Rishikimi HostPapa – Hosting Kanadez në Ueb – Përditësuar 2020

Rishikimi i hostPapa

HostPapa është një host i mirë në internet me intimitet të shkëlqyeshëm, një ndërtues i mirë dhe karakteristika më shumë sesa mund të shkundni. E vetmja gjë që e ruan atë nga të qenit një fitues total janë shpejtësia e tij e ngadaltë, siç mund ta lexoni në përmbledhjen tonë të plotë të HostPapa.


HostPapa është një host i pavarur kanadez në internet që është në biznes për më shumë se një dekadë. Megjithëse kompania është rritur të ketë zyra në të gjithë botën, formacioni i planeve ka ende diçka për të gjithë. Thënë kështu, shpejtësia e tij nënprodukte dhe përvoja e ngathët e përdoruesit nënkupton se nuk ka aq shumë prova që të shkojnë gishtërinjtë me gishtërinjtë me ofruesit tanë më të mirë të mbajtjes në internet.

Edhe pse, ia vlen të merret në konsideratë, veçanërisht me një politikë të qëndrueshme të intimitetit, një numër karakteristikash dhe ndërtues të mirë të faqes në internet. Në këtë përmbledhje të HostPapa, ne do të kapërcejmë gjithnjë e më shumë, duke diskutuar përvojën tonë me shërbimin pas fillimit të një uebsajti WordPress me planin e tij më të lirë të përbashkët.

Kjo përvojë ishte e mirë për pjesën më të madhe, por pati disa gabime në përfundimin e HostPapa. Megjithëse merrni shumë për paratë tuaja, çmimi është i lartë dhe, duke marrë parasysh që HostPapa mund të bëjë më mirë në departamentin e shpejtësisë, kjo nuk është e shkëlqyeshme.

hostpapa-Slider1

hostpapa-slider2

hostpapa-slider3

hostpapa-slider4

hostpapa-slider5

i mëparshëm

tjetër

Pikat e forta & dobësitë

Alternativa për HostPapa

Features

HostPapa është standard i rreptë kur bëhet fjalë për çmimet, por, për fat të mirë, jo kur bëhet fjalë për veçoritë. Grafiku i gjatë krahasimi në secilën nga faqet e produktit po pikon me artikuj të mirë për hajdutët në internet që të zhyten dhëmbët e tyre. Aq shumë, në të vërtetë, sa është e lehtë të anashkalosh disa tipare thelbësore që e bëjnë shënjestrimin e faqeve të mbajtjes në internet.

Duke filluar me atë që merrni, sidoqoftë, HostPapa përpiqet të sigurojë një mostrim të gjithçkaje. cPanel nuk është i rezervuar në asnjë mënyrë, do të thotë të keni akses në skedarët e regjistrit të serverit tuaj, në përdorimin e thjeshtë të WebFTP, AWStats dhe instaluesin e aplikacionit Softaculous.

Përfshihet gjithashtu plani falas i Cloudflare. Siç mund ta lexoni në udhëzimin tonë Cloudflare, çdo faqe në internet mund të krijojë versionin falas të rrjetit të shpërndarjes së përmbajtjes, por fillestarët ka të ngjarë të humbasin në Hoopla DNS. Whatfarë janë udhëzuesit tanë të regjistrave DNS mund të ndihmojnë me këtë, por për ata që nuk dëshirojnë të vendosin serverë të personalizuar me emra – ose leximi – integrimi nga marrja do të funksionojë.

Së bashku me cPanel, ekziston një smorgasbord bonafide i karakteristikave të sigurisë, për të cilat do të flasim në seksionin “sigurisë” më poshtë. Kjo tha, megjithëse dikush mund të ketë prapa rrjete të tepërta dhe firewalls të aplikacionit në internet, HostPapa i mungon diçka kritike: rezervë ditor.

Për të qenë e qartë, ofrohen kopje rezervë të përditshme, por jo në plane. Nëse vendosni të mos hidheni në nivelin më të lartë të pritjes së përbashkët ose WordPress, kopjet rezervë do t’ju ekzekutojnë 40 dollarë shtesë në vit. Ky është një çmim i lartë për diçka që duhet të përfshihet falas.

