VPN më e mirë për Australi 2020: Do Dark Dark Under

Australia është e njohur për shumë gjëra, nga monumentet e saj portreti – si Shtëpia e Operës në Sidne dhe Ura e Portit – deri në plazhet e saj, duke djegur jashtë mase dhe Barbecues. Ju mund të kaloni një jetë duke eksploruar Reef Great Barrier, por duhet të siguroheni që të kujdeseni për pengesën tuaj përpara se të shkoni në internet duke përdorur një nga VPN-të tona më të mira për zgjedhjet në Australi.


Ka shumë arsye pse duhet të përdorni një rrjet privat virtual kur shkoni në internet, dhe shumica e tyre aplikohen kudo ku jeni në botë. 

VPN-të përdoren kryesisht për të marrë kufizime të përmbajtjes së kaluar. Edhe pse interneti i Australisë është kryesisht falas, disa përmbajtje mund të bllokohen nga qytetarët e tij. Ne do të flasim më shumë për këtë në një minutë, por një VPN do t’ju ndihmojë të prishni vendndodhjen tuaj dhe të anashkaloni blloqet. Kjo gjithashtu përfshin geoblocks.

Për shembull, biblioteka e Netflix ndryshon nga një vend në tjetrin, dhe megjithëse biblioteka e Australisë mund të ketë disa tituj të shkëlqyeshëm, mund të të mungojnë shfaqjet e tua të preferuara. 

Nëse doni Netflix SH.B.A., do t’ju duhet një adresë IP e Sh.B.A-së dhe një VPN mund t’ju marrë një të tillë. Vetëm sigurohuni që të zgjidhni një që mund të marrë detektorët e Gjithëpushtetshëm VPN të Netflix, të tilla si ato të emërtuara në VPN-në tonë më të mirë për pjesën Netflix. 

Ka arsye të tjera për të përdorur një VPN, të cilën ne do të vazhdojmë në këtë artikull. Nëse jeni në një nxitim, megjithatë, ju rekomandojmë të përdorni NordVPN, pasi ajo shënon të gjitha kutitë për Australinë dhe më shumë.

VPN më e mirë për Australi 2020

Whatfarë e bën më të mirë VPN për Australinë

Ne kemi gërmuar përmes shumë vlerësimeve tona VPN për t’ju sjellë zgjedhjet më të mira për Australinë. Për ta bërë këtë, ne morëm parasysh veçori të veçanta dhe sa mirë secili ofrues i zbaton ato. 

Për Australinë, ju duhet të zgjidhni atë që ka siguri të madhe. Duke vepruar kështu, do të siguroheni që jeni i mbrojtur nga rreziqet në internet dhe do të ruheni fshehur nga sytë e prishur. Shtë një ide e mirë të zgjedhësh një që përfshin një ndërrues të vrasjes, pasi që do të të shkëpus nga interneti nëse VPN dështon, do të thotë të dhënat e tua të ndjeshme nuk janë lëshuar.

Një politikë e mirë e intimitetit është gjithashtu e rëndësishme, prandaj sigurohuni që VPN të deklarojë se nuk do të mbajë një regjistër të aktiviteteve tuaja në internet. Në atë mënyrë, edhe nëse autoritetet do të kërkonin veprimtarinë tuaj, nuk do të kishte asgjë për të dorëzuar.

Shpejtësia e saj është diçka që duhet të merret në konsideratë sepse nëse zgjidhni një VPN me shpejtësi të ngadaltë, do të mashtroheni me ekranet e ngarkimit. Bandwidth i pakufizuar është gjithashtu i dobishëm. Me këtë, nuk do të duhet të shqetësoheni për të arritur një kufi, në atë pikë që VPN nuk do të funksiononte më. Mos harroni të kontrolloni nëse mund të hyjë në Netflix, nëse kjo është diçka që dëshironi.

Një rrjet i mirë serveri është gjithashtu i dobishëm për të pasur. Nëse hasni ndonjë bllok, do të keni shumë vende për të zgjedhur për të marrë rreth tij. Po kështu, nëse doni të përdorni një përmbajtje që është në dispozicion vetëm në Australi, do t’ju duhet serverë atje për të marrë një adresë IP Australiane.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të merrni parasysh me cilat pajisje VPN është i pajtueshëm me dhe mirëdashësinë e tij për përdoruesit. Plus, të kesh mbështetje të mirë të klientit kur ju nevojitet është e shkëlqyeshme, siç është zgjedhja e një që ofron vlerë të mirë për paratë tuaja.

