Recenze GoDaddy – Aktualizováno do roku 2020

Recenze GoDaddy

GoDaddy je téměř synonymem webhostingu, ale celkově nejsme velcí fanoušci. V porovnání s konkurencí je to velmi drahé a kromě toho má i několik menších problémů. Přesto, pokud chcete jednorázový obchod, můžete udělat horší, jak to popisujeme v naší úplné recenzi GoDaddy.

GoDaddy je velké jméno v odvětví webhostingů, a ačkoli je služba, kterou poskytuje, slušná, nebude to náš nejlepší průvodce webhostingem. Vysoká cena není odůvodněná vzhledem k tomu, že u levných plánů nemá funkce, a přestože existuje spousta doplňků, které si můžete koupit, stojí víc, než ve zbytku trhu..

Rychlost však není špatná a systém GoDaddy all-in-one může být pro vás lákavý. V této recenzi GoDaddy podrobně popíšeme své zkušenosti po spuštění webu se sdíleným hostingem Economy. Před vydáním našeho výroku si také promluvíme o cenách, funkcích, použitelnosti, zabezpečení a další.

GoDaddy je skvělá volba pro webhosting, ale za své peníze můžete získat více. Vzhledem k tomu, kolik služeb nabízí, však může být za to mít za to, že budete mít vše na dosah ruky.

godaddy-slider1

godaddy-slider2

godaddy-slider3

godaddy-slider4

godaddy-slider5

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro GoDaddy

Funkce

GoDaddy je rozšířený s funkcemi, ale pokud se rozhodnete pro levný plán, nemusíte je používat. Nápor reklam na přidání služeb do vašeho plánu je nepříjemný, zejména když mnoho doplňků jsou základní funkce, které by měly přicházet s jakýmkoli hostingovým balíčkem.

Například první dva sdílené plány nepřicházejí s certifikátem SSL / TLS a žádný ze sdílených plánů není dodáván s denními zálohami. Stejně tak nedochází k skenování ani odebírání škodlivého softwaru. Tyto funkce jsou k dispozici, ale pouze za robustní poplatek.

Zálohování webových stránek je 3 $ měsíčně na jeden web, skenování malwaru je dalších 6 USD měsíčně a certifikát SSL / TLS je 7 USD měsíčně. Až bude vše řečeno a hotovo, můžete strávit trojnásobek webhostingového poplatku nebo více za doplňky.

To však znamená, že nejvíce nepříjemným opomenutím je tvůrce webových stránek. GoDaddy má slušného tvůrce webových stránek, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi GoDaddy GoCentral. Není však součástí hostování. Viděli jsme, že poskytovatelé, jako je HostGator, zahrnují omezenou verzi tvůrce (přečtěte si naši hostgatorskou recenzi), ale jeho skrytí za výplatou se zdá jako hotovost.To se zdá být tématem GoDaddy. Jak uvidíme v celé recenzi, všechno má podmínku, a ačkoli funkce jsou bohaté, budete muset zaplatit pěknou penny, než je uvidíte.

Nejpůsobivější funkce pocházejí od tvůrce webových stránek a hostingové balíčky se ve srovnání cítí skromné. Výjimkou jsou plány WordPress, protože jsou vhodné pro skenování a odstraňování škodlivého softwaru, bezplatné denní zálohy, průvodce optimalizací vyhledávače, vlastní témata a další. To znamená, že pokud chcete hostovat WordPress, cena je strmá.

Přehled funkcí GoDaddy

Logo GoDaddywww.godaddy.com

Začíná od 299 $ měsíčněVšechny plány

Typy serverů

Sdílený hosting

VPS Hosting

Spravováno WordPress

Cloud hosting

Vyhrazený hosting

Reseller Hosting

Použitelnost

FTP přístup

SSH přístup

cPanel

Rootový přístup
VPS

Denní zálohy
Zaplaceno

Tvůrce webových stránek
Zaplaceno

Služby

SEO

Marketing

Design webových stránek

Bezpečnostní

Ochrana soukromí domény
Zaplaceno

SSL šifrování
Zaplaceno

Odstranění malwaru
Zaplaceno

Brána webové aplikace

Dvoufaktorové ověření

Ochrana DDoS

sFTP

Podpěra, podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora živého chatu

Výukové programy

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Podpora 24/7

Ceny

GoDaddy nabízí mnoho typů hostování, takže než se dostaneme do jeho hustoty, chceme vyjasnit výše uvedenou tabulku. Cena je uvedena pro nejdražší úroveň z dlouhodobého hlediska. Například webhosting se pohybuje od 2,99 do 12,99 $ za měsíc, v závislosti na zvolené úrovni, ale namísto seznamu každé úrovně, která by měla být přibližně 25 položek, je rozdělujeme do kategorií.

