VPN më e mirë për Mac 2020: Mollët e Syrit tonë

Përdorimi i një VPN në Mac tuaj mund t’ju sjellë dobi në shumë mënyra. Do të mbeteni anonim në internet, do të zvogëloni mundësinë e sulmit dhe do të keni mundësi të përdorni qasje nga kudo në botë. Për tu siguruar që të merrni një përvojë të klasit të parë VPN, duhet të përdorni një nga VPN tonë më të mirë për zgjedhjet e Mac.


Nëse dëshironi të shkoni drejt pikës, ju rekomandojmë të përdorni ExpressVPN. Shtë i shpejtë dhe i thjeshtë për t’u përdorur, dhe është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim. Plus, është i pajtueshëm me të gjitha pajisjet Mac dhe shumë sisteme operative Mac. 

Përveç anashkalimit të geoblocks dhe fshehjes së adresës suaj të IP-së, një VPN mund t’ju mbajë të sigurt nga krimi në internet. Edhe pse ju mund të mendoni se Mac juaj është imun ndaj çdo lloj hakimi, e vërteta është, një Mac mund të infektohet nga një virus ose malware njësoj si PC. Përdorimi i një rrjeti virtual privat mund t’ju ndihmojë të qëndroni të sigurt, siç mund të instaloni një antivirus të mirë.

VPN-të më të mira për Mac

  1. ExpressVPN – i shpejtë dhe i sigurt, i lehtë për t’u përdorur
  2. NordVPN – Siguri e shkëlqyeshme, çmime miqësore
  3. CyberGhost – I lirë, i sigurt 
  4. Qasje në internet privat – e thjeshtë për t’u përdorur, e lirë
  5. Abonim me erë – Plani falas, lidhje të pakufizuara
  6. Proton VPN – Plani Falas, Bandwidth i pakufizuar

1. ExpressVPN

ExpressVPN është VPN-ja jonë e zgjedhur për Mac. Ndërfaqja e saj e efektshme e bën atë një ndeshje të mirë për përdoruesit e Mac, dhe ikona e ExpressVPN shfaqet në shiritin e menusë Mac. Ajo funksionon në të gjitha modelet MacBook dhe iMac që funksionojnë të paktën Yosemite 10.10, deri në Catalina 10.15.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Për t’u lidhur, thjesht duhet të klikoni në butonin e madh “on”. Do t’ju lidhë me një server të rekomanduar, por nëse keni nevojë të ndryshoni vendndodhjet e serverit, mund ta bëni edhe atë lehtë. ExpressVPN ka mijëra servera të përhapur në 94 vende, duke ju dhënë mjaft zgjedhje.

Siguria e tij është e shkëlqyeshme dhe përdor encryption AES 256-bit. Ai gjithashtu përfshin një ndërprerës vrasës të integruar, i cili është aktivizuar nga parazgjedhja dhe do t’ju mbajë të sigurt nëse VPN dështon. ExpressVPN gjithashtu e merr seriozisht privatësinë tuaj dhe ka një politikë të rreptë mos-logimesh. 

ExpressVPN ka shpejtësinë më të shpejtë të secilit prej VPN-ve që kemi testuar, gjë që është e shkëlqyeshme për transmetim dhe aktivitete të tjera. Ju merrni një bandë të pakufizuar, dhe ExpressVPN është në gjendje të hyjë në bibliotekën e Netflix të çdo vendi, si dhe shërbime të tjera, të tilla si BBC iPlayer (lexoni VPN-në tonë më të mirë për iPlayer në BBC). 

Ju merrni pesë lidhje të njëkohshme dhe është në përputhje me shumë pajisje të tjera. Kjo përfshin pajisje të tjera Apple, të tilla si Apple TV. Ekziston edhe një shtesë e shfletuesit Safari. Lexoni më shumë rreth këtij shërbimi në rishikimin tonë ExpressVPN.

Ashtu si vetë Mac, ExpressVPN është e shtrenjtë. Vlen të holla, megjithatë, dhe jemi të sigurt që do të vlerësoni cilësinë e shkëlqyer të shërbimit për sa kushton. Plus, nëse zgjidhni një abonim më të gjatë, duhet të shihni disa kursime. Nëse vendosni që nuk ju pëlqen, ka një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave.

