Rishikimi i WebHostingBuzz – Përditësuar2020

Rishikimi i WebHostingBuzz

WebHostingBuzz ka qenë gati për gati 20 vjet, dhe në atë kohë ka bërë një punë të mirë për ndërtimin e veçorive duke mbajtur çmime të ulëta dhe shpejtësi të larta. Megjithëse nuk është perfekt, ajo meriton një pamje të mirë nga kushdo që kërkon një host të ri, pasi mund ta lexoni në këtë përmbledhje të WebHostingBuzz.


WebHostingBuzz është një host i vogël, i pavarur në internet që pret rreth 35,000 faqe në internet për një bazë klienti prej rreth 28,000. Pavarësisht kësaj, ai ka qenë në një web hosting për një kohë. Ajo u themelua në vitin 2002 për të luftuar tregun e mbivendosur, të mbështetur në fuqi në atë kohë. Akoma përpiqet ta bëjë atë sot. Kryesisht ajo ia del mbanë.

Në këtë përmbledhje të WebHostingBuzz, ne do të shpjegojmë pse të shkosh me një host të madh nuk është domosdoshmërisht një gjë e mirë. Pasi u regjistruam për një llogari të përbashkët, ne shikuam tiparet, çmimet, performancën dhe më shumë për të arritur në vendimin tonë.

WebHostingBuzz ka shumë të drejtë, aq shumë sa që është në kërkim për udhëzuesin tonë më të mirë të mbajtjes në internet. Ka disa çështje, por ato janë të lehta për tu anashkaluar duke pasur parasysh çmimin, shpejtësinë dhe tiparet që duhet të ofrojë WebHostingBuzz.

WebHostingBuzz-Slider1

WebHostingBuzz-slider2

WebHostingBuzz-slider3

WebHostingBuzz-slider4

WebHostingBuzz-slider5

i mëparshëm

tjetër

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për WebHostingBuzz

Features

WebHostingBuzz ka shumë karakteristika, por që mund të mos jenë të dukshme në fillim. Megjithëse i mungon integrimi me Cloudflare Railgun dhe skimps në kreditë e reklamës që ofron iPage (lexoni rishikimin tonë iPage), WebHostingBuzz ka një listë të ngurtë.

Paketat e dedikuara të nivelit të lartë kanë gjithçka që prisni. Serverat janë të lidhur me një rrjet të tepërt me 10 gigabit, ruajtja është vendosur në RAID 10 (lexoni se çfarë është udhëzuesi RAID) dhe ju merrni një lidhje të dedikuar 100 megabit-për sekondë në faqen tuaj të internetit. VPS dhe paketat e dedikuara gjithashtu kanë një marrëveshje 100 përqind të nivelit të shërbimit, gjithashtu.

Shumë më interesante janë serverat e përbashkët. Për dallim prej shumë hosteve në internet, WebHostingBuzz nuk përdor serverët Apache. Në vend të kësaj, ajo përdor një alternativë Apache të njohur si LiteSpeed. Sshtë një softver i paguar, pronar i pronarit që vjen me të gjitha përfitimet e serverëve Apache, përfshirë ModSecurance, por me më pak krye.

WebHostingBuzz-rishikim-litespeed

Nëse ngarkesa me të cilën merret serveri është ulur, kjo do të thotë një rritje në shpejtësinë dhe kohën e duhur për faqen tuaj të internetit. Serverët e përbashkët luftojnë kundër shumë faqeve në internet dhe burimeve të pamjaftueshme, kështu që të kesh softver të serverëve që optimizohen më mirë mund të ndihmojnë në luftimin e këtyre çështjeve.

Ekzistojnë edhe karakteristika të tjera të përqendruara në siguri, por do t’i arrijmë ato në seksionin “siguri” më poshtë. Megjithëse ofron serverë LiteSpeed ​​dhe shoqëruesin LiteSpeed ​​Cache, WebHostingBuzz mungon në disa zona.

Përkatësisht, ai heq një ndërtues të faqes në internet. Megjithëse WordPress dhe shumica e aplikacioneve të tjera mbështeten përmes instaluesit të aplikacioneve Softaculous, nuk ka një krijues të faqes në internet. Nëse nuk keni përvojë të projektimit dhe dëshironi të krijoni një faqe në internet, shikoni udhëzuesin më të mirë për ndërtuesit e faqeve në internet. Wix renditet në krye të listës (lexoni rishikimin tonë Wix).

