Rishikimi OneDrive – Përditësuar 2020

Rishikimi OneDrive

OneDrive është hyrja e Microsoft-it në botën e madhe, të keqe të ruajtjes së reve, dhe behemoth nga Redmond ka hyrë me armë në flakë. Ofrimi i integrimit me Office, si dhe me shumë aplikacione të tjera, plus një plan çmimi të mirë, duket se shumë pak qëndron në mënyrën e OneDrive. Apo e bën atë? Shikoni vlerësimin tonë për përgjigjen.


Shqyrtime për ruajtjen në cloud

OneDrive është një produkt i Microsoft i krijuar për të marrë një pjesë të tregut të ruajtjes së cloud. Ajo ka një të kaluar skicë në lidhje me privatësinë, duke përfshirë edhe lidhjen me projektin PRISM. OneDrive ka azhurnuar sigurinë e tij që nga, por jo aq sa duhet për të përputhur zgjidhjet më të sigurta të ruajtjes së cloud në treg.

Ai shkëlqen në departamentet e produktivitetit dhe bashkëpunimit, çka nuk është çudi të konsideroni se lidhet me shumë produkte të tjera të Microsoft, përfshirë Office Online, Skype, Outlook dhe suite Office 365 për desktop. OneDrive nuk është në ruajtjen më të mirë të cloud për listën e bashkëpunimit, por homologu i tij i biznesit, OneDrive për Biznes, është.

Plani i tij personal nuk mund të konkurrojë me më të mirët në treg, por plani Home është një ofertë e shkëlqyeshme. OneDrive nuk mbetet në departamentin e shpejtësisë dhe klientët tuaj ju lejojnë të ndani skedarët dhe dosjet tuaja lehtësisht. Përvoja e përdoruesit është gjithashtu e këndshme.

Rrinë me ne ndërsa marrim në detaje rreth aftësive të tij në këtë përmbledhje të OneDrive dhe shohim pse mendojmë se është një nga ofruesit më të mirë të ruajtjes së cloud atje, megjithë të metat e tij.

Skedarët e ndërfaqes në OneDrive

Rrëshqitësja e Dosjeve të Sinkronizimit OneDrive

Nisja e aplikacioneve OneDrive

OneDrive Krijoni ndarjen e skedarëve të lidhjeve

OneDrive Word Online

i mëparshëm

tjetër

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për OneDrive

Features

Siç pritej, OneDrive integrohet me aplikacionin Microsoft Online Office. Ky integrim ju lejon të hapni, modifikoni dhe bashkëpunoni në internet në dokumentet e Zyrës. Pavarësisht nga pajtimi juaj, ju mund të përdorni Office Online falas. Në atë mënyrë, është e ngjashme me Google Docs, për të cilën mund të mësoni më shumë rreth rishikimit tonë të Google Drive.

Për versionet në desktop të Microsoft Office, do të duhet të regjistroheni në planin e Office 365 ose OneDrive për Biznes. Lexoni rishikimin tonë të OneDrive për Biznes për më shumë rreth kësaj.

OneDrive automatikisht ruan foto dhe video në pajisjet që lidhni me një kompjuter që e ka të instaluar. Mund ta vendosni që të bëjë të njëjtën gjë për pamjet fotografike që kapni gjithashtu. Preview e saj foto ofron më shumë sesa opsione themelore, gjithashtu. Mund të shtojë fotot tuaja në albume, t’i luajë ato në një shfaqje slidesh, të shtojë një efekt, të rrotullohet, të shikojë në madhësinë origjinale dhe më shumë.

Aplikacioni në internet i OneDrive është ngulitur në Skype, kështu që mund ta përdorni për të biseduar dhe për të bërë thirrje konferencash. Ata që dëshirojnë të shtojnë një shtresë tjetër të sigurisë dhe intimitetit në Skype duhet të lexojnë artikullin tonë më të mirë VPN për Skype.

Me Office dhe OneDrive, ju mund të bashkë-modifikoni dhe shkëmbeni skedarë menjëherë në aplikacionet tuaja të Office, të tilla si Word, Excel dhe PowerPoint. Klienti i OneDrive dhe zyra e desktopit punojnë së bashku për të sinkronizuar dokumentet në OneDrive dhe t’ju lejojnë të bashkëpunoni me njerëzit e tjerë në dokumente të përbashkëta në të njëjtën kohë.

