Box vs Dropbox: Která společnost bude v roce 2020 nejvhodnější?

Dropbox Business a Box, dvě skvělé služby. První z nich je obchodní verze skvělé služby s 500 miliony uživatelů a druhá počítá mnoho společností z žebříčku Fortune 500 jako klienty. V tomto článku uvedeme Dropbox vs Box a řekneme vám, jak se mají.


Všimněte si, že v celém díle mluvíme o obchodní variantě Dropboxu, protože Box by bezpochyby rozdrtil běžný Dropbox. Podívejte se na naši recenzi Dropboxu a zjistěte proč a podívejte se, jak je srovnávána s jinými velkými jmény v našem Dropbox vs Google Drive vs OneDrive kus.

Box i Dropbox Business jsou na našem nejlepším seznamu synchronizace a sdílení podnikových souborů, přičemž Dropbox Business se posunul dopředu a celkově si získal druhé místo, zatímco Box přišel na třetí místo. Budeme je znovu porovnávat a uvidíme, jestli výsledek zůstane stejný. Další informace naleznete v samostatné recenzi firmy Dropbox Business a Box Box.

Pokud nepotřebujete službu EFSS, ale pravidelnou službu cloudového úložiště, měli byste se při pokusu o vymýšlení mysli podívat na naše srovnání nejlepších služeb cloudového úložiště a našeho nejlepšího průvodce cloudovým úložištěm..

V příštích pěti kolech porovnáme Dropbox Business a Box. Na konci každého kola pojmenujeme vítěze a na závěr na základě výsledků deklarujeme celkového vítěze.

1

Sync

Rychlost synchronizace souborů závisí na několika faktorech, včetně služby cloudového úložiště, vašeho poskytovatele internetových služeb a vzdálenosti od serveru. Nejlepší je, pokud služba používá synchronizační algoritmus na úrovni bloků k urychlení přenosu souborů po jejich nahrání. Spolupráce s ostatními bez toho je nudná.

Je také dobré, pokud můžete omezit prostředky počítače nebo šířku pásma, pokud z nich proces synchronizace příliš mnoho vychází.

Dropbox vynalezl společný model synchronizace, který se skládá z ikony na hlavním panelu a speciální synchronizační složky. Ikona na hlavním panelu umožňuje přístup k nastavení a synchronizaci složky. Všechno, co do této složky vložíte, se synchronizuje s cloudem.

Dropbox Business používá jeden z nejrychlejších blokových synchronizačních algoritmů na trhu. To není žádným překvapením, protože služba byla vynalezena. V našich testech trvalo počáteční nahrání 500 MB mezi 10 a 20 minutami.

Dalším plusem pro Dropbox Business je funkce zvaná „inteligentní synchronizace. Umožňuje nakonfigurovat váš obsah tak, aby byl uložen pouze online, a přitom jej stále zobrazoval v Průzkumníku souborů nebo v MacOS Finderu.

Box se řídí běžným modelem synchronizace, který vyvinul Dropbox, takže do zařízení také přidá speciální synchronizační složku. Funguje to stejně jako pro Dropbox. Box umožňuje použít selektivní synchronizaci, která vám pomůže uvolnit úložný prostor pouze synchronizací vybraného obsahu. Synchronizaci složek můžete vypnout také pomocí webové aplikace.

Rychlost synchronizace v boxu se při počátečním nahrávání dobře srovnává s ostatními službami EFSS, ale při nahrávání existujících souborů je nedostatek, protože nepoužívá synchronizaci na úrovni bloku.

Vzhledem k nedostatku synchronizace na úrovni bloku ve srovnání s účinnou implementací Dropboxu je snadné vybrat Dropbox Business jako vítěze v této kategorii.

Kolo: Synchronizační bod pro Dropbox Business

Logo společnosti Dropbox
Logo společnosti Box

2

Sdílení

Cloudové úložiště není jen o nahrávání souborů. Je to také o jejich sdílení. Spolupráce v podnikovém nastavení bude pravděpodobně vyžadovat časté sdílení souborů, takže by to mělo být snadné, schopné a mělo by být umožněno správné řízení obsahu. Měli byste být schopni sdílet i velké sociální sítě, jednotlivce a skupiny.

S Dropbox Business získáte centrální složku týmu, ke které mají vaši zaměstnanci přístup. Můžete vytvořit podsložky a omezit přístup k nim jednotlivcům nebo skupinám. Složky jsou primárním prostředkem sdílení obsahu mezi spolupracovníky, ale uživatelé mohou také vytvářet odkazy směřující na soubory nebo složky.

