VPN Rishikim i Pafund – Përditësuar 2020

Rishikim i Pafund i VPN

VPN Unlimited është një shërbim me siguri të mirë, por mungon në karakteristika. Përshtypja jonë e përgjithshme ishte një nga potencialet e rrënuar, veçanërisht në departamentin e shpejtësisë. Megjithatë, planet e tij të jetës janë tërheqëse. Lexoni rishikimin tonë të plotë për VPN Pafund për të gjitha detajet.


VPN-Unlimited-slider-Image- # 1

VPN-Unlimited-slider-Image- # 2

VPN-Unlimited-slider-Image- # 3

VPN-Unlimited-slider-Image- # 4

i mëparshëm

tjetër

VPN Unlimited është një rrjet privat virtual që donim të donim. Në pronësi të KeepSolid Inc, një kompani me qendër në Shtetet e Bashkuara dhe Ukrainë, ajo është pjesë e një liste të larmishme të produkteve. VPN ka disa karakteristika interesante, veçanërisht serverë të dedikuar për transmetimin (megjithëse nuk është vetëm me atë – lexoni rishikimin tonë të Windscribe për një VPN tjetër që bën diçka të ngjashme).

Edhe pse ka disa gjëra që duhen pëlqyer, KeepSolid VPN Unlimited kryen një numër mahnitës të gabimeve pa forcë. Për shembull, ai mund të anashkalojë geoblocking dhe të marrë rreth ndalimit Netflix VPN, por shpejtësitë ndërkombëtare të shkarkimit bien mjaftueshëm aq sa nuk mund të jeni në gjendje të bëni asgjë pasi të jeni aty.

Në këtë përmbledhje të VPN Pafund, ne do të përpiqemi të marrim një kontroll mbi kontradiktat e tij të shumta. Ne do të kapërcejmë mbi karakteristikat e tij, çmimet, UI, sigurinë, shërbimin e klientit dhe pikat e tjera, përpara se të arrijmë në një përfundim nëse ia vlen paratë tuaja. Nëse jeni duke kërkuar për alternativa, ne kemi bashkuar gjithashtu një listë të ofruesve më të mirë të VPN.

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për VPN Pafund

Features

VPN Pafund bën atë që supozohet. Fiton disa pika për murin e zjarrit, opsionet e protokollit dhe një mori idesh të mira që dallojnë listën e serverëve të tij, por ka edhe diçka tjetër të çmuar për ta veçuar nga fusha e mbushur me VPN. Nëse dëshironi një shërbim që ofron një set të veçorive të efektshme pa sakrifikuar funksionalitetin, provoni në vend të kësaj rishikimin tonë ExpressVPN.

Ju mund të shkarkoni VPN Pafund nga faqja e saj e internetit. Availableshtë në dispozicion në kompjuterët MacOS, Windows dhe Linux, si dhe në pajisjet iOS dhe Android celular. Mund ta përdorni gjithashtu si një shtesë të shfletuesit në Chrome, Firefox ose Opera.

Puna më e rëndësishme e VPN Unlimited është që t’ju lidheni me serverë të ndryshëm, dhe ju ofron disa mënyra të ndryshme për ta bërë këtë. Ju mund ta keni aplikacionin të lidhet automatikisht me serverin më të mirë të disponueshëm ose të zgjedhë nga një listë e qëndrueshme e serverëve, duke përfshirë disa të optimizuar për ndarjen e skedarëve P2P dhe të tjerët të drejtuar drejt shërbimeve specifike të transmetimit.

VPN-limit-lidh

Shumë VPN e kanë këtë listë në një formë, por lista e VPN Unlimited dallohet në disa mënyra. Aplikacioni ju tregon ngarkesën e përafërt të tanishme të trafikut që çdo server aktualisht po merret dhe ju jep mundësinë për të drejtuar një provë ping në të gjithë listën menjëherë. Ju gjithashtu mund të lidheni automatikisht me serverin më të mirë transmetues ose për torrent.

