Recenze HostPapa – kanadský webhosting – aktualizováno do roku 2020

Recenze HostPapa

HostPapa je dobrý webový hostitel s velkým soukromí, slušným stavitelem a více funkcemi, než na které můžete zatřepat. Jedinou věcí, která brání tomu, aby se stal absolutním vítězem, jsou jeho nízké rychlosti, jak si můžete přečíst v naší úplné recenzi HostPapa.

HostPapa je nezávislý kanadský webový hostitel, který je v oboru již více než deset let. Přestože se společnost rozrostla o kanceláře po celém světě, sestava plánů má stále pro každého něco. To znamená, že jeho podobnostní rychlost a neohrabaná uživatelská zkušenost znamenají, že nemá dost kotleta na toe-to-toe s našimi nejlepšími poskytovateli webhostingu.

Přesto stojí za zvážení, zejména pokud jde o solidní zásady ochrany osobních údajů, smörgåsbord funkcí a slušný tvůrce webových stránek. V této recenzi HostPapa projdeme vše a další, diskutujeme o našich zkušenostech se službou po spuštění webu WordPress s jeho nejlevnějším sdíleným plánem.

Tato zkušenost byla z velké části dobrá, ale na konci HostPapa došlo k několika nesprávným krokům. I když za své peníze dostáváte hodně, cena je vysoká a vzhledem k tomu, že by hostPapa mohl udělat lépe v oddělení rychlosti, to není skvělé.

hostpapa-slider1

hostpapa-slider2

hostpapa-slider3

hostpapa-slider4

hostpapa-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro HostPapa

Funkce

HostPapa je rašelinovým standardem, pokud jde o ceny, ale naštěstí ne, pokud jde o funkce. Dlouhá srovnávací tabulka na každé z produktových stránek kape s dobrotami pro webhostingové pitomce, aby jim ponořili zuby. Ve skutečnosti to tak je, že je snadné přehlédnout několik základních funkcí, díky nimž webhosting zatrhne.

Počínaje tím, co získáte, se však HostPapa pokusí poskytnout vzorek všeho. cPanel není žádným způsobem rezervován, což znamená, že získáte přístup k souborům protokolu vašeho serveru, snadno použitelného WebFTP, AWStats a instalačního programu Softaculous.

Zahrnut je také bezplatný plán Cloudflare. Jak si můžete přečíst v našem průvodci Cloudflare, každý web může nastavit bezplatnou verzi sítě pro doručování obsahu, ale nováčci se pravděpodobně ztratí v DNS hoopla. Náš průvodce záznamy DNS může pomoci, ale pro ty, kteří nechtějí nastavit vlastní jmenné servery – nebo číst – bude integrace z get-go fungovat..

Spolu s cPanelem je také bonafide smorgasbord bezpečnostních funkcí, o kterém budeme hovořit v sekci „Zabezpečení“ níže. Přestože se kdokoli může dostat za redundantní sítě a brány firewall webových aplikací, HostPapa chybí něco kritického: denní zálohy.

Abychom to vyjasnili, nabízí se denní zálohování, ale ne napříč plány. Pokud se rozhodnete nepřeskočit na nejvyšší úroveň sdíleného nebo hostování WordPress, zálohy vám povedou dalších 40 USD ročně. To je vysoká cena za něco, co by mělo být zahrnuto zdarma.

Tvůrce webových stránek HostPapa

Součástí všech plánů je bezplatná verze nástroje pro tvorbu webových stránek. To je v pořádku, ale o čem psát domů. Stejně jako naši nejlepší tvůrci webových stránek jsou i zde základy pro vytváření webových stránek. Na stránku můžete přidávat text, obrázky a další prvky a přesouvat prvky. HostPapa to však nezvládá se stejnou jemností jako naši oblíbení stavitelé.

hostpapa-review-web-builders

Stručně řečeno, tvůrce webových stránek by vás na serveru HostPapa neměl prodávat. Wix se řadí na začátek seznamu (přečtěte si naši recenzi Wix).