VPN më e mirë për Australinë: NordVPN

Ne kemi zgjedhur NordVPN si VPN më të mirë për Australinë kryesisht për shkak të sigurisë së shkëlqyeshme. Ajo ka disa nga mbrojtjet më të mira që tregu ka për të ofruar, dhe ju mund ta forconi atë duke përdorur serverët e saj me dy hop. Përfshihet edhe një ndërprerës vrasjeje, dhe NordVPN vlerëson privatësinë tuaj duke pasur një politikë të rreptë të mos-logs.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka shpejtësi të mira, megjithëse nëse lidheni me një server që është shumë larg, mund t’i shihni që ato janë zhytur. Megjithatë, është akoma mirë dhe është i aftë të hyjë në të gjitha platformat streaming, përfshirë Netflix, duke e fituar atë një vend në VPN tonë më të mirë për listën e transmetimit. Do të përfitoni gjithashtu nga gjerësia e brezit të pakufizuar, kështu që të mund të kaloni në përmbajtjen e zemrës suaj.

NordVPN ka një numër të madh të serverëve në dispozicion. Ka pothuajse 6,000 përhapje në 60 vende, kështu që ju do të keni shumë për të zgjedhur nëse duhet të merrni ndonjë bllok. Plus, ka një 249 dajak në Australi, dhe duke pasur parasysh që është një vend kaq i madh, duhet të ndihmojë për të gjetur një vend të mirë. Lexoni rishikimin tonë të NordVPN për më shumë informacion mbi shërbimin.

Arsyet e tjera që na pëlqen NordVPN

Shtë në dispozicion në Windows, macOS, Android dhe iOS. Plus, ka zgjerime të shfletuesit për Chrome dhe Firefox. Ata janë të thjeshtë për t’u instaluar dhe përdorur, dhe ju mund të lidhni deri në gjashtë pajisje të njëkohshme.

Një bazë e dobishme njohurish është e disponueshme nëse keni nevojë për ndihmë. Nëse dëshironi të flisni me një anëtar të mbështetjes, mund ta bëni këtë përmes bisedave të drejtpërdrejta ose opsioneve të postës elektronike. Të dyja janë në dispozicion 24/7 dhe ndihma është e mirë.

NordVPN ofron vlerë të shkëlqyeshme për paratë tuaja, veçanërisht nëse regjistroheni në një nga planet e tij afatgjata. Në rast se shqetësoheni për zhytje drejtpërdrejt, ekziston gjithashtu një periudhë 30-ditore e rimbursimit.

ExpressVPN

ExpressVPN lehtë mund të lidhet për vendin e parë, por ne mund të zgjedhim vetëm një fitues, dhe NordVPN vetëm sa e mposhti atë. Prapëseprapë, ato janë shërbime të krahasueshme, siç mund të lexoni në pjesën tonë ExpressVPN vs NordVPN, kështu që ai vërtet varet nga preferencat tuaja. 

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Siguria e saj është fantastike dhe ka një ndërprerës të integruar të vrasjeve. Dallimi, sidoqoftë, është se çelësi i vrasjes është aktivizuar si parazgjedhje, që është e shkëlqyeshme nëse jeni dikush që do të harroni ta vendosni. Ekziston gjithashtu një politikë solide pa log-e, për paqe shtesë të mendjes.

ExpressVPN është VPN më e shpejtë që kemi testuar dhe mund të futet në shërbime transmetimi me lehtësi. Ajo gjithashtu vjen me bandwidth të pakufizuar.

Numri i serverëve të tij është më shumë se 3,000, dhe ato mbulojnë 94 vende, kështu që ju jeni të sigurt për të gjetur një që i përshtatet. Ai gjithashtu ka disa në Australi, në rast se doni përmbajtje të kufizuar atje. Shikoni në shqyrtimin tonë ExpressVPN për më shumë detaje.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë ExpressVPN

Mund ta përdorni në Windows, macOS, Android dhe iOS. Shtë e shkëlqyeshme për fillestarët sepse është kaq e lehtë për t’u përdorur. Thjesht instaloni dhe klikoni në butonin e madh “lidheni”. Ai lejon gjithashtu pesë lidhje të njëkohshme.

