Namecheap vs. GoDaddy: Bitva kdysi registrátorů v roce 2020

Namecheap ani GoDaddy se nedostali do našeho nejlepšího průvodce webhostingem, ale jeden byl mnohem blíž než ten druhý. Jako dva hostitelé webových registrátorů, kteří se obrátili na web, se zdálo, že je vhodné je postavit proti sobě v zápasech Namecheap vs. GoDaddy. Přestože má GoDaddy výrazně větší podíl na trhu, není to nutně nejlepší volba. 


GoDaddy není cizí našim srovnáváním, přičemž si vezme některá z největších jmen v oboru v našem SiteGround vs. GoDaddy a HostGator vs. GoDaddy. Namecheap, na druhé straně, je nováček, zřídka hrát v našich průvodcích. Nicméně, je to působivý hostitel, vzhledem k ceně. 

Uděláme vše, co je v našich silách, abychom vám na konci tohoto srovnání poskytli jasnou možnost, měli byste však přesto zkontrolovat naši recenzi GoDaddy a Namecheap. Tam uvidíte, jak se tyto dvě služby hodí na širším trhu webhostingů, nejen izolovaně.

Nastavení boje: Namecheap vs. GoDaddy

Jednotlivé služby posuzujeme v osmi sekcích, z nichž každá je součástí toho, co považujeme za životně důležité pro web hostitele. Srovnání si však nemůže dovolit mít celých osm sekcí, protože by to zbytečně dlouhé a nespravedlivé. Přestože budeme stále pokrývat vše, co děláme v našich běžných recenzích, jsme zde sekce zúžili do pěti kol. 

Jedná se o kola: vlastnosti, ceny, snadnost použití, rychlost a bezpečnost. Každé kolo začíná tím, že pódium nastavíme tím, co hledáme. Poté si povíme něco o každé službě a uvedeme několik úvah o tom, jak se hromadí. Na konci každého kola vyhlásíme vítěze a udělíme bod.

Existuje celkem pět bodů a služba s nejvyšším počtem bodů na konci bude korunovaným šampionem. Přestože používáme tento systém, abychom mohli snadno určit, kterou službu dáváme přednost, není to jediná úvaha. Jak jsme již viděli v několika srovnáváních (jako je naše srovnání SiteGround vs. DreamHost a A2 Hosting vs. SiteGround), není vždy jednoznačný vítěz. 

Z tohoto důvodu doporučujeme přečíst si každé kolo, abyste pochopili, proč jsme se rozhodli. Některá kola jsou řezaná a suchá, ale jiná mají trochu více nuance.

1

Funkce

S webhostingovými službami jsou funkce stále důležitější. Například několik set dolarů v reklamních kreditech u iPage začíná vypadat nevýrazně ve srovnání se servery LiteSpeed ​​společnosti Hostinger (přečtěte si naši recenzi na iPage a hostingerovou recenzi). To znamená, že existuje řada funkcí, které je třeba zvážit (například si přečtěte naši recenzi A2 Hosting), takže místo zaměření se na specifika se podíváme na tři obecné oblasti. 

Dobrá hostingová služba by měla mít nástroje, které vám pomohou vytvořit, optimalizovat a zabezpečit váš web. Vše, co spadne pod tyto deštníky, uspokojí to, co v tomto kole hledáme.

Namecheap

Namecheap, jak název napovídá, je levný. Pokud jde o cenu, seznam funkcí je působivý, i když je těžké ignorovat, že mu chybí pár základů. S největší pravděpodobností můžete získat balíček za méně než konkurenci, ale možná budete muset lovit některé další služby, abyste se cítili plně funkční. 

