monday.com vs Jira: Využívání nejlepších v roce 2020

Nástroje pro správu projektů přicházejí ve všech tvarech a velikostech, dobrých i špatných. Porovnáme jednu z nejlepších s cílenější platformou v tomto srovnání monday.com vs. Jira.


monday.com spuštěno v roce 2014, ale již má přes 50 000 klientů, včetně Philips, DHL a Discovery kanálu. V naší recenzi monday.com jsme ji ocenili za vynikající rozhraní a univerzální sadu funkcí, ale zjistili jsme, že je silná ve všech oblastech. Je to horký uchazeč, který je nejlepším nástrojem v našem seznamu nejlepších programů pro správu projektů.

Je to také neporazitelné v našich srovnáních, které vyhrávají v našem monday.com vs. Asana a monday.com vs. Wrike vhazování.

Jira je již mnohem déle a uvádí na trh v roce 2002 a má přes 75 000 klientů. Patří mezi ně Skype, Twitter a NASA. Když jsme to naposledy zkontrolovali, líbilo se nám její sada funkcí a domnívala se, že je to dobrá volba pro vývojáře a ty, kteří se chtějí nastavit na svůj vlastní server. Přečtěte si více o tom, co jsme si mysleli v naší recenzi Jira.

V našich srovnáních však trpí porážkami v našich zápasech Wrike vs. Jira a Asana vs. Jira.

Nastavení boje: monday.com vs. Jira

Podíváme se na tyto nástroje ve čtyřech kolech a v každém z nich prohlásíme vítěze, přičemž soutěž bude podle toho, kdo vyhraje nejvíce. Pokud jde o remízu, vítěz bude ten, kdo přesvědčivě vyhraje svá kola.

Nejprve prozkoumáme funkce, abychom zjistili, který nástroj je nejúčinnější. Poté se podíváme na cenu a porovnáme je s hodnotou. V kole „snadného použití“ se podíváme na to, který software je pro uživatele nejnáročnější a nejnebezpečnější. Nakonec uvidíme, která má lepší zabezpečení a soukromí pro zabezpečení vašich informací.

1

Funkce

Nejprve se podíváme na funkce a porovnáme schopnosti obou platforem. Uvidíme, jak funguje správa základních úkolů, úložiště souborů, komunikace a integrace s jinými platformami.

Body zde také získají neobvyklé funkce, díky nimž platforma vyniká. Podívejte se na naši recenzi Airtable, kde najdete dobrý příklad nástroje, který je má.

monday.com

monday.com je založen na „pulsech“, které bychom nazvali úkoly, ale nemá dílčí úkoly ani závislosti. Tvrdí však, že je to úmyslná volba, a souhlasíme s tím, že v některých nástrojích se mohou dílčí úkoly ztratit, protože nikdo nehledí uvnitř nadřazených úkolů, aby je zjistil.

Přestože je základní struktura úkolů jednoduchá, monday.com vám nabízí nejrůznější způsoby zobrazení vašich projektů. Je zde zobrazení kanban, protokol aktivit, časová osa, sledování času a další.

pondělí-názory

To vám umožní přizpůsobit to, co každá položka obsahuje, což se může komplikovat, pokud nebudete cvičit. Existuje několik typů polí a můžete přidat mnoho z nich, což vám poskytne flexibilitu při nastavování věcí.

Můžete také přidat barevné štítky, které lze přizpůsobit a použít jako rychlý způsob vizuálního třídění věcí. Umožňuje také přidat vlastní záhlaví do nabídek.

pondělí-deska

Úložný prostor se liší podle plánu, s 5 GB na základní úrovni a stejně jako se vám líbí na podnikové úrovni. Existuje limit velikosti souboru 500 MB, který bude pro většinu lidí v pořádku, ale může být příliš malý, pokud například chcete pracovat s obrazem videa nebo disku. Náš nejlepší cloudový úložný prostor pro velké soubory nabízí řešení, pokud to děláte.

