Recenze WestHost – aktualizováno do roku 2020

Recenze WestHost

WestHost na nás opravdu nezapůsobil, když jsme to kontrolovali. Její rychlost je průměrná a pokud chcete získat přístup k slušným funkcím, musíte zaplatit plnou cenu. To znamená, že je to docela levné a může to být životaschopnou alternativou fanoušků WordPress. Přečtěte si naši podrobnou recenzi.

WestHost je britský poskytovatel webhostingů ve vlastnictví skupiny UK2. UK2 Group vlastní několik značek, včetně VPS.net a Midphase, ale naštěstí nemá stinné praktiky Endurance International Group. Navzdory tomu má WestHost způsoby, jak jít, než se zváží pro našeho nejlepšího webhostingového průvodce.

V této recenzi WestHost uvedeme podrobnosti o našich zkušenostech se službou. Spustili jsme web s jeho sdíleným plánem a nainstalovali jsme prázdnou verzi WordPressu, abychom otestovali rychlost, použitelnost a funkce. Poté, co jsme mluvili o tom, kde vyniká a kde chybí, vydáme verdikt.

Westhost má výhody, ale nevýhody jsou příliš četné na to, aby se ignorovaly. Rychlost potřebuje práci, stejně jako funkce, a přestože je cena dostatečně nízká, budete nakonec utrácet extra, abyste získali úplný plán. Přesto jsou balíčky WordPress působivé, takže to pro vás může být uchazeč.

westhost-slider1

westhost-slider2

westhost-slider3

westhost-slider4

westhost-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro WestHost

Funkce

WestHost má mnoho funkcí, ale v závislosti na plánu, který kupujete, mnoho nemusí být zahrnuto. Sdílený hosting je v tomto ohledu skromný a poskytuje pouze minimum potřebné pro online připojení. To znamená, že pokud skočíte na plán WordPress nebo vyšší, užijete si dlouhý seznam funkcí.

Počínaje sdílenými plány jsou funkce více očekávání než cokoli jiného. Získáte neomezené e-mailové adresy, bezplatnou doménu na sdílených plánech nad první vrstvou a certifikát SSL / TLS na nejvyšší sdílené úrovni. Jedinou funkcí poznámky jsou nástroje pro optimalizaci vyhledávačů, které, i když jsou užitečné, lze získat samostatně.

Plány WordPress jsou však působivější, dokonce si konkurují některým z tipů v našem nejlepším webhostingu pro průvodce WordPress. Získáte plné úložiště disků SSD, cloudflare, automatické odstraňování malwaru, denní zálohy a spoustu bezplatných témat WordPress. Témata jsou datována, ale jsou zdarma, takže je těžké si stěžovat.

K dispozici je také webový tvůrce a jeho základní verze je součástí všech hostingových balíčků. Plán zdarma je omezen, pokud jde o stránky, návrhy, e-mailové adresy a další, ale stačí vás dostat z nohou. To znamená, že placené verze jsou drahé a nestojí za to.

tvůrce webových stránek westhost

Pokud hledáte tvůrce webových stránek, přečtěte si naši nejlepší příručku pro tvůrce webových stránek. Wix se řadí na začátek seznamu (přečtěte si naši recenzi Wix).

WestHost se zaměřuje na doplňky. Patří mezi ně SiteLock, služby pro odstraňování škodlivého softwaru, SEO Guru a pokročilá verze Cloudflare. Přestože jsou tyto služby skvělé, bylo by hezké vidět hlubší integraci s hostitelskou sestavou.

Například program SiteLock Basic u všech plánů zvýší atraktivitu upgradů, zejména poté, co uživatelé uvidí, co služba pro jejich webové stránky dělá. Místo toho získáte zážitek z jídelního lístku, ve kterém se nikdy nebudete cítit, jako byste si zakoupili celý balíček. Funkcím chybí, právě jsou představeny příliš vysoko v řetězci.

Přehled funkcí WestHost

Logo WestHostwww.westhost.com

Začíná od $ 199 za měsícVšechny plány

Typy serverů

Sdílený hosting

VPS Hosting

Spravováno WordPress

Cloud hosting

Vyhrazený hosting

Reseller Hosting

Použitelnost

FTP přístup

SSH přístup

cPanel

Rootový přístup

Denní zálohy

Tvůrce webových stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Bezpečnostní

Ochrana soukromí domény

SSL šifrování

Odstranění malwaru

Brána webové aplikace

Dvoufaktorové ověření

Ochrana DDoS

sFTP

Podpěra, podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora živého chatu

Výukové programy

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Podpora 24/7

Ceny

Jak již bylo zmíněno, sdílené plány společnosti WestHost se zaměřují na funkce, a pokud jde o cenu, není to dobré. Sdílené plány jsou mnohem levnější než Arvixe’s (přečtěte si naši recenzi Arvixe), ale za své peníze můžete získat více.

