Má vaše firma plán zálohování?

Věci se mohou a pravděpodobně pokazí v určitém okamžiku, i když uděláte maximum pro to, abyste předešli katastrofě. Tato filozofie platí také pro náš počítačový software a hardware, i když v tomto případě se musíme připravit na nehody a jiné poruchy, které by mohly způsobit ztrátu dat.


Má vaše firma plán zálohování, když se stane neočekávané?

Přirozené katastrofy nevybírají a nevybírají své oběti, prostě se stávají. Zemětřesení, povodně a sesuvy půdy vás mohou oddělit od důležitých obchodních údajů. Zloději, vetřelci a škodliví hackeři nejsou tak slepí jako příroda, ale neváhají poškodit vaši firmu ve svůj prospěch. Vaši zaměstnanci mohou také nechtěně smazat soubory, z nichž nemá nikdo užitek.

Protože vaše firma nefunguje ve vakuu, je obtížné tomu úplně zabránit. Pokud prevence selže, je nejlepší mít dobrý plán zálohování, který bude řešit nové problémy.

Co je plán zálohování?

Plán zálohování je strategie, která definuje, jak budete zálohovat data. Může to zahrnovat ukládání dat v počítači, ale také na externím zařízení a na vzdáleném místě, například v cloudu. To je stejně pravidlo 3-2-1. 

Můžete také vytvořit další konkrétnější plán zálohování, který se zabývá pouze zálohováním dat do cloudu. Pokud tak učiníte, můžete snadno implementovat pravidlo zálohování 3-2-1 pomocí služeb, které poskytují hybridní zálohování. 

Hybridní zálohování umožňuje zálohovat data do externího zařízení i do cloudu současně. Chcete-li se o tom dozvědět více, přečtěte si našeho průvodce hybridním zálohováním pro malé a střední podniky a konzultujte naše nejlepší hybridní zálohování pro obchodní Roundup pro služby, které jej nabízejí..

Typy zálohování

Cloud nebyl vždy tak, jak podniky zálohovaly svá data. Před deseti lety – starověká historie, z hlediska IT – podniky používaly k zálohování svých dat magnetické pásky, diskety a CD. Chvíli to bylo slušné řešení, ale ne nejefektivnější, protože tato zařízení byla držena na stejném fyzickém místě, což usnadnilo katastrofám jejich poškození.

Když společnosti potřebovaly rozšířit svou paměťovou kapacitu, aby uspokojily zvýšenou poptávku po datech, obrátily se na pevné disky. Některé z těchto jednotek byly dodány a uloženy na jiném místě, aby se zabránilo ztrátám způsobeným výše uvedenými přírodními katastrofami a jinými nehodami.

Byl to však přinejmenším nepříjemný proces, protože společnosti potřebovaly fyzicky dodávat velké pevné disky na jiné místo. Navíc to také nebylo levné.

Technologie se neustále vyvíjí, takže potřeba takových archaických metod se z velké části vytratila. Dnes si můžete z pohodlí vaší kanceláře zálohovat svá data do vzdáleného datového centra.

Díky tomu je online zálohování jedním z nejlepších a nejúčinnějších způsobů zálohování všeho, co chcete. 

Vše, co potřebujete, je vybrat a přihlásit se k odběru jedné z nejlepších služeb podnikového zálohování. Pokud jste však stará škola, přečtěte si náš článek o nejlepším offline zálohovacím softwaru.

Výhody online zálohování pro firmy

Budeme hovořit o důvodech, proč je online zálohování skvělou volbou pro vaši firmu, jakož i vaše osobní údaje. Pokud jste přesvědčeni, že potřebujete záložní službu, můžete přejít přímo na naše recenze podnikových záloh a seznámit se s konkrétními službami.

Úložiště na vzdáleném místě

Jak jsme již zmínili dříve, jednou z klíčových výhod online zálohování je skutečnost, že soubory můžete ukládat na jiném vzdáleném místě. I když ve vašem městě je oheň nebo hurikán, můžete si být jisti, že vaše data na vás budou čekat poté, co vyřešíte více okamžitých problémů.

Při přenosu souborů do datového centra, které patří k online záložní službě, budou vaše data replikována na více serverů, podobně jako u RAID. Servery jsou často umístěny v různých datových centrech, díky čemuž jsou vaše data nadbytečná a umožňuje vám přístup k nim bez ohledu na možné prostoje v jednom datovém centru..

Kromě toho datová centra využívají různé bezpečnostní funkce k zajištění bezpečnosti vašich dat. Patří k nim ploty, hlídky, 24/7 ostraha, přístup na klíčové karty, chladicí zóny, protipožární systémy, záložní generátory, zvýšené podlahy a další. Pokud se chcete dozvědět více o používaných metodách, přečtěte si náš článek o zabezpečení datového centra.

Datová centra jsou také energeticky účinnější, což znamená, že spotřebovávají méně energie a některá z nich ji získávají z udržitelných zdrojů. Další informace o tom naleznete v článku o úložišti zelených cloudů.

Získejte přístup ke svým souborům kdekoli a kdykoli

I když jsou vaše data na vzdáleném místě, neznamená to, že jsou nepřístupná. Zálohování online umožňuje přístup k vašim datům z počítače nebo pomocí webového klienta služby. Většina zálohovacích služeb je navíc dodávána s jejich vlastními aplikacemi pro chytré telefony, což znamená, že můžete zálohovat na cestách.

