Si të merrni një adresë IP polake në vitin 2020: Bredhëse Varshavë

Përpjekja për të hyrë në përmbajtje të caktuar në internet mund të jetë një dhimbje nëse udhëtoni. Disa uebfaqe dhe shërbime janë të kufizuara në një vend të caktuar dhe nëse nuk jeni aty, do të merrni një mesazh gabimi ose një version tjetër. Fatmirësisht, ju mund të merrni rreth kësaj duke ndryshuar adresën tuaj IP dhe duke shkatërruar vendndodhjen tuaj. Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si të merrni një adresë IP polake.


Adresat IP mbajnë informacione për vendndodhjen tuaj, ndër të tjera. Nëse doni të përdorni diçka që është e kufizuar në një vend të caktuar, do të jeni në gjendje ta bëni atë vetëm nëse adresa juaj IP tregon se jeni atje. Kjo falë geoblocks. Duke ndryshuar adresën tuaj IP, në thelb po falsifikoni vendndodhjen tuaj.

Netflix është një shembull i mirë i geoblocking. Countrydo vend ku është në dispozicion ka një bibliotekë të ndryshme. Për të transmetuar një shfaqje, ajo ka nevojë për licencë për secilin vend në të cilin synon ta shfaqë atë. Për shkak të dallimeve gjuhësore dhe kulturore, nuk është praktike të transmetosh të gjitha shfaqjet kudo. Pjesa jonë në ndalimin e Netflix shkon në më shumë detaje.

Nëse ju mungon versioni polak i Netflix, do të ribotoheni sapo të merrni një adresë IP polake. Ju gjithashtu mund të futeni në versionin amerikan, i cili ka bibliotekën më të madhe. Shikoni VPN-në tonë më të mirë për Netflix për rekomandime të dedikuara.

Shërbimi televiziv polak i Internetit IPLA nuk është i disponueshëm jashtë Polonisë. Ashtu si me Polonisht Netflix, sidoqoftë, mund ta qasni atë duke ndryshuar adresën tuaj IP në atë polake.

Një arsye tjetër për të cilën ju nevojitet një adresë IP polake është sepse disa banka dhe kompani të tjera financiare nuk lejojnë që njerëzit të regjistrohen nga vendet e tjera. Arsyetimi i tyre është të luftojnë mashtrimin.

Farëdo që të doni, do të duhet të ndryshoni adresën tuaj IP në atë polake për të marrë qasje.

Si të merrni një adresë IP polake

Një nga mënyrat më të lehta për të ndryshuar adresën tuaj IP është të përdorni një përfaqësues (si, për shembull, përfaqësuesi ynë më i mirë falas). Thënë kjo, nuk është mënyra më e mirë për ta bërë atë. Ata nuk punojnë gjithmonë dhe nuk përfshihen veçori të sigurisë për të mbrojtur ju dhe adresën tuaj IP. Lexoni copën tonë të VPN-së kundër proxy-së dhe Tor-it për të edukuar më mirë veten.

Një rrjet privat virtual është alternativa më e mirë. Një VPN jo vetëm që do të ndryshojë adresën tuaj IP, por do të mbroheni nga siguria e saj dhe adresa juaj e IP do të mbrohet nga sytë e çmendur. Plus, shumë nga VPN-të tona më të mira nuk kanë politika për prerjet, domethënë që aktivitetet tuaja në internet nuk do të regjistrohen.

Ju thjesht mund të zgjidhni një nga rishikimet tona VPN, por duhet të siguroheni që së pari është i përshtatshëm për Poloninë. Duhet të ketë serverë të vendosur atje, përndryshe, ju do të jeni akoma të mbërthyer. Nëse jeni Netflix që jeni pas, do t’ju duhet një që mund të anashkalojë sistemin e tij të zbulimit VPN, dhe ka vetëm disa që munden. Mund të mësoni më shumë në pjesën tonë mbi gabimin e proxy Netflix.

ExpressVPN

ExpressVPN është një zgjedhje e mirë për të marrë një adresë IP polake. Ajo ofron siguri të shkëlqyeshme dhe një politikë të rreptë të mos-logs. Ka një rrjet masiv serverash, përfshirë disa në Poloni. Vshtë VPN më i shpejtë rreth e rrotull dhe nuk kufizon sasinë e gjerësisë së bandës që mund të përdorni. Nuk do të keni asnjë problem të futeni në Netflix pasi është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim.

ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Regjistrohu

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

i mëparshëm

tjetër

Ju mund ta përdorni atë në të gjitha sistemet operative, dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse nuk keni shumë përvojë me VPN sepse është kaq e lehtë për t’u përdorur. Ka një garanci për 30 ditë kthim të parave, kështu që mund ta provoni para se të bëni. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për një vështrim më të mirë të shërbimit.

Cyberghost

Ju gjithashtu mund të përdorni CyberGhost për të ndryshuar adresën tuaj IP. Siguria e saj është e mirë dhe respekton intimitetin tuaj me një politikë solide pa prerjet. Ka mijëra serverë në dispozicion dhe 60 prej tyre janë në Poloni. Shpejtësitë e saj janë të përshtatshme dhe ofron një bandë të pakufizuar. CyberGhost nuk ka asnjë problem për të hyrë në shërbime streaming, siç është Netflix.

Cyberghost-Slider1

Cyberghost-Slider2

Cyberghost-Slider3

Cyberghost-Slider4

Cyberghost-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Compatibleshtë në përputhje me Windows, macOS, Android dhe iOS. Plus, është një nga VPN-të tona më të mira për pajisje të shumta, sepse mund të lidheni deri në shtatë në të njëjtën kohë. Ka një provë shtatë-ditore, kështu që mund ta provoni para se të blini. Nëse nuk jeni akoma të sigurt, ekziston një garanci për kthimin e parave. Shikoni në shqyrtimin tonë CyberGhost për më shumë detaje.

NordVPN

NordVPN është një zgjedhje tjetër e mirë. Siguria e saj është e nivelit të lartë dhe privatësia juaj nuk është në diskutim sepse nuk mban të dhëna për veprimtarinë tuaj. Ka 47 serverë në Poloni, duke ju dhënë mjaft mundësi të zgjidhni. Megjithëse mund të jetë i ngadaltë në distanca të gjata, shpejtësitë e tij janë të mira dhe nuk ka kapele bandwidth. Shtë një zgjedhje e shkëlqyeshme për të hyrë në Netflix dhe shërbime të tjera streaming, gjithashtu.

NordVPN-Slider1

NordVPN-Slider2

NordVPN-Slider3

NordVPN-Slider4

NordVPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Klientët me përdorim të lehtë të NordVPN janë në dispozicion në Windows, macOS, Android dhe iOS. Ka një dritare të rimbursimit 30-ditor në rast se nuk ju pëlqen. Shqyrtimi ynë i NordVPN shkon në më shumë detaje.

Rreziqet e përdorimit të një adrese IP polake

Ndërsa nuk ka ndonjë rrezik për të ndryshuar adresën tuaj IP në atë polake, ka disa gjëra që duhet të dini para se të bëni. Disa aktivitete në internet mund t’ju ulin me shumë telashe në disa vende, kështu që është më mirë të edukoheni.

Fjalimi në internet mund të rezultojë në ndëshkim në Poloni. Shpifja është një vepër penale dhe ka ligje kundër fyerjes. Për shembull, blasfemia dënohet me burgim deri në dy vjet dhe fyerja e presidentit e shënon atë deri në tre vjet. Duhet të keni kujdes në atë që postoni në internet.

Shumë qeveri përfshihen në mbikëqyrje dhe Polonia është njëra prej tyre. Ligjet e tij kundër terrorizmit dhe mbikëqyrjes kanë përkufizime të gjera që lejojnë qeverinë të monitorojë fshehurazi këdo që i pëlqen.

Ekziston edhe rreziku i krimit në internet. Ju mund të jeni të prekshëm ndaj tij në çdo kohë, por përdorimi i WiFi publik ju vë në rrezik më të lartë. Një VPN do t’ju ndihmojë të qëndroni të sigurt, por është gjithashtu një ide e mirë të instaloni një antivirus të mirë.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë, ju tani dini se si të merrni një adresë IP polake me lehtësi dhe siguri. Ashtu si në artikujt tonë të tjerë VPN, ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN për t’u mbrojtur nga rreziqet në internet.

ExpressVPN është zgjidhja më e mirë për të marrë një adresë IP polake. Ka serverë atje, është i shpejtë, është i sigurt dhe do t’ju futë në shërbimet e transmetimit. Plus, me garancinë e tij për 30 ditë kthimin e parave, nuk ka asgjë për të humbur.

Nëse keni ndonjë këshillë për marrjen e një adrese IP polake, na tregoni në seksionin e komenteve. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map