Jak propagovat své podnikání v roce 2020 pomocí reklam Google

Podnikání je těžké, zejména pokud nevíte, jak správně propagovat své podnikání. Bez ohledu na to, jak dobrý je váš produkt nebo služba, pokud nevíte, jak jej prodat, vaše firma propadne. Doba. Na druhé straně jsou dnes zákazníci zaplaveni reklamami. Jak se vám v této marketingové džungli podaří, jako někdo, kdo do marketingu opravdu není, propagovat vaši společnost atraktivně?


Jednou z možností jsou reklamy Google. Díky reklamám Google se nedostanete jen k lidem, které hledáte, můžete využít obrovský datový fond společnosti Google k propagaci a růstu vaší firmy správným způsobem.

V tomto článku vám ukážeme, co jsou reklamy Google a jaké výhody tato platforma nabízí. Poté vám poskytneme praktický návod a několik odborných tipů, abyste si dnes mohli nastavit a spustit první kampaně s reklamami Google. Začněme.

Co jsou reklamy Google

Reklamy Google, které jej stále můžete znát jako Google Adwords (bylo rebrandingováno v roce 2018), je marketingová platforma, která spolupracuje s řadou produktů Google. Cílem je podpora online marketingu v jejich marketingových kampaních.

Reklamy Google však neprovádějí pouze reklamu ve vyhledávačích. Pomocí této platformy můžete umístit různé typy reklamy, například grafickou reklamu (Google AdSense), videoreklamu (prostřednictvím YouTube) a Nákupy Google..

Výsledky Nákupů Google vypadají takto:

Na druhou stranu Google SEA:

Zejména v těchto dvou oblastech používá Google tzv. Nabídkový systém. V další části vysvětlíme, jak to funguje.

Jak funguje systém nabídek Google Ads

Aukce reklam Google fungují trochu jinak, než si mnoho lidí myslí. Jako online obchodník umístíte nabídku na určitá klíčová slova. Když někdo zadá klíčové slovo do Googlu, nabídky vyhodnotí algoritmus reklam Google. Kromě výše nabídky je pro systém důležitý tzv. „Skóre kvality“.

Skóre kvality je metrika vytvořená společností Google, která slouží k určení kvality a relevance reklamy pro konkrétní klíčové slovo. Kromě relevance hrají důležitou roli také výhody a zaměření na zákazníka.

Je důležité si uvědomit, že Google používá ke stanovení skóre kvality tři věci: reklamu, klíčové slovo, pro které nabízíte nabídku, a vstupní stránku, na kterou má reklama odkazovat. Proto nestačí pouze optimalizovat reklamy. Také by měla být optimalizována vstupní stránka.

Pokud s reklamami dosáhnete dobrého skóre kvality, můžete v aukci nabídnout méně než ostatní uživatelé a přesto vyhrát.

Výhody reklam Google

Než se dostaneme do tutoriálu, poskytneme vám dobré důvody pro používání reklam Google.

Testování A / B

Reklamy Google přicházejí s mnoha vestavěnými funkcemi pro provádění testů A / B. Testy A / B jsou experimenty, ve kterých chcete prozkoumat účinky vašich reklam. Máte stav A a stav B, které se liší pouze v jednom detailu.

Například změna pohlaví je běžným způsobem provádění A / B testů: ve skupině A testujete reklamu na čistě mužské cílové skupině, zatímco skupina B je čistě ženské cílové skupině. Usnadňuje tak určení účinku nebo spíše dopadu reklamy na určitou cílovou skupinu.

Protože platforma má mnoho možností měření a nastavení, je snadné si s nimi hrát. Další snadný způsob testování A / B naleznete v našem článku o používání Instapage.

Návratnost investic

U reklam Google platíte pouze za výsledky. Pokud víte, jak funguje fakturační model platby za proklik, víte, že vaše nabídka je pevná částka, kterou zaplatíte za každé kliknutí na vaši reklamu. Pokud je vaším cílem generovat kliknutí, lze snadno sledovat návratnost investic vaší marketingové kampaně.

