Recenze HostGator – Aktualizováno 2020

Recenze HostGator

HostGator byl už nějakou dobu a je snadné pochopit, proč: je rychlý a snadno použitelný. Cenovka však zůstává hodně žádoucí a můžete získat ještě lepší služby za méně peněz. Přečtěte si podrobnou recenzi hostgátora.


HostGator je známé jméno ve světě webhostingu, které jste pravděpodobně viděli v horní části nejlepších webhostingových průvodců po internetu. Pro velké jméno HostGator neimplikuje tolik, jak by měl. Rychlost a rozsah plánů je dobrá, ale vysoká cena se nezdá být cenná, jakmile se všechno dá dohromady.

V této recenzi HostGator se chystáme mluvit o našich zkušenostech po spuštění webu s jeho sdíleným plánem Hatchling. V průběhu kontroly budeme hovořit o tom, co se nám líbilo a nelíbilo, pokud jde o funkce, cenu, zabezpečení, snadnost použití, rychlost a další, poté vydáme verdikt.

HostGator se nedostal do stavu, který má na zadní straně dílčí služby. Jedná se o solidní nabídku s vysokou rychlostí, vynikající rozhraní a širokou škálu plánů. To znamená, že se zdá, že některé vaše peníze jdou na jméno, a to z něj dělá pocit, že mají menší hodnotu.

hostgator-slider1

hostgator-slider2

hostgator-slider3

hostgator-slider4

hostgator-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro HostGator

Funkce

Stejně jako bezpečnostní funkce, kterých se dotkneme později, má HostGator co nabídnout, pokud jde o běžné funkce. To znamená, že k levným plánům není mnoho poznámek, pokud za ně nechcete platit.

Většina funkcí přichází přes tržiště, ke kterému máte přístup prostřednictvím ovládacího panelu účtu. Existuje mnoho služeb, které můžete přidat na svůj web, včetně tvůrce webových stránek hostGator, SEO nástrojů, neustálého kontaktu a Weebly.

hostgator-review-marketplace

Tvůrce webových stránek není špatný, jak můžete vidět v naší recenzi Gator by HostGator, ale Weebly je lepší volba. Ještě lepší je Wix, který je na prvním místě v recenzích našich tvůrců webových stránek (přečtěte si naši recenzi Wix).

Sdílené plány přicházejí s dobroty, ale nic, co dělá obrovský rozdíl. Získáte 200 $ v reklamních kreditech rozložených na Bing a Google a 52 instalačních techniků na jedno kliknutí. I když se nám líbí instalační pracovníci na jedno kliknutí, rádi bychom obchodovali s kredity reklam pro pevné disky na sdílených plánech.

Pokud se rozhodnete pro spravovaný plán WordPress, který je snadno nejlepší ze všech, získáte několik dalších funkcí. Kromě programů CodeGuard a SiteLock, o kterých budeme hovořit v části „Zabezpečení“, získáte mezipaměť a síť pro doručování obsahu. Jak můžete v našem průvodci pro začátečníky používat WordPress, můžete si ukládat do mezipaměti sami, ale jeho zahrnutí není špatná věc.

To vše se ale cítí zatraceně. Tyto drobnosti jsou atraktivní, ale dáváme přednost úložišti SSD a skenování malwaru ve sdílených plánech před honosnými funkcemi. Dražší plány jsou plné, jak by měly být, ale dolní část ponechává hodně, co je třeba.

Přehled funkcí hostGator

Logo HostGatorwww.hostgator.com

Začíná od 275 $ za měsícVšechny plány

Typy serverů

Sdílený hosting

VPS Hosting

Spravováno WordPress

Cloud hosting

Vyhrazený hosting

Reseller Hosting

Použitelnost

FTP přístup

SSH přístup

cPanel

Rootový přístup

Denní zálohy

Tvůrce webových stránek

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Bezpečnostní

Ochrana soukromí domény
Zaplaceno

SSL šifrování

Odstranění malwaru

Brána webové aplikace

Dvoufaktorové ověření

Ochrana DDoS

sFTP

Podpěra, podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora živého chatu

Výukové programy

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Podpora 24/7

Ceny

HostGator je ukázkovým příkladem toho, co v cenotvorbě nechceme vidět. Má silné stránky, o nichž budeme hovořit, ale stále se přihlašuje k datům a podvodným cenovým praktikám jiných webových hostitelů a našeho nejlepšího antivirového softwaru.

