Recenze Gator – Malý bratr HostGator – Aktualizováno 2020

Gator Review

Gator je tvůrce webových stránek hostGator a jako takový je zaměřen především na nováčky. Vytvoření jednoduchého webu je snadné a téměř zábavné, ale pokud chcete větší hloubku, možná budete chtít vyzkoušet jinou službu. Podrobnosti naleznete v naší úplné recenzi Gator.


Tvůrce webových stránek HostGator, Gator, je k dispozici ve všech placených hostingových plánech, ale lze jej také zakoupit jako samostatný nástroj, který vám pomůže vytvořit web. Platforma je levná, krásná a zaměřená na méně technologicky náročné uživatele, takže začátečníci by neměli mít žádný problém se do ní dostat..

To znamená, že Gator obětuje přizpůsobitelnost tak, aby vyhovovala nováčkům, konkrétně z hlediska rozmanitosti prvků a hloubky funkcí. Je pravda, že s tím můžete vytvořit něco skvělého, ale chybí nám hloubka, aby se náš seznam nejlepších tvůrců webových stránek objevil.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Gator

Funkce

Gatorovy funkce nejsou hluboké, ale nejsou ani mělké. Základy jsou účtovány, ale některé z více specifických funkcí se nezobrazí.

Blogování s Gatorem

Blogování s Gatorem je snadné. Nejprve si nastavíte funkci výběrem ze šablon blogu Gator. Všechny jsou krásné a citlivé, takže se nemusíte obávat. Jediné, co musíte udělat, je vybrat ten, který vypadá dobře.

gator-blog

Přidání blogového příspěvku je pouze otázkou nastavení stránky blogu a přidání nového příspěvku. Navíc začnete s několika již napsanými příspěvky, takže je můžete začít upravovat. Můžete je naformátovat obvyklým tarifem – velikost textu, hmotnost, barva – ale kromě toho není mnoho přizpůsobitelnosti.

Můžete vkládat pouze obrázky, videa a text. Ačkoli to stačí na běžný blogový příspěvek, pokud chcete dělat něco jiného, ​​například speciální grafiku nebo kolotoč, nebude fungovat, pokud nevíte, jak procházet soubory Flash..

Bylo by hezké, kdybyste stránku mohli upravovat stejně jako běžnou stránku s widgety a prvky, ale to není možné. Pokud chcete tvůrce webových stránek, který to dokáže, podívejte se na naši recenzi Voog.

Kromě toho je příjemné, že můžete pro indexování nastavit metadata. Je také velkým plusem, že můžete přiřadit tagy a integrovat se do Facebooku pro komentáře. To pomáhá zvýšit interakci s vaším obsahem, což je v očích společnosti Google dobrá věc.

Celkově je blogovací systém ve srovnání s ostatními tvůrci webových stránek nadprůměrný, ale je nižší než to, co byste získali s plnohodnotným systémem správy obsahu, jako je WordPress. Pokud je pro vás blogování důležité, přečtěte si našeho průvodce pro začátečníky o používání WordPress.

Elektronický obchod s Gatorem

Online prodej s Gator je přímý. Začnete nastavením back-end informací o vašem obchodě, pak můžete produkty. Při prvním použití funkce vás průvodce provede procesem. Chcete-li přidat produkt, vyberte obrázky, napište popis a nastavte cenu. Poté jste technicky hotovi.

Pro lepší indexování však Gator podporuje kategorie a varianty produktů, které mohou uživateli usnadnit procházení vašich stránek a snáze najít produkty, které potřebují. Systém e-commerce společnosti Gator dále podporuje digitální produkty. Uživatelé si dokonce mohou produkt stáhnout z platformy, což vám dává velkou flexibilitu.

Pokud jde o přitažlivost pro zákazníky, Gator vyniká. Můžete nejen přidávat slevové kupóny a výprodeje, ale také přijímat platby prostřednictvím PayPal, Stripe nebo dobírkou.

Jedná se o slušnou funkci obchodu, ale ve srovnání s tím, čeho byste mohli pomocí služby Shopify dosáhnout. Pokud je pro vás elektronický obchod důležitý, vyzkoušejte tuto platformu, ale ne dříve, než si přečtete našeho průvodce pro začátečníky pro Shopify.

SEO s Gatorem

Gator nepřichází s vyhrazeným optimalizačním nástrojem pro vyhledávače jako Wix. Při správě sekcí můžete spíše změnit metadata každé stránky.

gator-SEO

Kromě toho získáte certifikát SSL s nejlevnějším tarifem. Nejen, že vás návštěvníci důvěřují více, ale je to také velké plus pro Google. Další věcí, kterou se Googlu líbí, je schopnost reagovat, což je Gator dobré, s prvky automaticky upravujícími velikost, aby se vešly na mobilní obrazovky.

Gator pomáhá s indexováním a hodnocením výše, ale pokud plánujete na prvním místě pro mnoho klíčových slov, měli byste hledat jinde. Wix má skvělý SEO nástroj, proto si před výběrem webového serveru přečtěte naši recenzi Wix.

