Recenze Namecheap – aktualizováno do roku 2020

Recenze Namecheap

Namecheap je registrovaný hostitel, který nabízí levný a plně vybavený hosting. I když to není dokonalé, s těmito cenami budete mít jen málo stěžovat. Zjistěte si, zda to funguje pro vás, přečtěte si naši úplnou recenzi Namecheap.


Namecheap je v oblasti registrace domén téměř dvě desetiletí a podobně jako její současníci rozšířil svou sestavu o webhosting. Na rozdíl od toho, řekněme, GoDaddy, Namecheap se však připravuje na našeho nejlepšího webhostingového průvodce, se solidní řadou funkcí a nízkou cenou, aby se zavedl.

V tomto přezkumu Namecheap se chystáme projít registrátorem domény, který změnil funkce webového hostitele, ceny, rychlost, zabezpečení a další. Před vydáním verdiktu si také promluvíme o našich zkušenostech s používáním ovládacího panelu a kontaktováním podpory

Namecheap je působivý, navzdory své skromné ​​ceně. Cena je vynikající, stejně jako zabezpečení, ale pokud se zaregistrujete, budete se muset vypořádat s nesouvislým řídicím panelem a několika chybějícími funkcemi..

namecheap-slider1

namecheap-slider2

namecheap-slider3

namecheap-slider4

namecheap-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Namecheap

Funkce

Namecheap má solidní seznam funkcí napříč všemi plány, takže již nízká cena je ještě působivější. To však znamená, že se blíží v několika oblastech, což pomáhá vysvětlit nízkou cenu. Namecheap má spoustu funkcí pro váš hostingový plán, ale pokud potřebujete kompletní balíček, musíte být ochotni nakoupit a la carte pro některé náležitosti.

Zejména existují omezení týkající se registrace vaší bezplatné domény. Bezplatná registrace domény .com se stala normou pro většinu webových hostitelů – přečtěte si naši hostgatorskou recenzi pouze pro jeden příklad – takže je zvláštní vidět, že Namecheap omezí vaši bezplatnou doménu na adresu .website. Náklady na doménu .com nejsou drahé, ale bylo by hezké, kdyby byla jedna zahrnuta.

To znamená, že je namožné namluvit Namecheap vzhledem k tomu, jak levný je hosting, zejména pokud je zahrnuto mnoho důležitých funkcí. Mezi seznamy patří tvůrce webových stránek, který obsahuje pluginy pro platební možnosti, integraci sociálních médií a další, jakož i více reagujících témat.

tvůrce namecheap-review-website-build

Pro našeho nejlepšího tvůrce webových stránek, Wixe to není, ale jak si můžete přečíst naši recenzi Wix, málo tvůrců webových stránek je. Přesto obsahuje základní náležitosti, včetně rozhraní drag-and-drop a podpory elektronického obchodu. Pokud se vám to nelíbí, Namecheap vám také umožňuje používat Weeblyho nebo nápadně prostřednictvím obchodu s aplikacemi (přečtěte si naši Weeblyovu recenzi a nápadně recenzi).

Bez ohledu na to, jak si vytvoříte svůj web, můžete svou doménu propojit se službou Google Apps pomocí cPanel. To zahrnuje kalendář, kancelářskou sadu Google a Gmail pro vaši doménu. Budete muset nastavit vše s Googlem, ale tato možnost je uvedena v cPanelu.

Další funkce jsou zaměřeny na zabezpečení, včetně 50 bezplatných certifikátů PositiveSSL, denních záloh a ochrany osobních údajů záznamu WHOIS. Dostaneme se k těm v sekcích „zabezpečení“ a „soukromí“ níže.

Celkově se nám líbí sestava, ale nedostatek žetonů registrace domén .com zdarma. Vzhledem k tomu, jak levný je Namecheap a kolik funkcí nabízí, rozumíme tomu, proč jste požádáni o registraci vaší domény samostatně, ale bylo by hezké to vidět bez ohledu na to,.