Karakteristikat e përparuara

Jashtë vetë lidhjes, VPN Unlimited ju lejon të menaxhoni llogarinë tuaj dhe të kaloni midis protokolleve brenda aplikacionit. Ai përfshin një mur zjarri DNS që mban faqet e internetit të kompromentuar nga vjedhja e informacionit tuaj ose shkarkimi i malware.

VPN-Unlimited--llogaria ime

Ju mund të vendosni nëse VPN lëshon në fillimin e pajisjes, zgjidhni nëse do të dërgoni raporte për të metat në KeepSolid dhe të arrini mbështetjen e klientit nga brenda aplikacionit.

Kjo është në lidhje me të. VPN Pafund është një nga shërbimet më të dobëta tipare që kemi parë kohët e fundit. Dikur kishte një ndërprerës vrasës, por kjo veçori duket se është hequr për shkak të performancës së dobët. E njëjta gjë duket se ka ndodhur me tunele të ndara (nëse kjo është një tregtar tregtar për ju, StrongVPN ofron një veçori të shkëlqyeshme të tunelimit të ndarë).

Shtesa të paguara

Në njërën nga skedat e VPN Unlimited, do të gjeni një menu me veçori shtesë për shfletim premium. Në Amerikë, Evropë dhe Azi, ju mund të blini serverin tuaj personal për një mesatare prej $ 25 në muaj ose një IP personal për 15 dollarë. Vini re se serverët privatë kanë një kufi të dhënash që variojnë nga 1TB në 3TB.

Përmbledhje e VPN e Pafund Karakteristikave

Logo e pakufizuar e VPNwww.vpnunlimitedapp.com

Fillon nga 278 dollarë muaj të gjitha planet

i përgjithshëm

Menyra pagese
PayPal, kartë krediti, Amazon Pay, Mint, WebMoney, Yandex.Money, Alipay, Kuleta Qiwi

Pranon cryptocurrency

Lidhje të njëkohshme
10

Mbështet tunelizimin e ndarë

Bandwidth i pakufizuar

Provë falas në dispozicion
7 dite

Periudha e rimbursimit
7 dite

Shuma e serverit në të gjithë botën
400+ serverë në 56 vende

OS-të e desktopit
Windows, MacOS, Linux

OS-të e lëvizshme
Android, iOS

Zgjatjet e shfletuesit
Chrome, Firefox, Opera

Mund të instalohet në ruterë

streaming

Mund të hyni në Netflix SHBA

Mund të hyni në iPlayer në BBC

Mund të hyni në Hulu

Mund të hyni në Amazon Prime Video

siguri

Llojet e shifrimit
256-AES

Protokollet VPN në dispozicion
IPSec, OpenVPN, L2TP, IKEv2, KeepSolid Wise, WireGuard

Aktivizohet në fillimin e pajisjes

Lejon përrua

Politika e mos-prerjeve

Kaloi testin e rrjedhjes DNS

Killswitch në dispozicion

Malware / bllokues i reklamave të përfshira
Zjarri DNS

mbështetje

Biseda live
24/7

Mbështetje me email
24/7

Mbështetje telefonike

Forumi i përdoruesit

Njohuri baze

Çmimeve

Nuk ka asnjë plan falas për VPN Pafund, por mund të merrni një gjyq falas për shtatë ditë. Për ta bërë këtë, nuk është e nevojshme të klikoni në një lidhje; thjesht shkarkoni aplikacionin dhe filloni pa hyrë në një metodë pagese. Pas shtatë ditësh, do t’ju kërkohet të anuloni ose paguani.

Mimet për KeepSolid VPN Pafund ulen saktësisht rreth mesatares së industrisë. Anydo abonim ju lidh të gjitha tiparet në dispozicion, së bashku me bandën e pakufizuar të brezit. Plani vjen me zbritje të mëdha për blerjet një vjeçare dhe tre-vjeçare. Rrotullimi i vetëm është se secila gjatësi e planit ka nivele të veçanta çmimesh për numra të ndryshëm të pajisjeve, siç përshkruhet në tabelën më poshtë.