To ignoruje hosting Windows, který má svou vlastní samostatnou strukturu cen. Stačí říct, že pokud hledáte cenu konkrétního plánu, je nejlepší se podívat na web GoDaddy.

Ceny stejně nejsou skvělé. GoDaddy je drahý, zejména s tím, jak omezené jsou plány nižší úrovně. Ekonomický hosting, který je nejvýhodnější nabídkou, začíná kolem 3 $ za měsíc, pokud kupujete tři roky a obnovuje se kolem 8 $ za měsíc. To je standard pro většinu webových hostitelů, kromě toho, že umožňuje pouze jednu doménu a postrádá funkce, jako je denní zálohování.

Pro srovnání, plán s jednou doménou na DreamHost je přibližně poloviční cena (přečtěte si naši recenzi DreamHost). Navíc tento plán zahrnuje bezplatný certifikát SSL / TLS, soukromí domény a automatické zálohování.

GoDaddy má také nepříjemný zvyk účtovat poplatky za méně než roční hodnotu služby. Můžete si zakoupit sdílený hosting v trvání tří měsíců, jednoho roku, dvou let a tří let, a přestože víceleté plány se obnovují na 8 USD měsíčně, tříměsíční plán běží 11 USD měsíčně.

Plány GoDaddy WordPress

Pokud jde o funkce, plány WordPress jsou lepší, ale stále dražší než konkurence. Pokud chcete hostovat WordPress, přečtěte si náš nejlepší webhosting pro průvodce WordPress. SiteGround je náš nejlepší výběr (přečtěte si naši recenzi SiteGround).

Dražší typy hostingu nejsou špatné, ale stále to vypadá, jako by se GoDaddy pokoušel vyprázdnit vaši peněženku. Je zde tolik doplňků, které nezahrnují, že budete platit dvojnásobek již vysoké ceny, abyste získali kompletní hostingový balíček. Pokud chcete levný hosting, přečtěte si naši hostingerskou recenzi nebo recenzi iPage.

Zásady vrácení peněz jsou také na hovno. Stejně jako záruka dostupnosti, k níž se dostaneme v pozdější části, zásady vrácení peněz GoDaddy jsou náročné. Všechny hostingové plány jsou vratné, ale časový rámec je krátký. Každý program na jeden rok nebo déle má 30denní okno pro vrácení peněz od data transakce. Plány s kratší dobou trvání dostanou pouze 48hodinové okno.

Vrácení navíc získáte, pouze pokud zavoláte na linku zákaznické podpory GoDaddy a vyžádáte si ji. Vrácení peněz se provádí konkrétně prostřednictvím telefonických požadavků. Po zrušení účtu také nemůžete požádat o vrácení peněz.

Je tu okno, i když to není tak dlouho, jak InMotion Hosting’s (přečtěte si naši recenzi InMotion Hosting), ale problém je v tom, že vás přeskočí GoDaddy. Stejně jako záruka na provozuschopnost se zdá, že zavedené bloky jsou pokusem omezit vyplacené peníze, a my si představujeme, že ve skutečnosti je zpracováno několik náhrad.

Snadnost použití

Pokud stavíte web, zdá se, že nic, co GoDaddy nenabízí. Jeho webová stránka je plná vzrušujících funkcí, a přestože pozlátko může upoutat vaše oko, v praxi se to příliš rozptyluje. Nalezení toho, co potřebujete na webu GoDaddy, není snadné, což způsobuje při pokladně více než několik problémů.

Nejprve však musíte najít plán. Nejlepší nabídka GoDaddy distribuuje služby podivným způsobem, s velkým přechodem mezi kategoriemi. Například karta „webové stránky“ obsahuje tvůrce webových stránek, ale také hovoří o WordPress, přestože existuje karta „WordPress“.

godaddy-review-hosting-balíčky

Existuje vysoká hustota služeb a všechny mají stejnou hodnotu na webu GoDaddy. Nalezení plánu hostingu, který potřebujete mezi dalšími službami, které si můžete zakoupit, je obtížné.

To přebírá výběr plánu. Pokud například vyberete možnost „webhosting“, budete uvítáni sestavou plánů a kartou pro navigaci mezi webem, obchodem a hostingem pro distributory. Pokud však kliknete na obchodní plány, karta zmizí. Je to ten druh nesouvislého designu, který se přenáší přes web.