Jashtë kësaj, WebHostingBuzz ka një listë mbresëlënëse të veçorive, duke përfshirë cPanel, shtresa të shumta të caching dhe serverëve LiteSpeed.

Përmbledhje e Veçorive të WebHostingBuzz

Logo WebHostingBuzzwww.webhostingbuzz.com

Fillon nga 499 $ çdo muaj Plane

Llojet e serverit

Ndarja e përbashkët

VPS Hosting

Menaxhuar WordPress

Rezervimi në re

Përkushtuar Hosting

Reseller Hosting

Usablity

Qasja në FTP

Qasja në SSH

cPanel

Qasja në rrënjë

Rezervime ditore

Ndërtues i faqes në internet

Sherbime

SEO

marketing

Dizajnimi i faqes në internet

siguri

Privatësia e domenit

Kriptimi SSL

Heqja e malware

Zjarri i Aplikimit të Uebit

Autentifikimi me dy faktorë

Mbrojtja e DDoS

sFTP

mbështetje

Ndihmë me email

Mbështetje telefonike

Mbështetje e Bisedës Live

Tutorials

Forumi i përdoruesit

Njohuri baze

24/7 Mbështetje

Çmimeve

WebHostingBuzz nuk bën një skemë mashtruese të çmimeve. Për dallim nga Bluehost (lexoni rishikimin tonë të Bluehost), WebHostingBuzz tregon çmimin që do të paguani në muaj, dhe jo një çmim mujor në një plan shumëvjeçar. Kjo ishte hera e parë që shkruaj një rishikim në web hosting, ku ne nuk u çuditëm kur erdhi koha për të parë.

Pruditërisht, çmimi është gjithashtu i mirë. WebHostingBuzz është më i shtrenjtë se 1&1 IONOS (lexoni 1 tonë&1 rishikim IONOS), por është më lirë se pothuajse çdo ofrues që ne kemi rishikuar kur bëhet fjalë për rinovimin. Krahasuar me normën e rinovimit të Arvixe në 15 dollarë në muaj, WebHostingBuzz është një vjedhje (lexoni rishikimin tonë të Arvixe).

Thënë kjo, nuk ka zbritjet shumëvjeçare të, të themi, Hostinger (lexoni rishikimin tonë të Hostinger). Planet e përbashkëta ofrohen mujore dhe vjetore, dhe nëse vendosni këtë të fundit, do të merrni dy muaj pritje falas. Megjithëse nuk është një zbritje e pjerrët, është një zbritje, dhe duke marrë parasysh modelin transparent të çmimeve të WebHostingBuzz, ne jemi mirë me atë.

Modeli i shfaqjes së çmimit mujor dhe shtimit të dy muajve të shërbimit nëse blini mbart çdo vit në të gjithë faqen e internetit. Përjashtim është shitësi i shitësit, i cili mund të blihet për një muaj, një vit ose dy vjet, me një zbritje të lehtë kur ngrihet në zinxhir.

Jashtë çmimeve transparente, WebHostingBuzz ka diçka tjetër të pazakontë në lidhje me të kur bëhet fjalë për këtë seksion. Ekzistojnë plane buxhetore për aksione të përbashkëta, VPS dhe paketa të dedikuara që mund të kursejnë uebfaqe më të vogla ndonjë monedhë.

Opsionet e Ekonomisë në WebHostingBuzz

Për shembull, ajo ofron një pritje të përbashkët të ekonomisë që përdor një server NGINX në vend të një serveri LiteSpeed ​​për 24,99 $ në vit ose 39,99 $ për dy vjet. Plani është i kufizuar, me vetëm 512MB RAM dhe 10 GB hapësirë ​​në disk, por është një mundësi e fortë për faqet e internetit që kanë pak ose aspak trafik.

Ka edhe serverë të dedikuar për buxhet, gjithashtu, që fillojnë me 50 dollarë në muaj. Në kohën e shkrimit, ata ishin të vetmit server të dedikuar në dispozicion. Megjithëse WebHostingBuzz ka një faqe të tërë produkti kushtuar 16 konfigurimeve të dedikuara të serverëve, ato u shitën të gjitha kur kontrolluam.

Përkundër kësaj, kjo pjesë është përpjetë e tëra. WebHostingBuzz është i lirë dhe transparent. Madje shkon deri në ofrimin e planeve buxhetore për ata që kanë nevojë për to. Blerjet mbështeten gjithashtu nga një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave. Megjithëse kjo nuk është për aq kohë sa InMotion Hosting (lexoni rishikimin tonë të InMotion Hosting), WebHostingBuzz është përpara shumicës së tregut të web hosting.

