Recenze One.com – aktualizováno do roku 2020

Recenze One.com

One.com nabízí spoustu funkcí za skvělou cenu, ale je příliš těžké zvládnout. Nicméně, jakmile se dostanete přes jeho rozhraní vtípky, můžete se na skvělý web ve velmi krátkém čase opravdu. Přečtěte si podrobnosti o kladech a záporech tohoto tvůrce webových stránek v naší podrobné recenzi One.com.


One.com je jedním z menších tvůrců webových stránek na trhu, v současné době sídlí více než 1,5 milionu zákazníků. V mnoha ohledech je to diamant v surovém stavu, s vynikajícím množstvím funkcí a levnou cenovkou. I když je služba trochu zastíněna nejlepšími tvůrci webových stránek, měli byste určitě považovat One.com za své řešení volby.

V průběhu této recenze One.com budeme hovořit o těchto funkcích a proč jsou pro stavbu vašeho webu důležité. Dále probereme některé slabé stránky služby, jako je špatná implementace blogu a občas laggy rozhraní.

Na konci poskytneme konečné rozhodnutí o službě, proto si před upgradem nezapomeňte přečíst. Pokud byste si to raději sami vybrali, můžete tak učinit s 15denní zárukou vrácení peněz.

Alternativy pro One.com

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Navzdory nízkým nákladům na One.com existuje několik funkcí. Všechny plány jsou zašifrovány pomocí zabezpečení SSL a podpory tvůrců webových stránek a velkého množství úložiště pro spuštění. Mimo to většina funkcí přichází s prémií, která se příliš nezabývá tím, jak levné plány jsou samy o sobě.

Počínaje bezplatnými funkcemi je však každý plán vybaven neomezenou e-mailovou adresou a kreditem Google AdWords. E-mail používá jakýkoli typický webový klient s uživatelsky definovatelnými limity poštovní schránky. Nebudete mít čisté rozhraní něčeho, jako je GSuite (jedna z našich nejlepších služeb hostování e-mailů), ale jakýkoli klient, kterého si vyberete.

Každý plán má přístup také k blogu, ale ne k blogu a tvůrci. Můžete mít jednu nebo druhou, každá s vlastní sadou šablon. Šablony blogů jsou datovány přinejmenším, bez jakéhokoli backendu pro organizaci nebo vytváření příspěvků. Toto je jedna z nejslabších oblastí One.com a něco, o čem se budeme bavit později, v sekci „design“.

Jediným řešením je použití subdomény, která je naštěstí zdarma. Ve svém blogu musíte místo obvyklé domény umístit blog na „blog.yourdomain.com“. To je jediný způsob, jak se obejít pomocí archaických šablon jako hlavního návrhu.

Ne všechny bezplatné funkce však mají nevýhodu. One.com poskytuje každému komplexní analýzu svých stránek, přístup FTP / sFTP a ochranu před viry. Většina základen je pokryta a komplexně pokryta, takže nevýhoda ošklivého blogu bolí mnohem méně.

Celkově jsou placené funkce mnohem působivější. Za příplatek můžete na svůj web přidat SiteLock, kompletní sadu zabezpečení pro řešení malwaru a řešení spamu. Tento nástroj může na webu naskenovat až 500 stránek a poskytnout úplný přehled o všech zranitelnostech. Každý den dokonce vypracuje zprávu o reputaci a vyhlídce na černé listině, abyste věděli, kde stojíte v očích vyhledávačů.

One.com také nabízí SEO služby prostřednictvím MarketGoo. Základní plán poskytuje základní metriky SEO, týdenní audit a až pět klíčových slov, která můžete sledovat. Dražší plán Evoluce se rozšiřuje o vylepšený přehled s dashboardem, až 15 klíčových slov a denní audit vašeho webu.

Pro peníze je těžké porazit sadu funkcí One.com. Problém s blogem spočívá spíše v oblasti výběru designu, takže to příliš neublíží této části recenze. Místo toho funkce jako SSL certifikát, SiteLock a MarketGoo zamknou tuto sekci jako snadné vítězství pro One.com.

Ceny

One.com je trochu světlo na plány přes palubu. Celkově tato služba nabízí pouze tři, z nichž dvě mohou využít tvůrce webových stránek. Navzdory omezenému výběru jsou sazby poměrně nízké a s překvapivým množstvím funkcí pro zavedení. Bez ohledu na to, na jakém plánu přistáváte, získáte velkou hodnotu za peníze.

Standardní hosting je poměrně jednoduchý. Jedná se o sdílený plán, který vám poskytuje jeden základní procesor a 512 MB RAM. Můžete však také využít tvůrce webových stránek. Je omezeno na pouhých pět stránek, ale to by mělo stačit, pokud hledáte přímý web.

Tento plán navíc nabízí flexibilitu, aby se v budoucnu mohl přestěhovat z tvůrce webových stránek. Máte úplný přístup k serveru FTP / sFTP, což umožňuje instalaci WordPress. Pokud se chcete naučit, jak to udělat, přečtěte si našeho průvodce pro začátečníky o používání WordPress. Kromě toho plán obsahuje také neomezené e-mailové adresy a nějaký kredit Google AdWords.

