monday.com vs Trello: Kanban Fight for 2020

Při výběru nástroje pro správu projektů je třeba zvážit mnoho věcí. Použitelnost je jedním z největších a my se podíváme na dva nejsilnější nástroje v této oblasti. V tomto srovnání Trello vs. monday.com se rozhodneme, která je nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí snadný život.

Trello se snadno používá. Uděláme to zde na Cloudwards.net. Mezi další společnosti, které jej používají, patří National Geographic, Kickstarter a Google, takže jsme v dobré společnosti. Před několika lety jej australský softwarový gigant Atlassian za pár 425 milionů dolarů získal, takže je to velký hráč na trhu. Přečtěte si o tom více v naší recenzi na Trello.

monday.com je rostoucí hvězda, která má ve svých knihách více než 50 000 týmů, což je velký skok, protože jsme ji před několika měsíci zkontrolovali. Má klienty jako Philips, Carlsberg a Discovery. Byli jsme ohromeni tím v naší monday.com recenzi a umístili ji první v našem nejlepším seznamu softwaru pro správu projektů.

Oba nástroje jsou vhazování veteránů a objevily se v předchozích heads-to-head. Trello vyhrál naše srovnání Trello vs. Jira, ale prohrál v naší soutěži Wrike vs. Trello, zatímco monday.com skóroval vítězství v naší monday.com vs. Jira a monday.com vs. Wrike bitvy.

Nastavení boje: Trello vs. monday.com

Tyto nástroje porovnáme ve čtyřech kolech. Nejlepší v každém kole vyhraje a ten, kdo vyhraje, vyhraje soutěž nejvíce. Pokud je na konci stále svázaný, přemýšlíme o tom, který nástroj vyhrál svá kola přesvědčivěji.

Nejprve se podíváme na řadu funkcí, které každá platforma nabízí. Zvažujeme základní strukturu každého nástroje, různé způsoby zobrazení vašich projektů a věcí, jako je úložný prostor, nabízené aplikace a rozšíření.

V cenovém kole uvidíme, která je nejlevnější, a podíváme se na plány a platební možnosti. Flexibilita a dlouhé bezplatné zkušební verze budou dobře hodnoceny. Uvažujeme o hodnotě, nejenom s nejnižší cenou.

Snadnost použití by měla být těsná, přičemž oba nástroje vynikly v této oblasti. Je důležité prezentovat funkce přístupným způsobem a s jasným a intuitivním rozhraním. Trello a monday.com to dělají. Ať už vyhraje toto kolo, získá to.

Nakonec se podíváme na bezpečnost a soukromí. Udržování vašich informací z nesprávných rukou není nikdy důležitější než při používání cloudu a uvidíme, který bojovník vás udrží v bezpečí. Pokud se obáváte, že zůstanete v bezpečí online, pomůže vám náš článek o počítačové kriminalitě.

1

Funkce

Podíváme se na to, co každý nástroj dělá. To, co nabízí, rozhodne, zda je to pro vás užitečné.

Existuje řada společných funkcí, které má většina softwaru pro správu projektů, jako jsou úkoly a různé způsoby jejich prohlížení. Uvidíme, jak se Trello a monday.com odlišují tím, že nabízejí několik způsobů, jak uspořádat vaše projekty, integrace s jinými platformami a cokoli jiného, ​​než je obvyklé.

Trello

Trello je jednoduchý nástroj, který je téměř zcela založen na svém pohledu na kanban. Vytvoříte sloupce a přidáte do nich karty. Karty jsou přetaženy ze sloupce do sloupce, aby se zobrazil jejich stav nebo kdo je jim přiřazen. Sloupce lze nazvat, co chcete. Typické nastavení je „dělat“, „dělat“ a „hotovo“. Pokud je to vše, co potřebujete, pak skvělé, ale Trello má toho víc než to.

trello-board

Na desky můžete připojit soubory s omezeními velikosti od 10 MB do 250 MB v závislosti na vašem plánu. Tyto limity můžete obejít pomocí externí služby. Další možnosti naleznete v našem nejlepším článku o cloudovém úložišti.