Přehled funkcí Namecheap

Logo Namecheapwww.namecheap.com

Začíná od 288 $ za měsícVšechny plány

Typy serverů

Sdílený hosting

VPS Hosting

Spravováno WordPress

Cloud hosting

Vyhrazený hosting

Reseller Hosting

Použitelnost

FTP přístup

SSH přístup

cPanel

Rootový přístup

Denní zálohy

Tvůrce webových stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Bezpečnostní

Ochrana soukromí domény

SSL šifrování

Odstranění malwaru

Brána webové aplikace

Dvoufaktorové ověření

Ochrana DDoS
Zaplaceno

sFTP

Podpěra, podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora živého chatu

Výukové programy

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Podpora 24/7

Ceny

Namecheap dělá ve světě webhostingu něco vzácného: zobrazí skutečnou cenu, kterou zaplatíte. Stejně jako WebHostingBuzz (přečtěte si naši recenzi na webu WebHostingBuzz), Namecheap nemá nadšení s cenovými shenanigany, které vidíme od jiných poskytovatelů webhostingu. Můžete zkontrolovat cenu po dobu, kterou chcete na stránce produktu, takže není žádná překvapení.

Je to také levné. Namecheap, jak název napovídá, představuje cenově výhodnou přihrádku, porazil našeho bývalého nejdražšího webového hostitele, 1&1 IONOS (přečtěte si náš 1&1 recenze IONOS). Pokud je to, co potřebujete, levný webhosting, Namecheap vám může nabídnout, s některými sdílenými plány, které stojí ročně méně než náklady Arvixe za měsíc (přečtěte si naši recenzi Arvixe).

Cenové schéma je snadno pochopitelné. Můžete si zakoupit hosting na jeden měsíc nebo jeden rok, přičemž druhý nabízí slevu 6-7 procent. Namecheap nemá ani propagační ceny mimo 50% přirážku na roční plán. Pokud to hledáte, přečtěte si naši hostingerskou recenzi.

Tento cenový režim platí pro sdílené a WordPress plány. VPS a oddaní uživatelé mají také možnost platit čtvrtletně, a prodejci mohou platit jen za měsíc a až za dva roky.  

Namecheap také nabízí vyhrazené servery. Jsou to servery se zastaralým hardwarem, které byly vyřazeny z rotace. I když to není ideální konfigurace, je to dobrý způsob, jak ušetřit peníze, pokud potřebujete dedikovaný server. V době psaní má Namecheap servery stejně levné jako 34,88 $ za měsíc, ale to se bude měnit, jak se zásoby dělají.

Nezáleží na tom, s jakým plánem se chystáte, i když je podporován měsíc, pokud se nejedná o plán VPS, který vám poskytne dva týdny. Namecheap nabízí 30 dní na vrácení peněz, které, i když nejsou tak velkorysé jako 97denní okno DreamHost, jsou standardem pro většinu poskytovatelů webhostingu (přečtěte si naši recenzi DreamHost).

Snadnost použití

Registrace do Namecheap je stejně jednoduchá jako výběr plánu, vytvoření účtu a zasažení „pokladny“. Je to podobné GoDaddy v tom, že na webu je hodně, takže je obtížné zlikvidovat potřebnou službu (přečtěte si naši recenzi GoDaddy). To znamená, že je jasné, že se Namecheap pokusil tento proces zefektivnit, takže i když je to otravnější než některé, není zpětné.

Jakékoli problémy s výběrem plánu jsou rychle vyrovnány procesem pokladny. Namecheap vás nejprve požádá o vytvoření účtu, což znamená, že můžete jít od pokladny k ovládacímu panelu, aniž byste v e-mailu našli přihlašovací údaje k účtu. Stránka s poslední platbou navíc není zaplněna doplňky pro váš účet a má dokonce přepínač pro vypnutí automatického obnovení.

namecheap-review-checkout

To znamená, že proces placení je poměrně zdlouhavý, protože Namecheap segmentuje každý krok na svou vlastní stránku. Vytvoříte si účet na jedné stránce, potvrdíte svou objednávku na jiné, zadáte fakturační adresu na další a nakonec vyplníte své platební údaje. To není obrovská zkušenost s Namecheapem, ale tento proces by mohl být zhuštěn na stránku nebo dvě.