Naštěstí však Namecheap pokrývá základy. Zahrnuje základní tvůrce webových stránek s hrstkou slušných témat a možností pro prodejny elektronického obchodování. „Rudiary“ je nejlepší způsob, jak to popsat. I když můžete vytvořit web, nebude funkční ani krásný jako web vytvořený jedním z našich nejlepších tvůrců webových stránek, například Wix (přečtěte si naši recenzi Wix).

tvůrce namecheap-review-website-build

Pokud se o stavitele nestaráte, můžete vždy použít Weebly nebo Strikingly, které jsou k dispozici prostřednictvím obchodu s aplikacemi (přečtěte si naši Weebly recenzi a nápadně recenzi). Namecheap navíc nabízí soukromí domény, denní zálohy, spoustu bezplatných certifikátů SSL / TLS a integraci s Google Apps. 

Tento seznam funkcí by byl pyšný na SiteGround (přečtěte si naši recenzi SiteGround). Namecheap má však jedno zvláštní opomenutí. S plánem získáte bezplatnou doménu, ale musí to být doména „.website“. Téměř všichni hostitelé nabízejí bezplatnou doménu „.com“, takže je zvláštní vidět, jak Namecheap přeskočí.

Pojď tati

GoDaddy je nepochybně jedním z nejbohatších poskytovatelů webhostingu s bohatými funkcemi, ale za přístup k těmto funkcím budete muset hodně utratit. Jako jeden z největších hostitelů nabízí GoDaddy vše od firemních telefonních čísel po více tvůrců webových stránek, ale většina z těchto funkcí je a la carte. 

To je představeno ve sdílených plánech GoDaddy. Prvním dvěma například chybí bezplatný certifikát SSL / TLS. Ani jeden ze sdílených plánů nemá denní zálohy ani skenování malwaru. Ačkoli někteří hostitelé nahrazují tyto kritické funkce honosnými (například si přečtěte naši recenzi na webu 5), GoDaddy. 

Když si koupíte hostingový balíček, dostanete, dobře, hostingový balíček. To je skvělý koncept, ale GoDaddy vám dává holé minimum a účtuje za něj více, což je něco, co prozkoumáme v dalším kole. Výjimkou jsou plány WordPress, které jsou nabité dostatečnými funkcemi, aby byly hodné našeho nejlepšího webového hostování pro průvodce WordPress.. 

Nezískáte ani bezplatného tvůrce webových stránek, což je obzvláště nepříjemné vzhledem k tomu, že má GoDaddy k dispozici proprietárního tvůrce (přečtěte si naši GoDaddy GoCentral recenzi, kde najdete naše myšlenky). V každém rohu se zdá, že GoDaddy chce více peněz. Poskytuje vše, ale můžete získat mnohem více funkcí za mnohem méně peněz jinde. 

První myšlenky

Namecheap a GoDady chybí, pokud jde o funkce. Jedno však zjevně chybí více než druhé. Namecheap má některé podivné opomenutí ze svých sdílených plánů, ale balíček funkcí je celkově solidní. GoDaddy, na druhé straně, zahrnuje téměř nic, pokud nezakoupíte nákladný plán WordPress. Z tohoto důvodu udělíme Namecheapu místo pro toto kolo.

Kolo: Představuje bod pro Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

2

Cena

Ceny jsou pro většinu webových hostitelů složité kolo a bohužel to tak je zde. Ačkoli to není tak klamné jako Arvixe (přečtěte si naši recenzi společnosti Arvixe), jeden z našich konkurentů má komplexní a matoucí systém stanovení cen. V tomto kole se podíváme na to, jak jasně Namecheap a GoDaddy sdělují cenu během celého procesu placení, jakož i samotnou sazbu..

Namecheap

Jméno Namecheap není jen mluvit. Je to zdaleka jedna z nejlevnějších webhostingových služeb. Zatímco hostování24 vám přináší nižší úvodní sazbu (přečtěte si naši recenzi hostingu24), Namecheap je v porovnání s ostatními službami bezkonkurenční cena – včetně velmi levného 1&1 IONOS (přečtěte si náš 1&1 recenze IONOS).

