VPN më e mirë për Vietnamin 2020: Udhëtarët Pho të Sigurisë dhe Intimitetit

Vietnami është një vend fantastik, me një bukuri mahnitëse, kulturë të pasur dhe plazhe të lavdishme. Sshtë një vend i njohur për udhëtarët dhe nomadët dixhitalë. Pavarësisht nëse jeni aty për të eksploruar, provoni ushqimin e larmishëm në rrugë ose bëni një zhytje në historinë e tij të lashtë, me siguri do të shkoni në internet në një moment, dhe duhet të përdorni një nga VPN tonë më të mirë për zgjedhjet e Vietnamit për mbrojtje.


Një rrjet virtual virtual nuk është vetëm një kalë i vogël, dhe Vietnami mban disa arsye të vlefshme pse duhet të përdorni një ndërsa jeni atje. Në pjesën më të madhe, një VPN do t’ju ndihmojë të merrni kufizimet e kaluara, të tilla si geoblocks. Le të themi se dëshironi të shikoni Netflix Sh.B.A. ndërsa jeni atje. Epo, së shpejti do të kuptoni se nuk mundeni.

Kjo për shkak të ndalimit të mrekullueshëm të Netflix. Countrydo vend ka një bibliotekë të ndryshme Netflix, kështu që ju mund të zbuloni se shfaqja që dëshironi të shikoni nuk është përfshirë në vendin tuaj aktual. 

Fatmirësisht, ju mund të merrni rreth kësaj gjëje duke ndryshuar vendndodhjen tuaj të IP-së, ku mund të hyjë një VPN. Thjesht merrni një adresë IP të Sh.B.A-së përmes një VPN dhe, voila, ju jeni në bibliotekën e Sh.B.A.. 

Mbani në mend se sidoqoftë, disa VPN nuk kanë atë që duhet për të kaluar sistemin e zbulimit VPN të Netflix. Artikulli ynë më i mirë VPN për Netflix ka disa rekomandime të dedikuara për të zgjedhur.

Përveç geoblocks, ka censurë, blloqe shërbimesh dhe probleme të tjera për t’u marrë, kështu që le të marrim të gjitha arsyet pse keni nevojë për një VPN në Vietnam.

VPN më e mirë për Vietnamin 2020

Farë e bën më të mirë VPN-në për Vietnamin

Ne kemi kaluar nëpër të gjithë ofruesit për të gjetur VPN-të më të mira për Vietnamin. Ne i morëm parasysh veçoritë e secilit VPN dhe sa mirë ato janë zbatuar. Edhe pse ofruesit mund të duken të barabartë në shumë fusha në letër, nuk do të thotë që tiparet e tyre janë ekzekutuar mirë.

Për Vietnamin, ju duhet të përqëndroheni në sigurinë e madhe për t’ju mbrojtur dhe për t’ju mbajtur të fshehur nga mbikëqyrja. Do t’ju ruajë gjithashtu të sigurt nga krimi në internet, gjë që është veçanërisht e rëndësishme nëse përdorni WiFi publik. Rreziqet e fshehura shpesh mund të bien në lidhje të tilla dobët të siguruara, kështu që është një ide e mirë të instaloni një antivirus, gjithashtu.

Intimiteti juaj është gjithashtu i rëndësishëm, dhe ju mund ta siguroni atë me një politikë pa log. Nëse një ofrues ka një të tillë, kjo do të thotë se ata nuk do të mbajnë një rekord të aktiviteteve tuaja në internet.

Sa serverë janë në dispozicion – dhe ku – është një faktor tjetër i rëndësishëm. Sa më shumë serverë të jenë, në sa më shumë vende, aq më lehtë do të jetë për ju të gjeni një të përshtatshme. Nëse dëshironi të përdorni një përmbajtje që është e kufizuar në Vietnam, ju duhet të zgjidhni një VPN që ka serverë brenda vendit, në mënyrë që të mund të merrni një adresë IP vietnameze. 