Marrëveshja e jetës është një nga pengesat më të mirëpritura të VPN Unlimited, por nëse filloni nga faqja e çmimeve në faqen e saj të internetit, mund të humbisni plotësisht marrëveshjen. 

Për të parë marrëveshjen e jetës në shfletuesin tuaj, do të duhet të vizitoni faqen e çmimeve në një dritare pa njohje – edhe nëse aktualisht jeni të lidhur me VPN Unlimited, që është krejt çuditshëm. Sidoqoftë, është qartë e dukshme në vetë aplikacionin. Shumica e VPN-ve të tjera kufizojnë marrëveshjet e tyre të jetës në dritare lehtësisht të humbura, kështu që VPN Unlimited prapë del përpara këtu.

Ne jemi të lumtur të shohim një larmi të gjerë të metodave të pagesave që VPN Pafund pranon, që është ligat përpara shërbimit mesatar VPN. Së bashku me kartat e kreditit dhe PayPal, ju mund të përdorni bitcoin, Amazon Pay, Mint, WebMoney, Yandex.Money, Alipay ose Qiwi Wallet.

Faqja e çmimeve aktuale i rendit të gjitha këto si “metoda të tjera” të paspecifikuara, duke e bërë të vështirë të tregoni saktësisht se sa mënyra mund të paguani. Kjo shumëllojshmëri e metodave të pagesës është një tjetër pikë e madhe shitje, dhe ne nuk jemi të sigurt pse VPN Unlimited po e fsheh atë.

Lehtësinë e përdorimit

Një shërbim VPN pa shumë karakteristika nuk është gjithmonë një gjë e keqe. Ne nuk kemi ndër mend që VPN Unlimited nuk tërhiqet nga funksionet e tij thelbësore me frills të panevojshme. Sidoqoftë, mungesa e kontrollit e kombinuar me shitjet e pashmangshme është e zbehtë. 

Për shërbimet VPN që janë argëtuese për t’u përdorur dhe për të mbajtur minimumin e pikave të shitjes, shikoni në vend vlerësimin tonë të TunnelBear ose rishikimin Hide.me.

Shkarkimi i VPN Pafund ishte tepër i shpejtë. Pasi konfirmuam pagesën tonë në faqen e internetit, shkarkuam klientin dhe krijuam një ID të përdoruesit. Hapja e aplikacionit bëri që një mjet ndihmës të shkarkohej, por kjo gjithashtu ndodhi shumë shpejt.

VPN-Unlimited-download

Paneli kryesor i kontrollit dhe lista e serverëve të VPN Unlimited janë të lehtë për t’u lundruar. Ju mund të lëvizni nëpër listë, ta kërkoni ose thjesht të lidheni me serverin optimale. Lista tregon ngarkesën e punës të secilit server, e cila do të jetë me të verdhë nëse është mbi 50 përqind dhe e kuqe nëse është mbi 80 përqind.

VPN-Unlimited-server-list

Eachdo server mund të favorizohet me një klik të vetëm. Serverët specifikë të transmetimit përfshijnë një buton tjetër, i cili ju çon drejtpërdrejt në faqen kryesore të këtij shërbimi streaming. Ju mund të lidheni teorikisht me serverin Disney +, pastaj të hidheni në faqen e Disney + dhe të filloni të shikoni Moana vetëm 30 sekonda pas hapjes së panelit VPN Pafund (shihni artikullin tonë se si të shikoni Disney + për të mësuar më shumë).