2. NordVPN

NordVPN është një tjetër zgjedhje solide VPN për Mac dhe është e krahasueshme me zgjedhjen tonë më të mirë në shumë mënyra (lexoni pjesën tonë ExpressVPN vs NordVPN). 

Ajo ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit që mbështet shiritin e menusë Mac, dhe ju mund të lidheni shpejt me një nga shumë vendet e saj të serverit. NordVPN është i pajtueshëm me macOS Sierra 10.12 ose më të lartë.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Siguria e saj është e nivelit të lartë, duke përdorur shifrimin e AES 256-bit. Kjo gjithashtu ju jep mundësinë e përdorimit të serverëve të tij me dy hop, të cilët në thelb encryptojnë tunelin VPN dy herë. Kompania nuk mban asnjë regjistër, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për intimitetin. Përfshihet gjithashtu një ndërprerës vrasës.

Shpejtësitë e NordVPN janë të mira, por mund të ngadalësojnë paksa në distanca të gjata, për të cilat mund të lexoni më shumë në rishikimin tonë të NordVPN. Zgjedhja e një serveri tjetër ndonjëherë mund të ndihmojë. Ju merrni një bandë të pakufizuar, dhe është në gjendje të përshkoni gjithashtu muret më të platformave të transmetimit.

Compatibleshtë në përputhje me pajisjet e tjera të Apple, të tilla si iPhone dhe iPad, dhe ju lidhni deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë.

Pricemimi i NordVPN është më miqësor sesa ai i ExpressVPN. Ajo ofron vlerë të mirë me një kosto të drejtë, por zgjedhja për një plan më të gjatë është gjithashtu e dobishme. Windowshtë krijuar një dritare e rimbursimit 30-ditor, në rast se nuk ju pëlqen. 

3. CyberGhost

Ne gjithashtu mund të rekomandojmë CyberGhost si një Mac VPN të mirë. Ndërfaqja e tij mund të marrë disa duke u mësuar, por nuk është e vështirë për t’u përdorur. Ka karakteristika Mac-miqësore dhe është në përputhje me macOS Sierra 10.12, High Sierra 10.13 dhe Mojave 10.14. Lexoni rishikimin tonë CyberGhost për më shumë detaje.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ajo vjen me siguri të mirë, si dhe një ndërrues vrasës. Sidoqoftë, ndërrimi i vrasjeve të CyberGhost është i ndryshëm. Enshtë aktivizuar përgjithmonë, do të thotë që nuk mund ta fikësh. Edhe pse kjo është mirë në faktin se nuk do të tërhiqesh, të mos kesh asnjë kontroll çfarë të bezdis. Po ashtu, është krijuar një politikë pa log.

Shpejtësitë e CyberGhost janë të shpejta, por si NordVPN, ato mund të ngadalësohen kur lidheni me serverë të largët. Ka shumë vendndodhje të serverëve për të zgjedhur, megjithatë, kështu që ju duhet të jeni në gjendje të gjeni një të mirë. Plus, CyberGhost mund të hyjë në shumicën e platformave të transmetimit lehtësisht dhe nuk ka kufi të brezit për t’u shqetësuar.

Mund të lidhni deri në shtatë pajisje njëherësh, gjë që është e shkëlqyeshme nëse zotëroni çdo vegël Apple të disponueshme. CyberGhost është i pajtueshëm me shumë pajisje Apple, përfshirë iPhone, iPad dhe madje edhe Apple Watch. Mbani në mend, megjithatë, se shtatë janë gjithashtu kufiri i instalimeve në CyberGhost.

CyberGhost është i lirë, për aq kohë sa ju nuk zgjidhni planin mujor. Abonimet më të gjata funksionojnë më mirë në planin afatgjatë. 

Të dy përdoruesit Android dhe iOS përfitojnë nga një gjykim shtatë-ditor falas (lexoni VPN-në më të mirë për copën Android), por përdoruesit e Mac marrin vetëm një ditë. Thënë kjo, ekziston një garanci për kthimin e parave, e cila është 14 ditë për planin mujor dhe 45 ditë për ato më të gjata.

4. Qasje në Internet private

Tjetra është qasja private në Internet, e cila është një zgjedhje e mirë nëse doni një përvojë pa frills. Ndërfaqja e tij ka një vështrim minimalist, por ka gjithçka që ju nevojitet brenda tij. 

