monday.com vs Asana: Správa pracovního postupu v roce 2020

Pokud jste si vybrali nástroj pro správu projektů, máte na výběr spoustu možností, protože mnoho platforem vás upoutá, když se lidé shluknou do cloudu. V tomto článku porovnáme dva nejlepší nástroje tam, když se podíváme na monday.com vs. Asana.


Oba jsou populární, Asana má zkušební stránku plnou významných zákazníků, včetně NASA a The New York Times. monday.com se také daří, využívá ji více než 50 000 týmů, včetně klientů, jako jsou Carlsberg, Philips a Discovery Channel..

V našem kole nejlepšího softwaru pro řízení projektů vyšel monday.com na vrchol, což z něj udělalo velkou oblibu. Mluvíme více o mnoha dobrých bodech v naší recenzi na monday.com. Asana je však také silným konkurentem, který však u Cloudwards.net vysoce hodnotíme. Přečtěte si o tom více v naší recenzi v Asaně.

Nastavení boje: monday.com vs. Asana

monday.com a Asana jsou uživatelsky přívětivé nástroje. Jsou dobře navrženy a mají vynikající rozhraní, která umožňují navigaci po poli a nebrání tomu, aby se věci daly dělat.

Provedeme nad nimi hřeben s jemnými zuby, abychom zjistili, jak se srovnávají v několika klíčových oblastech. Nejprve se podíváme na funkce, abychom zjistili, které funkce jsou nejvýhodnější. Poté se podíváme na cenu, abychom zjistili, která vás bude stát víc.

Porovnáme je s ohledem na snadné použití, což by mělo být zajímavé, protože použitelnost je klíčovým prodejním místem pro obě platformy. Nakonec získáme více technických informací a uvidíme, jak se porovnávají, pokud jde o ochranu vašeho soukromí a zachování vašich obchodních údajů.

Kterýkoli soutěžící vyhraje nejvíce kol, vezme korunu, pokud se nejedná o kravatu, v takovém případě to musí být bodové rozhodnutí.

Pokud chcete vidět, jak Asana porovnává s nástrojem více zaměřeným na podnikání, přečtěte si naše srovnání Wrike vs. Asana.

1

Funkce

První věc, na kterou se při zvažování nového nástroje budete dívat, jsou jeho funkce, protože to bude to, co bude znamenat rozdíl, pokud jde o něj. Chcete usnadnit organizaci skutečných úkolů a pomoci komunikaci probíhat efektivněji.

Můžete mít štěstí a zjistíte, že je možné automatizovat něco časově náročného a nákladného. Pokud tomu tak je, pak jsou na stole velké úspory. monday.com a Asana mají co nabídnout, takže se musíme podívat, abychom zjistili, které z nich byste si měli vybrat.

monday.com

Existuje několik způsobů, jak zobrazit úkoly na webu monday.com, s kanbanovým zobrazením a protokolem aktivity dostupným pro všechny plány. U plánů vyšší úrovně získáte jeho časovou osu, kalendář a zobrazení mapy. Pokud vše, co potřebujete, je pohled na kanban, podívejte se na našeho průvodce začátečníky Trello, kde se dozvíte o platformě zaměřené na to.

monday.com organizuje vaše úkoly na tabulích, které obsahují seskupené položky. Můžete definovat skupiny, což vám umožní zvolit strukturu vašeho projektu.

pondělí-deska

monday.com je flexibilní platforma, která vám umožní přizpůsobit všechna její pole a použít je pro různé věci. Můžete také mít více polí stejného typu. Poskytuje vám stavební bloky a pak vám umožní dělat, co s nimi chcete. Existuje spousta prostoru pro kreativitu a sestavení systému, který odpovídá vašim potřebám..

Získáte 5 GB úložného prostoru v základním plánu, 50 GB ve standardní nabídce a neomezené úložiště na vyšších úrovních. Podívejte se na článek o našem nejlepším online úložišti pro týmy, pokud máte mnoho souborů, které můžete sdílet online.

integrace pondělí

Dostanete spoustu integrací s monday.com, včetně Slack, Trello, Dropbox a Zapier. Ten lze použít k přístupu k datům z mnoha aplikací třetích stran a je to skvělý způsob, jak sdílet data mezi online službami.

monday.com nabízí pomoc s nastavením vlastních integrací, pokud se s nimi přímo spojíte. Vývojáři mohou pomocí svého API podle potřeby rozšiřovat. Rovněž přichází s mobilními příchutěmi, což vám umožňuje jej používat i na cestách.

Asana

Asana uspořádá úkoly v zobrazení seznamu nebo v zobrazení kanban, které se snadno používají a umožňují organizovat úkoly přetažením a úpravou podle potřeby.