Ndërtues i faqes në internet HostPapa

Një version falas i krijuesit të faqes në internet është i përfshirë me të gjitha planet. Shtë në rregull, por asgjë për të shkruar këtu. Ashtu si ndërtuesit tanë më të mirë të uebfaqes, gjërat thelbësore janë të pranishme për ndërtimin e një faqe në internet. Mund të shtoni tekst, fotografi dhe më shumë në një faqe dhe të lëvizni elementët përreth. Thënë kështu, HostPapa nuk e trajton atë me të njëjtën finesë si ndërtuesit tanë të preferuar.

hostpapa-rishikim-website-ndërtuesit

Me pak fjalë, krijuesi i faqes së internetit nuk duhet t’ju shesë në HostPapa. Wix renditet në krye të listës (lexoni rishikimin tonë Wix).

Përmbledhje e Karakteristikave të HostPapa

Logoja e hostPapawww.hostpapa.com

Fillon nga 299 $ çdo muaj Plane

Llojet e serverit

Ndarja e përbashkët

VPS Hosting

Menaxhuar WordPress

Rezervimi në re

Përkushtuar Hosting

Reseller Hosting

Usablity

Qasja në FTP

Qasja në SSH

cPanel

Qasja në rrënjë

Rezervime ditore
i paguar

Ndërtues i faqes në internet

Sherbime

SEO

marketing

Dizajnimi i faqes në internet

siguri

Privatësia e domenit

Kriptimi SSL

Heqja e malware

Zjarri i Aplikimit të Uebit

Autentifikimi me dy faktorë

Mbrojtja e DDoS

sFTP

mbështetje

Ndihmë me email

Mbështetje telefonike

Mbështetje e Bisedës Live

Tutorials

Forumi i përdoruesit

Njohuri baze

24/7 Mbështetje

Çmimeve

HostPapa nuk është i çmuar, por është e ngjashme me Bluehost sepse nuk do të jeni të sigurt se çfarë paguani deri sa të vijë koha për të kontrolluar (lexoni rishikimin tonë Bluehost). Planet e përbashkëta vijnë me zbritje shumëvjeçare, por ato janë në dispozicion vetëm për një vit ose më lart, duke e bërë çmimin përfundimtar të arka shumë më të lartë sesa do të sugjeronte faqja e produktit.

Planet e përbashkëta vijnë në një, dy ose tre vjet zgjatje, dhe si me shumë konkurrentë të HostPapa, çmimi mujor rritet pasi kohëzgjatja të bëhet më e shkurtër. Fatmirësisht, ju nuk ndëshkoheni që shkoni me një kohëzgjatje më të shkurtër përmes një niveli mujor tepër të çmuar siç jeni me Arvixe (lexoni rishikimin tonë të Arvixe), por niveli i promovimit mund të jetë i qëndrueshëm në të gjithë.

Shtë e qartë se kuvertë është bërë pirg në favor të HostPapa sepse çmimi gjithmonë duket se del më i lartë se sa do të sugjeronte faqja e produktit. That’sshtë e vërtetë për shumicën e hosteve në internet, por ne kemi parë ofruesit, të tilla si Hostinger dhe Hosting24, të përdorin norma promovuese shumëvjeçare me efekt të madh, kështu që nuk ka asnjë arsye që HostPapa nuk mund ta bëjë këtë, gjithashtu (lexoni rishikimin tonë të Hostinger dhe rishikimin e Hosting24 ).

Plus, çmimi është konfuz, i cili mund të jetë një recetë për katastrofë, siç e pamë në rishikimin tonë të LunarPages. Për shembull, ka plane për krijimin e faqeve të internetit, por ju keni qasje në një version falas të krijuesit të faqes në internet me një pritje standarde të përbashkët. Planet e dyqaneve në internet përdorin gjithashtu ndërtuesin e faqes në internet, por ato kanë strukturën e tyre të çmimeve.

Ne preferojmë qasjen jo të pakuptimtë të 1&1 IONOS kur bëhet fjalë për çmimet. Siç mund ta lexoni në 1 tonë&1 rishikim IONOS, ju mund të azhurnoni çmimin në faqen e produktit bazuar në kohëzgjatjen tuaj, kështu që nuk ka asnjë surprizë në arkë. Ju nuk jeni në rregull të shtoni produkte në shërbimin tuaj.