Fillon nga shiriti i menusë, i cili mund të jetë i bezdisshëm për disa njerëz, por ju ende keni shumë kontroll. Compatibleshtë në përputhje me macOS versionin 10.10, deri në 10.13, kështu që do t’ju duhet një VPN tjetër nëse e juaja është më e lartë.

pia-Slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

i mëparshëm

tjetër

Siguria e PIA është e mirë, por përdor një normë më të ulët të kriptimit si parazgjedhje. Pas instalimit, do të vendoset në encryption 128-bit, kështu që do të duhet ta ndryshoni manualisht në nivelin e rekomanduar 256-bit. Switchshtë dhënë një ndërprerës vrasjeje dhe nuk mban regjistra, të cilat mund t’i lexoni në rishikimin tonë të PIA-s.

Shtë i aftë për shpejtësi të shpejtë, por ata nuk janë në kundërshtim me mijëra serverat e tij. Ju merrni një bandë të pakufizuar, por PIA mund të futet vetëm në versionin amerikan të Netflix dhe ka probleme të futet në shërbime të tjera streaming.. 

Me PIA, ju mund të keni 10 pajisje të lidhura njëkohësisht, dhe është në përputhje me pajisjet e tjera, siç janë iPhone dhe iPad.

Po kështu, PIA ka qenë gjithmonë një mundësi e lirë që nuk i mungon cilësisë. Ashtu si shërbimet e tjera VPN, planet më të gjata funksionojnë më mirë. Një dritare e rimbursimit 30-ditor është gjithashtu në vend.

5. Shenjë xhamash

Windscrib është një shërbim i mirë VPN që ofron një plan të paguar dhe falas. Të dyja këto janë mjaft të mira, dhe plani i tij i lirë kryesoi listën tonë të shërbimeve më të mira falas VPN. Thënë kjo, për cilën do të varet, varet nga nevojat tuaja. 

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

i mëparshëm

tjetër

Compatibleshtë kompatibil me macOS 10.9 dhe më lart, dhe ofron një ndërfaqe të pastër, të lehtë për t’u përdorur. Një ikonë Windscrib do të shfaqet gjithashtu në shiritin e menusë. 

Siguria e saj është e mirë dhe mund të personalizohet. Ju merrni një ndërprerës vrasjeje, por çuditërisht quhet një mur zjarri. Windscrib ka një politikë të mirëfilltë të privatësisë, por logon disa informacione. Thënë kështu, informacioni që ajo mban vetëm përfshin gjëra të tilla si afatet kohore të veprimtarisë dhe përdorimin e brezit; nuk është asgjë që mund të lidhet me ju. Lexoni më shumë në rishikimin tonë në Windscrib.

Shpejtësitë e xhamave janë të shkëlqyera për shumicën e aktiviteteve, përfshirë transmetimin. Ka shumë servera, dhe gjithashtu ka disa të dedikuar për transmetim, të quajtur serverë Windflix, dhe ata funksionojnë mirë. Sidoqoftë, nëse jeni në planin falas, do të keni vetëm hyrje në një pjesë të serverëve të tij dhe nuk do të përfshijnë ato Windflix.

Plus, megjithëse përdoruesit e paguar do të përfitojnë nga gjerësia e brezit të pakufizuar, përdoruesit e lirë do të kufizohen në 2 GB në muaj – ose 10 GB nëse futni një adresë të vlefshme emaili. 

Përveç Mac tuaj, ju mund të përdorni Windscrib në shumë pajisje të tjera, duke përfshirë një iPhone. Ju gjithashtu merrni lidhje të pakufizuara me planin falas ose me pagesë.

Nëse preferoni të shkoni me planin e paguar të Windscrib, do të kurseni para duke zgjedhur një plan më të gjatë. Nuk ka provë falas, sepse ju mund të përdorni planin falas, dhe duke bërë kështu është një ide e mirë sepse Windscrib lejon vetëm një rimbursim brenda tre ditëve nga blerja.