Sdílené plány jsou nabízeny v jednom, dvou a třech letech a také ve třech měsících. Naštěstí je WestHost transparentní, protože uvedená cena je pouze pro počáteční období a v celé pokladně objasňuje, co budete platit při obnovení. Přesto platí, že cena tříměsíčního plánu je o 1 USD vyšší než cena za obnovení u většiny poskytovatelů.

Počáteční termín je dostatečně levný, ale s Hostingerem můžete získat výraznější slevu (přečtěte si naši hostingerskou recenzi). Základní plán obnovuje zhruba 8 $ měsíčně, což je sice o pár dolarů víc, než konkurence. Pokud však hledáte levný webhosting, je nejlepší jít s poskytovatelem, jako je iPage (přečtěte si naši recenzi v iPage).

iPage je přibližně stejná cena, ale funkce dělají rozdíl. WestHost není příliš vysoko nad trhem, ale skutečnost, že sdílené plány se cítí neplodné, pokud jde o funkce, je činí méně atraktivními.

Plány WordPress jsou mnohem lepší řešení, vzhledem k tomu, že přicházejí zhruba za stejnou cenu s mnoha dalšími funkcemi. Navíc, pokud plánujete kratší dobu než jeden rok, není u plánů WordPress žádné zvýšení cen a jsou nabízeny měsíčně.

Z nabídky jsou nejlepší plány WordPress a VPS, přičemž sdílené a vyhrazené možnosti nabízejí malou cenu za jejich ceny. I přesto transparentnost vyhrává den. WestHost je levný natolik, aby byl konkurenceschopný, a zároveň si je jasně vědom svého cenového schématu, což je v naší knize vítězství.

Navíc je váš nákup zálohován po dobu 30 dnů. Přestože InMotion Hosting nabízí delší okno pro vrácení peněz, postačuje měsíční období WestHost (přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting).

Snadnost použití

Registrace do WestHost je hračka – po výběru plánu. Podobně jako GoDaddy, WestHost má hodně co dělat, a to může ztěžovat nalezení toho, co potřebujete (přečtěte si naši recenzi GoDaddy). Přesto, jakmile získáte svá ložiska, není příliš obtížné navigovat web.

Pokladna od tohoto okamžiku je standardní. Vyberete dobu, kterou chcete koupit, vyberete doplňky a zaregistrujete se nebo přejdete na doménu. Po dokončení nákupu vás společnost WestHost pošle na obrazovku s potvrzením objednávky, kde můžete nastavit své heslo.

westhost-review-order-potvrzení

Podobně jako Kinsta je WestHost uzavřeným systémem, takže nemusíte dokončovat nastavení účtu, abyste nemuseli procházet web (přečtěte si naši recenzi Kinsta). WestHost vám pošle e-mail s potvrzením objednávky, ale pro nastavení účtu není nutné jej otevírat. Ačkoli se to zdá menší, to dělá uživateli mnohem plynulejší.

Budete přesměrováni na ovládací panel, který WestHost nazývá CHI. Nebudete jej však moci okamžitě použít, protože společnost WestHost musí přidat váš web na server a nakonfigurovat ovládací panel, takže aktualizace těchto informací trvá několik minut. Můžete sedět a aktualizovat stránku, ale WestHost vám pošle e-mail, když je nastaven CHI.

westhost-review-chi

CHI není cPanel, což může být negativní, pokud znáte toto rozhraní (přečtěte si náš nejlepší webhosting s průvodcem cPanel). Proprietární design společnosti WestHost přesto funguje dobře, i když není tak plynulý jako řekněme Pagely (přečtěte si naši recenzi Pagely). cPanel je také zahrnut, ale jeho sledování je obtížné.

To proto, že většina CHI je postavena na nákupu dalších produktů. Nabídka na levé straně obsahuje karty pro každý produkt, který společnost WestHost nabízí, a ty, které nemáte, budou zašedlé. Kliknutím na ně se dostanete na stránku produktu.