Můžete to udělat kliknutím na tlačítko „sdílet“ spojené s obsahem. Jakmile to uděláte, můžete nastavit odkazy tak, aby vypršely, a chránit je heslem. Mohou být také omezeni na členy týmu nebo mohou být zpřístupněni outsiderům, bez ohledu na to, zda mají účet Dropbox.

Dropbox také poskytuje možnost omezit uživatelům sdílení obsahu mimo vaši firmu. Seznam sdílených souborů, složek a generovaných odkazů můžete vidět také na kartě „sdílení“.

Box neomezuje licencované uživatele, aby mohli libovolně sdílet soubory a složky s ostatními licencovanými uživateli. Pokud povolíte příslušné povolení, mohou také sdílet s lidmi mimo vaši organizaci.

Chcete-li sdílet, klikněte na tlačítko „sdílet“ spojené s objektem a odešlete e-mailovou pozvánku nebo vytvořte odkaz. Váš obsah si může prohlížet a stahovat kdokoli s odkazem.

Sdílení složek a vytváření odkazů na obsah může být nebezpečné, protože je těžké sledovat, kdo sdílí to, s kým a kým, ale dobrá kontrola obsahu vám může pomoci zmírnit.

Box vám umožňuje chránit odkazy pomocí hesel a přiřadit jim data vypršení platnosti. Stále však nemá samostatnou stránku, která ukazuje, jaký obsah byl sdílen.

Obě služby mají funkce pro sdílení a kontrolu obsahu. Dropbox Business má sdílenou stránku a Box nemá, takže Dropbox Business se ujímá.

Kolo: Bod sdílení pro Dropbox Business

Logo společnosti Dropbox
Logo společnosti Box

3

Produktivita aplikace

Čím více aplikací můžete použít ke zvýšení produktivity, tím lépe. Mnoho služeb má nativní řešení, některé se integrují s třetími stranami a jiné nabízejí kombinaci obou. V popředí jsou Microsoft Office a kancelářská sada společnosti Google. Většina služeb se integruje s jedním nebo druhým. Několik nabízí obojí.

Dropbox Business se integruje s Microsoft Office a umožňuje vám používat Office Online nebo Office 365, ale není integrován s Google.

K dispozici je také nativní aplikace pro produktivitu s názvem Dropbox Paper. Umožňuje pořizovat poznámky a vkládat videa, obrázky a další média. Pokud vás to zajímá, přečtěte si naši recenzi Dropbox Paper. Pokud to není vhodné, najdete další možnosti v našem seznamu nejlepších aplikací pro psaní poznámek.

Kromě jedné aplikace pro produktivitu má Dropbox Business integrace třetích stran, které se dělí do kategorií, včetně pracovního postupu, elektronického podpisu, produktivity, komunikace a dalších..

dropbox-vs-box-box-apps

Svůj pracovní postup můžete zlepšit například pomocí zařízení Zapier, IFTTT a Airtable nebo Asana. HelloSign a draw.io mohou zvýšit vaši produktivitu. Ke zlepšení komunikace mezi zaměstnanci můžete použít Slack, HipChat nebo Workplace.

Podívejte se na úplný seznam na stránce integrace aplikací Dropbox Business.

egnyte-vs-box-box-app-library

Box má také nativní aplikaci pro psaní poznámek, která se nazývá Box Notes, ale není tak sofistikovaná jako některé z nejlepších aplikací pro psaní poznámek, jako je Evernote. Je však stále konkurenceschopný s OneNote a Google Keep. Je užitečné, pokud potřebujete diskutovat o obsahu se svými kolegy a dělat si poznámky během schůzek. Do poznámek můžete také vkládat obrázky a tabulky.

Box má také obrovský výběr aplikací třetích stran. Především se integruje s Office 365 a kancelářskou sadou Google. DocuSign a Adobe Sign jsou k dispozici, pokud potřebujete podepisovat dokumenty, a Asana vám pomůže definovat a dosáhnout cílů vaší společnosti. Ke správě úkolů vám pomohou Trello, AppSheet, Kanbans, AgileScrum Pro a další.

Úplný seznam aplikací naleznete zde.

