Stav cloudu, duben 2018

Vítejte v měsíčním stavu cloud Cloud.net.net, kde se podíváme na nejdůležitější zprávy z posledních 30 dnů a také se těšíme na nadcházející měsíc. Zaměřujeme se především na technické novinky, samozřejmě, a také na vše, co souvisí zejména s cloudem; pomyslete na to jako na rekapitulaci, která vám poskytne specializované znalosti, které budou mít lidé na večírcích wow. Nudné večírky, ale takhle se valíme.


Toto je první takový článek, který právě provozujeme, a doufáme, že v budoucnosti uděláme mnohem více. Přestože je tam spousta vynikajících zpravodajských serverů a my nechceme žádné z nich nahradit – věřte nám, pokusili jsme se v minulosti – máme pocit, že redakčně máme toho co nabídnout. Takže se připojte a připojte se k nám, když se podíváme na to, co nám March přinesl.

Facebook, Cambridge Analytica a Zuckerberg

Březen 2018 byl pěkným měsícem Facebooku a masivního rozpadu okolních odhalení, že společnost Cambridge Analytica, britská analytická firma se sídlem ve Velké Británii, vytěžila na Facebooku data nejméně 50 milionů amerických voličů a zacílila na ně reklamy, možná dokonce ovlivnila USA 2016 prezidentské volby ve prospěch Donalda.

Strašidelné věci. Přestože americké volby jsou ve srovnání s politickým procesem ve většině ostatních zemí hrubé, cokoli jde, objevy whistleblowera Christophera Wylieho, spoluzakladatele CA, který tam již nepracuje, otřásly zemí a zbytkem světa. , do jeho jádra.

Už několik měsíců pomalu přijímáme, že Facebook má po celém světě zpožděný vliv poté, co vyšlo najevo, jak moc vládne Putinova trollská armáda, ale nyní je zřejmé, že to nejsou jen autoritativní siláci; naše vlastní strany a vůdci také používají sociální média pro nemocné.

Mark Zuckerberg, generální ředitel Facebooku, se veřejně omluvil (a dokonce vyřadil reklamy z novin) a slíbil, že věci vylepší. O tom bude svědčit i před kongresovým výborem USA, i když se jen vzdal postavení, aby poslal stand-in ekvivalentu Spojeného království..

Zuckerbergova omluva však zůstává prázdná: jeho společnost už léta vytěžuje a prodává údaje o lidech, ale místo toho, aby je prodávala za politickými cíli, byla data použita inzerenty. Zdá se divné nakreslit tuto čáru: když lidé utratí své těžce vydělané peníze za zbytečné spotřebitelské svinstvo, které nepotřebují, je zjevně v pořádku, ale zjevně ovlivňování politického procesu není.

Role médií v této celé tragédii je také podivná, protože oni jsou ti, kdo vedou obvinění proti politickým shenanigánům, ale opět se nezdá moc záležet na tom, co obchodníci dělají se všemi údaji, které jsou vytaženy na sociálních sítích. Rádi bychom všem navrhli, aby se vydali na cestu Elona Muska, ale nevymažeme ani naši stránku FB, protože dobře nejsme Tesla.

Facebook Scandal: Dobré zprávy

Celá Facebooková fracas je určitým způsobem dobrá zpráva: i když to trvalo déle, než bychom si přáli, lidé nyní konečně věnují pozornost křivým mravům, se kterými se společnost dostává: již lidé smazávají své profily sociálních médií a věnují větší péči jak se chovají online. Pokud jste jedním z těchto lidí, nezapomeňte se podívat na našeho online průvodce ochranou osobních údajů, protože vám pomůže na cestě.

Skandál také podnítil vývojáře k vytvoření konkurenčních standardů a protokolů, které by měly pomoci udržet web pro vás bezpečnější. Jednou z těchto možností je použití otevřených protokolů a dalších triků IMAP, které by měly usnadnit a bezpečnější používání sociálních médií. Pokud byste se chtěli dozvědět více, rejstřík o tom obsahuje celý příběh.

Špionážní a sledovací Shenanigans

Ne že Facebook má nějaký druh zkrouceného monopolu na špehování lidí. Všichni víme o PRISMU a Patriot Act, ale zdá se, že brzy můžeme do tohoto seznamu přidat další zkratku: CLOUD. Tato nová iniciativa, která prošla zadními dveřmi, poskytuje inteligenci USA informacím občanů USA z cloudových serverů i ze zámoří, což je děsivá myšlenka.