Shpejtësia është gjithashtu e rëndësishme, veçanërisht nëse planifikoni të transmetoni ose shkarkoni. Kjo do të thotë, përveç nëse kënaqeni duke pritur që ngarkesa e përmbajtjes të ngarkohet. E njëjta vlen edhe për bandwidth të pakufizuar. Nëse keni një limit dhe e arrini atë, VPN do të ndalojë së punuari, që do të thotë jo më shumë mbrojtje dhe jo më shumë marrjen e kufizimeve të së kaluarës. 

Duhet të kontrolloni gjithashtu se me cilat pajisje janë kompatibile, sa e lehtë është të përdorni dhe sa lidhje ju lejohen. Mbështetja e mirë për klientët është gjithmonë një gjë e rëndësishme që duhet të keni gjithashtu. Së fundmi, sigurohuni që të jetë brenda buxhetit tuaj.

VPN më e mirë për Vietnamin: ExpressVPN

ExpressVPN është një e preferuar këtu në Cloudwards.net, dhe për arsye të mirë. Oneshtë një nga VPN-të më të mira në treg, dhe mbulon lehtësisht gjithçka që ju nevojitet për të qëndruar i sigurt në Vietnam. ’Shtë VPN-ja jonë më e mirë edhe për Kinën, dhe me të qenë më shumë se i aftë për të trajtuar Firewall-in e Madh, nuk ka dyshim se është një zgjedhje e shkëlqyeshme për kufizimet e Vietnamit.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Siguria është e shkëlqyeshme dhe e vendosur në kodimin AES 256-bit si parazgjedhje. Ju gjithashtu keni mundësinë e rritjes së tij. Ekziston edhe një ndërprerës vrasës, i cili aktivizohet automatikisht. Plus, ExpressVPN e konsideron intimitetin seriozisht dhe ka një politikë të rreptë të mos-logs.

Rrjeti i serverëve është konkurrues, me më shumë se 3,000 serverë të përhapur në 94 vende. Kjo ju jep shumë mundësi zgjedhjeje për bllokimet anashkaluese, por ka edhe disa në Vietnam, në rast se duhet të përdorni qasje të kufizuar nga vendi.

Do të harroni se si duket një ekran i ngarkimit me shpejtësitë e tij ultra të shpejta. Në fakt, është VPN më i shpejtë që kemi testuar. Hyrja në shërbime transmetimi është një fllad, kështu që nuk është çudi që është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim, dhe nuk ka gjithashtu një bandë të pakufizuar. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për të mësuar më shumë.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë ExpressVPN

Ka klientë të disponueshëm për Windows, macOS, Android dhe iOS. Të gjithë ata janë të lehtë për t’u përdorur, dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për fillestarët sepse funksionon shumë larg nga kutia. 

Pasi ta keni instaluar, thjesht klikoni “lidheni” dhe nuk jeni fikur. Përdoruesit më me përvojë mund të luajnë me parametrat dhe veçoritë, megjithëse. Lejohen deri në pesë lidhje të njëkohshme.

Nëse keni nevojë për ndihmë, mund të përdorni bazën e dobishme të njohurive për çështje të vogla. Ekziston gjithashtu mbështetje e bisedës live dhe e-mail në dispozicion 24/7. Ndihma është në të njëjtën mënyrë, por rruga e postës elektronike është më e mirë për përgjigje më të thella.

ExpressVPN është e kushtueshme kur krahasohet me rivalët e saj. Thënë kështu, ofron një shërbim kaq të mirë, ia vlen. Ju mund ta ulni koston duke zgjedhur gjithashtu një abonim më të gjatë. Ka një [ulr id = 8428 tekst = ”30 ditë garanci për kthimin e parave”], të cilën mund ta përdorni për të parë nëse ju pëlqen.

NordVPN

NordVPN është gjithashtu një zgjedhje e mirë për Vietnamin. Do të mbroheni nga disa nga siguritë më të mira në dispozicion dhe mund të përdorni gjithashtu serverët e tij me dy hop, të cilët shtojnë edhe më shumë mbrojtje. Një ndërprerës i vrasjeve sigurohet për paqe shtesë të mendjes, dhe kompania është e rreptë në mos mbajtjen e shkrimeve të përdoruesve.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ekzistojnë më shumë se 5.600 serverë që rendisin 60 vende, kështu që duhet të gjeni një që i përshtatet. Plus, ka 10 në Vietnam, duke ju lejuar të përdorni përmbajtje të kufizuara atje. 