Poté budete přesměrováni na stránku souhrnu objednávek, kde můžete přejít na hlavní panel účtu kliknutím na tlačítko „Spravovat“ vedle svého hostujícího účtu. Ovládací panel je jasně nastaven pro doménu firmy, protože všechny karty v podstatě směřují k nákupu hostingu pro doménu, kterou máte.

hlavní panel namecheap-review-account

Chvíli nám trvalo, než jsme našli cPanel. Musíte otevřít řídicí panel, kliknout na šipku dolů vedle svého hostingu, stisknout další šipku dolů vedle zakoupeného balíčku a nakonec kliknout na „Přejít na cPanel“.

cPanel je stejný jako u většiny našich nejlepších webhostingů s cPanel výběry, mimo sekci nahoře s aplikacemi exkluzivními pro Namecheap. Nejsou „exkluzivní“, jak naznačuje Namecheap, ale je to pěkný způsob, jak uspořádat odkazy na databázi znalostí, tvůrce webových stránek a centrum Google Apps na jednom místě..

namecheap-review-cpanel

Použití Namecheap není obtížné, ale nemá stejné zaměření jako řekněme Kinsta (přečtěte si naši recenzi Kinsta). Řídicí panel je vytvořen pro správu domény, nikoli pro webhosting, což může vést k nejasnostem, když se snažíte spravovat svůj web.

Typy hostování

Navzdory tomu, že se webový hostitel stal registrátorem domény, Namecheap má hodně co se týče typů hostování. Na rozdíl od iPage (přečtěte si naši recenzi na iPage), není to omezeno na sdílený hosting, který nabízí flexibilitu většího hostitele bez cenovky.

Začíná to sdíleným hostingem, stejně jako většina webových hostitelů mimo, řekněme, Pagely (přečtěte si naši recenzi Pagely). Sdílený hosting ukládá více webů na stejný server a umožňuje těmto webům sdílet zdroje. Namecheap ilustruje, jak levný sdílený hosting může být, ale to také přichází s občasným problémem s rychlostí nebo uptime.

Vedle sdílených plánů jsou spravované plány WordPress. Na základě cen, které jsou podobné jako sdílený hosting, jsme předpokládali, že se jednalo pouze o kopii sestavy sdílených hostingů s automatickými aktualizacemi WordPress. To však není. Spravované plány WordPress spíše používají cloudový hosting a jak můžete číst v naší recenzi MDDHosting, to je skvělé pro WordPress.

Cloud hosting je vlákno, které spojuje náš nejlepší web hosting s výběry WordPress. Přestože je váš web stále umístěn na jednom serveru, může si vyžádat další zdroje pro síť podkladových serverů. Stručně řečeno, to znamená, že bez ohledu na to, zda se na vašem webu vyskytuje dopravní špička, distribuovaný útok odmítnutí služby nebo cokoli jiného, ​​zdroje budou k dispozici.

Není to však jen cloudový hosting WordPress. „Spravovaná“ část rovnice označuje Namecheap, který udržuje vaši verzi WordPress. Přestože budete stále muset svůj web navrhnout a naplnit jej obsahem, Namecheap se bude starat o zálohy a aktualizace WordPress pro vás zdarma.

Pokud hledáte více síly pro nic víc, plány VPS vám budou vyhovovat. Virtuální soukromé servery jsou virtuální servery hostované na fyzických serverech. Výpočtové prostředky serveru jsou izolovány a rozděleny mezi virtuální servery, což poskytuje podobný zážitek jako vyhrazený hosting bez dodatečných nákladů.

Plány VPS společnosti Namecheap jsou levné a pokud jste si přečetli naši recenzi hostingu A2, víte, že to znamená, že nejsou spravováni. Budete moci požádat o radu zákaznickou podporu, ale obnovení serveru, základní změny softwaru a vyšetřování selhání vám za měsíc spustí další poplatek.

V horní části této řady jsou vyhrazené servery, které, jak název napovídá, poskytují server sobě. Stejně jako plány VPS i dedikované servery nejsou spravovány, což znamená, že budete muset řešit selhání a aktualizace. Pokud je cena příliš vysoká, můžete nakupovat na seznamu vyhrazených serverů společnosti Namecheap.

Rychlost & Uptime

Otestujeme rychlost webu pomocí testu rychlosti Pingdomu a dopadu zatížení. Náš postup je jednoduchý: zaregistrujeme se k účtu s nejlevnějším dostupným plánem, instalujeme prázdnou kopii WordPress a dostaneme se k testování. Ačkoli to není dokonalá věda pro dobu načítání webových stránek, snažíme se získat co nejjasnější indikaci rychlosti, jak je to možné pomocí našich testů tímto způsobem.  

