VPN më e mirë për Venezuelën në vitin 2020: Anashkalimi i Maduro

Venezuela është një vend i pasur me naftë në bregdetin verior të Amerikës së Jugut. Fullshtë plot me pamje piktoreske, nga malet deri tek ujëvarat. Sidoqoftë, një krizë e rëndë e të drejtave të njeriut po vazhdon në vend. Plus, me Presidentin Nicolas Maduro të ngjitet në pushtet, duhet të siguroheni që të qëndroni të sigurt në internet me një nga VPN-të tona më të mira për zgjedhjet e Venezuelës.


Nëse keni nevojë për një përgjigje të shpejtë, atëherë ExpressVPN është zgjidhja më e mirë për Venezuelën. Lexoni më tej për të zbuluar jo vetëm pse duhet të përdorni një rrjet privat virtual, por edhe cilat karakteristika janë më të rëndësishmet për vendin.

Një VPN është një mjet i shkëlqyeshëm që ofron një gamë të veçorive të dobishme. Nuk ka rëndësi se ku jeni në botë, siguria në internet është e nevojshme tani më shumë se kurrë. Duke përdorur një VPN, do ta ndihmoni veten të qëndroni të mbrojtur nga rreziqet në internet, siç janë krimi në internet dhe mbikëqyrja. 

VPN ofrojnë më shumë sesa siguri, megjithëse. Ata janë një ndihmë e madhe kur bëhet fjalë për kufizimet e përmbajtjes, të tilla si censura dhe geoblocks. Geoblocking kryesisht ndodh për shkak të marrëveshjeve të licencimit, kështu që kompanitë janë të kufizuara në atë që ata mund të transmetojnë në pjesë të ndryshme të botës. 

Për shembull, biblioteka e Netflix Venezuela do të ketë përmbajtje të ndryshme nga biblioteka e Sh.B.A. Nëse doni të hyni në Netflix Sh.B.A. ndërsa jeni në Venezuela, do t’ju duhet një adresë IP e Sh.B.A-së, dhe një VPN mund t’ju ndihmojë të merrni një.

Censura është diçka tjetër plotësisht. Qeveritë në të gjithë botën kontrollojnë atë që qytetarët e tyre mund dhe nuk mund ta shohin në internet. Interneti i Kinës është një nga më të kufizuarit në botë. Firewall-i i saj i Madh siguron që vetëm përmbajtja e aprovuar mund të shikohet, dhe qytetarët duhet të përdorin versionet kineze të mediave sociale, siç është WeChat.

Duke përdorur një VPN, ju pothuajse mund të kaloni çdo bllok që hasni dhe të qëndroni të sigurt ndërsa veproni kështu.

VPN më e mirë për Venezuelën 2020

Whatfarë e bën më të mirë një VPN për Venezuelën 

Ka shumë karakteristika që përbëjnë një VPN, dhe disa prej tyre do të jenë më të rëndësishme për Venezuelën. Edhe pse thjesht mund të zgjidhni një nga shumë në komentet tona VPN, së pari duhet të siguroheni që ai ka cilësitë e mëposhtme.

Venezuela po vuan nga një censurë e drejtë që synon shumë lloje të ndryshme të përmbajtjes. Mediat sociale dhe aplikacionet e mesazheve mund të bllokohen herë pas here. 

Për këtë arsye, është një ide e mirë të siguroheni që VPN që ju zgjidhni ka një rrjet të mirë të serverave. Sa më shumë serverë të disponueshëm në sa më shumë vende, aq më mirë shanset tuaja janë të kapërcejnë blloqet.

Nëse dëshironi të përdorni një përmbajtje që është e kufizuar për Venezuelën, do të duhet të siguroheni që ajo ka servera brenda vendit, në mënyrë që të mund të merrni një adresë IP të Venezuelës.

Me mbikëqyrje të mundshme dhe ndëshkime për postet kritike, është ide e mirë të zgjidhni një VPN që ka siguri të mirë, në mënyrë që të mbroheni pa marrë parasysh se çfarë merrni në internet. Detajet tuaja duhet të mbeten anonime, në mënyrë që të mos keni mundësi të gjurmohen. Havingshtë gjithashtu e rëndësishme të keni një ndërprerës vrasjeje, pasi kjo do t’ju shkëpusë plotësisht nëse VPN dështon.