Në përgjithësi, shpejtësitë e tij janë të mira, por ato mund të bëhen të ngadalta kur lidheni me serverat më larg. Ajo vjen me një bandë të pakufizuar dhe është në gjendje të hyjë në të gjitha shërbimet e transmetimit. Alsoshtë gjithashtu VPN-ja jonë më e mirë për përrua, në rast se përplasjet janë diçka që dëshironi të bëni. Rishikimi ynë i NordVPN shkon në më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqen NordVPN

Shtë në dispozicion në Windows, macOS, Android dhe iOS dhe klientët janë të lehtë për t’u përdorur. Ju mund të lidhni deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë, gjithashtu.

Ndihma është në dispozicion nëse ju nevojitet. Një bazë e njohurive mund t’ju ndihmojë për probleme më të vogla, por ka edhe bisedë të drejtpërdrejtë dhe email në dispozicion 24/7. Biseda live do t’ju marrë përgjigjen më të shpejtë, por secila mënyrë është e dobishme.

NordVPN ka një çmim mjaft të mirë, por do të jeni më mirë të regjistroheni në një plan më të gjatë. Në rast se shqetësoheni për zhytje të drejtpërdrejtë, ekziston një periudhë 30-ditore e rimbursimit.

Cyberghost

Tjetra është CyberGhost, i cili është një tjetër shërbim i shkëlqyeshëm, edhe nëse nuk është në të njëjtin nivel me dy zgjedhjet tona të para. Siguria e saj është e qëndrueshme, dhe ajo vjen me një kaloni të aktivizuar përgjithmonë. Nga njëra anë, kjo është mirë, por gjithashtu do të thotë që ju nuk keni ndonjë kontroll mbi të. Ekziston gjithashtu një politikë solide pa shkrime, kështu që ju e dini se privatësia juaj është e nderuar.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

CyberGhost ka parë një zhvillim të madh në departamentin e serverëve të tij gjatë muajve të fundit. Aktualisht ka 6,100 server në 90 vende, që është shumë i madh. Ka edhe tetë në Vietnam, në rast se dëshironi përmbajtje prej andej.

Shpejtësitë e saj janë të shpejta, por, si NordVPN, mund të ngadalësohen në distanca të gjata. Nuk ka kufizime të brezit, dhe ai mund të hyjë në shërbime streaming. Shikoni në shqyrtimin tonë CyberGhost për më shumë informacion.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë CyberGhost

CyberGhost mund të instalohet në Windows, macOS, Android dhe iOS, dhe ajo u azhurnua kohët e fundit, duke i dhënë përdoruesit një përvojë më të këndshme. Mund të duhet një kohë për t’u mësuar, por nuk është e vështirë të përdoret. Mund të lidhësh deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë, por ky është kufiri i instalimeve. Megjithatë, ajo bëri listën tonë për VPN më të mirë për pajisje të shumta.

Ajo ka një nga bazat më të mira të njohurive që kemi parë, e cila është e shkëlqyeshme për vetë-ndihmë. Ekzistojnë gjithashtu mbështetje për biseda të drejtpërdrejta dhe email. Biseda live është opsioni më i shpejtë i të dyve, por mbështetja me email është më e mirë në përgjigjen e më shumë pyetjeve teknike.

Plani mujor nuk është opsioni më i lirë, por zgjedhja për një plan më të gjatë e bën koston mjaft të lirë. Ekziston gjithashtu një provë shtatë ditore për përdoruesit e Android dhe iOS dhe një garanci për kthimin e parave për të gjithë klientët.

VyprVPN

VyprVPN nuk e merr mjaftë renditjen që zgjedh zgjedhjet tona të tjera, por siguria e saj e shkëlqyeshme e bën atë një zgjedhje të mirë për Vietnamin. Customshtë i personalizueshëm, që është i shkëlqyeshëm për ata që e dinë. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Plus, ai ka protokollin e vet Chameleon që, nëse përdoret, shton më shumë mbrojtje në tunelin VPN dhe e bën të duket sikur nuk përdorni as VPN. Ekziston gjithashtu një ndërprerës i vrasjeve dhe ndërmarrja nuk mban një regjistër të aktiviteteve tuaja në internet.