K dispozici jsou aplikace pro Android a iOS, takže je můžete používat i mimo kancelář.

Jira

Projekty Jiry jsou založeny na „problémech“, které lze kategorizovat jako „úkoly“ nebo „chyby“. Existují také „příběhy“ a „eposy“, které lze použít jako strukturální stavební kameny při plánování vašich projektů. Dokáže zvládnout sledování času spolu se správou problémů a je dobrou volbou, pokud pracujete na softwarovém projektu.

Na rozdíl od webu monday.com zahrnuje dílčí úkoly a závislosti, ale jejich nastavení je neohrabané. Podívejte se na naši recenzi TeamGantt, kde se dozvíte o nástroji, který umožňuje správu závislostí snadnou a intuitivní.

K dispozici je více než 3 000 aplikací, které zvyšují jeho funkčnost, i když stojí navíc. Jira také dobře pracuje se svými atlassickými sourozenci – HipChat a Bitbucket. Můžete jej také připojit k účtu Github, což je další plus pro vývojáře.

Pro komunikaci využívá Atlassian’s Confluence. To je samostatný software s vlastním cenovým systémem.

Má vlastní emodži, což je příjemné přizpůsobení. Můžete také změnit své logo, ikonu webové stránky a barevné schéma.

K dispozici je zdravých 250 GB úložného prostoru, což bude pro většinu více než dost. Pokud provádíte vlastní hosting, bude na vás úložiště, proto si prohlédněte tipy na náš nejlepší cloudový úložiště.

jira-zprávy

Má vynikající generátor sestav, který vám umožní vytvářet sloupcové a výsečové grafy a také zprávy o sledování problémů. Pokud jsou uživatelé Jira vyzváni k vytvoření prezentace, mají spoustu možností.

Má také aplikace pro dvě hlavní mobilní platformy, takže, stejně jako monday.com, může být použit kdekoli.

První myšlenky

monday.com má mnoho zobrazení a umožňuje vám přizpůsobit obsah svých základních položek. Díky tomu je pro manažery výkonným nástrojem.

Jira nabízí také spoustu, ale mnoho z jeho funkcí nefungovalo tak dobře, jak by mohly mít. Má pár věcí, jako je například správa závislostí, které monday.com postrádá, ale ne jejich nejlepší implementace, kterou jsme viděli.

Jira se také cítí odpojená a postrádá soudržnost. Existuje spousta bonusů, ale pohyb mezi nimi se necítí tekutý. S webem monday.com se prvky rozhraní dokonale spojí.

Všechno, co má monday.com, se daří dobře a v důsledku toho toto kolo úzce vyhraje.

Kolo: Funkce Bod pro monday.com

monday.com Logo
Logo Jira

2

Cena

Dále se podíváme na cenu, abychom zjistili, který nástroj je nejlepší hodnotou. Kromě jejich porovnání s tím, co účtují, se rádi podíváme na bezplatné zkušební verze, stejně jako různé možnosti plateb a možnosti plateb a způsoby platby. Oba nástroje mají dobrou hodnotu, takže by to mělo být těsné kolo.

Pokud však chcete ušetřit peníze, podívejte se na naši recenzi Freedcamp, kde se dozvíte o nástroji, který sotva něco stojí.

monday.com

Ačkoli většina platforem vám účtuje poplatky za uživatele, monday.com vám účtuje poplatky po skupinách po pěti. To není ideální, pokud máte jen jednoho nebo dva z vás, ale základní plán začíná na $ 25 – nebo 5 $ na uživatele – takže to banku nezlomí. Je to také velká hodnota pro střední až velké týmy.

Po překročení základního plánu se ceny neustále zvyšují, jak se rozšiřuje další funkce. Srovnává se však s mnoha podobnými nástroji a 118 dolarů měsíčně pro pět uživatelů Enterprise je levné ve srovnání s tím, co některé platformy účtují.

