Si të merrni një adresë IP të SHBA në vitin 2020, mënyra e thjeshtë

Adresa juaj e IP është më shumë se një numër numrash. Ai u tregon faqeve të internetit dhe shërbimeve online vendndodhjen tuaj, gjë që mund t’ju çojë të bllokoheni nga përmbajtja që dëshironi të shihni. Ka shumë përfitime për të marrë një adresë IP në Sh.B.A për banorët e vendeve të tjera dhe shtetasit amerikanë jashtë vendit. Në këtë artikull do t’ju tregojmë se si.


Ju mund të dëshironi të shikoni një film, shfaqje televizive ose një ngjarje sportive, por zbuloni se ai është i disponueshëm vetëm për ata në SH.B.A. për shkak të ligjeve të kufizimit të përmbajtjes dhe geoblocks. Disa shërbime janë ekskluzive për Sh.B.A., siç është Netflix amerikan, me të cilën shumë njerëz dëshirojnë të lidhen sepse versioni i vendit të tyre është i kufizuar. Pjesa jonë në ndalimin e Netflix VPN ka më shumë informacion.

Netflix i Sh.B.A ka një mori shfaqjesh dhe filmash që nuk janë në dispozicion diku tjetër, duke lënë shumë njerëz që përdorin shërbimin të ndjehen sikur të ishin bërë të ndyrë. Shikoni VPN-në tonë më të mirë për Netflix për rekomandime nëse kjo është shqetësimi juaj kryesor.

Ju mund të keni një arsye të ndryshme për të dëshiruar një adresë IP të Shteteve të Bashkuara, sidoqoftë. Disa lojëra të shkarkueshme lëshohen në Sh.B.A para rajoneve të tjera dhe disa nga ato kurrë nuk i bëjnë ato. Mediat sociale dhe shërbimet e tjera në internet janë të ndaluara në disa vende. Plus, nëse jeni me pushime, disa banka amerikane lejojnë vetëm hyrje në internet nga adresa IP të vendosura në Shtetet.

Si të merrni një adresë IP të SHBA

Ka disa mënyra për të marrë një adresë IP të Shteteve të Bashkuara. Një mënyrë është përmes një përfaqësuesi dhe, për të qenë i drejtë, është ndoshta më e lehtë. Kjo nuk do të thotë se është mënyra më e mirë, sidoqoftë. Shumë herë, ata nuk punojnë dhe e lënë lidhjen tuaj të pasigurt. Edhe proxy jonë më e mirë falas mund të gjurmohet për të zbuluar adresën tuaj të vërtetë IP. Lexoni artikullin tonë VPN vs. Proxy vs Tor për më shumë.

Metoda më e besueshme dhe e sigurt është përdorimi i një rrjeti virtual virtual. Kjo do të sigurojë që lidhja juaj të jetë e sigurt dhe të mbeteni anonim. Shumë nga VPN-të tona më të mira do t’ju marrin një adresë IP të Shteteve të Bashkuara, por disa mund të mos ju futin në shërbimet që dëshironi.

Netflix ka ndoshta sistemin më të mirë të zbulimit VPN në botë dhe disa VPN thjesht nuk mund ta kalojnë atë (lexoni pjesën tonë në lidhje me gabimin e proxy Netflix). Megjithatë, ka një pjesë të vogël që kanë vërtetuar se kanë atë që duhet.

ExpressVPN

ExpressVPN është një nga shërbimet më të mira në dispozicion. Jo vetëm që siguron siguri dhe intimitet të shkëlqyeshëm, por është gjithashtu edhe VPN më i shpejtë. Kjo, plus gjerësia e brezit të pakufizuar, e bën atë VPN më të mirë për transmetim, nëse kjo është ajo që dëshironi. Do t’ju futë në Netflix dhe shërbime të tjera transmetuese pa problem.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

ExpressVPN ka më shumë se 30 servera në SH.B.A., kështu që nuk duhet të keni asnjë problem për të prishur adresën tuaj IP. Ajo funksionon me të gjitha sistemet operative dhe është e lehtë për t’u përdorur, edhe për ata që nuk kanë përvojë me VPN. Plus, me garancinë e tij 30-ditore të kthimit të parave, nuk keni asgjë për të humbur. Lexoni më shumë rreth shërbimit në rishikimin tonë ExpressVPN.