Můžete rozšířit své úkoly do dílčích úkolů a definovat vztahy mezi nimi pomocí závislostí, což je funkce, kterou monday.com postrádá.

asana-oslava

Když odškrtáváte úkoly, občas se vám bude věnovat léčba s animovanou bytostí, která letí po obrazovce. Každý má rád tyto oslavy a můžeme je vidět, jak spustily malou přátelskou kancelářskou soutěž. Pokud chcete, aby váš tým bojoval o jednorožce jako první, Asana je pro vás nástrojem.

S neomezeným úložným prostorem si nemusíte dělat starosti s vyčerpáním, ale limit velikosti souboru je 100 MB. Stejně jako monday.com má i Asana mobilní aplikace, takže můžete úkoly odškrtávat, ať jste kdekoli. Nabízí také API, pokud jej chcete rozšířit.

První myšlenky

monday.com přistupuje pouze k úkolům, bez dílčích úkolů a závislostí. Tvrdí, že nepřítomnost dílčích úkolů je funkcí, protože jsou špatné konstrukce, a pokud něco musí být dílčím dílem, může být stejně dobře vytvořeno jako úkol. To je zajímavá filosofie a pravděpodobně z monday.com dělá cílenější nástroj.

Asana má dílčí úkoly a správu závislostí, stejně jako neomezený úložný prostor, což je skvělé mít, zejména na volné úrovni.

závislosti na ásaně

Ačkoli se někteří mohou cítit méně, je víc, myslíme si, že Asana toto kolo bere. Díky správě závislostí a neomezenému úložišti, bez ohledu na plán, který používáte, odebírá první krev a nechává mistrovství hrát dohnat.

Kolo: Představuje bod pro Asanu

monday.com Logo
Logo Asana

2

Cena

Všichni máme rozpočet, se kterým můžeme pracovat, a levné beaty drahé každý den v týdnu. Naštěstí žádný z těchto nástrojů banku nezlomí. Oba mají bezplatné zkušební verze a Asana nabízí bezplatnou úroveň.

Jen málo majitelů firem odloží některý z těchto nástrojů o cenu, ale pokud nelze rozhodnout na základě jiných věcí, rozhodujícím faktorem může být cena. Uvidíme, která nabízí nejlepší poměr cena / výkon.

Pokud hledáte platformu, která se zaměřuje více na konečný výsledek než na použitelnost, přečtěte si naši recenzi na Mavenlink. Je to skvělý nástroj pro udržování přehledů o finanční stránce vašich projektů.

monday.com

monday.com je smíšená taška za cenu. Nemá bezplatnou nabídku, ale její základní plán je levný jako čipy. Můžete získat pět členů týmu za pouhých 25 $ měsíčně. Pokud je vás jen jeden nebo dva, není to tak dobrá hodnota.

Jeho dvoutýdenní bezplatná zkušební verze vám umožní vyzkoušet většinu funkcí, včetně většiny z toho, co je k dispozici na úrovni Pro. K registraci také nepotřebujete kartu.

Přestože zvyšování cen v pěti uživatelských blocích je drahé pro velmi malé týmy, monday.com je kromě toho vynikající hodnotou.

Asana

Asana má volnou a tři úrovně nad úrovní, které jsou postupně dražší. Až 15 uživatelů může používat svou bezplatnou vrstvu, která nabízí mnoho funkcí a funguje dobře jako jednoduchý seznam úkolů. Je také skvělý pro plánování osobních projektů.

asana-registrace

Levná prémiová úroveň zavádí většinu svých základních funkcí a odstraňuje omezení velikosti týmu. Navíc jeho dražší úrovně poskytují pokročilé funkce pro správu a zabezpečení. Nejedná se o drahý nástroj, zejména když vezmete v úvahu peníze, které vám ušetří, pokud jde o schůzky a papírování.

Round Two Myšlenky

Můžete vyzkoušet některou z nich zdarma, ale Asana má bezplatnou úroveň a monday.com vás nutí k bezplatnému vyzkoušení. Asana nabízí také zkušební verzi prémiových funkcí. Nepotřebujete ani kreditní kartu, takže se nemusíte starat o zrušení, i když možná budete muset lovit kolem asanských registračních formulářů, abyste našli možnost nevstupovat na kartu.

monday.com může být velkou hodnotou, pokud má váš tým správnou velikost, ale Asana bude levnější pro menší týmy. Jasná plusová Asana je také jasnou výhodou.

monday.com je však levnější, když jdete nahoru do cenové stupnice, ačkoli jeho podniková úroveň vypadá obzvláště dobrou hodnotu ve srovnání s mnoha jinými platformami, včetně Asany, která nezveřejňuje její přesné ceny, ale její obchodní úroveň je téměř stejně drahá jako podnikový plán monday.com.

