Rishikimi i Wunderlist – Mbajtja së bashku – Përditësuar 2020

Rishikimi i Wunderlist

Wunderlist është një aplikacion mashtrues i thjeshtë që ju lejon të mbani shënime se çfarë duhet të bëni, të ndani detyra dhe më shumë. Ne u mahnitëm me atë që mund të bëjë, megjithatë mbetet e lehtë për t’u përdorur, pasi mund të lexoni në përmbledhjen tonë të plotë të Wunderlist.


mirë-projekt-menaxhimin-software

Nëse keni probleme të kuptoni se çfarë të bëni tjetër ndërsa jeni në punë ose planifikoni ditën tuaj, ne mund t’ju ndihmojmë. Gjëja e parë që duhet të bëni është të lexoni këtë përmbledhje të Wunderlist. Pas kësaj, me siguri do të keni në dispozicion mjetet tuaja për të përcaktuar vetë hapat e ardhshëm.

Wunderlist është një aplikacion i thjeshtë dhe i thjeshtë i listave të detyrave. Kjo ju lejon të krijoni detyra dhe t’i shënoni ato ndërsa i përfundoni ato. Ju mund ta përdorni atë për të menaxhuar ndonjë gjë nga blerja juaj në një përpjekje kryesore krijuese. Ju gjithashtu mund të ndani detyra me të tjerët dhe të punoni së bashku.

Wunderlist iu bashkua Microsoft-it në 2015. Pjesët e softuerit që lidhen me Microsoft janë përgjithësisht të metat e tij. Lexoni më tej për të zbuluar nëse aplikacioni ia vlen të përdoret.

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për Wunderlist

Features

Wunderlist është në dispozicion në shumë platforma. Përveç ekzekutimit në shfletues, ai ka aplikacione për Windows, macOS, Android, iOS dhe Chromebook dhe shtesa për Google Chrome dhe Safari. Nëse po përpiqeni të zgjidhni një shfletues për ta përdorur atë, hidhini një vështrim rishikimit tonë të Chrome.

Rrjedha themelore e punës e Wunderlist është krijimi i detyrave, shtimi i tyre në lista dhe shënimi i tyre ndërsa i plotësoni ato. Ndërfaqja e tij është e guximshme, e ndritshme dhe e qartë, dhe kryerja e këtyre veprimeve është e drejtpërdrejtë.

Butonat dhe menutë e tij përfshijnë mjaft veçori shtesë. Cilësimet e llogarisë ia vlen të kontrollohen sepse sjell një menu me shumë opsione të tjera që mund t’i gjeni të dobishme.

Ju mund të kopjoni listat tuaja dhe t’i ndani me njerëzit e tjerë. Kjo e bën Wunderlist një mënyrë të shkëlqyeshme për të caktuar detyrat për një projekt zyre. Nëse dëshironi të organizoni një projekt më në detaje, hidhini një sy softverit më të mirë të menaxhimit të projektit.

Nëse jeni duke punuar me përdorues të tjerë, mund të filloni biseda me ta dhe të përdorni sistemin e komenteve për të bërë shënime nëse është e nevojshme.

Wunderlist ka një përzgjedhje të këndshme të prejardhjeve, me një pjesë të vogël të ngjyrave të ndritshme dhe disa foto relaksuese. Ju duhet të jeni në gjendje të gjeni atë që tërheq për ju, por opsioni për të ngarkuar tuaj do të ishte i mirë.

Wunderlist-subtasks

Ju mund të vendosni afate për detyrat dhe të vendosni njoftime për periudha specifike për t’ju kujtuar kur duhet t’i bëni gjërat. Ju gjithashtu mund të shtoni nën detyra për secilën detyrë, duke ju lënë të prishen gjërat më tej.

Bashkëngjitur skedarët me Wunderlist

Wunderlist mbështet skedarët e skedarëve dhe ju lejon të keni sa më shumë prej tyre që ju pëlqen. Dokumentacioni i tij nuk është i qartë nëse kufiri i vjetër i skedarit 5MB ende qëndron, por ne kemi qenë në gjendje të ngarkojmë dhe të shohim një skedar 9MB, i cili sugjeron që të merrni bashkëngjitje të pakufizuara dhe hapësirë ​​ruajtjeje.

Mund të shtoni skedarë nga Dropbox, gjithashtu, si dhe të bëni regjistrime zanore. Thënë kështu, nëse e shihni veten të nevojshëm për një zgjidhje të veçantë për ruajtjen, hidhni një sy në udhëzuesin më të mirë për ruajtjen e cloud.