Webové stránky GoDaddy nevypadají špatně, ale zdá se, že spousta kusů byla slepena dohromady a nefungují. To může pochopit, jak je sestava plánu matoucí, mnohem méně ji navigovat.

Pokladna není hrozná, ale GoDaddy se dostane do nepříjemné pasti předvolby doplňků pro vás. To znamená, že doplňky jsou omezeny na minimum a každý produkt má spoustu vysvětlování.

godaddy-check-checkout

Na rozdíl od jiných hostitelů se však GoDaddy zeptá, pro jakou doménu kupujete webhosting. Místo toho budete muset na hostitelském panelu přiřadit hostování k doméně. To je opět způsob, jak udělat něco, co by mělo být jednoduché.

Pokud jste si někdy zakoupili doménu, měl by být ovládací panel GoDaddy známý. Rozložení je mnohem snazší strávit a vaše služby jsou rozděleny do skládacích kategorií. Chcete-li spravovat svůj hosting, najděte vybranou doménu a klikněte na „spravovat“.

řídicí panel bohyně

Najdete zde datum obnovení účtu, IP adresu serveru, instalátoru aplikací a další, ale nejdůležitější je odkaz na cPanel (přečtěte si náš nejlepší webhosting s průvodcem cPanel). cPanel je úsporná milost, pokud jde o použitelnost. Výběr plánu může být obtížný, ale správa hostingu je jiná než.

godaddy-review-cpanel

GoDaddy používá sestavení zásob cPanel, které v tomto případě svítí. Můžete zobrazit statistiky svého webu, přidávat služby a provádět pokročilé konfigurace. Ačkoli není tak hluboce integrován s WordPress jako verze cPanel od Bluehost (přečtěte si naši recenzi o Bluehostu), postačí stavět zásoby GoDaddy.

Typy hostování

Jak již bylo zmíněno, GoDaddy má hustou nabídku služeb, které nabízejí vše od domén po firemní telefonní čísla. Sestava webhostingu je také složitá, ale chybí několik klíčových typů hostingu.

Pro průměrného uživatele má sdílený hosting největší smysl. Webový hostitel umístí na stejný server více webů a nechá je sdílet zdroje. Tím může hostit více webů s menším počtem serverů, což snižuje náklady pro všechny.

GoDaddy nabízí čtyři sdílené plány, a ačkoli první dva jsou v souladu s konkurencí, vyšší úrovně jsou dražší a nabízejí o něco více než zbytek trhu.

Plány WordPress jsou jako pevné verze sdílených plánů. Přestože je produkt GoPraddy ve čtyřech plánech, nabídka WordPressu řízená společností GoDaddy zahrnuje základní funkce, jako jsou denní zálohy a detekce malwaru. Protože jsou spravovány, můžete si také užít automatické aktualizace WordPress a bezplatnou migraci.

GoDaddy Business Hosting

Poté se věci stáhnou. GoDaddy nabízí obchodní hosting, který říká, že používá virtuální soukromý server. Plány VPS poskytují výkon vyhrazeného serveru bez dodatečných nákladů pomocí virtuálního počítače na sdíleném serveru. GoDaddy má také nezávislou sestavu plánů VPS.

To jsou dvě čtyřvrstvé sady VPS, které z toho, co můžeme říct, dělají totéž. Máme podezření, že se jedná o pokus vydělávat na prohledávaná klíčová slova, ale při procházení webu je to však matoucí.

Nahoře jsou dedikované servery, ale nedoporučujeme je. Kromě vysoké ceny nejsou specifikace skvělé, s jediným rozdílem mezi čtyřmi vrstvami, které leží v RAM a úložném prostoru. Procesor GoDaddy používá napříč úrovněmi – Intel Xeon E3-1220 v3 – je solidní umělec, ale dražší plány vyžadují rychlejší procesor.

Chybí cloudový hosting, zejména pro WordPress. Například společnost Kinsta nabízí spravovaný cloudový WordPress hosting v Google Cloud, který je vybaven dlouhým seznamem funkcí a vysokou rychlostí, k zavedení (přečtěte si naši recenzi Kinsta).

Rychlost & Uptime

Testovali jsme sdílený hosting GoDaddy’s Economy pomocí testu rychlosti Pingdom a dopadu zatížení. Naše testovací stránka byla jednoduše prázdnou instalací WordPressu a nic na něm nebylo. Bohužel se ukázala ekonomická povaha našeho plánu. Ačkoli rychlost nebyla špatná, odolnost sdílených serverů GoDaddy zůstala hodně žádoucí.

