Rishikimi e-VPN – Fëmija i ri në bllok në vitin 2020

Rishikimi e-VPN

Megjithëse tregon shumë premtime, e-VPN nuk është ende atje. Ky ofrues i ri dëshiron të bëjë shumë dhe ka bërë disa hapa serioz për të arritur atje, por do t’ju duhet më shumë kohë për tu pjekur plotësisht. Kjo tha, nëse mund të gjeni një server afër, ju jeni duke kërkuar në një marrëveshje të madhe. Lexoni rishikimin tonë të plotë për e-VPN për detaje.


mirë-VPN-Shqyrtime

e-VPN është një rrjet privat virtual që duket të tërheqë klientët me një plan bujar bujar dhe normë të ulët mujore. Ajo nuk do të hyjë brenda një milje të ofruesve më të mirë VPN, megjithëse, pasi ka disa nga shpejtësitë më të këqija që kemi parë dhe një përvojë të irrituar të përdoruesit. Edhe kështu, nëse mund të kaloni problemet e përdorshmërisë dhe ta mbani lidhjen tuaj afër shtëpisë, do të gjeni një vlerë të madhe.

Në këtë përmbledhje e-VPN, ne do të kalojmë gjithçka që na pëlqeu dhe nuk do të na pëlqente pasi të kalonim kohën me shërbimin. Do të diskutojmë për veçoritë, çmimet, lehtësinë e përdorimit, pajisjet e mbështetura, vendet e serverit, shpejtësinë, sigurinë dhe shërbimin e klientit përpara se të jepni verdiktin tonë.

Ne nuk mendojmë se e-VPN është e keqe, por mund të përdorë punë. Ju merrni atë që paguani, dhe e-VPN shpërthen atë mesazh në veshët tuaj për çdo hap. Prapëseprapë, nëse mund të luftoni me të metat e saj, do të dilni përpara kur bëhet fjalë për moolah.

e-VPN-Slider1

e-VPN-Slider2

e-VPN-Slider3

e-VPN-Slider4

e-VPN-Slider5

i mëparshëm

tjetër

Alternativa për e-VPN

Pikat e forta & dobësitë

Features

e-VPN është dritë në veçoritë, por ai ka gjërat thelbësore. Ju mund të mbroni lidhjen tuaj me një killswitch, i cili është një mjet që prish lidhjen tuaj me serverin e largët në rast se bie. Oduditërisht, është çaktivizuar si paracaktuar, por mund ta ndizni në cilësime.

Ekziston gjithashtu një bllokues i reklamave të integruar, sipas e-VPN, por nuk ka një zgjatim të shfletuesit ose ndonjë cilësim që lidhet me të. Ne nuk kemi vërejtur një ndryshim gjatë shfletimit, ose. Kjo do të thotë se nuk ka një bllokues të reklamave ose është keq të bëjë punën e saj. Kjo nuk është një marrëveshje shumë e madhe, megjithëse, pasi bllokuesit e reklamave janë lehtësisht të disponueshëm në internet (shikoni bllokuesit tanë më të mirë të shfaqur).

Ai gjithashtu pretendon se bllokuesi anashkalon reklamat me qëllim të keq për qëllim instalimin e rrëmbyesve të shfletuesve ose ransomware. Meqenëse nuk bllokoi reklamat, ne rekomandojmë përdorimin e softuerit më të mirë antivirus për t’u mbrojtur kundër atyre formave të krimit në internet. Lexoni se çfarë është rrëmbimi i shfletuesit dhe çfarë janë udhëzuesit e ransomware për të mësuar më shumë.

e-VPN lejon për lidhje me kolegë dhe përrua, por nuk do të jetë duke e bërë VPN-në tonë më të mirë për udhëzues për torrent. Në kohën e shkrimit, vetëm një server mbështeti lidhje P2P, megjithë faqen në internet që pretendon se dy kanë bërë. Nëse po planifikoni të përroni, duhet të kërkoni diku tjetër.