Ceny vypadají dobře, když poprvé přistoupíte na web. Sdílené plány lze získat za méně než 3 $, spravovaný WordPress je pod 10 $ a slušný plán VPS je kolem 30 $. Tyto ceny jsou pouze tehdy, pokud si kupujete tři roky předem. Pokud si chcete koupit méně než rok – HostGator nabízí jedno, tři a šestiměsíční trvání – cena více než zdvojnásobit.

To přináší nejvíce levný sdílený plán na téměř 11 dolarů měsíčně, což je více než většina trhu s webovým hostingem. A2 Hosting je přibližně poloviční při obnově a stejnou cenu při nákupu počátečního období a DreamHost je ještě méně (přečtěte si recenzi A2 Hosting a DreamHost).

První dojmy jsou všechno, a HostGator hromadí balíček ve svůj prospěch tím, že se jeví levnější než všichni ostatní, zatímco je ve skutečnosti dražší. Chápeme, že podniky musí udělat, co musí, aby přežily, ale v tomto případě to na úkor zákazníka.

HostGator nabízí plány na jeden, tři a šest měsíců, jakož i jeden, dva a tři roky, což je větší flexibilita, než poskytuje většina webových hostitelů. Sleva se vztahuje pouze na roční a víceleté balíčky, takže zahrnutí tří a šestiměsíčních plánů nijak nezmění.

Máte 45 dní na to, abyste si to rozmysleli, což není špatné. Není to působivé ve srovnání s 90denním intervalem vrácení InMotion Hosting nebo 97denním obdobím Dreamhost, ale měsíc a půl je stále dost času na vrácení vašich peněz (přečtěte si naši recenzi v InMotion Hosting).

Snadnost použití

Registrace do hostGator není sama o sobě obtížná, ale přibití plánu je. Jak se dostaneme v další části, nabízí téměř každý typ hostingu, který je k dispozici, a pokusit se pochopit, že to může být ohromující. Je zřejmé, že HostGator vyvíjí své nejlepší kroky vpřed při zefektivňování webu, ale stále ještě existují překážky, které je třeba překonat.

Například typy hostingu jsou rozloženy v horním menu, přičemž sdílený hosting vede balíček. Tato část se nám líbí, ale vedle sdíleného hostingu je možnost pro tvůrce webových stránek, který má jinou cenovou strukturu. Na rozdíl od toho, řekněme, GoDaddy, který zahrnuje webhosting s vaším hostingem, je HostGator’s samostatnou entitou (přečtěte si naši recenzi GoDaddy GoCentral).

Pro tvůrce Gator je také samostatná přihlašovací oblast, ale matoucí je, že můžete použít bezplatný účet Weebly s vaším sdíleným plánem hostování (přečtěte si naši recenzi Weebly). I když je to jeden z nejlepších tvůrců webových stránek, zařazení Weebly je zvláštní, zejména pokud má HostGator k dispozici vlastní tvůrce webových stránek.

Díky samotné hustotě produktů je hledání toho, co potřebujete, matoucí, což není dobré vzhledem k tomu, že webhosting je již zastrašující. Web HostGator nevypadá ani naviguje špatně, ale distribuci plánů je obtížné strávit.

Jakmile si vyberete plán, odhlášení je jednoduché. HostGator není nejjasnější, pokud jde o propagační ceny, a na stránce pokladny je několik protivných doplňků, s nimiž se můžete potýkat, ale tento proces není obtížný.

hostgator-review-checkout

Až budete hotovi, HostGator vám pošle několik e-mailů, z nichž jeden obsahuje vaše přihlašovací údaje. Ačkoli nejsme příznivci této metody doručování pověření, není to nejhorší. HostGator také prochází potížemi s poskytováním odkazů na fakturační oblast a ovládací panel, spolu s nameservery pro sdílené účty.

Zadané heslo je náhodně vygenerováno pomocí čísel, písmen a speciálních znaků, takže jej uložte do našeho nejlepšího správce hesel Dashlane (přečtěte si naši recenzi Dashlane).

Problém pro nás byl v tom, že heslo nefungovalo. Zpočátku to bylo. Mohli jsme se přihlásit, přejít na cPanel a pohrávat si s věcmi, ale když jsme se pokusili znovu přihlásit, heslo selhalo. Heslo jsme uložili pomocí LastPass (přečtěte si naši recenzi LastPass) a dvakrát jsme ji zkontrolovali oproti e-mailu odeslanému HostGator. Přesto jsme museli resetovat.