NordVPN

NordVPN është një tjetër ofrues i shkëlqyeshëm që krenohet me sigurinë dhe privatësinë. ExpressVPN vetëm rreh vetëm sepse mund të ngadalësohet në distanca të gjata, por të dy janë kandidatët më të mirë, siç mund ta lexoni në artikullin tonë krahasues.

i mëparshëm

tjetër

NordVPN ka më shumë se 5,000 serverë, me rreth 1.900 prej tyre që gjenden në Sh.B.A. Nuk ka kapele bandwidth dhe kjo do t’ju lejojë të shikoni shfaqjen tuaj të preferuar në Netflix. Ashtë gjithashtu në dispozicion një rimbursim 30-ditor, kështu që ju mund ta kontrolloni vetë. Lexoni rishikimin tonë të NordVPN për më shumë detaje.

Qasje në Internet private

Qasja në Internet private është një tjetër mundësi e mirë për të marrë një adresë IP të Shteteve të Bashkuara. Ka siguri të ngurtë si parazgjedhje dhe që mund të rritet me dorë në shifrimin më të sigurt të AES 256-bit. Nuk mban regjistrin e aktivitetit tuaj dhe nuk ka kufi se sa gjerësi bande mund të përdorni. Në përgjithësi, ai ka më shumë se 3000 server, pothuajse gjysma e të cilëve janë në SH.B.A..

i mëparshëm

tjetër

Sidoqoftë, duhet të kemi parasysh që PIA është e vendosur në SH.B.A., kështu që ata që kërkojnë intimitet të plotë mund të dëshirojnë të shkojnë diku tjetër. Lexoni pjesën tonë mbi mbikëqyrjen e qeverisë për të zbuluar pse. PIA ka një garanci të kthimit të parave për shtatë ditë, kështu që mund të siguroheni që ju pëlqen para se të bëni. Lexoni rishikimin tonë të PIA për më shumë informacione mbi shërbimin.

Rreziqet e përdorimit të një adrese IP Amerikane

Marrja e një adrese IP amerikane nuk është veçanërisht e rrezikshme, për aq kohë sa të siguroheni që lidhja juaj është e mbrojtur. Thënë kjo, kontrollimi se ku është i vendosur ofruesi VPN është një ide e mirë. Dy rekomandimet tona kryesore janë në vendet që janë miqësore për intimitetin, por, siç kemi përmendur, PIA është e vendosur në SH.B.A..

Ka shumë mbikëqyrje në SH.B.A., dhe ju ndoshta nuk do ta kuptoni as që po ndodhte. Përdorimi i një VPN që është i vendosur atje do të thotë se ai është nën juridiksionin e SH.B.A.-së, gjë që nuk është e mirë. Shikoni artikullin tonë të ligjeve të privatësisë për të zbuluar se cilat vende janë më të mirat dhe lexoni VPN-në më të mirë për Sh.B.A për më shumë rreth vendit.

Mungesa e neutralitetit neto është gjithashtu një problem në Sh.B.A. pa atë, ofruesit e shërbimeve të internetit mund të shpejtojnë faqet e internetit të preferuara dhe të ngadalësojnë të tjerët. Ne gjithashtu kemi një pjesë në neutralitetin neto, kështu që ju të mund të mësoni në njohuritë tuaja.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që tani e dini mënyrën më të mirë për të marrë një adresë IP të Shteteve të Bashkuara dhe për të maskuar vendndodhjen tuaj të vërtetë. Pavarësisht nëse dëshironi të transmetoni filmin e fundit ose të përdorni shërbime të tjera në internet, përdorimi i një VPN është zgjidhja më e mirë.

Ata janë të lehtë për t’u përdorur dhe ju mund të siguroheni gjithashtu me njohuritë se jeni i mbrojtur gjithashtu. ExpressVPN është më e mira për t’u përdorur për në SH.B.A., dhe me garancinë e saj 30-ditore për kthimin e parave, ju gjithashtu mund ta provoni..

Nëse keni këshilla për të marrë një adresë IP të Shteteve të Bashkuara, na tregoni në komente. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me