Lehtësinë e përdorimit

WebHostingBuzz ka një faqe interneti të thjeshtë që e bën të lehtë gjetjen e një plani pavarësisht formësimit të dendur. Ka pak A2 Hosting dhe pak Kinsta në eshtrat e saj, do të thotë se e bën të thjeshtë gjetjen e planit që dëshironi ndërsa shfaqni detajet teknike (lexoni rishikimin tonë të hostimit A2 dhe rishikimin Kinsta).

Transparenca në çmime nuk duhet të minimizohet. Për shkak se WebHostingBuzz tregon çmimin aktual mujor që do të paguani, nuk ka dyshim se cila do të jetë fatura juaj pasi të shkoni për të kontrolluar.

Arka është gjithashtu e thjeshtë. WebHostingBuzz do t’ju kërkojë të regjistroni një domen, të tregoni një ekzistues ose të transferoni një të vetin. Pas kësaj, ju do të zgjidhni kohëzgjatjen tuaj, shkruani informacionin e llogarisë tuaj dhe do të jeni në rrugën tuaj.

Për shkak se WebHostingBuzz kërkon informacione për llogarinë tuaj para se të përfundoni arka, ju mund të shkoni nga zgjedhja e një plani në panelin tuaj të kontrollit pa marrë asnjëherë kredencialet e llogarisë nga një email.

WebHostingBuzz-rishikim-rendit-konfirmim

Ju shkoni direkt në panelin e kontrollit, i cili është paraqitur i pastër. Dizajni kujton Hostingin e InMotion pa qenë një riprodhim. Ka katër kuti që tregojnë shërbimet tuaja, domenet, faturat dhe biletat, një dritare që tregon shërbimet tuaja aktive dhe një flluskë të vogël në këndin e duhur për bisedën live..

WebHostingBuzz-rishikim-klient-zonë

Duke klikuar në llogarinë tuaj të pritjes, do të gjeni përdorimin e diskut dhe gjerësisë së brezit tuaj, së bashku me lidhje të shpejta me opsionet në cPanel. Kjo do të thotë nëse doni të shtoni një adresë emaili ose të përdorni aksesin e menaxherit të skedarit tuaj, nuk është e nevojshme të ngarkoni cPanel.

WebHostingBuzz-rishikim-hosting-menaxhimit

cPanel mund të arrihet duke klikuar skedën në menunë e majtë, megjithëse. Atje, mund të futeni në detaje me faqen tuaj të internetit, pasi mundeni me të gjithë web-in tonë më të mirë me zgjedhje cPanel. WebHostingBuzz madje ka një skedar të dedikuar për instalimin e aplikacioneve Softaculous për të ekzekutuar skriptet instaluese të përdorura zakonisht, siç është WordPress.

WebHostingBuzz-rishikim-cPanel

WebHostingBuzz godet të gjitha shënimet e larta për përdorshmërinë. Ndërsa nuk ofron integrimin e përparuar të WordPress JustHost (lexoni rishikimin tonë JustHost), arka, paneli i kontrollit dhe ndërtimi i cPanel janë të efektshëm dhe të thjeshtë.

Llojet e strehimit

WebHostingBuzz ofron shërbime të përbashkëta, VPS dhe host të dedikuar, megjithëse e fundit është skicuese. Ekzistojnë plane të shitësve gjithashtu, por ato janë thjesht disa plane të përbashkëta të bëra së bashku për qëllimin e, mirëpo, të shitjes. Megjithëse formacioni është i qëndrueshëm, na mungon WordPress dhe cloud i menaxhuar shumë.

Së pari janë planet e përbashkëta. Pritja e përbashkët është ajo ku faqet e internetit të shumta janë vendosur në të njëjtin server dhe ndajnë burimet midis tyre. Për dallim nga shumica e planeve të përbashkëta – lexoni rishikimin tonë të HostGator për një shembull – ka kufij të imponuar në llogarinë tuaj për memorie, përdorim të CPU dhe shpejtësi I / O.

Megjithëse fillestarët mund t’i shohin kufizimet si një gjë e keqe, ata janë të mirë kur flasin për një pritje të përbashkët. Shpesh, planet e pakufizuara çojnë në disa uebfaqe që të shkojnë tek burimet e mashtrimit, ndërsa të tjerët përpiqen të vazhdojnë. Duke imponuar kufizime, WebHostingBuzz është në gjendje të sigurojë që të gjithë në server marrin një pjesë të drejtë.