Ofruesi duhet të respektojë privatësinë tuaj, dhe për t’u siguruar që e bën atë, të kontrolloni nëse ka një politikë të rreptë të mos-logs. Nëse kompania thotë se nuk mban regjistrat, kjo do të thotë se nuk do të jetë një rekord i aktiviteteve tuaja në internet.

Shpejtësitë e mira janë gjithashtu të dobishme, gjithashtu. Sa më shpejtë të jetë VPN, aq më shpejt do të ngarkohet përmbajtja. Gjerësia e bandës së pakufizuar është gjithashtu e dobishme, pasi në të kundërtën shpejt do ta arrini limitin dhe VPN do të ndalojë së punuari, do të thotë që nuk do të mbroheni më.

Nëse transmetimi është në listën tuaj për të bërë, sigurohuni që VPN të futet në platformën tuaj të zgjedhur. Nëse është Netflix që ju dëshironi, vetëm një numër i vogël i VPN mund të kalojnë sistemin e zbulimit VPN të Netflix. Mos kini frikë, pasi ne kemi rrumbullakuar ato më të aftë në VPN-në më të mirë për pjesën Netflix.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të merrni parasysh me cilat pajisje VPN është i pajtueshëm me sa lidhje lejon dhe mirëdashësinë e tij për përdoruesit. Mbështetja e denjë për klientin është gjithmonë e mirë të keni, dhe çmimi mund të ndikojë në vendimin tuaj përfundimtar.

VPN më e mirë për Venezuelën: ExpressVPN

ExpressVPN është qeni kryesor në shumë prej artikujve tanë VPN, kryesisht për shkak se është VPN më i mirë në përgjithësi. Për Venezuelën, ajo ka të gjitha tiparet që ju nevojiten, dhe ato janë zbatuar shumë mirë. 

Ajo ka një rrjet të madh serverash me më shumë se 3,000 të disponueshëm në 94 vende. Kjo përfshin disa edhe në Venezuelë. Pavarësisht nëse duhet të anashkaloni blloqet në vend ose të merrni akses në përmbajtjen Venezuelës, ExpressVPN ju ka mbuluar.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Do të mbroheni nga siguria e shkëlqyer e vendosur në kodimin AES 256-bit drejt e jashtë kutisë. Ju mund ta rritni atë nëse dëshironi, gjithashtu. Një ndërprerës i vrasjes është përfshirë dhe aktivizuar si parazgjedhje, por ju mund të kontrolloni nëse e dëshironi apo jo. ExpressVPN vlerëson intimitetin dhe ekziston një politikë solide pa log-e.

Ngarkimi i përmbajtjes do të jetë një fllad, pasi është VPN më i shpejtë që kemi testuar. Ekziston gjithashtu një bandë e pakufizuar e bandës dhe mund të futet në të gjitha shërbimet e transmetimit, për këtë arsye është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për më shumë informacion mbi shërbimin.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë ExpressVPN

ExpressVPN është në përputhje me Windows, macOS, Android dhe iOS. Plus, ka zgjerime të shfletuesit për Chrome, Firefox dhe Safari. Ju mund të lidhni deri në pesë pajisje në të njëjtën kohë, gjithashtu. Shtë një nga VPN më e lehtë për t’u përdorur, kështu që është një zgjedhje e shkëlqyeshme për newbies. Pozicionuesit mund të luajnë me rregullimet, megjithëse.

Një bazë e dobishme e njohurive është e gatshme nëse keni nevojë për ndihmë. Ekzistojnë gjithashtu mbështetje për biseda të drejtpërdrejta dhe email. Të dy janë në dispozicion 24/7, por ekipi i emailit është më i mirë në përgjigjen e pyetjeve më të ndërlikuara.

ExpressVPN nuk është e lirë, por ia vlen edhe paratë. Ju mund ta bëni më të lirë koston e përgjithshme duke zgjedhur një plan më të gjatë gjithashtu. Ju merrni një shërbim të shkëlqyeshëm dhe, në rast se shqetësoheni për zhytje, ekziston një garanci 30-ditore për kthimin e parave për t’u rikthyer.