Její základní plán vám poskytuje protokol aktivit a nástěnku Kanban, přičemž většina pohledů se rozšiřuje o standardní plán. Na plánu Pro jsou k dispozici další pohledy a grafy. Nejpokročilejší funkce zabezpečení jsou vyhrazeny pro uživatele Enterprise. Horní plán také zahrnuje školení jeden na jednoho a manažer úspěchu zákazníka, který vám pomůže vytěžit maximum z platformy.

Má bezplatnou 14denní zkušební verzi, což je skvělý způsob, jak to otestovat. Chybí plán zdarma, ale v každém případě je levný.

Jira

Jira má dva cenové systémy: jeden pro uživatele, kteří jej instalují na svých vlastních serverech, a druhý pro ty, kteří jej používají v cloudu. 

Ceny za používání cloudu začínají na 10 USD za uživatele za měsíc a klesají stabilně na 1 $, když se zvyšuje velikost vašeho týmu. Díky tomu je velká hodnota pro velké týmy. Na druhou stranu, mnoho aplikací se obvykle účtuje za uživatele a některé jeho funkce přicházejí prostřednictvím jiných atlassiánských platforem, které mají své vlastní ceny.

Pokud se rozhodnete pro hostitele, zaplatíte jednorázový poplatek. U týmů s 10 a méně je to jen 10 $, ale jakmile zasáhnete 25 uživatelů, musíte zaplatit 2 500 $. To by mohlo znít jako hodně, ale po roce to funguje levněji než plány založené na cloudu, pokud máte asi 20 uživatelů.

Pokud se hostujete sami, budete si muset dělat starosti s náklady na vlastní server. Náš nejlepší webhostingový článek zkoumá několik možností, jak svůj web online zpřístupnit.

Nabízí také dobrý výběr platebních možností. Kromě kreditních karet a PayPal mohou ti, kteří jsou v ročním plánu, platit šekem nebo bankovním převodem.

K dispozici je také bezplatná sedmidenní zkušební verze. To není tak dlouho jako monday.com, ale mělo by vám to dát čas na kontrolu.

Round Two Myšlenky

Líbí se nám způsob, jak se Jira zlevňuje, když přidáváte více uživatelů, a také možnost vlastního hostování, která vám i přes velké počáteční náklady může dlouhodobě ušetřit spoustu peněz. Jeho cloudové plány jsou také přímé. Nemusíte se starat o výběr úrovně.

monday.com je také dobrá hodnota, takže ani jeden z těchto nástrojů pravděpodobně příliš neroztahuje rozpočet. Pokud budou použity efektivně, měly by vám ušetřit čas a ušetřené peníze mohou jít daleko za cenu.

monday.com má delší zkušební verzi zdarma, ale Jira má lepší výběr platebních možností. Celkově však všestrannost a větší úspory společnosti Jira s tím, jak váš tým roste, převažují nad výhodami systému monday.com, přestože je tento systém vynikající hodnotou..

Žádný nástroj nenabízí bezplatný plán, ale přesto jsou dobré. Pokud chcete vyzkoušet něco s volnou úrovní, podívejte se na naši Wrike recenzi a přečtěte si o alternativě, která je jednou z nejlepších platforem v okolí.

Round: Price point for Jira

monday.com Logo
Logo Jira

3

Snadnost použití

Dále se podíváme na snadné použití a uvidíme, která platforma se nejvíce snaží, aby byla sama přístupná. Pomáháme vám začít s výukami, pomáhat vyskakovacími okny a šablonami, ale nejdůležitější je intuitivní, čitelné rozhraní, které dělá to, co očekáváte a neporuší se.

Silné možnosti nápovědy, například znalostní báze a komunita podpory, jsou také plusy, zejména pokud je software komplikovaný.

Snadno použitelná platforma zlepší život vašeho týmu, zejména na začátku. Získání lidí na palubě se rychle promítne do úspor, takže je důležité, aby se věci v této oblasti dostaly do pořádku.

monday.com

Téměř vše na webu monday.com funguje tak, jak byste očekávali, a rozhraní dělá skvělou práci při objasňování vašich možností.