Přehled funkcí HostPapa

Logo HostPapawww.hostpapa.com

Začíná od 299 $ měsíčněVšechny plány

Typy serverů

Sdílený hosting

VPS Hosting

Spravováno WordPress

Cloud hosting

Vyhrazený hosting

Reseller Hosting

Použitelnost

FTP přístup

SSH přístup

cPanel

Rootový přístup

Denní zálohy
Zaplaceno

Tvůrce webových stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Bezpečnostní

Ochrana soukromí domény

SSL šifrování

Odstranění malwaru

Brána webové aplikace

Dvoufaktorové ověření

Ochrana DDoS

sFTP

Podpěra, podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora živého chatu

Výukové programy

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Podpora 24/7

Ceny

HostPapa není předražená, ale je to podobné jako Bluehost v tom, že si nebudete jisti, co platíte, dokud nenastane čas na check-out (přečtěte si naši recenzi Bluehost). Sdílené plány přicházejí s víceletými slevami, ale jsou k dispozici pouze na rok nebo více, takže konečná cena za pokladnu je mnohem vyšší, než by navrhovala stránka produktu.

Sdílené plány přicházejí v jednom, dvou nebo třech letech a stejně jako u mnoha konkurentů společnosti HostPapa roste měsíční cena s tím, jak se doba trvání zkracuje. Naštěstí nejste potrestáni za to, že jste jeli s kratší dobou trvání díky nesmírně předražené měsíční sazbě, jako byste byli s Arvixe (přečtěte si naši recenzi v Arvixe), ale promo sazba by mohla být v celém.

Je jasné, že balíček je naskládán ve prospěch HostPapa, protože cena se vždy zdá být vyšší, než by navrhovala stránka produktu. To platí pro většinu webových hostitelů, ale viděli jsme poskytovatele, jako je Hostinger a Hosting24, využívající víceleté propagační sazby s velkým účinkem, takže není důvod, proč to HostPapa také nemůže udělat (přečtěte si recenze Hostinger a Host24) ).

Navíc je cena matoucí, což může být recept na katastrofu, jak jsme viděli v naší recenzi LunarPages. Existují například plány pro tvorbu webových stránek, ale máte přístup k bezplatné verzi webového tvůrce se standardním sdíleným hostingem. Plány internetového obchodu používají také tvůrce webových stránek, ale mají svou vlastní strukturu cen.

Preferujeme ne-nesmyslný přístup 1&1 IONOS, pokud jde o tvorbu cen. Jak můžete číst v našem 1&1 Recenze IONOS, můžete aktualizovat cenu na stránce produktu na základě vaší doby, takže při pokladně neexistují žádná překvapení. Nejedná se ani o přidávání produktů do své služby.

HostPapa však zahrnuje více než většinu webových hostitelů za stejnou cenu. Nejnákladnější sdílený plán například podporuje dva weby se 100 GB úložiště jednotek SSD. Většina webových hostitelů nabízí pouze jednu doménu a přibližně 50 GB úložného prostoru na nejzákladnějším sdíleném plánu.

Pokud jde o vrácení peněz, máte 30 dní na to, abyste si s HostPapa změnili názor, pokud si koupíte víceletý plán. Jakékoli plány, které nabízejí měsíční předplatné, například hosting VPS, vám umožní změnit názor pouze na 48 hodin. Ve srovnání s 90denním oknem pro vrácení peněz A Small Orange není HostPapa působivý (přečtěte si naši recenzi A Orange Orange).

Snadnost použití

Začínáme s HostPapa je obtížnější, než by měla být. Web není datován jako FatCow’s (přečtěte si naši recenzi FatCow), ale v příliš malém prostoru je příliš mnoho produktů. Podobný osud má i GoDaddy v tom, že každé službě je přidělena stejná váha v horním menu, takže hledání požadovaného balíčku je obtížnější, než je nutné (přečtěte si naši recenzi GoDaddy).