NordVPN

NordVPN është zgjedhja jonë tjetër. Shtë një shërbim i shkëlqyeshëm dhe jo larg nga cilësia e zgjedhjes sonë kryesore, siç mund ta lexoni në krahasimin tonë ExpressVPN vs NordVPN. 

Numri i serverëve të NordVPN është i lartë. Ka më shumë se 5,000 në rreth 60 vende, kështu që nuk do të keni asnjë problem të kaloni ndonjë bllok. Megjithatë, nuk ka serverë brenda Venezuelës.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ajo vjen me disa nga siguritë më të mira përreth, të vendosura në kodimin AES 256-bit. Plus, ju mund të përdorni serverët e tij opsionalë me dy hop, të cilët shtojnë edhe më shumë mbrojtje në lidhjen tuaj. Përfshihet një ndërprerës vrasjeje dhe ekziston një politikë e rreptë mos-logimesh, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për intimitetin.

Shpejtësitë e saj janë të mira, por ato mund të ngadalësohen në distanca të gjata. Nuk ka kufij të gjerësisë së bandës, dhe mund të hyjë në të gjitha platformat streaming, përfshirë Netflix. Lexoni rishikimin tonë të NordVPN për më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqen NordVPN

NordVPN punon me Windows, macOS, Android dhe iOS. Zgjatjet Firefox dhe shfletuesit Chrome janë gjithashtu në dispozicion. Ju mund të lidhni deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë, dhe të gjithë klientët janë të thjeshtë për t’u instaluar dhe përdorur.

Nëse keni nevojë për ndihmë, ekziston një bazë e dobishme njohurish. Ekzistojnë gjithashtu biseda live dhe email 24/7. Secila rrugë është e dobishme, por biseda live do t’ju marrë një përgjigje më të shpejtë. 

NordVPN siguron vlerë të mirë për paratë tuaja, megjithëse është më mirë të shmangni planin mujor. Regjistrimi për më gjatë do t’ju kursejë para në planin afatgjatë. Një periudhë 30-ditore e rimbursimit është në vend, megjithëse, në rast se ndryshoni mendje.

Cyberghost

CyberGhost është një zgjedhje tjetër e mirë për Venezuelën. Ka një rrjet të madh serverash, por numërimi i serverit dhe vendit luhatet shpesh. Në kohën e shkrimit, kishte 9000 serverë në 90 vende. Ka edhe 24 në Venezuelë, që do të thotë se mund të hyni në përmbajtje Venezuelës. 

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka një siguri të madhe të vendosur në shifrimin 256-bit, dhe ka një ndërprerës të vrasjes të aktivizuar përgjithmonë. Pasja e ndezjes së vrasjes me kohë të plotë nuk është diçka e keqe, veçanërisht nëse ka të ngjarë të harroni ta ndizni atë. Kjo tha, nuk ka kontroll, as. Po ashtu është vendosur një politikë e rreptë e intimitetit.

Shpejtësitë e CyberGhost janë të shpejta, por, në mënyrë të ngjashme me NordVPN, mund të bëhen të ngadalta në distanca të gjata. Gjerësia e bandës së pakufizuar është e përfshirë, dhe mund të futet në shumicën e shërbimeve streaming, gjithashtu. Shikoni shqyrtimin tonë CyberGhost për më shumë informacion.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë CyberGhost

CyberGhost ka klientë për Windows, macOS, Android dhe iOS. Zgjatjet e shfletuesit Chrome dhe Firefox janë gjithashtu në dispozicion. Ndërfaqja është e lehtë për t’u përdorur, megjithëse mund të mësohet të mësohet.

Ju mund të lidhni njëkohësisht deri në shtatë pajisje, duke e bërë atë një përmendje të nderuar në VPN tonë më të mirë për krahasimin e pajisjeve të shumta. Kjo tha, ndryshe nga shumë VPN të tjera, të cilat ju lejojnë ta instaloni atë në një numër të pakufizuar pajisjesh, CyberGhost e kufizon atë edhe në shtatë.

Ajo ka një nga bazat më të mira të njohurive që kemi parë. Plus, ka një bisedë live në dispozicion 24/7 dhe mbështetje me email. Kjo e fundit është më e mira për më shumë pyetje teknike, megjithëse.