Po tomto fiasku jsme se ale mohli přihlásit. HostGator rozděluje správu mezi řídicí panel účtu a cPanel (přečtěte si náš nejlepší webhosting s průvodcem cPanel). Ovládací panel účtu je skvělý. HostGator poskytuje rychlé odkazy na důležité sekce cPanel a nabízí tržiště, kde si můžete zakoupit SiteLock, certifikát SSL / TLS a další.

hostgator-review-account-dashboard

HostGator používá upravený cPanel, což je v jeho případě dobré. Ačkoli není tak integrovaný s jinými službami jako Bluehost (přečtěte si naši recenzi Bluehost), HostGator odvádí skvělou práci při zobrazování nejdůležitějších informací, aniž by se stal ohromující..

hostgator-review-cpanel

Mezi hlavním panelem účtu a položeným na cPanel je HostGator radost používat. To je poté, co jste se zaregistrovali. Výběr plánu a vědět, co kupujete, je matoucí a únavné a náš problém s našimi přihlašovacími údaji způsobil bolesti hlavy. HostGator dělá úsilí za to, ale nemyslíme si, že by takové úsilí mělo být vyžadováno.

Typy hostování

HostGator je základní, pokud jde o typy hostování. Ačkoli to způsobuje problémy během registrace, množství možností je nepopiratelné. Bez ohledu na to, jaký web se snažíte vytvořit, nebo v jakém rozsahu se může hostGator přizpůsobit.

Dotkli jsme se matoucího tvůrce webových stránek a dilematu sdíleného hostování, ale shrneme to.

HostGator nabízí tři úrovně hostgatoru, který dává více uživatelům na stejný server, aby ušetřil peníze, a můžete použít bezplatnou nebo placenou verzi Weebly s vaším sdíleným plánem. K dispozici je také tvůrce webových stránek Gator, který je podobný z hlediska hostingu, ale liší se od budovy.

Pohybující se nahoru, je tu spravovaný, cloudový hosting WordPress. Je to levné ve srovnání s Kinsta a Pagely (přečtěte si naši recenzi Kinsta a Pagely), ale postrádáme specializované funkce WordPress s nákladnějšími možnostmi. Přesto si získal místo v našem nejlepším webhostingu pro průvodce WordPress.  

Pokud hledáte více energie, existují VPS a specializované plány.

VPS nebo virtuální soukromý server používá podobnou strukturu jako sdílený hosting, protože na jednom serveru je více uživatelů. Na rozdíl od sdíleného hostingu je však k dispozici samostatný virtuální server určený pro vás. Představte si VPS jako kompromis mezi sdíleným a vyhrazeným hostingem. Získáte vyhrazené serverové prostředí a prostředky, ale bez nákladů na fyzický server.

Pokud však chcete fyzický server, hostGator vám může vyhovět. Na výběr jsou tři typy serverů a můžete je konfigurovat pomocí jednotky pevného disku nebo úložiště SSD, společně s Linuxem nebo Windows. Pokud máte potíže se špinavýma rukama, můžete si vybrat, zda bude server plně spravován nebo částečně spravován.

Na sestavu hostGator jsme ohromeni, a to i přes matoucí rozložení sdílených plánů s tvůrci webových stránek. Hostování WordPress vyniká mezi mnoha, ale přejeme si, aby hostgator nabídl cloudový hosting bez WordPress. Celkově však máme jen málo stěžovat.

Rychlost & Uptime

K měření rychlosti webových stránek používáme Load Impact a Pingdom Speed ​​Test. Mezi nimi můžeme získat slušnou představu o tom, jak dobře funguje webový hostitel ve srovnání se svými konkurenty, ale rychlost webů není na hostiteli úplně. Je toho hodně zapojeno, proto si přečtěte našeho průvodce o tom, jak zlepšit časy načítání webových stránek, pokud máte potíže.

Oba testy, které jsme provedli, byly s nejlevnějším sdíleným plánem hostGator a prázdnou verzí WordPress, stejně jako všechny naše testy rychlosti webhostingu.