Stručně řečeno, Namecheap je ztělesněním levného webhostingu, ale více než to je ztělesněním čistého webhostingu. Cenové schéma je snadno srozumitelné a Namecheap nabízí všechny své plány v jednoměsíční nebo roční době. Každým rokem získáte slevu 6-7 procent a tuto cenu můžete zkontrolovat přímo na každé stránce produktu. 

Sdílené a WordPress plány používají tuto strukturu, zatímco VPS a oddaní uživatelé mohou také platit čtvrtletně. Plány distributora, které jsou jen svazky sdílených plánů reskinned, mohou jít až po dva roky. Nejpůsobivější ze všech však jsou servery vyhrazené pro povolení. Přestože je server LunarPages méně moderní než dedikovaný server (přečtěte si naši recenzi na LunarPages), odbavovací servery Namecheap vám umožní získat vyhrazený hosting za méně než 50 $ měsíčně. 

Pokud službu vyzkoušíte a rozhodnete se, že se vám nelíbí, máte 30 dní na vrácení peněz za všechny služby kromě služby VPS, která poskytuje pouze dva týdny. Viděli jsme mnohem delší okna pro vrácení peněz (přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting pro jednu z nich), ale Namecheap je v souladu s většinou trhu se svou 30denní zárukou vrácení peněz.

Pojď tati

Jako jeden z největších dostupných webových hostitelů by mělo přijít jako malé překvapení, že GoDaddy má extrémně hustý seznam plánů. Samotný svazek může způsobit, že bude hledání plánu matoucí, ale GoDaddy nepomáhá s jeho matoucím cenovým schématem.. 

Například nejlevnější levný plán začíná na přibližně 3 $ měsíčně a obnovuje se na 8 USD měsíčně. To je standard pro většinu hostitelů, ale GoDaddy to nevysvětluje, že pokud se přihlásíte k odběru na méně než jeden rok, bude stát 11 USD měsíčně. Pro srovnání nabízí DreamHost sdílenější plán bohatý na funkce, který je po obnově pouze 6 $ měsíčně, bez ohledu na dobu trvání (přečtěte si naši recenzi Dreamhostu). 

GoDaddy není nejdražší webhostingová služba, jakou jsme kdy viděli (přečtěte si naši Pagely recenzi), ale s tím, jak málo se u každého plánu dostanete, je těžké uvěřit inzerované ceně vůbec. Chcete-li získat stejné funkce, jaké byste získali s DreamHost nebo SiteGround, budete platit dvojnásobek nebo trojnásobek s GoDaddy. 

Záruka vrácení peněz také moc nezaručuje. Máte standardní 30 dní na vrácení peněz, ale pouze pokud jste si zakoupili rok nebo více hostingu. Pokud se rozhodnete pro tříměsíční variantu – což je jediná volba mimo rok nebo vyšší – máte pouze 48 hodin na změnu názoru. 

Round Two Myšlenky

GoDaddy je nákladný, matoucí a složitý, zatímco Namecheap jasně zobrazuje cenu, kterou zaplatíte. I kdyby náklady na služby byly stejné, Namecheap by vyhrál toto kolo. Je pro nás působivé, že Namecheap je tak jasný a přitom udržuje cenu tak nízkou.

Kolo: Cena za Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

3

Snadnost použití

Existuje mnoho věcí, které se týkají nastavení webu s webovým hostitelem, od výběru vhodného plánu přes migraci souborů vašich stránek až po učení se po ovládacím panelu. I když to může být obtížné, viděli jsme několik hostitelů, kteří dělají tento proces lákavým a vzrušujícím, například Kinsta (přečtěte si naši recenzi Kinsta). V tomto kole budeme podrobně popisovat naše zkušenosti s Namecheap a GoDaddy. 