Pingdom Speed ​​Test dal 90 ze 100, což je dobré, i když ne tak vysoké hodnocení A2 Hosting (přečtěte si naši recenzi A2 Hosting). Srovnávacím bodem je Arvixe, protože oba zaznamenali 90, a podobně jako tato služba, většina doby načítání z GoDaddy byla díky čekací metrice, která měří, jak dlouho prohlížeč trvá, než přijme data (přečtěte si naši recenzi Arvixe).

Godaddy-review-speed-test

GoDaddy by mohl být rychlejší, ale vzhledem k tomu, že jsme testovali nejlevnější sdílený plán, byl výkon v pořádku. Náš test dopadu zatížení na druhé straně měl problémy. Simulovali jsme zatížení zasláním 50 virtuálních uživatelů na náš web v průběhu pěti minut, měřením doby odezvy a počtu chyb, které každý z těchto uživatelů obdržel.

Pokud jde o soudržnost, neprotestovalo – přečtěte si naši recenzi GreenGeeks a podívejte se, jak to vypadá – ale GoDaddy vrátil více HTTP chyb, než je průměr. Test je navržen tak, aby zdůraznil server, ale ne do té míry, že se něco pokazí. Světelný tlak se však příliš ukázal a kolem 20 procent požadavků HTTP bylo vyhověno chybami.

dopad bohyně-recenze-zatížení

To naznačuje, že servery jsou nacpané na okraj. Kdykoli webové stránky začnou vracet chyby HTTP při zatížení, server obvykle vyčerpá zdroje, takže neočekávejte, že sdílené plány GoDaddy budou držet pod obrovským nárůstem provozu.   

Pokud jde o provozuschopnost, naše testování bylo v pořádku. GoDaddy zůstal mimo plánovanou údržbu. Existuje záruka na provozuschopnost v případě, že se něco pokazí, ale je to zvláštní. Máte záruku dostupnosti 99,9 procenta, a pokud to GoDaddy neudrží, obdržíte za svůj měsíční hostovací poplatek neuvěřitelných 5 procent..

To je nepravděpodobné, že GoDaddy to někdy platí. Záruka uptime říká, že prostoje jsou určovány výhradně GoDaddy a nezahrnují opravy nebo údržbu (plánované nebo ne), výpadky FTP nebo e-mailů, výpadky týkající se určitých programovacích prostředí nebo výpadky z instalace aplikací třetích stran. Stručně řečeno, existuje záruka, ale moc to nezaručuje.

Bezpečnostní

GoDaddy má spoustu bezpečnostních funkcí, ale ty vám povedou pěkně cent. I když jsme rádi, že máme tolik možností, GoDaddy skrývá i základní bezpečnostní funkce za výplatou. To ztěžuje tuto sekci, protože jsou k dispozici všechny možnosti, ale nemusíte je vidět bez větších peněžních prostředků.

Je nabízeno monitorování a odstraňování malwaru, což je v podstatě antivirový program pro vás (přečtěte si naši nejlepší příručku k antivirovému softwaru). Plány začínají základním skenováním a odebráním a pohybují se nahoru a zahrnují síť pro doručování obsahu, bránu firewall pro webové aplikace a další (přečtěte si našeho průvodce Cloudflare, abyste zjistili, co je CDN).  

Godaddy-review-malware-odstranění

Ačkoli to není tak drahé jako SiteLock, odstranění malwaru GoDaddy je nákladné a my jsme chtěli vidět alespoň základní skenování levných plánů.

Existuje také záloha webových stránek, která opět není zahrnuta do všech plánů. Bohužel je to drahé, protože základní plán zahrnuje pouze 5 GB úložiště. Pokud máte velký web, může být lepší zálohovat ručně u poskytovatele cloudového úložiště. Přečtěte si naše recenze cloudového úložiště, kde najdete doporučení.

SSL / TLS certifikáty jsou nabízeny, ale GoDaddy, bohužel, nezahrnují jeden s levným hostingem. I když je to prchavka, GoDaddy prodává pokročilé certifikáty. Spouští vás hodně, ale certifikáty na vysoké úrovni mohou být důležité, zejména pokud prodáváte online.

Sestava zabezpečení GoDaddy je dobrá, ale cena je zde znepokojivá. Neměli bychom nic jiného než pozitivní věci, pokud bychom do základního sdíleného hostování zahrnuli základní bezpečnostní funkce, jako je nízkoúrovňový certifikát SSL / TLS a denní zálohy. Když však GoDaddy vidí, že to tak není, bude se muset spokojit s nižším skóre.