Një bazë e njohurive është në dispozicion nëse ju nevojitet. Ekziston gjithashtu 24/7 chat live dhe mbështetje me email. Biseda live është opsioni më i shpejtë, por për ndihmë më të thelluar, është më mirë të shkoni në rrugën e postës elektronike.

Nuk mund të gënjejmë, ExpressVPN është e shtrenjtë. Sidoqoftë, ju mund të ndihmoni me atë kosto duke zgjedhur një plan më të gjatë. Nëse kjo ju bën të qetë, duhet të dini se ekziston një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Cyberghost

Zhurma në mes është CyberGhost. Shtë një shërbim i shkëlqyeshëm, por nuk ka aq mirë sa bëjnë dy të parët. Ka siguri të mirë dhe ekziston një ndërrues i vrasjes me mundësi të përhershme për siguri shtesë. Kompania nuk mban asnjë regjistër.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ka shpejtësi të mira, por – të ngjashme me NordVPN – ato mund të ngadalësohen në distanca të gjata. Nuk ka kapele bandwidth, dhe është në gjendje të hyjë në shumicën e shërbimeve streaming. 

CyberGhost ka një numër të madh të serverëve në dispozicion. Në kohën e shkrimit, ishin 9000 në 90 vende. Gjithashtu, ka 88 veta në Australi, kështu që ju të mund të keni qasje në përmbajtjen Australiane. 

CyberGhost ka gjithashtu serverë NoSpy, të cilët ndodhen jashtë 14 syve dhe janë konfiguruar me pajisje premium. Somethingshtë diçka për të marrë në konsideratë nëse jeni të dobishëm në lidhje me privatësinë, dhe mund të lexoni më shumë rreth këtyre serverëve në rishikimin tonë CyberGhost.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë CyberGhost

Klientët janë në dispozicion për Windows, macOS, Android dhe iOS. Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe azhurnimi i saj i fundit i dha asaj gjithashtu një përvojë më të mirë të përdoruesit. Ju mund të lidhni deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë, kjo është arsyeja pse është një nga VPN tonë më e mirë për pajisje të shumta.

Bshtë në dispozicion një bazë e gjerë e njohurive, si dhe biseda e drejtpërdrejtë dhe mbështetja e postës elektronike. Biseda live është më e shpejtë, por ekipi i emailit është më i mirë në përgjigjen e më shumë pyetjeve teknike.

Shtë një VPN e lirë, veçanërisht nëse vendosni për një plan më të gjatë. Ekziston një provë falas në dispozicion për Android dhe iOS, por nëse e doni atë në desktop, ekziston një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave për të gjitha platformat.

VyprVPN

VyprVPN është një zgjedhje e drejtë për Australinë, kryesisht për shkak të sigurisë së saj të fortë. Ajo ofron përshtatje të shkëlqyeshme, dhe ka protokollin e vet të pronarit Chameleon, i cili shton edhe më shumë mbrojtje në lidhje. Përfshihet një ndërprerës vrasës dhe gjithashtu është vendosur një politikë mos-logs.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-Slider2

VyprVPN-Slider3

VyprVPN-Slider4

VyprVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Lexoni më shumë rreth saj në rishikimin tonë VyprVPN.

Një dobësi në VyprVPN është shpejtësia e saj. Për ta thënë qartë, ata janë të ngadaltë. Sidoqoftë, ato duhet të jenë mirë për shumicën e aktiviteteve. Vetëm mbani në mend se, megjithëse mund të futet në shumicën e shërbimeve streaming, mund të prisni një kohë që të ngarkohet. Për fat të mirë, nuk ka kufij të brezit, sidoqoftë.

Rrjeti i tij i serverëve gjithashtu mungon. Ka më shumë se 700 në 64 vende në dispozicion. Kjo përfshin disa në Melburn, Perth dhe Sidnei, kështu që ju mund të përdorni përmbajtje të kufizuar.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë VyprVPN

Compatibleshtë në përputhje me Windows, macOS, Android dhe iOS. Shtë gjithashtu një nga VPN më e mirë për zgjedh celular, sepse aplikacionet e tij janë disa nga më të mirat në dispozicion. Shtë e lehtë për t’u përdorur, dhe mund të keni deri në pesë pajisje të lidhura në të njëjtën kohë, në varësi të planit që zgjidhni.