Animace a barvy se používají k tomu, aby vás posunuly kolem tlačítek a ovládacích prvků. monday.com má spoustu na obrazovce, ale díky chytrému designu udržuje věci pohodlně a intuitivně. Pomáhá také častý vyskakovací text.

pondělí-šablona

Existuje více než 70 šablon, které vám pomohou začít, a monday.com vám poskytuje spoustu pokynů při výběru správného. To může být zasaženo a zmeškáno v jiných nástrojích.

Designéři přemýšleli o uživatelských potřebách v každé situaci a ujistili se, že jste nikdy neopomněli přemýšlet, co dělat.

Pokud je pro vás použitelnost důležitá, přečtěte si o dalším nástroji, který je přímo v naší recenzi Asana. Náš průvodce začátečníky Asany vám také pomůže začít.

Jira

Registrace do Jiry byla dráždivá, protože její CAPTCHA nefungovala při našem prvním pokusu. Poté, co to zvládnete, je na začátku krátká prohlídka, která vám pomůže usadit se a ukázat vám, jak věci fungují.

jira-tour

Stejně jako monday.com nabízí i Jira několik šablon, včetně některých, které zajímají vývojáře softwaru, jako je „sledování chyb“ a „Scrum“. K dispozici je také šablona kanban, pokud chcete věci udržet jednoduché. Pokud vše, co potřebujete, je deska Kanban, můžete se podívat na našeho průvodce začátečníky Trella, který vám poskytne dobrý příklad.

jira-kanban

Při používání Jiry jsme zaznamenali dlouhé čekání, po kliknutí na některé odkazy se zpožděním 10 sekund. Také jsme se setkali s chybami v rozhraní a zprávami, které nám říkají, že věci nejsou k dispozici, které se pak objevily později. Jeho navigace nás také několikrát ztratila.

Většina oblastí funguje dobře, ale pohybovat se a zjistit, jak se věci hodí k sobě, zabere čas. Často jsme museli konzultovat sekci nápovědy.

Na straně plus je v jeho znalostní databázi dostatek pomoci a komunita Jira je aktivní, s podporou přichází rychle, pokud se k ní dostanete..

Kolo tři myšlenky

Jira má své přednosti, ale s několika drobnými chybami není použitelnost nejsilnější oblastí. Připomíná to, ale obsahuje spoustu pokročilých funkcí. Je to složitý, vyvíjející se nástroj, který má dobré možnosti nápovědy.

monday.com jde ze své cesty, aby se stala přístupnou, a přitom nabízí spoustu moci a způsobů, jak změnit strukturu vašich projektů. Je to jasný vítěz v tomto kole a zároveň nejsilnější nástroj pro řízení projektů v této oblasti.

Kolo: Snadné použití bodu pro monday.com

monday.com Logo
Logo Jira

4

Bezpečnostní & Soukromí

V posledním kole se podíváme na zabezpečení a soukromí, abychom zjistili, jaké kroky tyto platformy podnikají k ochraně informací o vaší firmě. Existuje mnoho nebezpečí online, jak je uvedeno v našich pěti věcech, které potřebujete vědět o článku o počítačové kriminalitě. Naštěstí existuje spousta možností, jak se vyhnout nebezpečí.

Obě platformy nabízejí mnoho bezpečnostních funkcí, včetně šifrování, certifikací a přizpůsobitelných nastavení zabezpečení. Podívejme se blíže a uvidíme, co je lepší.

monday.com

monday.com používá Amazon Web Services a Google Cloud k poskytování svých služeb, což jsou vysoce rozvinuté platformy s nejmodernějším zabezpečením.

monday.com má působivou sadu certifikátů, včetně certifikátů SOC2 typu II a dvou certifikátů ISO. Je také v souladu s EU-U.S. Ochrana soukromí a obecné nařízení o ochraně údajů.

