9 nejlepších tipů pro reklamy Google v roce 2020

Google zpracovává denně 3,8 miliardy vyhledávání. U tak velkého publika je přirozené, že se reklamy Google, reklamní platforma společnosti Google, staly jedním ze standardních nástrojů mezi obchodníky dnes. V tomto článku vám chceme poskytnout devět praktických tipů, jak vytěžit maximum z vašich reklamních kampaní Google a dosáhnout co nejlepších výsledků pomocí marketingového úsilí.


Bohužel nejsi jediný, kdo z toho dostal vítr. Mnoho lidí má rádi přístup k velkým datovým fondům a algoritmům internetového gigantu z Kalifornie. Není to nic za to, že reklamy Google jsou obchodní linií, se kterou společnost Google vydělává nejvíce peněz. 85 procent příjmů společnosti Google pochází z reklam Google.

Vzhledem k tomu, že reklamy Google jsou konkurenceschopnější než kdy dříve, napsal Cloudwards tohoto praktického průvodce o nejlepších tipech pro reklamy Google pro vás. Pokud jste v reklamách Google nová, čtěte dál, protože vám ukážeme ty nejlepší tipy pro reklamy Google.

Tip 1: Respektujte skóre kvality

Jak jsme vysvětlili v našem článku o tom, jak propagovat své podnikání pomocí reklam Google, Google používá ke stanovení kvality reklamy tzv. Skóre kvality. Roli hraje nejen reklama, ale také vstupní stránka a klíčová slova, na které sázíte. Skóre kvality je relevantní, protože vedle částky, kterou nabízíte, rozhoduje, zda se bude vaše reklama zobrazovat.

Proto reklama není všechno, co je důležité, ale také faktory, jako je její relevance a především výhoda pro zákazníka. Kromě toho byste měli přemýšlet o své vstupní stránce. V ideálním případě byste ji navrhli tak, aby vyhovovala požadavkům na mobilní zařízení, s dobrým uživatelským dojmem a požadovaným cílem konverze umístěným tak, aby byla vysoká míra konverze. Karooya má zajímavý bezplatný nástroj, který vám pomůže analyzovat vaše skóre kvality.

Nejen optimalizujte své reklamy, ale také přemýšlejte o vhodnosti vaší vstupní stránky. Pokud máte otázky, jak vytvořit skvělé vstupní stránky, podívejte se do našeho článku na Instapage.

Tip 2: Použijte geografické cílení

Reklamy Google vám umožňují upravit nabídky pro určitá místa. Tuto funkci byste měli použít k optimalizaci nabídek a snížení nákladů.

Vaším cílem by mělo být mít vysokou míru prokliku a míru konverze u vašich reklam. Na jedné straně to zlepší vaše skóre kvality a Google bude vědět, že jste relevantní. Na druhé straně, úprava nabídek pro určitá místa vám ušetří peníze.

Zde je krátké vysvětlení míry prokliku a míry konverze v případě, že jsou tyto podmínky pro vás řečtiny.

Míra prokliku je hodnota, která určuje, kolik lidí klikne (v procentech) na vaše reklamy. Je úměrná celkovému počtu lidí, kteří vaši reklamu viděli.

Míra konverze definuje poměr lidí, kteří dosáhnou vašeho cíle konverze. Cílem konverze může být předplatné informačního bulletinu, položka kalendáře, vytvoření profilu nebo nákup produktu nebo služby. Nakonec jde o to, zda osoba na vašem webu provádí konverzi nebo transakci, kterou chcete.

Pokud chcete svůj konverzní poměr vyleštit, přečtěte si náš článek o optimalizaci konverzního poměru.

Jak víte, za kliknutí na Google platíte bez ohledu na to, zda jsou relevantní. Naopak, pokud zlepšíte míru prokliku a míru konverze, kliknou na vaše reklamy pouze relevantní lidé, a tak ušetříte peníze.

Takovým zbytečným kliknutím se vyhnete pomocí geografického cílení. Pomocí geografického cílení můžete přizpůsobit nabídky pro konkrétní geografické oblasti a zvýšit jejich relevanci.

Pokud například prodáváte stroje na výrobu ledu, je logické, že snižujete nabídky v Kanadě a na Aljašce, protože je pravděpodobné, že lidé v těchto oblastech nebudou potřebovat váš produkt tolik, jako lidé na Floridě nebo v Kalifornii..