Ekziston një bazë e njohurive në internet nëse ju nevojitet. Ka gjithashtu bisedë live, por do të duhet të komunikoni me një bot para se të merrni mundësinë e të folurit me një njeri. Sidoqoftë, kohët e pritjes ndryshojnë, kështu që ju thjesht mund të dëshironi të dërgoni me email ekipin mbështetës nga marrja.

Prmimi i VyprVPN varet nga cili nivel ju zgjidhni. Planshtë plani “standard”, i cili përfshin tre lidhje të njëkohshme, dhe ekziston plani “premium”, i cili përfshin pesë lidhje dhe përdorimin e protokollit të Chameleon. 

Pastaj mund të zgjidhni të paguani mujore ose vjetore, nga të cilat plani vjetor funksionon më lirë në planin afatgjatë. Ekziston gjithashtu një garanci 30-ditore për kthimin e parave që mund të përdorni për të parë nëse ju pëlqen.

VPN më e mirë falas për Australinë: Windscrib

Zgjedhja jonë e fundit është Windscrib, e cila ofron një plan falas dhe një plan “me” të paguar. Plani falas është i shkëlqyeshëm, madje vjen së pari në krahasimin tonë më të mirë të shërbimeve VPN, por ne do të tregojmë fushat ku mund të preferoni të përdorni shërbimin e paguar.

Ka siguri të mirë që mund të personalizohet. Includedshtë përfshirë një ndërprerës i vrasjeve, por çuditërisht quhet një “firewall”, kështu që imagjinojmë që disa përdorues mund ta humbasin atë. 

windscribe-Slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

i mëparshëm

tjetër

Windscrib ka shumë karakteristika të privatësisë, por mbledh disa informacione. Prapëseprapë, ruhet në minimum dhe nuk ka shumë vlerë. Plus, të dhënat që ai mbledh nuk mund të lidhen me ju.

Shpejtësitë e saj janë të mira për shumicën e aktiviteteve, megjithëse zgjedhjet tona kryesore janë më të shpejta. Anëtarët e paguar marrin bandë të pakufizuar, por nëse zgjidhni planin falas, do të merrni 2 GB në muaj. Mund ta rritni atë në 10 GB në muaj, megjithëse, duke futur emailin tuaj kur të regjistroheni. Ekzistojnë mënyra të tjera për të rritur bandën, gjithashtu.

Ka më shumë se 600 servera që mbulojnë 60 vende, por vetëm anëtarët e paguar mund të kenë qasje në të gjithë ata. Ka serverë në Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth dhe Sidney, por ato janë në dispozicion vetëm në versionin “pro”. Mund të shtoni vendndodhje, megjithatë, për 1 dollarë çdo muaj, dhe duke bërë kështu, ju do të azhurnoni limitin e gjerësisë së bandës tuaj me 10 GB të tjera.

Shtë një zgjedhje e mirë për transmetimin, veçanërisht sepse ka serverë Netflix të krijuar për qëllim, të quajtur serverë Windflix. Ata janë të disponueshëm në Sh.B.A, Kanada, Mbretërinë e Bashkuar dhe Japoni, dhe ato funksionojnë mirë. Ju mund të lexoni më shumë rreth atyre në përmbledhjen tonë në Windscrib.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë xhamat

Shtë në dispozicion në Windows, macOS, Android dhe iOS. Ndërfaqja ofron një përvojë pa-frills, e cila është e mirë për fillestarët, por edhe ata që e dinë mund të ndërlidhen me të. Ju gjithashtu mund të keni lidhje të pakufizuara të njëkohshme.

Ka disa mjete të dobishme për ndihmë vetjake në internet, si dhe biseda të drejtpërdrejta dhe email-i në dispozicion 24/7. Sidoqoftë, vlen të përmendet se biseda live është në të vërtetë një përfaqësues i AI. Nëse doni të flisni menjëherë me një njeri, përdorni sistemin e biletave të postës elektronike.

Nëse jeni duke paguar opsionin “pro”, plani mujor është i shtrenjtë, por planet më të gjata funksionojnë më mirë në fund. Nuk ka provë falas sepse mund të përdorni falas për qëllime testimi. Nuk ka asnjë politikë zyrtare të rimbursimit, por nëse kontaktoni Windscrib brenda tre ditëve nga blerja juaj, do të merrni një rimbursim.

