SMB Backup Mega-Battle: CloudBerry Backup vs Acronis Backup 12 vs StorageCraft ShadowProtect SPX vs Macrium Reflect 7

Nezálohování vašich obchodních údajů v dnešní ekonomice založené na údajích je jako hrát ruskou ruletu se dvěma náboji navíc. Je to jen otázka času, než se věci začnou kerplooey.


Dobrou zprávou je, že pro malé a střední podniky existuje spousta zajímavých možností zálohování, od jednoduchých, ale efektivních nástrojů po sofistikovanější software schopný přizpůsobit kritická produkční prostředí. Ve skutečnosti existuje tolik možností, že i když jste zkušeným IT administrátorem, jejich třídění může být velkým problémem.

Jak se můžeme rozhodnout, která je nejlepší zde na Cloudwards.net? Jednoduchý. Děláme je bojovat za naši náklonnost.

Během této kontroly se podíváme na čtyři nejlepší řešení zálohování postavená pro výkonné uživatele: CloudBerry Backup, Acronis Backup 12, StorageCraft ShadowProtect SPX a Macrium Reflect 7. Vstupují čtyři zálohovací řešení, jedno zálohovací řešení.

Upozornění Spoiler: Jediné, co zbývá, je CloudBerry Backup. A nejedná se o zvlášť spravedlivý boj. Pro rychlý přehled se podívejte na naše video níže.

Bitva: CloudBerry Backup vs Acronis Backup 12 vs StorageCraft ShadowProtect SPX vs Macrium Reflect 7

Všechna čtyři vybraná řešení jsou schopna podporovat podnikové klienty. Mohou je však používat i malé a střední podniky a dokonce i sólo vývojáři. Nemyslete si tedy, že musíte mít spuštěno oddělení IT Fortune 500, abyste je mohli vyzkoušet.

Abychom si udrželi pořádek, rozdělili jsme naši analýzu do čtyř samostatných kol: náklady, funkce zálohování, zabezpečení a podpora. Po každém kole probereme výsledky a vybereme vítěze kola. Na konci článku se podíváme na výsledky a korunujeme krále.

První kolo: Náklady

Pokud provozujete IT oddělení, je pravděpodobné, že slyšíte příliš mnoho o důležitosti kontroly režie. Rozhodli jsme se tedy začít věci s pohledem na spodním řádku.

CloudBerry Backup

CloudBerry Backup lze použít k zálohování stolních počítačů Windows, Mac a Linux, plus Windows Server, SQL Server a Exchange. Můžete si zakoupit samostatné moduly schopné zálohovat kteroukoli z těchto platforem nebo si můžete zakoupit edici CloudBerry Backup Ultimate, která zahrnuje všechny.

PlánPopisCeloživotní licence
Windows DesktopZálohování souborů pro Windows.29,99 $
MacZálohování souborů pro Mac.29,99 $
LinuxZálohování souborů pro Linux.29,99 $
Windows ServerZálohování založené na souborech a obrázcích pro stolní počítače a Windows Server.11,99 $
SQL ServerZálohování založené na souborech a obrázcích pro Windows Server a SQL Server.149,99 $
VýměnaZálohování založené na souborech a obrazech pro Exchange.229,99 $
UltimátniZálohování založené na souborech a obrázcích pro Windows Server, SQL Server a Exchange.299,99 $

Pokud chcete software vyzkoušet před jeho zakoupením, CloudBerry Backup nabízí 15denní bezplatnou zkušební verzi. Stolní software má také freewarovou verzi pro osobní použití. Tato verze však nemá některé pokročilé funkce, jako je komprese a šifrování na straně klienta, což může zpomalit zálohování a snížit jeho bezpečnost..

Jakákoli licence na software CloudBerry je sice po celý život dobrá, ale zároveň ji lze použít pouze na jednom počítači. Pokud chcete převést licenci mezi dvěma počítači, můžete tak učinit uvolněním licence v rámci samotného softwaru nebo přímým kontaktováním CloudBerry Lab.

CloudBerry Lab neběží své vlastní servery cloudového úložiště, přestože podporuje místní zálohování. To znamená, že budete také muset najít a zaplatit za úložiště, pokud chcete do plánu zálohování pracovat vzdálenou zálohu. Ačkoli od mnoha dodavatelů můžete získat malé množství volného místa, obvykle nebude stačit k zálohování všech vašich dat.

I když to znamená, že máte s CloudBerry Backup přidané a nepřetržité výdaje, to platí téměř o jakékoli záložní službě. Krása CloudBerry Backup spočívá v tom, že může být integrován s více než 20 různými službami cloudového úložiště, jako jsou Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud a mnoho dalších.

Výhodou tohoto modelu je, že můžete nakupovat za nejlepší kombinaci výkonu a hodnoty pro vaše potřeby. Dalším plusem je, že budete platit nejnižší rychlost úložiště bez jakéhokoli označení dodavatele a také vám poskytne flexibilitu při změně dodavatele kdykoli budete chtít.