Obě služby se v této kategorii daří, ale Box nabízí více. Má kromě nativních aplikací mnoho nativních aplikací, pracuje s Microsoft Office a kancelářskou sadou Google a má více integrací třetích stran.

Kolo: Produktivita Apps point for Box Business

Logo společnosti Dropbox
Logo společnosti Box

4

Bezpečnostní

Online svět může být děsivým místem kvůli hrozbám hackerů a jiných škodlivých lidí. To znamená, že pro cloudové úložiště je nezbytná dobrá bezpečnost.

Zabezpečení cloudu se spoléhá na protokoly a šifrování při přenosu a v klidu, které chrání vaše soubory. Zahrnují protokol TLS k zastavení útoků typu člověk-ve-střed, šifrování v klidu a během přenosu, aby bylo možné kódovat vaše soubory, a soukromé šifrování, aby bylo zajištěno vaše soukromí.

Dvojfaktorové ověření zabrání hackerům, kteří vám ukradli heslo, v přístupu k vašemu účtu. I když to má poskytovatel, měli byste si vytvořit silné heslo.

Dropbox Business používá protokol TLS, zabezpečený 128bitovým nebo vyšším šifrováním AES, k ochraně vašich dat při přenosu. To platí pro soubory, složky a soubory Dropbox Paper. Na webové stránce služba ověřuje soubory cookie jako zabezpečené a umožňuje HTTP Strict Transport Security. To, spolu s veřejnými certifikáty na svých serverech, zabraňuje útokům typu člověk-uprostřed.

Na serverech služba chrání vaše soubory 256bitovým šifrováním AES. Soubory jsou uloženy ve více datových centrech a každý soubor je fragmentován a šifrován pomocí silné šifry. Dokumenty Dropbox Paper jsou v klidu šifrovány pomocí stejné úrovně šifrování. Aby bylo možné chránit vaše soubory před ransomwarem, Dropbox Business využívá verzování.

Služba je navržena pro správu šifrovacích klíčů souborů pro její uživatele. Klíče jsou uloženy a chráněny bezpečnostními zásadami a infrastrukturou Dropboxu. Přesto to znamená, že svůj klíč neovládáte.

Dropbox Business také ponechává vaše metadata v prostém textu, protože k nim potřebuje přístup, aby bylo možné indexovat a urychlit uživatelské prostředí.

Pokud vás postupy Dropboxu znepokojují a chcete získat větší kontrolu nad svým soukromím, podívejte se na naše 99 nástrojů, které vám pomohou chránit váš článek o ochraně osobních údajů a našeho průvodce na ochranu soukromí.

Dropbox Business má k ochraně vašeho účtu dvoufaktorové ověření, ale přesto byste si měli udělat silné heslo, abyste maximalizovali svou bezpečnost. Tato opatření nepomohou, pokud někdo ukradne vaše zařízení, ale můžete data vymazat vzdáleně. Uživatelé se mohou přihlásit pomocí jediného přihlášení, což usnadňuje přihlášení k více podnikovým systémům se stejnými přihlašovacími údaji najednou.

Tato služba poskytuje funkci, která může odříznout zařízení od synchronizace a mazat obsah uvnitř nich.

zabezpečení dropbox-vs-box-dropbox

Servery, které ukládají vaše data, jsou v datových centrech Dropboxu. Dokážou odolávat narušení a dalším problémům, jako je selhání serveru a přírodní katastrofy. Pravidelně jsou také testovány na bezpečnostní chyby. Aby byla vaše data v bezpečí, Dropbox je ukládá do nejméně dvou geografických oblastí.

Pokud se stane něco neočekávaného, ​​služba má vyhrazené týmy reagovat. Jsou vyškoleni, aby reagovali a určovali závažnost incidentu, prováděli opatření k omezení a komunikovali se zákazníky.

Procesy a zásady reakce na incidenty jsou auditovány jako součást SOC 2 a dalších bezpečnostních hodnocení. Úplný seznam bezpečnostních funkcí a postupů naleznete v bezpečnostní knize Dropboxu.

egnyte-vs-box-box-security

Box také není bezbranný se zabezpečením, který byste měli očekávat od služby EFSS.

Tato služba používá 256 bitů AES k zakódování dat v klidu a protokol TLS k jejich ochraně během přenosu ze zařízení do datového centra. Data jsou stále kódována, když se dostanou na server. Box také používá zabalení klíče, což znamená, že šifruje váš klíč se stejnou úrovní šifrování.