Numri i serverëve të tij nuk është i shkëlqyeshëm, me rreth 700 në 64 vende. Megjithatë, kjo duhet të jetë e mjaftueshme për të anashkaluar blloqet. Plus, ka disa në Hanoi, për përmbajtje Vietnameze. Shpejtësitë e saj janë gjithashtu subpar, megjithëse ato duhet të jenë të mira për shumicën e aktiviteteve, dhe ato mund të hyjnë në shumicën e shërbimeve streaming. Shikoni vlerësimin tonë të VyprVPN për një vështrim më të mirë të shërbimit.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë VyprVPN

Mund ta përdorni në Windows, macOS, Android dhe iOS. Listedshtë gjithashtu e shënuar në copën tonë më të mirë VPN për Android për shkak të aplikacioneve të shkëlqyera për celular. Ju mund të lidhni deri në pesë pajisje, megjithëse kjo do të varet nga cili plan ju zgjidhni.

Bshtë në dispozicion një bazë njohuri për vetë-ndihmë. Plus, ka një bisedë live, por fillimisht do të flisni me një bot. Do të keni mundësinë të kërkoni të flisni me një njeri, dhe më pas do të futeni në radhë. Shtë shumë më e ngadaltë se tavolinat e ndihmave të tjera atje, por mbështetja e postës elektronike është në dispozicion 24/7.

Kostoja do të varet nga cili nivel ju zgjidhni. Së pari, ekziston plani standard, i cili ju jep tre lidhje të njëkohshme. Pastaj është plani i primit, i cili ju jep pesë lidhje të njëkohshme dhe qasje në protokollin e tij Chameleon.

Pastaj mund të zgjidhni nga plani mujor ose vjetor. Ashtu si me zgjedhjet tona, plani më i gjatë funksionon më mirë në fund. Ekziston gjithashtu një garanci 30-ditore për kthimin e parave që mund të përdorni për të parë nëse ju pëlqen.

Windscribe

Zgjedhja jonë e fundit për Vietnamin është Windscrib. Siguria e saj është e mirë dhe mund të personalizohet. Ekziston një ndërprerës i vrasjeve, por në mënyrë konfuzionale quhet një “firewall”. 

Policyshtë krijuar një politikë për mos-logs, por duhet të dini që ajo mban disa shkrime. Thënë kjo, nuk ka asgjë me vlerë të vërtetë. Thjesht gjëra të tilla si sa bandwidth keni përdorur dhe një moment kohor të aktivitetit tuaj. Ajo nuk mund të gjurmohet as për ju, as.

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

i mëparshëm

tjetër

Numërimi i serverit të Windscrib është aq i pakët sa VyprVPN. Ka më shumë se 600 servera në 60 vende për të zgjedhur, por kjo duhet të jetë e mjaftueshme. Ka edhe në Hanoi, por mund t’iu qaseni atyre vetëm nëse jeni anëtar “pro”. 

Windscrib ka një plan falas, i cili është shumë i mirë dhe erdhi i pari në pjesën më të mirë falas VPN. Sidoqoftë, nuk i merrni të gjitha gjërat e planit të paguar dhe ekziston vetëm një numër i kufizuar i serverëve me të cilët mund të lidheni. 

Edhe pse anëtarët “pro” marrin akses në të gjithë serverët, ju gjithashtu mund të shtoni vendndodhje në opsionin e tij “të ndërtoni një plan” për 1 $ çdo muaj. Duke bërë atë, ju do të rritni kufirin e gjerësisë së bandës tuaj, gjithashtu.

Anëtarët e “Pro” marrin gjithashtu një bandë të pakufizuar. Nëse vendosni planin falas, do të merrni 2 GB në muaj, ose 10 GB në muaj nëse shkruani adresën tuaj të emailit. Shtimi i një lokacioni do t’ju japë 10 GB shtesë në muaj. 