OneDrive-skype-integrimit

OneDrive integron me OneNote, aplikacionin për marrjen e shënimeve të Microsoft. Shtë mirë për sinkronizimin dhe ndarjen e shënimeve dhe karakteristikave të dizajnit fleksibël të shënimeve. ’Shtë një nga aplikacionet më të mira për marrjen e shënimeve dhe mund të gjeni më shumë rreth tij në rishikimin tonë OneNote.

Ekzistojnë disa aplikacione që mund të ndihmojnë produktivitetin tuaj, duke përfshirë Sway, një aplikacion për publikimin e përmbajtjes dhe Format, një aplikacion për menaxhimin e rrjedhës së punës.

Përmbledhje e Karakteristikave të OneDrive

Logo OneDrivewww.onedrive.com

Fillon nga 199 $ muaj për 50 Plane GBAll

Sync

Dosja e sinkronizimit

Sinkronizimi i nivelit të bllokut

Sinkronizimi selektiv

Menaxhimi i bandës

Sinkronizoni çdo Dosje

Ndarja e skedarëve

Ndarja e lidhjeve të skedarëve

Fjalëkalimet e lidhjes

Datat e skadimit të lidhjes

Ndarja e dosjes

Lejet e Dosjeve

Kufijtë e Shkarkimit të Lidhjeve

Ngarkoni lidhje

prodhimtari

Paraprakisht skedari

Redaktoni skedarët

Bashkëpunim brenda aplikacionit

Zyra Online

Google Docs

Shënime App

Rishikim në media

Aplikacione celulare

Mbajtja e skedarit të fshirë

versioning

WebDAV

siguri

Kriptimi gjatë pushimit

Kriptimi brenda transitit

Protokolli i Kriptimit
AES 256-bit

Njohuri zero

Autentifikimi me dy faktorë

Vendndodhja e serverit
SHBA

mbështetje

24/7 Mbështetje

Mbështetje e Bisedës Live

Mbështetje telefonike

Ndihmë me email

Forumi i përdoruesit

Njohuri baze

misc

Plan falas

Çmimeve

Plani falas i OneDrive ofron një ruajtje të dobët prej 5 GB, e cila nuk është aq e bezdisshme sa 2GB që merrni nga Dropbox, por nuk është as afër 15GB të Google Drive. Për shkak të kësaj, nuk mund të krahasohet me shërbimet që janë në artikullin më të mirë për ruajtjen e cloud.

Nuk ka shumë plane premium për të zgjedhur. Në fakt, përdoruesit personalë mund të zgjedhin midis dy: planit 50 GB dhe Office 365 personal. E para nuk është një ofertë e shkëlqyeshme sepse nuk siguron shumë depo, por nuk është e kushtueshme, as.

Office 365 Personal është një marrëveshje shumë më e mirë me 6,99 $ në muaj ose 69,99 $ në vit. Amazon është më mirë, megjithëse, sepse plani i tij 1TB është 59,99 dollarë në vit. Nëse doni të shihni detajet e saj të çmimeve, lexoni rishikimin tonë të Amazon Drive.

pCloud ofron një marrëveshje edhe më të mirë sepse mund të merrni 2TB për disa dollarë më shumë në muaj. Mund të mësoni më shumë rreth kësaj në rishikimin tonë të pCloud. Plani i OneDrive përfshin Zyrën 365, megjithatë, kështu që vlera e tij është më e lartë për ata që duhet ta përdorin atë.

Office 365 Home është vendi ku shkëlqen OneDrive. Ajo ofron 6TB hapësirë ​​ruajtjeje për gjashtë përdorues, secili prej të cilëve marrin 1TB, për vetëm 9,99 $ në muaj ose 99,99 $ në vit.

Megjithëse OneDrive ka pjesën e vet të quirks, vlera e tij është e fortë. Ne ju rekomandojmë të përdorni planin e tij falas për të parë se si funksionon shërbimi para se të regjistroheni.

Lehtësinë e përdorimit

Klienti i desktopit të OneDrive punon në Windows dhe macOS, por jo në Linux. Nëse ju pëlqen pinguin mund të provoni një shërbim nga ruajtja më e mirë e cloud për artikullin Linux.

Klienti përbëhet nga një ikonë e tabakës së sistemit dhe një dosje sinkronizimi, e cila është praktika standarde midis shërbimeve të ruajtjes së cloud. Një dritare e hollë shfaqet kur klikoni në ikonën e sistemit të trayit.