Censura në internet në Australi

Interneti i Australisë është kryesisht falas, veçanërisht kur krahasohet me vendet e përfshira në hartën tonë të censurimit në internet. Shumica e përmbajtjes është në dispozicion, duke përfshirë media sociale dhe aplikacionet e mesazheve, me vetëm disa kufizime. 

Agjensitë qeveritare mund të bllokojnë shërbimet e paligjshme në internet nën Seksionin 313 të Ligjit të Telekomunikacionit, por ai ka qenë problematik. Për shembull, ajo u përdor nga Komisioni Australian i Sigurimeve dhe Investimeve (ASIC) për të zbritur një faqe në internet mashtruese, por më shumë se 1.000 faqe të pafajshme u bllokuan aksidentalisht në proces. 

Në vitin 2016, ISP-të u urdhëruan të bllokojnë vendet e përroit me qëllim të zvogëlimit të piraterisë. Sidoqoftë, Ligji Australian për të Drejtën e Autorit u ndryshua për të lejuar personat me aftësi të kufizuara dhe organizatat që ndihmojnë ata me aftësi të kufizuara të kopjojnë materiale në mënyrë që ata t’i shndërrojnë ato në formate të tjera, të tilla si gërsheta.

Mbikëqyrje Online në Australi

Kjo është pjesa që do t’ju bëjë të pyesni veten pse nuk keni instaluar tashmë një VPN. Përveç që Australia është pjesë e Aleancës Pesë Sytë, raporte të shumta kanë dalë në pah se si aftësitë e mbikëqyrjes së Australisë janë rritur ndër vite, dhe legjislacioni aktual lejon atë. 

Për fillestarët, qeveria e Australisë tregoi ngjyrat e saj të vërteta gjatë skandalit të spiunimit të Timorit Lindor 2004. Shërbimi i Inteligjencës Sekrete Australiane (ASIS) manipuloi zyrën e kabinetit Timor-Leste me pajisje të dëgjimit për të marrë dorën e sipërme në negociatat e tij mbi fushat e gazit dhe naftës së Timorit. 

Sidoqoftë, gjatë negociatave, spiunazhi u zbulua nga një oficer i ASIS, i njohur vetëm si Dëshmitari K. Timor u tërhoq nga traktati origjinal dhe u krijua një marrëveshje e re. Tani, Dëshmitari K dhe avokati i tij, Bernard Collaery, janë në gjyq dhe përballen me burg për shkak të fryrjes së bilbilit në operacion.

Privatësia juaj dixhitale nuk mbrohet mirë, dhe kompanitë e telekomunikacionit u kërkohet të mbajnë metadatat e përdoruesve për dy vjet nën Ligjin për Ndryshimin e Telekomunikacionit të 2015. Agjensitë e zbatimit të ligjit janë në gjendje ta përdorin atë pa një urdhër, dhe jo vetëm gjatë një hetimi , gjithashtu.

Me metodat e poshtërimit të Australisë në mendje, duhet të kontrolloni ruajtjen më të mirë të cloud për Australinë dhe kopjen më të mirë në internet për pjesët e Australisë përpara se t’i besoni ndonjë kompanie me të dhënat tuaja.

Përdoruesit e telefonit celular janë të detyruar të verifikojnë ID e tyre dhe të japin informacione personale përpara se të blini një shërbim të parapaguar celular. Ky informacion ruhet më pas, dhe autoritetet janë në gjendje t’i qasen asaj me një urdhër.

Nga ana tjetër, mbrojtje shtesë të intimitetit u shtuan në ligj për të mbrojtur metadatat e gazetarëve, kështu që do të ishte e nevojshme një urdhër para se të hyni në të. Sidoqoftë, ka pasur raporte për qasje të paautorizuar. Policia Federale Australiane (AFP) e raportoi atë si një aksident, por kjo nuk do të thotë se ishte rasti.

Pastaj përsëri, ndryshimet në legjislacionin e sigurisë kombëtare në 2014 rritën gjobat për gazetarët dhe bilbilat. Nëse ata publikojnë informacion të klasifikuar, ata mund të marrin një dënim me 10 vjet burg në bazë të Ligjit të Organizatës Australiane të Inteligjencës së Sigurisë 1979.

Ndryshimet gjithashtu zgjeruan përkufizimin e një “kompjuteri” për të lejuar agjencitë e inteligjencës të monitorojnë shumë kompjuterë në një rrjet me një urdhër të vetëm. Për më tepër, Ligji i Ndihmës dhe Qasjes lejon autoritetet të përdorin komunikimet e koduara.

