Stav cloudu, listopad 2019

Dobrý den, vítejte v tomto nejnovějším stavu cloudu, našem měsíčním sloupci, ve kterém procházíme největší příběhy z cloudového a technologického průmyslu. Říjen byl rušný měsíc, ale listopad se pohyboval téměř bezvýchodnou rychlostí, takže si připněte, když přezkoumáváme všechny dění v naší nika.


Samozřejmě, že se objeví naše obvyklé podezřelé z Facebooku a Váhy, jeho svrchovaně riskantní měny, ale nevyhazujeme jen naše obvyklé kameny z našeho skleníku. Také se kontrolují streamingové války a některé kratší příběhy. Nejprve však hovoříme o velmi závažném narušení bezpečnosti, které ovlivňuje jednoho z našich oblíbených poskytovatelů VPN, NordVPN.

NordVPN Hack

NordVPN porušení

Začátkem měsíce vyšla najevo zpráva, že server NordVPN byl v březnu 2018 narušen. Útok byl možný kvůli chybě, kterou provedl provozovatel datového centra, se kterým VPN již neobchoduje, ale nebyly zaznamenány žádné záznamy. vystaven. 

Celkově vzato, nejde o největší obchod, opravdu, vzhledem k tomu, že počítačová kriminalita může zasáhnout kohokoli a kdykoli, ale zvyšuje to otázku transparentnosti.

Proč jsme nakonec zjistili až říjen 2019, téměř o 18 měsíců později, že k tomuto útoku došlo? Kdokoli zakořeněný ve skutečnosti online obchodu ví, že k útokům dochází a občas lidé za nimi získají přístup, ale pokud šifrujete všechna data a stejně jako v případě NordVPN neuchovávají uživatelské záznamy, nedochází k žádnému poškození , obvykle.

Přestože služba rychle vyšla s odpovědí na tyto otázky, jakož i s vysvětlením toho, co se přesně stalo, rozhodli jsme se v naší recenzi NordVPN trochu poslat službu, i když jen několik bodů. To znamená, že stále máme víru v NordVPN, ačkoli tato epizoda nám všem připomíná, že nic není zcela bezpečné online.

Streaming Wars: The High Seas Might Win

Pirate torrenting

Méně vážnou poznámkou bylo, že se streamující války zahřely před spuštěním Disney + v USA 12. listopadu a brzy po nich budou spuštěny po celém světě. Pokud se chcete o službě dozvědět více nebo byste chtěli přijít na to, jak k ní získat přístup odkudkoli, podívejte se do našeho průvodce, jak sledovat Disneyho+. 

Nové monstrum na scéně – nabízející plné zážitky ve vesmíru Star Wars a Marvel, stejně jako všechno, co kdy Disney vytvořil – je vážnou hrozbou pro stávající kanály. Nějak to však nikoho neodradilo od toho, co dělají, a v některých případech dokonce k zahájení nových konkurentů.

Avšak, jak jsme již řekli v srpnovém vydání tohoto sloupce, vše, co to pravděpodobně bude, učiní pirátství přitažlivějším. Disney skutečně ukradl obrovský kus knihovny Netflixu a připravuje zabijáka s Hulu, který ho zabalí do Disney +, ale Netflix má stále dost na to, aby nabídl divákům, takže je nepravděpodobné, že se ho lidé vzdají.

Mít předplatné Netflixu a Disney + vás bude stát zhruba 20 $ měsíčně, což by mělo být realizovatelné pro většinu. Pokud však přidáte další předplatné zábavy nebo začnete přemýšlet ročně, mnoho spotřebitelů se může rozhodnout, že to všechno stojí příliš mnoho. 

I když tyto velké korporace bojují o podíl na trhu, mohou velmi dobře zjistit, že trh se zmenšuje jednoduše proto, že lidé mají plné ruce práce.

Já jsem robot: Kongres Zuck Faces (Znovu)

Zuckerberg Facebook

Mark Zuckerberg se stal mémem po jeho svědectví na kopci Capitol v květnu 2018, díky jeho robotickému výkonu a vyhýbavým odpovědím, nemluvě o jeho nadměrném pití vody. Od té doby se chlapecký zázrak příliš nedostal do cesty mediálnímu tréninku, jak se zdá, ačkoli několik amerických politiků zdokonalilo své technické znalosti.