Přehled funkcí Gator

Logo Gatorwww.hostgator.com

Začíná od $ 384 za měsícVšechny plány

Design

Předstírat témata

Tvůrce formulářů

HTML editor

Podpora fóra

Vektorové umění Gallary

Zvuk

HD video

Použitelnost

Drag and Drop rozhraní

SEO editor

Mobilní podpora

Centrum aplikací

Podpora blogu

Podpora elektronického obchodu

Editor stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Extras

SSL certifikát

Doménové jméno

Kredity reklamy

Recenze webu

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Video návody

Textové návody

Různé

Zdarma plán

Ceny

Gator není špatný, pokud jde o cenu, ale nedostatek bezplatného plánu ho drží zpátky ve srovnání s Wixem nebo Weeblym.

Plán Starter je levný a vhodný pro většinu online potřeb. Pokud se nechcete dostat do elektronického obchodování, má vše, co potřebujete k vytvoření krásného webu. Kromě editoru získáte také doménové jméno, SSL certifikát a hosting zdarma.

V řetězci je prémiový plán drahý za to, co nabízí. Za téměř dvojnásobek ceny je jedinou výhodou oproti plánu Starter prioritní podpora. Pro větší podnik, který má zaměstnance pracující na webových stránkách, by to mohla být výhoda. To znamená, že protože plán Starteru má již 24/7 podporu, není to tak důležité.

A konečně, plán elektronického obchodu je dobrou volbou, pokud se vám líbí Gator a chcete také nastavit obchod online. Upgrade je drahý, ale jak jsme již probrali, platforma elektronického obchodování je výkonná a vhodná pro všechny podniky.

Gator nenabízí bezplatný plán ani bezplatnou zkušební verzi, ale vyrovnává se s jeho 45denní zárukou vrácení peněz. To je lepší než tržní standard 30 dní pro žádost o vrácení peněz, ale to není použitelné ve všech případech.

Nebudete mít nárok na vrácení peněz, pokud požádáte o vyhrazené servery, vlastní software nebo vlastní doménu. To je důležité pro hostingové plány Gator, ale tady méně.

Navíc, pokud platíte šekem, bankovním převodem nebo peněžním příkazem, neobdržíte žádnou refundaci. I když existují omezení, nejsou nepřiměřená, takže se ujistěte, že platíte kreditní kartou nebo účtem PayPal a měli byste být v pořádku.

Design & Nástroje

Návrh webových stránek Gator je krásný a jeho nástroje se snadno používají. Chcete-li zahájit proces úprav, při prvním otevření nástroje vám bude nabídnuta krátká výuka, která vyzdvihne hlavní nástroje softwaru. Není vyčerpávající, ale dává vám dobrou představu o tom, co musíte udělat, abyste mohli začít.

Rozhraní je jednoduché. Levý pruh je ten, který budete používat nejvíce. Karta „prvky“ vám umožňuje přidat premade bloky a prvky na váš web. Zahrnují ikony, špendlíky Mapy Google, kontaktní formuláře a dokonce i soubory Flash.

Celkově vzato, existuje celá řada bloků, které lze přetáhnout na vaši stránku, takže byste neměli mít problém přizpůsobit sekce, jak uznáte za vhodné.

Karta Stránky Gator

Karta „Stránky“ umožňuje spravovat stránky vašeho webu, což je běžná záležitost mezi tvůrci webových stránek.

Na kartě Gator na stránkách je skvělé, že na stránce, kterou upravujete, můžete provést změny pomocí ikon v horní části panelu nástrojů. Kromě toho všechny stránky začínají předdefinovanou sadou sekcí, což pomáhá s rozdělením práce, kterou musíte udělat, což vám umožňuje efektivněji vytvářet webové stránky..

Karta Gator’s Sections

Karta „Sekce“ umožňuje upravovat sekce na konkrétní stránce. Každá stránka má záhlaví, zápatí a některé sekce s falešným obsahem, pokud se rozhodnete nezačínat prázdnou stránkou.

Každá část obsahuje vlastní předdefinované bloky a rozvržení, podobně jako snímky aplikace PowerPoint. Díky tomu je vaše webová stránka na cestách mnohem jednodušší. Navíc můžete skrýt sekce před zobrazováním na různých platformách. Pokud například vytvořená sekce na mobilu nevypadá dobře, můžete ji nastavit tak, aby se zobrazovala pouze návštěvníkům stolních počítačů.

Karta „design“ umožňuje upravit vzhled vašeho webu. Můžete upravovat paletu barev, písma a styl textu, ale to lze očekávat od tvůrce webových stránek. Co je skvělé, je to, že můžete přidat premade pozadí webu, a pokud se nic nestane, váš zájem, můžete si vytvořit svůj vlastní.

gator pozadí

Karty „blog“ a „obchod“ nejsou složité, ale k lepšímu. Díky jednoduchému rozhraní se můžete snadno pohybovat v takových složitých systémech, díky kterým bude vaše práce plynulejší.