I při použití VPN vás tento konkrétní problém nezachrání, což znamená, že pokud chcete své soubory chránit před rušením, budete muset použít poskytovatele nulových znalostí, jako je Tresorit nebo Sync.com..

Ne, že sledování je omezeno na interwebz: Čínská policie používá nejmodernější sluneční brýle ke sledování poznávacích značek a dokonce i obličejů, zatímco policie v Severní Karolíně používá data GPS společnosti Google, aby získala někoho, kdo se nachází dokonce poblíž místa činu. Není moderní doba prostě úžasná?

Další krok v cloudových hrách?

Možná, že: ačkoli hraní her jako služba (GaaS) nebo cloudové hry se v posledních několika letech dostaly téměř do podoby chiméry – buď se to nestalo, nebo se to stalo ve verzi snížené – je to Zdá se, že konečně na tom budou pracovat někteří vážní hráči.

Herní divize společnosti Microsoft připravuje projekt pro cloudové hry, zatímco NVIDIA dělá totéž se svým projektem GeForce Now, který je v současné době v uzavřené beta verzi. I když v současné době nemáme co nahlásit, doufáme, že náš článek o cloudových hrách brzy aktualizujeme o nejnovější a největší vývoj.

Menší příběhy


© Stuff.co.nz

Ačkoli se v březnu stalo hodně, jak vidíte, zde je několik příběhů, které jsme si zasloužili trochu víc lásky, než dostali. První na řadě je zpráva, že Specter a Meltdown byly opraveny na všech vyvíjených čipech další generace. Tyto opravy jsou na hardwarové úrovni, takže snad už žádné zpomalení.

Kim Dotcom, zakladatel Megauploadu a nepřímo MEGA, vyhrál další případ ve své pravděpodobné nikdy nekončící bitvě proti vydání USA. USA chtěly, aby pirátská loutka byla převezena do své jurisdikce již více než deset let, ale Dotcom (s větším nežživotním životem) změnil své jméno na základě skutkového průzkumu..

Původní série Netflixu byla z filmového festivalu v Cannes zakázána z technických důvodů. Ačkoli už jsme všichni roky věděli, že Hollywood a její protějšky se bojí trochu konkurence (viz příklad Dotcomu pro jeden příklad), toto rozhodnutí je opět důkazem, že starý strážce udělá cokoli, aby zajistil, že nadšenci Nastoupím do dveří.

Společnost Kaspersky Labs přesune některá ze svých datových center do Švýcarska, aby se vyhnula obvinění, že ruská vláda špionuje klientelu společnosti na ruských serverech. Ačkoli data ruských občanů budou muset zůstat uložena v mateřské zemi – Putin schválil zákon výslovně zakazující Rusům ukládat data do zahraničí – je to o méně méně starosti zahraniční zákazníky.

Nedávno schválený účet USA SESTA / FOSTA způsobuje bolesti hlavy pro mnoho cloudových služeb, protože jakýkoli obsah, který by mohl být považován za povzbuzující obchodování se sexem a podobně, nechává své hostitele na háku. Několik lidí a společností, které nijak nesouvisejí s touto poněkud ošklivou oblastí podnikání, již obsah svého obsahu odstranilo.

Světový den zálohování

V neposlední řadě jsme zakončili březen na nejvyšší notě Světového dne zálohování, slavnostního dne pro každého, kdo věří, že pravidelné zálohování vašich dat je jedním z klíčů k štěstí (tento cíl jsme nastavili dosti nízko, a to hlavně díky).

Ačkoli je o něco dříve publikovat jakékoli údaje, doufáme, že se nám podařilo oslovit více lidí než v předchozích letech a že všechny jsou bezpečně zálohovány, nejlépe pomocí pravidla 3-2-1..

Závěrečné myšlenky

To víceméně zabalí zápas, pokud se nás zeptáte. Ačkoli se toho dubna bude hodně těšit, předpovídáme, že největší příběhy budou o tom, jak EU v květnu přijme obecné nařízení o ochraně údajů (GDPR) a jak to ovlivní internet. Tento kousek všezahrnující legislativy by nás měl trochu lépe chránit a těšíme se na další podrobnosti o jeho detailech.

Máte pocit, že jsme to udělali špatně, ať už se díváme zpět, nebo dopředu? Máte nějaké myšlenky na příběhy, o nichž jsme diskutovali? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map