To bylo zřejmé během Zuckova slyšení o Váhy, jeho budoucí digitální měně. Zkrátka, zdá se, že nikdo na Facebooku nemá žádnou skutečnou představu o tom, jak by Libra fungovala, jaká jsou rizika pro spotřebitele (a jejich soukromí) a čeho přesně společnost doufá dosáhnout jeho zavedením. 

Jak byste očekávali, mnoho podporovatelů Zuck Buck rychle opustilo loď po masivním veřejném výkřiku po slyšení.

Přidáte-li na Facebooku strasti – a ano, můžete si představit, jak si myjeme ruce sotva potlačeným radostí – masivní třídní žaloba podaná proti němu za zneužití technologie rozpoznávání obličeje obdržela od soudce, federální, ne méně. 

Cena za to by mohla být až 35 miliard dolarů, plus jakékoli soudní náklady, potenciálně stylující Zuckerbergův parní válec v dohledné budoucnosti. Můžeme jen doufat.

Huawei jim umožní budovat sítě?

Huawei

Abychom dokončili naše pravidelné pokrytí, je zde ještě další kapitola, která se píše v ságu o tom, zda by západní země měly nechat Huawei budovat (část) vznikajících 5G sítí.. 

Jak jsme hovořili v červnovém vydání, jediné společnosti, které jsou nyní schopny poskytovat superrychlé datové připojení, jsou ze Středního království, a všechny ty přicházejí se skutečnou hrozbou špionáže čínskými zpravodajskými službami.

EU tedy nechala provést posouzení rizik ohledně toho, co můžeme a nemůžeme očekávat, když její členské státy nechají Huawei pracovat na svých 5G sítích. Přestože se jedná o dlouhou, podrobnou zprávu, snižuje se to, že rizika jsou zvládnutelná, pokud budou přijata správná opatření. Německo se zase rozhodlo otevřít dveře Huawei, i když ne úplně.

To však zcela ignoruje problém, že kdykoli se Čína dostane jakýmkoli způsobem, nemilosrdně toto otevření využije; například se podívejte, co se děje v blízkých vodách nebo brutální potlačení Hongkongu. 

Problém spočívá v tom, že racionální západní politici považují Čínu za rozumného partnera, což ve skutečnosti není. Nechat Huawei pracovat na telekomunikacích je jen výsev větru.

Kratší příběhy

Gruzie

Chcete-li vidět škody, které by mohl být způsoben někým, kdo má přístup k celostátním počítačovým systémům, nehledejte nic jiného než Gruzie – bělošský národ, než americký stát. Masivní kybernetický útok do značné míry rozložil celou zemi, způsobil nevýslovné škody a pravděpodobně vážně vyděsil lidi..

Podle přinejmenším jednoho čínského úředníka však za všechny tyto problémy vinu patří Západ, a to díky mentalitě „studené války“, která brání „vzájemné důvěře“ v kyberprostor. Máme pocit, že čínská cenzura a její porušování lidských práv by za to mohla být částečně odpovědná.

V lepších zprávách společnost Google zakázala celou řadu aplikací pro výplatu výplat z obchodu Play, do chaosu uvedených žraloků. Cokoli, co způsobí, že se jeden z nejvíce dravých průmyslových odvětví rozruší, je v naší knize dobrým krokem, takže v tomto případě chválíme Mountain View..

V dalších zprávách souvisejících s Google odhalila společnost kvantový průlom v oblasti výpočtů, který je podle lidí mnohem chytřejší, než jsme my, je sice skvělý, ale ne tak obrovský, jak bylo oznámeno. Budeme upřímní, vše, na co bychom mohli myslet, je, zda by mohl spustit Zaklínač 3 v plném nastavení na velké obrazovce.

Závěrečné myšlenky

Díky tomu vás necháme tento měsíc. Listopad se chystá být dalším vzrušujícím měsícem a už se těšíme na to, že vám o něm v prosinci řekneme. Prozatím vám přejeme hodně štěstí s temnými dny na severní polokouli a hodně radosti z jara na jihu.

Zmeškali jste od října nějaké důležité zprávy? Nebo jsme divoce nesprávně interpretovali některá fakta? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map