Google má však další funkce, které usnadňují měření návratnosti investic pro složitější konstelace.

Rychle

Pomocí reklam Google můžete rychle nastavit a vyhodnotit své marketingové kampaně. Zabere to spoustu práce, což znamená, že můžete být v provozu během několika hodin, než abyste si na to vymýšleli sami dny,.

Multifunkční a flexibilní

Díky platformě reklam Google přinesl na trh nástroj pro moderního marketingu, který je všestranný ve svém rozsahu funkcí a flexibilní v platbě. Prakticky neexistují žádné minimální investice. Můžete začít a testovat s několika babkami.

Velké publikum

Google je obrovský a oslovuje více lidí – je 3,8 miliard vyhledávání denně – než Facebook nebo Instagram. Další výhodou reklam Google je načasování. Díky tomu můžete oslovit lidi během výzkumu (googling je intuitivní proces), takže získáte přístup k potenciálně zainteresovaným stranám v raných fázích vyhledávání informací..

Remarketing

Existuje více než 250 produktů Google. Je snadné sledovat potenciální zákazníky a vaše publikum na několika kanálech a zaznamenávat je pomocí reklamy. Pokud máte problémy s jinými produkty Google, podívejte se na naše další články o službách Google, jako je to, co je jednotka Google a jak to funguje, a naše recenze Google Keep.

Reklamy Google vs. Facebook

Pokud vás zajímá, která platforma je lepší, reklamy Google nebo Facebook, musíme vás zklamat. Na tuto otázku neexistuje konečná odpověď.

Porovnejte Facebook s Google a zjistíte, že vaše marketingová strategie je klíčová. Jednoduše nelze říci, že Facebook je obecně lepší než Google. Musíte se na to dívat od scénáře k scénáři.

V některých situacích jsou reklamy Google lepší než reklamy na Facebooku a naopak. Bez ohledu na to, který kanál je pro vás v daném okamžiku lepší, je třeba provést u každého A / B testování, abyste zjistili příčinu a dopad své marketingové strategie.

Jak používat reklamy Google

První věc první: Google nabízí kupón, který byste měli použít. Pokud utratíte 50 USD za platformu Reklamy Google, dostanete 100 EUR na reklamní rozpočet. V prvním kroku to zajistíme. Přejděte na následující odkaz a zadejte adresu Gmailu, kterou chcete použít k umístění reklamy.

Jakmile zadáte svou e-mailovou adresu, obdržíte e-mail s kódem kupónu, který můžete uplatnit v reklamách Google. Nyní vám ukážeme, jak pomocí reklam Google dosáhnout nejlepších výsledků.

Nejprve otevřete nabídku Reklamy Google.

Kliknutím na „kampaně“ a stisknutím modrého tlačítka „+“ vytvoříte novou kampaň.

Otevře se okno, ve kterém můžete nastavit cíle své marketingové kampaně. Zde můžete rozlišovat mezi následujícími cíli:

  • Odbyt
  • Vede
  • Provoz webových stránek
  • Zohlednění produktu a značky
  • Povědomí o značce a dosah
  • Propagace aplikace

Můžete také vytvořit kampaň bez cíle, ale doporučujeme začátečníkům, aby to neudělali.

Podle toho, jaký cíl vyberete, budete mít k dispozici různé typy kampaní. Například typ kampaně „vyhledávání“ můžete použít, pouze pokud vyberete cíle „prodej“, „potenciální zákazníci“ nebo „provoz na webu“.

Když začnete, může být užitečné získat důvěru. Zejména pokud prodáváte produkt nebo službu, může být strategicky moudřejší zahájit jednu nebo dvě kampaně zaměřené na povědomí o značce a zvážení produktu, než vygenerujete potenciální zákazníky a prodej.

V našem tutoriálu se snažíme získat provoz na našich webových stránkách, proto jsme vybrali cílový „webový provoz“ s typem kampaně „vyhledávání“.

Poté se objeví nové pole, ve kterém musíte zadat adresu URL svého webu. Jakmile to uděláte, stiskněte „pokračovat“.