Ka disa pengesa në UI-në kryesore, si ajo që harta nuk bën asgjë. Ne prisnim që ajo të ishte një mënyrë tjetër për të zgjedhur një server, por është vetëm një shans për VPN të mburret me sa serverë ka. Ne gjithashtu dëshirojmë që hapësira e banderolës në pjesën e sipërme të dritares të mos ishte e përkushtuar në shitje.

preferencat

Do gjë tjetër është e vendosur në dritaren e preferencave në pjesën e sipërme të djathtë të panelit kryesor të kontrollit. Menyja e parë, “llogaria ime”, ju lejon të kontrolloni llogarinë tuaj pa hapur një dritare të shfletuesit. Ju mund të regjistroheni dhe të dilni, të ndryshoni fjalëkalimin tuaj dhe të vendosni nëse aplikacioni VPN do të kërkojë një fjalëkalim kur të hapet.

Ju gjithashtu mund të bëni blerje. Koha shtesë mund të shtohet në pajtimin tuaj VPN Pafund nga aplikacioni; për të blerë produktet e tjera KeepSolid që reklamon kjo faqe, do të duhet të futeni në shfletuesin tuaj. Disa prej tyre – si Shfletuesi Privat, SmartDNS dhe KeepSolid Sign – kanë kuptim, por qëllimi dhe organizatorët e përditshëm nuk i përshtaten aspak temës së sigurisë.

VPN-Pafund-settings-tab

Në skedën “Cilësimet”, mund ta ndryshoni protokollin tuaj manualisht ose VPN Unlimited të zgjedhë më të mirën për situatën tuaj aktuale. Ju gjithashtu mund të ndizni ose çaktivizoni firewall-in e DNS-së, të zgjidhni nëse do të dërgoni raporte të gabimeve, vendosni VPN të fillojë në fillimin e sistemit ose të çinstaloni VPN Unlimited.

Skeda “informacion” ju lejon të dërgoni feedback në KeepSolid, por ajo hap aplikacionin tuaj të postës për ta bërë këtë, gjë që mund të jetë e bezdisshme nëse përdorni postën e shfletuesit. Kjo skedë gjithashtu ju tregon se çfarë versioni të VPN Pafund jeni duke përdorur dhe ju lejon të kontrolloni për azhurnime.

Skeda “mbështetje” ju jep mundësinë e mirëpritjes për të ndryshuar nëse dëshironi që VPN të pyesni për feedback në lidhje me lidhjen tuaj; është mirë të jesh në gjendje të dërgosh atë informacion, por jo gjithmonë dëshiron të merresh me të. Nga këtu, ju mund të paraqisni një biletë mbështetëse brenda aplikacionit ose të shkoni te FAQ në shfletuesin tuaj të paracaktuar.

shpejtësi

Ne testuam VPN Unlimited duke u lidhur me një seri serverash gjithnjë e më të largët dhe duke përdorur speedtest.net për të kontrolluar shpejtësinë e shkarkimit dhe ngarkimit dhe ping për secilin. Rezultatet tona nuk ishin të shkëlqyera. Këto teste janë kryer nga një IP në Shtetet e Bashkuara.

Vendndodhja e serverit: Ping (ms) Shkarkoni (Mbps) Ngarkime (Mbps)
Shtetet e Bashkuara (të pambrojtur)2514.012.23
Shtetet e Bashkuara (të mbrojtura)2812.402.24
Kanadë1735.112.20
Meksikë1614.332.19
Kili3680.270.35
Qipro4242.382.25
Korea e jugut3000.431.27

Rezultatet tona për kudo jashtë Shteteve të Bashkuara ishin aq të këqija që supozuam se problemi duhet të ketë qenë në fundin tonë. Marrja e disa mendimeve të dyta zbuloi rezultate të përziera, me disa recensentë që merrnin shpejtësi të mira dhe të tjerët merrnin të njëjtat ngadalësime që vumë re.

Testi i brendshëm i ping-ut tregoi shpejtësi më të mirë sesa ne, me VPN Vonesë në rritje të pakufizuar me një gamë prej rreth 80 deri 400 përqind, e cila në të vërtetë nuk është e tmerrshme kur krahasohet me të gjithë fushën e VPN. Shtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se shpejtësitë brenda Shteteve të Bashkuara ishin të jashtëzakonshme, me një nga shkurtimet më të vogla për shpejtësinë e shkarkimit që kemi parë ndonjëherë.