Ju gjithashtu duhet të lexoni se çfarë është përrua dhe po përplaset udhëzues të paligjshëm për t’u siguruar që e dini se çfarë po hyni.

Përveç kësaj, e-VPN është e drejtpërdrejtë. Ai përdor OpenVPN ekskluzivisht, por ju keni mundësinë të ndryshoni protokollin tuaj të transportit në UDP ose TCP. Për më tepër, ekziston një mundësi “vjedhurazi” që duhet të anashkalojë inspektimin e thellë të paketave.

Performanca streaming e-VPN

Performanca e transmetimit ishte e dobët. Injorimi i shpejtësive nën-e-VPN, të cilat do t’i arrijmë më vonë, është një zgjidhje e përshtatshme për të hyrë në përmbajtje të bllokuar nga rajoni. E bëri atë në Netflix dhe BBC iPlayer por, përsëri, është shumë e ngadaltë të bëjmë VPN-në tonë më të mirë për Netflix ose VPN më të mirë për listat iPlayer të BBC.

Megjithatë nuk ka punuar me Hulu ose Amazon Prime Video, gjë që është e çuditshme. Zakonisht, është e kundërta. Nëse po kërkoni të hyni në përmbajtje atje, do të duhet të përdorni një platformë tjetër, siç është Kodi. Ju mund të mësoni për këtë në udhëzuesin tonë të plotë Kodi.

Përmbledhje e Karakteristikave të Shield Online e-VPN

Logo e-VPNwww.e-vpn.net

Fillon nga 255 $ çdo muaj Plans

i përgjithshëm

Menyra pagese
PayPal, kartë krediti, AliPay

Pranon cryptocurrency

Lidhje të njëkohshme
i pakufizuar

Mbështet tunelizimin e ndarë

Bandwidth i pakufizuar

Provë falas në dispozicion
Plan falas

Periudha e rimbursimit

Shuma e serverit në të gjithë botën
8

OS-të e desktopit
Windows, MacOS

OS-të e lëvizshme
Android, iOS

Zgjatjet e shfletuesit

Mund të instalohet në ruterë

streaming

Mund të hyni në Netflix SHBA

Mund të hyni në iPlayer në BBC

Mund të hyni në Hulu

Mund të hyni në Amazon Prime Video

siguri

Llojet e shifrimit
128-AES

Protokollet VPN në dispozicion
OpenVPN

Aktivizohet në fillimin e pajisjes

Lejon përrua

Politika e mos-prerjeve

Kaloi testin e rrjedhjes DNS

Killswitch në dispozicion

Malware / bllokues i reklamave të përfshira

mbështetje

Biseda live

Mbështetje me email
24/7

Mbështetje telefonike

Forumi i përdoruesit

Njohuri baze

Çmimeve

e-VPN është ofruesi VPN më i lirë që kemi parë. Përveç ofrimit të një plani bujar bujar, tarifat mujore dhe gjysmëvjetore janë të ulta. Shtoni një bandë të pakufizuar dhe lidhje me atë dhe shërbimi fillon të duket si një vlerë e madhe.

Plani falas na dha pauzë në fillim. Zakonisht, një plan falas i pakufizuar është një shenjë e sigurt e malware, siç mund ta shihni në udhëzimin tonë më të dobët falas VPN. Thënë kështu, ne skanuam instaluesin me Avast (lexoni rishikimin tonë të Avast Pro) dhe nuk gjetëm asnjë gjurmë të malware.

e-VPN justifikon shërbimin e tij falas me shpejtësi të kufizuar, megjithëse. Ju prapë merrni klientin e plotë, politikën e mos prerjeve dhe bllokuesit e reklamave, por nuk mund të bëni lidhje P2P dhe shpejtësia juaj është e kufizuar në 3 megabit për sekondë lart ose poshtë. Mund të lidheni vetëm me serverin e Amsterdamit.