Përveç gjithë kësaj, shpejtësia e saj është në rregull, megjithëse jo aq e shpejtë sa disa, dhe është në gjendje të hyjë në shërbime streaming. Anëtarët e “Pro” marrin gjithashtu hyrje në serverat e saj Windflix, të cilët janë ndërtuar për transmetim. Tani mund të zgjidhni midis serverëve Windflix në SH.B.A., MB, Kanada dhe Japoni. Lexoni rishikimin tonë në Windscrib për më shumë rreth kësaj.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë xhamat

Windscrib ‘është në përputhje me Windows, macOS, Android dhe iOS. Ndërfaqja është e lehtë për t’u përdorur, por edhe telat e ftohësit mund të argëtohen gjithashtu. Mundëson lidhje të pakufizuara.

Një udhëzues për zgjidhjen e problemeve është në dispozicion për vetë-ndihmë, si dhe FAQ, një subreddit dhe udhëzues setup. Biseda live dhe mbështetja e postës elektronike është në dispozicion 24/7. Sidoqoftë, biseda e drejtpërdrejtë ju përcjell Garry, përfaqësuesin e AI të Windscrib. Ofron ndihmë të mirë, por do të duhet të paraqisni një biletë me mbështetjen e emailit nëse doni të flisni me një njeri.

Plani i saj mujor është mjaft i shtrenjtë, kështu që është më mirë të zgjidhni një më të gjatë. Nuk ka asnjë politikë gjyqësore ose zyrtare të rimbursimit sepse mund të përdorni planin falas për të parë nëse ju pëlqen. Sidoqoftë, nëse e blini atë dhe ndryshoni mendjen tuaj, Windscrib zakonisht lëshon një rimbursim, nëse kërkoni brenda tre ditëve nga blerja. 

Censura në internet në Vietnam

Interneti i Vietnamit është shumë i kufizuar, me shumë uebfaqe që bllokohen dhe përmbajtja filtrohet. Qeveria pretendon të bëjë një përpjekje të tillë për të mbrojtur qytetarët Vietnamezë nga përmbajtja e pahijshme ose seksuale e qartë. 

Sidoqoftë, në realitet, shumë përmbajtje të tjera bllokohen gjithashtu. Niveli i filtrimit është aq i përhapur sa që shpesh përmendet si Firewall i Bamboo, në një mprehtë të Firewall-it të Madh të Kinës.

Thingdo gjë që konsiderohet të jetë një kërcënim për sundimin e Partisë Komuniste të Vietnamit mund të bllokohet. Kjo mund të përfshijë mosmarrëveshje politike, avokim për të drejtat e njeriut dhe demokracinë, dhe kritika ndaj qeverisë. 

Blogjet dhe faqet e internetit të profileve të larta që kanë një vijim të madh gjithashtu mund të bllokohen. Plus, përmbajtja që promovon fe të caktuara mund të bllokohet gjithashtu, përfshirë Budizmin dhe Katolikizmin Romak.  

Mediat sociale dhe aplikacionet e mesazheve bllokohen periodikisht, gjithashtu, veçanërisht gjatë protestave. Twitter, WordPress, Blogger dhe Facebook janë bllokuar të gjitha më parë. 

Mbikëqyrje Online në Vietnam

Marrja e informacionit në lidhje me aftësitë e mbikëqyrjes së autoriteteve Vietnameze është e kufizuar, por ka disa informacione në dispozicion, gjë që dëshmon se mbikëqyrja është e mundur. 

Ndërmarrja për siguri kibernetike FireEye ka thënë se Vietnami ka zhvilluar aftësi për spiunazh kibernetik. Synimet kanë përfshirë gazetarë Vietnamezë me bazë jashtë shtetit, si dhe organizata vendore dhe ndërkombëtare. Edhe pse nuk kishte asnjë provë se sulmet ishin nga qeveria Vietnameze, të dhënat e mbledhura do të kishin qenë të dobishme vetëm për ta.

Plus, grupi hulumtues Citizen Lab gjeti softuerin FinFisher në serverë në shumë vende, përfshirë Vietnamin. Softueri FinFisher është i aftë të mbikëqyrë, siç është monitorimi i komunikimeve dhe nxjerrja e informacionit nga kompjuterët. 

