Si të merrni një adresë IP të Irlandës në vitin 2020, kështu që ju të mund të shihni Hurlin ‘

Ju mund të mendoni se të qenit i lidhur me internet do të thotë të kesh qasje në gjithçka, por nuk është kështu. Nëse jeni përpjekur të arrini në përmbajtje irlandeze nga jashtë vendit, shanset janë që të keni hasur në një mesazh gabimi. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si të merrni një adresë IP në Irlandë, në mënyrë që të mund të shikoni përmbajtjen që dëshironi.


Shumë faqe në internet dhe shërbime në internet janë të kufizuara në vendin e origjinës, kështu që kushdo që ndodhet jashtë këtij vendi bllokohet nga përpjekja për t’i parë ato. Adresa juaj IP përmban shumë informacione, përfshirë vendndodhjen tuaj. Kjo do të thotë mënyra e vetme për të hyrë në përmbajtje të bllokuar është të ndryshoni adresën tuaj IP në një në vendin e dhënë.

Nëse jeni një emigrant irlandez ose jeni duke udhëtuar, mund t’ju mungojnë shfaqjet nga shtëpia. Ju mund të dëshironi të shikoni RTE Player ose TV3, por gjeni se nuk mundeni. Ndoshta po ndjeheni keqdashës dhe dëshironi të dëgjoni tingullin e njohur të irlandezit në TG4 ose të akordoni futbollin e ngutshëm ose në gjuhën gishtare.

Falë kufizimeve të licencës, ju do të keni mundësi të hyni në ato kanale vetëm nëse e bëni këtë me një adresë IP Irlandeze. Për shembull, Netflix është në dispozicion në shumë pjesë të botës, por secila bibliotekë është e ndryshme. Shumë njerëz duan të futen në versionin e Sh.B.A-së sepse ka bibliotekën më të madhe. Lexoni pjesën tonë në ndalimin e Netflix për më shumë informacion.

Nëse hyrja në Netflix është një nga arsyet tuaja kryesore për të marrë një adresë IP Irlandeze, mund të hidhni një vështrim në VPN tonë më të mirë për Netflix për më shumë rekomandime.

Një arsye tjetër për të cilën ju nevojitet një adresë IP Irlandeze është qasja në llogarinë tuaj bankare në internet. Disa banka lejojnë përdoruesit të hyjnë në llogaritë e tyre në internet nga brenda vendit.

Si të merrni një adresë IP Irlandeze

Ekzistojnë disa rrugë që mund të merrni për të marrë një adresë IP Irlandeze. Përdorimi i një përfaqësuesi është më i lehtë – ju mund të gjeni zgjedhjet tona më të mira në udhëzuesin më të mirë falas të proxy – por ato mund të jenë jo të besueshme dhe ato jo gjithmonë funksionojnë. Plus, ata do t’ju lënë të prekshëm sepse nuk ka asnjë siguri të përfshirë me ta. Adresa juaj e vërtetë e IP-së do të mbetet gjithashtu e pambrojtur, kështu që do të ishte mjaft e thjeshtë ta gjurmoni atë përsëri. Lexoni artikullin tonë VPN vs. Proxy vs Tor për më shumë.

Mundësia më e mirë është të përdorni një rrjet virtual privat. Përdorimi i një do t’ju mbajë të sigurt nga rreziqet në internet dhe anonime. Shqyrtimet tona më të mira të VPN kanë mundësi të mira, por duhet të siguroheni që të zgjidhni atë që është i përshtatshëm për Irlandën. Duhet të ketë serverë atje dhe aq më shumë ka më mirë. Pa ato, ju do të jeni akoma mbërthyer.

Nëse doni të hyni në Netflix, do t’ju duhet një VPN që mund të kalojë në gjendjen e tij të sistemit të zbulimit të artit VPN. Ka vetëm disa që mund ta bëjnë këtë, kështu që zgjidhni me mençuri. Lexoni artikullin tonë mbi gabimin e proxy Netflix për më shumë.

NordVPN

Një zgjedhje e mirë për të marrë një adresë IP në Irlandë është NordVPN. Ka një rrjet të madh serverash, përfshirë 35 në Irlandë. Ajo ka disa nga siguritë më të mira në treg dhe nderon privatësinë tuaj me një politikë të rreptë të mos-logs. Ju nuk do të keni problem të hyrni në Netflix ose shërbime të tjera streaming, shpejtësitë e tij janë të përshtatshme dhe nuk ka kufij të gjerësisë së bandës.

i mëparshëm

tjetër

Ju mund të instaloni klientët e saj për përdorim të thjeshtë në Windows, macOS, Android dhe iOS. Mund ta përdorni gjithashtu në të njëjtën kohë deri në gjashtë pajisje. Përfshihet një rimbursim 30-ditor, kështu që mund të jeni i sigurt që ju pëlqen. Ne jemi të sigurt që ju do të, por lexoni rishikimin tonë NordVPN për të parë pse.