Nëse doni të përdorni detyrat tuaja me platforma të tjera, Wunderlist ka disa integrime për t’ju ndihmuar ta bëni atë. Ajo funksionon me Zapier, duke ju lejuar të ndani të dhëna me qindra aplikacione. Integrime të tjera përfshijnë Slack, Microsoft Outlook dhe Trello, të cilat mund t’i lexoni në rishikimin tonë të Trello. Udhëzuesi ynë për fillestarët Trello do t’ju ndihmojë të filloni me të gjithashtu.

Zhvilluesit që duan të integrojnë Wunderlist me mjetet e tyre, mund ta bëjnë këtë duke përdorur API të Wunderlist. Kjo është e dobishme nëse doni të krijoni shtesën tuaj ose të shtoni të dhënat e ruajtura në Wunderlist në faqen tuaj të internetit ose aplikacionin.

Nëse doni të eksportoni të dhënat tuaja, ekziston një faqe që ju lejon ta bëni atë. Kur e provuam, duhej të prisnim disa minuta, edhe kur eksporton projektin tonë të testit relativisht të vogël. Ai përfshinte një skedar filmi sidoqoftë. Pasi të ishte bërë, ne morëm një skedar .json me të dhënat tona, si dhe një faqe interneti mini HTML që na lejoi të shfletojmë projektin tonë.

Në përgjithësi, Wunderlist ka një grup karakteristikash të shkëlqyera. Ai i bën mirë bazat dhe ka shumë shtesa të dobishme, gjithashtu.

Përmbledhje e Karakteristikave të Wunderlist

Logo e Wunderlistwww.wunderlist.com

falas

Karakteristikat e menaxhimit

detyrat

subtasks

Menaxhimi i varësisë

Sfondet e personalizuara
Backgrounds

Opsione të tjera personalizimi

Kufiri i madhësisë së ekipit
i pakufizuar

Hapsirë ruajtjeje
GB pakufizuar

i përgjithshëm

pagesë
falas

Pranon cryptocurrency

Mbështetje e sistemit operativ mobil
iOS, Android, Palë e Tretë, Windows, Mac OS

Prove falas
falas

siguri

Autentifikimi me dy faktorë

encryption
AES-256

Certifikimi i KOS-it
Deklarata e privatësisë e Microsoft

mbështetje

Bisedë live

Formulari i postës elektronike / kontaktit

Mbështetje telefonike

User-mirëdashësi

Kur po regjistroheshim me llogarinë tonë në Microsoft, morëm një mesazh gabimi në pamje të tmerrshme, plot me të dhëna teknike që ne nuk i kuptuam apo ndiejmë nevojën për të parë.

Wunderlist-intro

Pasi e kaluam këtë, sidoqoftë, aplikacioni ishte shumë më i mirë. Ju jeni të mirëpritur me një ekran duke ju kërkuar të zgjidhni një kategori për listën tuaj të parë, e cila i jep një titull. Ju jeni atëherë të lirë të shtoni detyra.

Ju i shtoni ato duke shtypur emrin e secilit dhe duke klikuar kthimin. Kur detyrat janë të përfunduara, ju i shënoni ato duke përdorur një kuti. Ka një zhytje të kënaqshme kur e bën këtë. Ashtë një prekje e vogël, por renditet atje lart me festimet e Asana në kuptimin që ju jep një kuptim të arritjes. Lexoni rishikimin tonë Asana për më shumë rreth kësaj.

Wunderlist-Shortcuts

Nëse doni të punoni më shpejt, ekziston një listë e shkurtoreve të tastierës të fshehura në cilësimet e llogarisë. Siç u përmend, shumë parametra janë atje dhe nuk janë të gjitha të lidhura me llogarinë, kështu që kontrolloni nëse dëshironi të rregulloni ndonjë gjë.

Lista e Wunderlist është e thjeshtë dhe nuk ka të ngjarë të keni shumë probleme duke e përdorur atë. Rrjedha e saj themelore e punës është e drejtpërdrejtë dhe është e dizajnuar mirë.

Sshtë e shpejtë për t’u përdorur dhe u përgjigjet veprimeve pothuajse menjëherë. Edhe në versionin e shfletuesit, nuk duhet të prisni një përgjigje kur bëni gjëra. Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për ata që duan të shtojnë gjërat shpejt dhe nuk duan të shohin në ekran ndërsa presin që aplikacioni të arrijë.