Možnosti jsou příliš široké na to, aby se daly úplně prozkoumat, ale zde je zjednodušený pohled na několik běžných možností a to, co za úložiště zaplatíte průměrně.

MultiregionálníRegionálníStudené úložiště
Blankyt0,0458 $0,0208 $0,0152 $
Amazon S3N / A0,023 $0,004 $
Google Cloud0,026 $0,020 $0,007 $
Backblaze B2N / A0,005 $N / A

Náklady ve výše uvedených příkladech jsou za GB za měsíc. Takže pro 1 TB zálohy byste se u Azure, S3 a Google Cloud podívali na regionální úložiště kolem 20 $. BackBlaze B2 by stála kolem 5 $ měsíčně.

To je ale velmi zjednodušený pohled na tvorbu cen. S Azure a S3 získáte mírnou slevu, tím více skladujete. Každá z těchto služeb má navíc poplatky za používání datových transakcí.

Pro lepší představu o těchto čtyřech službách, pokud jde o náklady, mohou pomoci naše Azure vs Amazon S3 vs. Google Cloud vs Backblaze B2..

Záloha Acronis 12

Stejně jako CloudBerry má Acronis samostatné softwarové balíčky pro různé operační systémy. Licence platí také pro jeden počítač a lze je převádět. Jsou však mnohem dražší.

Pracovní staniceWindows serverVirtuální hostitel
Jednoletá licence69 dolarů499 $599 $
Trvalé povolení89 $999 $1 199 $
Podporované operační systémyWindows PC, MacWindows Server, Linux Server, Exchange, SQL Server, Active DirectoryVMware vSphere, Microsoft Hyper-V

Na rozdíl od CloudBerry Backup Acronis provozuje svá vlastní datová střediska cloudového úložiště. S vaší licencí však není zahrnut žádný cloudový úložný prostor; stále budete muset platit měsíční náklady na skladování.

Úložný prostorRoční předplatnéDvouleté předplatnéTříleté předplatné
250 GB24,92 $ / měsíc20,79 $ / měsíc18,03 $ / měsíc
500 GB41,58 $ / měsíc33,29 $ / měsíc29,14 $ / měsíc
1 TB74,92 $ / měsíc58,29 $ / měsíc52,75 $ / měsíc
2TB145,75 $ / měsíc116,63 $ / měsíc102,75 $ / měsíc
5 TB358,25 $ / měsíc279,13 $ / měsíc249,97 $ / měsíc

Hodnota zde není téměř to, co získáte s přístupem CloudBerry Backup. Spíše než platit 20 $ měsíčně za 1 TB úložiště s Amazon S3 nebo 5 $ s Backblaze, musíte zaplatit 74,92 $ za Acronis Cloud Storage.

Možná důležitější je, že se službou jako Amazon S3 platíte pouze za to, co používáte. S cloudovým úložištěm Acronis musíte zaplatit za celý kbelík dopředu a za nevyužitý prostor vám nebude vrácena žádná náhrada..

Musíte také platit 12 měsíců najednou. Můžete získat mírné slevy za zaplacení na 24 nebo 36 měsíců předem, ale pokud si nejste absolutně jistí, že se budete držet Acronis a použijete většinu toho, za co platíte, pravděpodobně to není chytrá hra.

StorageCraft ShadowProtect SPX

ShadowProtect SPX si můžete koupit od prodejce nebo přímo přes StorageCraft. I když prostřednictvím distributora můžete obecně získat lepší cenu, doporučujeme zakoupit pouze od společnosti StorageCraft. Jednání s prostředníky představuje další problémy, kterým by se uživatelé obchodu mohli chtít vyhnout.

Zde jsou uvedeny přímé náklady na licenci StorageCraft pro ShadowProtect.

PlánCeloživotní licence
ShadowProtect SPX Windows Desktop100 $
ShadowProtect SPX Windows Server1 095 $
ShadowProtect SPX Linux Server1 095 $
Virtuální server ShadowProtect SPX Windows395 $
ShadowProtect SPX Small Business549 $

Výše uvedená tabulka platí pro ShadowProtect SPX. Pokud nakupujete, uvidíte, že se ShadowProtect v5 stále prodává. SPX je v podstatě v6 a s čím byste chtěli jít, protože v5 již není aktualizován.

ShadowProtect nepřichází s cloudovým úložištěm. Rovněž se nedá snadno integrovat do cloudového úložiště, jako je CloudBerry Backup. Není to možné, ale je to nejlepší pro zálohování do externího místního úložiště.

Bez ohledu na to, s čím půjdete, budete muset tyto dodatečné náklady na úložiště zvážit v horní části softwarové licence.

Macrium Reflect 7

Stejně jako u těchto tří možností, Macrium prodává licence Reflect 7 pro zálohování stolního počítače i serveru. Licence jsou pro každý počítač, dobré pro život a přenosné.

PlánPopisCeloživotní licence
Domácí ediceZálohování zákazníků pro Windows PC70 $
Reflect WorkstationObchodní záloha pro Windows PC75 $
Reflect ServerZálohování pro Windows Server275 $
Reflect Server PlusZálohování pro Exchange a SQL Server599 $

Macrium v ​​současné době nepodporuje operační systémy Mac a Linux.