Plani falas është i mirë, por ne mendojmë se një model i kufizuar i brezit do të ishte më i mirë. Lexoni rishikimin tonë në Windscrib për të mësuar në lidhje me një ofrues që ka gozhduar atë koncept.

Kufizimi i shpejtësisë është interesant sepse bie vetëm nën 5 Mbps e rekomanduara të Netflix për transmetim me definicion të lartë. Plani falas do t’ju lejojë të lidheni me faqet e internetit që përndryshe do të geobllokohen, por të jenë të përgatitur për një përvojë të ngadaltë të shfletuesit.

Duket si një reklamë për planin e paguar e-VPN, që nuk është diçka e keqe. Normat janë aq të ulta sa mund edhe të jenë falas. Normat e saj mujore janë një pjesë e atyre në NordVPN (lexoni rishikimin tonë të NordVPN), i cili tashmë është një nga ofruesit më të lirë, dhe vetëm një pjesë e hollë e flokëve e ExpressVPN e shtrenjtë, por mbresëlënëse (lexoni përshtypjen tonë të ExpressVPN).

Plani gjysëm-vjetor siguron edhe më shumë vlerë. Për rreth koston e një muaji të vetëm në VyperVPN (lexoni rishikimin tonë VyperVPN), ju mund të merrni gjashtë muaj shërbim. Edhe ofruesit e tillë si Aksesi në Internet në Internet (lexoni rishikimin tonë të ANP-së), të cilët janë të lirë në krahasim me pjesën tjetër të tregut, tarifojnë trefishin e normës për një plan gjysmë-vjetor.

Plus, të gjitha planet e-VPN vijnë me një bandë të pakufizuar dhe lidhje të njëkohshme. Mimi duket shumë i mirë për të qenë i vërtetë, dhe, siç do ta shohim në disa seksione të tjera, është lloji. Nëse jeni të parave të gatshme, me sa duket nuk duket si një mundësi e keqe.

Ajo gjithashtu ofron një periudhë 7-ditore të kthimit, kështu që nuk ka rrezik për ta provuar atë. 

Mimi do të luhatet, që është diçka për t’u marrë parasysh. e-VPN nuk rregullon monedhën bazuar në rajonin, kështu që norma e konvertimit do të diktojë se sa paguani.

Lehtësinë e përdorimit

Nuk ka shumë gjëra në ndërfaqen e-VPN, por kjo nuk do të thotë se është e lehtë për t’u përdorur. Ndërsa mund të gjeni rreth e rrotull, navigacioni i thyer do të thotë që do të mbyllni dhe rihapni aplikacionin më shumë sesa duhet të keni. e-VPN nuk është i papërdorshëm, por duhet punë.

Regjistrimi dhe instalimi i aplikacionit është i lehtë, megjithëse. Në uebfaqen e-VPN, do të vendosni një adresë e-mail dhe fjalëkalim dhe do të zgjidhni atë plan që dëshironi të blini. Pasi të prisni pagesa për të pastruar, mund të shkoni në zonën e klientit dhe të merrni instaluesit duke klikuar në skedarin “shkarkime”.

e-VPN-rishikim-shenjë-up

Pas disa minutash, do të jeni në rrugën tuaj. Ekrani kryesor i ndërfaqes së përdoruesit tregon dy menutë rënëse, dy butona dhe një hartë të vogël që nuk shërben për ndonjë qëllim praktik. Rëniet e përdorura përdoren për të zgjedhur protokollin dhe vendndodhjen tuaj të transportit. Pasi të jeni vendosur në zgjedhjet tuaja, mund të përdorni butonin “lidheni” për të siguruar trafikun tuaj.

e-VPN-rishikim-ndërfaqe

Para se të shkojmë te e keqja, le të përqendrohemi te e mira. Ne na pëlqen ndërfaqja kryesore e-VPN. Ju merrni kontrollet përkatëse që nuk janë mbizotëruese dhe një mënyrë e thjeshtë për t’u lidhur me serverat. Serverët shfaqin gjithashtu një vonesë relative, për të cilën kemi parë se janë kryesisht të sakta gjatë testimit. Por ka probleme kur të gërmoni.

