Rishikimi TickTick – Përditësuar 2020

Rishikimi i TickTick

TickTick është një mjet shumë i thjeshtë për menaxhimin e detyrave i cili ofron një fleksibilitet dhe lehtësi të habitshme të përdorimit, duke e vendosur atë në mesin e të preferuarave tona. Megjithëse nuk është aq i fuqishëm sa disa konkurrentë, prapë ju ndihmon të merrni shumë gjëra, pasi mund të lexoni në këtë përmbledhje të TickTick.


mirë-projekt-menaxhimin-software

TickTick është një aplikim për menaxhimin e detyrave me një ndërfaqe përdoruesi të shkëlqyeshme, me cilësi të lartë dhe një përzgjedhje të fortë të veçorive. Në këtë përmbledhje të TickTick, ne do të shohim se si ai krahasohet me një softuer të ngjashëm dhe do të zbulojmë nëse ia vlen të vendosni në listën tuaj për të bërë.

Ai merr ekuilibrin midis lehtësisë së përdorimit dhe kompleksitetit të duhur, duke bërë më shumë sesa disa nga konkurrentët e tij pa e holluar funksionalitetin e tij thelbësor.

Nëse jeni duke kërkuar një mjet të thjeshtë që ju lejon të menaxhoni detyrat tuaja, TickTick e bën këtë. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë lloj mjeti ju nevojitet, hidhini një sy artikullit të menaxhimit të detyrave kundrejt artikullit të menaxhimit të projektit.

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për TickTick

Features

TickTick ju lejon të krijoni detyra, t’i renditni ato në lista dhe t’u jepni atyre afate dhe përparësi. Ju gjithashtu mund të shtoni shënime dhe lista kontrolli të nën-detyrave për secilin.

tick-shënoni-tags

Mund të shtoni detyra përmes postës elektronike dhe, nëse jeni të guximshëm, me hyrje në zë. Lexoni artikullin tonë më të mirë të softuerit për të folur në tekst për të mësuar se sa e rrezikshme mund të jetë.

Ju mund të krijoni etiketa dhe kodin e tyre me ngjyra, i cili është i dobishëm për renditjen e detyrave tuaja ashtu si dëshironi. Ju gjithashtu mund të vendosni vërejtje për t’i dhënë vetes njoftime përpara datave të caktuara. Shtë e lehtë të vendosësh detyra të përsëritura gjithashtu.

Ekzistojnë gjithashtu lista të zgjuara që ju lejojnë të vendosni filtra dhe t’i aplikoni ato automatikisht. Ju mund të shihni detyra me etiketa specifike ose data të caktuara brenda një periudhe të caktuar, për shembull.

Arritjet e TickTick

Të pjekurit statistikë që kanë nevojë për motivim shtesë do të gëzojnë sistemin e arritjeve. Ju caktohet një nivel, i cili rritet ndërsa përfundoni detyrat. Rezultati juaj mund të zbresë nëse detyrat janë të vonuara, megjithatë, kini kujdes. 

Thënë kështu, sistemi duket themelor, dhe nuk është aq argëtues sa festimet e Asana. Lexoni rishikimin tonë Asana për të mësuar më shumë rreth tyre. Udhëzuesi ynë fillestar Asana do t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga kjo.

Shikoni cilësimet e TickTick dhe kjo ju tregon se çfarë përqindje e njerëzve jeni më produktivë sesa. Nëse dëshironi të merrni një konkurs miqësor për zyra, ai statistikë mund të jetë interesante.

tick-shënoni-settings

Mund të gjeni gjithashtu cilësimet e temës në menunë. Përveç disa zgjedhjeve me ngjyra, ekzistojnë mundësi të bazuara në sezonet dhe qytetet e botës.

Ka një regjistër aktiviteti që ju tregon se çfarë kanë bërë të gjithë, kështu që nëse doni t’i mbani njerëzit përgjegjës, TickTick është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ju mund të rishikoni se çfarë kanë qenë shokët e skuadrës.

Koha e tij Pomo është një tipar interesant që përdor teknikën Pomodoro. Kjo do të thotë të ndani punën tuaj në copëza 25-minutëshe, me pushime në mes. ’Shtë e re për ne, por duhet të ia vlen të provosh.