Můžete vyzkoušet software jako my s 30denní zkušební verzí, i když obnovení souborů není u zkušební verze možné.

Stejně jako v případě StorageCraft provozuje Macrium vlastní síť cloudových úložišť a nehraje se dobře s jinými řešeními cloudových úložišť, jako jsou S3 a Azure. Budete tedy muset vyřešit své řešení úložiště samostatně a zohlednit to také v nákladech.

První myšlenky

Provedení srovnání nákladů s těmito čtyřmi službami je ztíženo skutečností, zatímco každá z nich má stejný základní cíl (záloha), každá z nich má velmi odlišný přístup. Zde se však znovu podíváme na základní náklady na software (celoživotní licence) pro stolní i serverový software:

Poskytovatelplocha počítačeServer
CloudBerry Backup30 $120 $
Záloha Acronis 1290 $1 000 $
ShadowProtect SPX100 $1 095 $
Macrium Reflect 775 $275 $

CloudBerry Backup je zdaleka nejlevnější možnost.

U některého ze čtyř dodavatelů musíte brát v úvahu také náklady na skladování. Pouze CloudBerry Backup poskytuje snadnou integraci s více dodavateli cloudových úložišť třetích stran. Díky tomu je snadno nejflexibilnějším a nákladově efektivním řešením – a také naším prvním vítězem.

Vítěz: CloudBerry Backup

Druhé kolo: Zálohování

Nyní, když máme představu o platformách a nákladech na každou službu, zaměřme svou pozornost na možnosti. Prověříme uživatelské prostředí a postup, jak v tomto procesu vytvořit plán zálohování. Při hodnocení těchto nástrojů jsme prozkoumali balíčky softwaru pro počítače a vytvořili s nimi plány zálohování.

CloudBerry Backup

Zálohování CloudBerry lze použít k vytvoření zálohování souborů a obrázků vaší pracovní stanice nebo serveru.

Zálohy založené na obrázku jsou ideální pro zotavení po katastrofě. Pořízením úplného obrazu objemu dat můžete v případě havárie obnovit přesnou kopii systému na jiném počítači. Vynikající funkce zálohování CloudBerry Backup, které zahrnují obnovování holých kovů, ve skutečnosti jej umístily na první místo v seznamu nejlepších nástrojů pro zálohování obrázků (Acronis je vzdálená sekunda).

Provádění zálohování na základě obrázků však vyžaduje dražší software systému Windows Server. Pokud používáte CloudBerry Backup Desktop nebo freewarovou verzi, můžete zálohovat pouze soubory.

Kromě relativně malého škytání (většina uživatelů stolních počítačů potřebuje pouze zálohování souborů) je celková záloha zálohování s CloudBerry Backup vynikající. Používejte rozhraní plochy jen několik minut a je jasné, že CloudBerry tráví spoustu času přemýšlením o uživatelském prostředí.

Po spuštění vytvořte plán zálohování kliknutím na tlačítka „soubory“ (záloha založená na souboru) nebo „založená na obrázku“ v levém horním rohu. CloudBerry spustí průvodce, který vás provede celým procesem nastavení.

Během procesu budete požádáni o připojení CloudBerry Backup k účtu úložiště. To obvykle vyžaduje, abyste získali klíče z portálu vaší platformy úložiště. Většina služeb tak činí relativně jednoduchý proces.

CloudBerry Backup umožňuje nastavit zálohování na úrovni bloků, pokud chcete. Při zálohování na úrovni bloku se po počátečním zálohování souboru znovu odzálohují pouze ty části souborů, které byly změněny. To snižuje množství času potřebného na zálohování a množství úložného prostoru.

Další funkcí zálohování klíče je, že nástroj umožňuje zálohovat konkrétní složky a soubory nebo zálohovat podle typu souboru. Spíše než vybrat konkrétní typy souborů k zálohování, můžete dokonce vybrat konkrétní typy souborů, které nebudou zálohovány.

Zálohování typu souboru je skvělý způsob, jak zajistit, aby nedocházelo k přehlížení důležitých souborů. Nevýhodou je, že pro většinu to znamená využití trochu více úložného prostoru. CloudBerry Backup vám pomůže zmírnit tento dopad vyloučením konkrétních složek.

CloudBerry Backup vám umožní navrhnout si vlastní plán verzí. Verze znamená, že váš plán zálohování uchovává kopie změněných souborů. Přizpůsobené možnosti uchování zahrnují:

 • Nastavení počtu zachovaných verzí
 • Mazání verzí starších než určité datum
 • Mazání souborů, které byly lokálně odstraněny
 • Zpoždění očištění starších verzí o určitý počet dní

Klíčovou součástí každého dobrého nástroje pro zálohování je plánovač. CloudBerry Backup’s je stejně dobrý jako jakýkoli jiný, který jsme použili, aniž by byl příliš komplikovaný.

