zkušební verze bez nutnosti karty, takže si ji můžete pro nic prohlédnout.

Jsme velcí fanoušci webu monday.com a udělali jsme z něj seznam nejlepších softwarů pro řízení projektů. Pokud chcete jít dále než Trello a přizpůsobit svá data bez opuštění zóny pohodlí, monday.com je skvělá volba.

Základy monday.com se můžete dozvědět v našem průvodci pro začátečníky monday.com a další informace o tom, co jsme si o tom mysleli, najdete v naší recenzi na monday.com..

TickTick

Pokud máte rádi Trello na straně správy úkolů, ale nepotřebujete několik sloupců desky Kanban, podívejte se na software pro správu úloh. Nástroje pro správu úloh vám poskytují základní seznam úkolů, které lze rozdělit do seznamů a zaškrtnout je. Všechny mají několik dalších funkcí, ale jejich základní funkce jsou podobné.

tick-tick-tick-settings

TickTick má několik seznamů úkolů, které můžete pojmenovat a roztřídit. Má také kalendář a protokol aktivit. Integruje se s dalšími platformami, jako jsou Microsoft Outlook a Google Calendar. Můžete také importovat data z jiných nástrojů, jako je Wunderlist a Todoist.

Mezi další výhody systému TickTick patří systém úspěchů, který vám umožní zvýšit úroveň při plnění úkolů. Není toho moc, ale mít způsob, jak sledovat svůj pokrok, může být zábava.

Ve své bezplatné verzi získáte základní seznam úkolů, který funguje dobře, a to je skvělé, pokud je vše, co potřebujete. Pokud chcete několik dalších funkcí, například názory TickTick, musíte se zaregistrovat do prémiové služby. Při 2,33 $ za měsíc se však vaše peněženka nestihne příliš.

TickTick používá Amazon Web Services a udržuje vaše data v bezpečí šifrováním v klidu. Přečtěte si náš popis šifrování.

Podpora TickTick

TickTick má dobrou podporu a pomoc, ale jeho stránku nápovědy je těžké najít, protože odkazy v aplikaci jdou na její fórum, což není tak dobré. Jeho podporu můžete kontaktovat přímo e-mailem. Reagovalo na nás za necelý den, kdy jsme to udělali.

TickTick běží na mnoha zařízeních, s verzemi pro počítače se systémem Windows a MacOS, aplikacemi pro Android a iOS, rozšířeními prohlížečů a verzí pro Apple Watch.

Můžete použít TickTick jako správce základních úloh a ponořit se do jeho pokročilých funkcí, když vám to vyhovuje. Stejně jako Trello je to dobré pro ty, kteří si cení jednoduchosti, ale může udělat více, když to potřebujete. Přečtěte si o tom více v naší recenzi TickTick.

Todoista

Todoista je další nástroj, který udržuje věci jednoduché. Jako čistě aplikace se seznamem úkolů je více zaměřena než TickTick, takže je ideální pro ty, kteří chtějí pouze základy, aniž by byla ohrožena kvalita. Má také další funkce, ale stále je založen na vytváření úkolů a jejich zaškrtnutí, jako vy.

vítáme todoisty

Můžete pozvat spoluhráče do Todoistu a přiřadit jim věci, abyste je mohli použít ke sdíleným projektům kromě vlastních úkolů. Má také systém karmy, který vám umožní získat body za dosažení denních cílů.

Existuje několik šablon, seřazených do kategorií, které vám mohou při sestavování poskytnout náskok. Má také výběr barevných schémat.

Můžete nahrát soubory a přílohy až do 100 MB. Podívejte se na náš nejlepší článek o cloudovém úložišti, pokud potřebujete sdílet větší soubory.

Todoist používá AWS k hostování vašich dat, která jsou šifrována při přenosu a v klidu. Respektuje také vaše soukromí, protože je v souladu s GDPR. V našem online průvodci na ochranu osobních údajů se dozvíte, co můžete udělat, aby vaše data zůstala mimo nesprávné ruce.