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, vždy své nabídky zaměřte na potřeby zákazníků.

Tip 3: Získejte odbornou pomoc

Další strategií může být získání pomoci od lidí, kteří jsou obeznámeni s reklamami Google a pracují v terénu déle než vy. Adzooma například nabízí řešení spravovaného servisu a softwarové řešení Adzooma Pro, pomocí kterého můžete optimalizovat své kampaně s reklamami Google.

Tip 4: Postarejte se o vylučující klíčová slova

Reklamy Google vám umožňují přidat do reklamních sestav kromě běžných také vylučující klíčová slova. Pomocí vylučujících klíčových slov můžete vyloučit témata a sdělit Googlu, o čem vaše reklama není. Účinek jejich používání je často podceňován. Jsou to mocný způsob, jak rozložit vaši cílovou skupinu a eliminovat zbytečné náklady.

Vylučující klíčová slova šetří peníze dvěma způsoby: snížením počtu zbytečných klíčových slov a zbytečných kliknutí a zvýšením skóre kvality reklamy tím, že je relevantnější. To znamená, že můžete snížit nabídku a v průměru platit méně za kliknutí se stejnými nebo lepšími výsledky.

Chcete-li do reklamních sestav přidat vylučující klíčová slova, zadejte klíčová slova, která chcete vyloučit, a před ně napište minus. Tím zajistíte, že se vaše reklamy na tato klíčová slova nebudou dražit.

Vyloučili jsme Wikipedii jako klíčové slovo, protože nemá smysl inzerovat lidem, kteří hledají články na Wikipedii. Pamatujte, že lidé, kteří hledají určité věci na internetu, mají vždy určitý záměr vyhledávání. Na to byste se měli svými reklamami orientovat.

Tip 5: Práce s rozšířeními

Rozšíření jsou, jak název napovídá, rozšíření vašich reklam. Rozšíření často podceňují, může to změnit. Lidé, kteří uvidí vaše reklamy, se za zlomek vteřiny rozhodnou, zda na ně kliknou. Pokud musí udělat více než dvě nebo tři kliknutí, aby dosáhli toho, co hledají, je pravděpodobné, že začnou.

To je místo, kde začínají hrát rozšíření. Rozšiřují vaši reklamu o užitečné funkce k dosažení lepších konverzí a míry prokliku. Lidé jsou ochotnější vám zavolat nebo si s vámi domluvit schůzku, pokud tak mohou učinit pouhým jedním kliknutím.

Nejlepší je, že rozšíření reklam Google přicházejí bez dalších nákladů. Jsou zdarma.

Reklamy Google nabízejí pro vaši reklamu následující typy rozšíření v závislosti na cíli vaší reklamní kampaně:

 • Rozšíření o lokalitu: toto rozšíření je dobré, pokud provádíte optimalizaci místního vyhledávače nebo obecně sledujete výsledky místního vyhledávání. Je vhodný do kamenných obchodů.
 • Rozšíření o popisek: s tímto rozšířením přidáte do reklamy další výzvu k akci. To vám obecně umožní dosáhnout vyšší konverze a míry prokliku.
 • Rozšíření o volání: přidá do reklamy vaše telefonní číslo, aby vám lidé mohli volat. Pokud se vaše reklamy zobrazují na mobilních zařízeních, zobrazí se ikona telefonu, pomocí které vám mohou lidé volat.
 • Rozšíření zpráv: rozšiřuje vaši reklamu o funkci zasílání zpráv, aby vám lidé mohli psát zprávy přímo od Googlu.
 • Rozšíření o odkazy na podstránky: pomocí rozšíření o odkazy na podstránky můžete návštěvníky přesměrovat na konkrétní stránky vašeho webu.
 • Rozšíření ceny: zobrazuje vaši reklamu za vybrané služby nebo produkty v reklamě Google.

Zabývali jsme se pouze nejdůležitějšími rozšířeními. Je jich víc. Pokud hledáte pěkný přehled rozšíření, podívejte se sem.

Řekněme však, že rozšíření se s vaší reklamou nebudou vždy zobrazovat. Pokud chcete vědět, kdy rozšíření Google zapíná a vypíná rozšíření, podívejte se na oficiální dokumentaci Google.

