Si të merrni një adresë IP të inekisë në vitin 2020: Shtegu në Pragë

Nëse po përpiqeni të përdorni një uebfaqe ose shërbim gjatë udhëtimit, por gjithçka që po merrni është një mesazh gabimi ose një version tjetër, mirë, thjesht jeni mirëpritur në botën e mrekullueshme të geoblocks. Mos kini frikë, sepse mund të merrni rreth tyre duke ndryshuar adresën tuaj IP. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si të merrni një adresë IP Czecheke.


Adresa juaj e IP është e mbushur me informacion, përfshirë vendndodhjen tuaj. Kur vizitoni një faqe në internet ose përdorni një shërbim, u tregon atyre se ku jeni. Nëse faqja e internetit ose shërbimi është i disponueshëm vetëm në një vend të caktuar dhe nuk jeni aty, nuk do të keni mundësinë ta përdorni atë. Mund ta prishni vendndodhjen tuaj duke ndryshuar adresën tuaj IP, megjithëse.

Le ta përdorim Netflix si një shembull të geoblocking. Biblioteka e saj është e ndryshme në çdo vend. Disa shfaqje janë në dispozicion kudo, ndërsa të tjera janë në dispozicion vetëm në një ose dy vende. Versioni amerikan ka bibliotekën më të madhe në botë. Për shkak të kufizimeve të të drejtave të autorit dhe gjuhëve ose kulturave të ndryshme, nuk është praktike që të gjitha shfaqjet të vihen në dispozicion në të gjitha vendet.

Ndoshta ju mungojnë shfaqjet tuaja të preferuara nga biblioteka Czecheke. Epo, nëse nuk jeni atje, do t’ju duhet një adresë IP Czecheke për t’iu qasur atyre. Për më shumë informacion, lexoni në faqen tonë ndalimin e Netflix. Ju gjithashtu mund të shikoni udhëzuesin më të mirë VPN për Netflix për rekomandime të dedikuara.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të përdorni shërbimet streamingeke të streaming, siç janë Televizioni Česká ose Televizioni Prima. Kudo që të doni, do t’ju duhet një adresë IP Czecheke për ta parë atë.

Ekzistojnë edhe arsye të tjera për të cilat ju nevojitet një adresë IP Czech. Disa shërbime financiare, siç është bankarizimi në internet, lejojnë përdoruesit vetëm të regjistrohen nga vendi i tyre. Frshtë zhgënjyese, por kufizimet ekzistojnë për të ndihmuar në luftimin e mashtrimit dhe për të mbajtur identitetin tuaj të sigurt. Thjesht ndryshoni adresën tuaj IP dhe do të jeni në gjendje të regjistroheni si zakonisht.

Si të merrni një adresë IP të Czechekisë

Mënyra më e lehtë për të ndryshuar adresën tuaj IP në një Czecheke është duke përdorur proxy tonë më të mirë falas. Shumë njerëz i përdorin ato, por ne nuk i rekomandojmë ato. Ato mund të jenë jo të besueshme dhe nuk përfshihen veçori të sigurisë, gjë që ju lë juve dhe adresën tuaj IP të prekshme. Krahasimi ynë VPN vs proxy kundër Tor është në detaje.

Ne ju rekomandojmë të përdorni një rrjet virtual privat. Një VPN do t’ju lejojë të ndryshoni adresën tuaj IP duke ju mbrojtur gjithashtu me sigurinë e saj të integruar. Do të mbrojë gjithashtu adresën tuaj IP, kështu që asgjë nuk mund të gjurmohet tek ju. Shumica e listës sonë më të mirë të VPN-së përfshijnë gjithashtu politika pa log, që do të thotë se aktivitetet tuaja në internet mbahen sekrete.

Megjithëse thjesht mund të zgjidhni një opsion nga shqyrtimet tona VPN, duhet të siguroheni që është i përshtatshëm për Republikën eke. Rrjetet e serverëve ndryshojnë nga ofruesi VPN, kështu që ju duhet të kontrolloni nëse ka serverë në Republikën Czecheke, përndryshe, nuk ka kuptim ta përdorni.

Plus, Netflix ka një nga sistemet më të mira të zbulimit VPN në botë, kështu që do t’ju duhet një i cili mund ta kalojë atë. Lexoni pjesën tonë në gabimin e proxy Netflix për të mësuar më shumë.