Celkově musíme toto kolo předat Asaně. monday.com může být skvělá hodnota, ale Asana je dobrá hodnota nebo zdarma, takže se dostane dopředu.

Asana vyhraje toto kolo, když monday.com vezme jednorožec roh do očí. To je pro Asanu dva, ale monday.com se zdá být rozzlobenější než poražený. Další kolo se stane pásem.

Kolo: Cena pro Asanu

monday.com Logo
Logo Asana

3

Snadnost použití

Máme tady skutečný boj na našich rukou. monday.com a Asana jsou dvě z nejpřátelštějších platforem v okolí, ale věci nevypadají tak potěšeně, protože se v tomto kole proti sobě.

Oba nástroje budou tuto oblast považovat za klíčovou sílu a žádný z nich nebude chtít ztratit. Každá z našich hodnocení získala nejlepší hodnocení v této kategorii. Jejich oddělení nebude snadné, pojďme se tedy podívat, který z nich je nejjednodušší použít.

monday.com

monday.com má vynikající rozhraní s jasným a vysoce kvalitním designem. Jak jsme řekli v dřívější recenzi, jedná se o mistrovskou třídu použitelnosti se vším, co funguje tak, jak bylo zamýšleno. Má tabletový vzhled. Přestože se mnoho podobných návrhů cítí příliš zjednodušeno, monday.com získá rovnováhu a nabízí spoustu funkcí, aniž by se cítil hloupě.

Její sada funkcí není jednoduchá, ale monday.com usnadňuje porozumění a pomáhá vám na každém kroku, s rozvržením, které dává smysl a ovládací prvky, které vás zvou k hraní s funkcemi, a nikdy vás za to potrestá..

pondělí-šablona

Začínáme s několika šablonami. Na rozdíl od mnoha platforem, které vám umožňují hádat, které vám vyhovují, vám také poskytuje spoustu pokynů, na které si vybrat.

Také nabízí spoustu pomoci s věcmi, jako jsou webináře, které vám umožňují získat radu od jeho podpůrného týmu.

Asana

Asana je hezký pohled, s jemnými barvami a dobrým využitím bílého prostoru. Kromě toho, že je přitažlivá, dělá dobrou práci tím, že vede vaše oko směrem k věcem, které potřebuje, abyste viděli, takže je intuitivní použití. Jeho rozhraní zřídka nechává přemýšlet, co dělat dál. Design osloví mnoho a jeho použití je příjemné.

asana-project-templates

Stejně jako monday.com má Asana několik šablon, které vám mohou pomoci rychle a rychle začít fungovat. Když se na ně podíváte, pomůže vám to přijít na všechno, i když plánujete začít svůj vlastní projekt od nuly.

Asana vás ulehčí dobře navrženou prohlídkou, která vám ukáže mnoho jeho funkcí a naučí vás základy platformy. Dalším dobrým místem, kam se podívat, když s tím začneme, je příručka pro začátečníky Asany.

Zřídka se ocitnete uvíznutí v Asaně, ale pokud ano, můžete zjistit, co dělat dál, pomocí velkého výběru tutoriálů a stránek nápovědy..

Kolo tři myšlenky

monday.com je těžké porazit, pokud jde o použitelnost, ale stejně jako Asana. Protože jsme tu, abychom rozštěpili vlasy, musí něco dát.

Oba nástroje jsou radostné použití a pokud se obáváte o méně technické členy vašeho týmu, patří k nejlepším volbám. Před Asanou byste mohli přilepit šimpanza a pravděpodobně by se něco podařilo.

monday.com je úhlednější a sofistikovanější, ale myslíme si, že by opičák dával přednost Asaně.

I když se Asana snadno používá, monday.com je potěšením pracovat. Jemné dotyky v jeho rozhraní odvádějí skvělou práci, která vám pomůže správně ji používat. Přikýváme na adresu monday.com, protože s ní nemůžete pokazit, pokud jde o použitelnost, a vypadá to, že vás vede lépe, aniž byste byli rušiví..

To vede Asanu těsně do vedení, když jdeme do finálového kola. Oba uchazeči vypadají unaveni, ale může existovat pouze jeden vítěz.