Todoistická podpora

Todoist má užitečnou uživatelskou příručku a začíná se startovacím projektem, který vám ukáže, jak jej používat. V nepravděpodobném případě, že uvíznete, najdete FAQ a spoustu článků nápovědy. Kontaktovat se můžete také přímo prostřednictvím kontaktního formuláře. Když jsme to zkusili, odpovědělo nám to za méně než hodinu.

Je to rychlé, ale ne tak rychlé jako Taskworld, který na nás zareagoval za pouhých 19 minut.

Todoist je další jednoduchá alternativa k Trello, která vám umožní ještě více se zaměřit na základy přiřazování a plnění úkolů. Je to dobré pro spolupráci s ostatními a její systém karmy je skvělý způsob, jak vás naštvat, abyste udělali více práce. Přečtěte si o tom více v naší Todoistické recenzi.

LeanKit

Vracíme se opačným směrem k LeanKit. Stejně jako Trello je LeanKit nástrojem založeným na kanbanech, ale nabízí složitější řešení, což umožňuje manažerům prohlížet si projekt na různých úrovních. Je dobré rozdělovat práci a umožnit lidem soustředit se na to, co je pro ně relevantní.

leankit-kanban

LeanKit vám dává pohled na kanban, který je podobný Trellovi, ale rozděluje jej do sekcí pro různé týmy. Může to vypadat chaoticky, ale jakmile zjistíte, co se děje, je snadné se zaměřit na cokoli, co je pro vás důležité, nebo, pokud jste šéf, velký obrázek.

Kromě zaměření na svou práci můžete vidět, co dělají všichni ostatní, což může každému pomoci pochopit role ostatních a kde se hodí do projektu.

LeanKit zahrnuje dílčí úkoly a správu závislostí. Můžete vytvořit vztahy mezi rodiči a dětmi mezi kartami a ukázat, co je třeba udělat před dokončením konkrétního úkolu. Je to dobrý způsob, jak zabránit zpoždění vaší práce.

Šablony LeanKit

LeanKit má šablony, které vám pomohou začít, což je užitečné, protože nastavení je obtížnější než jiné nástroje v tomto seznamu. Má také vynikající úvodní projekt, který byste si měli pečlivě vyzkoušet, protože dokončení akcí na jeho kartách funguje jako tutoriál a pomůže vám dostat se na závěs věcí.

Kromě svého silného zavedení se LeanKit dobře podporuje. K dispozici je bezplatná elektronická kniha, která vám pomůže dozvědět se více o této platformě. Je to snadno zmeškané, ale stojí za to ho hledat. Existuje FAQ a existuje spousta způsobů, jak se spojit se službou. Její web se nezobrazuje zvlášť dobře a našli jsme několik překlepů, ale je zde spousta materiálů, které vám mohou pomoci.

Je to smíšená taška na zabezpečení. Správci mají užitečná nastavení zabezpečení, s nimiž mohou hrát, ale nešifruje nahrané přílohy, o nichž se někteří mohou dozvědět. 

LeanKit začíná na 19 USD za uživatele za měsíc, takže to není levné, ale dělá dobrou práci tím, že posune kanbanovou desku na její limity a činí ji vhodnou pro velké a složité projekty. Zařadili jsme ji do našich seznamů nejlepšího softwaru pro řízení projektů pro stavební firmy a nejlepšího softwaru pro řízení projektů pro malé firmy.

LeanKit je zde jedním z nejsložitějších nástrojů, ale nabízí spoustu funkcí pro ty, kteří myslí plánování projektu vážně. Přečtěte si o tom více v naší recenzi LeanKit.

Čestná uznání

Uváděli jsme naše oblíbené alternativy, ale existuje několik dalších nástrojů, které stojí za to se podívat. Nemusí být perfektní pro uživatele Trello, ale všichni mají co nabídnout.