Dalším krokem je zadání dalších informací o vaší kampani. Pojmenujte kampaň a vyberte mezi sítěmi, na které chcete cílit pomocí reklam. V našem scénáři budeme mít k dispozici vyhledávací síť a zobrazovací síť.

V části Zobrazit další nastavení můžete nastavit období, možnosti adresy URL kampaně a dynamické reklamy ve vyhledávání. Pokud se posunete dále, dostanete se do sekce „cílení a publikum“.

Tam se magie stává. Zde musíte zadat geografické umístění a jazyky. Obzvláště důležitá je oblast „publika“. Zde můžete definovat svou cílovou skupinu v části „procházet“. Vezměte si více času a vyzkoušejte si to, zejména pokud ještě neznáte svou cílovou skupinu.

Po zúžení cílové skupiny vám Google vygeneruje návrhy, které najdete na kartě „nápady“.

Přejděte, dokud se nedostanete do sekce „rozpočet a nabízení“. To je o tom, jak vysoko chcete, aby vaše nabídka byla ve virtuálních aukcích. Znovu si zahrajte s různými částkami a zjistěte, která z nich pro vás nejlépe funguje.

Doporučujeme ponechat způsob doručení na „standardní“, zejména pro začátečníky.

Po nastavení denního rozpočtu je dalším krokem nastavení cíle aukce. To je metrika, kterou Google používá k optimalizaci vaší nabídky. Můžete vsadit na konverze, hodnotu konverze (pokročilé) a kliknutí. Můžete také nastavit strategii nabídek ručně, ale znovu, pokud jste v reklamách Google nováčkem, ne.

Nyní pokračujte kliknutím na „Uložit a pokračovat“.

Dalším krokem je definování reklamních sestav. Google vás opět podporuje nápady na klíčová slova odvozenými z adresy URL, kterou jste zadali na začátku. Může být užitečné vzít URL od konkurenta, který je v podobném segmentu trhu jako vy.

Případně můžete provádět výzkum klíčových slov pomocí nástrojů, jako jsou Ahrefs nebo SEMrush.

Nyní přidejte vybraná klíčová slova do reklamní sestavy kliknutím na znaménko „+“ vedle klíčového slova vpravo.

V neposlední řadě musíte nastavit spouštěč reklamy. Spoušť reklamy určuje, kdy je vaše klíčové slovo relevantní pro aukci a kdy nikoli. Google rozlišuje mezi následujícími spouštěči reklam:

  • Volná shoda: zde jednoduše zapíšete klíčové slovo, na které chcete cílit, bez zvláštních symbolů. Široká shoda je klíčové slovo a jeho varianty, včetně pravopisných chyb, synonym a souvisejících klíčových slov.
  • Modifikátor volné shody: s modifikátorem volné shody napíšete před klíčové slovo „+“. Musíte mít alespoň dvě taková klíčová slova, protože Google je používá k vytváření kombinovaných klíčových slov. Má smysl, pokud chcete použít generátor klíčových slov Google, ale přesto ho chcete nasměrovat určitým směrem.
  • Frázová shoda: Frázová shoda spustí všechny aukce vyhledávacích dotazů, které obsahují přesnou frázi, ale mají jiné vyhledávací dotazy před nimi nebo za nimi. Chcete-li do reklamní sestavy přidat frázovou shodu, musíte vložit klíčová slova do uvozovek.
  • Přesná shoda: zde napište klíčové slovo do hranatých závorek. Přesná shoda znamená, že vaše reklamy budou brány v úvahu pro klíčová slova, která jsou přesná nebo velmi podobná.

Další informace naleznete v oficiální dokumentaci společnosti Google.

Nezapomeňte: Testování A / B je také důležité. Hrajte s různými velikostmi klíčových slov, různými spouštěči reklam a mnohem více. To, že klíčové slovo má velký provoz, neznamená, že máte šanci, zejména pokud je mezera konkurenceschopná.