Planet VPS e marrin atë ide dhe drejtohen me të. Serverat virtualë virtualë janë serverë virtualë të pritur në ato fizikë. Për shembull, nëse ka një server fizik me 8 GB RAM, katër bërthama të energjisë CPU dhe 100 GB ruajtje, mund të ketë katër serverë virtualë, secili me 2 GB RAM, një bazë të vetme të CPU dhe 25 GB ruajtje.

Burimet e dedikuara ju izolojnë nga përdoruesit e tjerë. Nëse blerja e një pritje të përbashkët është duke jetuar në një kompleks të madh apartamentesh, blerja e një serveri VPS është blerja e një shtëpie në qytet.

WebHostingBuzz gjithashtu ka një gamë të qëndrueshme të planeve VPS. Ka tetë nivele për të zgjedhur, duke filluar nga një plan i vetëm themelor me një bërthamë, 1 GB RAM dhe një server me katër bërthama, 8 GB server RAM. Siç u përmend, ekzistojnë edhe opsione buxheti, nëse duhet të kurseni monedhë.

Përmendëm gjithashtu mungesën e serverave të dedikuar. Ka një faqe produktesh, por të gjitha ofertat u shitën kur kontrolluam për herë të fundit. Serverët e buxhetit, të cilët janë të fuqizuar në krahasim me serverët e dedikuar të WestHost, janë të vetmit në dispozicion (lexoni rishikimin tonë të WestHost).

WebHostingBuzz-shqyrtim-dedikuar-servers

Kjo nuk do të digjet aq sa lëshimi i cloud dhe opsionet e menaxhuara të WordPress, megjithëse. Menaxhuar WordPress, për të cilën mund të mësoni në mbajtjen më të mirë në internet për udhëzuesin WordPress, është gjithnjë e më e rëndësishme, veçanërisht për faqet e internetit si tonat. Nëse është ajo që ju intereson, lexoni rishikimin tonë të faqes.

shpejtësi & uptime

Ne përdorim dy mjete për matjen e shpejtësisë së faqes në internet: Testin e Shpejtësisë së Pingdom dhe Ndikimin e ngarkesës. Testet tona janë realizuar me planin më të lirë në dispozicion dhe është instaluar një version i zbrazët i WordPress. Duke formatuar testimin tonë në atë mënyrë, shpresa jonë është të zvogëlojmë sa më shumë ndryshore të jetë e mundur për të marrë një rezultat të saktë.

Fuqia e serverëve të LiteSpeed ​​tregon këtu. WebHostingBuzz fitoi një 96 nga 100 nga Testi i Shpejtësisë Pingdom, dhe qëndron përkrah MDDHosting, i cili gjithashtu përdor serverët LiteSpeed ​​(lexoni rishikimin tonë për MDDHosting). Thënë kështu, WebHostingBuzz nuk ofron sa më shumë shtresa të caching në planin e tij më të lirë të përbashkët, kështu që shpejtësia juaj do të ngadalësohet pasi faqja juaj e internetit është e ngarkuar me përmbajtje. Kjo është arsyeja pse ajo humbi udhëzimin tonë më të shpejtë të pritjes në internet. 

WebHostingBuzz-speed-test

Impact Load pati edhe performancë të ngurtë. Në vend që të testonte një pikë të vetme të të dhënave, Load Impact dërgoi 50 përdorues virtual në faqen e internetit për pesë minuta, duke provuar numrin e kërkesave të plotësuara dhe kohën e përgjigjes për secilin përdorues. WebHostingBuzz e bëri çuditërisht mirë, duke përmbushur çdo kërkesë të dërguar dhe duke mbajtur një kohë të qëndrueshme përgjigjeje.

Megjithatë, ajo zbuloi një kufi të xhiros, e cila tregon se serveri ishte i mbingarkuar. Zakonisht kur kjo ndodh, ne shohim një rënie të numrit të kërkesave të plotësuara, por kufiri thjesht nxitet sa herë që rritet numri i kërkesave të përfunduara flatlines ndërsa kërkesat gjatë fluturimit rriten.

WebHostingBuzz-rishikim-load-ndikim

Në terma joteknikë, kjo do të thotë që WebHostingBuzz përmbushi çdo kërkesë, por shkalla në të cilën ato u përmbushën u rrafshuan pas rreth 40 lidhjeve të njëkohshme. Kjo është për ato që ne presim nga një paketë themelore e përbashkët, ndryshe nga rrafshimi që pamë me GreenGeeks (lexoni rishikimin tonë të GreenGeeks).