OneDrive-desktop-klient

Ju mund ta përdorni atë për të hapur dosjen tuaj të sinkronizimit, për të kontrolluar statusin e sinkronizimeve tuaja dhe për të hyrë në cilësimet. Dritarja e cilësimeve është e lehtë për t’u përdorur, por dizajni i saj ndihet i vjetëruar sepse duket si një dritare e thjeshtë, e cilësimeve të vjetra. Klienti i desktopit ka një lidhje që hap edhe klientin në internet.

OneDrive-web-app

Klienti në internet ka një dizajn tërheqës dhe të drejtpërdrejtë. Ju nuk do të duhet të peshkoni për atë që po kërkoni, sepse linjat e qarta, kontrastet dhe shumë hapësirë ​​negative i bëjnë gjërat më të lehta për tu gjetur. Ngarkimi është i thjeshtë sepse mund të tërhiqni dhe lëshoni skedarin ose dosjen tuaj kudo në zonën e punës dhe ajo do të fillojë të ngarkohet. Klienti i uebit mund të shfaq skedarët tuaj në listë ose pamje të rrjetit.

Një kuti e vogël shfaqet kur rri pezull mbi përmbajtjen tuaj dhe ju lejon të zgjidhni skedarë të ndryshëm dhe dosje, të cilat pastaj mund t’i modifikoni duke përdorur veprimet nga menuja e sipërme. Veprimet përfshijnë “riemërimin”, “kopjoni tek”, “fshini” dhe të tjerët. Mund të bëni të njëjtën gjë për një skedar ose dosje të vetme duke klikuar me të djathtën.

Lidhjet përgjatë pjesës më të lartë ju lejojnë të iniconi seancat e Skype, njoftimet e rishikimit, cilësimet e shkuljes dhe ndihmën e hyrjes. Në këndin e sipërm të majtë, ka një buton për të hapur aplikime, të tilla si Mail, Skype, Calendar, njerëz, detyra dhe të gjitha aplikacionet e Office 365. Ekzistojnë gjithashtu butona që ngarkojnë skedarë dhe dosje nga desktopi juaj, duke anashkaluar klientin e sinkronizimit.

Në përgjithësi, klienti në internet është i shpejtë dhe performon pa problem.

OneDrive-mobile

Kur jeni në lëvizje, mund të përdorni aplikacionin celular të OneDrive, i cili është i disponueshëm për Android dhe iOS. Ka një dizajn tërheqës dhe është i lehtë për t’u përdorur. Mund të kontrolloni skedarët tuaj të kohëve të fundit, i cili është një prekje e këndshme dhe jo e zakonshme. Karakteristikat standarde, të tilla si aksesi offline në skedarë dhe ngarkimet automatike të fotografive dhe videove, janë të pranishme. Ekziston edhe një skedë “e përbashkët”.

Ndarja e skedarëve & Sync

OneDrive-web-pjesa-dosje

Kur doni të ndani skedarë ose dosje nga aplikacioni në internet, e bëni këtë duke gjeneruar një lidhje. Në të dy rastet, mund të aktivizoni redaktimin. Nëse nuk e bëni, leja e dhënë do të jetë vetëm në pamje. Ju mund të mbroni lidhjet tuaja duke vendosur fjalëkalime ose duke shtuar datat e skadimit. Kjo kërkon që ju të keni një abonim të paguar, sidoqoftë. Ka një faqe “të përbashkët” që tregon atë që ke ndarë me të tjerët.

Ju mund të ndani lidhjet tuaja në rrjetet sociale, të tilla si Facebook, Twitter, Linkedin dhe Weibo.

Megjithatë, qasja e OneDrive për ndarjen lë diçka për të dëshiruar. Kur ndani një dosje, ju nuk shihni një dialog për të ftuar të tjerët si ju të bëni me shumë shërbime. Përkundrazi, duhet të klikoni në “email” për të parë një mundësi për të dërguar ftesa.

Kjo nuk është një çështje madhore, por qasja tjetër është më efikase. Sync.com është një shembull se si duhet të funksionojë. Lexoni më shumë rreth saj në rishikimin tonë të Sync.com.

