Egnyte vs Box: Zúčtování úložiště podnikových souborů pro rok 2020

Pokud jste si přečetli naši samostatnou recenzi Egnyte Connect a Box, ale stále se nemůžete rozhodnout, která služba pro vás bude fungovat nejlépe, jsme tu pro vás. Výběr mezi nimi není jasný, protože oba jsou na našem seznamu nejlepších poskytovatelů EFSS. Abychom vám pomohli vymyslet si mysl, položíme Egnyte vs. Box a uvidíme, která z nich vyjde nahoře.


Egnyte Connect je schopná služba, která poskytuje plány s velkou hodnotou, silným zabezpečením, bohatou možností synchronizace a sdílení a intuitivním uživatelským dojmem. Ačkoli Box má dražší plány, poskytuje také více možností správy uživatelů. Navíc nemůžete snadno zrušit jeho funkce synchronizace a sdílení ani vynikající zabezpečení. 

Ačkoli tyto služby EFSS mohou provádět různé funkce pro různé podnikové uživatele, zaměřují se na podobné faktory včetně synchronizace a sdílení souborů, zabezpečení, správy uživatelů, aplikací produktivity a nákladů na úložiště. Budeme porovnávat obě služby v těchto kategoriích, s výjimkou aplikací pro produktivitu, protože tyto služby jsou shodné.

Pokud však nepotřebujete službu EFSS, ale spíše službu zaměřenou na domácí nebo malé podniky, podívejte se na naše nejlepší srovnání cloudového úložiště a nejlepší články o cloudovém podnikání..

Na konci každého kola vyhlásíme vítěze a na konci článku oznámíme celkového vítěze. Začneme bitvu porovnáním toho, kolik úložného prostoru služby poskytují a za jakou cenu.

1

Ceny

Nejlepší je, když za své peníze získáte spoustu úložiště. Čím více získáte, tím lepší je hodnota předplatného. Je také důležité mít více plánů, ze kterých si můžete vybrat, protože vám umožní najít plán, který vyhovuje vašim potřebám. Z tohoto důvodu je nejlepší, pokud služba nabízí bezplatný plán nebo zkušební verzi, která vám umožní službu otestovat.

Před rozhodnutím o plánu je však důležité vědět, jaké funkce a jaký typ podpory potřebujete, protože ne všechny plány nabízejí stejnou sadu.

Egnyte

Pokud máte jen několik uživatelů, plán týmu Egnyte Connect provede tuto práci. Je to 10 $ měsíčně na uživatele a poskytuje vám 1 TB úložiště. Můžete mít jednoho až tři uživatele, což z něj činí životaschopné řešení pro jednoho uživatele.

Pro ty, kteří potřebují více než tři uživatele, bude stačit „kancelářský“ plán. Může pojmout pět až 25 uživatelů a poskytuje 5 TB online úložiště za 8 $ měsíčně na uživatele. Pokud potřebujete mezi 25 a 100 uživateli, nejlepší je sázka „business“. Získáte 10 TB za 20 $ měsíčně na uživatele.

Majitelé podniků, kteří mají více než 100 uživatelů, se budou muset přihlásit k odběru „podnikového“ plánu, který vyžaduje, abyste od Egnyte dostali odhad ceny. Plán „Enterprise“ poskytuje úložiště, které se přizpůsobí vašim potřebám. Pokud se chcete dozvědět více o funkcích tohoto plánu, navštivte stránku Egnyte s cenami.

Krabice

Box má podobnou strukturu cen, ale zahrnuje také několik osobních plánů. Pokud nejste firma, můžete se přihlásit k odběru plánu „individuální“ nebo „osobní prof“. „Individuální“ plán je zdarma a získáte 10 GB, zatímco „osobní profík“ poskytuje 100 GB za 10 USD měsíčně.

První podnikatelský plán je „startér“, který vyžaduje minimálně tři uživatele a může podporovat maximálně 10 uživatelů. Získáte tak pouhých 100 GB úložného prostoru za cenu 5 $ měsíčně na uživatele. 