Për kohën e mbarimit, ekziston një garanci prej 99.9 përqind në kohë e reklamuar në faqet e produktit. Kjo tha, kur u futëm në kushtet e shërbimit, nuk gjetëm asnjë përmendje të kohës. Megjithëse mund të jetë që WebHostingBuzz zgjodhi të mos e vendosë me shkrim garancinë në kohë, që, për ne, është ekuivalent i mos pasurjes së një fare.

Thënë kjo, ne nuk kemi përjetuar kohë pushimi gjatë testimit tonë, dhe duke pasur parasysh performancën e fortë të WebHostingBuzz në të gjithë këtë pjesë, nuk duhet të prisni asnjë,.

siguri

WebHostingBuzz ofron një formacion të qëndrueshëm të sigurisë në plan, shumë më tepër sesa konkurrentët e tij. Ashtu si me karakteristikat jo të sigurisë, ajo mbulon shumicën e bazave të saj, duke siguruar që vizitorët të arrijnë në faqen tuaj të internetit shpejt dhe me siguri.

Sidoqoftë, faqja juaj e internetit duhet të qëndrojë në internet për këtë gjë. Për këtë, WebHostingBuzz ofron kopje rezervë falas në internet. Megjithëse do të duhet të rifreskoni në nivelin e përbashkët të Biznesit për të hyrë në kopje rezervë të përditshme, të gjitha planet e pritjes vijnë së paku me kopje rezervë shtesë të llogarisë tuaj të pritjes dhe cPanel.

Farë do të thotë është që një kopje rezervë është bërë nga faqja juaj kur e filloni atë. Kur bëhen ndryshime në uebfaqe, ato ndryshime azhurnohen në kopje rezervë, pra monikeri “shtesë”. Ju mund të shkarkoni në bazën e të dhënave MySQL, direktoriumin në shtëpi ose kopjen e plotë të faqes në internet nga cPanel në çdo kohë.

Gjithashtu, në planet përfshihet një çertifikatë SSL / TLS, e cila në thelb u thotë shfletuesve që vizitojnë faqen tuaj të internetit se do t’ju besohet. Kjo çertifikatë lejon shfletuesin të hap një lidhje të koduar midis uebfaqes tuaj dhe vizitorit, duke mbrojtur informacionin personal që kalon përmes.

Shtë një çertifikatë kartolinash, megjithëse do të thotë se është e papërshtatshme për disa aplikime, siç është tregtia elektronike.

Sa i përket mbrojtjes kundër krimit në internet, WebHostingBuzz ka shumë gjëra që po ndodhin. Serverët janë të mbrojtur me ModSecurance, i cili është një mur i hapur për aplikacionin me burim të hapur për serverët Apache. Për shkak se serverët përdorin LiteSpeed, një alternative e Apache, ModSecurance është akoma në dispozicion.

Ju jeni gjithashtu të mbrojtur me ClamAV dhe SpamAssassin. Ish skanon faqen tuaj të internetit për malware ose viruse, por nuk e pastron atë. Edhe kështu, thjesht të dish që ka një problem në faqen tuaj të internetit është gjysma e betejës. SpamAssassin lufton skemat e spam dhe phishing në serverat e postës.

Megjithëse dëshirojmë gjithmonë heqjen e malware, ajo rrallë jepet. WebHostingBuzz është akoma e pazakontë, megjithëse. Ajo ofron një suitë të plotë sigurie, duke përfshirë kopje rezervë të faqes në internet, heqjen e spamit dhe skanimin e malware, në të gjitha planet, e cila është parë rrallë nga ofruesit e pritjes së faqeve në internet.

intimitet

Privatësia është zakonisht një temë për rishikimet tona VPN, por është gjithashtu e rëndësishme edhe për mbajtjen në internet, gjithashtu. Ne kemi parë mbledhjen e të dhënave masive të konglomerateve të mbajtjes së faqeve në internet, siç është Endurance International Group – lexoni rishikimin tonë të FatCow për të parë një shembull të një marke EIG në veprim – i cili tregon qartë pse privatësia është e rëndësishme për fillimin e një faqe në internet.

Kjo fillon me domenin tuaj. Kur regjistroni një domen, ju vendosni emrin, adresën tuaj dhe më shumë në një rekord WHOIS që mund të kërkohet publikisht në internet. Rekordi mund të fshihet me intimitetin e domain, megjithëse.