Thënë kështu, HostPapa përfshin më shumë sesa shumica e pritësve të internetit me të njëjtin çmim. Plani më i lirë i përbashkët, për shembull, mbështet dy uebfaqe me 100 GB ruajtje të një gjendje të ngurtë. Shumica e hostëve në internet ofrojnë vetëm një domen të vetëm dhe rreth 50 GB ruajtje në planin më themelor të përbashkët.

Sa për të marrë një rimbursim, ju merrni 30 ditë për të ndryshuar mendimin tuaj me HostPapa nëse blini një plan shumë vjeçar. Anydo plan që ofron abonime mujore, siç është hosting i VPS, ju lejon vetëm 48 orë të ndryshoni mendim. Krahasuar me dritaren e rimbursimit të 90 ditëve të një Portokalli të Vogël, HostPapa nuk është mbresëlënës (lexoni një përmbledhje të vogël për Portokallin).

Lehtësinë e përdorimit

Fillimi me HostPapa është më i vështirë sesa duhet të jetë. Uebsajti nuk daton si FatCow (lexoni rishikimin tonë të FatCow), por ka shumë produkte në një hapësirë ​​shumë të vogël. Ai vuan një fat të ngjashëm me GoDaddy në atë që secilit shërbim i jepet pesha e barabartë në menunë e sipërme, gjë që bën që të gjeni paketën që dëshironi më shumë sesa është e nevojshme (lexoni rishikimin tonë të GoDaddy).

Pavarësisht, pasi të gjeni paketën që dëshironi, procesi i arkëtimit është i qetë. Faqja e ndritshme, e gjallë e arka e HostPapa është e lehtë për tu kontrolluar, por do të dëshironi t’i kushtoni vëmendje shtesave të zgjedhura në arkë. Kur blini paketën më të lirë të përbashkët, Siguria e faqes në internet të Mbrojtjes së Mbrojtjes dhe rezervave të automatizuara të përditshme u zgjodhën paraprakisht.

hostpapa-rishikim-checkout

Procesi i arkëtimit përbëhet nga tre hapa, gjë që është shumë më pak e bezdisshme sesa hapat në dukje të pafund në Namecheap (lexoni rishikimin tonë të Namecheap). Do t’ju kërkohet të futni një domen të ri ose një pikë që zotëroni dhe më pas të shkruani mënyrën tuaj të informacionit personal dhe mënyrën e pagesës.

Vlen të përmendet se procesi i arka do të ndryshojë në varësi të planit që ju zgjidhni.

Ne kemi blerë host të përbashkët për testimin tonë, kështu që përvoja jonë është e bazuar në atë, por ne e kaluam procesin sikur të ishim duke blerë një plan VPS. Faqja e arkë është shumë më e datuar, por prapëseprapë po aq e drejtpërdrejtë, dhe si kontrolli me një pritje të përbashkët, do të duhet të jeni vigjilent për të zgjedhur shtesat që nuk dëshironi.

Pas përpunimit të pagesës tuaj, HostPapa ju thotë të uleni fort. Oyshtë bezdisëse, ju jeni drejtuar përsëri në faqen kryesore ndërsa prisni një seri email-e të mirëseardhura për të siguruar letrat kredenciale të llogarisë tuaj. Për më tepër, ato email nuk arrijnë menjëherë.

Paneli i HostPapa

Zona e klientit HostPapa është konfuz. Ekrani fillestar i pultit tuaj tregon faturat tuaja për shkak të biletave të fundit, por shumica e faqes është e dedikuar për të ofruar regjistrime të reja domain. Nuk ka një seksion për domenet ose shërbimet që keni aktualisht në faqen kryesore të panelit.

hostpapa-rishikim-pult

Ju mund të hyni në shërbimet tuaja përmes menysë së lartë, e cila është konfuze në vetvete. Ekzistojnë tre skedarë që mund të përdoren për të menaxhuar faqen tuaj të internetit: “cPanel ime”, “shërbimet e mia” dhe “faqja ime në internet”. Rezulton se skeda e shërbimeve tregon vetëm atë që keni blerë dhe skeda e faqes së internetit i referohet ndërtuesit të faqes në internet.