HostGator fungoval slušně, ale viděli jsme lépe. Pingdom Speed ​​Test dal 83 ze 100, přičemž většinu času odpovídaly požadavky DNS. Metrika „čekání“, která je pro nás klíčová, nebyla špatná. Přesto HostGator nedosahuje rychlosti SiteGround, pokud jde o rychlost (přečtěte si naši recenzi SiteGround).

hostgator-review-speed-test

Náš test dopadu zatížení, který během pěti minut odeslal na web 50 virtuálních uživatelů, přinesl méně než žádoucí výsledky. Vzhledem k tomu, že se zatížení uživatelů zvyšovalo, došlo k slušným změnám v době načítání, což naznačuje, že sdílený hosting hostgátora není s velkými provozními špičkami nejlepší. Konzistence SiteGround a A2 Hosting vypadá lépe.

hostgator-load-impact

To znamená, že HostGator není nejhorší, co jsme viděli, pokud jde o test dopadu zatížení. Došlo jen k několika hrotům a rozdíl mezi dobami zatížení nebyl obrovský. Pokud chcete vidět, jak vypadá nekonzistentní umělec, přečtěte si naši recenzi GreenGeeks.

Stejně jako u většiny webhostingových služeb má HostGator záruku dostupnosti 99,9 procent, ale na rozdíl od HostMonster, který nic nezaručuje (přečtěte si naši recenzi HostMonster), HostGator chodí na procházku. Pokud váš sdílený nebo distributorský web nepřekročí hranici 99,9 procenta, na váš účet získáte jeden měsíc kreditu.

Budete muset oslovit, abyste získali kredit, což není překvapivé. Záruka se vztahuje pouze na sdílené plány a plány prodejců. Na vyhrazený hosting se vztahuje samostatná záruka, kdy obdržíte poměrný kredit za jakoukoli dobu, kdy je server vypnutý..

Bezpečnostní

HostGator nabízí spoustu zabezpečení, ale možná jej nedostanete zdarma. S více partnery v oblasti zabezpečení webových stránek je snadné najít služby, které potřebujete, abyste byli chráněni. Někteří weboví hostitelé však poskytují podobné služby zdarma, což hostGator zaostává.

To však záleží na plánu, který si vyberete. Na tom nezávisí bezplatný certifikát SSL / TLS. Do všech plánů můžete nainstalovat certifikát SSL, který řekne prohlížečům navštěvujícím váš web, že je zabezpečený. Pokud právě začínáte, přečtěte si náš návod, jak nainstalovat certifikát SSL v příručce WordPress, abyste se ujistili, že to děláte správně.

To se týká sdílených plánů, ale můžete upgradovat pomocí tržiště na hlavním panelu účtu. HostGator nabízí CodeGuard a SiteLock za příplatek, ačkoli jsme s kvalitou těchto nástrojů spokojeni, jiní weboví hostitelé nabízejí podobné položky zdarma.

CodeGuard je automatizovaná služba zálohování, která bude ukládat vaše soubory mimo web denně. Přestože je limit 1 GB vtipem v porovnání s našimi nejlepšími online zálohovacími službami, máte povoleno neomezené množství souborů a databází za zhruba 2 $ měsíčně. Pokud přejdete na předplatné 8 $ měsíčně, získáte 10 GB úložného prostoru, zálohování na vyžádání a denní sledování webových stránek.

Pokud jde o cenu, může se vyplatit zálohovat ručně nebo investovat do pluginu WordPress, který umožňuje zálohování webu pomocí cloudového úložiště. Přečtěte si naše recenze cloudového úložiště, kde najdete doporučení.

SiteLock to stojí za to. Je to v podstatě antivirus pro váš web, který jej denně prohledává na výskyt malwaru. Základní balíček, který běží kolem 3 $, však prohledává pouze váš web. Chcete-li odstranit malware, budete muset upgradovat na balíček $ 7.

Navíc, pokud chcete firewall pro webové aplikace, který opět zahrnuje mnoho webových hostitelů zdarma, budete muset přejít na balíček 40 $. SiteLock je vynikající služba, a my si myslíme, že to stojí za cenu, ale nějaká forma skenování malwaru zdarma na základním sdíleném hostování se stala normou.

To je ale na sdíleném hostování. Například hosting WordPress zahrnuje zdarma základní verze CodeGuard a SiteLock. To znamená, že jsme chtěli vidět alespoň týdenní zálohy a skenování malwaru na sdílených plánech. Útrata dalších 10 až 20 $ měsíčně za to, co získají to, co ostatní weboví hostitelé zahrnují zdarma, prostě nedává smysl.

Soukromí

Když mluvíme o soukromí webových stránek, vždy začínáme s vaší doménou. K vaší doméně jsou připojeny informace známé jako záznam WHOIS, který je veřejně prohledávatelný online. To znamená, že kdykoli zaregistrujete doménu, může ji vidět kdokoli s připojením k internetu, spolu s vaší adresou, telefonním číslem a dalšími.