Jakmile však najdete požadovaný balíček, proces vyřízení je hladký. Jasná a pulzující stránka pokladny hostitele se snadno projde, ale budete chtít věnovat pozornost doplňkům vybraným při pokladně. Při nákupu nejlevnějšího sdíleného balíčku byly předvoleny zabezpečení webových stránek Protection Power a automatické denní zálohy.

hostpapa-review-checkout

Proces pokladny se skládá ze tří kroků, což je mnohem méně nepříjemné než zdánlivě nekonečné kroky v Namecheap (přečtěte si naši recenzi v Namecheap). Budete vyzváni k zadání nové domény nebo bodu, který vlastníte, a poté zadejte své osobní údaje a způsob platby.

Stojí za povšimnutí, že proces placení se bude lišit v závislosti na zvoleném plánu.

Pro naše testování jsme si zakoupili sdílený hosting, takže naše zkušenost je na tom založena, ale celý proces jsme prošli, jako bychom kupovali plán VPS. Stránka pokladny je mnohem aktuálnější, ale stále stejně přímá a stejně jako odhlášení se sdíleným hostingem musíte být ostražití, abyste zrušili zaškrtnutí doplňků, které nechcete..

Po zpracování platby vám HostPapa řekne, abyste si sedli pevně. Otravně jste přesměrováni zpět na domovskou stránku, zatímco čekáte na řadu uvítacích e-mailů, které vám poskytnou přihlašovací údaje k účtu. Navíc tyto e-maily nepřicházejí okamžitě.

HostPapa Dashboard

Klientská oblast HostPapa je matoucí. Na domovské obrazovce řídicího panelu se zobrazují splatné faktury a nedávné vstupenky, ale většina stránky je věnována nabídce nových registrací domén. Na domovské stránce řídicího panelu není sekce pro domény nebo služby, které aktuálně máte.

Hostpapa-review-dashboard

Ke svým službám máte přístup prostřednictvím horního menu, které je samo o sobě matoucí. Ke správě vašeho webu lze použít tři karty: „můj cPanel“, „moje služby“ a „můj web“. Ukázalo se, že karta služeb zobrazuje pouze to, co jste zakoupili, a karta webových stránek odkazuje na tvůrce webových stránek.

Jedinou kartou, která odkazuje na správu vašeho webu, je karta cPanel. Celkově není systém špatný, ale je neefektivní. Místo vyplnění domovské stránky klientské oblasti reklamou na nákup více domén by HostPapa mohl tento prostor využít k usnadnění viditelnosti a správy svých služeb..

Místo toho se klientská oblast cítí nespokojená a nadbytečná. Například karty služeb a fakturace poskytují většinou stejné informace, zatímco karta webových stránek je irelevantní pro každého, kdo nepoužívá tvůrce webových stránek. Proces myšlení můžete vidět za řídicím panelem, ale konečný výsledek není ideální.

HostPapa cPanel

Úspora milosti uživatelsky přívětivosti je cPanel, což je náš oblíbený způsob, jak spravovat webhosting, jak si můžete přečíst v našem nejlepším webhostingu s průvodcem cPanel. To znamená, že je to v okně na palubní desce, které smíchá rozhraní nepříjemným způsobem. Například užitečné informace o serveru, které obvykle vyplňují pravou stranu cPanel, jsou nalepeny dole.

hostpapa-review-cpanel

Ačkoli to je v podstatě stejné cPanel, zážitek je jiný. Posouvání nahoru a dolů v úzkém okně není o tom, o čem je cPanel, takže zážitek klesá. Všechny možnosti jsou k dispozici – získáte přístup ke správci souborů, instalačnímu programu Softaculous a dalším – ale jejich stlačení do malého okna není nejlepší.

Typy hostování

Jak již bylo zmíněno, web HostPapa není nejjednodušší. Je to proto, že nabízí dlouhý seznam služeb. Přestože se zdá, že má mnoho typů hostování, nabízí pouze dva: sdílené a VPS. V každém typu hostingu však existuje několik plánů, které vám umožňují přizpůsobit váš hostingový balíček platformě, kterou používáte..