Duke klikuar butonin “cilësimet”, i cili është ngjitur me butonin “lidheni”, do të mbyllet dritarja VPN dhe do të hapet dritarja e cilësimeve. Atje, mund të specifikoni DNS me porosi, të aktivizoni kutinë e vrasjes dhe të merren me cilësimet e fillimit.

E-VPN-shqyrtimit-settings

Ju nuk mund të ktheheni në VPN kryesore nga atje, megjithëse, të paktën, ne nuk menduam kështu. Ne dolëm nga dritarja e cilësimeve, shkuam në tabaka, kliko me të djathtën mbi ikonën e-VPN dhe zgjodhëm “statusin” për ta hapur atë përsëri dhe përsëri. Pasi lexuam udhëzuesin e konfigurimit, zbuluam që ju mund të lundroni mbrapa, por ju e bëni këtë përmes një butoni të fshehur që shfaqet vetëm kur vendosni kursorin tuaj mbi të.

Pasi të jeni lidhur, gjithashtu jeni mbyllur nga ndërfaqja. Mund ta hapni dhe shkëputni, por nuk mund ta ndryshoni serverin. Ju jeni përsëri të detyruar të përdorni tabaka për të ndërruar vendet. Aq sa duhej të përdornim tabaka, ne rrallë hapnim UI.

Ju mund të menaxhoni një VPN nga tabaka, por e bën më të vështirë ta bëni. Ndërfaqja është e përdorshme, por lundrimi është i prishur. Ne dëshirojmë të shohim një përvojë më të drejtuar nga UI sepse menaxhimi i çdo aplikacioni me menutë e tabaka mund të bëhet shpejt i lodhshëm dhe i bezdisshëm.

Pajisjet e mbështetura

Nëse nuk do të ishte në zonat subpar të e-VPN, do të ishte një përfshirje e lehtë në VPN-në tonë më të mirë për udhëzuesin e pajisjeve të shumta. Të gjitha planet mbështesin një numër të pakufizuar të lidhjeve të njëkohshme, kështu që ju mund të përdorni VPN aq sa dëshironi në aq pajisje sa dëshironi.

Plando plan “i pakufizuar”, qoftë ai për një VPN ose ndryshe, na jep pauzë, pasi zakonisht ka një kufi në atë që mund të bësh. e-VPN nuk ka një politikë të qartë të përdorimit të drejtë, megjithëkëtë, ose ekziston një kufi dhe thjesht nuk është me shkrim ose plani është me të vërtetë i pakufizuar.

Politika e saj thjesht thotë se nuk mund ta ndani llogarinë tuaj me një përdorues tjetër dhe se ekziston një kufi, për diçka. Ai thotë se “një përdorues i vetëm normal nuk do ta arrijë kurrë këtë kufi”, gjë që është siguruese, por sqarimi do të shkonte një rrugë e gjatë.

Sa i përket mbështetjes së platformës, opsionet janë të kufizuara. e-VPN mbështet Windows, macOS, Android dhe Linux, por kjo është ajo. Jemi të lumtur që ju mund të shkarkoni skedarin .apk për ndërtime jo tradicionale në Android, por mungesa e mbështetjes për pajisjet e tjera mbizotëron ato të vogla.

Ështja kryesore është mbështetja e ruterit. Ndërsa nuk ekziston shqetësimi për lidhje të njëkohshme, disa përdorues preferojnë të përdorin një VPN në ruterin e tyre për lehtësi dhe siguri. Kjo është diçka që ne dëshirojmë të shohim ofertën e-VPN në të ardhmen.