E vetmja skedë që i referohet menaxhimit të faqes suaj të internetit është skeda cPanel. Në përgjithësi, sistemi nuk është i keq, por është joefikas. Në vend se të plotësonte faqen fillestare të zonës së klientit me një reklamë për blerjen e më shumë fushave, HostPapa mund ta shfrytëzonte atë hapësirë ​​për ta bërë më të lehtë për të parë dhe menaxhuar shërbimet tuaja.

Në vend të kësaj, zona e klientit ndjehet e shpërndarë dhe e tepërt. Shërbimet dhe skedat e faturimit, për shembull, ofrojnë kryesisht të njëjtin informacion, ndërsa skeda e faqes në internet është e parëndësishme për këdo që nuk e përdor ndërtuesin e faqes në internet. Ju mund ta shihni procesin e mendimit pas pultit, por rezultati përfundimtar nuk është ideal.

HostPapa cPanel

Hiri i kursyer i miqësisë me përdoruesit është cPanel, i cili, siç mund ta lexoni në web hosting-in tonë më të mirë me udhëzues cPanel, është mënyra jonë e preferuar për të menaxhuar web hosting. Thënë kjo, është në një dritare brenda pultit, i cili zbut ndërfaqen në një mënyrë të vështirë. Për shembull, informacioni i dobishëm i serverit që zakonisht mbledh anën e djathtë të cPanel është mbërthyer në fund.

hostpapa-rishikim-cPanel

Megjithëse, në thelb, është i njëjti cPanel, përvoja është e ndryshme. Lëvizja lart e poshtë në një dritare të ngushtë nuk është ajo që cPanel ka të bëjë, kështu që përvoja bie. Të gjitha opsionet janë atje – ju keni qasje në menaxherin e skedarëve, instaluesin e aplikacioneve Softaculous dhe më shumë – por shtimi i tyre në një dritare të vogël nuk është më e mira.

Llojet e strehimit

Siç u përmend, faqja e internetit e HostPapa nuk është më e lehta për tu arritur. Kjo sepse ofron një listë të gjatë shërbimesh. Pavarësisht se duket se ka shumë lloje të pritjes, ai ofron vetëm dy: të përbashkëta dhe VPS. Edhe pse, ekzistojnë plane të shumta nën secilin lloj të hostimit, i cili ju lejon të përshtatni paketën tuaj të hostimit për platformën që po përdorni.

Nëse jeni kurioz për atë që do të thotë ndarja ose pritja VPS, lexoni përmbledhjen e llojeve tona të pritjes.

Planet e përbashkëta, të cilat thjesht quhen “mbajtje në internet”, vijnë në tre nivele. Dallimet midis niveleve janë të shumta, shumë si A2 Hosting (lexoni rishikimin tonë të Hosting A2), kështu që ju rekomandojmë të shikoni krahasimin e gjerë të HostPapa për detajet. Me pak fjalë, nivelet më të larta kanë më shumë karakteristika dhe performancë më të mirë.

Ekzistojnë gjithashtu plane ndërtuese të faqes në internet. Nëse keni kapërcyer përpara, shihni seksionin “tipare” për mendimet tona tek krijuesi i faqes në internet. Përfshihet falas me paketën tuaj të përbashkët të pritjes, por nëse doni të përfitoni plotësisht nga krijuesi i faqes në internet, do të duhet të rifreskoni në një nga katër nivelet e krijuesit të faqes në internet të HostPapa. Në mënyrë të ngjashme, ekzistojnë katër nivele për dyqanet në internet.

WordPress HostPapa

HostPapa ofron plane të WordPress, të cilat janë thjesht plane më të shtrenjta të përbashkëta me veçoritë e WordPress. Ne nuk jemi kundër ofrimit të WordPress në atë mënyrë – lexoni rishikimin tonë të InMotion Hosting për të mësuar në lidhje me një ofrues që e bën mirë – por nuk është ideal.