Pokud vás zajímá, co znamená sdílený nebo VPS hosting, přečtěte si přehled typů hostingu.

Sdílené plány, které jsou jednoduše označovány jako „webhosting“, přicházejí ve třech úrovních. Rozdíly mezi úrovněmi jsou mnohé, podobně jako A2 Hosting (přečtěte si naši recenzi A2 hosting), proto doporučujeme podrobně se podívat na rozsáhlé srovnání HostPapa. Stručně řečeno, vyšší úrovně mají více funkcí a lepší výkon.

Existují také plány pro tvorbu webových stránek. Pokud jste přeskočili dopředu, podívejte se do části „Funkce“, kde najdete naše myšlenky na tvůrce webových stránek. Je to zdarma s vaším sdíleným hostingovým balíčkem, ale pokud chcete plně využít výhod tvůrce webových stránek, budete muset upgradovat na jednu ze čtyř úrovní hostitele pro tvorbu webových stránek. Podobně existují čtyři úrovně pro internetové obchody.

HostPapa WordPress

HostPapa nabízí plány WordPress, což jsou mnohem dražší sdílené plány s funkcemi WordPress. Nejsme proti nabízení hostování WordPress tímto způsobem – přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting, kde se dozvíte o poskytovateli, který to dělá dobře – ale není to ideální.

WordPress je flexibilní, ale webové stránky, které jsou na něm vytvořeny, se chtějí shromáždit co nejvíce očí (přečtěte si naši příručku pro začátečníky, jak používat WordPress, abyste viděli oblíbené weby, které používají systém pro správu obsahu). Integrace Jetpack a automatické aktualizace WordPress jsou pěkné, ale sdílená struktura, kterou používá HostPapa, ztěžuje škálování webů WordPress.

Místo toho se nám líbí cloud hosting pro WordPress a někteří weboví hostitelé, například MDDHosting a Kinsta, se na to specializují (přečtěte si naši recenzi MDDHosting a recenzi Kinsta). Cloud hosting je běžný mezi našimi nejlepšími webovými servery pro výběry WordPress, protože nabízí flexibilitu, redundanci a zabezpečení způsoby, které tradiční hosting nemůže.

HostPapa VPS

Pokud hledáte více šťávy pro svůj web WordPress nebo jakýkoli jiný web, plány VPS se hodí k vyúčtování. HostPapa nabízí pět úrovní hostování VPS, které jsou řízeny výhradně. Pokud hledáte nespravovaný hosting VPS, A2 Hosting je jedním z mála hostitelů, který ho nabízí.

Cena napříč úrovněmi je vysoká, ale také vlastnosti a specifikace. Navíc, i když je spravován, nabízí HostPapa přístup root k VPS, který používáte, což znamená, že můžete do něj nainstalovat libovolné aplikace, které chcete. Z tohoto důvodu můžete svůj účet VPS dále prodávat, chcete-li, ale HostPapa také nabízí vyhrazené plány prodejců.

Rychlost & Uptime

Otestujeme rychlost webu pomocí testu rychlosti Pingdomu a dopadu zatížení. Tyto nástroje nám umožňují testovat zážitek pro jednoho uživatele a také to, jak bude web fungovat při zatížení. Naše testování je prováděno s prázdnou verzí WordPressu na nejdražším plánu. Tímto způsobem můžeme snížit proměnné podílející se na době načítání webových stránek.

Navíc na webu neděláme nic, kromě instalace WordPress. Pokud probíhá ukládání do mezipaměti nebo komprese, přidal ji webový hostitel, nikoli nás. To jsou kroky, které by měl každý web udělat. Naučte se, jak implementovat ukládání do mezipaměti a kompresi na vašem webu, v našem průvodci, jak zlepšit časy načítání webových stránek.