Při nastavování plánu v průvodci zálohováním si můžete vybrat z několika různých možností:

 • Bez plánu: všechny zálohy spusťte ručně
 • Konkrétní datum: spusťte jednu zálohu k určitému datu
 • Opakující se: spusťte zálohování denně, týdně nebo měsíčně
 • Real-time: spusťte nepřetržitou zálohu, abyste zajistili, že soubory budou vždy chráněny

CloudBerry můžete říct, aby zrušil zálohy, které běží déle, než je nastavená doba a při spuštění se objeví zmeškané zálohy.

CloudBerry Backup také podporuje zálohování oprávnění souborů NTFS, takže při obnovení nemusíte znovu použít nezbytná oprávnění pro soubor nebo složku.

Mezi další možnosti zálohování CloudBerry, které vám usnadní život, patří:

 • Pouze záložní soubory upravené před nebo po určitém datu
 • Omezte zálohování na soubory pod určitou velikostí
 • Před zálohováním komprimujte soubory, abyste zmenšili místo
 • Spusťte přizpůsobitelné příkazy před a po záloze
 • Dostávat upozornění na záložní e-mail (například při selhání)
 • Vytvářejte a posílejte zprávy po zálohování
 • Automaticky vytvářet diagnostické protokoly pro odstraňování problémů
 • Omezte množství využití zálohy šířky pásma
 • Omezte množství využití zálohy paměti
 • Změnit velikost nahraných souborů (5 MB na 5 GB)
 • Změňte, kolik zálohovacích vláken běží najednou
 • Změnit prioritu zálohování v porovnání s jinými procesy
 • Zabraňte spánku počítače při zálohování
 • Vytvořte spouštěcí zařízení USB pro obnovení holého kovu

Seznam je vyčerpávající a vynecháváme některé elegantní funkce. Koneckonců, máme nějaké další záložní nástroje, o kterých se dá mluvit.

Záloha Acronis 12

Program Acronis Backup 12 používá konzolu založenou na prohlížeči a nastavuje procesy zálohování namísto stolních. To znamená, že budete stále muset stáhnout a nainstalovat Acronis Backup 12.

Z pohledu uživatelského prostředí je proces zálohování jednodušší než u CloudBerry Backup. Je to však hlavně proto, že s Acronis máte méně možností. Jste omezeni na používání cloudového úložiště Acronis a zálohovací nástroj Acronis nemá téměř tolik funkcí, se kterými by si mohl zahrát.

Chcete-li vytvořit zálohu počítače, přihlaste se do webové konzole a klikněte na „Povolit zálohování“.

Z pravé strany prohlížeče se objeví podokno, takže můžete vytvořit plán zálohování.

V poli „co zálohovat“ můžete zvolit zálohování celé jednotky, určitých oddílů, konkrétních složek a souborů nebo stavu systému.

Pokud vyberete složky a soubory, můžete procházet svůj adresář podle struktury souborů. Pokud však máte malou obrazovku počítače, konzola může oříznout konec názvů souborů, což ztěžuje nalezení toho, co hledáte.

Oddálení pomocí prohlížeče problém nevyřeší. Lepší přístup by byl, kdyby program Backup 12 používal Průzkumník souborů operačního systému, jako většina ostatních aplikací.

Plánovač Acronis se snadno používá, ale je trochu skromný ohledně funkcí. Zálohy lze nastavit tak, aby se spouštěly každý den, v konkrétní dny, jednou za měsíc nebo každou hodinu.

Můžete jít buď s přírůstkovými nebo úplnými zálohami. Můžete se také rozhodnout provádět denní přírůstkové zálohy a úplné týdenní zálohy, což je pravděpodobně způsob, jak jít. Přáli bychom si však, aby zde byla více podrobností: CloudBerry Backup vám umožňuje přesně definovat, kdy a často se mají provádět úplné zálohy.

Můžete také nařídit Acronis Backup 12, aby zálohoval po určitý počet dní nebo ponechal určitý počet verzí.

Po vytvoření zálohy můžete nastavit následující možnosti:

 • Generování e-mailových oznámení
 • V případě chyb opakujte zálohu
 • Nastavte různé úrovně komprese souborů
 • Zálohujte nebo nezálohujte konkrétní typy souborů
 • Vytvořte příkazy před a po záloze

Mezi klíčové chybějící funkce patří neschopnost omezit šířku pásma a využití paměti, změnit velikost nahraných bloků souborů, změnit počet spuštěných vláken a nastavit prioritu zálohování.

StorageCraft ShadowProtect SPX

Zálohování pomocí ShadowProtect SPX začíná instalací nástroje pro stolní počítače. Když se přihlásíte, budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla, které mohou někteří uživatelé považovat za matoucí, protože StorageCraft vás nikdy nepožaduje, abyste si je nastavili.

Dobře, takže to mohlo tomuto recenzentovi zabrat příliš mnoho času a dobrý noční spánek, než přijde na tohle.

Ušetřím vám bolest: přihlašovací údaje uživatele jsou novou funkcí StorageCraft přidanou při aktualizaci z ShadowProtect 5 na ShadowProtect. Musíte zadat vaše přihlašovací údaje pro Windows, které budou fungovat, pokud budete mít oprávnění správce. Také vaše uživatelské jméno je ve skutečnosti e-mail spojený s vaším účtem Microsoft, spíše vaše uživatelské jméno pro Windows.