6. ProtonVPN

Hyrja jonë e fundit është ProtonVPN. Ashtu si Windscrib, ProtonVPN ofron një plan falas dhe të paguar. Shtë një ofrues i mirë që ofron një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur me navigimin e thjeshtë të serverëve. Sidoqoftë, nuk ka shumë cilësime për të akumuluar. 

protonvpn-Paneli-rrëshqitës-1

protonVPN-ndërfaqe-rrëshqitës-2

protonvpn-profile-slider-3

protonvpn-settings-slider-4

protonvpn-Split-tunneling-slider-5

i mëparshëm

tjetër

Mund ta instaloni në macOS 10.12 dhe më të lartë. Kjo tha, nëse keni një Mac më të vjetër, ekipi mbështetës i ProtonVPN mund t’ju ndihmojë të vendosni me OpenVPN ose IKEv2.

Siguria e ProtonVPN është e shkëlqyeshme, dhe dy planet e saj të paguara më të mira përfitojnë gjithashtu nga përdorimi i serverëve të tij të Siguruar Core. Një ndërprerës vrasjeje është i përfshirë, dhe ka një politikë të rreptë të mos-logs.

Problemi me ProtonVPN është shpejtësia e tij. Ata nuk janë aq të ngadaltë sa disa VPN, por ato nuk janë të shpejta, siç mund të lexoni në përmbledhjen tonë të ProtonVPN. Ju merrni një bandë të pakufizuar, sidoqoftë, duke përfshirë edhe planin falas, i cili është i rrallë. 

Nuk ka shumë servera, në krahasim me zgjedhjet tona kryesore, por prapëseprapë duhet të gjeni një që i përshtatet, dhe ai është në gjendje të hyjë në shumicën e shërbimeve streaming, gjithashtu.

ProtonVPN mund të përdoret në pajisje të tjera, përfshirë produktet e tjera të Apple, dhe lejon 10 lidhje në të njëjtën kohë.

Mimi i tij vjen në katër lloje, ku e para është një total i madh zero. Kjo ju siguron një lidhje, bandë të pakufizuar dhe tre servera për të zgjedhur, duke ju dhënë një VPN të mirë falas për MacBook. Zgjedhja juaj e rradhës pas kësaj është Plani Themelor, i cili ju jep një lidhje tjetër dhe akses në të gjithë serverët e tij. 

Plani Plus është alternativa më e mirë, megjithatë. Me këtë, ju keni të gjitha më lart dhe tre lidhje shtesë. Plus, ju mund të përdorni serverët e Sigurt, Rrjedhin dhe Tor të ProtonVPN. 

Ju mund të shkoni në planin Vizionar, por megjithëse merrni gjithsej 10 lidhje dhe përdorimin e shërbimit të tij të koduar të postës elektronike, nuk ia vlen të rritet çmimi. Një periudhë e rimbursimit 30-ditor është gjithashtu në vend.

Si zgjedhim VPN-në më të mirë për Mac

Shumica e ofruesve në rishikimet tona VPN ofrojnë të njëjtat karakteristika, por kjo nuk do të thotë se ata të gjithë ofrojnë të njëjtën cilësi të shërbimit. Për tu siguruar që të keni një përvojë të efektshme, duhet të siguroheni që shërbimi VPN përfshin kriteret e mëposhtme.

Lehtësinë e përdorimit

Një nga kriteret më të rëndësishme është lehtësia e përdorimit të VPN. Ju duhet të zgjidhni një VPN miqësore me Mac që ka një klient të paravendosur. Kjo do t’ju japë një përvojë miqësore për përdoruesit dhe të siguroni që keni disa programe të ngurta në majë të gishtave.

siguri

Ju nuk duhet të anashkaloni siguri shtesë si një përdorues i Mac. Në të kaluarën, pajisjet Mac kishin më pak çështje të sigurisë sesa Windows, por kjo ishte kryesisht sepse makinat e Windows mbizotëronin në treg. Një raport i fundit i Malwarebytes tregon se sasia e malware në Mac është duke e tejkaluar atë të PC-ve.

Softueri antivirus mund të merret me kërcënime të tilla, por një VPN mund t’ju ndihmojë të ndaloni takimin e tyre në radhë të parë duke siguruar lidhjen tuaj.

intimitet

Intimiteti juaj në internet është i rëndësishëm, dhe megjithëse një shërbim VPN mund të sigurojë që aktivitetet tuaja të qëndrojnë private përmes një lidhje të koduar, duhet të siguroheni që vetë ofruesi VPN nuk bën regjistrime të gjithçkaje që bëni. Kontrolloni që ofruesi VPN të ketë një politikë të rreptë të mos-logs. Kjo do të thotë që asnjë nga shenanigans tuaj në internet nuk do të regjistrohet.

