Recenze WordPress.com – Ne, ta druhá – aktualizováno 2020

Recenze WordPress.com

WordPress je monstrum ve světě webových stránek, ale tato recenze je o jeho komerčním .com soupeři. Je to v pořádku, ale v určitých klíčových oblastech se to nedaří, jak si můžete přečíst v této úplné recenzi WordPressu.


Když řeknete WordPress, většina lidí si myslí, že WordPress.org, ale to není to, o čem v této recenzi mluvíme. WordPress.com je placený nástroj nabízený společností Auttomatic, který nabízí podobné úpravy jako bezplatná verze, ale tvůrce webových stránek je mnohem jednodušší a našel si místo mezi našimi nejlepšími seznamy tvůrců webových stránek.

WordPress je monstrum v online světě. Pomocí softwaru Auttomatic bylo z dobrého důvodu vytvořeno více než 172 milionů webových stránek. Nástroj je efektivní, komplexní, má velkou podporu a výsledky vypadají dobře, aby se zavedl. V této úplné recenzi WordPress.com projdeme všechny jeho funkce.

wordpress-srovnání

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro WordPress.com

Funkce

WordPress.com vám nabízí mnoho nástrojů a umožňuje vám upravit drobné podrobnosti, například zda je třeba nový článek před publikováním zkontrolovat.

Blogování WordPress.com 

Blogování na webu WordPress.com se provádí přístupem na kartu „Články“. Jedná se o jednoduché rozhraní, které vám umožní rychle přidávat, spravovat nebo mazat příspěvky. Na svou platformu můžete vytvářet koncepty, vlastní odkazy a dokonce přidat tým autorů. Pokud tedy musíte pracovat s nezávislými přispěvateli, je pracovní postup zjednodušený. Náš nejlepší software pro správu projektů to však dělá lépe.

wordpress-blog

Nejlepší je, že metadata, značky, kategorie příspěvků a sociální interakce jsou upravitelné, což dává uživateli velkou kontrolu. Není tak univerzální jako platforma WordPress.org, ale je jednodušší používat.

SEO s WordPress.com

Zkontrolovali jsme WordPress.com pomocí osobního plánu, takže jsme se nemuseli pokusit o vestavěný editor optimalizace vyhledávačů. To znamená, že můžete upravit mnoho metadat z karty „Nastavení“ v libovolném plánu, což je první krok k dobrému hodnocení Google.

Kromě toho se WordPress.com integruje s vaším SEO, což vám umožní zacílit na klíčová slova, analyzovat výkon vašeho obsahu a zobrazit odhady výkonnosti konkrétního článku. Pokud jste ochotni obětovat funkce SEO pro platformu drag-and-drop, přečtěte si naši recenzi uKit. Není to tak silné, ale je snazší používat.

Pluginy WordPress.com

Teoreticky je přidání pluginu snadné. Stačí otevřít nabídku Nástroje a postupujte podle pokynů pro každý doplněk. Problém je v konfiguraci zásuvných modulů znamená použití oblasti „WP admin“, která je mnohem těžší zvládnout než základní rozhraní.

Je to kontraintuitivní. Jediným důvodem, proč si lidé kupují předplatné WordPress.com, je to, že je jednodušší používat než rozhraní WordPress.org, ale „WP admin“ je srovnatelná složitostí.

To znamená, že existují skvělé pluginy. Můžete se například integrovat s jazykem Google, který automaticky převádí vaši stránku na návštěvníky na základě jejich adresy IP. Je to pěkný doplněk, ale nejde o plnohodnotný lokalizační nástroj. Pokud to hledáte, přečtěte si naši recenzi Voog.

Na druhou stranu stále doporučujeme WordPress.org pro pluginy. Je bohatší na doplňky od třetích stran a pokud máte obavy o snadnost použití, její pluginy zahrnují také vizuální editory, které vytrhávají práci z navrhování webových stránek.

Elektronický obchod WordPress

Elektronický obchod systému WordPress je dobře zaoblený. Je vybaven základními možnostmi úpravy produktu, jako je přidání obrázku, nastavení cen v různých měnách nebo přidání přepravních informací. Produkty lze rozdělit do kategorií, můžete pro ně vytvářet variace a můžete dostávat platby prostřednictvím PayPal nebo Stripe. Můžete také vytvořit slevy a kupóny pomocí editoru propagačních akcí. 

Bohužel, stejně jako při úpravách formulářů, nemůžete tuto míli překonat vytvořením vlastních stránek s poděkováním nebo automatizací e-mailových odpovědí po zakoupení. To je omezení základního motoru elektronického obchodování, ale ty můžete udělat integrací s WooCommerce.