Koncepti është i thjeshtë: zëvendësoni informacionin WHOIS me informacione nga regjistruesi i domenit. Megjithëse normalisht një shërbim me pagesë, kompani të tilla si DreamHost kanë filluar të ofrojnë privatësi të domain falas (lexoni rishikimin tonë të DreamHost). Ne jemi të lumtur të shohim që WebHostingBuzz pasqyron atë.

Intimiteti i domain-it përfshihet me çdo domen që regjistroheni në WebHostingBuzz, dhe informacioni personal që vendosni në rekord mbështetet nga një politikë e qëndrueshme e intimitetit. Megjithëse WebHostingBuzz akoma ndan informacion me reklamuesit, politika e privatësisë e bën të qartë që informacioni nuk po identifikohet personalisht.

Kjo do të thotë që WebHostingBuzz mund të shesë të dhëna demografike të përgjithshme për reklamuesit, por ata reklamues nuk do ta dinë kurrë se keni klikuar në një reklamë ose madje keni përdorur WebHostingBuzz. Plus, WebHostingBuzz nuk e përcjell atë që ju bëni në faqen e saj të internetit, kështu që nuk ka shenjiganë që po ndodhin kur bëhet fjalë për të dhëna “jo personalisht të identifikueshme”.

Megjithëse anonimiteti i vërtetë është qëllimi, ai nuk është i realizueshëm për shumicën e pritësve të uebit. WebHostingBuzz është duke ndërmarrë një hap në drejtimin e duhur me intimitetin e domain, por ne ende kemi probleme me shitjen e të dhënave të klientëve – duke identifikuar ose jo personalisht – për reklamuesit.

mbështetje

Një flluskë e vogël bisede në këndin e poshtëm të djathtë të ekranit do t’ju ndjekë rreth WebHostingBuzz. Ai hap bisedën live, dhe WebHostingBuzz shkon aq larg sa të përfshijë një tingull të vogël të shfaqur dhe klikoni për t’ju kujtuar se është atje. Nonshtë jo-tërheqëse ndërsa tregon akoma se ku mund të merrni mbështetje.

WebHostingBuzz-rishikim-live-chat

Ne biseduam me chat live disa herë gjatë shqyrtimit. Megjithëse nuk është aq e plotë sa e SiteGround (lexoni rishikimin tonë të SiteGround), biseda live e WebHostingBuzz është e fortë. Ne morëm përgjigje menjëherë, me përgjigjet që ishin deri në pikë dhe të sakta.

Ekziston gjithashtu një sistem email-i bazuar në bileta, por biseda live është shumë më e shpejtë. Jashtë kësaj, mbështetja duket shterpë. Ekziston një bazë e njohurive, por ne nuk mund të gjetëm një mënyrë për të hyrë në të jashtë kërkimit në Google.

As nuk quhet bazë e njohurive. Ueb WikiHostingBuzz është vendi ku do të gjeni artikuj, por ato nuk janë të vjetra. WebHostingBuzz nuk ka botuar një artikull të ri që nga viti 2014, i cili shpjegon pse kjo pjesë e faqes në internet fshihet në thellësinë e indeksit të Google.

WebHostingBuzz-rishikim-Arkivi

Duke pasur parasysh që WebHostingBuzz është një host i vogël në internet, do të kishte kuptim të ofroni një forum ose burime të tjera vetë-ndihme për të angazhuar komunitetin dhe për të zvogëluar ngarkesën në përgjigjet e bisedave të drejtpërdrejta. Në formën e saj aktuale, mbështetja ndjehet mungesë, edhe nëse përvoja e bisedës live që kishim ishte mbi nivelin.

Aktgjykimi

WebHostingBuzz ka disa gabime; nuk ka asnjë ndërtues të faqeve në internet, planet e menaxhuara të WordPress mungojnë dhe baza e njohurive mund të shpërndahet. Thënë kjo, vlera është e pamohueshme. Me tarifa shumë më poshtë se tregu dhe performanca shumë më lart, WebHostingBuzz siguron diçka që është e vështirë për tu gjetur në botën e web hosting: performancë e shkëlqyer me një çmim të mirë.

Për paratë tona, të këqijat janë të lehta për t’u anashkaluar, por newbies mund të jenë më të rehatshëm me një host që ofron WordPress të menaxhuar dhe një ndërtues të faqes në internet.

Whatfarë mendoni për WebHostingBuzz? A pranoni që është një vlerë e madhe? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map