Pokud jste však všichni na tvorci webových stránek, vyhrazený plán je mnohem vhodnější. Limit stránky je zrušen a poskytuje až 200 stránek, to vše pouze o dolar více za měsíc. Je to mnohem levnější než skoro jakýkoli jiný tvůrce webových stránek ve vesmíru, soupeří pouze weboví hostitelé, kteří nabízejí další tvůrce, jako je GoDaddy (přečtěte si naši GoDaddy recenzi GoCentral).

Získáte všechny stejné funkce jako webhosting mínus přístup FTP / sFTP, což znamená, že WordPress není vyloučen. To však přináší prvotřídní šablony, které jsou plně citlivé a optimalizované pro mobily. Máte funkce zálohování a obnovy a také možnost importovat obrázky HD.

Ceny jsou nízké, ale problémem je absence jakéhokoli bezplatného plánu. Většina specializovaných tvůrců webových stránek jednu nabízí, zatímco hostitelé se změnou stavitelů ne. One.com bohužel sedí v druhé kategorii. V žádném případě to nepřekvapuje, ale určitě zklamáním.

Plány elektronického obchodu One.com

Existují plány také pro elektronický obchod. Tvůrce webových stránek můžete použít pro webový obchod nebo WordPress, přičemž tato možnost přichází za pár babek více měsíčně. Na konci tvůrce webových stránek je plán úplně stejný jako u běžného tvůrce webových stránek, ale umožňuje vám také prodávat produkty.

Je to prudký skok v ceně, ale to neznamená, že plán není levnější než konkurence. Například internetový obchod ve společnosti Wix (přečtěte si naši recenzi Wix) je o 5 USD dražší než sazba One.com.

Design & Nástroje

One.com má editor, který je děsivě podobný editoru ve Weebly (přečtěte si naši Weebly recenzi). I tak však zcela nepřistává na hladině plynulosti tohoto poskytovatele, s pomalým rozhraním a matoucí segregací nástrojů.

Máte přístup k poměrně široké škále šablon a všechny vypadají celkem dobře. Některé jsou uzamčeny pro ty, kteří nemají prémiový plán, ale to není příliš zklamáním. One.com neskrývá dobrá témata za touto zdí a nechává odpadky. Místo toho existuje pěkná kombinace obou, což znamená, že byste měli mít dobrou možnost bez ohledu na to, jaký máte plán.


One.com vám umožňuje kdykoli změnit šablonu, ale je to trochu obtížné. Pro mnoho lidí jde o výběr šablony a nemění se, protože pokus o zrušení všeho, co je na místě, je docela proces. V sekci „snadnost použití“ níže si povíme více o tom, jak změnit šablonu.

Vyberte si šablonu moudře, protože s ní pravděpodobně budete držet. Pokud však chcete všechno rozebrat, je to možné. One.com má docela otevřený editor, který nedrží vaši ruku v průběhu celého procesu. Předpokládá se, že víte něco o tom, jak tvůrci webových stránek fungují, a poskytuje flexibilitu při změně všeho.

Editor sám pracuje jako Weebly. Máte skutečné rozhraní drag-and-drop, s levým postranním menu drží prvky, které můžete umístit na stránce. Je to intuitivní editor, ale ten, který ztratil pár bodů ze špatné optimalizace. Spodní stroje budou zpožďovat jeho používání, ztratí část plynulosti, kterou má Weebly. Je to malé množství zpoždění, nevadí ti, ale stále je tam pořád, přesto.

Skutečným problémem je segregace nastavení šablon a nastavení stránky. V editoru stránky můžete přetahovat cokoli na stránce, ale nemůžete se dotknout všeho, co se týká univerzálního designu vašeho webu, jako jsou záhlaví a zápatí. One.com naštěstí šedé oblasti, aby vám dali vědět. Přesto je otravné se pohybovat mezi těmito dvěma a dělat několik jednoduchých úkolů.

Jak je uvedeno v sekci funkcí výše, můžete blogovat na One.com, ale není součástí editoru. Na rozdíl od většiny tvůrců webových stránek nelze přidat stránku blogu ani přetáhnout prvek blogu na žádnou stránku. Blog můžete nastavit pouze v ovládacím panelu a přestože je tento proces poměrně jednoduchý, jedná se o asininskou implementaci, která vede pouze k frustrace..

Snadnost použití

Přes tyto frustrace je snadné použití ve skutečnosti celkem dobré. One.com může učinit nějaká podivná rozhodnutí s umístěním blogu a výběrem motivu, ale samotný proces sestavování cítí tekutinu. Půjčí si stránku Weeblyho knihy a to je dobrá věc. Dokud vaše téma vyhovuje vašemu účelu, měli byste být schopni navrhnout web s několika až žádnými problémy.

Levý panel nástrojů zajišťuje plně interaktivní zážitek. Přetáhněte prvky přímo na stránce, takže se nemusíte potýkat s tím, že se pokusíte najít ikonu přidání nebo kopat to, co chcete. One.com obsahuje také některé značky podobné Photoshopu, takže si můžete být jisti, že se vše seřazuje.