Namecheap

Namecheap má přímý proces výběru plánu, ale platba trvá déle, než je třeba. Každý krok má svou vlastní vyhrazenou stránku, což znamená, že si vytvoříte účet na jedné stránce, zadáte platební údaje na jiné, vyplníte fakturační údaje na další a tak dále. Celý proces se tak cítí zbytečně dlouhý, zejména proto, že jej Namecheap mohl kondenzovat na stránku nebo dvě. 

Jednou z výhod je však to, že si můžete nastavit své heslo hned, místo toho, abyste procházeli e-mailem, abyste našli přihlašovací údaje (příklad si můžete přečíst v recenzi hostgátora). Na panel se můžete přihlásit ihned po zakoupení plánu.

hlavní panel namecheap-review-account

Palubní deska je však zklamáním. Je to zjevně relikvie z doby, kdy byl Namecheap jednoduše registrátorem domény, přičemž téměř všechny karty směřovaly k nákupu hostingu pro domény, které jste zaregistrovali. To ztěžuje nalezení základních možností, jako je cPanel, protože jsou pohřbeny pod hooplou. 

Samotný cPanel je v pořádku, odráží všechny tipy v našem nejlepším webhostingu s průvodcem cPanel. To však Namecheapa nezvedne. Namísto toho, aby Namecheap přestavěl službu na konkurenci moderním webovým hostitelům, rozšířil své služby a zanechal za sebou ovládací panel, který není zdaleka tak funkční, jak by měl být. 

Pojď tati

GoDaddy je podobný Namecheap, pokud jde o snadné použití. Výběr plánu s GoDaddy je však mnohem obtížnější. GoDaddy má nejen delší seznam plánů, ale zobrazuje je i nekonzistentním způsobem. Například sdílený hosting má více podtypů, ale některé z těchto podtypů povedou k úplně jiné stránce produktu. 

Jak jsme uvedli v naší recenzi, zdá se, že GoDaddy navrhl všechny prvky svého webu izolovaně a po tom je spojil dohromady. Konstrukce je esteticky konzistentní, ale navigace není nic jiného než. Pokladna je přímá, naštěstí, přestože GoDaddy předběžně vybere několik doplňků. 

řídicí panel bohyně

Namecheap a GoDaddy se stanou mnohem podobnějšími, pokud jde o ovládací panel. Stejně jako jeho konkurent se GoDaddy jasně zaměřuje na registraci domén. To znamená, že ovládací panel GoDaddy není přeplněný jako Namecheap. Přestože je funkce GoDaddy omezená, usnadňuje nalezení cPanelu. 

cPanel sám je v pořádku, i když není tak hluboce integrovaný jako Bluehost (přečtěte si naši recenzi Bluehost). Sestavení je stejně skladem, jak přicházejí, bez dalších sekcí nebo aplikací v rozhraní. To znamená, že dostat se do cPanelu není problém, který je pro toto kolo důležitější.

Kolo tři myšlenky

GoDaddy a Namecheap se silně zaměřují na registrace domén. Obě nabízejí také cPanel. GoDaddy je však pro svůj zefektivněný proces pokladny a jednodušší ovládací panel naším vítězem. Namecheap je při kontrole pokladen a hostingu zaplněn příliš velkým nepořádkem. 

Kolo: Snadnost použití bodu pro GoDaddy

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

4

Rychlost a doba provozu

V tomto kole porovnáváme výsledky rychlosti webového serveru Namecheap a GoDaddy a jeho dostupnosti. Testujeme výkon webhostingu spuštěním webu s nejlevnějším sdíleným plánem a instalací prázdné kopie WordPress na něj. 

Poté provedeme web pomocí dvou benchmarků – Pingdom Speed ​​Test a Load Impact -, abychom zjistili, jak dobře fungují. Děláme to všechno jako běžný zákazník, což znamená, že nemáme server s výběrem třešní.