ExpressVPN

Ne rekomandojmë ExpressVPN për të marrë një adresë IP Czecheke. Ajo ka serverë çekë në rrjetin e saj masiv dhe do të mbroheni nga siguria e saj e shkëlqyeshme. Plus, ekziston një politikë solide për mos harroni, që do të thotë që aktivitetet tuaja mbahen private. Ajo gjithashtu ka shpejtësinë më të shpejtë, bandën e pakufizuar të bandës dhe futet lehtësisht në Netflix, kjo është arsyeja pse është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Ai mbështet sistemet kryesore të funksionimit dhe ka një nga klientët më të lehtë për t’u përdorur, kështu që është i shkëlqyeshëm për fillestarët. Përfshihet një garanci 30-ditore për kthimin e parave, duke ju dhënë mjaft kohë për t’u siguruar që ju pëlqen. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për një vështrim më të thelluar.

NordVPN

Ju gjithashtu mund të përdorni NordVPN për të marrë një adresë IP Czech sepse 45 nga serverët e saj janë atje. Do të mbroheni nga disa nga siguria më e mirë në treg, dhe ai respekton intimitetin tuaj me një politikë mos prerjeje. Ka shpejtësi të mira, por mund të ngadalësohet në distanca të gjata dhe nuk ka kufi për gjerësinë e bandës. Mund të futet në Netflix dhe shërbime të tjera transmetuese.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Ju mund të instaloni klientët e saj për përdorim të thjeshtë në Windows, macOS, Android dhe iOS. NordVPN vjen me një dritare të rimbursimit 30-ditor, kështu që duhet të keni kohë të mjaftueshme për ta provuar atë. Shikoni shqyrtimin tonë të NordVPN për më shumë detaje.

Cyberghost

CyberGhost është një tjetër zgjedhje e mirë për të marrë një adresë IP të Czechekisë. Ajo ka 40 servera atje, që është shumë. Siguria e saj është e mirë dhe nuk mban një regjistër të aktiviteteve tuaja në internet. Shpejtësitë e saj janë të përshtatshme dhe do të përfitoni nga gjerësia e brezit të pakufizuar. Do të keni mundësi të futeni në Netflix dhe shërbime të tjera streaming, gjithashtu.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Mund ta përdorni në Windows, macOS, Android dhe iOS. Plus, mund të lidhësh deri në shtatë pajisje në të njëjtën kohë, kjo është arsyeja pse është një nga VPN-të tona më të mira për pajisje të shumta. Ju mund të përdorni provën shtatë-ditore për t’u siguruar që ju pëlqen. Nëse nuk jeni akoma të sigurt, ekziston një garanci për kthimin e parave, gjithashtu. Lexoni rishikimin tonë CyberGhost për të mësuar më shumë.

Rreziqet e përdorimit të një adrese IP të Czechekisë

Nuk është veçanërisht e rrezikshme të ndryshosh adresën tuaj IP, por veprimet në internet mund t’ju bëjnë probleme në disa vende. Shtë më së miri të jesh i vetëdijshëm për çdo gjë që është e paligjshme ose e rrezikshme në internet, siç tregojnë shumë nga artikujt tanë VPN.

Shumë qeveri në mbarë botën përfshihen në mbikëqyrje të gjerë, dhe megjithëse nuk ka raporte të besueshme që bën qeveria Czecheke, ne nuk e dimë se çfarë mund të bëjë. Përdorimi i një VPN do të sigurojë që ju të qëndroni anonim.

Krimi në internet është në rritje në Republikën eke dhe është më i përhapur me WiFi publik. Për shkak se pikat e nxehta po bëhen më të njohura, duhet të siguroheni që të mbroheni me një VPN dhe antivirus të mirë kur përdorni ato.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që tani të kuptoni se si të merrni një adresë IP të theekisë në mënyrën më të sigurt. Metoda më e mirë për të ndryshuar adresën tuaj IP është të përdorni një VPN sepse do të mbroheni nga shumë karakteristika të saj të sigurisë.

Ne rekomandojmë të përdorni ExpressVPN për të marrë një adresë IP Czecheke. Ka serverë atje dhe do t’ju mbajë të mbrojtur me sigurinë e saj të madhe. Plus, është e shpejtë dhe mund t’ju futë në shërbimet e transmetimit. Ju nuk keni asgjë për të humbur për shkak të garancisë së saj 30-ditore të kthimit të parave, kështu që provojeni.

Nëse keni përvojë të merrni një adresë IP të Czechekisë, na tregoni në lidhje me të në pjesën e komenteve më poshtë. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map