Stav cloudu, duben 2019

Dobrý den, vítejte ve Státě cloudu, měsíčním sloupci Cloudwards.net, kde projdeme největší technologické novinky. V tomto dubnovém vydání hovoříme o mnoha průmyslových zprávách týkajících se VPN a poskytovatelů záloh a samozřejmě také Facebooku.


Toto vydání také připomíná jednoroční výročí stavu cloudu a je nám nepříjemné hlásit, že se Facebook objevil v každém z nich. Přestože by odpůrci mohli poukázat na to, že jsme jen nepůvodní, rádi bychom si mysleli, že gigant sociálních médií je příliš velký a mocný a měl by se do něj nyní zapojit.

Necháme vás, abyste se rozhodli, kde se na to sbíráte, ale doporučujeme přečíst si, co Zuck a jeho přisluhovači nedávno udělali, než to udělá. To znamená, že některé průmyslové zprávy jsou na prvním místě.

Války VPN: Rostoucí náklady

Zvyšuje se cena VPN

Jak jsme již zmínili, zejména v lednovém vydání tohoto sloupce vzrostl mezi spotřebiteli díky všem skandálům v oblasti ochrany soukromí a bezpečnosti zájem o virtuální privátní sítě. To vedlo k tomu, že noví poskytovatelé vyskočili jako houby po dešti a hodně manévrování mezi zavedenými službami.

Šílený boj o kousek rozšiřujícího se koláče učinil náš život jako recenzentů zajímavým. Téměř týdně dostaneme e-mail s žádostí o kontrolu nové VPN, často doprovázenou nabídkami peněz, které důrazně a slušně odmítáme. Přezkoumání těchto přeletů je také zábavné, protože často nefungují dobře nebo vůbec.

Výsledek je ten, že pokud jej nenajdete mezi našimi recenzemi VPN, pravděpodobně byste se do něj neměli přihlásit. Venku jsme se podívali na téměř každou VPN a rychle jsme se rozhodli, zda něco stojí za přezkoumání. Samozřejmě uděláme výjimky pro poskytovatele, jako je VikingVPN, který má mezi našimi konkurenty velké opakování, přestože není v provozu déle než rok.

Cena je špatná

Můžeme s jistotou říci, že žádná z upstart služeb nepředstavuje hrozbu pro podobné ExpressVPN nebo NordVPN, ale to nezabránilo službám v našem nejlepším výběru VPN od nečinnosti a výsledky byly přinejlepším smíšené. Přestože tleskáme za jakékoli zdokonalení funkcí, potěšujeme zmatek s cenami, které jsme viděli za poslední měsíc.

Například CyberGhost a NordVPN zvýšily své ceny na začátku roku o 5-10 procent – v závislosti na plánu – jen aby je v březnu snížily na původní úroveň. To je nepříjemné pro lidi, kteří se zaregistrovali během klidu, a také pro redakční tým na Cloudwards.net, ale alespoň viděli chybu svých způsobů.

To znamená, že rozhodování o výšce jedné desetiny, pak přehodnocení je jedna věc. Zdvojnásobení vašich cen je docela jiné a my bychom se chtěli zeptat týmu Private Internet Access, co si mysleli, když tak činili. Prakticky zdvojnásobila své ceny a změnila je ze služby, kterou jsme rádi doporučili, aby byla bezpečná a levná, na službu, která nabízí dobré zabezpečení za prémii.

Jak si můžete přečíst v naší recenzi PIA, to má vážný dopad na hodnocení služby. Kromě toho rychle zjistíte, že nyní existují levnější služby a lepší služby za stejné peníze. Předpovídáme, že to jsou záclony kdysi statečného stíhače pro neutralitu sítě, pokud to nezajistí nějaký rozumný rozum.

Světový den zálohování 2019

Světový den zálohování

31. března byl Světový den zálohování, každoroční připomenutí pro zálohování vašich dat. Přes léta kampaní stále vidíme příliš mnoho případů, kdy lidé neprodukují kopie své práce v cloudu nebo dokonce jen na palcové jednotce a pak je ztratí, když dojde ke zhroucení jejich počítačů..

Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak je důležité zálohovat vaše data. Podívejte se tedy na náš nejlepší článek o online zálohování pro nejlepší poskytovatele tam nebo na náš článek o zálohování 3-2-1, abyste získali představu o inteligentní strategii zálohování.

Dropboxing People In

V souvislosti s podobnými zprávami – v pořádku, připouštíme, že je to úsek – Dropbox omezil počet zařízení, která můžete připojit k bezplatnému účtu Dropbox, na tři od března 2019. Naštěstí jsou placené plány od toho osvobozeny, takže to hádáme je to další způsob, jak Dropbox přimět lidi, aby začali platit za své úložiště. Můžete si přečíst naši recenzi Dropbox a zjistit, zda je platba dobrý nápad.