Stejně jako Dropbox Business, Box nenabízí end-to-end šifrování, ale můžete jej nastavit pomocí Boxcryptor, soukromého doplňku šifrování. K dispozici je integrace jednotného přihlášení s podporou OneLogin a Centrify.

Box má dvoufaktorové ověření, které chrání váš účet, a umožňuje nastavit vlastní požadavky na heslo pro vaše uživatele. Tím bude zajištěno, že v první řadě nevytvoří slabá hesla.

Připínání zařízení umožňuje omezit počet zařízení, která může každý uživatel synchronizovat. Umožňuje také kontrolovat používaná zařízení, takže získáte přehled o tom, kdo má přístup k vašemu cloudovému úložišti. Můžete uvolnit zařízení, ale to pouze odebere cloudový přístup a neodstraní obsah z pevného disku.

Další informace o zabezpečení Boxu naleznete v jeho whitepaper.

Dropbox Business a Box jsou v této kategorii blízké. Kromě funkcí, které sdílejí, má Box vlastní požadavky na heslo a vzdálené vymazání Dropbox Business odebere data ze zařízení, což navíc přerušuje synchronizační připojení. Vzhledem k dvoufaktorové autentizaci není nedostatek požadavků na vlastní heslo velkou nevýhodou, takže Dropbox Business toto kolo vyhraje.

Kolo: Bezpečnostní bod pro Dropbox Business

Logo společnosti Dropbox
Logo společnosti Box

5

Hodnota

Služba má dobrou hodnotu, pokud za své peníze dostanete hodně. Čím více úložiště a funkcí získáte, tím lépe. Kolik plánů má služba dobrou známku toho, zda může poskytnout dobrou hodnotu, protože mít více plánů zvyšuje vaše šance na nalezení toho, který vyhovuje vašim potřebám. Pokud hledáte levné plány, podívejte se na naše nejlepší nabídky v cloudovém úložišti.

Bezplatný plán nebo zkušební verze je dobrý způsob, jak službu otestovat ještě před jejím odhlášením, takže je skvělé, pokud ji některá služba poskytuje.

Dropbox Business nabízí bezplatnou 30denní zkušební verzi pro standardní a pokročilé plány, ale vynechá ji pro Enterprise. Plány se účtují za uživatele a vyžadují minimálně tři.

dropbox-vs-box-dropbox-price

Standardní náklady 15 USD měsíčně, nebo ekvivalent 12,50 USD měsíčně, pokud platíte za rok, a nabízí 3 TB sdíleného prostoru. Kromě toho získáte 120denní verzování a další pokročilá bezpečnostní opatření, včetně shody s HIPAA, sdílení oprávnění a dvoufaktorové autentizace.

Kromě bezpečnostních funkcí získáte pokročilé nástroje pro spolupráci a produktivitu, jako je Dropbox Paper, Microsoft Office 365, inteligentní synchronizace a složka týmu. Balíček obsahuje také základní nástroje pro správu. Skládají se z administrátorské konzole, centralizované fakturace a společností spravovaných skupin.

Díky tomuto plánu jsou volání API partnerům v oblasti zabezpečení a produktivity neomezená, ale volání API partnerům přenosu dat jsou omezena na 25 000 měsíčně.

Podpora spočívá v prioritním e-mailu a živém chatu.

Pokročilý plán stojí 25 $ na uživatele za měsíc nebo 20 $ s roční slevou a poskytuje vám neomezený úložný prostor. Staví na bezpečnostních funkcích Standardu se schválením zařízení pro administrátory.

Pro výrobu přidává Dropbox Showcase, který pracuje s přizpůsobeným brandingem, vizuálními náhledy a informativními titulky, které vám umožní zlepšit způsob prezentace vaší práce. Můžete také sledovat, kdo otevírá, stahuje nebo komentuje vaše soubory. Přidá také historii prohlížeče pro vaše sdílené soubory.

Plán rozšiřuje administrativní nástroje o SSO a možnost administrátorů přihlásit se k účtům svých členů týmu.

Rozšířené přidává telefonickou podporu také během pracovní doby. Pokud potřebujete přizpůsobitelné řešení, můžete se přihlásit k odběru Enterprise plánu, ale budete muset kontaktovat Dropbox a získat odhad ceny.

Enterprise přidává možnost integrovat Dropbox Business s poskytovateli správy podnikové mobility třetích stran do předchozích bezpečnostních funkcí.