Wrike

Chcete-li uniknout ze snadného režimu a vrhnout se přímo do těžkopádné oblasti projektového řízení, je Wrike pro vás nástrojem. Je plná funkcí, které pomáhají spravovat vaše projekty, a zahrnuje správu závislostí, která vám umožní zjistit překážky dříve, než k nim dojde.

závislost na ránu

Wrike má vysoce kvalitní zabezpečení a podporu. Integruje se také s mnoha platformami. Není těžké použít ani jeden, ale je zde křivka učení.

Přestože je Wrike pokročilým nástrojem, má zdarma plán, ale omezuje vás na pět uživatelů. Navíc platí, že jeho placené plány začínají na 9,80 USD na uživatele měsíčně, takže je to skvělá hodnota.

Přečtěte si naši Wrike recenzi pro více informací. Naše srovnání Wrike vs. Trello ukazuje, jak se formují proti sobě.

Vzdušná

Pokud vás automatická funkce „masa“ Trella osloví, mohly by vás zajímat i „bloky“ Airtable. Umožňují automaticky provádět nejrůznější věci, jako je zpracování obrazu nebo překlad.

Jeho zobrazení kanban umožní uživatelům Trello zůstat ve své zóně pohodlí, ale jeho výchozí zobrazení je blíže k tabulce. K dispozici je také kalendář, který vám pomůže s plánováním věcí.

letecký kalendář

Vesmír Airtable vám umožní zjistit, co ostatní uživatelé s tímto nástrojem udělali, a je v tomto ohledu podobný stránce inspirace Trella. Pokud jste hledali nápady, je to skvělé místo k pohledu.

Airtable vám poskytuje spoustu podpory s mnoha články a aktivní komunitou. Je to také jedna z nejbezpečnějších platforem s 256bitovým šifrováním používaným pro data v tranzitu a v klidu, spolu s více certifikacemi a dvoufaktorovou autentizací.

Airtable má bezplatný plán a jeho placené verze začínají na 12 $ měsíčně. Pokud vás to osloví, přečtěte si o tom více v naší recenzi Airtable.

Základní tábor

Stejně jako Trello i Basecamp přistupuje přátelsky. Jeho design je atraktivní a snadno se používá.

Zaměřuje se na týmy a má vynikající komunikační funkce, jako jsou „táboráky“ a vývěska. Je snadné vytvářet úkoly a přiřadit je týmovým kolegům a vy můžete sdílet soubory mezi sebou.

basecamp-campfire

Vyžaduje přísný postoj k soukromí, s 256bitovým šifrováním a je v souladu s EU-U.S. soukromí štít. Pokud máte obavy o to, kdo s vašimi údaji slídí, stojí za přečtení toho, jak chránit vašeho průvodce ochranou osobních údajů.

Kromě dobrých výukových programů a stránek nápovědy je podpora Basecampu vynikající, protože na nás během tří minut odpoví..

Basecamp účtuje paušální poplatek ve výši 99 $, bez ohledu na počet uživatelů. Pokud je váš tým velký, mohlo by vám to ušetřit jmění na platformách, které se účtují podle počtu uživatelů. Basecamp je zdarma pro pedagogy a studenty a nabízí slevy pro neziskové organizace. Přečtěte si více v naší recenzi Basecampu.

Závěrečné myšlenky

Trello je vynikající nástroj, ale existuje mnoho alternativ. Mezi softwarem pro správu úloh a jednoduššími volbami jsou jednodušší možnosti.

Pokud chcete jen něco základního, jsou TickTick a Todoist skvělou volbou. Asana je podobná, zábavná aplikace pro správu projektů, která je méně soustředěna na kanban, zatímco monday.com a LeanKit nabízejí složitější řešení, aniž by bylo příliš obtížné používat.

Pokud jste vyzkoušeli některý z těchto nástrojů, nebo máte-li odporučit jiné, dejte nám prosím vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me