Shpejtësia dhe Bandwidth

Shpejtësia dhe gjerësia e brezit të VPN janë diçka që duhet të merret në konsideratë gjithashtu. Shpejtësia e shpejtë do të thotë që nuk po i mashtroni gishtin e këmbës ndërsa prisni të ngarkojë diçka. Plus, nëse doni të transmetoni, do t’ju duhet që të jetë e shpejtë, në mënyrë që të mos ndesheni me ndonjë problem buffering. 

Sa i përket gjerësisë së bandës, zgjedhja e një shërbimi VPN që përcakton një kufi mujor të të dhënave nuk është gjithmonë një ide e mirë. Nëse detyrat tuaja në internet janë minimale, duhet të jeni mirë, por nëse planifikoni të kryeni aktivitete të uritur nga të dhënat, kjo ndihmë do të zhduket shpejt. Për aktivitete të tilla si transmetimi, duhet të zgjidhni një VPN që ka një bandë të pakufizuar.

Ndërsa jemi në temën e transmetimit, nëse jeni një tifoz i Netflix ose një pajtimtar i ndonjë platforme tjetër në internet, ju duhet të kontrolloni nëse VPN është në përputhje me të. Për shembull, jo shumë VPN mund të hyjnë në Netflix për shkak të ndalimit të Netflix, por ka një grusht që mund të depërtojë në pengesë..

Pajtueshmëria dhe lidhjet e njëkohshme

Nëse jeni një adhurues i Apple, mund të dëshironi të kontrolloni se me cilat pajisje të tjera shërbimi VPN është i pajtueshëm. Shumica e ofruesve të VPN mbështesin sisteme të mëdha operative – Windows, macOS, Android dhe iOS – por është një ide e mirë të kontrolloni dyfish. Plus, nëse keni shumë pajisje, duhet të kontrolloni se sa lidhje të njëkohshme ju lejon VPN. 

çmim

Mimi i VPN nuk duhet të jetë një pikë vendimtare për sigurinë tuaj; vlera e saj është më domethënëse. Thënë kështu, secili nga ofruesit ndryshon në atë zonë, kështu që është e rëndësishme të siguroheni që ju mund ta përballoni atë. Shpesh ka mënyra për të ulur koston, të tilla si regjistrimi për një abonim më të gjatë.

A kam nevojë për një VPN me Mac?

Edhe pse Apple ka zbatuar një numër masash sigurie në sistemin e tij të operimit, kjo nuk do të thotë se është plotësisht i sigurt. Ekzistojnë lloje të ndryshme të kërcënimeve kur bëhet fjalë për t’u lidhur me internetin, kështu që nuk duhet të supozoni se jeni të sigurt vetëm sepse jeni duke përdorur një Mac.

Për një, nëse lidheni me WiFi publik, automatikisht po e rrezikoni veten. Edhe pse shumë njerëz përdorin pikat e nxehta, nuk ka pse të tregoni sa e sigurt është lidhja. Duke u lidhur me një pa ndonjë mbrojtje, ju në thelb po hapni derën e hakerave. 

Për më tepër, megjithëse softueri Gatekeeper i macOS-it ndihmon për të mbajtur larg aplikacionet jo të besueshme duke ju dhënë një paralajmërim, ju teknikisht mund t’i instaloni ato. Aplikacionet e palëve të treta mund të sjellin të gjitha llojet e miqve të padëshiruar në festë.

Të dy këta rreziqe të sigurisë mund t’ju ​​ekspozojnë ndaj një virusi ose malware, vjedhjes së të dhënave tuaja të ndjeshme, siç janë informacionet e kartës së kreditit, dhe gjithashtu ju lënë të ekspozohen ndaj mundësive të poshtërimit. 

Nëse doni të qëndroni plotësisht të mbrojtur, duhet të instaloni një prej antivirusëve më të mirë për zgjedhjet Mac, si dhe një nga zgjedhjet më të mira të Mac VPN.