Nástroje pro správu Dropbox Business jsou vylepšeny o přehled domén, který ukazuje použití v celé doméně, a řízení sítě, které může omezit použití v podnikové síti pouze na týmový účet..

Rozšiřuje také podporu telefonickou podporou 24/7, i když pouze v angličtině, a pokročilé školení pro koncové uživatele a administrátory.

ceny egnyte-vs-box-box

Box má čtyři obchodní plány: Starter, Business, Business Plus a Enterprise. Můžete použít 14denní bezplatnou zkušební verzi pro testování všech, s výjimkou posledního.

Startér stojí 5 $ na uživatele měsíčně a vyžaduje minimálně tři uživatele. Omezuje počet uživatelů na 10 a úložný prostor na 100 GB. Maximální velikost souboru je 2 GB.

S aplikací Starter získáte standardní obchodní podporu, SSL a šifrování v klidu, správu uživatelů, vytváření verzí, 25 000 volání API za měsíc a přístup na plochu a mobilní zařízení. Je vhodný pro menší týmy.

Podnikání je dobré pro větší týmy, protože vyžaduje minimálně tři uživatele a nestanovuje horní hranici počtu uživatelů. Stojí to 15 $ za uživatele měsíčně. Maximální velikost souboru je zvýšena na 5 GB a máte přístup k pokročilým funkcím zabezpečení, jako jsou ovládací prvky Active Directory, SSO a mobilní zabezpečení.

Integruje se také s poskytovateli EMM, přidává prevenci ztráty dat, vlastní značky a schopnost vytvářet a spravovat skupiny uživatelů. Počet volání API za měsíc se zvyšuje na 50 000. Další informace o plánu naleznete zde.

Business Plus stojí 25 $ měsíčně a přidává se k předchozímu plánu díky pokročilým správcům a neomezeným externím spolupracovníkům. Ovládací prvky administrace zahrnují úplnou viditelnost a správu obsahu, sledování aktivity uživatelů a delegování role administrátora. Umožňuje také používat metadata a vlastní šablony. Můžete také diktovat své vlastní podmínky služby.

správa egnyte-vs-box-box

Volitelné funkce plánu zahrnují Box Governance, Box KeySafe a Box Zones. Box Governance zlepšuje správu a ochranu obsahu v cloudu. Box KeySafe vám umožní spravovat vlastní soukromé šifrovací klíče. Box Zones umožňuje organizacím s uživateli v Evropě, Asii, Kanadě nebo Austrálii používat datová centra místní v těchto regionech.

Zvyšuje počet povolených volání API za měsíc na 50 000.

Pokud potřebujete plán na úrovni podniku, můžete kontaktovat společnost Box a odhadnout plán organizace. Má kompatibilitu s HIPAA / HITECH a FedRAMP a dodává plnou viditelnost a správu obsahu, neomezenou integraci, včetně DLP a eDiscovery, a automatizaci pracovního postupu.

Navíc zvyšuje bezpečnost pomocí vynucování zásad hesel, vodoznaků dokumentů a důvěryhodnosti zařízení.

Zvyšuje volání API za měsíc na 100 000. Na stránce s cenami si můžete prohlédnout všechny funkce, které plány nabízejí.

Box nabízí více flexibility se svými čtyřmi plány než Dropbox Business. Přestože Starter poskytuje pouze 100 GB úložného prostoru, je vhodný pro malé týmy. Box Business vám navíc poskytuje neomezené úložiště a není o nic dražší než standardní plán Dropboxu. Box vyhrál toto kolo.

Kolo: Hodnota bodu pro Box Business

Logo společnosti Dropbox
Logo společnosti Box

6

Závěrečné myšlenky

To byla těžká bitva o boxy, protože uchazeči byli blízko v mnoha kategoriích. Dropbox Business je celkovým vítězem, protože měl tři výhry na dva Box. Je skvělé, když potřebujete synchronizovat soubory rychle a sdílet s ostatními. Jeho bezpečnost je také prvotřídní.

Bezpečnostní opatření Boxu jsou téměř stejná a předčí Dropbox Business v produktivitě a integraci třetích stran, protože se integruje s Microsoft Office a kancelářskou sadou Google. Pokud chcete lepší ceny a další integraci aplikací, zvolte Box.

Vítěz: Dropbox Business 

Co si myslíte o této bitvě? Jakou službu preferujete? Dejte nám vědět v komentáři níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me