Stav cloudu, červen 2019

Ahoj a vítejte v novém Státě cloudu, měsíčním sloupci Cloudwards.net, ve kterém projdeme technické zprávy o 31 dnech, které byly, a pokusíme se to všechno pochopit. V tomto vydání budeme mluvit o Googlu, Huawei a nikdy tomu nebudete věřit, Facebook.


Přestože si uvědomujeme, že bití našeho bubnu na Facebooku může být únavné, zůstáváme ohromeni vynalézavostí vedoucích pracovníků společnosti. Vždycky sní o nových způsobech, jak manipulovat s lidmi, aby se vzdali svých dat, a pak s nimi dělají hrozné věci. Bylo by úžasné, kdyby to nebylo tak zlé.

New China Hand

Huawei obchodní válka

Nejprve však pojďme hovořit o některých velkých zprávách, které nejen dominují nad titulky v technické sekci na zpravodajských serverech, ale stále více se stávají hlavním příběhem každého dne: Huawei a americko-čínská obchodní válka.

Nyní se jedná o dvě propojená, ale samostatná témata, i když se někdy může cítit, že jsou jedno a totéž. Obchodní válka je však většinou o nerovnováze mezi americkým dovozem a vývozem a také o praktickém přenosu technologií, kde firmy, které chtějí podnikat v Číně, musí uvolnit některá svá práva duševního vlastnictví.

Aféra Huawei je však spíše o špionáži. Firma, která není technicky vlastněna státem, ale více či méně je v praxi, je obviněna z několika věcí, z nichž nejvýznamnější je, že může prostřednictvím svého firmwaru špehovat lidi.

To je větší problém, než si možná myslíte. Huawei vyrábí obrovské množství součástí nalezených v moderních telekomunikačních zařízeních, zejména plánovaných 5G sítích. To znamená, že to bude víceméně všude, a pokud společnost používá své vybavení ke špionáži, byl by to obrovský problém. Zatím to byla všechna obvinění, ale existuje zde skutečné bezpečnostní riziko.

Monopol? Huawei řekl?

Huawei obchodní válka

Huawei je v této směšně dobré pozici, protože dobře, jen velmi málo dalších společností toto zařízení vyrábí, nebo alespoň na úrovni Huawe. Zde přicházejí obvinění z obchodní války: společnost byla schopna zůstat konkurenceschopná díky pomoci ze strany čínského státu, který vždy hledá nové způsoby, jak udržet přehled o své populaci..

Západní konkurenti neměli takovou státní podporu, tvrdí politici (* kašel * daňové úlevy * kašel *), čímž se Huawei stala botou jako nejlepší pes. Výsledkem je však to, že bez Huawei bude obtížné budovat jakékoli pokročilé sítě, což mnoho zemí EU přimělo k tomu, aby se obávali bezpečnostních problémů a ignorovali tak strašná varování od americké zpravodajské komunity..

Ačkoli Trumpova silná výzbroj spojenců není moc hezká a mohla by být dokonce vykládána jako způsob, jak odklonit část této sladké 5G hotovosti americkým společnostem, stále existuje podezření, že tím, že Huawei umožní práci na životně důležité infrastruktuře na západě, může být digitální ekvivalent trojských koní, kteří vtáhli velkého velkého dřevěného koně do bran svého města. Pouze čas ukáže.

Získání modré na Facebooku

GlobalCoin

Když to z cesty uděláme, vraťme se k naší obvyklé nemesis, Facebooku. Veselé kolo, které začalo v dubnu loňského roku, nevykazuje žádné známky zpomalení. Federální obchodní komise doporučuje, aby Kongres zavedl ochranu soukromí, která by chránila americké občany před úpadky Zucku, nikoli na rozdíl od GDPR EU.

Budeme brát v úvahu, že lidé musí být chráněni proti Facebooku jako blázni, ne měsíc uběhne bez nového skandálu. Květen 2019 vám přinesl The Intercept, který odhalil, že Facebook aktivně spolupracuje s mobilními operátory na sledování a špionáži lidí. Kdyby to byla skutečná králičí díra, už bychom teď vyšli na druhou stranu; to je spíš bezedná jáma.

Ukládáme však to nejlepší pro poslední: Facebook plánuje spustit vlastní kryptoměnu. Říká se tomu GlobalCoin a bude zavěšen na americký dolar, i když v jakém poměru není dosud znám. Jak špatně chce Zuck zahájit tuto věc, může vidět jeho ochota jednat s některými jeho hořkými nepřáteli a skutečnost, že je ochoten se posadit s Fedy, aby zjistil podrobnosti..