Qytetarët duhet të sigurojnë identifikimin e ofruesve të shërbimeve të internetit dhe të lëvizshme kur blejnë një shërbim, dhe pronarët e kafeneve në internet duhet të instalojnë program ndjekës dhe të ruajnë regjistrat e aktiviteteve të klientëve.. 

Në një reagim të mëtejshëm të mosmarrëveshjeve, Ligji për Sigurimin e Kibernetikës kërkon që kompanitë e teknologjisë të ruajnë të dhëna mbi përdoruesit Vietnamez dhe të ndajnë të dhënat me agjencitë shtetërore, nëse kërkohet. Ligji gjithashtu kërkon që përdoruesit të regjistrohen me emrat e tyre të vërtetë, dhe kompanitë duhet të verifikojnë identitetin e përdoruesve.

Ai gjithashtu kërkon që rrjetet e mediave sociale dhe kompani të tjera të ngjashme t’u japin autoriteteve informacionin e përdoruesit në lidhje me terrorizmin dhe krimet. Sidoqoftë, ligjit i mungon ndonjë nevojë për mbikëqyrje, që do të thotë se mund të shkelet. 

Sidoqoftë, Ministria e Informacionit dhe Komunikimit ka punuar me Facebook dhe Google për të hequr llogaritë kritike.

Ligji i Vietnamit mbi sigurinë në internet-informacion, i cili u miratua në nëntor 2015, gjithashtu kërkon që kompanitë e teknologjisë të ndajnë të dhënat e përdoruesit, por pa pëlqimin e përdoruesit. Ai gjithashtu thotë se autoriteteve duhet t’u jepen çelësat e kriptimit të këtyre ndërmarrjeve, nëse është e nevojshme. 

Liria e fjalës në internet në Vietnam

Kushtetuta Vietnameze parashikon lirinë e fjalës, por është e kufizuar në praktikë. Partia Komuniste në pushtet nuk dëshiron të kritikohet, dhe përdoruesit e internetit dhe gazetarët mund të ndëshkohen për postet e tyre kritike sipas Ligjit për Publikim, Ligjit për Mbrojtjen e Sekreteve Shtetërore dhe kodit penal. 

Shumë gazetarë, kritikë dhe avokatë të fjalës së lirë janë burgosur, dhe disa kanë ushtruar dhunë. Gazetarët e huaj rrezikojnë që refuzimet e vizave të tyre të mos pranohen gjithashtu.

Në Janar 2018, tre aktivistë dhe blogerë me video iu dhanë dënime të ndryshme burgu, më e gjata prej tetë vjetësh, për përhapjen e propagandës kundër shtetit. 

Pas pak, blogeri Hoang Duc Binh mori një dënim me 14 vjet burg për të udhëhequr qindra në një protestë të krizës mjedisore. Sentenceshtë fjali më e ashpër e dhënë një aktivist vietnamez deri më tani.

Sidoqoftë, në përgjithësi, shumica e mediave kontrollohen nga shteti, në mënyrë që qeveria të mund të vëzhgojë ato që po publikohen. 

Mendimet përfundimtare

Me qeverinë e kufizuar të Vietnamit dhe qeverinë intolerante, është e lehtë të kuptoni pse duhet të përdorni një VPN ndërsa jeni atje. Ju duhet të zgjidhni një që ka siguri dhe intimitet të madh për t’ju mbajtur anonim. Plus, një rrjet i mirë i serverëve është i dobishëm për të kaluar çdo censurë.

ExpressVPN është VPN më e mirë për Vietnamin. Me të, ju do të mbroheni nga siguria e tij e shkëlqyeshme dhe do të jeni në gjendje të kaloni çdo kufizim me bazën e tij të madhe të serverit. Plus, serverat e tij Vietnamez do të thotë që ju mund të keni qasje në përmbajtje që është e kufizuar për vendin. Pse mos ta provoni? Me garancinë e tij për 30 ditë kthimin e parave, nuk ka asgjë për të humbur.

Nëse keni përvojë duke përdorur një VPN në Vietnam, na tregoni në seksionin e komenteve. Ne do të donim të dëgjonim për të. Sigurohuni që të kontrolloni arkivin tonë VPN ndërsa jeni këtu. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me