Neříkáme, že WestHost je pouze reklama prostřednictvím CHI, ale je nepravděpodobné, že budete mít v levé nabídce více než dvě nebo tři povolené sekce. Zaměření je problém. Pro správu webhostingu získáte jednoduše malou nabídku, která opět obsahuje doplňky pro vaše služby.

westhost-review-web-hosting-management

Nakonec je obtížné najít důležité informace, což znamená, že navigace na cPanel je fuška. Měl by existovat tlačítko nebo rychlý odkaz pro správu webových stránek, namísto přehánění reklam. Například nováček může předpokládat, že na kartě „WordPress“ je místo, kde instalujete WordPress, aby se setkal pouze se stránkou produktu..

cPanel je stejný, jak jste to vždy věděli. Karty lze snadno obejít a seznam položek založený na ikonách usnadňuje nalezení toho, co potřebujete. To znamená, že instalační program Softaculous je pohřben směrem dolů, takže může být obtížné nainstalovat požadovanou platformu.

westhost-review-cpanel

CHI je fakturační panel, ale vypadá to víc, a to může být klamavé. Je to téměř veškerý kouř a zrcadla, které vás přesměrovávají na stránky pokladen, nikoli na zobrazování důležitých informací, které potřebujete pro správu svého webu. To není jasněji ilustrováno než při navigaci na cPanel.

Typy hostování

WestHost nabízí sdílený, VPS a dedikovaný hosting spolu s možností správy WordPress. Ačkoli je sestava komplexní, nedosáhne řady HostGator, hlavně proto, že jí chybí cloudový hosting (přečtěte si naši recenzi HostGator). Přesto je spravované WordPress příjemné vidět.

Sdílené plány, které WestHost označuje jako „webhosting“, umístily více webů na stejný server. Tyto weby sdílejí výpočetní zdroje serveru, což šetří peníze hostitele webu. I když je skvělý vstupní bod pro webhosting, sdílený hosting obvykle přichází s omezeními rychlosti a dostupnosti.

S WestHost však existují další omezení. Jak již bylo zmíněno, tři úrovně sdíleného hostingu neobsahují mnoho dobrot, což činí již matný balíček ještě méně atraktivním.

Mnohem atraktivnější jsou spravované plány WordPress, které také používají sdílenou architekturu. WestHost opět nabízí tři úrovně, ale napříč nimi jsou funkce jako zálohování webových stránek, automatické odstranění škodlivého softwaru a úložiště SSD. Ačkoli to není tak dobré, jako spravované plány SiteGround (přečtěte si naši recenzi SiteGround), WestHost je pro WordPress skvělý.  

Plány VPS jsou další v řetězci a WestHost umožňuje několik konfigurací podle vašich potřeb. Virtuální soukromé servery, jak se jim říká, používají sdílenou architekturu, ale přidělují vašemu webu vyhrazené množství zdrojů. To znamená, že těžíte z úsporných opatření sdíleného hostingu a zároveň získáte odolnost vyhrazeného hostingu.

Plány VPS společnosti WestHost jsou vybaveny plným úložištěm SSD, 200 gigabitovou síťovou kapacitou a vyhrazenou adresou IPv4 (přečtěte si naši příručku IPv4 vs. IPv6). Máte také kontrolu nad operačním systémem, takže pokud nejste fanouškem Linuxu a cPanelu, můžete použít Windows a VDesk.

Nahoře jsou dedikované servery, které WestHost nazývá „WestHost Pro“. Dedikovaný webhosting vám poskytuje server pro sebe, což vám umožní využívat jeho zdroje a kapacitu sítě. Existují tři vyhrazené možnosti, ale rozdělení je zvláštní. Například procesor Xeon E3-1231v3 v nejlevnějšímu serveru D2 pracuje lépe než Xeon E5-2620v2 v vlajkové lodi.

Cloud line, který umožňuje vašemu webu volat podle potřeby síť dalších serverů, v sestavě chybí. Jedná se o stále populárnější řešení, zejména pro WordPress, takže je to ostuda, kterou WestHost nenabízí.

Rychlost & Uptime

Otestovali jsme WestHostovu rychlost pomocí Pingdom Speed ​​Test a Load Impact s prázdnou verzí WordPress nainstalovanou na nejlevnějším sdíleném plánu. Ačkoli naše výsledky ukazují nízkou úroveň služby, poskytují spolehlivou základnu pro to, jak dobře můžete očekávat, že bude fungovat.