Přidání nových stránek je stejně jednoduché. Váš editor je na horním panelu nástrojů a pár kliknutí na tuto stránku vyvolá obrazovku pro výběr stránky. Existuje celá řada různých možností pro webové obchody, galerie a kontaktní stránky, všechny plné falešného obsahu. Přidání nové stránky a rozšíření vašeho webu je jednoduché.

Pokud jde o celkový vzhled vašeho webu, můžete si šablonu přizpůsobit, ale je to trochu obtížné. Musíte přejít do editoru stránek, přidat novou stránku a poté kliknout na „prozkoumat šablony One.com“, abyste mohli změnit své. Pokud jde o naše testování, nenašli jsme žádný jiný způsob, jak změnit šablonu, což je trochu nepříjemné.

Pokud výběr nové šablony není pro vás, můžete vždy navrhnout vlastní. One.com umožňuje podivnou funkci, kde lze na různých stránkách použít různé šablony. Umožňuje hodně flexibility, ale může být pro nováčky trochu matoucí.

Z hlediska designu nedává dávat možnosti šablon a možnosti stránek do různých oblastí příliš smysl. Z pohledu snadnosti použití však trochu pomáhá. I když si tento jedinečný systém zvykne, nutí vás segmentovat to, na čem pracujete, takže se nemusíte starat o chaotický vývoj univerzálních prvků vašeho webu. Například přetažení jednoho prvku na stránce nezpůsobí nechtěné pořízení loga.

Jasně to neznamená, že rozdělení těchto nástrojů je dobrá věc. Trochu to usnadňuje používání, ale malá oběť v této oblasti by způsobila mnohem plynulejší stavitel navzdory některým možným nehodám.

Pro čistě budování vašeho webu je One.com velmi snadno použitelný kvůli jeho důvěrnosti. Zcela interaktivní rozhraní znamená, že můžete dělat přesně to, co chcete, kliknutím myši. Vyspělejší možnosti, jako je přepínání šablon, však vyvolávají obavy.

Podpěra, podpora

Protože One.com je plnohodnotný webový hostitel, podpora je docela dobrá. Mnoho tvůrců webových stránek omezuje podporu na centrum nápovědy a e-mailovou adresu. I když to samé platí pro One.com, máte také live chat, nepřetržité řešení problémů, které mohou nastat.

Centrum nápovědy je celkem jednoduché. One.com má devět různých kategorií se vším od začátku až po správu předplatného. Začínáme je obzvláště užitečné, protože poskytuje pěkný přehled o všech službách, které One.com nabízí. V několika krátkých článcích se dostanete do provozu webového tvůrce, WordPress, Microsoft Office 365 a dalších.

Samotné kusy jsou psány čistě s přiloženým obsahem pro složitější návody. Několik článků obsahuje snímky obrazovky, například ty, které se týkají tvůrce webových stránek, ale bylo by hezké vidět screenshoty ve více článcích a některá doprovodná videa..

One.com bohužel spadne do pasti, kterou mnoho tvůrců webových stránek dělá v centru nápovědy. Existuje spousta výukových programů od aktivace předplatného po spuštění blogu, ale neexistují žádní průvodci řešením problémů. V našich recenzích je Strikingly (přečtěte si naše Strikely review) jediný stavitel, který má tyto články, které jsou velmi užitečné pro malé běžné problémy.

Pokud máte nějaké problémy, musíte se obrátit na podporu. Živý chat a e-mail jsou k dispozici s poměrně rychlou dobou odezvy. Obdrželi jsme odpověď e-mailem za něco málo přes 10 hodin a během několika minut jsme chatovali. U neanglických mluvčích však bude živý chat pomalejší. K dispozici jsou pouze anglicky mluvící agenti 24/7, zatímco ostatní jazyky mají normální osmhodinová operační okna.

Formy podpory jsou však na One.com vynikající. Příspěvky jako fórum nebo telefonická podpora by jistě byly vítány, ale implementace funguje dostatečně dobře, jak to je. Články v centru nápovědy jsou jasně psány s dostatečnou hloubkou a podpora reaguje rychle, pokud mluvíte anglicky.

Verdikt

Pokud hledáte tvůrce webových stránek s bohatými funkcemi, který vám může ušetřit pár babek, pak je One.com skvělou volbou. Získáte strašně mnoho peněz za to, jak důležité funkce, jako je SSL certifikát, se stávají pro moderní prohlížeče. Snadné použití je také prvotřídní, se známým rozhraním, které se zaměřuje na důležité oblasti webdesignu.

Příslovný slon v místnosti je však návrhem samotného stavitele. Na konci stránky One.com byla učiněna zvláštní rozhodnutí, v neposlední řadě hrozná implementace blogu. To v kombinaci s rozdělením nástrojů, obtížným vyhledáním možností šablon a občas laggy rozhraním způsobí, že se služba cítí jako trochu mytí.

Je to však pro některé. Pokud chcete levné webové stránky prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní, pak One.com je pro vás. Jen neplánujte dělat hodně blogů.

Co si myslíte o One.com? Dejte nám vědět v komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me