Stav cloudu, červenec 2018

Dobrý den, vítejte ve stavu cloudu v červenci 2018, měsíční rekapitulace Cloudwards.net o největších zprávách o cloudu a soukromí, s tím, že sem a tam vrhne nějaká jiná technologie. Je to poučné a dá vám chichotání sem a tam, takže není divu, že se k tomu většina světových vůdců přihlásila (naši právníci by chtěli tvrdit, že jsme to ve skutečnosti nekontrolovali).


Byl to divoký měsíc a ze světa techniky přichází spousta novinek, ale většina z nich je taková, která vás nutí zvedat obočí v obavách, spíše než úžasem. Pokud chcete vidět, kde jsme skončili, doporučujeme vám podívat se na naše červnové vydání. V opačném případě připoutejte na divokou jízdu.

Zábava s Facebookem (pokud byly problémy s ochranou soukromí zábavné)

Zuck-in-DC
© Scoopnest

Protože máme téměř každý stav cloudu od svého vzniku před několika měsíci, začneme s Facebookem. Ačkoli se kdokoli, kdo se na dálku věděl, již několik let vyhnul platformě sociálních médií kvůli svým způsobům prodeje a cílení reklam, skandál Cambridge Analytica stáhl víko z nepříjemného žumpy. A to byl jen začátek.

Vezměte si například nejnovější zprávy, že společnost jednoduše nemůže přestat únikem informací uživatelů. V tomto konkrétním případě Facebook umožnil výrobcům všech druhů zařízení (převážně smartphonů a tabletů) přistupovat k uživatelským datům ve snaze optimalizovat (oblíbené buzzword marketeerů) služby výrobců. Netřeba dodávat, že uživatelé nebyli v této záležitosti konzultováni.

Ukázalo se, že někteří z těchto výrobců jsou Číňané, což znamená, že státní společnosti v jedné z nejvíce represivních zemí na světě mají nyní některé z vašich osobních údajů. Je zřejmé, že i když nejste ve Středním království, budete muset použít jednu z našich nejlepších VPN pro výběr z Číny..

Mimochodem, když se Facebook jednou pokusil udělat něco dobrého a dodržovat zákony o ochraně soukromí stanovené v GDPR, uzamkl několik tisíc firemních uživatelů, takže existuje.

Ne že Facebook je jedinou společností, která obchoduje s Čínou. Minulý měsíc se objevila zpráva, že generální ředitel společnosti Apple je neoficiálním diplomatem v Číně, který zprostředkovává dohody jménem USA, což je hluboce znepokojující spletení zájmů podniků a vlád (pokud si nemyslíte, že Apple má v srdci nejlepší zájmy amerických lidí; my ne).

Be Evil: Google se učí od Big Boys

Google-Evil-Eyes

Když už mluvíme o zmatených motivacích, zdá se, že kdysi přátelská korporace, jejíž mottem „nebýt zlý“, se změnila. Ve spolupráci s americkou armádou vyvíjí pokročilý robot AI, lopatka, kterou vám přinesl The Intercept.

Pokud nestačilo vytvoření zabijáckých robotů, dostala Evropská komise také pokutu za zneužití svého dominantního postavení na trhu. Obvinění byla taková, že Google předinstaloval svůj vlastní software do telefonů s Androidem, což ostatním stranám bránilo v tom, aby soupeřily o pozornost zákazníků. Po dvouletém šetření ES souhlasilo s obviněními a společnost Google čelí pokutě ve výši 11 miliard EUR.

Zdá se, že nový, open-source Android může být nakonec dobrý nápad.

Problémy s pižma

Elon-Musk
© CNBC

Ačkoli to není úplně zlé, zdá se, že mnoho společností Elon Musk – koníčky, hobby koně – se potýkají s některými ošklivými problémy. Jeho podnikání v oblasti solární energie běží na výpary. Uzavřelo devět zařízení s poklesem prodeje. Může to být způsobeno klesající poptávkou, protože ceny ropy vzrostly, nebo by to mohlo být to, že produkce byla na prvním místě nadhodnocena, podobně jako tomu bylo u Tesly..

Pokud jde o výrobu automobilů, společnost konečně zasáhla svůj cíl začátkem července, ale ne před propuštěním značného počtu pracovníků a také vypálením jednoho chlapa, který tvrdí, že byl propuštěn, protože se pokusil uspořádat odbor. Ačkoliv není divu, že někdo tak tvrdý jako Musk není příznivcem kolektivního vyjednávání, je to rána jeho pracovní síly..

Pro Elona však nejsou všechny černé mraky. Chicago dal v pořádku své nudné společnosti (slávy plamenometů), aby mohla začít pracovat na projektu hyperloopu ve městě. Myšlenkou je, že pod městem budou jezdit tlakové trubky, které nabízejí extrémně rychlou a levnou veřejnou dopravu. Avšak ani jeden den po oznámení měl spisovatel The Verge pochybnosti o finanční matematice za projektem.

Studená válka je zpět z teplé dovolené

Toto kolo červnových velkých příběhů zakončíme veselými zprávami, že podle jednoho britského bývalého strašidla Rusko bojuje se Západem studenou válkou. Všimněte si času této věty: na jednu se nepřipravují, nyní bojují proti jedné.

Kromě rozsáhlého hackování směrovačů po celém světě, o kterém jsme již dříve informovali, existují náznaky, že návštěvníci letošního mistrovství světa v Rusku mají zařízení hacknuta, často vzdáleně. Jakmile se návštěvník sportsfestu vrátí domů, je pro Putina a jeho kamarády efektivním digitálním špionem, ať se mu to líbí nebo ne..

Menší příběhy

Summit
© ZDNet

S touto povzbudivou zprávou z cesty se podívejme na červnové menší příběhy, z nichž nejšťastnější je, že Západ je opět vůdcem v superpočítačové hře, díky Summitu, novému stroji sídlícímu v Oak Ridge National Laboratoř. Summit umí vypočítat až 122 petaflops dat, na rozdíl od čínského Sunway TaihuLight.

Masivní porušení na MyHeritage odhalilo e-mailové adresy 92 milionů uživatelů, nový záznam. Společnost zdůrazňuje, že byly položeny pouze e-mailové adresy. Jeho databáze DNA nebyla naštěstí ovlivněna.

Jeden výzkumník dospěl k závěru, že automatizace vaši práci neohrožuje. Výzva (věděli jste, že bude), je, že ekonomika zůstává stabilní. Vzhledem k tomu, že bankéři mají opět mnoho předvstupních triků, doporučujeme, aby se naši čtenáři naučili programovat nebo udržovat AI pomocí korespondence nebo tak něco.

Windows 98 oslavil své 20. narozeniny v červnu. V případě, že vás zajímá, proč je to pozoruhodné, spousta lidí i institucí stále používá prakticky starodávný operační systém. Nejhoršími pachateli jsou vlády, což není divu, opravdu, vzhledem k tomu, že město Londýn požádalo občany o zaslání údajů o své kreditní kartě e-mailem…

Závěrečné myšlenky

S tím jsme za měsíc zabalíme. V červenci očekáváme, že v souvislosti s novými pravidly EU týkajícími se nahrávání bude také mnoho křiků a zuřivosti, stejně jako další odhalení na Facebooku (požehnání znuděným novinářům).

Doufáme, že se k nám připojíte za pár týdnů. Do té doby zůstaňte v bezpečí a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map