Kolo: Snadné použití bodu pro monday.com

monday.com Logo
Logo Asana

4

Bezpečnostní & Soukromí

Když se vydáme na kolo bezpečnosti a ochrany soukromí, postupujeme k technickému zázemí. Kromě toho, že je software pro správu projektů užitečný a použitelný, musí udržovat vaše obchodní data v soukromí a v bezpečí.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak zůstat v bezpečí online, přečtěte si v našem článku o kyberkriminalitě, kde se můžete podívat na nebezpečí.

monday.com a Asana používají Amazon Web Services, ale mezi nimi je několik rozdílů, když se podíváte na podrobnosti. Podívejme se nejprve na web monday.com a uvidíme, jak dobře to chrání vaše data.

monday.com

monday.com nabízí mnoho, pokud jde o bezpečnost a soukromí. Má certifikace SOC 2 a ISO a je v souladu s EU-U.S. Ochrana soukromí a obecné nařízení o ochraně údajů.

pondělí-admin

Poskytuje uživatelům několik užitečných možností, jako jsou registrace s omezeným přístupem k doméně, SAML a ověřování založené na Googlu a nastavení zásad pro hesla. Má také funkce auditu na své podnikové úrovni, což je užitečné, zejména pokud jste v podniku, kde je třeba sledovat vše..

Má také dvoufaktorové ověřování, o kterém si můžete přečíst více v našem článku o dvoufaktorovém ověřování.

Používá silné šifrování, s TLS v1.2 chránícím přenos dat a 256bitovou ochranou AES v klidu. Data jsou zálohována každou hodinu, takže je na webu monday.com bezpečná.

Asana

Asana nedělá moc špatného. Přenos dat je zabezpečen šifrováním TLS v1.1. Asana nabízí odměny za chyby, takže komunita může pomoci hledat zranitelnosti, což znamená, že její bezpečnost je vždy testována.

Pokud si chcete zvýšit povědomí o bezpečnosti, přečtěte si některé z našich článků o zabezpečení online.

Asana spadá pod EU-U.S. Rámec ochrany soukromí a GDPR. Nabízí také úplné odstranění dat, i když jste mimo EU, pro použití této funkce budete muset být klientem na úrovni organizace. Má také certifikaci SOC 2.

Asana vám poskytuje informace o dostupnosti a informuje vás o problémech na stavové stránce. Umožňuje také kdykoli exportovat data z platformy.

Uživatelé mají k dispozici několik užitečných nastavení, jako jsou možnosti síly hesla, nebo přihlášení přes Google a SAML, které poskytují vašemu účtu další ochranu. Pokud chcete zlepšit zabezpečení heslem, přečtěte si tipy v našem nejlepším článku správce hesel.

Je zde dobrý výběr funkcí, ale nejsme si jistí, zda se v této oblasti může shodovat s webem monday.com.

Kolo čtyři myšlenky

monday.com končí dobře a začíná ukazovat svou kvalitu pod kapotou. Obě platformy mají vzhled, charisma a styl, ale monday.com má jasnou výhodu, když se věci stávají více technickými.

Monday.com používá 256bitové šifrování AES pro ukládání dat a jeho TLS v1.2 získává přes Asana TLS v1.1 pro přenos dat, má silnější šifrování. Má také dvoufaktorové ověření ve všech plánech. Preferujeme také jeho možnosti zabezpečení.

Pokud si chcete nastavit dvoufaktorové ověřování sami, podívejte se na náš nejlepší článek o aplikacích 2FA pro nejnovější software, který vám k tomu může pomoci..

Monday.com se svým silnějším výběrem bezpečnostních prvků ukončí souboj údery.

Kolo: Zabezpečení & Soukromí bod pro monday.com

monday.com Logo
Logo Asana

5

Závěrečné myšlenky

Ve dvou kolech za kus se tento zápas dostane do verdiktu bodů. Naše konečné rozhodnutí je však snadné. Asana se vrhla dopředu na funkce a cenu, ale monday.com není drahá a její sada funkcí je ideální pro to, o co jde. Nabízí více bezpečnosti a má kvalitní pocit.

Myslíme si, že to ukazuje jeho kvalitu více, když přecházíte z běžného na obchodní použití. Vyhraje soutěž tím, že se bude více snažit odlišit sebe ve svých výherních kolech.

Vítěz: monday.com

Oba nástroje se snadno používají a plnohodnotně fungují. Doporučujeme každému, kdo chce plánovat projekty. Asana je ležérnější, zatímco monday.com má větší hloubku.

Mají bezplatné zkušební verze, pokud si je chcete prohlédnout a porovnat je sami. Asana má také volnou vrstvu, což z ní činí dobrý nástroj pro studenty nebo jednotlivce, kteří ji chtějí použít jako základní plánovací nástroj.

Pokud jste si vzali některý z nástrojů pro rotaci, rádi bychom slyšeli vaše zážitky. Prosím, dejte nám o nich vědět v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map