Doporučujeme vám soutěžit alespoň se třemi reklamními sestavami. Chcete-li zjistit, zda je výklenek konkurenceschopný, rozdělte klíčová slova na nízkoobjemový, střední a velkoobjemový.

Až skončíte s klíčovými slovy a spouštěči, pokračujte kliknutím na tlačítko „Uložit a pokračovat“.

Třetím a posledním krokem je vytvoření reklam.

Nejprve vyplňte pole „konečná adresa URL“ adresou URL, na kterou by měli být přesměrováni lidé, kteří kliknou na vaši reklamu. Poté zadejte nadpisy a popis. Vpravo od vstupních polí můžete vidět, jak vaše reklama vypadá v režimu náhledu.

Zde je zapotřebí hodně dovedností, protože chytlavý nadpis a popis jsou důležité pro rozhodnutí potenciálního zákazníka kliknout na reklamu nebo ne.

Google pro vás proto vytvořil vzorové reklamy, které si můžete prohlédnout kliknutím na černé „+“, jak se zobrazuje na tomto snímku obrazovky.

Kampaň dokončíte kliknutím na tlačítko Uložit a pokračovat.

V přehledu znovu zkontrolujte kampaň a kliknutím na tlačítko „Pokračovat v kampani“ přejděte na další krok. Na hlavním panelu byste měli vidět kampaň, kterou jsme právě vytvořili.

Nabízení cen, (opakované) cílení, klíčová slova, výzkum, cílové skupiny, optimalizace vstupní stránky, testování A / B, spouštěče reklam – věci se mohou rychle pokazit. Musíte vědět, co děláte a hodně zkusit. Pokud nevíte, co děláte, můžete vypálit spoustu peněz. Proto chceme, abyste se podívali na Adzooma.

S Adzoomem udělejte práci za vás

Adzooma je společnost zaměřená na pomoc dalším podnikatelům, kteří se nikdy nezapojili do online marketingu, vstoupit do světa online marketingu. Společnost se zaměřuje na reklamy Google.

Adzooma nabízí tři různé balíčky pro reklamy Google. Prvním krokem je kontrola stavu platby za proklik, kde Adzooma během několika minut analyzuje vaše marketingové kampaně s reklamami Google a pošle vám zprávu s užitečnými vylepšeními.

O něco praktičtější je platforma pro správu reklam Google. Adzooma poskytuje software, který vám pomůže vylepšit vaše kampaně s reklamami Google. Software vám ukáže tipy, vyhodnotí vaše kroky a zlepší výkon vaší reklamy.

A konečně, existuje možnost full-service. Díky tomu získáte reklamy Google jako spravovanou službu. Stačí se zaregistrovat a Adzooma začne pracovat. Tato služba je zvláště dobrá pro společnosti, které dosud nezačaly používat reklamy Google nebo nemají v této oblasti malé zkušenosti.

Vyzkoušeli jsme si Adzooma pro sebe velmi rychle a celkově si ten zážitek užil. Je to jen 19,00 $ měsíčně, a proto je mnohem levnější než jakákoli marketingová agentura nebo prodejce, zejména proto, že se společnost zaměřuje na vaše výsledky a ne pouze na své vlastní. Je to také opravdu rychlé, neexistují schůzky nebo cokoli, hned dostanete jen to, co potřebujete.

Závěrečné myšlenky

Online marketing je nic jiného než snadný, zejména pokud jste v této oblasti nikdy nepracovali. Naštěstí existují moderní řešení, jako jsou reklamy Google a Facebook, které vám usnadní vstup do světa marketingu. To znamená, že musíte vědět, co děláte, nebo vyzkoušet spoustu věcí. Jinak můžete vypálit spoustu peněz.

Když jsme se podrobně podívali na Adzooma, všimli jsme si, že dostáváte docela dost služeb za málo peněz. Pokud nechcete jít na Fiverr, Adzooma je osvěžující alternativou pro společnosti, které se nikdy nezapojily do online marketingu a reklam Google.

Co si myslíte o Adzooma? Využili jste tuto službu? Prosím, dejte nám vědět v komentářích, a děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me