Docela jednoduché, že? Kromě toho je rozhraní ShadowProtect docela jednoduché. No, stejně jako chirurgie mozku.

Začněte vytvářet plán zálohování kliknutím na tlačítko „plus“ v levém horním rohu.

Otevře se podokno „nová úloha“. Vyberte název úlohy a nastavte cílovou složku. Cílovým místem může být lokální složka, externí jednotka nebo sdílená síťová složka.

ShadowProtect vám brání v zálohování na stejnou jednotku, kterou se pokoušíte zálohovat, což má smysl, ale to znamená, že budete muset udělat nějaké drotárství, pokud chcete zálohovat do složky synchronizace cloudu. V podstatě budete muset vytvořit samostatný oddíl a přesunout synchronizační složku do tohoto oddílu.

Bohužel vám StorageCraft neumožňuje rychle a snadno integrovat ShadowProtect s cloudovými službami, jako je CloudBerry Backup, což výrazně omezuje jeho přitažlivost.

StorageCraft má samostatnou službu Cloud Backup, která je zcela oddělená od SPX a integruje se do sady G Suite a Office 365. Tuto službu musíme ještě prozkoumat, protože je to stále poněkud nový produkt, který dosud není nijak zvlášť vyvinut..

Proč StorageCraft nevybral cestu, jen aby vám umožnil nahrát z ShadowProtect do cloudové služby,.

Až bude váš cíl zpracován, budete muset vybrat, co chcete zálohovat. StorageCraft vám ušetří problémy při rozhodování pouze tím, že vám umožní zálohovat celé svazky, což znamená, že nemůžete provádět zálohování souborů.

Jakmile provedete výběr, klikněte na záložku „naplánovat“ a naplánujte, kdy bude zálohování spuštěno. Zde jsou možnosti mnohem lepší. Můžete spustit nepřetržitou zálohu, přírůstkovou zálohu, úplnou zálohu nebo kombinaci těchto tří. K dispozici je také možnost spustit úplnou manuální zálohu.

Upřednostňujeme smíšený přístup, protože poskytuje nejlepší úroveň ochrany.

Plán zálohování si můžete naplánovat, jak chcete. To zahrnuje nastavení denních, týdenních nebo měsíčních záloh a omezení nepřetržitých záloh na určité hodiny dne.

Můžete říci ShadowProtect, aby před zálohováním komprimoval soubory, čímž se také zmenší úložný prostor.

Karta Upřesnit umožňuje nastavit další možnosti, jako například:

 • K zálohování byla použita šířka pásma škrticí klapky
 • Vytvářejte skripty před a po skončení úlohy
 • Rozdělte obrázky na menší svazky
 • Zachovat předchozí verze obrázků
 • Mějte úplné zálohy a odstraňte přírůstkové

Seznam funkcí, který nabízí ShadowProtect, je celkově v pořádku, přestože nelze provádět zálohování na základě souborů. Bez lepší integrace do cloudu však, pokud hledáte nástroj pro místní zálohování, je jeho užitečnost omezená.

Macrium Reflect 7

Reflect 7 umožňuje provádět zálohování založené na souborech a obrázcích z jeho desktopového nástroje. I když to není tak atraktivní jako rozhraní CloudBerry Backup a Acronis Backup 12 (je to boxy, pixelované a používá více velikostí písma), představuje mnohem lepší uživatelské prostředí než ShadowProtect.

Zálohování na základě souborů umožňuje označit určité složky pro zálohování, ale soubory nelze označit. Můžete se však rozhodnout zálohovat konkrétní typy souborů, nebo vyloučit konkrétní typy souborů, pokud se rozhodnete zálohovat všechny soubory.

Macrium nemá vlastní službu cloudového úložiště. Tento nástroj také neumožňuje integraci s pokročilými možnostmi cloudového úložiště, jako je Amazon S3. Pokud jde o možnosti zálohování, máte omezené možnosti, co můžete dělat.

Během procesu vytváření zálohy budete vyzváni k výběru cílové složky pro zálohy. Může to být lokální složka nebo externí umístění jednotky.

Pokud opravdu chcete zálohovat do cloudového úložiště, můžete také zvolit umístění synchronizované složky. Pokud tak učiníte, umožní vám posunout svůj obsah do řešení cloudového úložiště, ať už je to Dropbox, OneDrive, Sync.com nebo jiná služba, která vytváří synchronizační složku (Amazon S3, Azure a Google Cloud ne).

Tento proces jsme otestovali odesláním některých souborů do aplikace Microsoft OneDrive a nezaznamenali jsme žádné potíže. Tento přístup se však ve srovnání s náročnějšími integračními schopnostmi CloudBerry Backup cítí velmi nemotorně.

Jedna pěkná věc na Macrium je, že dokáže provádět úplné, diferenciální a přírůstkové zálohování vašich souborů a můžete mu říci, aby udržoval tolik verzí každého, kolik chcete..