Pokud chcete, aby naše dva centy, nebo jakýkoli ekvivalent bude v haléřích na Facebooku, doporučujeme každému zůstat daleko od GlobalCoin. Nestálost bitcoinů smíchaná s ochotou Facebooku prodávat data bude omamnou směsí, která vás nechává s kocovinou..

Google Goggles

Google Dragonfly

Dalším oblíbeným cílem je zpět z krátké dovolené. Naposledy, kdy jsme hovořili o shenaniganech Google, bylo zpět v únoru 2019 a kromě několika malých příběhů se s gigantem vyhledávače moc nedělo. V květnu se však Google rozhodl vzít si tágo z jarních květů a vyjít kvetoucí majestátně.

První z nich je trochu příjemných zpráv, protože nyní můžete svou historii polohy a některá další data nastavit tak, aby se automaticky odstraňovala, i když je to trochu nejasné, pokud se odstraní i ze serverů Google. Další dobrou zprávou je, že lidé, kteří si zakoupili bezpečnostní klíč Titan, jen aby zjistili, že v něm zbývá nepříjemná chyba, získají bezplatnou náhradu (předpokládáme, že to nebude bez chyb)..

To je ale o dobré zprávě. Za prvé se ukázalo, že cenzurovaný vyhledávací stroj pro Čínu, který byl prohlášen za pohřbený v lednu, je zpátky na stole, s bývalým generálním ředitelem společnosti Google Ericxem Schmidtem dokonce tvrdí, že by to pomohlo Číně „být otevřenější“. Přestože si uvědomujeme, že svoboda slova není nějaká hra s nulovým součtem, myslíme si, že znaky dolaru v Ericových očích ho oslepily před hrůzami komunistického režimu..

To znamená, že komunismus má několik výhod, jako je plná zaměstnanost, o které zřejmě jen velmi málo pracovníků Google ví cokoli, protože se ukáže, že mnoho z nich jsou tempy. To znamená, že nemají tušení, kdy budou pracovat, kolik pracují a Google jim nemusí platit žádné výhody. Nezdá se fér, když společnost tak bohatá, jako je ta, která nerozšiřuje bohatství trochu.

Google však poskytuje spoustu práce, takže ji trochu kompenzuje. Například v současné době lidé nahrazují AI ve službě Google Duplex, protože to inteligentní stroje zjevně nemohou snížit. Ano, čtete to správně: zjevně je revoluce AI o něco dál, než jsme byli varováni.

Menší příběhy

Julian Assange Wikileaks

Julian Assange opustil ekvádorské velvyslanectví a je nyní v dlouhé legální bitvě, která s největší pravděpodobností skončí s deportací do Spojených států. Ačkoli bitva ještě není bojována, skutečnost, že jeho právní dokumenty byly sdíleny s americkými úřady, je psaní na zdi. Ačkoli není nejpříjemnějším chlapem, jeho možný osud v zemi pravděpodobně nebude trestný čin zapadat.

Izraelská společnost byla nalezena spoofing WhatsApp hovory, a tak získat přístup k telefonům, Financial Times odhalil. Tyto služby pak byly jak podrážděnými režimy po celém světě, tak byly většinou využívány k prosazení aktivistů za lidská práva a dalších „podvratných“. WhatsApp naštěstí tvrdí, že k úniku došlo,

Apple čelí v EU protimonopolním opatřením poté, co společnost Spotify protestovala za způsob, jakým Cupertino nakládala s licencemi. Výhled není pro Apple dobrý, protože celý svět se připravuje na Big Tech. Budeme vás informovat.

Když mluvíte s Alexou, nebo vás zaslechne, zjevně si vede záznamy o všem, co slyší, i když zvuk smažete. To je zjevně hrubé porušení soukromí, ale opět to, co lidé očekávali, když do svého domu přinesli mikrofon připojený k internetu.?

Závěrečné myšlenky

Obáváme se, že nekončíme sloupec tohoto měsíce na vysoké notě, květen byl těžkým měsícem pro stav cloudu. Červen už trochu vzhlíží, Apple slibuje lepší soukromí pro uživatele a máme pocit, že z Washingtonu uvidíme věci ohledně lepší ochrany soukromí.

Co si o tom myslíš? V květnu nám chyběly nějaké důležité příběhy? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me