Členům týmu lze přiřadit karty, roztřídit je a stanovit termíny. Mohou zahrnovat dílčí úkoly, ale správa závislostí není ve výchozím nastavení k dispozici. Trello také zahrnuje úpravy, jako jsou nálepky a emodži.

Má mnoho “power-ups”, které vám umožní přidat všechny druhy funkcí. Jste omezeni na jednu na palubu bezplatného plánu, ale to vám umožní experimentovat a upgradovat na placený plán, pokud potřebujete více.

Existuje celá řada vylepšení a umožňují vám přidávat pohledy a funkce nalezené v jiných nástrojích. Můžete také použít data na jiných platformách prostřednictvím power-ups. Napájení Zapier vám například umožňuje přístup k datům ve více než 1 500 aplikacích.

trello-butler

Plugin „butler“ vám umožňuje automatizovat úkoly a přestože jde o výkonnou funkci, není použití mnohem obtížnější než zbytek Trello. Můžete s ním vytvářet tlačítka, která na kartách provádějí více akcí, což vám umožní dělat věci rychleji.

Díky verzi prohlížeče doplněné mobilními a stolními aplikacemi můžete Trello používat téměř na jakémkoli zařízení.

monday.com

Projekty monday.com mají desky vyrobené z „pulzů“. Pulzy jsou jednotlivé položky, ekvivalentní kartám v Trellu. Můžete přizpůsobit data, která obsahují, přidávat pole pro text, lidi nebo data, a můžete mít více verzí každého typu pole, což z něj činí univerzální nástroj.

pondělí-deska

monday.com má mnoho pohledů, které se odemknou, když se pohybujete vzhůru svými plány. Pokud potřebujete pouze zobrazení kanban, možná budete chtít zvážit Trella, protože za něj musíte platit pomocí monday.com. Kromě toho má však monday.com k dispozici širší výběr názorů.

Kromě zobrazení Kanban existují také sledování času a zobrazení grafu, časová osa a kalendář. monday.com vám umožňuje udržovat si přehled o tom, kdo co dělá, pomocí protokolu aktivit, který vám ukáže, jaké změny všichni provedli.

K dispozici je dostatek místa pro soubory a 5 GB úložiště v cloudu, které lze použít v základním plánu. Na úrovni Pro se stává prostor neomezený.

monday.com má jednoduchou strukturu, vyhýbat se dílčím dílčím a závislostem podle výběru. Považuje je za zlé, což může znít extrémně, ale souhlasíme s tím, že je možné zapomenout na věci, pokud jsou vytvořeny uvnitř úkolů, na které se nedíváte. S webem monday.com není šance, že se to stane.

Pokud nesouhlasíte a chcete zlo subtasků a řízení závislosti, obraťte se na temnou stránku v naší Wrike recenzi.

integrace pondělí

monday.com se integruje s mnoha službami. Můžete použít Dropbox, Slack a dokonce i Trello. Stejně jako u Trello vám integrace Zapier umožňuje pracovat s daty v mnoha aplikacích.

Existují mobilní aplikace pro Android a iOS, ale na rozdíl od Trello nemají aplikace pro stolní počítače.

První myšlenky

monday.com má mnoho pohledů a přizpůsobitelných položek, které vám umožní vyladit je podle vašich potřeb. Trello udržuje věci mnohem jednodušší. Bez power-upů je patrně příliš jednoduché překročit hranici od správy úloh po správu projektů.

Obě platformy však mají spoustu integrací a rozšíření. Obzvláště se nám líbí automatizační systém „Butler“ firmy Trello. Trello má také desktopové aplikace.

To znamená, že monday.com zde vyhrává. To vám umožní udělat víc a můžete si přizpůsobit její desky. Trello má spoustu možností pro rozšíření se svými power-ups, ale monday.com je širší škála názorů a vestavěné funkce, aby to dopředu.