Ju mund të përdorni OneDrive për t’u ndarë direkt nga kompjuteri juaj. Për ta bërë këtë, kliko me të djathtën në një skedar ose dosje dhe zgjidh “ndajnë një lidhje OneDrive”. Kjo do të krijojë dhe kopjojë një lidhje në klipin tuaj. Nëse keni nevojë për më shumë opsione, mund të zgjidhni “më shumë opsione OneDrive” duke përdorur të njëjtën metodë pas së cilës klienti i internetit do të hapet dhe do t’ju tregojë më shumë mundësi për ndarjen.

Aplikacioni celular tregon opsionet e ndarjes në një zonë të qartë dhe të lehtë për t’u përdorur. Ju mund të vendosni lejet e ndarjes në “mund të redaktoni” ose “mund të shikoni” ose të vendosni një datë skadimi. Kur ndani mund të kopjoni një lidhje, të ftoni njerëz ose të dërgoni skedarë direkt duke përdorur Outlook ose ndonjë nga aplikacionet në telefonin tuaj.

OneDrive nuk është në listën e ruajtjes më të mirë të cloud tonë për shpërndarje, por kjo mund të ketë qenë një mbikëqyrje nga ana jonë sepse Dropbox, i cili bëri këtë listë, kërkon një abonim Dropbox Professional 20 $ për të marrë të njëjtat karakteristika. Lexoni më shumë rreth Dropbox në shqyrtimin tonë të Dropbox.

OneDrive-sync-folders

OneDrive ndjek modelin standard të sinkronizimit të zhvilluar nga Dropbox në 2007. Ai përbëhet nga një ikonë tabaka e sistemit dhe një dosje sinkronizimi. Dosja e sinkronizimit është si një dosje normale në sistemin tuaj të skedarëve, me ndryshimin e vetëm që është i lidhur me cloud. Filedo skedar ose dosje që vendosni në të do të ruhet në hard drive tuaj dhe cloud.

Ju mund të zhvendosni skedarët individuale në dosjen e sinkronizimit të OneDrive duke klikuar me të djathtën dhe duke zgjedhur “transferimin në OneDrive”, por nuk mund të bëni të njëjtën gjë me dosjet.

Ju nuk mund të sinkronizoni dosjet e veçanta në OneDrive. Ajo që mund të bëni është të shkoni në menunë e cilësimeve të klientit të desktopit OneDrive dhe të azhurnoni dosjet që OneDrive zgjodhi për të “ruajtur automatikisht” ose, me fjalë të tjera, sinkronizimin. Në Windows 10, ato janë “desktop”, “fotografi” dhe “dokumente”.

OneDrive selektiv-sync

Thënë kështu, ju merrni më shumë kontroll mbi atë që është sinkronizuar në kompjuterin tuaj me sinkronizim selektiv. Skedarët dhe dosjet që ju zgjidhni të mos sinkronizoni nuk do të marrin hapësirë ​​në hard drive tuaj ose do të jenë të disponueshme nëse nuk jeni në linjë. Ju nuk mund të bëni të njëjtën gjë nga skaji tjetër, sepse nuk mund të zgjidhni të sinkronizoni ndonjë dosje.

Nëse doni të shihni skedarët tuaj në internet pa ata duke zënë hapësirë, mund të hyni në OneDrive si një rrjet të rrjetit. Do të duhet të përdorni një shërbim të palëve të treta, megjithëse. Duck Mountain është një zgjedhje e mirë për këtë. Lexoni se si të krijoni një abetare të njësisë së rrjetit për ndihmë.

shpejtësi

Kemi kryer disa teste të ngarkimit dhe shkarkimit duke përdorur një dosje 1 GB. Ne po përdornim një lidhje Ethernet në Beograd, Serbi, me një shpejtësi të ngarkimit prej 6 megabits për sekondë dhe një shpejtësi të shkarkimit prej 100 Mbps.

U deshën OneDrive rreth 23 minuta mesatarisht për të ngarkuar dosjen. Duke pasur parasysh shpejtësinë tonë të ngarkimit, kjo është sa më shpejtë që të jetë e mundur. Shkarkimi zgjati mesatarisht rreth tre minuta, gjë që është dy herë më shumë nga koha që prisnim në 100 Mbps. Duke marrë parasysh rrjetin global të OneDrive, ky është një rezultat i dobët.

OneDrive pati një ndikim të vogël në burimet e sistemit tonë, por jo aq shumë sa ne nuk mund të kryenim detyra të tjera. Nëse kjo ndodh me ju, mund të kufizoni manualisht shpejtësinë tuaj të ngarkimit dhe shkarkimit.