Ne gjithashtu testuam disa nga serverat P2P. Siç mund ta shihni në tabelë, ata na dhanë pothuajse të njëjtat rezultate si serverat e përgjithshëm, me shpejtësi të shkëlqyeshme në të mëdha brenda SH.B.A. dhe performanca e pjerrët bie kudo tjetër.

Serveri P2P: Ping (ms) Shkarkimi (Mbps) Ngarkimi (Mbps)
Shtetet e Bashkuara (të pambrojtur)2514.012.23
Shtetet e Bashkuara (P2P)549.792.22
Kanadë1605.452.11
Francë3430.340.14
Rumani4172.062.23

Më në fund, kemi testuar disa nga serverët specifikë të KeepSolid VPN Unlimited. Këto ishin ato që kishin më shumë nevojë për shpejtësi të shpejtë të shkarkimit dhe, fatmirësisht, ata dorëzuan. Netflix rekomandon një minimum prej 5 Mbps për transmetim, dhe të gjitha këto goditje që kufizojnë ujin.

Rrjeti server: Ping (ms) Shkarkoni (Mbps) Ngarkoni (Mbps)
Shtetet e Bashkuara (të pambrojtur)2514.012.23
Netflix6311,342.14
Hulu569.662.00
Disney+6110.162.08

Ne kemi qenë të kujdesshëm për të shënuar VPN Pafund për shpejtësi, sepse ka kaq shumë faktorë të jashtëm që mund të ndikojnë në lidhje. Thjesht do të themi se është një VPN e shkëlqyeshme për mashtrim të serverëve brenda vendit tuaj, por një zgjedhje e dobët për punë ndërkombëtare.

Nëse shpejtësia është përparësia juaj më e madhe, ne ju rekomandojmë të zgjidhni nga lista jonë e VPN më të shpejtë në vend që të jenë të sigurta.

siguri

KeepSolid VPN Unlimited siguron të dhënat e përdoruesve me kriptimin AES-256, të cilin insiston ta quash “gradë ushtarake”. Uebfaqja ka të drejtë që ky kriptim është përdorur nga qeveria amerikane për të mbrojtur sekretet shtetërore, por përdoret gjithashtu nga pothuajse të gjithë të tjerët në këtë pikë. AES-256 është në thelb i pakalueshëm, kështu që ne nuk mund të fajësojmë VPN Pafund për t’u mbështetur në të.

VPN ju lejon të zgjidhni disa protokolle. Megjithatë, nuk bën punë të shkëlqyeshme për të bërë dallimin midis tyre. OpenVPN dhe IKEv2 përshkruhen si “performancë të lartë & mbrojtja e të dhënave, “dhe mjegullimet nën menu nuk ndihmojnë në dallimin e tyre (shiko ndarjen e protokollit tonë VPN nëse doni të dini më shumë).

Ju gjithashtu mund të shkoni me protokollet UDP ose TCP të KeepSolid-it, ose të përdorni WireGuard, një protokoll të ri me burim të hapur që është akoma në beta. Ne nuk rekomandojmë të përdorni WireGuard. Pika kryesore e saj e shitjes është se ajo ka një bazë të vogël kodesh se OpenVPN, dhe bazat e vogla të kodeve të menaxhueshme nuk priren të zgjasin shumë në projekte me burim të hapur me mijëra kontribues.

VPN-Unlimited-rrjedhje-provë

Ne përdorëm ipleak.net për të testuar rrjedhjet IP, DNS dhe WebRTC, dhe nuk gjetëm dobësi. VPN Unlimited merr nota të larta për kriptim të mirë dhe protokolle, por humbet pikë për mungesë informacioni të qartë brenda aplikacionit për atë që nënkuptojnë ato protokolle. Nuk është e pranueshme që të zgjidhni “optimale” nuk ju them se çfarë protokolli ka zgjedhur VPN.