Me kusht që të mos shkoni në planin mujor, CyberGhost është përgjithësisht shumë i lirë. Ka një provë falas shtatë ditore në dispozicion për përdoruesit e Android dhe iOS. Inshtë gjithashtu një garanci për kthimin e parave, i cili jep 14 ditë për planin mujor dhe 45 ditë për ato më të gjata.

VyprVPN

VyprVPN e ka bërë listën, megjithëse nuk është për shkak të rrjetit të serverit të saj. Ka më pak se 1.000 serverë në 64 vende, dhe asnjëri prej tyre nuk është i vendosur në Venezuelë. Sidoqoftë duhet të jetë e mjaftueshme për t’ju rrethuar çdo bllok.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Siguria e saj e shkëlqyeshme e fitoi atë vendin e katërt në këtë listë. Ata që e dinë mund të ndreqen me cilësimet, por fillestarët gjithashtu do të jenë të kënaqur me thjeshtësinë e tij. VyprVPN gjithashtu vjen me protokollin e tij të pronarit Chameleon, i cili shton edhe më shumë mbrojtje në lidhjen tuaj. Përfshihet një ndërprerës vrasës, si dhe një politikë mos-logs.

Shpejtësitë janë në rregull dhe të shkëlqyera për shumicën e aktiviteteve. Nuk ka kapele bandwidth, dhe mund të hyjë në shumicën e shërbimeve streaming. Lexoni rishikimin tonë të VyprVPN për më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë VyprVPN

VyprVPN punon në Windows, macOS, Android dhe iOS. Plus, është një nga VPN më të mirë për zgjedh Android për shkak të aplikacioneve të shkëlqyera të tij celular. Ndërfaqja është e lehtë për t’u përdorur, dhe ju mund të lidhni deri në pesë pajisje në të njëjtën kohë, në varësi të planit që ju zgjidhni.

Nëse keni nevojë për ndihmë, mund të hyni në bazën e saj të njohurive. Biseda live është gjithashtu në dispozicion 24/7, por fillimisht do të jeni e lidhur me një bot. Do t’ju përgjigjet pyetjeve tuaja duke ju drejtuar zonës përkatëse të bazës së njohurive, por ju mund të lidheni me një njeri të vërtetë me klikimin e një butoni. Mbështetja e postës elektronike është gjithashtu në dispozicion 24/7.

Mimi që ju paguani do të varet nga paketa që ju zgjidhni. Plani “standard” do t’ju marrë tre lidhje, dhe plani “premium” do t’ju sigurojë pesë lidhje, si dhe përdorimin e protokollit të tij Chameleon. Më pas mund të zgjidhni planin mujor ose vjetor, por ai vjetor funksionon më lirë në fund. Një garanci 30-ditore për kthimin e parave është gjithashtu në vend.

HideMyAss

Zgjedhja jonë e fundit është HideMyAss, dhe arsyeja kryesore që e bëri këtë prerje është sepse ka serverë në Venezuelë, do të thotë që ju mund të keni qasje në përmbajtje prej andej. Sa i përket rrjetit të tij të përgjithshëm të serverëve, ka më shumë se 1.000 që mbulojnë 190 vendet e dendura, kështu që ju duhet të jeni mirë duke anashkaluar çdo kufizim. 

hidemyass-Slider1

hidemyass-slider2

hidemyass-slider3

hidemyass-slider4

hidemyass-slider5

i mëparshëm

tjetër

Siguria e tij është e mirë dhe e vendosur në 256-bit encryption. Përfshihet gjithashtu një ndërrues vrasës. Edhe pse HMA ka një politikë pa log-un, nëse e lexoni atë, megjithatë, do të vini re se në të vërtetë bën. Makesshtë e qartë se adresa juaj e IP-së nuk është regjistruar, por regjistron të dhëna të tjera, të tilla si afatet e lidhjes suaj, adresën IP të serverit që po përdorni dhe sasinë e të dhënave të transferuara.

Ai informacion vetëm nëse është në rregull, dhe nuk mund të lidhet me ju. Kjo tha, nëse regjistroheni me kredencialet tuaja të vërteta, mund të shoqërohet me atë. Informacioni mbahet në skedar për 30 ditë, dhe nëse kërkohet nga autoritetet, HMA mund të regjistrojë informata më të hollësishme.