Kolo: Funkce Bod pro monday.com

Logo Trello
monday.com Logo

2

Cena

Dále porovnáme uchazeče o cenu. Levnější je lepší, ale nástroje musí také nabídnout hodnotu za peníze. Flexibilní možnosti, způsoby platby a bezplatné zkušební verze jsou příjemné, stejně jako slevy pro pedagogy a neziskové organizace.

Pokud hledáte jinou levnou platformu s bezplatným tarifem, podívejte se na naši recenzi ClickUp.

Trello

Trello má volnou vrstvu, která vám umožňuje používat jej jako jednoduchou kanbanovou desku s jedním zapnutím. Nemůžete porazit zdarma a funguje to dobře. Některé bezplatné nabídky se vás snaží vtáhnout do upgradu, ale Trello’s je použitelný a bude vyhovovat mnoha lidem tak, jak je.

Existuje však mnoho důvodů, proč používat placené plány. Limit velikosti přílohy se zvyšuje z 10 MB na 250 MB a můžete použít více vylepšení na desku. Doplněk „butler“ se také zlepší v placeném plánu, přičemž se na úrovni Enterprise zmírňují a snižují limity použití.

trello-samolepky

Platící uživatelé získají také další funkce přizpůsobení, například více nálepek a ikon emodži. Můžete nahrát své pozadí na placené plány, takže si můžete udělat, aby se vaše desky cítily jako své.

Kromě týmových plánů mohou jednotlivci získat další funkce s Trello Gold. Stojí to 3,75 $ měsíčně, což je mnohem méně, než plán Business Class.

Fakturace se obvykle provádí kreditní kartou, ale pokud platíte více než 5 000 $ měsíčně, můžete požádat o další metody.

Úroveň: Cena za uživatele za měsíc:
Volný, uvolnitVolný, uvolnit
Business třída9,99 $
Podnik20,83 $ (ale klesá s počtem uživatelů)

monday.com

Platíte za skupinu pěti uživatelů s monday.com, což zní chmurně, ale může vám ušetřit čas, když se k týmu připojí noví lidé, a ceny stejně fungují levněji než mnoho nástrojů. Na rozdíl od Trello, monday.com nenabízí bezplatný plán. Nejlevnější možnost je 25 $ měsíčně pro skupinu pěti uživatelů, což je stále dobrá hodnota.

Základní plán poskytuje zobrazení kanban a 5 GB úložného prostoru. Na standardní úrovni odemknete zobrazení časové osy, kalendáře a mapy a získáte 50 GB místa. Plán Pro přidává sledování času, grafy a vzorce a poskytuje neomezené úložiště.

Všichni uživatelé získají dvoufaktorové ověřování, ale pro použití ověřování Google budete potřebovat plán Pro. Podnikoví uživatelé získají protokoly auditu, správu relací a také možnost doladit uživatelská oprávnění. Rovněž absolvují individuální školení a specializovaného manažera úspěchu zákazníka.

monday.com nabízí bezplatnou 14denní zkušební verzi, takže ji můžete vyzkoušet bez závazku.

Plán: Cena (měsíčně):
Základní25 $
Standard39 dolarů
Pro59 dolarů
Podnik118 $

Round Two Myšlenky

Pokud nechcete utrácet, Trello vyhraje nejen toto kolo, ale ve výchozím nastavení celou soutěž, protože má volnou úroveň a je to dobrá. monday.com vyžaduje, abyste peněženku otevřeli, ale nabízí spoustu peněz. Jeho vyšší úrovně nejsou ani tak drahé, takže můžete získat jeho pokročilé funkce za slušnou cenu.

Celkově však, protože Trello má volnou úroveň, která je dobrá, vyhrává toto kolo. V našem Freedcampu si můžete přečíst další nástroj s dobrým plánem zdarma.

Kolo: Cena za Trello

Logo Trello
monday.com Logo

3

Snadnost použití

Zde se zabýváme snadným používáním a přístupností. Všechny funkce na světě nejsou dobré, pokud nedokážete přijít na to, jak je využít. Silné a čitelné rozhraní se spoustou pokynů a podpory bude dobře fungovat.