Për VPN me siguri për të cilat jemi më të sigurt, hidhini një sy rishikimit tonë të NordVPN ose rishikimit tonë CyberGhost.

intimitet

Politika e privatësisë për VPN Pafund është e njëjtë me atë të shoqërisë mëmë, KeepSolid. Elledshtë shkruar në faqen e internetit të KeepSolid në një faqe që është padyshim e gjerë, por goxha e padepërtueshme për lexuesit e përditshëm. Nuk ka asgjë të ngjashme, për shembull, përmbledhjet e seksioneve të dobishme që merrni me politikën e intimitetit të Surfshark-ut (shiko më shumë detaje përmbledhjen e Surfshark-ut).

VPN-Unlimited-privacy-politika

KeepSolid ruan të dhënat personale që ju ofroni me dëshirë, si emrin tuaj dhe adresën e postës elektronike. Ajo automatikisht gjurmon adresën tuaj IP, vendin dhe zonën e kohës, së bashku me sasinë e trafikut në internet në një seancë të caktuar dhe veprimet tuaja në uebfaqen e vet të KeepSolid. Ajo mbledh të dhënat tuaja personale nga kompanitë e marketingut për të reklamuar produktet e saj.

Për kredinë e KeepSolid, politika e saj e mos-prerjeve është shprehur qartë. Zotohet që të mos monitorojë ose ruaj zakonet e shfletimit ndërsa përdor VPN Pafund. Ai gjithashtu premton të fshijë të dhënat personale që ai kursen gjatë seancave tuaja, të tilla si IP dhe lloji i shfletuesit tuaj. KeepSolid nuk ka njoftuar rrjedhje të mëdha.

Sidoqoftë, ne nuk jemi shumë të sigurt këtu për disa arsye. Informacioni që KeepSolid pranon të ndajë me palët e treta – në një rrjet global, jo më pak – është mjaft shqetësuese. Sidoqoftë, është më keq se është me vend në Shtetet e Bashkuara, ligjet e dobëta të të cilave privatesia dhe anëtarësimi në rrjetin e inteligjencës Five Eyes nënkupton çfarëdo të dhënash që kursen nuk është i sigurt nga marrja në pyetje.

Për më shumë detaje se pse është një problem, shihni shpjeguesin tonë të marrëveshjeve të inteligjencës Pesë sy, nëntë sy dhe katërmbëdhjetë sy..

Performanca streaming

Transmetimi i shifrave të mëdha në markën e VPN Pafund, deri në atë pikë sa të jetë një shërbim i transmetimit sa më shumë një aplikacion i intimitetit. Meqenëse ka serverë të përqëndruar në transmetim, ne i kemi përdorur ata për të testuar performancën e transmetimit. Secila supozohet të jetë perfekte për të parë një shërbim të ndryshëm. Ekziston edhe ai që është etiketuar thjesht “streaming”, gjë që i bën gjërat pak konfuze.

VPN-Unlimited-streaming-servers

Testet tona të shpejtësisë treguan se serverët e transmetimit në përgjithësi kanë shpejtësi të mëdha që janë më shumë se sa shpejt për video. Serveri Netflix na provoi në Netflix në provën e parë. Serveri Hulu ka punuar mrekullisht, po ashtu, siç kanë vepruar iPlayer BBC dhe Amazon Prime.

Serveri Disney + u përkeqësua. Nuk ishte bllokuar, saktësisht, por përkundër testit të saj të shpejtë të shpejtësisë, faqja u ngadalësua deri më tani që faqja kryesore e videos mori disa minuta për t’u ngarkuar (ne u larguam pas gjashtë). Sidoqoftë, ne jemi të gatshëm ta quajmë atë më të huaj.

Tani për tani, VPN Unlimited duket si një zgjedhje solide për transmetim. Sidoqoftë, do të këshillojmë kujdes pasi që këta serverë janë të vendosur në Sh.B.A dhe shpejtësitë mund të bien kur kalojnë kufijtë ndërkombëtarë. Nëse dëshironi disa alternativa, kërkimi ynë për VPN më të mirë për Netflix dhe Hulu mund të jetë në gjendje të ndihmojë.

