Stav cloudu, květen 2019

Dobrý den, vítejte v novém Státě cloudu, měsíčním sloupci Cloudwards.net, kde osvětlujeme tvrdé světlo nad tím, co se děje ve světě techniky. Připravte se, že vás oslní naše informované názory, všechny informované rozsáhlým čtením zpráv, pokud je to možné ve věku plnce, nebo jen zívnutím v očekávání. Je to všechno dobré.


Tento měsíc vezmeme potshots na našem obvyklém cílovém Facebooku a podíváme se také na Alexu, což je důkaz, že Amazon je stejně špatný jako Facebook nebo Google, pokud jde o to, že se nestarají o právo lidí na soukromí. Objeví se také situace Huawei a objeví se i další menší zprávy, ale nejprve se podívejme, co se děje s VPN.

Ruské závěry

Ruský zákaz VPN

Na konci března ruský dozorce všech věcí, Roskomnadzor, poslal e-maily několika nejlepším VPN a přikázal jim, aby ruským uživatelům zablokovali přístup na mnoho webových stránek. Moskva, která chrání své lidi před svobodným myšlením, dohnala, že mnoho lidí se vyhýbá svým blokům pomocí VPN, takže se je nyní snaží při průchodu odříznout.

Jak si můžete přečíst v našem článku o pokusu o ruský blok VPN, poskytovatelé VPN, které jsme oslovili, řekli Roskomnadzor, aby se ztratili, ale někteří šli dále než jiní. Kromě promyšlených prohlášení ExpressVPN několik poskytovatelů, například NordVPN, zrušilo své ruské servery.

Doufejme, že Roskomnadzor přijme svou porážku s dobrou milostí. Budeme vás informovat. To znamená, že v otázce NordVPN jsme dostali znepokojující zprávy před týdnem nebo dvěma. Registr hlásí, že několik jeho čtenářů hlásilo při připojení pomocí aplikace zvláštní provoz.

To, stejně jako dřívější zvěsti, že NordVPN může provozovat botnet, nás zajímá, co se děje s druhou hodnocenou službou v rámci našich recenzí VPN. Sledujte tento prostor, půjdeme na výkop ‘.

Doufali jsme, že už nikdy neuvidíme jejich Facebook

Facebook nahrává e-maily

Přiznáváme, že jsme nemocní tím, že jsme tento buben porazili – začali jsme v dubnu 2018 – ale Facebook je dar, který neustále rozdává. Dává to však špatně, jako opar. Během měsíce se rozbilo několik malých skandálů a všichni projevili bezohledné ignorování soukromí uživatelů.

Společnost například nahrála 1,5 milionu e-mailových adres lidí, což pěkně zapadá do nové firemní politiky, ve které musí noví uživatelé Facebooku dávat svá hesla k e-mailu. V podstatě nejen Facebook rozdává vaši e-mailovou adresu, ale také pro ni má heslo.

Pokud si myslíte, že jsou tyto informace uchovávány bezpečně, zamyslete se znovu. Bylo odhaleno, že společnost je ukládá nešifrovaná, ale oddělení PR pro Facebook, což je práce, kterou byste si nepřejete svému nejhoršímu nepříteli, rychle vydala prohlášení, že není tak špatné. Upozornění na spoiler: je to tak špatné, zejména pokud zohledňujete to, že vedlo mnoho záznamů uživatelů na nezabezpečených serverech Amazon.

Není divu, že poslední zpráva o výdělcích na Facebooku ponechala rezervu ve výši 3 miliard dolarů na rekordní pokutu, kterou má Federální obchodní komise vydat pro malého draka Zucka. Akcionáři se však nemusejí příliš obávat, protože starý Mark muluje spuštění osobního asistenta typu Alexa, který patří do „co by se mohlo pokazit?“ kategorie obchodních rozhodnutí.