Další plán „business“ však poskytuje neomezené úložiště za 15 USD měsíčně na uživatele. Vyžaduje minimálně pět uživatelů, ale nemá horní limit.

Plán „business plus“ vám poskytne stejné množství úložného prostoru a počet uživatelů, ale poskytuje více funkcí. Na stránce určující cenu můžete vidět, které funkce přidává. Plán vám vrátí 25 $ měsíčně na uživatele. 

Pro pokročilé funkce správy obsahu a zabezpečení se můžete přihlásit k odběru „podnikového“ plánu, ale stejně jako u Egnyte je třeba získat cenovou nabídku.

První myšlenky

Pokud potřebujete neomezený úložný prostor nebo nějakou specifickou funkci Boxu, Box je tu lepší volbou.

Je však jasné, že Egnyte Connect je výhodnější řešení pro malé firmy, které nepotřebují neomezené úložiště. I když jste větší firma, možná nebudete potřebovat tolik prostoru a Egnyte svou práci dokončí. Vítězem tohoto kola je proto Egnyte Connect.

Kolo: Cenový bod pro Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo společnosti Box

2

Sync

Synchronizace je klíčovou funkcí jakékoli služby EFSS, protože umožňuje replikovat soubory do cloudu a do všech zařízení a zároveň spolupracovat se spoluhráči v téměř reálném čase.. 

Jak dobře se synchronizuje, záleží na řadě faktorů, včetně vaší vzdálenosti k serveru a použití synchronizačního algoritmu na úrovni bloku, který zrychluje přenos již nahraných souborů přenesením pouze těch částí souborů, které se změnily, spíše než celý soubor.

Egnyte Connect ani Box však nepoužívají synchronizační algoritmus na úrovni bloku. To však není divné, protože to většina služeb EFSS neposkytuje. Pokud si však myslíte, že je to nutné, vyzkoušejte Dropbox Business. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi Dropbox Business.

Egnyte

To znamená, že Egnyte Connect nahrál naši testovací složku se zipem přesně v době, kterou jsme očekávali, vzhledem k naší šířce pásma připojení.

egnyte-vs-box-egnyte-desktop-client

Egnyte Connect nepoužívá standardní přístup k synchronizaci složek. Spíše používá síťovou jednotku, která vám umožní zobrazit náhled souborů bez jejich stažení, což vám ušetří místo. Pokud potřebujete ukládat soubory pro použití offline, můžete je za tímto účelem označit.

Když však umístíte soubory na síťovou jednotku, budou uloženy na pevném disku a v cloudu. Pokud chcete ukládat soubory pouze v cloudu, můžete pomocí selektivní synchronizace zakázat ukládání na pevný disk.

Krabice

Boxova synchronizace funguje pomocí standardního modelu, což v tomto případě znamená opak Egnyte. Ve výchozím nastavení bude Box synchronizovat soubory z cloudu do počítače. Navíc budou všechny soubory, které umístíte do synchronizační složky, replikovány do cloudu, ale zůstanou také na pevném disku.

egnyte-vs-box-box-desktop-client

Soubory můžete ponechat pouze v cloudu pomocí možnosti „nesynchronizovat“ od webového klienta. Box vám umožní udělat totéž z klientského počítače, ale vaše soubory nebudou k dispozici offline.

Testovali jsme přenosové rychlosti Boxu stejnou metodou jako Egnyte a výsledky byly srovnatelné.

Round Two Myšlenky

Obě služby mají vysoké rychlosti a podobný přístup k synchronizaci. Preferujeme však přístup Egnyte lépe, protože ve výchozím nastavení vám pomáhá zachovat místo na pevném disku. To je ještě důležitější, pokud používáte ultratenké notebooky s SSD, které jsou oblíbené u firemních uživatelů.

Kolo: Synchronizační bod pro Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo společnosti Box

3

Sdílení

Používání synchronizace je v pořádku, ale pro spolupráci s ostatními je třeba sdílet soubory. Nejlepší je, pokud je sdílení snadné, rychlé a schopné přejít přímo k jednotlivým uživatelům a skupinám. Měly by být k dispozici silné možnosti řízení obsahu, které chrání vaše sdílené složky před nežádoucím přístupem. Tyto ovládací prvky mohou zahrnovat ochranu heslem, data vypršení platnosti a oprávnění.