Vendndodhjet e serverëve

Ne përmendëm më lart se VPN Unlimited bën një hartë të lokacioneve të serverit të saj pjesë të dritares kryesore UI. Le ta shohim më nga afër.

VPN-Unlimited-server-vende

Numrat specifikë nuk janë të ardhshëm, por KeepSolid pretendon se VPN Unlimited ka më shumë se 400 servera në 56 vende. Ky numër vendi përplaset deri në më shumë se 70 nëse përfshini serverët P2P dhe streaming.

Ne na pëlqen të kërkojmë diversitetin mbi sasinë. KeepSolid VPN Unlimited ka serverë në disa vende tipike të nën përfaqësuara: një në Amerikën Qendrore, dy në Amerikën e Jugut, mjaft në të gjithë Azinë e Jugut dhe disa surpriza, si Libia. Mjaft e çuditshme, harta tregon të paktën një server që nuk shfaqet në listë, diku në Afrikën Perëndimore afër Gana.

Në këtë pikë në garën e armëve VPN, 400 servera është një fillim i shkëlqyeshëm dhe asgjë më shumë. Në krahasim, NordVPN dhe ExpressVPN kanë thyer 1000 serverë tani. Sidoqoftë, ne na pëlqen që Evropa Lindore dhe Azia Juglindore të jenë plotësisht të mbuluara.

Shërbimi ndaj klientit

VPN Unlimited e lehtëson arritjen e mbështetjes së klientit nga aplikacioni i desktopit. Në skedën “mbështetëse” të vetë-shpjegueshme, mund të drejtoheni tek FAQ në shfletuesin tuaj ose të paraqisni një biletë direkt.

VPN-Unlimited-mbështetje-ticket

Bileta ka një informacion të rëndësishëm të paracaktuar, i cili është jashtëzakonisht i përshtatshëm. Për më tepër, mbështetja premton të kthehet tek ju brenda një ore, por zakonisht është më shumë si 20 minuta, duke e bërë shërbimin ndaj klientit një nga pikat më të mira të shitjes së VPN Unlimited. Përgjigjet për të dyja pyetjet teknike dhe ato të faturimit ishin menduar mirë dhe padyshim që nuk ishin ngjitur me kopje.

VPN-Unlimited-Arkivi

Baza e njohurive është e shkruar qartë dhe e gjerë, gjithashtu, veçanërisht seksioni i zgjidhjes së problemeve, i cili bën një punë të shkëlqyeshme për të mbajtur duart e përdoruesve përmes gabimeve të njohura. Edhe pse nuk ka një forum të përdoruesve, për këtë kategori nuk kemi asnjë problem t’i japim një rezultati të lartë VPN Unlimited.

Aktgjykimi

Duhet të jetë e qartë deri tani në këtë përmbledhje të VPN Pafund se nuk kemi gjetur shumë për të rekomanduar këtu. VPN Pafund nuk është aspak një nga VPN-të më të këqija; një shërbim duhet të jetë në mënyrë aktive armiqësor për të hyrë në atë listë, në vend se thjesht neglizhencë. Ajo ka prodhimin e një ndihme të mirë për rrjedhën, por vazhdon të marrë në mënyrën e vet.

Disa nga pikat e saj më të mëdha të shitjes – si plani i jetës dhe shumëllojshmëria e madhe e opsioneve të pagesës – duket se fshihen me qëllim, ndërsa tiparet e tjera të reklamuara mungojnë plotësisht (duke parë ju, vrasin ndërprerës dhe tunele të ndara). Akoma të tjerët – veçanërisht serverët me përqëndrim në rrjedhën – janë të lehta për tu gjetur, por nuk i kryejnë.

Ndërsa VPN-të e tjera po mësojnë dhe rriten, KeepSolid VPN Unlimited po shkatërrohet vetvetiu. Ndaloni një korrigjim të madh, të publikuar të kursit, ju jeni më mirë të qëndroni larg.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me