Vendndodhjet e serverëve

e-VPN ka më pak të përbashkëta me CyberGhost (lexoni rishikimin tonë CyberGhost) dhe më shumë të përbashkëta me MySteganos Online Shield (lexoni rishikimin tonë mySteganos Online Shield). Rrjeti i serverëve është shumë i vogël, gjë që tregon kufizimet e ofruesit të lirë.

Gjithsej ka tetë mundësi. Ka dy në Hollandë, një version i paguar dhe një i lirë, por jashtë kësaj, çdo vend merr një server të vetëm. Mund të lidheni me Hollandën, Singaporin, Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A., Rumaninë, Suedinë dhe Australinë.

Edhe ne jemi të hutuar nga vendet. Amerika e Jugut dhe Afrika janë pika të ndërprerjes, ka një server të vetëm në Azi dhe vendet e largëta nuk merren parasysh. Audienca jonë evropiane ka disa mundësi, por të gjithë të tjerët kanë mbetur në të ftohtë.

Nuk duket se kështu ka qenë gjithmonë, megjithëse. Duke parë në internet, zbuluam që e-VPN siguroi një listë më gjithëpërfshirëse të serverëve në të kaluarën. Ne u përpoqëm të arrinim mbështetje për këtë çështje, por, siç do ta shihni në pjesën e ardhshme të “shërbimit të klientit”, nuk u përgjigj asnjë pyetje.

E gjithë çfarë duhet të vazhdojmë është ajo që është në aplikim dhe e postuar në faqen e internetit të e-VPN. Në kohën e shkrimit, ekzistojnë vetëm tetë vende, dy nga të cilat ndodhen në Hollandë.

shpejtësi

e-VPN ka shpejtësi abysmal. Kjo bën që ofruesit më të shpejtë të VPN të duken më mirë, duke ngrënë më shumë se gjysmën e shpejtësisë sonë të pambrojtur të shkarkimit në vendin më të mirë. Për sa kohë që qëndroni në të njëjtin vend, është i përdorshëm, por jo ideal.

Vendndodhja: Ping (ms) Shkarkoni (Mbps) Ngarkime (Mbps)
Të pambrojtur (St. Louis)9122,3711.46
Shtetet e Bashkuara4742,809.15
Mbretëria e Bashkuar11315,635.31
Suedi1294.264.61
Singapore2730.970.43
Australi21613.382.35

Shpejtësitë e shkarkimit janë mjaft të tmerrshme. Në krahasim me IPVanish (lexoni rishikimin tonë IPVanish), i cili mban afër shpejtësive të pambrojtura, rezultatet e e-VPN janë të sikletshme. Shpejtësia jonë e pambrojtur ishte aq e shpejtë sa rezultatet nuk duken shumë të këqija, por të imagjinosh një skenar ku je i detyruar të lidhesh me shpejtësi të ngadalta të pambrojtur nuk është e vështirë.

Ju nuk keni as mundësi, dhe kjo e përkeqëson shpejtësinë. Ju jeni të kufizuar për të qëndruar afër shtëpisë për të marrë rezultate të arsyeshme, por me vetëm tetë vende, ju keni mbetur pa shumë zgjedhje. Nëse keni ndonjë distancë për të udhëtuar për ta bërë atë në një, ju po hiqni shumë shpejtësi.

Për shkak të kësaj, ajo nuk do ta bëjë atë në VPN tonë më të mirë për udhëzuesin e transmetimit. Ndërsa rezultatet tona janë mbi rekomandimin prej 5 Mbps nga Netflix për transmetim HD, me përjashtim të Singaporit, do të merrni rezultate më të ulëta nëse shpejtësia juaj e pambrojtur është më e ngadaltë.

Kjo është e çuditshme duke pasur parasysh encryption më të vogël e-VPN. Kur përdorni AES-128 – për të cilën do të flasim në pjesën tjetër – presim shpejtësi më të shpejtë. Sidoqoftë, duke pasur parasysh rezultatet tona, është e qartë se kriptimi me 128 bit është më shumë një nevojë se gjithçka tjetër. 