Egnyte

Chcete-li sdílet soubory a složky pomocí Egnyte Connect, můžete vygenerovat odkazy. Poté můžete definovat, kdo k nim má přístup. Může to být „kdokoli“, „kdokoli s heslem“, pouze vaši uživatelé nebo ti, kterým odkaz pošlete e-mailem. Kromě toho můžete odkaz chránit heslem, nastavit, aby jeho platnost vypršela po několika staženích nebo k určitému datu. Stahování můžete také zcela zakázat.

Další zajímavou možností je možnost vygenerovat odkaz pro nahrávání, který mohou ostatní použít ke sdílení obsahu s vámi.

sdílení souborů egnyte-vs-box-egnyte-file

Složku nemusíte sdílet pouze jako odkaz, ale můžete do této složky pozvat jednotlivé uživatele nebo skupiny a přiřadit jim oprávnění. Může to být „vlastník“, „plný“, „editor“ a „prohlížeč“. Jakmile sdílíte některou z metod, uvidíte na samostatné stránce odkazy, které s vámi sdílíte, a odkazy, které s vámi ostatní sdílejí.

Krabice

Box také umožňuje uživatelům sdílení vytvořením odkazu pro soubory a složky nebo pozváním uživatelů k připojení ke složkám. Bez ohledu na metodu můžete přizvaným uživatelům udělit oprávnění „editor“ nebo „zobrazit“. „Editoři“ mohou prohlížet, upravovat, nahrávat, sdílet a stahovat obsah, zatímco „diváci“ mohou sdílet a stahovat pouze.

egnyte-vs-box-box-share-link-settings

Můžete také zveřejnit odkaz, viditelný pouze pro lidi z vaší organizace nebo přístupný pouze pro pozvané uživatele. Bez ohledu na to, kdo má přístup, můžete nastavit odkaz tak, aby umožňoval pouze „prohlížení“ nebo „prohlížení a stahování“. 

Navíc můžete zabezpečit odkaz pomocí hesla, nastavit datum vypršení platnosti a zakázat stahování. Pomocí funkce „žádost o soubor“ můžete ostatním umožnit nahrání obsahu do cloudového úložiště.

Při sdílení složek můžete uživatelům také poskytnout jedno ze sedmi různých úrovní oprávnění: spoluvlastník, editor, uploader prohlížeče, uploader prohlížeče, prohlížeč, prohlížeč nebo uploader.

Kolo tři myšlenky

Obě služby mají silné možnosti sdílení, takže se musíme rozhodnout, kdo bude vítězem, rozdělit si vlasy. Box má více úrovní oprávnění, což vám umožňuje doladit přístup, ale není zřejmé, že každý potřebuje takovou úroveň kontroly. 

Navíc odkazy Egnyte mohou vypršet po několika staženích a Egnyte dodá stránku, která ukazuje audit vašich akcií. Tam jsme rozdělili rozdíl, takže Egnyte Connect vyhraje toto kolo.

Kolo: Bod sdílení pro Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo společnosti Box

4

Bezpečnostní

Přesun obchodních údajů do cloudu není piknik, protože pachatelé počítačové kriminality by nechtěli nic jiného, ​​než získat k nim přístup. Z tohoto důvodu je prvořadé mít silnou cloudovou bezpečnost. To se skládá ze šifrování, ochrany při přenosu, funkcí, které bojují s ransomwarem, dvoufaktorové autentizace a dalších.

Šifrování zašifruje vaše data tak, aby si je nikdo nemohl přečíst. No, nikdo, kdo nemá váš šifrovací klíč, alespoň. Z tohoto důvodu je nejlepší, když služby poskytují soukromé šifrování. Navíc by měli mít protokol TLS / SSL, který chrání vaše soubory při přenosu.

Tyto metody však nepomohou, pokud uživatelé vytvoří slabá hesla. Je zřejmé, že je nejlepší, pokud se uživatelé budou řídit doporučenými pokyny a místo toho vytvářet silná hesla. 