Jak jsme však řekli, je to těžké. Pro uživatelsky přívětivější platformu zkuste Shopify, která tyto možnosti zpřístupní více lidem. V parku to ale stále není procházka, proto si přečtěte našeho průvodce pro začátečníky, kde se věnujete Shopify, pokud se chystáte na nástupiště.

Přehled funkcí

Logo WordPress.comwordpress.com

Začíná od 300 $ měsíčně za všechny plány

Design

Předstírat témata

Tvůrce formulářů

HTML editor

Podpora fóra

Vektorové umění Gallary

Zvuk

HD video

Použitelnost

Drag and Drop rozhraní

SEO editor

Mobilní podpora

Centrum aplikací

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Extras

SSL certifikát

Doménové jméno

Kredity reklamy

Recenze webu

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Video návody

Textové návody

Různé

Zdarma plán

Ceny

Plán Blogger není vyčerpávající, ale udělá to, pokud chcete, aby platforma sdílela vaše myšlenky. Získáte doménu, e-mailovou podporu, základní přizpůsobení designu, bezplatná témata a základní verzi funkcí, o kterých jsme mluvili. Bohužel, bezplatná doména, kterou získáte, je .blog, což není ideální pro SEO a po roce publikování může být 6 GB úložného prostoru příliš málo..

Osobní plán je upgrade na program Blogger. Nic drasticky nezmění. Poskytuje pouze běžnou doménu, více úložiště a pokročilejší funkce. 

Na druhou stranu plán Premium zahrnuje neomezená prémiová témata, pokročilé možnosti designu a základní marketingové nástroje.

Plány Business a eCommerce vám umožňují přístup k SEO nástrojům, personalizované nápovědě, pokročilým funkcím elektronického obchodování a dražší vám dává integraci s předními přepravci. 

Celkově se jedná o slušný cenový program, který je pod tržním průměrem.

Kromě toho můžete získat plnou náhradu do 30 dnů od zakoupení jakéhokoli plánu, žádné dotazy. U všech plánů získáte také doménu, kterou lze vrátit do 48 hodin od zakoupení. Nakonec můžete nástroj vyzkoušet bez připojených řetězců pomocí bezplatného plánu, což je verze programu Blogger s nižší verzí, která vám poskytne méně úložného prostoru a přizpůsobení.

Design & Nástroje

Chcete-li začít s WordPress.com, budete muset vybrat kategorii webových stránek, najít doménu, vybrat svůj plán a poté můžete začít upravovat svůj web. Pokud kartu cenových plánů několikrát zavřete, budete mít možnost vyzkoušet bezplatnou verzi nástroje.

Chcete-li zjistit, zda tento nástroj vyhovuje vašim potřebám, doporučujeme jej před zakoupením plánu vyzkoušet zdarma. Bez ohledu na to budete moci upravit obsah a styl svého webu pomocí několika nabídek.

Nabídka „statistik“ je poháněna zásuvným modulem Jetpack a poskytuje vám přehled o publiku. Není to tak pokročilé jako přehled Google Analytics, ale je skvělé sledovat, jak postupujete. Vynikající funkcí je, že můžete rychle zjistit, jak si hraje váš nejnovější článek, což pomáhá, když chcete krátkou aktualizaci vývoje obsahu webových stránek.

wordpress-recent

Karta „web“ umožňuje spravovat publikovaný obsah. Je rozdělena do „stránek“, „článků“, „médií“ a „komentářů“, takže při analýze obsahu existuje velká flexibilita. Můžete například rychle procházet tím, co lidé komentovali vaše příspěvky, což zefektivňuje komunitní úsilí vašeho podniku.

Karta „media“ je navíc vyvinuta stejně jako ve WordPress.org. To znamená, že můžete upravovat obrázky pro lepší velikost, meta popisy a alternativní text. Je to skvělý nástroj, protože mediální obsah je základem správného indexování a hodnocení společností Google.

Nabídka „design“ by se mohla týkat upgradů. Je to lépe vypadající verze editoru motivů na WordPress.org, ale trpí stejnými omezeními. Například změna velikosti záhlaví je velkým bojem. Na druhou stranu můžete pomocí nabídky přidat úryvky CSS, takže nabízí více než modové motivy.

Pokud nejste spokojeni s podobou webových stránek WordPress.com, můžete zkusit Squarespace. Není to tak silné, pokud jde o blogování, ale blíží se a vytváří ohromující weby. Přečtěte si naši recenzi pro Squarespace.