WordPress është fleksibël, por në përgjithësi, faqet e internetit të ndërtuara mbi të duan të mbledhin sa më shumë sy (sa më shumë që të jetë e mundur (lexoni udhëzimin e fillestarit tonë për të përdorur WordPress për të parë faqet e internetit të njohura që përdorin sistemin e menaxhimit të përmbajtjes). Integrimi i Jetpack dhe azhurnimet automatike të WordPress janë të këndshme, por struktura e përbashkët që përdor HostPapa përdor e bën të vështirë për shkallëzimin e faqeve në internet.

Përkundrazi, ne na pëlqen mbajtja e cloud për WordPress, dhe disa hostë në internet, të tilla si MDDHosting dhe Kinsta, specializohen vetëm në atë (lexoni rishikimin tonë për MDDHosting dhe rishikimin Kinsta). Pritja në cloud është e zakonshme në mesin e pritjes më të mirë në ueb për zgjedhjet e WordPress sepse ofron fleksibilitet, tepricë dhe siguri në mënyrat që pritja tradicionale nuk mund.

HostPapa VPS

Nëse po kërkoni më shumë lëng për uebfaqen tuaj të WordPress ose ndonjë faqe në internet, planet e VPS përshtaten me faturën. HostPapa ofron pesë nivele të hostimit VPS që menaxhohen ekskluzivisht. Nëse jeni duke kërkuar për një host të pa menaxhuar VPS, A2 Hosting është një nga disa hostet që e ofron atë.

Mimi nëpër nivele është i lartë, por kështu janë tiparet dhe specifikimet. Plus, megjithëse i menaxhuar, HostPapa ofron qasje rrënjësore në VPS që po përdorni, do të thotë se mund të instaloni cilindo aplikacione që dëshironi në të. Për shkak të kësaj, ju mund të rishitni llogarinë tuaj VPS nëse dëshironi, por HostPapa gjithashtu ofron plane të dedikuara të shitësit.

shpejtësi & uptime

Ne testojmë shpejtësinë e faqes së internetit duke përdorur Testin e Shpejtësisë së Pingdom dhe Ndikimin e Load. Këto mjete na lejojnë të testojmë përvojën për një përdorues të vetëm, si dhe mënyrën se si uebfaqja do të performojë nën ngarkesë. Testimi ynë është bërë me një version të zbrazët të WordPress në planin më të lirë. Në atë mënyrë, ne mund të zvogëlojmë variablat e përfshira në kohën e ngarkimit të faqes në internet.

Plus, ne nuk bëjmë asgjë në sit jashtë instalimit të WordPress. Nëse caching ose compression po vazhdon, host-i në internet e ka shtuar atë, jo ne. Këto janë hapa që duhet të ndërmarrë çdo faqe në internet. Ju mund të mësoni se si të zbatoni caching dhe compression në faqen tuaj në mënyrën se si të përmirësoni udhëzuesin e kohës së ngarkimit të faqes në internet.

Testi i Shpejtësisë së Pingdom u kthye më pak se rezultatet ideale. Uebfaqja jonë shënoi një 90 nga 100, e cila, megjithëse duket mirë, nuk është e shkëlqyeshme. Mos harroni se faqja jonë e internetit e provave nuk ka asgjë në të, kështu që ndryshimet e vogla në rezultate bëjnë një ndryshim. Në këtë rast, ekziston një mungesë e mbajtjes së caching, e cila është e rëndësishme për përmirësimin e kohës së ngarkesës së faqeve të internetit.

hostpapa-rishikim-speed-test

Në mënyrë të ngjashme, testi ynë Load Impact dha rezultate zhgënjyese. Ne dërguam 50 përdorues në server gjatë pesë minutave, duke matur kohën e përgjigjes dhe numrin e kërkesave të plotësuara për secilën. Rreth një e katërta e kërkesave tona HTTP u takuan me gabime, duke sugjeruar që serveri është në kufirin e tij të performancës.

hostpapa-rishikim-load-ndikim

Pavarësisht, plani juaj mbështetet nga një garanci prej 99.9 përqind, për llojin e kohës. HostPapa pretendon se ofron një në faqen e saj “pse HostPapa”, por thotë se i referohet kushteve të shërbimit për detaje. Ne nuk bëmë dhe nuk gjetëm asgjë. Nuk përmendet një garanci në kohë ose marrëveshje e nivelit të shërbimit në kushtet e shërbimit, e cila është aq e mirë sa të mos kesh garanci në kohë.

siguri

HostPapa ka një seksion të dedikuar “sigurisë” në faqen e tij të internetit, por nuk do të keni nevojë ta vizitoni atë nëse po drejtoni një faqe interneti themelore. Tri tiparet thelbësore të sigurisë që ne kërkojmë janë të pranishme në planet, me një gamë të fortë të azhurnimeve të paguara nëse doni të vulosni kapakët.