Shpejtësia e ngarkimit do të ishte më e shpejtë nëse sinkroni i nivelit të bllokut funksiononte për çdo lloj skedari, por funksionon vetëm për skedarët e Office.

TestetPërpjekja e parë: Përpjekja e dytë: Mesatare:
Ngarko kohën00:22:0000:23:0000:23:00
Koha e shkarkimit00:04:2000:01:3800:03:00

siguri

OneDrive dikur kishte mungesë të masave të forta të sigurisë. Nuk kishte as kriptim në pushim. Tani, megjithatë, personale OneDrive mbështet kriptimin brenda-tranzit dhe në pushim.

Kriptimi në pushim përfshin dy komponentë: Kriptimin e nivelit të diskut në BitLocker dhe enkriptimin për çdo skedar të përmbajtjes së klientit.

Filedo skedar sigurohet me çelësin e vet AES 256-bit. Plus, ai përdor protokollin TLS për të parandaluar sukseset e sulmeve nga njeriu në mes.

Kriptimi privat, nga fundi në fund, parandalon këdo tjetër përveç jush që të lexojë skedarët tuaj, por OneDrive nuk e ofron atë. Kjo do të thotë që një punonjës mashtrues ose qeveria mund të lexojë të dhënat tuaja. Ne do të flasim më shumë për këtë në pjesën tjetër.

Të dy planet e Office 365 mund të zbulojnë sulmet e ransomware dhe t’ju ndihmojnë të rivendosni OneDrive tuaj në një pikë përpara se skedarët të komprometohen, kështu që nuk do të duhet t’i dorëzoheni kërkesave të kriminelëve në internet. Nëse zbulohet një sulm, do të njoftoheni përmes një njoftimi me email, celular ose desktop dhe do të udhëzoheni gjatë procesit të rimëkëmbjes.

Kjo përfshin përdorimin e funksionit Rivendosja e skedarëve nga OneDrive për Biznes, i cili tani është në dispozicion në llogaritë personale OneDrive. Kjo ju lejon të rivendosni OneDrive tuaj në një pikë të mëparshme në kohë brenda 30 ditëve të mëparshme.

Ju mund të përdorni gjithashtu funksionin për t’u rikuperuar nga një fshirje masive aksidentale, skedar korrupsioni ose ndonjë ngjarje tjetër katastrofike. Nëse keni një biznes dhe dëshironi të shfaqni tiparet e përparuara të OneDrive, ju rekomandojmë të provoni OneDrive for Business. Lexoni më shumë rreth saj në rishikimin tonë të OneDrive për Biznes.

Integrimi me email i OneDrive, Outlook.com, ofron një shtresë të shtuar të mbrojtjes dhe siguron kriptimin nga fundi në fund të emailit tuaj. Kur përdorni kriptimin e tij, emaili juaj mbetet i koduar për një lidhje të sigurt dhe minimizon kërcënimin që informacioni juaj të kapet ose të zbulohet tek kriminelët në internet.

Nëse nuk preferoni t’i besoni Microsoft-it me emailin tuaj, mund të provoni një nga ofruesit e emailit më të sigurt.

intimitet

Privatësia është një vend i dhimbshëm për Microsoft-in. Si një kompani me qendër në Sh.B.A, ajo i nënshtrohet ligjeve dhe rregulloreve amerikane të privatësisë, të cilat jo gjithmonë kanë pasur reputacionin më të mirë. Një arsye për këtë është projekti PRISM i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë së Sh.B.A-së, një program sekret i mbikëqyrjes së qeverisë me të cilin Microsoft ishte përfshirë.

Akti CLOUD, i cili mundëson që agjensitë e alfabeteve amerikane të detyrojnë OneDrive të zbulojë të dhëna pavarësisht se në çfarë vendndodhjeje, është i një shënimi të veçantë. Kur e merrni parasysh këtë, nuk është për t’u habitur që SH.B.A. nuk është ndër vendet me ligjet më të mira të intimitetit.

Microsoft mund të mos ketë pasur shumë zgjedhje për këtë çështje, por një kompani me qendër jashtë Shteteve të Bashkuara nuk do të ishte përballur me të njëjtën dilemë nëse nuk ishte e bazuar në Kinë.

Sync.com në Kanada dhe Tresorit në Hollandë janë alternativa të mira për intimitetin e vetëdijshëm. Lexoni rishikimin tonë të Sync.com dhe rishikimin e Tresorit për të mësuar më shumë rreth shërbimeve.