Soukromí

GoDaddy je lepší než většina, pokud jde o soukromí, ale nezahrnuje soukromí domény zdarma jako DreamHost. Když zaregistrujete doménu, vytvoříte také záznam WHOIS, který obsahuje osobní informace, jako je vaše jméno, adresa, telefonní číslo, e-mailová adresa a další.

Tyto informace lze nahradit registrátorem zakoupením soukromí domény. Problém je v ceně. Přestože je GoDaddy s většinou v tom, že účtuje poplatky za soukromí domény, naše naděje je, že webhostingové odvětví se pohybuje směrem k jeho zahrnutí zdarma. To znamená, že GoDaddy nevede smečku.

Zásady ochrany osobních údajů nejsou přesto špatné, přestože je odkaz na ně v zápatí webu přerušen. GoDaddy shromažďuje vaše osobní údaje, stejně jako všichni weboví hostitelé, a používá je ke sledování analýzy webových stránek a k usnadnění cílených reklam.

To není dobrá věc, ale v odvětví webhostingu je to současný stav. GoDaddy je však velmi ohleduplný k vašemu soukromí, jde však o zřízení centra pro soukromí, kde budou zodpovězeny běžné otázky.

Nejedná se o jazz o prodeji osobních údajů pro účely reklamy, ale je těžké zavinit GoDaddy, když každý druhý webový hostitel provede totéž. Ponecháváme to částečně odpovědné, protože jsme všichni weboví hostitelé, a mírně zvyšujeme skóre díky otevřenosti v zásadách ochrany osobních údajů.

Podpěra, podpora

Existuje mnoho oblastí, kde GoDaddy chybí, ale podpora není jednou z nich. Znalostní základna je čistá, důkladná a přístupná, což je osvěžující po prohlédnutí nepořádku nepořádku FatCow (přečtěte si naši recenzi FatCow). To znamená, že svépomoc se zdá být nejlepší cestou, protože sledování podpory může být časově náročný a těžkopádný proces.

Můžete se obrátit na GoDaddy telefonicky nebo live chatem. První z nich je k dispozici po celém světě nepřetržitě a vyhrazené linky pro země po celém světě. Živý chat je naproti tomu nabízen po celý den od pondělí do pátku, ale vždy jsme se setkali s upozorněním „chat obsazeno“, když jsme se snažili oslovit.

Neexistuje podpora e-mailem, což znamená více, než by měla vzhledem k chatu ve frontě, do kterého jsme narazili. Bylo by hezké, kdybyste mohli nechat zprávu pro GoDaddy – poslat e-mail – a nechat si vás upozornit, kdy může zástupce podpory přijmout vaši žádost.

Naštěstí jsou svépomocné zdroje bohaté, takže je nepravděpodobné, že se budete muset hodně oslovit. Znalostní základna je uspořádána jako výukový program, který vás provede od základních až po pokročilé funkce ve více kategoriích. Každá kategorie má také sekci pro odstraňování problémů, která vám pomůže vyřešit běžné chyby.

godaddy-review-knowledgebase

Formát se nám velmi líbí. Znalostní základna slouží nejen jako podpůrný nástroj, ale také jako studijní prostředek. K dispozici je také část „how-to“, která vám poskytne tipy, jak začít, budovat a rozšiřovat svůj web.

Nejvíc však vyčnívá fórum. Je těžké najít webového hostitele, který nabízí fórum, mnohem méně aktivní. GoDaddy’s se daří a každý den se v každé diskusi objevuje několik příspěvků. Komunita navíc reaguje, což naznačuje, že fórum není pouhou dutou skořápkou, kde otázky umírají.

godaddy-review-forum

GoDaddy může bojovat v jiných oblastech, ale podpora je prvotřídní. Ačkoli by se možnosti přímého kontaktu mohly zlepšit, prostředky svépomoci jsou neuvěřitelné. Od učení o webhostingu až po řešení problémů vás GoDaddy zajímá, pokud jde o podporu.

Verdikt

GoDaddy není špatný webový hostitel, ale pokud ho budete chtít použít, musíte se vypořádat s niklem a ztmavnout. Cena je vysoká, ačkoli funkce a typy hostování jsou hojné, konečná částka, kterou zaplatíte, je více než většina. Vzhledem k tomu, kolik služeb GoDaddy nabízí, vám balíček all-in-one může stát za další náklady.

Dalo by se udělat mnohem horší, ale můžete také dělat lépe.

Co si myslíš o GoDaddy? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me