Ka shumë gjëra që nuk do të shihni, sidoqoftë. Shfrytëzuesit e serverëve Apache që përdor HostPapa janë të siguruar me zjarrin e aplikacionit në internet të ModSecurance, zbulimin brut të forcës, parandalimin e sulmit të mohimit të shërbimit dhe skanimin e Patchman. Plus, të dhënat tuaja ruhen në një konfigurim RAID-10 (lexoni se çfarë është udhëzuesi RAID) dhe transferohet në transportuesit e tepërt.

Fatkeqësisht, kopjet rezervë të automatizuara nuk janë përfshirë në të gjitha planet. Vetëm planet e nivelit më të lartë të biznesit Pro vijnë me 1 GB hapësirë ​​për rezervë automatik, ditor. Ju mund të merrni kopje rezervë me dorë – lexoni se si të kopjoni udhëzuesin WordPress për të mësuar se si – por do të duhet të përmirësoni për ta bërë atë të ndodhë automatikisht.

Përndryshe, ju mund të shtoni kopje rezervë ditore në një nga planet e nivelit të ulët. SiteLock, i cili zbulon dhe heq malware nga faqja juaj e internetit, dhe Power Protection, i cili bën kryesisht të njëjtën gjë ndërsa duke përfshirë veçori të tilla si një CDN dhe ndihmë për heqjen e malware, janë gjithashtu të disponueshme.

SSL pa pagesë HostPapa

Megjithëse ne do të donim të shihnim kopje rezervë të përditshme nëpër plane, të paktën HostPapa përfshin një çertifikatë falas SSL për të gjithë. Certificateshtë një certificateertifikatë Encrypt e Let-it, do të thotë se nuk është mirë nëse mbledhni pagesa ose shumë informacione personale në faqen tuaj të internetit, por do t’ju tërheqë paralajmërimet e tmerrshme të shfletuesit.

Në thelb, çertifikata SSL do t’i tregojë shfletuesit që viziton faqen tuaj se mund t’ju besohet, gjë që do ta nxisë atë të hapë një lidhje të koduar midis faqes tuaj të internetit dhe përdoruesit (për të cilën mund të mësoni më shumë në udhëzimin tonë SSL vs TLS).

Certifikata e përfshirë me planin tuaj do të shifrojë të dhënat, por nuk është e përshtatshme për aplikime të nivelit të lartë. Fatmirësisht, disa plane të nivelit të lartë ofrojnë një çertifikatë premium Wildcard, duke përfshirë planin e përbashkët të Business Pro.

intimitet

Shumica e hostëve të uebit nuk pranojnë privatësinë tuaj, veçanërisht ato në pronësi të Endurance International Group (lexoni rishikimin tonë të HostGator për të parë një shembull). Fatmirësisht, HostPapa është më shumë si DreamHost sesa HostGator për privatësi. Siç mund ta shihni në rishikimin tonë të DreamHost, privatësia nuk është shqetësim për shumë hostë në internet, por ju mund të qëndroni të thjeshtë në disa raste, siç është me HostPapa.

Thënë kështu, HostPapa nuk është aq i shqetësuar sa DreamHost është kur bëhet fjalë për privatësinë e domain. Kjo veçori ju lejon të fshehni informacionin personal me të cilin regjistroheni një domen sepse është një objektiv kryesor për mbledhjen e të dhënave dhe spam. Vetëm niveli i lartë i pritjes së përbashkët e ofron falas. Nëse dëshironi diku tjetër, do t’ju ekzekutojë 10 dollarë në vit.

Pagesa për privatësinë e domain nuk është ideale sepse duhet të përfshihet kur regjistroni një domen. Në fund të fundit, ne kemi parë hoste të tilla si DreamHost, Midphase dhe WestHost e përfshijnë atë falas brenda planeve (lexoni rishikimin tonë të Midfazës dhe rishikimin e WestHost).