Cilësia e vetme e shëlbimit është latente, e cila qëndron relativisht e ulët. Ndërsa është ende një zgjedhje e dobët për VPN më të mirë për lojëra, rezultatet nuk janë të këqija.

Ne rrallë gjejmë një ofrues që menaxhon nën 1 Mbps lart ose poshtë për çdo vend, por e-VPN tregon se është e mundur. Ndërsa mund të jeni në gjendje ta përdorni me një lidhje ultra të shpejtë në internet, kjo po mendon për skenarin më të mirë të rastit. Për shumicën e përdoruesve, e-VPN do të luftojë me detyrat themelore të internetit.

siguri & intimitet

e-VPN pretendon se siguron “kriptim të nivelit ushtarak” dhe detajet e mbështetura. Lidhja juaj fillon me një shtrëngim duarsh prej 4096 bitësh RSA për të hapur një tunel të koduar që është i siguruar me GCM AES-128-bit. Sa i përket “nivelit ushtarak”, gjithçka kontrollon. AES është një nga shifrat më të sigurt për t’u përdorur.

Nëse kjo ishte e dobishme për ju, sigurohuni që të lexoni udhëzuesin tonë të sigurisë VPN.

Dallimi kryesor ndërmjet e-VPN dhe ofruesve ultra të sigurt, siç është TorGuard (lexoni rishikimin tonë TorGuard), është madhësia kryesore. e-VPN është duke përdorur një çelës AES 128-bit kur standardi i industrisë është një çelës 256-bit. Kjo do të thotë se çelësi është gjysma e madhësisë, duke e bërë më të lehtë sulmin me forcë brutale.

Kjo nuk do të thotë se ka ndonjë efekt real në botë, megjithëse. AES ka një madhësi fikse bllokimi prej 128 bitësh dhe ndryshimi midis madhësive kryesore nuk e ndryshon algoritmin aktual të kriptimit. AES 128-bit thjesht do të thotë se ka më pak raunde ndryshimesh.

Sa i përket implikimeve praktike të përdorimit të një madhësie më të vogël të çelësit, nuk ka asgjë për të përmendur. Çelësat AES 128-bit do të ofrojnë kohë më të shpejtë sepse çelësi duhet të kalojë në më pak raunde. Nga këndvështrimi i sigurisë, kjo nuk duhet të ndryshojë shumë.

Ashtu si AirVPN (lexoni rishikimin tonë të AirVPN), e-VPN përdor OpenVPN ekskluzivisht. Ju mund ta ndryshoni protokollin e transportit në UDP ose TCP, por nuk mund ta ndryshoni protokollin e lidhjes. Thënë kështu, e-VPN përfshin një vendosje TCP të fshehtë që duhet të ndihmojë anashkalimin e mureve të rrepta të zjarrit, i cili është një tipar i zakonshëm në mesin e shërbimeve më të mira VPN për Kinën..

Ai mbështet IPSec edhe në Android, por platformat e tjera janë të kufizuara në OpenVPN.

Ne u zhvilluam një seri testimesh për rrjedhjet DNS, WebRTC dhe IP dhe e-VPN u kthyen rezultate pozitive. Përdorimi i OpenVPN siguron që asnjë prej informacionit tuaj të mos rrjedh.

Privatësia e e-VPN

Një politikë e shkurtër, por e plotë, e intimitetit na siguron që e-VPN nuk mban regjistrat. Ekzistojnë gjithashtu postime të shumta “pa prerje” të suvatuara në faqen e produktit. Ofruesit si HideMyAss (lexoni rishikimin tonë HideMyAss) e kanë prishur atë kërkesë për të gjithë, megjithëse. Politika e privatësisë mund të thotë që nuk është bërë prerjet, por kjo nuk do të thotë që ofruesi po thotë të vërtetën.