Plné zálohy jsou standardně nastaveny na jednou za měsíc, rozdílné jednou za týden a přírůstkové denně. Reflect 7 vám však umožňuje naplánovat zálohování tak, jak chcete.

Mezi další funkce patří:

 • Před odesláním na zálohu komprimujte soubory
 • Zálohování škrticí klapky snižuje dopad na systémové prostředky
 • Klonování pevného disku na jinou jednotku
 • Vytvořte spouštěcí jednotku USB pro obnovení strojů bez zavádění systému

Round Two Myšlenky

Pokud si chcete zachovat starou školu, Reflect 7 je pro vás nástroj. Odvede dobrou práci s lokálním zálohováním a představuje celkově příjemné uživatelské prostředí ve srovnání s ShadowProtect.

Skutečností je však to, že omezení obou služeb způsobují, že se dva závodí na dvou koňských dostizích.

CloudBerry Backup i Acronis Backup 12 nabízejí vynikající uživatelský zážitek. Uživatelé, kteří chtějí rychle začít fungovat, se mohou cítit upozorněni na to, že Acronis má vlastní platformu cloudového úložiště, takže nemusíte nakupovat..

Pro ty, kteří dávají přednost škálovatelnosti a výběru, však bude CloudBerry Backup považován za mnohem lepší produkt. CloudBerry Backup má navíc více funkcí, které omezují dopad vašich zálohovacích procesů na zdroje.

Vítěz druhého kola: CloudBerry Backup

Kolo třetí: Zabezpečení

Dále prozkoumáme možnosti šifrování. Šifrování vám umožní zašifrovat data před jejich odesláním do místního nebo vzdáleného úložiště. Obzvláště důležité je cloudové úložiště. Zatímco většina cloudových úložišť ukládá data v ztvrdlých datových centrech postavených tak, aby vydržely porušení, kyberkriminalita roste.

CloudBerry Backup

CloudBerry Backup může váš obsah před odesláním do cloudu nebo místního úložiště šifrovat. Můžete si vybrat mezi AES-128, AES-192 a AES-256. To se hodí zejména pro párování s cloudovými službami, které vás nešifrují, jako je Backblaze B2.

Takové šifrování na straně klienta znamená, že se nemusíte spoléhat na službu cloudového úložiště, aby byl váš obsah v bezpečí. Ovládáte svůj šifrovací klíč a služba nikdy neví, co to je.

Pokud služba cloudového úložiště nabízí šifrování na straně serveru, můžete tyto možnosti nakonfigurovat také pomocí průvodce plánem zálohování. Většina dobrých řešení cloudového úložiště pro podniky také používá AES. To zahrnuje Amazon S3, Azure a Google Cloud.

Další výhodou zabezpečení CloudBerry Backup je to, že můžete použít službu správy klíčů (KMS), pokud ji poskytovatel vašeho cloudového úložiště nabízí.

KMS vám umožňuje vytvářet a spravovat klíče cloudové úložiště vaší organizace. Zatímco poskytovatel stále drží klíče, KMS vám umožní rychle je změnit a sledovat využití klíčů. Pro průmyslová odvětví s přísnými předpisy o shodě je KMS často nutností.

Amazon (Amazon KMS) i Google (Cloud KMS) nabízejí tuto funkci za nízkou cenu. Azure údajně pracuje na jednom.

Záloha Acronis 12

Acronis Backup také používá AES. Můžete si vybrat mezi 128-, 192- a 256-bitovým šifrováním, ale tuto volbu můžete provést pouze při prvním vytvoření plánu zálohování. Můžete také zvolit, že vaše soubory vůbec nešifrujete.

Větší problém však spočívá v tom, že pokud povolíte šifrování pomocí Zálohy 12, musíte si nastavit vlastní heslo. To znamená, že je k dispozici pouze šifrování na straně klienta a nikoli na straně serveru.

Přestože doporučujeme nastavit vlastní šifrovací klíč, preferujeme také výběr. Hlavním problémem šifrovacího klíče na straně klienta je to, že pokud ztratíte klíč, Acronis ho nemůže obnovit ani resetovat: bude vaše data navždy uzamčena..

Acronis také nemá KMS, což znamená, že pro shodu není skvělé.

StorageCraft ShadowProtect SPX

ShadowProtect SPX umožňuje zašifrovat všechna vaše data před jejich odesláním do úložiště. Možnosti šifrování zahrnují AES-128 a AES-256. K dispozici je také možnost šifrování RC4-128, která, i když není tak bezpečná, poskytuje rychlejší přenosové rychlosti než AES.

Pokud nastavíte šifrování, budete si muset také vytvořit heslo.

Pokud během nastavení nepřidáte šifrování, ShadowProtect jej nepřidá později. Není také možné šifrovat názvy souborů.

Macrium Reflect 7

Stejně jako ostatní tři produkty, Reflect 7 používá preferovaný protokol AES k ochraně vašich souborů, pokud se rozhodnete. Úrovně šifrování zahrnují 128, 192 a 256 bitů.