Shpejtësitë e saj janë mbresëlënëse, por ato ende nuk janë më të shpejtat përreth. Gjerësia e bandës së pakufizuar është e përfshirë, dhe mund të futet në disa shërbime streaming. Shqyrtimi ynë HideMyAss shkon në më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë HMA

HideMyAss mund të përdoret në Windows, macOS, Android dhe iOS. Ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme që është e lehtë për t’u përdorur, dhe mund të lidhësh deri në pesë pajisje njëherësh.

Një bazë e njohurive dhe udhëzues janë në dispozicion nëse keni nevojë për ndihmë. Ekziston gjithashtu mbështetje për bisedë të drejtpërdrejtë dhe e-mail në gati 24/7. Biseda live është e shpejtë, por është më e mira për pyetjet themelore, ndërsa mbështetja e postës elektronike mund të përgjigjet më mirë në pyetje teknike, megjithëse kërkon pak më shumë kohë për t’u përgjigjur.

HMA nuk ka një plan mujor. Më e shkurtër për të cilën mund të zgjidhni është një vit. Zbritjet aplikohen gjatë regjistrimit duke e bërë atë një marrëveshje më të mirë, por kur bëhet fjalë për rinovimin, nuk ka oferta. Një provë shtatë-ditore është në dispozicion, por ju do të duhet të gërmoni për të gjetur atë. Ekziston gjithashtu një garanci 30-ditore për kthimin e parave, për paqe shtesë të mendjes.

Censura Online në Venezuelë

Liria e Internetit në Venezuelë është në rënie. Qeveria e saj ka censuruar internetin me vite, dhe vetë lidhja e internetit ka rënë gjithashtu. Shumë uebfaqe janë bllokuar, duke përfshirë media, faqet e lojërave të fatit, bloget, pornografinë dhe faqet që lidhen me shkëmbimin e parave të huaja. Disa nga blloqet janë vetëm të përkohshme, megjithëse.

Sipas ligjit të 2017 kundër urrejtjes, faqet e internetit mund të bllokohen nëse autoritetet konsiderojnë se po promovojnë urrejtje ose intolerancë. Plus, përmbajtja që përmban gjuhë urrejtje në faqet e internetit ndërmjetëse duhet të hiqet brenda gjashtë orësh nga data e postimit të saj, ose mund të shqiptohet një gjobë. 

Sitet ndërmjetëse mund të jenë përgjegjëse për përmbajtjen e postuar në bazë të Ligjit për përgjegjësinë sociale në radio, televizion dhe media elektronike, dhe dënime të ashpra mund të jepen për shkelje.

Disa platforma të mediave sociale dhe mjetet e komunikimit janë bllokuar në mënyrë të zakonshme dhe strategjike. Facebook, Twitter, Periscope dhe YouTube kanë qenë të gjithë të paarritshëm për periudha të shkurtra kohe, dhe në fillim të vitit 2019 u preken edhe më shumë shërbime, pasi ato shpesh janë gjatë ngjarjeve të ndjeshme politike.

Për të kapërcyer blloqet, shumë njerëz janë përdorur për të përdorur mjete rrethanor. Kishte raporte që rrjeti Tor ishte bllokuar në vitin 2018, por duket se VPN-të janë akoma ligjore në vend.

Mbikëqyrja në internet në Venezuelë

Qeveria ka rritur aktivitetet e saj të mbikëqyrjes që nga lëshimi i saj “Plan de la Patria” 2013-2019, i cili është në thelb një plan për zhvillimin ekonomik dhe shoqëror. Ai thekson forcimin e mbrojtjes kombëtare, si dhe përparësitë e tjera. 

Shqetësimi ndërkombëtar u ngrit midis ekspertëve dhe aktivistëve në lidhje me planet e qeverisë për të investuar në inteligjencë, të cilat në një moment duke ndarë pothuajse 14 miliardë bolivarë Venezuelës (rreth 1.5 milion USD) për të.

Plus, iniciativat për të mbledhur informacione personale nga qytetarët ngjallën më shumë shqetësim, veçanërisht pasi nuk ka asnjë garanci për privatësinë e të dhënave dhe si do të trajtohen. 