Pingdom Speed ​​Test vrátil méně než ideální výsledky. Náš web zaznamenal 90 ze 100, což sice není dobré, ale není skvělé. Pamatujte, že náš testovací web na něm nemá nic, takže drobné odchylky v skóre mění. V tomto případě nedochází k ukládání do mezipaměti, což je důležité pro zlepšení doby načítání webových stránek.

hostpapa-review-speed-test

Podobně i náš test dopadu na zatížení přinesl neuspokojivé výsledky. Za pět minut jsme na server poslali 50 uživatelů, změřili dobu odezvy a počet splněných požadavků na každou z nich. Přibližně čtvrtina našich požadavků HTTP byla splněna s chybami, což naznačuje, že server je na hranici výkonu.

hostpapa-review-load-impact

Přesto je váš plán podpořen 99,9 procentní zárukou dostupnosti. HostPapa tvrdí, že ji nabízí na své stránce „Proč HostPapa“, ale říká, že odkazuje na smluvní podmínky. Nic jsme nenašli. Není zde zmínka o záruce dostupnosti nebo dohodě o úrovni služeb v podmínkách služby, což je stejně dobré, jako když nemáte záruku dostupnosti..

Bezpečnostní

HostPapa má na svém webu vyhrazenou sekci „zabezpečení“, ale pokud provozujete základní web, nemusíte jej navštívit. Tři základní bezpečnostní funkce, které hledáme, jsou přítomny napříč plány, se širokou škálou placených upgradů, pokud chcete uzavřít poklopy.

Hodně se ale děje, že neuvidíte. Servery Apache, které používá HostPapa, jsou zabezpečeny firewallem webové aplikace ModSecurity, detekcí brutální síly, distribuovanou prevencí útoků typu odmítnutí služby a skenováním Patchmanem. Navíc jsou vaše data uložena v konfiguraci RAID-10 (přečtěte si našeho průvodce RAID) a přenesena na redundantní nosiče.

Automatické zálohy bohužel nejsou součástí všech plánů. Pouze prvotřídní sdílené plány Business Pro přicházejí s 1 GB úložiště pro automatické každodenní zálohování. Můžete si vzít zálohy ručně – přečtěte si náš návod, jak zálohovat průvodce WordPress, abyste se dozvěděli, jak – ale budete muset upgradovat, aby se to stalo automaticky.

Alternativně můžete přidat denní zálohy do jednoho z plánů nižší úrovně. K dispozici jsou také funkce SiteLock, která detekuje a odstraňuje malware z vašich webových stránek, a Protection Power, který dělá většinou to samé a zároveň zahrnuje funkce jako CDN a pomoc s odstraňováním malwaru..

HostPapa SSL zdarma

Přestože bychom rádi viděli denní zálohy napříč plány, přinejmenším HostPapa obsahuje bezplatný SSL certifikát pro všechny. Jedná se o certifikát „Pojďme šifrovat“, což znamená, že není skvělé, pokud shromažďujete platby nebo mnoho osobních údajů na svém webu, ale dostanete se za obávaný varování v prohlížeči.

Certifikát SSL v zásadě řekne prohlížeči navštěvujícímu váš web, že mu můžete věřit, což vás vyzve k otevření šifrovaného spojení mezi vaším webem a uživatelem (o kterém se můžete dozvědět více v našem průvodci SSL vs. TLS).

Certifikát, který je součástí vašeho plánu, zašifruje data, ale není vhodný pro aplikace na vysoké úrovni. Naštěstí některé plány vyšší úrovně poskytují prémiový certifikát Wildcard, včetně sdíleného plánu Business Pro.

Soukromí

Většina webových hostitelů ignoruje vaše soukromí, zejména těch, které vlastní Endurance International Group (příklad si můžete přečíst v recenzi hostgátora). Naštěstí je HostPapa pro ochranu soukromí spíše jako DreamHost než HostGator. Jak vidíte v naší recenzi DreamHost, soukromí není pro mnoho webových hostitelů problémem, ale v několika případech, například s HostPapa, si můžete snadno odpočinout..