Pokud odesíláte obsah do synchronizované složky, je to skvělý způsob, jak přidat šifrování na straně klienta ke službám, které jej obvykle nepodporují, jako je například Disk Google (další informace o této skvělé službě najdete v naší recenzi na Disku Google).

Na rozdíl od Acronis a ShadowProtect se můžete také vrátit zpět a přidat šifrování později, pokud to během nastavení neděláte. Můžete také změnit úroveň šifrování a změnit heslo.

Kolo tři myšlenky

ShadowProtect SPX a Acronis Backup 12 vás nutí nastavit možnosti šifrování při vytváření plánu zálohování. Pokud se rozhodnete přidat šifrování později, budete muset začít od nuly. Také se nám nelíbí skutečnost, že Acronis nenabízí SSE.

Konfigurace zabezpečení pomocí funkce Reflect 7 nabízí více pohodlí než ShadowProtect nebo Backup 12, ale je těžké ji zařadit před CloudBerry.

Výhoda CloudBerry Backup, pokud jde o zabezpečení souborů, opět vychází z flexibility nástroje. Schopnost šifrování souborů nejen na straně klienta, ale spárování nástroje s cloudovou službou, která nabízí další výhody, jako je správa klíčů, vyhrává CloudBerry Backup již třetí kolo.

Vítěz třetího kola: CloudBerry Backup

Čtvrté kolo: Podpora

Během našeho čtvrtého a posledního kola prozkoumáme, jak daleko každá z těchto čtyř služeb jde k podpoře zákazníků. Budeme kopat hluboko do portálů podpory a měříme přímé dotykové body a hloubku zdrojů pro kutily (tj. Návody, průvodce řešením problémů a fóra).

CloudBerry Backup

CloudBerry Lab nabízí důkladnou znalostní základnu, kde můžete procházet a prohledávat články podpory týkající se celé řady témat napsaných technickými pracovníky podpory a ostatními uživateli..

Přestože se znalostní báze týká všech produktů CloudBerry Lab, existuje zde také stránka FAQ a stránka s dokumentací podpory pouze pro zálohování CloudBerry.

Pokud máte potíže s hledáním odpovědí v těchto zdrojích, Centrum nápovědy CloudBerry Lab vám umožní kontaktovat techniky a komunitu uživatelů. Na této stránce máte tři možnosti, jak vyhledat pomoc:

 • Zadejte lístek podpory
 • Odeslat dotaz na Reddit
 • Odeslat dotaz na serverovou chybu

Podpora vstupenek je určena pouze pro platící zákazníky a není k dispozici o víkendech. Doba obratu podpory u vstupenek je celkem dobrá a během pracovních dnů přichází méně než dvě hodiny. O víkendech stále dostanete odpověď, ale možná budete muset počkat ještě několik hodin.

Vážíme si skutečnosti, že můžete zkontrolovat stav svých vstupenek na stránce podpory CloudBerry Lab. Díky tomu se nebudete ptát, zda byl váš požadavek někdy přijat.

Zveřejnění dotazů na Reddit a Server Fault často vede k rychlejší reakci, protože kromě techniků CloudBerry Lab můžete získat pomoc od uživatelů. Otázky crowdsourcingu často vedou také k kreativnějším řešením, protože do problému vkládáte více mozků.

I když je to velmi dobré, rádi bychom byli v kontaktu s živou osobou v CloudBerry Lab, i když jen během pracovní doby. Takže by se ocenil živý chat nebo telefonická podpora. Časy obratu jsou však takové, že absence těchto dvou kanálů není tak důležitá jako u některých služeb.

Záloha Acronis 12

Zatímco stránka zákaznické podpory Acronis obsahuje dokumentaci ve formátu PDF pro všechny její produkty, vyhledávání informací na záložce 12 je díky dobré organizaci a vyhledávání snadné. Acronis má také videonávody pro všechny své produkty pro vizuální studenty.

Navíc je k dispozici vyhrazená stránka pro Backup 12, která obsahuje jak obsah, tak index. Dokumentace na vyhrazené stránce je spíše ve formátu HTML než PDF.

Pro přímý kontakt má Acronis call centra zákaznické podpory s vyhrazenými kontaktními čísly pro placení zákazníků po celém světě. Pokud raději píšete než mluvíte, je zde dokonce podpora živého chatu. Oba kanály vás obvykle spojí s živým člověkem během několika minut a jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pokud byste raději odrazili nápady od ostatních uživatelů, má Acronis také uživatelské fórum.

Nakonec je k dispozici e-mailová podpora, ale pokud se vydáte touto cestou, můžete ukončit čekání na odpověď dva nebo tři dny.

Celkově však rukojeti Acronis podporují velmi dobře.

StorageCraft ShadowProtect SPX

StorageCraft udržuje široký portál podpory, který obsahuje oddíly pro znalostní bázi, časté dotazy, dokumentaci k produktu, bílé knihy, požadavky na funkce a uživatelské fórum..

Znalostní báze je prohledávatelná nebo si můžete prohlížet články podle data pošta. Kategorizace by však byla hezká, protože může být obtížné najít to, co hledáte.