Carnet de la Patria, e cila në thelb është një kartë identiteti e detyrueshme, u prezantua në vitin 2016. Ai përfshin një kod të personalizuar QR që mban informacione personale, duke lejuar qeverinë të dijë statusin e popullatës. 

Qytetarët e përdorin kartën për të hyrë në përfitime të caktuara, ndër të tjera. Ata që duan të blejnë një celular, kartë SIM ose hyrje në internet, duhet të regjistrohen me numrin e tyre personal, si dhe informacione të tjera. Aplikacionet celulare të shoqëruara me kartën lejojnë qeverinë të gjurmojë të dhënat personale dhe vendndodhjen e qytetarëve.

Legjislacioni për mbrojtjen e të dhënave personale nuk ekziston, dhe ekzistojnë shqetësime se si qeveria mund të keqpërdorë të dhënat personale të mbledhura përmes metodave të mësipërme. 

Plus, një vendim i ri që synon marrjen dhe ruajtjen e të dhënave personale nga shërbimet e telekomunikacionit erdhi në vitin 2017. Të dhënat përfshijnë adresat IP, oraret e lidhjes, vendndodhjen gjeografike dhe informacione të tjera të komunikimit.

Liria e fjalës në internet në Venezuelë

Kushtetuta e Venezuelës garanton lirinë e shprehjes, por ligjet dhe rregulloret e miratuara nga qeveria e kufizojnë atë në praktikë. 

Ligji Kushtetues Kundër Urrejtjes, për Bashkëjetesë Paqësore dhe Tolerancë është formuluar pa dyshim dhe shqipton dënime të mëdha deri në 20 vjet burg për nxitje të urrejtjes ose dhunës në internet.

Shpifja ndaj zyrtarëve publik dhe publikimi i informacionit të rremë mund të rezultojë në dënimin me burg sipas kodit penal. Përdoruesit e mediave sociale, gazetarët dhe aktivistët janë përballur me ndjekjen penale për aktivitetet e tyre në internet. Gazetarët gjithashtu rrezikojnë arrestimin dhe dhunën fizike në lidhje me punën e tyre, veçanërisht nëse është kritike për qeverinë. 

Tre adoleshentë u arrestuan në vitin 2018, të akuzuar për nxitje të urrejtjes përmes grupeve të bisedave dhe mediave sociale, si dhe për organizimin e protestave kundër qeverisë. Ata u përballën me 20 vjet burg, megjithëse u liruan muaj më vonë.

Gjithashtu në fillim të 2018, tre redaktorë dhe një gazetar patën një proces gjyqësor për shpifje ndaj tyre për shkak të dy artikujve të publikuar që zbuluan parregullsi në importin shtetëror të ushqimit dhe në negociatat e tij me Presidentin Maduro. Kuarteti hetimor u përball me një gjobë prej rreth 59,000 dollarë dhe deri në gjashtë vjet burg, duke i bërë ata të largoheshin nga vendi.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që t’ju kemi ndihmuar të kuptoni pse duhet të përdorni një VPN në Venezuelë dhe cilat tipare duhet të ketë. Vendi po vuan nga censura e larmishme, edhe nëse një pjesë e saj është e përkohshme. Plus, mbikëqyrja e qeverisë po rritet, dhe ka ndëshkime të ashpra për komentet kritike. 

Ju duhet të zgjidhni atë që ka një rrjet të madh serveresh për t’ju dhënë mundësinë më të mirë për të anashkaluar çdo bllok. Nëse dëshironi të hyni në përmbajtje të kufizuar nga Venezuela, do t’ju duhet gjithashtu serverë brenda vendit. Siguria e mirë është e rëndësishme për t’ju mbajtur të mbrojtur gjithashtu.

Me këtë në mendje, ExpressVPN është basti juaj më i mirë kur është fjala për Venezuelën. Ka një rrjet të madh serverash me disa në Venezuelë. Plus, do t’ju mbajë të sigurt, pasi është VPN më i sigurt atje. Pse mos ta provoni? Me garancinë e tij për 30 ditë kthimin e parave, nuk keni asgjë për të humbur.

Nëse keni përvojë duke përdorur një VPN në Venezuelë, na tregoni në seksionin e komenteve. Ne do të donim të lexonim rreth saj. Si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map