Nejlepší je, když služby poskytují dvoufaktorové ověření, což poskytuje další vrstvu ochrany pověření uživatele. Pokud je povoleno, dvoufaktorové ověřování vyžaduje, aby uživatelé přihlašovali kód při přihlášení z neznámého zařízení. Jak vidíte, nejedná se o kategorii, kterou můžete ignorovat, takže se podívejme, jak Egnyte a Box porovnávají.

Egnyte

Egnyte používá AES 256-bit k šifrování souborů před tím, než opustí váš počítač. Při přenosu protokol TLS chrání vaše soubory se stejnou úrovní šifrování. Jakmile jsou vaše soubory na serverech, zůstanou vaše data v zašifrované podobě. Egnyte ve výchozím nastavení spravuje váš klíč, což znamená, že vaše šifrování není soukromé.

Pomocí správy klíčů Egnyte však můžete pomocí hesla zadat externí hlavní klíč, který šifruje šifrovací klíč Egnyte. Pokud nechcete používat správu Egnyte Key Management, můžete použít Boxcryptor, soukromý doplněk šifrování. 

Egnyte používá dvoufaktorové ověřování, takže se nemusíte obávat neoprávněných přihlášení. Jako správce můžete také určit vlastní požadavky na heslo, časový limit relace, prevenci opětovného použití hesla, dobu střídání hesla a další.

Můžete také použít služby jednotného přihlášení (SSO), například OneLogin, Bitium a Okta, k dalšímu zabezpečení a zjednodušení procesu přihlášení.

Egnyte vám také dává možnost provést vzdálené vymazání zařízení, které odstraní synchronizované soubory a omezí přístup k obsahu cloudu.

Zpevněná datová centra Egnyte využívají kontroly biometrických přístupů, 24 hodinový dohled a redundanci a mohou odolávat přírodním katastrofám, jako jsou povodně a požáry. Zařízení jsou rovněž v souladu s normami SOC 2, ISO 270001 a SSAE 16 typu II.

Pokud však data nechcete uchovávat v datových centrech Egnyte, můžete použít své vlastní hybridní cloudové řešení, což znamená, že některá data můžete uchovávat v cloudu Egnyte a jiná na osobních serverech. To vám umožní implementovat specifické bezpečnostní funkce, které potřebujete.

Krabice

Stejně jako Egnyte používá Box 256bitový AES k šifrování souborů před opuštěním zařízení. Protokol TLS je bude chránit při přenosu. Box však ukládá a spravuje váš klíč. Pokud to chcete udělat sami, můžete použít Box KeySafe nebo šifrovat soubory pomocí Boxcryptoru.

Box pomáhá chránit vaše přihlašovací údaje pomocí dvoufaktorové autentizace. Umožňuje také využívat služby SSO, jako jsou Bitium, Okta a OneLogin. Můžete také určit, jak silná by měla být hesla uživatelů, trvání relací, omezení opětovného použití hesla, plány změny hesla a další.

Box poskytuje připnutí zařízení, což vám umožňuje určit, kolik zařízení se může každý uživatel připojit k cloudu. Kromě toho vám umožní kontrolovat zařízení používaná vašimi uživateli a omezit jejich přístup k cloudu. Soubory, které jsou již synchronizovány, však zůstanou na zařízeních. Do svého účtu můžete přidat vzdálené vymazání, ale budete muset kontaktovat Box.

Box má však zajímavou funkci, která se nazývá „boxový štít“, který vám umožňuje označit obsah jako „důvěrný“ a pomůže vám jej ovládat. Můžete například zjistit podezřelé chování a zabránit sdílení tohoto obsahu.

Box uchovává vaše data v kalených datových centrech, která dodržují normy ISO 27001, SOC 1, SOC 2, SOC 3, SSAE 18 a další. Navíc využívají neustálé monitorování, video dohled, redundanci a odolnost proti chybám N + 2.