Namecheap

Namecheap během našeho testu Pingdom fungoval dobře, ale viděli jsme lépe. Celkově se web načítal za méně než sekundu. Přesto to Pingdom ohodnotil pouze na 90 ze 100. Na základě toho, co vidíme v grafu níže, bylo nižší skóre pravděpodobně důsledkem toho, že na serveru došlo ke snížení mezipaměti na minimum.

namecheap-review-speed-test

První dvě úrovně sdíleného hostingu nezahrnují žádné ukládání do mezipaměti. Proto, protože jsme testovali první vrstvu, neměli jsme žádné mezipaměti na testovacím webu. V celé řadě možností hostování budete mít přístup k eAccelerator a xCache, což by mělo výrazně zlepšit výkon. 

Load Impact však přinesl vynikající výsledky. Pomocí tohoto nástroje jsme do pěti minut poslali na web 50 virtuálních uživatelů, abychom zjistili, jak dobře dokáže zvládnout nárůst provozu. Namecheap manipuloval s nákladem s lehkostí a během testu udržoval téměř přímou linii. Nebyly zjištěny ani chyby, na rozdíl od GreenGeeks (přečtěte si naši recenzi GreenGeeks).

namecheap-review-load-impact

Pokud by se váš web kdykoli přepnul do režimu offline, Namecheap jako záruka za provozuschopnost, která je podle vašeho plánu umístěna na 99,9% nebo 100%. Za každou hodinu, kdy je váš web vypnutý, Namecheap poskytne denní služby.

Pojď tati

Načítání GoDaddy trvalo méně času než Namecheap, ale stejné skóre získal od Pingdomu. Jak je vidět z níže uvedeného grafu, GoDaddy strávil méně času na metrice „wait“ než Namecheap. To však mělo řadu blokovaných požadavků, které nafoukly množství dat, která je třeba přenést mezi serverem a uživatelem. 

Godaddy-review-speed-test

Během testu dopadu na zatížení jsme však měli řadu problémů. Podmínky byly stejné – 50 uživatelů během pěti minut – ale GoDaddy nebyl schopen zvládnout zátěž. Během testu byla doba odezvy divoce nekonzistentní a u některých virtuálních uživatelů klesla na nulu milisekund.

Když virtuální uživatel vrátí dobu odezvy v řádu nula milisekundy, znamená to, že server neodpověděl. Ve většině případů to naznačuje, že příliš mnoho uživatelů přetěžuje server, což nemůže splnit žádné nové požadavky. 

dopad bohyně-recenze-zatížení

Jako by to nebylo dost špatné, GoDaddyova záruka dostupnosti je propastná. GoDaddy vám slibuje 99,9% dostupnosti a pokud GoDaddy selže, obdržíte kredit ve výši 5 procent z vašeho měsíčního poplatku. Způsobilost je však stanovena výhradně společností GoDaddy a nezahrnuje výpadky FTP, výpadky e-mailů ani údržbu. 

Kolo čtyři myšlenky

Naši konkurenti jsou rovnoměrně sladěni, pokud jde o individuální časy načítání, ale pomocí několika testovacích nástrojů jsme si prohlédli všechny aspekty hostitelské služby. Když do rovnice přivedeme Load Impact, GoDaddy to nedrží. Namecheap byl schopen zvládnout nárůst provozu bez jakýchkoli problémů a má lepší záruku dostupnosti – to je vítěz tohoto kola.

Round: Speed ​​and Uptime Point for Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

5

Zabezpečení a soukromí

Zabezpečení webových stránek nemusí být první věcí, která vám přijde na mysl, když kupujete hostingový balíček, ale je to zásadní. V tomto posledním kole se podíváme na to, jak dobře Namecheap a GoDaddy chrání váš web a vaše data v bezpečí..

Namecheap

Namecheap obsahuje celou řadu bezpečnostních funkcí, včetně 50 bezplatných certifikátů PositiveSSL, automatických denních záloh a skenování malwaru. Poslední vlastnost je nejpřekvapivější, protože za ochranu před malwarem se účtují téměř všichni hostitelé. 