Face to Facebook

Ochrana osobních údajů na Facebooku

Více či méně jsme začali měsíc březen zprávou, že získáváme Facebook přátelštější k ochraně osobních údajů. Jakmile byl redakční tým hotový a setřel si slzy smíchu z našich očí, šli jsme kopat do Zuckových tvrzení a zjistili, že jsou, potlačte vaše překvapení, falešné.

K tomuto závěru jsme dospěli čtením zpráv. Například zprávy, které Facebook věděl o Cambridge Analytica pomocí dat k cílení reklam tak, než se příběh vypukl v médiích, což vylučovalo ignoranci společnosti.

Další náznak byl příběh, že několik aplikací pro Android stále sdílí data s Facebookem, přestože společnost tvrdí, že to přestala dělat, což se zlomilo ve stejný den jako oznámení The Zuck.

Pokus Facebooku o reformu obrazu není jen zloba. Existuje také obyčejná stará neschopnost, například společnost ukládající hesla uživatelů v prostém textu. Jak vysvětlujeme v našem popisu šifrování, holý text je nešifrovaná data, takže je na světě, aby zjistil, zda někdo získá přístup. Sloppy to teprve začíná popisovat.

Zdá se však, že mnoho hříchů Facebooku to podle všeho dohání. The New York Times na konci března informovala, že federální státní zástupci se sídlem v New Yorku se zabývají mnoha obchody, které uzavřelo se třetími stranami za účelem prodeje vašich dat. Přejeme jim štěstí v boji proti zařízení, které se zdá být spokojené s tím, že obří společnosti mohou dělat, co chtějí.

Rozrušení košíku Apple

Žaloba společnosti Apple

Další společností, která čelí právním problémům, je Apple. Výrobce hladkých bílých pouzder s nižším hardwarem nechal podat proti němu kasační případ společnosti Kaspersky Labs, pravděpodobně jeden z nejznámějších vývojářů antivirového softwaru (přečtěte si naši recenzi společnosti Kaspersky Anti-Virus, abyste zjistili, o čem jsme si mysleli).

Společnost Kaspersky tvrdí, že Apple přinutil společnost odstranit ze své softwarové sady dvě funkce, ale pouze implementovat obě své alternativy. Podobné žaloby podal také v březnu Spotify proti Cupertino, které tvrdí, že Apple opřel o několik cest pro uživatele. Apple to samozřejmě popírá, ale zdá se, že ani jeden z nich nezmizí.

Oba případy by byly dost závažné, ale největší výzvu představuje Elizabeth Warren. Při přípravě prezidentské nabídky tvrdila, že chce rozdělit všechny technologické giganty, ale vyhrazovala zvláštní pohrdání pro Google, Facebook a o den později Apple. I když se nedostane na demokratický lístek, je pravděpodobné, že další prezidentské naděje vyzvednou prapor.

Menší příběhy

Rusko VPN zákaz

Rusko, nikdy místo, kde lidská práva vzkvétá, učinilo další krok k dystopické noční můře podepsáním dvou nových cenzurních zákonů. Jeden zakazuje falešné zprávy, zatímco druhý chrání veřejné činitele před urážkou. Ačkoli to může na první pohled dávat smysl, protože zná Putinovu vládu, oba zákony budou interpretovány novými a kreativními způsoby.

YouTube se uklonil před proudícími válkami. Streamující web, který je součástí mateřské abecedy Google, se pokusil vydat několik vlastních show a webových seriálů, ale nemohl se shodovat s Netflixem, Amazon Prime Video a nadcházejícím Disney +. Nikdo z našeho redakčního týmu vůbec nevěděl, že YouTube má své vlastní pořady, takže marketing mohl být problém.

Jedna z největších norských společností Norsk Hydro byla zasažena masivním a odporným útokem na ransomware. Výrobce hliníku však kyberzločincům nebude platit, protože mají zálohu, která je stará pouze dva dny. Díky tomu je to dobré místo pro připojení našich online zálohovacích recenzí.

Dokončíme dobrou zprávou: Demokraté v Kongresu předložili návrh zákona, který obnoví neutralitu sítě ve Spojených státech. Téměř úplně obnoví původní, který byl zaveden, když byl prezidentem Barack Obama, a obecně se považuje za dobrou věc.

Závěrečné myšlenky

S tímto trochou světla v tunelu vás necháme tento měsíc. Doufáme, že se vám líbil čtení naší malé měsíční rekapitulace, a pokud chcete být informováni o příštím příštím, doporučujeme vám přihlásit se k odběru našeho zpravodaje.

Dejte nám vědět v komentářích níže, pokud jsme zmeškali nějaké hlavní příběhy, nebo pokud máte názor se o jakýkoli z těchto vývojů podělit. Hodně štěstí a děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map