Oba nástroje jsou v této oblasti silné. Vynikající rozhraní monday.com je jeho klíčovou silou a snadné použití Trellu je opět velkým důvodem. Toto kolo bude stejně brutální soutěží, jak se mohou sbírat přátelské barevné nástroje.

Použitelnost Asany dává Trello a monday.com šanci na jejich peníze, o čem se můžete dočíst v naší recenzi Asany. Náš průvodce začátečníky Asany vám také pomůže začít.

Trello

V našem průvodci pro začátečníky jsme získali základní informace o Trellu. Je to skvělé místo, kde začít, pokud chcete vidět, co pro vás může udělat.

Netrvalo dlouho a přijít na to s jasným rozhraním, které zobrazuje sloupce plné karet. Přetáhněte karty ze sloupce do sloupce a kliknutím na ně aktualizujte data, která obsahují. Je to jednoduché a snadné.

detail trello karty

Vyspělejší funkce jsou také dobře navrženy. Dokonce i automatizační nástroj „butler“ je tak jednoduchý, jak je to možné, se samovysvětlujícími ovládacími prvky, které vám umožňují využít jeho výkonné funkce.

zkratky pro trello

K dispozici je užitečný seznam zkratek, které vám pomohou pracovat rychleji. Existuje také mnoho šablon a příkladů, které lze použít jako výchozí bod, pokud nechcete začít od nuly.

Trello vám poskytuje spoustu podpory, s průvodci a podrobnou znalostní základnou, která vysvětluje, jak jeho funkce fungují.

Pokud chcete svůj tým přesunout do cloudu, ale máte méně technických členů s výhradami, Trello je jednou z vašich nejlepších možností. Je to snadný a skvělý úvod do cloudových nástrojů.

monday.com

monday.com má rozvržení, které dobře využívá prostor a barvy a zároveň se na obrazovku hodně dostává. Je snadné se zaregistrovat a získat pro svůj tým vlastní subdoménu.

monday.com je složitější nástroj než Trello, ale rozhraní jde o kilometr navíc, aby bylo snadné použití. Je to nejlepší rozhraní, jaké jsme viděli v kategorii řízení projektů. Pomáhá vám na každém kroku. Existují jemné animace, které vám ukážou, co dělat dál a co se stane, když kliknete na věci.

pondělí-šablona

monday.com obsahuje výběr z více než 70 šablon, které vám pomohou začít, a poskytuje vám návod, jak vybrat ten, který vám pomůže učinit informovanější volbu, než byste měli u většiny nástrojů.

Má také komplexní databázi znalostí a rychlou zákaznickou podporu, která reagovala na náš dotaz během pouhých čtyř minut.

Přečtěte si naši recenzi na Basecampu, kde se dozvíte další nástroj, který na náš dotaz na podporu odpověděl dvakrát rychlým způsobem.

Kolo tři myšlenky

Tohle je těžké zavolat. Trello je pravděpodobně nejjednodušší použít v kategorii řízení projektů. monday.com je těžší, ale sofistikovanější. Jeho rozhraní je vynikající, ačkoli dělá skvělou práci a ukazuje vám, co byste měli dělat dál a jaký účinek budou mít vaše akce.

Jedná se o snadné použití, nikoli o rozhraní, takže ji předáváme společnosti Trello. Pokud nedokážete přijít na to, jak Trello používat, měli byste se držet pera a papíru. monday.com vám však také pomáhá, a proto není důvod, proč jej používat kvůli obavám o použitelnost.

Kolo: Snadné použití bodu pro Trello

Logo Trello
monday.com Logo

4

Bezpečnostní & Soukromí

Dále posoudíme zabezpečení a soukromí, abychom zjistili, zda monday.com a Trello jsou stejně dobré v tom, aby vás udrželi v bezpečí, jako v tom, že se zpřístupňují. Podíváme se na šifrování, certifikace a možnosti, které vám dají k vyladění věcí podle vašich potřeb.