Používá TLS v1.2 k šifrování dat v tranzitu a 256 bitů AES pro ukládání, což hackerům prakticky neumožňuje číst vaše soubory. Vytváří také pravidelné zálohy, takže získáte také ochranu před ztrátou dat.

Má dvoufaktorové ověřování, o kterém se můžete dozvědět v našem článku o dvoufaktorovém ověřování. V zásadě vám dává další opatření, pokud ochrana, pokud někdo zjistí vaše heslo.

pondělí-admin

V nastavení je několik doplňků, které můžete použít k dalšímu zlepšení zabezpečení, včetně registrace domén s omezením domény, nastavení zásad SAML a hesel, které mohou správci upravit. Náš nejlepší článek správce hesel vám pomůže, pokud se snažíte spravovat všechna tato pověření.

Jira

Jira vám nabízí nejrůznější funkce a informace týkající se bezpečnosti. Jeho web jde podrobněji než většina ostatních a vysvětluje, co Jira dělá pro ochranu vašich dat.

Hodně sdílí s uživateli, včetně minulých bezpečnostních problémů a podrobností o auditech a testovacích programech, které používá.

Přenos dat je chráněn pomocí TLS v1.2. Náš popis článku o šifrování vysvětluje více o předmětu pro ty z vás, kteří vás zajímají.

Společnost Jira má spoustu nezávislých ověřování svých služeb. Na jejích webových stránkách jsou zobrazeny certifikáty SOC typu II, PCI DSS, ISO 27001 a ISO 27018. Vztahuje se také na EU-U.S. a Swiss-U.S. chrání soukromí a je v souladu s GDPR.

K dispozici je dvoufaktorové ověření, ale budete muset zaplatit navíc nebo použít aplikaci třetí strany, abyste mohli využít výhody ochrany přihlašování, kterou nabízí.

jira-access

Ještě jednou však otázka podpory Jiry chová svou ošklivou hlavu. Při jejich používání jsme při odpovědi na otázku podpory zachytili jeho zaměstnance, kteří přistupovali k našim projektovým datům. Poslali nám snímek obrazovky, který ukázal, že pracují uvnitř našeho projektu a naše data jsou jasně viditelná.

To je velký problém pro službu, které musíte důvěřovat, a Jira kvůli tomu ztratila toto kolo, přestože má silné zabezpečení a soukromí.

Kolo čtyři myšlenky

monday.com si vede dobře v oblasti bezpečnosti a soukromí, zaškrtává většinu polí se silným šifrováním a užitečnými funkcemi. Můžete jej použít bez obav z bezpečnosti dat.

Jaká by měla být síla pro Jiru, byla naše slabá stránka v našem srovnání kvůli problému s podpůrnými zaměstnanci. Přestože to v této oblasti dělá většinu věcí a je v této oblasti působivé, nezískáte kola ochrany osobních údajů zobrazením důvěrných obchodních informací zákazníků..

Poslední kolo je dalším jasným vítězstvím pro monday.com. Dělá všechno dobře a Jira ne, takže vyhraje.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí bod pro monday.com

monday.com Logo
Logo Jira

5

Verdikt

S rozhodujícími výhrami v posledních dvou kolech, monday.com z něj dělá obrovské vítězství tři ku jedné. Úzce zvítězil ve funkcích, měl pohodlný náskok před snadným používáním a byl spolehlivý na bezpečnost. Všestranná cenová struktura společnosti Jira dosáhla jednoho kola, ale monday.com není drahá.

Vítěz – monday.com

Naším vítězem je vynikající všestranná služba, která vyniká v použitelnosti. Je to náš oblíbený nástroj pro správu projektů a hodný vítěz. Jira však má co nabídnout, zejména vývojářům, kteří chtějí využít svých agilních funkcí nebo jsou ochotni je sami nastavit.

Obě platformy mají bezplatné zkušební verze, takže pokud si stále nejste jistí, na které se máte jít, vyzkoušejte si je a zjistěte, které dáváte přednost.

Pokud jste vyzkoušeli některý z těchto nástrojů, podělte se s námi o své myšlenky v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me