Kolo čtyři myšlenky

Obě služby poskytují vynikající zabezpečení. Rozdíl je v tom, že Egnyte poskytuje hybridní cloud, který vám umožňuje implementovat vlastní protokoly zabezpečení a nativní schopnost vzdáleného vymazání. Box, na druhé straně, vyžaduje, abyste přidali vzdálené vymazání od dodavatele třetí strany, ale poskytuje Box Box.

To dává Egnyte jen trochu výhodu, takže je v této kategorii vítězem. Pokud však potřebujete specifické funkce Boxu, je to také skvělá volba.

Kolo: Bezpečnostní bod pro Egnyte Connect

Logo Egnyte Connect
Logo společnosti Box

5

správa uživatelů

Správa uživatelů vám umožní zůstat na vrcholu všeho, co uživatelé dělají, a konfigurovat svá oprávnění a skupiny, jak uznáte za vhodné. Tím je zajištěno, že uživatelé a skupiny mohou přistupovat a spravovat pouze obsah, který potřebují. Z tohoto důvodu je šance na neautorizovaný přístup nebo jakékoli neštěstí nízká.

Egnyte

egnyte-vs-box-egnyte-users-management

Egnyte umožňuje definovat uživatele jako administrátory, výkonné a standardní uživatele. Každý z nich má různé úrovně oprávnění. Správci mají přístup ke všemu, včetně přidávání uživatelů, zatímco výkonní uživatelé mají přístup ke standardním funkcím, mohou pozvat uživatele, spravovat skupiny a další. Standardní uživatelé mohou používat pouze webového klienta a přijímat oznámení.

egnyte-vs-box-egnyte-groups-management

Pokud potřebujete více, Egnyte vám dává možnost vytvořit vlastní role pro výkonné uživatele. Chcete-li usnadnit správu uživatelů, můžete vytvořit skupiny a pozvat uživatele, aby se připojili. 

Egnyte také umožňuje generovat zprávy, které mohou poskytovat data o použitém úložišti, připojených zařízeních, uživatelích a dalších. Tyto zprávy jsou užitečné, ale vypadají zastaralé.

Krabice

egnyte-vs-box-box-user-management

Když přidáte nové uživatele, Box vám umožní definovat, kolik úložného prostoru může každý uživatel použít, a dát jim jedno z několika oprávnění. Kromě toho můžete definovat, ke kterým složkám má uživatel přístup, a nastavit jednu ze sedmi různých úrovní oprávnění. 

egnyte-vs-box-box-user-management

Po přidání uživatele je můžete zahrnout do skupiny. Box vám umožňuje udělit různá oprávnění různým skupinám, což usnadňuje správu více uživatelů. Můžete také nastavit, kdo může skupinu spravovat. Může to být admin, členové skupiny nebo celá společnost. Členové skupiny mohou mít oprávnění „admin“ nebo „člen“.

Pokud někoho nechcete pozvat jako uživatele, ale potřebujete, aby měl přístup k vašemu obsahu, můžete z něj učinit externího spolupracovníka, který má přístup k funkcím schránky, které máte k dispozici.

Kolo čtyři myšlenky

Přestože má Egnyte slušné funkce správy uživatelů a skupin, Box má více možností, které vám poskytují větší míru přizpůsobení. Díky tomu Box vyhrál toto kolo.

Kolo: Správa uživatelů pro Box Business

Logo Egnyte Connect
Logo společnosti Box

6

Závěrečné myšlenky

Box i Egnyte patří mezi naše nejlepší poskytovatele EFSS a není divu, že bitva byla v synchronizačních, sdílených a bezpečnostních kolech docela blízko. Nakonec má Egnyte čtyři výhry, zatímco Box má jednu. Díky tomu je náš celkový vítěz Egnyte Connect.

Vítěz: Egnyte

Byl to však blízký hovor a v závislosti na vašem případu použití může být Box lepší volbou. Box také zvítězil v kategorii správy uživatelů, takže je to lepší volba, pokud potřebujete jemnější kontrolu nad svými uživateli. Na druhou stranu má Egnyte nižší ceny, které se lépe hodí pro malé podniky.

Co si myslíte o tomto srovnání? Na kterou stranu se nakloníte? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me