Karta „Statistiky“ zobrazuje základní analytiku vašeho webu. Ačkoli to není tak složité jako Google Analytics, pomáhá, pokud chcete rychlé aktualizace výkonu vašich webových stránek, zejména pokud provozujete placenou kampaň nebo chcete zkontrolovat organický provoz v průběhu času.

Pro pokročilé statistiky se můžete integrovat do Google Analytics. Je to snadné. Stačí vložit své ID Analytics do určeného pole a Google začne shromažďovat informace.

gator-analytics

Správa Gatorova backendu

Konečně, karta „spravovat“ vám umožní vypořádat se s věcmi typu back-end. Můžete přistupovat k úplné historii revizí, kontrolovat odesílání formulářů, aktualizovat svůj favicon a dokonce spravovat své sociální odkazy. Nejedná se o působivý seznam nástrojů, ale je třeba vám pomoci vybudovat slušný web.

Co je skvělé, je to, že můžete přidat odkazy na vaše sociální média z části „Spravovat“ a poté jednoduše přetáhnout příslušný prvek a okamžitě se integrovat s vaší stránkou Facebook nebo kanálem YouTube..

Kromě těchto modů levého pruhu můžete provádět i úpravy na stránce, jako je změna velikosti prvků, změna barvy publikovaného prvku a podobně. To je důležité, protože když přetáhnete prvek, nebude automaticky umístěn uvnitř sekce a vyrovnán se všemi ostatními bloky. Ačkoli to znamená více práce, kdykoli přidáte něco nového, také to znamená více možností přizpůsobení, takže to budeme počítat jako plus.

Kromě těchto možností úprav je Gatorovými šablonami snížena i velká grunt práce spojená s vytvářením webových stránek.

Jsou krásné a optimalizované pro mobilní zařízení a také rozděleny do kategorií podniků. Díky tomu je skvělý krok do procesu vytváření webu, protože nezačínáte s prázdným plátnem a můžete si vybrat, že budete procházet pouze šablony z vašeho odvětví..

Ačkoli se šablonami lze snadno pracovat, nejsou tak rozmanité jako řekněme Squarespace. Pokud si chcete vybrat z velké palety rozložení webových stránek, podívejte se na naši recenzi na náměstí a dozvíte se o ní více.

Snadnost použití

Používání Gator je stejně snadné jako používání většiny tvůrců webových stránek. Jakmile se zaregistrujete, vyberete šablonu z těch, které byly popsány výše, a vy se chystáte úpravy.

Pokud vám to připadá jako strmá křivka učení, nebojte se. Než začnete přetahovat, můžete si prohlédnout Gatorův výukový program. Je to krátký, 15sekundový průchod, který vám ukáže, co každá karta dělá a kde je každé důležité tlačítko.

Poté můžete začít používat editor. Úpravy textu a obrázků jsou stejně snadné jako psaní dokumentu aplikace Microsoft Word. Můžete se setkat s problémy, pokud chcete vložit například zkušební kolotoč Gator nemá takový premade blok, ale nástroje, které má, se snadno používají.

Podpěra, podpora

Gatorova podpora není hvězdná, ale je dobře zaoblená. Centrum nápovědy je dobře vytvořené a obsahuje osm kategorií tutoriálů, Q&Jak a vysvětlení. Není to jen text. Tyto kategorie obsahují videa a obrázky, které ukazují, co musíte v každém případě udělat.

gator-support

Pokud tam nenajdete odpověď, nezoufejte. Bez ohledu na svůj plán získáte nepřetržitou podporu prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu. Agenti podpory Gator jsou laskaví a nápomocní, ale je tu háček. HostGator je velká platforma a její agenti se mohou občas zahltit. Tehdy by se mohla hodit prioritní podpora. Nepomáhá ani podpora fóra.

Musíte se sami rozhodnout, zda je rozdíl v ceně mezi plánem Starter a prémiovým plánem méně důležitý, než kdybyste věděli, že kdykoli to budete potřebovat, získáte prioritní podporu. Pokud ano, jděte na plán a buďte si jisti, když se objeví problémy.

Verdikt

Gator je skvělý nástroj. Snadno se používá, jakmile to zvládnete, levné a má slušné funkce. Tento nástroj je k dispozici u našich nejlepších tvůrců webových stránek, i když jsou možnosti přizpůsobení občas omezené a nedostanete nejlepší podporu.

Pokud chcete lepší platformu pro blogování, přečtěte si náš nejlepší průvodce webhostingem. Doporučujeme WordPress, ale něco jiného může vyhovovat vašim potřebám. Než si ale vyberete WordPress, přečtěte si náš nejlepší webhosting pro průvodce WordPress.

Měli jste jinou zkušenost s Gatorem? Dejte nám vědět v komentářích níže a děkujeme za přečtení

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me