To znamená, že HostPapa není tak znepokojený jako DreamHost, pokud jde o soukromí domény. Tato funkce vám umožňuje skrýt osobní údaje, pomocí kterých zaregistrujete doménu, protože je hlavním cílem sběru dat a spamu. Zdarma je k dispozici pouze nejvyšší úroveň sdíleného hostingu. Pokud to chcete jinde, poběží vám 10 $ ročně.

Platba za ochranu soukromí domény není ideální, protože by měla být zahrnuta při registraci domény. Koneckonců, viděli jsme hostitele, jako jsou DreamHost, Midphase a WestHost, aby je zahrnovali zdarma napříč plány (přečtěte si naši recenzi Midphase a WestHost).

Přesto je to malý problém, když je zbytek soukromí HostPapa vynikající. Zásady ochrany osobních údajů poskytují serveru HostPapa právo shromažďovat vaše fakturační údaje, adresu IP, typ prohlížeče, dobu přístupu a další, a přesto bychom způsobili rozruch, pokud by to byl jeden z našich recenzí VPN, což je běžné pro většinu webových hostitelů..

Důležitější je, jak jsou tyto informace použity. HostPapa sdílí informace s třetími stranami, pouze pokud vám poskytují službu. Navíc omezuje rozsah přenášených dat, což znamená, že třetí strana je nemůže používat, uchovávat nebo sdílet s nikým dále.

Na rozdíl od soukromí na, řekněme, Site5, je hodnota jasná (přečtěte si naši recenzi na webu5). HostPapa jednoznačně respektuje vaše soukromí, a přestože vás to nezastaví, jen málo webových hostitelů ano.

Podpěra, podpora

HostPapa umožňuje kontaktovat tým podpory jakýmkoli způsobem. Živý chat, e-mail a telefonická podpora jsou k dispozici, jak by se mělo očekávat od jakéhokoli webového hostitele, ale můžete se také spojit faxem nebo dobrým e-mailem, i když nejsme si jistí, že by to někdo udělal. Přesto jsou zde možnosti, což je pro nás dost.

Centrum péče o zákazníky však poskytuje spoustu informací o využívání služby. Zde můžete zkontrolovat stav sítě, procházet seznam videonávodů, zahájit živý chat a hledat databázi znalostí.

hostpapa-review-customer-care-center

Pokud jde o používání těchto nástrojů, jsou videonávody užitečné, ale datované. Přesto je jich spousta, které zřídkakdy vidíme od webových hostitelů. Stejně tak existuje spousta článků o znalostech. HostPapa obsahuje více než 2 000 podpůrných článků, včetně všeho od nastavení účtu až po použití konkrétních aplikací.

Články jsou navíc podrobné, přestože je jich tolik. Ve většině případů zjišťujeme, že velké vědomosti vedou k nedostatečné kvalitě článků, což naštěstí v tomto případě neplatí.

Pokud stále potřebujete pomoc, můžete se naladit do týdenního webináře HostPapa nebo naplánovat 30minutový hovor s podporou. Tato individuální relace je pro každého zákazníka HostPapa zdarma, bez ohledu na úroveň vašich dovedností. Pokud potřebujete další hovory, mají také jen 40 $ za pop.

Verdikt

Neohrabaný, datovaný a zdánlivě zavádějící, mohl HostPapa udělat mnohem lépe. Kosti skvělého webhostingu jsou zde, s vynikajícím systémem podpory, velkorysými nabídkami plánů a slušnou ochranou soukromí. Nicméně, neohrabaný ovládací panel, nesouladné informace o webových stránkách a pomalá rychlost nechávají hodně být požadovaný.

Pokud byl HostPapa levnější, byl by to domácí běh, ale vzhledem k tomu, že vás to povede stejně jako přední weboví hostitelé, standard je jiný.

Co si myslíte o HostPapa? Plánujete to? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me