Nástroje WordPress

Karta „tools“ se zaměřuje na pluginy a podporované integrace. Můžete jej použít k přidání Nástroje pro tvorbu stránek, SEO, WooCommerce a Google Analytics do sady nástrojů, ale také obsahuje inovativní rozšíření. Může se například integrovat s programem Upwork pro lepší spolupráci se spisovateli na volné noze.

wordpress-pluginy

Nabídka „admin“ umožňuje provádět nastavení back-end. Odtud můžete upravovat jazyk, adresu, slogan, záhlaví a dokonce i časové pásmo svého webu. Navíc získáte desítky příkazů pro správu komentářů, což opět ukazuje, že platforma je zaměřena na pomoc bloggerům.

Existují však nevýhody. WordPress.com není editorem přetahování. Stejně jako u WordPress.org je editace založena na formulářích a upravujete design a obsah samostatně.

Stejně jako u WordPress.org to vytváří velký problém. Nemůžete upravovat stránku a vidět výsledek v reálném čase, protože pracujete se slovy a vizuály samostatně. K problému také narazíte při výběru designu. Ať už se jedná o paletu písem nebo barev, upravíte ji z malého seznamu možností, ale výsledky se okamžitě nezobrazí. Tím dojde k přerušení procesu vytváření webových stránek.

Na druhou stranu jsou témata citlivá a esteticky příjemná. Můžete si vybrat z 294 šablon, ale nejsou bez závady. Různá témata vám umožňují upravovat různé aspekty z editoru motivů, jako jsou barvy nebo písma, takže můžete mít potíže s tím, kde jsou tyto možnosti.

Pomohlo by také, kdybyste mohli média upravovat na stránce. Je to rychlejší a většina tvůrců webových stránek vám to umožní. Bohužel takové možnosti jsou možné pouze pomocí webového nástroje pro přetahování. Pokud to hledáte, přečtěte si naši Weebly recenzi.

Snadnost použití

Používání uživatelského rozhraní WordPress.com je snazší než uživatelské rozhraní WordPress.org. To je hlavní prodejní bod platformy. Je lépe navržen, přehledný a nabídky jsou lépe označeny pro rychlejší navigaci. Navíc je jazyk mnohem srozumitelnější. Je zřejmé, že vývojáři vynaložili úsilí, aby byla tato platforma pro začátečníky přátelská. 

Mohlo by to použít rychlý tutoriál, ale vy můžete získat podstatu toho v několika sezeních bez jednoho. Problém je v tom, že existuje mnoho užitečných nástrojů, o nichž nevíte, pokud si nečtete centrum znalostí. Můžete například omezit počet komentářů k jednomu článku, což je skvělé pro zastavení spamu, ale možnost je skryta pod několika nabídkami a kartami.

Udržování blogu nelze provádět se stejnou kontrolou jako u WordPress.org. Například metadata, která můžete upravovat, jsou zjednodušená, ale to znamená, že je snazší blogovat. Přestože existuje méně pluginů, což pro uživatele znamená menší kontrolu, znamená to méně zmatení pro osobu, která není obeznámena s tím, co může váš SEO nebo OptinMonster udělat.

Podpěra, podpora

Znalostní centrum WordPress.com je jedním z nejlepších, které jsme zkontrolovali. Neobsahuje tunu kategorií u nejasných předmětů, ale spíše vytváří cestu pro průměrného uživatele.

wordpress-support

Rozděluje proces vytváření webových stránek do čtyř kroků, z nichž všechny mají kvalitní průvodce a výukové video o všech aspektech WordPress.com..

wordpress-tutorials

K dispozici je také kdykoli z chatu na obrazovce. Pokud to nestačí, můžete se spojit s vývojáři odesláním vstupenky, chatováním s „inženýry štěstí“ společnosti Auttomatic nebo odesláním dotazu na fórech WordPress. Je to dobře zaoblený systém, který má vše, co vás podporuje při vývoji webových stránek.

Personalizovaná podpora a chatování s automatickými agenty jsou bohužel dostupné pouze u dražších plánů. Pokud hledáte kvalitní podporu za nižší cenu, přečtěte si naši recenzi123.

Verdikt

Chcete-li použít verzi WordPress.org, která je jednodušší a má slušné funkce systému správy obsahu, zkuste WordPress.com. Pokud hledáte zážitek s přetažením, podívejte se na naše nejlepší tvůrce webových stránek a zjistěte, který z nich vám vyhovuje. Obecně doporučujeme Wix. Přečtěte si naši recenzi Wix a zjistěte proč.

Pokud chcete něco jiného, ​​přečtěte si náš nejlepší článek o poskytovatelích webhostingu. Doporučujeme s těmito poskytovateli používat WordPress.org, ale rozhlédněte se kolem sebe a zjistěte, zda vás něco zajímá.

Souhlasíte s naší analýzou WordPress.com? Dejte nám vědět níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me