Trello

Trello má překvapivé množství bezpečnostních funkcí a nabízí všechny standardní věci, které očekáváme. Další informace o tomto tématu naleznete v našem článku o zabezpečení online.

Trello používá silné šifrování, s 128-bitovým TLS pro data v přenosu a 256-bitovým AES pro data v úložišti.

Nabízí odměny za chyby, aby ti dobří mohli najít problémy dříve, než je uvidí. Má také externí certifikaci s certifikáty SOC2 Type 1 a PCI DSS. Trello spadá pod EU-U.S. a Swiss-U.S. rámce ochrany soukromí.

Mezi jeho pokročilé možnosti patří deaktivace účtu a registrace omezená na domény, takže můžete zajistit, aby byl přístup omezen na lidi pracující ve vaší společnosti. Můžete řídit oprávnění a zvolit, jak budou vylepšení a přílohy použity.

pondělí-admin

Můžete také požádat o smazání projektových údajů. Trello odstraní vaše osobní údaje do 30 dnů od uzavření účtu.

Trello zahrnuje dvoufaktorové ověřování, stejně jako jednotné přihlášení SAML a Google OAuth, takže jste chráněni před nepoctivými přihlášeními.

monday.com

monday.com odpovídá Trello v šifrování, s TLS v1.2 používaným pro data v tranzitu a AES 256-bit pro data v klidu. Je v souladu s EU-U.S. a americké štítky na ochranu osobních údajů ve Švýcarsku, jakož i obecné nařízení o ochraně údajů. Má certifikaci SOC 2 Type 2 a několik certifikátů ISO.

Má také dvoufaktorové ověřování, o kterém si můžete přečíst v našem článku o dvoufaktorovém ověřování.

Existuje více možností pro uživatele Enterprise, kteří mohou prohlížet protokoly auditů, které zobrazují informace o uživatelích přihlášených k jejich účtům. Přečtěte si naši recenzi programu ProWorkflow o jiném nástroji, který provádí audit dobře.

Rovněž získáte registrace s omezením domény a můžete zlepšit zabezpečení přihlašování pomocí ověřování SAML a Google. Můžete také ovládat své zásady hesla.

Kolo čtyři myšlenky

Oba nástroje zde nabízejí mnoho, se silným šifrováním, řadou certifikací a možností pro vyladění vaší bezpečnosti. Poskytují dvoufázové ověření všem uživatelům, což je plus, ale nepomůže jim to oddělit. Preferujeme však výběr možností, které má monday.com, a také si ceníme, jak snadné je provádět změny. monday.com to vezme vousem.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí bod pro monday.com

Logo Trello
monday.com Logo

5

Verdikt

monday.com při posledním kole nechává věci na dvou kolech za kus, což nám dává těžké rozhodnutí. monday.com jednoznačně zvítězil ve funkcích, ale posunul se dopředu o zabezpečení. Trello získal cenu a snadné použití. Snadnost použití kolem však mohla jít obousměrně. Trello do velké míry vyhrál tím, že je jednodušší, s monday.com představovat silnější design.

Je to kolo, o kterém jsme si nejtěžší mysleli, a to znamená, že jsme celou soutěž odevzdali monday.com. Díky širší sadě funkcí a vynikající použitelnosti by bylo nespravedlivé udělit soutěži Trello jen proto, že je to jednodušší.

Vítěz: monday.com

Nezdá se však naše druhé místo. Je to jednoduchý a snadný nástroj, který je těžké porazit, a je zdarma, pokud nepotřebujete jeho pokročilejší funkce.

Oba nástroje se snadno používají a dobře se hodí na použitelnost. monday.com nabízí více funkcí a dělá skvělou práci, aby byly použitelné, zatímco Trello je skvělá volba pro ty nové, kteří pracují v cloudu.

Pokud máte zkušenosti s Trello a monday.com, prosím, podělte se o své názory na to, jak se porovnávají v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me