Kjo tha, ne jemi të prirur të besojmë e-VPN. Si një ofrues më i vogël i lidhur me Rregulloren e re të Përgjithshme të Mbrojtjes së të Dhënave, nuk ka gjasa që informacioni juaj të regjistrohet. Politika e privatësisë thotë se e-VPN “nuk [mbledh] informacione mbi aktivitetin e përdoruesit, adresat IP të përdoruesit, përdorimin e gjerësisë së bandës së përdoruesit ose kohën e hyrjes / logimit të përdoruesit.”

Disa informacione standarde janë mbledhur dhe ruajtur, të tilla si adresa juaj e emailit dhe fjalëkalimi, por edhe informacioni juaj i faturimit mbahet i regjistruar. Një burim i palës së tretë që është i detyruar me kontratë t’i ruajë informacionet tuaja konfidenciale, i ruan ato. e-VPN nuk prek asgjë.

Kjo do të thotë që ju mund të jeni anonim me e-VPN. Ju duhet vetëm të siguroni një adresë emaili dhe mund të paguani me bitcoin. Supozimi i informacionit tuaj me të vërtetë nuk është regjistruar, dhe ne nuk kemi pse të besojmë se është, e-VPN mund t’ju bëjë të zhdukeni në internet.

Shërbimi ndaj klientit

Shërbimi ndaj klientit është një pikë e dobët për e-VPN. Ka disa mundësi për ndihmë vetjake dhe, ndërsa mbështetja direkte është në dispozicion, nuk është ideale. Shumica e vetë-ndihmës janë të përqendruara në krijimin e aplikacioneve.

Në fushën e klientit, ekzistojnë dy skedat kryesore për mbështetje: “udhëzuesit e konfigurimit” dhe “FAQ”. Udhëzuesit e konfigurimit janë të plotë, por ato nuk i shërbejnë shumë qëllimeve. Ata në thelb kanë përparime sesi të punoni instaluesin dhe të përdorni ndërfaqen.

e-VPN-rishikim-të setup-udhëzon në rrugë

Forma kryesore e vetë-ndihmës është seksioni FAQ. ’Shtë e kufizuar, sidoqoftë. e-VPN ofron tetë artikuj, shumë prej të cilave përfshijnë tema themelore, të tilla si azhurnimi i pajtimit tuaj dhe gjetja e emrit dhe fjalëkalimit tuaj.

e-VPN-rishikim-faq

Jashtë këtyre temave themelore, do të duhet të kontaktoni direkt me e-VPN. Ajo ofron mbështetje me email, pa kornizë kohore kur kur një agjent mbështetës do t’ju kthehet.

Ne i dërguam një email provë, një e-VPN u kthye brenda pak më shumë se një ditë. Pyetja jonë ishte e thjeshtë dhe garantoi një përgjigje të thjeshtë, kështu që nuk kemi ankesa atje. Ishte e thjeshtë sa duhet që ajo të ishte e mbuluar në bazën e njohurive, e cila nuk ishte. 

Ekziston gjithashtu një adresë e-mail që mund të gjesh duke kaluar nëpër shtyllën e faqes në internet, por që mohon sistemin e përcjelljes së biletave që e-VPN ka në zonën e klientit.

Aktgjykimi

e-VPN është një ofrues i vogël që ka dhimbje në rritje. Ndërsa ne mendojmë se qëllimi për të siguruar një VPN të lirë me siguri të shkëlqyeshme është i pranishëm, ekzekutimi i konceptit diçka që dëshirohet në zgjedhjen e serverit, shpejtësinë dhe përdorshmërinë.

Me azhurnimet, e-VPN do të ishte një forcë që duhet të konsiderohet në hapësirën e VPN. Ndërsa qëndron, megjithatë, është vetëm një ofrues që përpiqet të gjejë këmbët e tij në një det me opsione superiore. Ne rekomandojmë të lexoni rishikimet tona të tjera VPN për të gjetur një shërbim më të mirë.

Whatfarë mendoni për e-VPN? A do të regjistroheni dhe do ta provoni? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me