Asnjë kompani nuk është e shikuar në ligjet e të dhënave të Sh.B.A-së dhe të dy sigurojnë falas encryption, fund-për-fund. Lexoni artikullin tonë mbi ofruesit më të mirë të cloud bazuar në duar të kapjes së duarve të xhaxha Samit për më shumë ide.

OneDrive-privacy-control-panel

Me OneDrive, mund të përdorni dhe të pastroni disa nga të dhënat tuaja duke përdorur pultin e intimitetit të Microsoft-it. Plus, ju mund të kontrolloni përdorimin e të dhënave tuaja për reklamat e Microsoft-it në faqen e tij të zgjedhjes. Ekziston një shans i mirë që po përdorni Windows-in e fundit, kështu që lexoni artikullin tonë të Windows 10 për cilësimet e intimitetit për të mësuar se si të shkulni intimitetin e tij,.

Jo të gjitha të dhënat personale të përpunuara nga Microsoft mund të arrihen ose kontrollohen përmes mjeteve të mësipërme. Nëse dëshironi të përdorni ose kontrolloni të dhënat personale të përpunuara nga kompania që nuk janë të disponueshme përmes atyre mjeteve ose direkt përmes produkteve të Microsoft që përdorni, mund të kontaktoni Microsoft.

Do të ndihemi më mirë nëse kriptimi me njohuri zero ishte i disponueshëm, por OneDrive nuk e ka atë. Për më shumë opsione, shikoni shërbimet në listën më të mirë të ruajtjes së cloud me njohuri zero.

Shërbimi ndaj klientit

OneDrive-help-Center

Ju mund të përdorni qendrën e ndihmës në internet të Microsoft për programin e saj, duke përfshirë OneDrive, Office 365 dhe Office Online.

Ju mund të kërkoni për tema të ndihmës ose të shfletoni sipas kategorisë. Kategoritë OneDrive përfshijnë “fillimin”, “skedarët”, “ndarjen dhe bashkëpunimin”, “sinkronizimin”, “celularin dhe mac”, “llogaritë dhe ruajtjen” dhe “zgjidhjen e problemeve”. Uebfaqja ka shumë faqe trajnimi dhe shumë përfshijnë video.

Nëse kjo nuk ju ndihmon, mund të kontaktoni mbështetjen e Microsoft përmes postës elektronike ose të provoni forumin e komunitetit.

Nuk ka asnjë mbështetje telefonike ose bisede. Ne kontaktuam mbështetjen me email dhe ishte e shpejtë për t’iu përgjigjur pyetjes sonë, duke marrë vetëm 45 minuta.

OneDrive-user-forum

Ju mund të përdorni forumin e përdoruesve për të menduarit jashtë kutisë, i cili personeli mbështetës i trajnuar nuk është gjithmonë i mirë, por forumi zyrtar i Microsoft nuk duket se gjeneron shumë përgjigje nga përdoruesit ose punonjësit.

Aktgjykimi

Përfitimet kryesore të përdorimit të OneDrive janë produktiviteti, bashkëpunimi dhe shpejtësia. Ajo lidhet me shumë aplikacione të Microsoft-it, më të dobishmet prej të cilave janë Zyra Online dhe homologu i saj desktop, Office 365.

Zyra 365 rrit vlerën e planeve të saj premium sepse është përfshirë me dy prej tyre. Përdoruesit që duan të përdorin ruajtjen e cloud, por nuk duan të paguajnë për versionin e desktopit të kompletit Office, të përfitojnë shumë nga ato marrëveshje. Karakteristika të tjera të dobishme përfshijnë rishikimin e mediave, integrimin e Outlook dhe më shumë.

Siguria dhe intimiteti i saj nuk janë të nivelit më të lartë, edhe pse, ata janë më të mirë se më parë. Mungesa e kriptimit me njohuri zero është një pikëllim i lënduar sepse OneDrive është një produkt i bazuar në SH.B.A..

Thënë kështu, OneDrive ofron një përvojë të këndshme të përdoruesit, veçanërisht në internet dhe aplikacionet e smartphone.

Whatfarë mendoni për OneDrive? A mendoni se tiparet, aplikacionet dhe vlera e tij janë të mjaftueshme për ta provuar? Na tregoni në komentet më poshtë. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map