Në përgjithësi, rezulton mirë në përdorshmërinë, me ekranin e gabimit në hyrjen tonë të parë që është e vetmja çështje e vërtetë.

kosto

Wonderlist është falas. Dikur kishte një version Pro, por që u ndërpre dhe karakteristikat e tij ishin palosur në versionin e rregullt. Microsoft njoftoi se planifikon të zëvendësojë Wunderlist në një moment me aplikacionin e ri To-Do, por ai do të vazhdojë akoma tani dhe ju mund ta përdorni falas.

siguri & intimitet

Wunderlist është një produkt i Microsoft. Kompanitë e mëdha të teknologjisë kanë të dhëna të fshehta të intimitetit për të thënë të paktën. Lexoni artikullin tonë për Edward Snowden dhe mbikëqyrjen e qeverisë për të mësuar disa nga ato për të cilat kanë arritur.

Wunderlist ofron për t’ju lejuar të regjistroheni duke përdorur llogarinë tuaj Microsoft. Ne jemi akoma të ndjeshëm në lidhje me Skype duke i thënë të gjithëve moshën tonë kur Microsoft e fitoi atë, kështu që krijuam një llogari të besimit. Ne nuk duam që të gjithë në listën tonë të kontaktit të informohen kur duhet të shkojmë në supermarket për të blerë karota, në fund të fundit.

Wunderlist thotë në ekranin e regjistrimit se do të ketë akses në të gjitha informacionet tuaja, kështu që ju jeni paralajmëruar në mënyrë të duhur.

Ka një postim në komunitetin e tij që pretendon se Wunderlist përdor SSL 256-bit për bashkëngjitje dhe për të dhëna në pushim dhe në tranzit. Lexoni përshkrimin tonë të enkriptimit për më shumë në lidhje me atë. Të dhënat janë pritur në Irlandë duke përdorur Shërbime Web në Amazon. Mbështetja e Wunderlist konfirmoi që kur ne kërkuam dhe gjithashtu na tregoni se nuk ka një vërtetim të dy faktorëve.

Përveç përfshirjes së Microsoft, ne nuk gjetëm probleme me sigurinë ose privatësinë e tij, por në një botë ideale, vërtetimi me dy faktorë do të ishte i disponueshëm.

shërbim & mbështetje

Ju nuk keni gjasa të ngeceni duke përdorur veçoritë themelore të Wunderlist, por nëse e bëni këtë, ose keni nevojë për ndihmë për gjërat më të përparuara që bën, do t’ju duhet të kontaktoni mbështetjen.

Ne nuk kemi parë një lidhje të qartë mbështetëse në aplikacion, por ekziston një lidhje në faqen e saj “rreth”. Kjo tha nëse shikoni në faqen e internetit të Wunderlist, atje ka një lidhje “mbështetjeje”. Përveç një bazë të kërkimit të njohurive, ekziston një formë kontakti nëse doni të kontaktoni. Ne lëshuam një pyetje në lidhje me kriptimin dhe vërtetimin e dy faktorëve dhe morëm një përgjigje të detajuar, të saktë 15 orë më vonë.

Wunderlist mbështet 10 gjuhë në aplikacionin e tij dhe katër në faqen e saj të internetit për mbështetje, kështu që është një zgjedhje e mirë për përdoruesit ndërkombëtarë.

Ajo shënon rezultate të mira në këtë kategori, me një bazë të mirë të njohurive dhe një kohë të pranueshme të përgjigjes për mbështetje. Sidoqoftë, për përgjigje serioze të shpejtë të mbështetjes, shikoni rishikimin tonë të Basecamp dhe vlerësimin e Wrike.

Mendimet përfundimtare

Wunderlist është një aplikim i këndshëm. Quickshtë e shpejtë, e lehtë, e mbytur dhe bën atë që prisni prej saj. Integrohet mirë me platformat e tjera, dhe është gjithashtu falas. 

Përfshirja e Microsoft mund të shuajë ata që shqetësojnë intimitetin dhe të duhet të përdorësh një llogari të Microsoft për t’u regjistruar nuk është një plus. Ne gjithashtu nuk jemi të sigurt se sa do të zgjasë aplikimi, duke pasur parasysh që ka plane për ta zëvendësuar atë për një afat të gjatë.

Tani për tani, është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse doni të jeni më të organizuar. 

Nëse keni provuar Wunderlist ose ndonjë program tjetër të menaxhimit të detyrave, ju lutemi ndani mendimet tuaja në komente. Faleminderit per leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map