Censura, Streaming dhe Geoblocks

Siguria përveç, një VPN mund të ndihmojë me shumë gjëra të tjera, gjithashtu. Nëse përpiqeni të përdorni një përmbajtje të caktuar dhe zbuloni se jeni bllokuar prej tij, kjo ka të ngjarë të jetë për shkak të censurës ose geoblocks. Shumë vende kontrollojnë atë që ne mund të shohim në internet, siç mund ta lexoni në udhëzuesin tonë të censurimit në internet.

Plus, shumë shërbime në internet janë në dispozicion vetëm në rajone të caktuara, ose të paktën përmbajtja me të mund të jetë e ndryshme. Për shembull, Netflix është në dispozicion në një ton vendesh, por secili vend ka një bibliotekë të ndryshme. Nëse po udhëtoni, mund të gjeni që shfaqja juaj e preferuar nuk është e disponueshme. Shërbime të tjera, të tilla si HBO dhe Hulu, janë gjithashtu të disponueshme vetëm për audiencën e Sh.B.A.. 

Fatmirësisht, një VPN mund t’ju ndihmojë të anashkaloni ndonjë nga blloqet e mësipërme duke ndryshuar adresën tuaj IP dhe duke ju bërë të dukeni sikur jeni fizikisht në një vend të veçantë. Shikoni VPN-në më të mirë për Netflix, si dhe udhëzuesit tanë HBO dhe Hulu VPN, për disa rekomandime të dedikuara.

A mund të përdor një VPN Falas për Mac?

Kërkimi i një VPN falas për t’u përdorur në Mac do të kthejë një ton të rezultateve, por shanset për cilindo nga ato VPN të jenë të mira janë të pakta. Ka shumë arsye pse ata mund të mos jenë të mirë – ju mund të lexoni mbledhjen më të dobët të ofruesve tanë VPN për të marrë një ide – por ne do të kalojmë nëpër disa nga ato kryesore këtu.

Disa nga shërbimet falas VPN fitojnë para duke shitur të dhënat tuaja kompanive të tjera. Në qoftë se një VPN nuk ka një politikë të besueshme të intimitetit, ajo mund të regjistrojë gjithçka që bëni, dhe që mund të përfshijë shumë të dhëna të vlefshme për kompanitë e marketingut. 

VPN të tjera të lira janë të ngarkuar me reklama, të cilat mund të nënkuptojnë se kompania është më e përqendruar në fitimin e parave duke hedhur një reklamë kudo që shikoni, në vend se të siguroni lidhjen tuaj. Plus, ka disa VPN falas që nuk përdorin nivelin e deklaruar të sigurisë, duke ju lënë një nivel më të ulët të kriptimit ose asgjë fare.

Ekzistojnë disa përjashtime kur bëhet fjalë për një Mac VPN falas, megjithëse. Ofruesit si Windscrib dhe ProtonVPN ofrojnë një plan falas, i cili është shumë i mirë. Këshillë, megjithatë, është që nëse është falas dhe jo një kompani me reputacion, duhet të qëndroni të qartë.

Mendimet përfundimtare

Ju nuk duhet të supozoni se Mac juaj është i paprekshëm sepse thjesht nuk është i vërtetë. Një VPN do t’ju ndihmojë të qëndroni të sigurt kudo që të jeni, dhe do të përfitoni gjithashtu nga karakteristikat e tjera të tij. Ju duhet të zgjidhni një VPN që është e thjeshtë për t’u përdorur dhe që funksionon mirë me pajisjet Mac. Ai gjithashtu duhet të vijë me siguri dhe intimitet të mirë, si dhe shpejtësi të shpejtë.

Ne kemi zgjedhur ExpressVPN si VPN më të mirë për Mac për shkak të lehtësisë së përdorimit të tij në të gjitha pajisjet, privatësinë dhe sigurinë e shkëlqyeshme, plus ajo siguron shpejtësinë më të shpejtë përreth. Do të përfitoni gjithashtu nga një ton vendndodhjesh të serverëve, bandës së pakufizuar të bandës dhe pesë lidhjeve të njëkohshme. Pse të mos e lejoni atë me garancinë e tij 30-ditore të kthimit të parave?

Nëse keni përvojë në përdorimin e një VPN në Mac, na tregoni në seksionin e komenteve. Shikoni artikujt tonë të tjerë VPN ndërsa jeni këtu. Si gjithmonë, faleminderit që lexove.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me