Mund të importoni të dhëna nga disa aplikacione. Midis tyre janë dy aplikacione rivale për menaxhimin e detyrave që mund t’i lexoni në rishikimin tonë Wunderlist dhe rishikimin Todoist. Ju gjithashtu mund të gjeneroni shpejt një skedar .csv për të mbështetur projektin tuaj, që do të thotë se nuk jeni i kyçur në platformë.

Ka një menu në fund të djathtë të panelit të detyrave që ju lejon të ngarkoni bashkëngjitjet. Nëse doni një sistem të dedikuar për shkëmbimin e skedarëve me shokët e skuadrës, hidhni një sy në artikullin tonë më të mirë në internet për ekipet.

Mbështetje e Platformës TickTick

TickTick është në dispozicion për shumë pajisje. Ka versione të desktopit për Windows dhe macOS, versione celularë për Android dhe iOS, një version në internet, shtesa të shfletuesit dhe madje një version të Apple Watch. Përdoruesit e Linux, për fat të keq, kanë mbetur në të ftohtë.

Nëse nuk jeni i sigurt se për cilën shtesë do të kërkoni për shfletuesin, lexoni rishikimin tonë Mozilla Firefox dhe rishikimin e Google Chrome për t’ju ndihmuar të bëni mendjen tuaj.

TickTick ka një përzgjedhje të mirë të veçorive dhe ofron shumë për t’ju ndihmuar të organizoheni. Nëse dëshironi diçka më të rëndësishme, sidoqoftë, shikoni përmes udhëzuesit tonë të menaxhimit të projektit.

Siguria dhe privatësia

TickTick funksionon në Shërbimet Ueb në Amazon. Të dhënat tuaja ruhen në Sh.B. Lexoni artikullin tonë mbi Edward Snowden dhe mbikëqyrjen e qeverisë për të mësuar se çfarë do të thotë kjo për privatësinë tuaj. Të dhënat janë të koduara në pushim. Rikthimet bëhen çdo ditë, merren kopjet rezervë ditore dhe TickTick premton të ju njoftojë për shkeljet e të dhënave brenda 72 orëve.

Kjo nuk është e keqe, por nuk është në nivelin e mjeteve të menaxhimit të projektit siç janë Wrike dhe monday.com, të cilat mund t’i lexoni në rishikimin tonë në Wrike dhe në rishikimin e monday.com. TickTick nuk jep shumë detaje rreth asaj që bën për të mbrojtur informacionin tuaj. Sidoqoftë, me një mjet aq të thjeshtë sa ky, mund të mos keni nevojë për atë nivel sigurie.

Përmbledhje e Tipareve të TickTick

Logo TickTickticktick.com

Fillon nga 233 $ çdo muaj Plans

Karakteristikat e menaxhimit

detyrat

subtasks

Menaxhimi i varësisë

Sfondet e personalizuara

Opsione të tjera personalizimi

Kufiri i madhësisë së ekipit
i pakufizuar

Hapsirë ruajtjeje
GB pakufizuar

i përgjithshëm

pagesë
Kartë krediti, Paypal

Pranon cryptocurrency

Mbështetje e sistemit operativ mobil
iOS, Android, Palë e Tretë, versioni i uebsajtit Mobile, Windows, Mac OS

Prove falas
Gjyq 15-ditor në versionin Windows

siguri

Autentifikimi me dy faktorë

encryption
TLS 1.2 (tranzit)

Certifikimi i KOS-it
përmes AWS

mbështetje

Bisedë live

Formulari i postës elektronike / kontaktit

Mbështetje telefonike

User-mirëdashësi

TickTick është i thjeshtë për tu regjistruar dhe ju mirëpret me një turne të shpejtë të karakteristikave të tij thelbësore. Sapo të mos dalë nga puna, mund të krijoni detyra. Edhe kjo është e lehtë për tu bërë. Thjesht shkruani një kuti dhe shtypni Kthimin. Ka butona për të shtuar afatet dhe përparësitë.

rriqnës-rriqnës-intro

Ndërfaqja është e qartë, e lexueshme dhe e lehtë për t’u përdorur. Shtë lloji i mjetit që mund ta kuptoni duke e shikuar atë dhe kur luani me butonat e tij, do të gjeni gjithçka që bën atë që prisni. Disa kontrolle janë në anën e vogël, por ne nuk kemi hasur në gabime të mëdha kur i përdorim ato.

rriqnës-rriqnës-kalendarike

Ka më shumë pamje sesa shumë aplikacione të listave të detyrave. Si disa nga programet më të mirë të menaxhimit të projektit, ai ka një ditar dhe kalendarik aktivitetesh. Kalendari mund të lidhet gjithashtu me Microsoft Outlook ose Google Calendar.