Tip 6: Růst placeného a organického provozu

Ve světě online marketingu se zásadně rozlišuje mezi ekologickým a placeným provozem. Google Ads je ten druhý. Díky placenému provozu můžete začít rychleji a oslovit více lidí za kratší dobu. To znamená, že vás to stojí víc peněz.

Když začnete s reklamami Google, je důležité myslet také na dlouhodobý růst. Vygenerovaný provoz používejte tak, abyste na komunitě pracovali od začátku. Pokuste se získat co nejvíce e-mailových adres, jmen a obecných informací o své komunitě.  

Tímto způsobem můžete nejen konsolidovat svou komunitu, ale také ji znovu zacílit a rozšířit o reklamy na Facebooku a další platformy.

Tip 7: Obtěžujte svou konkurenci

Pokud lidé hledají obchodní značky svých konkurentů, můžete jednoduše nabídnout tato klíčová slova, která se zobrazí ve výsledcích vyhledávání.

Na příkladu vám ukážeme, jak to vypadá. Shopify jako e-commerce řešení konkuruje společnostem WooCommerce, BigCommerce a Magento. Když na Googlu hledáme BigCommerce, uvidíme následující reklamu:

Zde je to, co získáme s WooCommerce:

Shopify dokázala dostat svou značku ven, když lidé hledali své konkurenty. Může to být kontroverzní technika, ale funguje to.

Pokud máte zájem o službu Shopify, doporučujeme vám průvodce pro začátečníky pro službu Shopify. Pokud jste použili tuto technologii a chtěli byste více podrobných rad, podívejte se na našeho pokročilého průvodce Shopify.

Tip 8: Test, Test, Test

Bez ohledu na to, kolik odborných znalostí si myslíte, že máte, nic nefunguje v online marketingu bez testování. Zkušení obchodníci testují vše, co lze testovat. V tzv. A / B testech se nejdivočejší kombinace snaží zjistit, co přitahuje cílovou skupinu a co ne.

V mnoha případech je dokonce nutné ověřit, kdo je vaše cílová skupina.

Naše rada pro vás je vyzkoušet peklo z vaší kampaně. Neberte nic za samozřejmost a nezpochybňujte všechno. Kombinujte klíčová slova, cílové skupiny, regiony a změňte své zprávy tak často, jak je to možné, dokud nezjistíte, která kombinace je nejslibnější.

Nakonec, co se počítá, je cíl a míra, do které jste ho dosáhli nebo vynechali, nikoli vaše osobní pocity. Mimochodem, tak byste měli také rozpočet.

Tip 9: Nepodceňujte mobilní vyhledávání

Často podceňovanou věcí v marketingu je role mobilního vyhledávání. Zažíváme jev: nárůst mobilního vyhledávání. Používání chytrých telefonů a mobilní vyhledávání obecně roste z roku na rok. V roce 2018 použilo 58 procent návštěvníků webu chytré telefony k procházení webu.

Důležité je, že lidé na mobilních zařízeních hledají jinak. Například výrazy jsou zkráceny, protože lidé spěchají nebo se používají jiné vyhledávací dotazy, když lidé používají funkci hlasového vyhledávání v telefonu.

Také byste měli mít na paměti, že lidé na smartphonech mají mnohem méně trpělivosti a rychleji vyskočí z vašeho webu.

Z tohoto důvodu doporučujeme používat nejen jiná klíčová slova, ale také vytvořit další kampaň s reklamami Google pro mobily. Díky této kampani můžete optimalizovat popisy, vstupní stránky a mnoho dalších věcí, aby se vešly do mobilního kontextu.

Závěrečné myšlenky

Jak je tomu často, platí i pro online marketing následující pravidlo: neexistuje stříbrná kulička. To znamená, že neexistuje univerzální řešení ani jeden konečný tip, díky kterému vaše marketingové problémy zmizí.

Tipy, které jste si právě přečetli, závisí na vašich zákaznících, produktech, službách, trhu a mnoha dalších parametrech. Koneckonců, je jen na vás, jak je implementujete.

Sečteno a podtrženo, je potřeba testovat, vyzkoušet a vytvořit si vlastní zkušenosti s reklamami Google, pokud to chcete. Pokud hledáte odbornou pomoc, podívejte se na Adzooma.

Co si myslíte o našich tipech na reklamy Google? Máte své vlastní osvědčené postupy? Prosím, dejte nám vědět v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map