WestHost je bohužel daleko od A2 Hosting, pokud jde o rychlost (přečtěte si naši recenzi A2 Hosting). Získal 84 ze 100 z Pingdom Speed ​​Test, což je nevýrazné. Ačkoli B zní slušně, testujeme prázdnou verzi WordPress, což znamená, že by na našem konci mělo být několik překážek.

Westhost-review-speed-test

Kopání do dat to zálohuje. Metrika „čekat“, která měří, jak dlouho trvá, než prohlížeč začne přijímat data po odeslání žádostí, odpovídala většinu času. I když je to obvykle pravda, WestHost měl delší než průměrnou čekací dobu.

Load Impact nebyl o mnoho lepší. Přestože WestHost začal silný, doba odezvy se zvýšila po několika virtuálních uživatelích. Load Impact posílá virtuální uživatele na server po stanovenou dobu, aby viděli, jak to funguje, když je pod tlakem. Po pěti minutách s 50 virtuálními uživateli je náš test skromný a jako takový vhodný pro testování levného sdíleného hostingu.

westhost-review-load-impact

WestHost však tlak nedokázal zvládnout. Doba odezvy se zvýšila na přibližně 25 virtuálních uživatelů a odtamtud se zploštěla. To naznačuje, že server byl přetížen požadavky a nebyl schopen je splnit.

To se promítá do nízké rychlosti při jakémkoli zatížení provozu. V některých případech to může znamenat, že váš web nebude dostupný. Ačkoli se to očekává u sdíleného hostování s jakoukoli podstatnou zátěží, naše skromná simulace by neměla být problém. Skutečnost, že se WestHost zlomil téměř okamžitě, není dobrým znamením.

Bezpečnostní

Stejně jako ostatní funkce jsou bezpečnostní funkce dobré, ale pravděpodobně k nim nebudete mít přístup. Sdílené plány jsou téměř bez bezpečnostních prvků, pokud si nekoupíte nejdražší plán, a dokonce ani tehdy není sestava příliš působivá.

Nejdražší sdílený plán přichází s certifikátem SSL / TLS, který, i když je dobrý, by měl být představen dříve v řadě. Certifikáty SSL / TLS se stávají standardem u většiny webhostingových platforem, zejména když prohlížeče tlačí na zakopávání nezabezpečených webů.

Kupodivu, všechny plány WordPress obsahují jeden, přestože jsou levnější než sdílený rozsah. Ve skutečnosti jsou všechny funkce zabezpečení WordPress lepší. Kromě certifikátu SSL / TLS získáte automatické skenování a odstraňování malwaru, cloudflare a zálohy.

Přesto existuje problém s reklamami. Stejně jako SEO Guru se WestHost neustále ptá, zda si chcete koupit Cloudflare Plus nebo verzi SiteLock. Jsou to vynikající nástroje pro zabezpečení vašeho webu a chtěli jsme, aby byly zahrnuty do alespoň několika plánů.

Náš závěr pro tuto sekci je podobný závěru funkcí. Všechno je přítomno, ale nakonec získáte více, abyste získali přístup k dosahu. Chtěli bychom vidět základní verze bezpečnostních funkcí ve sdílených plánech, zejména pokud je obsahují levnější plány WordPress.

Přestože by bylo skvělé doporučit pouze plány WordPress, není to platforma pro všechny, což omezuje možnosti na WestHost. Bezpečnostní funkce sdílených plánů téměř neexistují, zatímco plány WordPress mají působivou sestavu. Pokud by tyto funkce mohly být ve sdílených plánech, byla by tato sekce snadnou výhrou.

Soukromí

WestHost je jedním z mála webových hostitelů, kteří chápou, jak důležité je pro webhosting důležité soukromí. WestHost ve skutečnosti poukazuje na několik z mnoha důvodů, proč byste chtěli mít informace o hostování svého webu soukromé, včetně konkurentů v podnikání, sběru dat ve velkém měřítku a v některých případech dokonce stalkerů.

Začíná to ochranou soukromí domény, která nahrazuje vaše osobní údaje informacemi od registrátora. Při nákupu domény musíte vytvořit záznam WHOIS, který bude zobrazovat vaše jméno, e-mailovou adresu, telefonní číslo a další. Tyto informace však mohou být přepsány ochranou soukromí domény.