Edhe pse, kjo është një shqetësim i vogël kur pjesa tjetër e intimitetit të HostPapa është e shkëlqyeshme. Politika e privatësisë i jep HostPapa të drejtën për të mbledhur informacionin tuaj të faturimit, adresën IP, llojin e shfletuesit, kohët e hyrjes dhe më shumë, dhe megjithëse do të shkaktonim një bujë nëse ky do të ishte një nga vlerësimet tona VPN, kjo është e zakonshme për shumicën e pritësve të internetit.

Ajo që është më e rëndësishme është se si përdoret ai informacion. HostPapa ndan informacione vetëm me palët e treta nëse ata po ofrojnë një shërbim për ju. Plus, ajo kufizon fushën e të dhënave të transferuara, do të thotë se pala e tretë nuk mund t’i përdorë, t’i mbajë ose t’i ndajë ato të dhëna me këdo më tej.

Në kundërshtim me privatësinë në, të themi, Site5, vlera është e qartë (lexoni rishikimin tonë të Site5). HostPapa ka një respekt të qartë për privatësinë tuaj, dhe megjithëse nuk do t’ju mbajë jashtë rekordit, disa hostë në internet do të.

mbështetje

HostPapa ju lejon të kontaktoni ekipin mbështetës në çfarëdo mënyre që dëshironi. Biseda e drejtpërdrejtë, posta elektronike dhe mbështetja telefonike janë në dispozicion, siç duhet të pritet nga çdo host në internet, por gjithashtu mund të kontaktoni përmes faksit ose postës së mirë të kërmijve, megjithëse nuk jemi të sigurt se dikush do ta dëshirojë. Edhe kështu, opsionet janë atje, gjë që është e mjaftueshme për ne.

Qendra e kujdesit ndaj klientit siguron shumë informacione për përdorimin e shërbimit, megjithëse. Aty mund të kontrolloni statusin e rrjetit, të shfletoni listën e mësimeve video, të filloni bisedën live dhe të kërkoni bazën e njohurive.

hostpapa-rishikim-klient-kujdes-Center

Sa i përket përdorimit të këtyre mjeteve, mësimet video janë të dobishme, por të datuara. Megjithatë, ka shumë prej tyre, të cilat rrallë i shohim nga hostet në internet. Po kështu, ka një ton artikujsh të njohurive. HostPapa ka mbi 2,000 artikuj mbështetës për të shfletuar, duke përfshirë gjithçka, nga vendosja e llogarisë tuaj deri te përdorimi i aplikacioneve specifike.

Plus, artikujt janë të detajuar, pavarësisht faktit se ka kaq shumë. Në shumicën e rasteve, ne zbulojmë se bazat e mëdha të njohurive çojnë në mungesë të cilësisë në artikuj, gjë që, për fat të mirë, nuk është rasti këtu.

Nëse akoma keni nevojë për ndihmë, mund të akordoni në uebfaqen javore të HostPapa ose të caktoni një telefonatë 30-minutëshe me një përgjigje mbështetëse. Se seanca një-për-një është falas për çdo klient HostPapa, pa marrë parasysh nivelin e aftësive tuaja. Nëse keni nevojë për thirrje shtesë, ato janë vetëm 40 dollarë pop.

Aktgjykimi

Clunky, i datuar dhe në dukje i gabuar, HostPapa mund të bënte shumë më mirë. Eshtrat e një hosti të shkëlqyeshëm janë atje, me një sistem të shkëlqyeshëm mbështetës, oferta planesh bujare dhe një politikë të mirë për privatësinë. Sidoqoftë, paneli i kontrollit i ngathët, informacioni i mospërputhshëm i faqes në internet dhe shpejtësia e ngadaltë lënë shumë për të dëshiruar.

Nëse HostPapa ishte më i lirë, do të ishte një punë në shtëpi, por duke marrë parasysh që do t’ju ekzekutojë po aq sa hostet kryesorë të uebit, standardi është i ndryshëm.

Whatfarë mendoni për HostPapa? A planifikoni ta provoni? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map