Cyberghost

CyberGhost është një tjetër mundësi e mirë. Ka më shumë se 3000 serverë në të gjithë botën, dhe 20 prej tyre janë në Irlandë. Siguria e saj është e mirë dhe ekziston një politikë solide pa log. Ka shpejtësi të mirë dhe gjerësi të pakufizuar të bandës dhe do t’ju futë në Netflix, si dhe shërbime të tjera transmetuese.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Compatibleshtë në përputhje me shumicën e sistemeve të funksionimit dhe mund të lidheni deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë, kjo është arsyeja pse është një nga VPN-të tona më të mira për pajisje të shumta. Ka një provë shtatë-ditore që mund ta përdorni, si dhe një garanci për kthimin e parave. Shikoni shqyrtimin tonë në CyberGhost për më shumë shërbime.

Qasje në Internet private

Qasja në Internet private është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për të marrë një adresë IP Irlandeze. Ka siguri të mirë, por do të duhet të ndryshoni manualisht cilësimin e kriptimit në 256-bit sepse është vendosur në 128-bit si parazgjedhje. Ai nuk i regjistron aktivitetet e tua në internet. Plus, ajo ka një bandë të pakufizuar dhe shpejtësi të mirë, megjithëse do të ngadalësohet kur rritni sigurinë.

i mëparshëm

tjetër

Ka shumë serverë në dispozicion, me 10 në Irlandë. Mund të përdoret në sistemet më të njohura operative, si dhe Linux. Në fakt, ajo erdhi në fillim në pjesën më të mirë VPN për Linux-in. Ka një garanci prej shtatë ditësh për kthimin e parave, kështu që mund të siguroheni që ju pëlqen.

PIA është e vendosur në SH.B.A., e cila nuk është një çështje e madhe, por nëse jeni në ndonjë biznes me rrezik, ju mund të dëshironi të zgjidhni një ofrues tjetër. Ju mund të lexoni artikullin tonë në lidhje me mbikëqyrjen e qeverisë për të marrë një ide pse dhe rishikimin tonë të ANP për një pamje më të detajuar të kompanisë.

Rreziqet e përdorimit të një adrese IP Irlandeze

Nuk ka asnjë problem me të pasur një adresë IP Irlandeze, por ka disa gjëra që duhet të dini që do t’ju japin më shumë arsye për t’u siguruar që jeni të sigurt. Disa vende e vlerësojnë privatësinë, siç mund të lexoni në udhëzimin tonë për ligjet e intimitetit. Kjo tha, të tjerët kanë mbikëqyrje dhe legjislacion pushtues.

Irlanda ka ligje që lejojnë autoritetet të përgjojnë postat elektronike dhe mjetet e tjera të komunikimit, për të cilat thotë se janë për të luftuar krimin dhe për të mbrojtur shtetin. Plus, një gjyqtar nevojitet vetëm për autorizim kur përdoren pajisje mbikëqyrje, siç janë kamerat. Kjo do të thotë që autoritetet mund të monitorojnë pothuajse cilindo pa pasoja.

Ekzistojnë gjithashtu dëshmi se Forcat Irlandeze të Mbrojtjes po flisnin me një kompani të quajtur Hacking Team, e cila u shet spiun autoriteteve në të gjithë botën. Ushtria mohoi të blinte produktet e tyre, por kjo mund të mos jetë e vërtetë. Ju mund të lexoni më shumë rreth vendit në udhëzuesin më të mirë VPN për Irlandën.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që ky udhëzues të ju ndihmojë të merrni një Adresë IP Irlandeze. Pavarësisht asaj që ju nevojitet, një VPN është mënyra më e mirë për ta marrë atë. Ato janë të thjeshta, megjithatë ju do të mbroheni dhe keni shumë mundësi të tjera për të zgjedhur.

Të gjitha rekomandimet tona do t’ju marrin një adresë IP Irlandeze, por NordVPN është një zgjedhje kryesore pasi ka siguri të shkëlqyeshme dhe do t’ju dërgojë në shumë shërbime streaming, përfshirë Netflix. Periudha e rimbursimit 30-ditor do t’ju japë kohë të mjaftueshme për ta provuar atë.

Nëse keni sugjerime për të marrë një adresë IP Irlandeze, na tregoni në komentet më poshtë. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map