WestHost patří mezi mála, které zahrnují soukromí domény zdarma. To ukazuje, že stejně jako DreamHost i WestHost zachází s ochranou soukromí jako s právem, nikoli se službou, což je v našich očích dobré (přečtěte si naši recenzi DreamHost). Je nabízen pro první rok, když zaregistrujete novou doménu u WestHost. Stávající domény budou stále muset platit poplatek 10 $.

Pokud jde o zásady ochrany osobních údajů, WestHost je daleko od značek Endurance International Group – přečtěte si příklad naší recenze Bluehostingu – přestože je vlastněn webhostingovým konglomerátem. Je to podobné jako 1&1 IONOS v tom, že vaše osobní údaje jsou shromažďovány, ale neprodávány (přečtěte si naše 1&1 recenze IONOS).

Zásady ochrany osobních údajů společnosti WestHost uvádějí, že vaše osobní údaje budou pro účely provozu sdíleny s několika třetími stranami, včetně zpracovatelů kreditních karet a služeb, které jsou součástí vašeho hostingu. Mimo to může WestHost sdílet osobní údaje s donucovacími orgány, dalšími značkami v síti UK2 Group a agenturami pro předcházení podvodům.

Je však jasné, že se nejedná o „prodej osobních údajů uživatele třetím stranám“.

Sběr osobních údajů je vyžadován pro webhostingové operace, ale WestHost směřuje správným směrem. Díky jasným zásadám ochrany osobních údajů a ochraně soukromí v doméně je to jeden z mála hostitelů, kteří vedou poplatky za ochranu soukromí na webových stránkách.

Podpěra, podpora

K dispozici je specializovaná podpora sekce CHI, která usnadňuje nalezení kontaktních možností a svépomocných zdrojů, které společnost WestHost nabízí. Pro kontakt získáte odkazy na odeslání vstupenky nebo zahájení živého chatu s hodinami oddělení uvedenými v okolí. Kód PIN telefonické podpory získáte také v případě, že potřebujete telefonicky kontaktovat zástupce.

westhost-review-support-area

Naše zkušenost s live chatem byla vynikající. WestHost byl pohotový a vstřícný a vyřešil problémy, které jsme měli se záznamy DNS, aniž by to napadlo. Vzhledem k tomu, jak složitý webhosting je, je příjemné vidět opakování podpory, kteří jsou ochotni se dostavit a vyřešit problém, spíše než přesměrovat vás na položku znalostní databáze.

To znamená, že jsme museli mluvit s opakováním podruhé poté, co náš web nezačal fungovat. Místo kontroly DNS záznamů, zda byla propagace úplná – což nebyl – zástupce se nás zeptal na IP adresy serverů, které WestHost spravuje. Naše dvě zkušenosti ukazují různé stránky WestHost, takže nemusíte získat tu nejlepší podporu.

Pod možnostmi kontaktu je lišta prohledávání databáze znalostí, která, i když je užitečná, není vhodnou náhradou za odkaz na databázi znalostí. Znalostní základna není špatná, ale vypadá nedokončená. Existuje podivný systém označování, který přitahuje související články neatraktivním způsobem a každá položka má vedle sebe logo Dokumentů Google..

westhost-review-knowledgebase

Kromě estetických otázek jsou články užitečné. WestHost obsahuje obsah, podrobné pokyny a snímky obrazovky pro složitá témata a přímé odpovědi na jednoduchá témata. Články jsou navíc uspořádány do hierarchie, takže je snadné rozbalit kategorii a navigovat jinde.

Několik tutoriálů má také videa. Naštěstí jsou nahrávány s dobrou kvalitou zvuku a jasnými pokyny.

To znamená, že důslednost přímé podpory by mohla využívat práci. Možná je to jen důsledek pokusu vyřešit problémy během živého chatu, ale to by mělo být problémem pro WestHost, ne vy. Mimo to, znalostní základna nevypadá skvěle, ale funguje dobře, s jasnou navigací a podrobnými záznamy.

Verdikt

WestHost je obtížné vyhodnotit. Ceny nejsou špatné, i když funkce nejsou na sdílené plány působivé a ovládací panel je přístupný, ale jeví se jako masivní reklama více než cokoli jiného. Uživatelé WordPressu však mají štěstí, protože WestHost představuje jedno z působivějších spravovaných rozsahů WordPress, které jsme viděli.

Přesto by měl být ten dav úzký, zejména s průměrnými výsledky WestHostu. Není to špatný poskytovatel, ale za své peníze můžete získat více jinde.

Co si myslíš o WestHost? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me