Namecheap si vedl dobře, ale nestačil si vydělat místo v našem nejrychlejším průvodci webhostingem. Pingdom Speed ​​Test dal 90 ze 100, což je pravděpodobně díky serverům Apache, které Namecheap používá. Viděli jsme hostitele, jako je A2 Hosting a MDDHosting, používat servery LiteSpeed, které jsou alternativou Apache, s velkým účinkem, takže to je něco, co bychom rádi v budoucnu viděli z Namecheap.

namecheap-review-speed-test

Jakmile bude váš web plný obsahu, můžete očekávat snížení rychlosti. První dvě úrovně sdíleného hostingu nezahrnují eAccelerator ani xCache, které jsou zahrnuty v nejvyšší úrovni. První z nich ukládá skripty PHP do kompilovaného stavu, což znamená, že je lze provádět mnohem rychleji, zatímco druhý provádí totéž, ale ukládá je do paměti RAM serveru..

Náš test nárazového zatížení však měl vynikající výsledky. Load Impact je pro naše účely nástrojem pro testování zátěže, i když může udělat mnohem víc. Za pět minut jsme na web poslali 50 virtuálních uživatelů, s dopadem zatížení měří dobu odezvy každého uživatele a počet splněných požadavků..

Namecheap měl téměř přímou linii, když došlo na čas odezvy a vyhověl všem požadavkům. Očekáváme, že nejúspornější sdílený balíček s každým hostitelem přeruší okolo 50 uživatelů, a proto tento limit testujeme. Namecheap se však do této kategorie nehodí. Dokázal držet krok s požadavky a udržovat nízkou dobu odezvy.

namecheap-review-load-impact

To naznačuje, že existuje spousta výpočetních zdrojů, takže by nemělo nastat mnoho problémů sdíleného hostování. Přestože nemůžeme zaručit, že tomu tak vždy bude, bylo to během našeho testování.

Namecheap však není jen v oblasti poskytování rychlého hostingu. Poskytuje také spolehlivý hosting. Zálohování vašeho účtu je 99,9% nebo 100% záruka dostupnosti v závislosti na typu hostingu, který používáte. Plány prodejců a VPS mají limit 99,9 procenta, což v podstatě znamená, že prvních 45 minut prostojů v měsíci není způsobilých.

Kromě toho poskytuje Namecheap jeden den služby za každou neplánovanou hodinu, kdy jsou servery vypnuty. Stejně jako u většiny webových hostitelů se budete muset do 10 dnů od prostojů obrátit na podporu, abyste získali kredit.

Bezpečnostní

Namecheap má trifecta bezpečnostních funkcí, které hledáme: SSL / TLS certifikáty, skenování malwaru a automatické zálohování. Poslední položka není k dispozici u všech plánů, což, i když je zklamáním, dává smysl vzhledem k tomu, jak levný Namecheap může být. To znamená, že jsme rádi, když v rámci plánů sledujeme certifikáty SSL / TLS a skenování malwaru.

Pro zabezpečení webových stránek je nezbytný certifikát SSL / TLS. Řekne prohlížeči, který navštíví váš web, že vám mohou být důvěryhodné osobní údaje, které otevírají šifrované spojení mezi vaším webem a návštěvníkem (přečtěte si náš popis šifrování pro specifika procesu).

Namecheap obsahuje 50 certifikátů Comodo PositiveSSL s každým hostingovým balíčkem. Certifikát základní úrovně je vhodný pro většinu webových stránek, které od uživatelů nevyžadují mnoho osobních údajů. Pokud například provozujete fórum nebo přijímáte platby na svém webu, budete muset získat vyšší certifikát.

Skenování malwaru je součástí cPanel pod názvem „virus scanner“. Na svém webu můžete prohledávat malware a další nesmysl související s počítačovou kriminalitou jednou denně a nic víc. Je však důležité si uvědomit, že ačkoli nástroj prohledává váš web, nevyčistí jej. Pokud zjistíte problém, musíte najít jiný způsob, jak jej odstranit.

namecheap-review-virus-skenování

Certifikáty SSL / TLS a skenování malwaru jsou součástí všech plánů, ale automatické zálohy nejsou. Nejlevnější sdílený plán je nezahrnuje, naštěstí však každý jiný plán ano. K vašim zálohám můžete přistupovat přes cPanel, plánovat je denně, týdně nebo měsíčně, stahovat je místně nebo kopírovat odkazy a sdílet je.