Tento nástroj najdete v cPanelu pod názvem „virus scanner“. Ačkoli k němu máte přístup kdykoli, máte omezeno na jednu kontrolu denně. Je třeba poznamenat, že nástroj váš web nevyčistí. Pokud identifikujete malware, jste sami a najdete řešení, jak se ho zbavit.

namecheap-review-virus-skenování

Pokud jde o soukromí, Namecheap je jednou z lepších možností v okolí. Každá doména, kterou se zaregistrujete u Namecheap, je dodávána s ochranou soukromí domény, která nahrazuje osobní údaje, se kterými obvykle doménu registrujete. Namecheap navíc poskytuje soukromí při převodech domén, které jsme nikdy neviděli. 

Zásady ochrany osobních údajů jsou také solidní. Namecheap shromažďuje některá data o vás – stejně jako všichni ostatní weboví hostitelé -, ale téměř všechny uchovává pouze pro interní použití. Namecheap sdílí s inzerenty pouze některé informace, které neumožňují identifikaci osob, ale vše ostatní je mimo limity.

Pojď tati

GoDaddy má mnoho bezpečnostních funkcí, ale stejné problémy jako v prvním kole jsou zde také. Téměř všechny bezpečnostní funkce jsou k dispozici pouze jako doplňky vašeho předplatného, ​​což znamená, že za ochranu svého webu budete platit dvojnásobek nebo více. 

SSL / TLS certifikáty, denní zálohy, skenování malwaru a odstraňování malwaru jsou k dispozici – ale za cenu. Ani tyto vlastnosti nejsou skvělé z hlediska ceny. Zálohy webových stránek například začínají pouhým 5 GB úložiště, což je vtip ve srovnání s ručním zálohováním s našimi nejlepšími online zálohovacími službami. 

Ochrana osobních údajů je rovněž zklamáním. Není překvapením, že GoDaddy do vašeho plánu nezahrnuje bezplatné soukromí v doméně (přečtěte si naši recenzi WestHost nebo Midphase, pokud chcete). To však není problém. Stejně jako společnost Endurance International Group si GoDaddy vyhrazuje právo prodat vaše osobní údaje inzerentům.

To znamená, že GoDaddy je o tom velmi otevřený, což nelze říci pro většinu hostitelů. Existuje centrum ochrany osobních údajů, které přesně uvádí, co shromažďují a k čemu data používají. I když stále odsuzujeme GoDaddy za prodej osobních údajů, transparentnost je krok správným směrem.

Kolo pět myšlenek

Poněkud zklamáním, GoDaddy v tomto kole neúčinkoval. Plány téměř neobsahují bezpečnostní funkce a zásady ochrany osobních údajů dávají GoDaddy právo prodávat vaše osobní údaje. Namecheap však uchovává vaše data v bezpečí a zároveň nabízí působivé rozšíření bezpečnostních funkcí. Z tohoto důvodu Namecheap vyhraje toto kolo.

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro Namecheap

Logo Namecheap
Logo GoDaddy

6

Závěrečné myšlenky

Namecheap vzal v tomto srovnání čtyři výhry, ale mohl snadno vzít pět. Pokud jde o použitelnost, má několik otázek, ale tyto obavy jsou celkově malé. Vzhledem k tomu, kolik služby musí nabídnout ve formě funkcí, ceny a výkonu, je těžké Namecheap klepat vůbec. 

Vítěz: Namecheap

GoDaddy má několik silných stránek, včetně husté sestavy typů hostování a vyladěného ovládacího panelu, ale všechno ostatní o službě je subpar. V každém rohu se zdá, že GoDaddy požaduje více peněz, což vede k podhodnoceným a předraženým webhostingovým balíčkům. 

Souhlasíte s tím, že Namecheap je právoplatným vítězem? Co se vám na GoDaddy líbí? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map