Některé služby vám dokonce umožňují zálohovat data smartphonu a doporučujeme vám to, zejména pokud zařízení používáte pro své obchodní potřeby. Tyto služby najdete v naší nejlepší online záloze pro mobilní zaokrouhlování. 

To vše umožňuje získávat vaše data bez běhu do kanceláře, protože nyní můžete získat, co chcete, odkudkoli. Tento neustálý přístup posiluje popularitu online zálohovacích služeb.

Online zálohování a náklady

Ekonomika počítačové kriminality

Snížení nákladů pomáhá každé firmě, takže je nejlepší, pokud nepotřebujete velké investice do pronájmu prostoru a placení za účty za spotřebu energie, a to díky požadavku na provoz a chlazení vlastních serverů..

Online zálohovací služby to dělají za vás a pomáhají vám tak šetřit peníze. Některé z těchto služeb, například Backblaze for Business, účtují za neomezenou zálohu jednoho počítače pouhých 6 $ měsíčně. Pokud se o tom chcete dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Backblaze for Business. Další dostupné alternativy najdete v našem nejlevnějším online záložním seznamu.

Okamžité a automatické

Jakmile vytvoříte svůj počáteční plán zálohování pomocí služby, nemusíte zálohu neustále spravovat. Místo toho se to stane okamžitě a automaticky, protože služby zálohování umožňují zapnout nepřetržitou zálohu nebo nastavit plán zálohování. 

Tímto způsobem se můžete soustředit na svou práci, zatímco vaše soubory jsou automaticky zkopírovány do cloudu na pozadí.

Když dojde k katastrofě, můžete data rychle načíst také, což znamená, že nebudete ztrácet čas a peníze, a zákazníci si nemusí ani všimnout, že je něco špatně.

Bezpečnostní

Online zálohovací služby také zajišťují, že cloudové zabezpečení vašich souborů je dostatečné, abyste se nestali obětí počítačové kriminality. Je pravděpodobné, že pokud nemáte ochranu, protože podle minulého roku se útoky ransomware více než zdvojnásobily, podle ZDNet. Kromě toho mohou hackeři ukrást vaše přihlašovací údaje nebo si přečíst citlivá data.

To znamená, že cloudové služby mají záda, protože používají metody k potlačení těchto škodlivých akcí proti vám. Soukromé šifrování zajistí, že budete moci číst pouze vaše data, dvoufaktorová autentizace ochrání vaše přihlašovací údaje, zatímco verzování vám pomůže načíst vaše data, pokud vás zasáhne ransomware.

Jednou z nejbezpečnějších služeb je CrashPlan. Podrobnosti o jeho zabezpečení získáte v naší recenzi CrashPlan.

Ostatní výhody

Některé služby mají speciální funkce. Mezi ně může patřit analýza fotografií, sdílení souborů a synchronizace na více zařízeních, což v podstatě kopíruje soubory a jakékoli změny v nich na více zařízeních. 

Sdílení a synchronizace souborů jsou funkce vypůjčené z cloudového úložiště. Pokud si nejste jisti rozdílem mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení.

Pokud potřebujete sdílení a synchronizaci souborů, podívejte se na naši recenzi IDrive for Business. Pro fotografické funkce poháněné umělou inteligencí a schopnost prohledávat vaše zálohované fotografie podle různých kritérií je BigMIND Business skvělou volbou. Přečtěte si o tom více v naší recenzi BigMIND Business.

Záloha založená na obrázku vs. záloha založená na souboru

Obecně lze vytvořit dva druhy zálohování: úroveň souboru a úroveň obrázku. Zálohování na úrovni souborů umožňuje vybrat a vybrat soubory a složky. Na druhé straně zálohy na úrovni obrazu replikují celý váš systém, což znamená, že pokud dojde k katastrofě, můžete obnovit všechna data a aplikace..

Obě metody zálohování mají své výhody a nevýhody, takže vyberte tu, která se nejlépe hodí na základě vašich potřeb a toho, co chcete zálohovat. Pokud to vyžaduje zálohování obrázků a potřebujete nápady na služby, které jej poskytují, podívejte se na náš nejlepší článek o zálohování obrázků.

Kdy zálohovat?

Neexistuje pravidlo univerzální velikosti, protože je to jen zdravý rozum. Musíte si představit pravděpodobný scénář, který by mohl vést ke ztrátě dat, abyste je mohli včas chránit.

S ohledem na to se můžete spolehnout na nepřetržité zálohování, které zajistí zálohování souborů, které přidáte nebo změníte. Nepřetržitá záloha také nahraje vaše data postupně, abyste ušetřili čas a šířku pásma.

Nezapomeňte však, že nepřetržité zálohování může občas využívat spoustu počítačových zdrojů. Pokud se tomu chcete vyhnout, použijte raději plánovač zálohování. Nejprve se však ujistěte, že znáte kritické časy, které potřebujete k zálohování dat.

Závěrečné myšlenky

Online zálohování má oproti tradičním strategiím zálohování a funkcím, které mohou vaší firmě pomoci jiným způsobem, mnoho výhod. Nejvýznamnější nevýhody jsou zotavení po katastrofě, snížení nákladů a snadný přístup k vašim souborům. Získáte také metody zabezpečení softwaru, které chrání vaše data, automatizaci zálohování a více času na skutečnou práci.

Co si myslíte o zálohování souborů do cloudu? Stále váháte, nebo jste připraveni přejít na online zálohu a těžit z jeho výhod? Sdělte nám své myšlenky v sekci níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me