V zákulisí je také ModSecurity. Je to open source webový aplikační firewall pro servery Apache, což znamená, že vás může chránit před nepříjemným provozem přicházejícím na server. Protože se jedná o open source, existuje mnoho pravidel a konfigurací, které lze nastavit tak, aby váš web byl co nejbezpečnější.

Přestože bychom rádi viděli zálohy u všech plánů, sada zabezpečení je působivá. Skok na druhou úroveň sdíleného hostingu stojí za to, stejně, přičemž zálohy jsou třešničkou nahoře. Je těžké si stěžovat, když Namecheap nabízí tolik v bezpečí pro tak dobře, levné.

Soukromí

Ochrana osobních údajů je jednou z těch věcí, o kterých se dá snadno mluvit, ale je těžké je sledovat. Namecheap však své peníze vkládá tam, kde jsou, a poskytuje některá z lepších opatření na ochranu soukromí, která jsme viděli od webového hostitele. Je to daleko od vytěžování dat, které jsme viděli od značek Endurance International Group (příklad si přečtěte v recenzi FatCow).

Namecheap nabízí bezplatné soukromí domény s každou doménou, kterou drží. Ochrana soukromí v doméně nahrazuje informace, které jste zaregistrovali ve své doméně, falešnými informacemi a účinně maskuje vaši identitu. Protože záznamy WHOIS lze vyhledávat online, může kdokoli najít vaše osobní údaje, pokud nemáte soukromí domény.

Viděli jsme několik hostitelů, kteří nabízejí soukromí domény zdarma (přečtěte si naši recenzi WestHost pro jeden příklad), ale obvykle pouze na doménách, které se zaregistrujete u poskytovatele. Namecheap je neobvyklý v tom, že také poskytuje soukromí domény při převodech domény, což znamená, že pokud je vaše doména registrována například na GoDaddy, můžete ji přenést do Namecheap a chránit vaše osobní údaje.

Zásady ochrany osobních údajů jsou také zdravé, ale společnost Namecheap si vyhrazuje právo sdílet informace, které neumožňují identifikaci osob, s reklamními a obchodními partnery. Přesto nejsou sdíleny žádné osobní informace a vzhledem k tomu, že Namecheap podporuje Fight for the Future a Electronic Frontier Foundation, předáváme trochu údajů.

Podpěra, podpora

Namecheap má středisko podpory, kde najdete všechny jeho zdroje podpory. Přestože existují obvyklí podezřelí – Namecheap obsahuje odkazy na podporu založenou na lístcích, live chat, zpětnou vazbu, aktualizace stavu a další – existuje také několik neobvyklých zdrojů podpory..

To zahrnuje dokumenty Namecheap API, které vám umožňují provádět doménové vyhledávání, registraci a automatičtěji z aplikace, kterou jste vytvořili. Ačkoli můžete API použít k prodeji domén, certifikátů SSL / TLS a dalších, lze jej také použít pro monitorování a správu domén.

namecheap-review-api

Pokud potřebujete pomoc, Namecheap to dokáže také. Živý chat a e-mailová podpora jsou k dispozici 24 hodin denně a oba jsme během kontroly použili. Živý chat je téměř stejně dobrý jako program SiteGround, který něco říká (přečtěte si naši recenzi SiteGround). Reakce byly rychlé a přímé a ukázaly jasnou znalost technických aspektů služby.  

Pro svépomoc je k dispozici znalostní databáze, která je rozdělena do kategorií produktů společnosti Namecheap. Složité oddíly, například „hostování“, jsou dále rozděleny, takže hledání článku, který potřebujete, je jednoduché.

namecheap-review-knowledgebase

Existuje také mnoho článků. Namecheap má návody, vysvětlení a průvodce řešením problémů v celé databázi znalostí, z nichž každý obsahuje vynikající množství detailů. Přestože naše zkušenost s lidskou podporou byla skvělá, neměli byste se moc snažit oslovit vzhledem k tomu, jak hluboká je znalostní základna.

Verdikt

Namecheap říká ve jménu vše, co potřebujete vědět. Je to levný webový hostitel s řadou funkcí, i když má také několik problémů. Líbí se nám rychlost, bezpečnostní funkce, soukromí a cena domény, ale nedostatek bezplatné registrace domény .com a neohrabaná řídicí deska jsou problémové.

Co si myslíš o Namecheapu? Plánujete to? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me