’Shtë e përqendruar, megjithëse, dhe shumicën e kohës, do të përdorni pamjen kryesore të tij, e cila është thjesht një listë, ose disa lista detyrash.

tik-tak-tik-tak-keyboard

Ekziston një përzgjedhje e dobishme e shkurtoreve të tastierës, kështu që nëse jeni me nxitim, mësoni disa prej tyre dhe do të jeni në gjendje të punoni më shpejt.

Në përgjithësi, TickTick është i lehtë dhe i dizajnuar mirë, duke bërë gjithçka që ju të bëni me të drejtpërdrejtë.

kosto

TickTick ka një plan falas dhe një version të paguar që ju jep veçori shtesë. Versioni i paguar kushton 27,99 dollarë në vit, i cili nuk do të shkatërrojë bankën, dhe do të jetë e vlefshme nëse ju ndihmon të bëni gjërat. Ju mund të paguani përmes kartës së kreditit ose PayPal. 

Plani falas ofron bazat, por është i përdorshëm. Karakteristikat më të mira, siç është zgjedhja e gjerë e pamjeve të TickTick, janë të kufizuara në versionin Premium.

shërbim & mbështetje

Faqja kryesore e mbështetjes e TickTick përfshin shumë artikuj për t’ju ndihmuar, si dhe një faqe FAQ. Ka udhëzues për aplikacionet specifike, si dhe faqe që shpjegojnë veçoritë individuale dhe të tjerët që japin këshilla të përgjithshme për të bërë gjërat.

Ka shumë informacione. Gjuha e përdorur mund të jetë e çuditshme, por është e kuptueshme.

Ka edhe një forum të ngjeshur, me shumë pyetje dhe përgjigje. Pothuajse çdo pyetje ka një përgjigje, por jo të gjitha problemet e postuara janë zgjidhur. Megjithatë, është një burim i mirë nëse ngeceni.

Ne zbuluam se duke u përpjekur për të hyrë në mbështetje nga aplikacioni na dërgoi në forum, pa ndonjë lidhje të qartë për në faqen kryesore. Funksioni i kërkimit atje është shumë më i mirë se ai i forumit, i cili tregon reklama me vlerë pothuajse një ekran para rezultateve përkatëse. Nëse e gjeni veten atje, gjuani për të gjetur faqen e parë të duhur sepse është shumë më mirë.

Nëse doni të paraqisni një kërkesë mbështetjeje direkt, do të duhet të gjeni lidhjen e adresës së emailit të kontaktit të vogël në fund të faqes së forumit. Ne testuam mbështetjen e drejtpërdrejtë të TickTick me një pyetje në lidhje me vërtetimin e dy faktorëve dhe morëm një përgjigje brenda vetëm një dite.

Nëse dëshironi të provoni një mjet me shpejtësi mbështetëse të flakërimit, shikoni në rishikimin tonë të Basecamp. Na u përgjigj në vetëm tre minuta.

TickTick merr një rezultat të mirë këtu për shkak të kohës së duhur të përgjigjes, por do të ishte rezultat më i lartë nëse lidhjet e tij të navigimit çuan në faqen e saj të lartë.

Mendimet përfundimtare

TickTick ka një ndërfaqe të shkëlqyeshme dhe është intuitiv për t’u përdorur. Ka shumë karakteristika në planin falas, por ka shumë më tepër që duhen pëlqyer në versionin Premium. Shpesh do të shihni mesazhe të azhurnuara kur përpiqeni të përdorni veçori të paguara në planin falas, por është akoma një aplikacion i dobishëm, i përdorshëm.

TickTick merr bazat e duhura, megjithatë, dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse dëshironi të jeni më të organizuar. Versioni i tij Premium shkon më larg se shumica e aplikacioneve të menaxhimit të detyrave duke përfshirë një përzgjedhje të shikimeve që gjenden më shpesh në mjetet e menaxhimit të projektit. Nëse preferoni t’i mbani gjërat e thjeshta, versioni i saj falas e bën atë.

Nëse i keni dhënë një vështrim TickTick, ju lutemi na tregoni se çfarë keni menduar për të dhe nëse ju ndihmoi të bëheni më produktivë në komentet më poshtë. Faleminderit per leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me