Problémy s Alexou

Alexa soukromí

Když už mluvíme o, Amazonova Alexa se formuje jako katastrofa. Fantastická čtvercová krabička s mikrofonem, který je neustále zapnutý, je v popředí diskuse o ochraně osobních údajů, ale rádi bychom zdůraznili, že prodeje stále rostou, což je svým způsobem úžasné.

Ukazuje se, že mnoho z ochrany zabudované do systému, která zaručuje vaše soukromí, je falešné. Pro jednoho, operátoři Alexa – kluci, kteří v podstatě poslouchají – nepoužívají anonymizovaná data, ale ve skutečnosti o vás vědí všechno, včetně vaší domovské adresy. To není něco, co chcete v zařízení, které je také autorizováno pro přístup a ukládání údajů o pacientech.

5G Zabezpečení? Huawei Kiddin?

Huawei

Jak jsme se zmínili v únoru, a jak bylo ve zprávách každý druhý den poslední měsíc nebo dva, probíhá seriózní diskuse o tom, zda by se čínskému telekomunikačnímu gigantu Huawei mělo povolit účast na budování 5G sítí v Evropě, Kanadě a USA, s Washingtonem proti němu.

Tady na Cloudwards.net uděláme něco neobvyklého a bude se správou Trumpů. Se vším, co víme o Číně, je nechat společnost, která může být financována státem, podílet se na budování životně důležité infrastruktury, to je prostě špatný nápad. Režimu, který je v rozporu s lidskými právy jako Peking, by se mělo za každou cenu zabránit v naslouchání našim rozhovorům.

Německo se však cítí jinak a umožní Huawei pomoci budovat sítě 5G za předpokladu, že společnost dodržuje pravidla. Spojené království bude následovat podobnou strategii a zakáže ji některým „základním“ komponentám, ale vše ostatní zůstane otevřené.

Problém s těmito strategiemi je v tom, že technologie se pohybuje rychle. To, co bylo kdysi neškodné, se později může stát důležitým. Jedním příkladem je chyba Y2K. Nemáme ponětí, jak hardware Huawei ovlivní využití sítě 10 let po silnici, když se změní geopolitické a technologické fáze.

Když dovolí Huawei, vlády nemají tušení, za jakou cenu budou platit za levný hardware. Nebudeme vinu americké zpravodajské komunitě za to, že přehodnotila svou strategii sdílení dat se svými spojenci, pokud se rozhodnou spolupracovat s Huawei.

Menší příběhy

Ruský zákaz VPN

Google je připraven udělat jednu z nejužitečnějších aplikací, Mapy, mnohem méně užitečnou agresivnějším tlačením sponzorovaných míst. Dej to pár let a budeme muset znovu použít papírové mapy se všemi reklamami, které se vrhnou do našich očí.

Ukazuje se, že stejně jako u každé profese existují online kurzy o tom, jak se stát bohatým a úspěšným internetovým podvodníkem. V nevyhnutelném, ale veselém zvratu, většina z těchto průvodců je podvodná, což znamená, že kluci, kteří se snaží podvádět lidi ze svých těžce vydělaných peněz, jsou ještě před začátkem nuceni. Poetická spravedlnost?

Na závěr tohoto měsíce máme zprávu, že největším klientem Amazon Web Services je … Apple? Ukázalo se, že Cupertino nemá cloudový prostor, který potřebuje k uložení velkého množství svých dat, takže využívá konkurence. Žijeme v divném světě.

Závěrečné myšlenky

S tím zastavíme naše uvažování a vrátíme se k psaní recenzí. Duben se cítil jako měsíc, ve kterém se vařilo mnoho větších příběhů, a už se těšíme na to, co přinese květen. Přestože by byl závěr fiaska na Facebooku pěkný, vsadíme se, že Huawei bude nadále dominovat v titulcích i obvyklých narušení bezpečnosti.

Co si myslíte o novinkách za poslední měsíc? Zmeškali jste nějaké důležité příběhy? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako obvykle děkujeme za přečtení. Zůstaň tam v bezpečí.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map