Në vitin 2017, qeveria njoftoi se do të krijojë një bazë të dhënash kombëtare biometrike të fytyrës, duke ndarë licencat e shoferit dhe imazhet e qytetarëve nëpër departamentet qeveritare për të ndihmuar në ndeshjet e identitetit. 

Pasi provoi të ishte i diskutueshëm, parlamenti nuk e aprovoi legjislacionin. Thënë kështu, projektligji është rikthyer për një përpjekje të dytë, kështu që ne do të duhet të presim dhe të shohim se cili është rezultati.

Liria e fjalës në internet në Australi

Nuk ka asnjë mbrojtje zyrtare për lirinë e fjalës në Australi. Temat mund të diskutohen hapur, por ka dënime për fjalimin e caktuar. Dënime të tepërta mund të jepen për shpifje në internet, dhe ka pasur shumë padi për këtë temë. 

Në një rast ekstrem kundër një ish oficeri të policisë, paditësve iu dha 700,000 dollarë Australianë (rreth 476,000 dollarë) në dëme pasi oficeri akuzoi burrat se ishin pjesë e një bande të krimit të organizuar, ndër të tjera, në postimet e tij në blog.

Gazetarët janë në gjendje të kritikojnë qeverinë dhe të raportojnë mbi tema të diskutueshme pa çështje, megjithëse ka pasur raste të urdhrave të gogës për të shtypur raportimin.

Legjislacioni ekziston për të ndaluar krimin e dhunshëm dhe aktet e ekstremizmit që të transmetohen drejtpërdrejt, dhe ekzistojnë masa ligjore që i mbajnë përgjegjësi kompanitë e mediave sociale për përmbajtjen e ndarë në platformat e tyre.

Qeveria Australiane nuk i pëlqen satira, aq shumë sa në vitin 2018 u bënë ndryshime në Kodin Penal për të bërë duke i bërë falsifikim një organi të bashkëkohor një vepër penale.

Krimi kibernetik në Australi

Ju jeni të prekshëm nga krimi kibernetik kudo që të jeni, por disa vende kanë më shumë probleme se të tjerët, me Tajlandën që është një shembull i shkëlqyer (lexoni VPN-në tonë më të mirë për Tajlandën).

Një raport i fundit tregoi se më shumë se 9.2 milion sulme malware u regjistruan në një periudhë gjashtëmujore në Australi. Mesatarisht, një krim në internet raportohet çdo 10 minuta. Kostoja totale e krimit në internet në Australi deri më tani këtë vit vlerësohet në 29 miliard dollarë australianë (rreth 19.7 miliardë dollarë).

Përdorimi i një VPN do t’ju ndihmojë të mbroni nga rreziqet në internet, dhe duhet të tregoheni më të kujdesshëm nëse planifikoni të përdorni WiFi publik sepse nuk ka asnjë mënyrë të dini se sa është i sigurt. Për këtë arsye, ju rekomandojmë që të bashkoni një VPN me një antivirus të mirë, siç është Bitdefender (lexoni rishikimin tonë të Bitdefender).

Mendimet përfundimtare

Edhe pse Australia është një vend i bukur, ka patjetër gjëra që duhet të mbani mend kur shkoni në internet. Më e dukshme është mbikëqyrja e qeverisë, por gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për krimin në internet. Kur zgjidhni një VPN, sigurohuni që të ketë siguri dhe intimitet të shkëlqyeshëm. Pas kësaj, shpejtësia dhe serverët e saj janë një pikë kryesore. 

NordVPN është VPN më e mirë për Australinë. Siguria e saj do t’ju mbrojë nga sulmet dhe sulmet në internet. Plus, rrjeti i tij i madh i serverëve dhe aftësia e transmetimit do të sigurojë që ju të merrni përmbajtjen që dëshironi. Po ashtu, ka serverë Australianë, nëse i duhen. Pse të mos e lejoni atë me garancinë e kthimit të parave 30-ditore? Ju nuk keni asgjë për të humbur.

Nëse keni përdorur një VPN në Australi më parë, na tregoni për përvojën tuaj në pjesën e komenteve. Shikoni edhe artikujt tonë të tjerë VPN. Si gjithmonë, faleminderit që lexove.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map