Způsob, jak se vyhnout soukromí v doméně, který nahradí vaše informace registrátorem. HostGator nabízí soukromí domény, ale ne zdarma. Je to 15 USD za rok, což je stejná cena jako registrace domény. Ačkoli to nevypadá jako moc, soukromí domény by nemělo být službou.

Poskytovatelé, jako je DreamHost, vedou při každém nákupu poplatek za bezplatné soukromí domény, ale ani hostitelé, kteří účtují poplatky, jako je například hosting InMotion, nepožadují tolik, jako hostGator. Nejprve by to neměla být placená služba a HostGatorova daň této záležitosti nepomáhá.

Zásady ochrany osobních údajů se týkají také. HostGator si vyhrazuje právo sdílet vaše informace s „médii, pozorovateli odvětví, marketingovými a reklamními partnery, prodejci, zákazníky, potenciálními zákazníky nebo partnery.“ Tyto informace se osobně neidentifikují, takže to není příliš velké znepokojení, ale stále je tam.

Znepokojující jsou třetí strany, se kterými HostGator sdílí osobní údaje. Mezi seznamy patří Amazon Web Services, Commission Junction, Facebook, Google AdWords, PayPal, Salesforce, Verizon, WPBeginner, Yahoo a Bing. Stručně řečeno, vaše informace jsou prodávány nebo sdíleny s reklamními platformami.

Existuje také obava Endurance International Group. Jedná se o webhostingový konglomerát, který vlastní HostGator, Bluehost, SiteBuilder, MOJO Marketplace, iPage a další (přečtěte si naši recenzi na iPage). Vaše osobní informace jsou sdíleny napříč platformami, takže není rozumné, řekněme, MOJO Marketplace, abyste si byli vědomi, že byste mohli být na trhu s tématem WordPress..

Ochrana osobních údajů není pro HostGator velkým problémem. Vaše informace budou prodány a sdíleny s kýmkoli, kdo chce, vše ve snaze prodat vám více produktů.

Podpěra, podpora

Podpora HostGator je všudypřítomná. Po přihlášení, bez ohledu na to, kde se nacházíte, je zde vyhledávací panel pro databázi znalostí a odkaz pro zahájení živého chatu. To však nejsou jediné způsoby, jak získat podporu. HostGator také nabízí nepřetržitý live chat pro zákazníky z USA i ze zahraničí.

I když máme rádi, jak snadné je získat přístup k podpoře, podpora by mohla používat práci. HostGator má datovanou znalostní základnu, ve které je zakrslý klipart a obrázky. Autorská práva byla aktualizována pro aktuální rok, takže je jasné, že vědomostní základna nebyla opuštěna, ale stále je to očima.

hostgator-review-knowledgebase

Datovaný vzhled není problém, ale důsledky pro uživatelskou přívětivost jsou. HostGator používá starou verzi svých webových stránek ve znalostní databázi, takže pokud kliknete na některou z položek horní lišty, přesměruje vás zpět na hlavní web.

To není jen pro horní nabídku. Některé články jsou v aktualizované databázi znalostí, zatímco jiné stále používají datovaný vzhled. Zdá se, že v době kontroly jsme chytili HostGator s jeho příslovečnými kalhotami, protože se snaží přejít k efektivnějšímu systému.

hostgator-review-knowledgebase

Z toho, co vidíme na nové databázi znalostí, tento systém funguje, ale není plně implementován. Musíme posoudit na základě toho, co vidíme v určitém čase, takže pokud zjistíte, že hostGator byl změněn jeho znalostní základnu, upravte podle toho.

Live chat není špatný, ale opakování není vždy jasné. Přístup podpory HostGator je více hands-off než, řekněme, SiteGround nebo InMotion Hosting, a ačkoli to neznamená, že to má neodmyslitelně špatnou podporu, nevyčnívá ani. Podpora hostGator není špatná, ale viděli jsme lépe.

Verdikt

HostGator se cítí nespokojený. Rozsah plánů je vynikající, ale cena je vysoká a funkce zabezpečení jsou skvělé, ale většina uživatelů k nim nemá přístup. Celkově je to hostitel, který může poskytnout slušnou rychlost a solidní uživatelský dojem, ale pokud jde o funkce, má vysokou cenu a malou podstatu.

Není to špatné, ale za cenu můžete udělat lépe. Pokud hledáte více možností, přečtěte si naše další recenze webhostingu.

Co si myslíte o HostGator? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me