Větší problém spočívá v tom, že dostupná dokumentace není příliš hluboká nebo jasně napsaná. Většina zdrojů je napsána technickými inženýry a čtena jako instrukce Ikea. Více snímků obrazovky a jasnější psaní by prošlo dlouhou cestou ke zlepšení podpory produktů.

Pokud nemůžete najít to, co hledáte, může vám pomoci fórum podpory uživatelů. Aktivita ve fóru je však sporadická a příspěvky uživatelů se zveřejňují pouze jednou za několik týdnů. Občasné použití může být způsobeno tím, že StorageCraft vypadá docela laxně, pokud jde o odpověď na příspěvky.

StorageCraft však nabízí přímou podporu prostřednictvím e-mailu. Vyhodili jsme testovací otázky a do 24 hodin jsme dostali odpověď. Je pravda, že odpověď přišla od podpůrného agenta na nižší úrovni, jehož úkolem bylo požádat nás, abychom „pomocí následující KB shromáždili protokoly DTX“ (díky Zachovi) pro podpůrné techniky.

Skutečná technická podpora přichází mnohem déle, často trvá až týden. Vypadá to, že technici jsou docela přepracovaní, což není překvapivé vzhledem ke kombinaci špatného designu uživatelského rozhraní a mlhavých zdrojů..

Pravděpodobně nepřekvapuje, že StorageCraft nenabízí živou podporu.

Macrium Reflect 7

Macrium udržuje důkladnou, snadno prohledávatelnou znalostní databázi, která poskytuje podrobnou dokumentaci pro Reflect 7. Vysvětlení jsou podporována postupnými pokyny a snímky obrazovky..

Pokud zde nenajdete odpovědi, uživatelské fórum Macrium je dobrým místem pro další hledání. U Macrium neuvidíte mnoho odpovědí, ale to je v pořádku. Ostatní uživatelé aktivně reagují a jsou velmi nápomocní.

Pro platící zákazníky přichází přímá podpora prostřednictvím systému vstupenek. Odpovědi obvykle dorazí v pracovní dny do 24 hodin.

Pokud potřebujete více pravidelné podpory, můžete si koupit prémiovou podporu za 13,80 $ měsíčně. To vám umožní nepřetržitě reagovat na lístky a telefonickou podporu.

Kolo čtyři myšlenky

Všechny čtyři služby nabízejí znalostní báze, ale StorageCraft jasně zaostává za ostatními třemi, pokud jde o jasnost i hloubku.

Možnosti podpory Macrium jsou docela dobré a my oceňujeme možnost telefonické podpory 24/7, i když za ni musíte zaplatit. To je něco, co bychom chtěli nabídnout CloudBerry Lab.

Pokud však ukončíte práci s Amazon S3, Azure nebo podobnou službou cloudového úložiště pro spárování s CloudBerry Backup, tyto možnosti obecně nabízejí komplexní podporu produkce, která zahrnuje pomoc s nástroji třetích stran. Živá podpora tedy u CloudBerry Lab není tak nutná, jako u nástroje jako Acronis, který dodává své vlastní cloudové úložiště.

Také se nám velmi líbí, že CloudBerry Lab funguje na fórech Reddit i Server Fault, protože tyto nástroje mají tendenci generovat více očí, než by nativní uživatelské fórum.

Ať už je řečeno, je těžké neudělit toto kolo úzce Acronis pouze na základě rychlého live chatu a jeho široké sítě call-center.

Vítěz čtvrtého kola: Acronis Backup 12

Verdikt

Mohli bychom se třemi vítězstvími a téměř čtvrtým bojem vyhlásit, že vítězem bude některá z těchto čtyř služeb kromě CloudBerry Backup? Odpověď je důrazné „ne“.

CloudBerry Backup vydělává runaway porážku, protože model zálohování, který CloudBerry Lab vytvořil, poskytuje uživateli větší flexibilitu, škálovatelnost a kontrolu nákladů než jakýkoli jiný konkurenční nástroj na trhu. Je to z těchto důvodů a je to fantastické uživatelské prostředí, že kromě nejlepšího nástroje pro zálohování na základě obrazu jsme také nazvali CloudBerry Backup jako nejlepší zálohu pro Windows Server.

Skutečný škrabák na hlavě tak moc nevybere CloudBerry Backup nad Acronis Backup 12 (a buďme upřímní, Macrium 7 dokončil vzdálenou třetinu a ShadowProtect nikdy nedokončil závod), ale přijde na to, které služby s více než 20 cloudovými úložišti se s ním integrují..

Pokud byste se chtěli dozvědět více o integraci cloudového úložiště s CloudBerry Backup, možná vás bude zajímat:

 • Příručka pro začátečníky o tom, jak funguje cloudové zálohování s Amazon S3
 • Příručka pro začátečníky o tom, jak funguje cloudové zálohování s aplikací Microsoft Azure

Pokud jste to ještě neučinili, nezapomeňte se podívat na naši recenzi CloudBerry Backup.

Děkujeme, že jste se na nás drželi. Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, rádi bychom vás slyšeli v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Konečný vítěz: CloudBerry Backup

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me